golfoxovox1

okres Cheb
student FD ČVUT, fanoušek filmové hudby, amatérský filmař a skladatel

• 14.7.2015  22:39
    Pod zemí (2014)

Za netradiční kameru hvězda navíc, jinak klasický příběh o skupince lidí v uzavřeném prostoru :-)

• 14.7.2015  22:37

Pořád na úrovni, ale pomalu začínají docházet nápady a Joseph Bishara to sám společně s lekačkami neutáhne :-) Ale pořád je to ten typ hororu, kterých si cením... Atmosférický a bez nechutností ;-)

• 14.7.2015  22:35
    Neutečeš (2014)

Tohle má prostě pekelně hustý soundtrack, tím okamžitě zvyšuji hodnocení, ty syntezátory byly prostě skvělý... Tento snímek je opravdu originální ve svém žánru, je pravda, že po většinu času jsme se v kině spíše bavili než báli (Půlnoční projekce FF Chotěboř), ale to nám zas tak úplně nevadilo... A závěr.... Nikdo nečekal... A tak byl snímek ověnčen potleskem ;-)

• 14.7.2015  22:30

Ano, jedná se v podstatě o kopii nápadů s předchozích dílů... Ale na tento blockbuster se velmi dobře kouká, efekty jsou na úrovni, snímek nepostrádá nápaditost a Indomnius Rex vypadá opravdu neporazitelně... :-) Filmu nechybí momenty překvapení a navíc vyprodané kino v kině v Chotěboři se perfektně bavilo a tudíž plný počet dát musím...;-) Opět kvituji práci Michaela Giacchina, který kromě toho, že složil pro Jurský svět témata nová, tak velmi vkusně užíval témat Johna Williamse z původní série. Těším se na návštěvu Michaela Giacchina v ČR :-)

• 14.7.2015  22:23

Především děkuji programovému oddělení FF v Chotěboři, že kromě spousty hororů, sci-fi a fantasy filmů zařadily do programu festivalu i tento animovaný skvost. Myslím, že chybu neudělali, protože do Chotěboře jezdí vesměs publikum, které se zajímá o filmové zajímavosti, a tak se kino zaplnilo téměř celé. (A jedná se o první film, u kterého se na konci tleskalo.) Animace je netradiční, o to více funkční, pohádka je vkusně vyprávěna a nemá předvídatelný děj. Snímek funguje velmi dobře na lidské emoce, kromě výtečné animace se totiž opírá i o skvělý hudební doprovod, včetně hlavní písně... Rozhodně jsem rád za tento zážitek a snímek doporučuji :-)

• 14.7.2015  22:13

Tento horor funguje ze začátku poměrně skvěle, rozhodně nasazuje tíživou atmosféru již na začátku, ale ke konci se opírá už za mě trochu o prvky nechutnosti, a proto u mě snížené hodnocení, čistě můj individuální problém ;)

• 14.7.2015  22:09
    Temné kouty (2015)

Na mě podle mě drsné téma, které je poměrně věrně ztvárněno hlavními představiteli, závěr dokáže člověka poměrně dobře rozhodit... Pro silnější povahy doporučuji :-)

• 14.7.2015  22:05
    Poltergeist (2015)

Klasický remake, který obsahuje více nadsázky než hororových prvků, průměr na jedno zhlédnutí :-)

• 8.7.2015  13:34

Klasika - pro cílové publikum (komiksové fanoušky) patrně extratřída, za mě oceňuji především humor a absenci nudy. (Viděno na FF v Chotěboři) :-)

• 8.7.2015  13:28

Funkční snímek se zajímavým námětem, který si dokáže udržet pozornost diváka a dokáže v průběhu překvapovat, známá ústřední herecká trojice potěší. Inu paměť je vzácná a měli bychom si jí vážit... :-)

• 7.7.2015  16:46

Stejně jako u jedničky => zajímavý pohled na zlo v lidech, kteří si hrají v životě na dobráky a na dobro v lidech, u nichž máme předpoklady zla... Nejedná se o kopii jedničky, děj je nápaditější a odehrává se v celém městě. Snímek si udržuje po celou dobu napětí. Ale pořád - zajímala by mě psychologie jednotlivých postav den po očistě, nevěřím tomu, že by někteří dokázali čekat na pomstu rok a dělali by, jako by s nic nestalo... :-)

