golfoxovox1

golfoxovox1

Jiří Růžička

okres Cheb
student FD ČVUT, fanoušek filmové hudby, amatérský filmař a skladatel

33 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 17.2.2015  12:34

  Zajímavá parodie na dobrodružné snímky, která si bere prvky z Indiana Jonese, včetně stejného přecházení z hudebních témat, která jsou pochopitelně jiná, ale Indianu Jonese podle mě záměrně asociují... Pobavila scéna s přecházením lávky... :D

  • 17.2.2015  12:31

  Už jen kvůli nápaditosti, kterou scénáristé komedií musí mít (ono to je fakt těžké podle mě), aby vytvořily zajímavé a originální postavy, si myslím, že si film zaslouží lepší hodnocení. Komedie to je z těch místy vtipná, místy trapná, ale postavy jsou vesměs sympatické a myšlenka (ne)vzájemného (ne)spolužití je zde vykreslena pěkně... :-)

  • 17.2.2015  12:23
  12 kol (2009)
  ***

  Klasický ryze akční film... Jednotlivá kola byla celkem zajímavá a na film nenudil, ale zároveň nezanechal žádný hlubší dojem nezanechal, navíc se zde objevují prvky, které jsou recyklovány z mnoha akčních filmů včetně mé oblíbené a do jisté míry kultovní Nebezpečné rychlosti, i proto u mě tento film patrně zapadne do průměru. :-)

  • 12.2.2015  15:36
  Pečovatel (2014)
  ****

  Hnusné téma, vydařený film, z hlediska udržení napětí, pozornosti a nejistoty výborný... V podstatě nemám co vytknout, ale vzhledem k tomu, že téma je mi osobně neuvěřitelně odporné a zde je vyjádřeno strašně syrově, plný počet dát prostě nemohu. Nedoporučuji slabším povahám...

  • 5.2.2015  10:59

  Tři hvězdy za práci na tricích a hudbu... Za mě tomuto filmu dost chybí propracovanost děje, či postav a vlastně scénář považuji za velmi slabý, a to píšu velmi málokdy... Vtipný je film opravdu zřídkakdy... A ten konec a la zmodernizovaná Barbarella... (Aspoň u mě se vyjevila tato asociace, kdo viděl, pochopí...) Děkuji za čsfd projekci :-) Asi nebudu mít nutkání pustit si znovu :-)

  • 30.1.2015  21:00

  Tohle je dost uhozený, ale bavil jsem se skvěle, doporučuji, ta kytka je hustá ;-) Jinak příběh velmi jednoduchý, ale Alan Menken to má opět kvůli chytlavým songům pod kontrolou :-) Zejména Downtown je skvělá píseň... Steve Martin ve skvělé roli...:-)

  • 30.1.2015  20:54
  Kód Enigmy (2014)
  *****

  Příběh génia s trpkým životem, jehož plody naše generace sklízí... Podobné příběhy mi sednou, už jen proto, že člověka nenásilně vedou k přemýšlení o souvislostech, které nejsou úplně běžně vykřikovány. Kolikrát (lidsky) těžší než umět něco vymyslet, je umět to správně aplikovat... Celý příběh dobře strukturovaný od začátku do konce, oba hlavní představitelé předvádějí úctyhodné výkony, závěr funguje perfektně... Desplatova hudba mě v případě tohoto snímku zaujala mnohem víc než v případě Grandhotelu Budapešť a je přidanou hodnotou snímku a z hlediska funkce ve filmu může konkurovat Interstellaru... :-)

  • 