• 5.7.2015  18:53

Příjemné překvapení na FF v Chotěboři. Poměrně silný, nepředvídatelný, kvalitně natočený příběh, který se člověka dokáže dotknout :-) Rozpor víra versus věda na jiný způsob... Závěr je takový, jaký má být.... Nechci spoilerovat, tak se nechci moc vyjadřovat k ději, prostě doporučuji ke zhlédnutí ;-)

• 26.6.2015  00:58

Poměrně poutavý příběh (poutavým není myšleno reálný - až moc "náhod" ), s propletenými vztahy pěti hlavních představitelů. Už samotný vstup hlavní postavy na scénu (porod) je vymyšlen ve velmi atypickém prostředí a celkově film ani na chvilku nenudí, je zajímavé sledovat, kdo je kam ochotný zajít a žádná z postav není vysloveně kladná, resp. bez viny... A navíc mě osobně vývoj snímku často překvapoval, což je jedině plus. Doporučuji, bez výhrad za 5 :-)

• 25.6.2015  18:15

Šíření zla je jedním ze základních problémů jakékoliv společnosti. Všichni to tak nějak tuší, dokonce je nám to jasné... Horší je to z hledáním řešení tohoto problému bez zla. Ano, nejjednodušší řešení z hlediska jednotlivce jsou v podstatě dvě, buď se zlu podvolit a přizpůsobit se...(což ne vždy jde) anebo zlo vrátit (ale v principu ho zase šířit). Na tomto snímku je nádherné, že ačkoliv má hlavní hrdina všechny předpoklady pro to "být zlý...," uvědomuje si to a vše se snaží řešit přes dobro... Koneckonců dobro se dá šířit úplně stejně jako zlo, záleží k čemu se přikloníme... (SPOILER: Ale v každém je kus zla včetně mě, jak jinak si vysvětlil, že jsem měl obrovskou radost, když Erik v závěru nechal v sobě zlo propuknout, během 10 sekund zpacifikoval dva týpky v ringu a dále způsobil svému sokovi nevolnost s pouhých slovních výhružek... :D KONEC SPOILERU) Každopádně doporučuji, bez výhrad za 5 ;-)

• 25.6.2015  00:33

Kvalitní drama s vtipnými okamžiky a s hlavním tématem je boj o spravedlnost, v závěru se spíše ale ukáže, že spravedlnost sama o sobě není vítězstvím a jde hlavně o lidskost... Dobrá práce s retrospektivním vyprávěním v logickém sledu... Výběr hlavních představitelů šitý na míru snímku. Hans Zimmer opět používá ke zvyšování emocionálního účinku snímku piano a smyčce, v melodiích se opakují akordové kombinace předchozích snímku, ale koncept opět funguje dokonale :-) Jedinou slabinou snímku vidím v absenci překvapení, resp. velké předvídatelnosti děje i závěru :-)

• 7.5.2015  23:40

Pobavil jsem se. Televizní odreagovák, dokonalý svou stupiditou a "uvěřitelností","vyšperkované" dialogy - jestli to bylo účelné, pak scénáristu obdivuji :-D ale rozhodně mě zajímalo, jak to dopadne... A dopadlo to stejně (ne)uchopitelně jako celý "příběh" :D A označení Komedie/thriller sedí :-)

• 23.4.2015  02:00

Tak tomu říkám opravdu výtečný marketingový tah, děj je popsán v anotaci filmu a tím je vlastně shrnut, akorát bych si nedovolil souhlasit s poslední větou, protože strach z toho opravdu nejde... To ale nepovažuji za nutné, horší je, že mě film nechal naprosto emocionálně chladným, a to tím, že je upřednostňována pohádkovost hrající si na realitu před promyšlenější psychologickou stránkou filmu, která se zde nabízí. Ale on je také cílený pro jinou diváckou kategorii, zasněným holkám a zvrhlým hochům se to bude líbit. Chválím přesvědčivý výkon hlavní představitelky, která hrála uvěřitelně a zároveň byla uvěřitelnější postavou a dále scénu obchodní schůzky k projednání smlouvy. A stručné vyjádření k pointě bez spoileru... Pointou filmu je, že můžeme očekávat další díl :D

• 30.3.2015  15:49

Příjemný předfilm vysílaný před Popelkou, kvůli písničce bych ocenil originální znění, ale chápu, že je to hlavně dělané pro děti, nejvíc pobavilo zatroubení na roh :D :D :-)

• 30.3.2015  15:34
    Popelka (2015)

Nad očekávání! Nebo ne? Vždycky když upadám do takového toho stresu pramenícího ze stereotypu a věcí, které se mi na světě nelíbí, ale se kterými stejně prd udělám, zajdu si na pohádku a nejlépe sám :-) Ono to vyjde cenově stejně jako opít se, ale pocity a hlavně vize jsou pak mnohem lepší :D K věci. Disney si opět udržuje svůj standard, je nám předložen kýč, ale nutno dodat, že vizuálně dokonalý kýč ideálního světa, na který se krásně kouká. Takže opět vzkazuji: Disney, neměň se, v době superhrdinských velkofilmů (nic proti nim), je oprášení klasiky opravdu potřeba a zejména pro děti děláš dobrou věc v modernějším hábitu. (Což je jedno, důležitý je princip.) Pan Kenneth Branagh alias Zlatoslav Lockhart jako režisér? Bravo, asi se na jeho tvorbu podívám podrobněji. Nejvíc ale chválím dvě věci, a to vizuál (kostýmy, masky, prostředí, sympatické postavy) a hudbu, málokdo to asi přizná, ale Patrick Doyle hodně zvedá úroveň snímku, protože dokonale vystihuje podstatu kouzelného světa, což by ale znalce nemělo překvapit (Kouzelná Chůva, Harry Potter 4). :-) Takže buďme laskaví a odvážní a nebojme se chtít přemýšlet o světě jaký není, ale mohl by být. Vzhůru do kin, jasných 5 :-)

• 20.3.2015  18:27

Vynikající záležitost, konečně jsem zjistil, jak se ten film, který už mě zaujal i kdysi dávno v dětství, jmenoval. Perfektní práce s napětím a jeho stupňováním na minimu prostoru, scénářem a konverzačními záležitostmi počínaje, hudbou a nápaditostí konče. Předně chválím vykreslení charakterů, kdy to hlavní představitelce opravdu pálilo a dokázala svého handicapu využít pro svůj prospěch :-) Doporučuji, bez výhrad za 5 :-)

• 16.3.2015  13:44
    Ghoul (2015)

Příjemné překvapení v české tvorbě, film je jako horor nečekaně funkční a poměrně drsný a věřím, že Ti, kteří tomuto žánru neholdují, budou mít se snímkem problémy, výkony protagonistů jsou přesvědčivé. Scénář je kopií a mixem hororových prvků, které již známe z Blair Witch, Poltergeista nebo Vymítače ďábla, proto o jednu hvězdičku méně. Lekačky fungují, protože je použito velmi agresivních hudebních zvuků, které jsou v kontrastu s tichem "domácího" videa, opravdu děsivé. Závěr zajímavý a režisérsky dobře odvedená práce :-) Pro příznivce hororů, který tomuto filmu nevěřili, doručuji, aby změnili svá stanoviska a vyrazili do kin (sami a v noci) ;-)

• 12.3.2015  00:25

Poměrně komplexní snímek, který reálně vyobrazuje kritickou situaci dvou rodin, kterou si ani samy nezpůsobily. Film apeluje na subjektivitu principů výchovy a důležitost času tráveného se svými dětmi, charaktery jednotlivých postav jsou napsány zajímavě a důvěryhodně, závěr správný a uvěřitelný, přece jenom jsem názoru, že citové pouto vytvořené během 6 let musí být silnější než vlastní krev a i kdyby - pokud nám opravdu záleží na vlastním, tak bychom mu měli dopřát takovou rodinu, kterou skutečně chce a ne do které se nutí. Cit by měl vyhrát nad ješitností v tomto případě :-) Inteligentní námět, bez výhrad za 5 :-)

• 12.3.2015  00:08
    Chappie (2015)

Do kina jsem šel opět bez sebemenší znalosti týkající se snímku a vycházel jsem příjemně překvapen. Povedl se scénář, casting (máma, táta, Stvořitel a Jackman v záporné roli) i Chappie jako robot, který dokáže cítit a vnímat. Cením si také vtipu doprovázejícím celý snímek, hudebně zimmerovský standard, takže vysoká úroveň jako vždy :-) Spokojenost, pět a děkuji za čsfd projekci. SPOILER: Proti závěru nemám výhrad, nicméně větší emocionální vyznění by měl film, kdyby přežil pouze Stvořitel, jelikož myšlenka vytvoření robota, který se pro člověka obětuje, protože chce a ne protože musí, byla pro mě z těch nejzajímavějších...:-)

• 8.3.2015  01:24
    Sils Maria (2014)

Zajímavý snímek založený především na dialozích... Ty však mají vesměs hlavu a patu a vyšší filozofickou rovinu, ze které je možné nahlížet na dnešní showbyznys a filmový průmysl obecně. Hlavní představitelky hrají realisticky a ve filmu jsou četné zapamatování hodné momenty, hodně věcí zůstane nevysvětleno a nevyřešeno. Tempo je ale opravdu závratně pomalé, takže jeho dokoukání stojí na aktuální unavenosti a náladě...:-)

• 7.3.2015  11:36

Vcelku napínavý thriller s fungujícími lekačkami, zajímavé téma obhájce, který bojuje se svým svědomím a snaží se napravit svou předchozí chybu. Nechtěl bych být v jeho kůži. Kamera a hudba na vysoké úrovni :-)

• 7.3.2015  11:30

Předně => čas vyrazit do kin :-) Troufnu si snímek označit jako jeden z nejnápaditějších v poslední době. Nechci příliš spoilerovat, takže to shrnu stručně a jasně... Režie => Matthew Vaughn má svůj černohumorný a drsný styl, ovšem s patřičnou dávkou nadsázky, je to prostě originální přístup, který by asi u většiny režisérů nefungoval, ale Matthew to má pod kontrolou. Chválím rovněž výběr herců, všichni do svých rolí perfektně sedli, zejména záporák v podání S. L. Jacksona zůstane nezapomenutelný, stejně tak jako jeho přízvuk... Chválím hudbu, a to jak originální soundtrack Henryho Jackmana, tak kompletní hudební dramaturgii filmu, pan režisér má pro hudbu cit a když zní hudba propůjčená, vždycky se do dané scény hodí, obzvláště neuvěřitelná je pak scéna s ohňostrojem... Jediné, co by některým jedincům mohlo vadit, je explicitně podané násilí, film těží spíše z jedné z myšlenek Kódu enigmy, že násilí člověka (diváka) uspokojuje, a tak se ho ve filmu vyskytuje opravdu hodně a je třeba k němu přistupovat s patřičnou dávkou nadsázky. Vtipné, drsné, plné nápadů, doporučuji a jasných 5, film chci určitě vidět znovu :-)

• 2.3.2015  01:40
    Divočina (2014)

Uvěřitelný příběh, dobrá práce s retrospektivou a postupným odhalováním motivace hlavní hrdinky... (Ale pokud jste si přečetli obsah zde na čsfd, tak vás postupné odhalování moc nepřekvapí, proto si obsahy zásadně nečtu dopředu...) Film je lidský a motivační zároveň, ačkoliv hlavní hrdinka nežila zrovna morálně, snaží se pomocí návratu k přírodě najít jistou formu vykoupení a divák jí na její cestě fandí. Jedná se o drama, ale film je místy vtipný, což je jedině plus. Zároveň je zde poukaz na to, že člověk v rámci civilizačního vývoje zapomíná soužít s přírodou a vážit si její rozmanitosti... :-) Otevřený konec vítám... Za pět :-) Děkuji za čsfd projekci ;-)

• 2.3.2015  01:27
    Leviathan (1989)

Klasické béčko, které mixuje scény z kultovních filmů (především Vetřelce), Ti ignorující žraloci na závěr byli fakt zážitek, věřím, že tvůrci chtěli, aby se divák pobavil a těmi odkazy vlastně vzdávají hold kultovním snímkům... A divák se nad tím "promyšleným" scénářem skutečně baví. Zajímavá je účast spousta známých tváří... Po pravdě jsem chtěl původně hodnotit za tři, což by asi více odpovídalo, ale za nadhled Jerryho Goldsmithe přidávám jednu hvězdu a za nebývale chytlavý motiv k závěrečným titulkům (A lot better) tu druhou... Prostě ten člověk dělal pro každý film maximum bez ohledu na jeho hloubku... :-)

• 22.2.2015  00:53
    Zbouchnutá (2007)

Lidské, emocionální, občas vtipné, občas trapná snaha o větší vtipnost, která ani nemusela být... :-) Principiálně se jedná o velmi sympatické postavení se páru k neplánované situaci, kterou si způsobili, při čemž film kladl důraz na to "lepší" ve všech hlavních postavách, takže vlastně bez výhrad :-) Z komplexního hlediska velmi příjemný a inteligentní počin...

• 17.2.2015  12:41

Jednička byla fakt skvělá v uhozenosti a momentu překvapení, ve dvojce tohle ale padá, protože už známe charaktery, a tak nás jejich jednání víceméně nepřekvapí. Nicméně pořád se jedná o komedii vtipnou a nápaditou... :-)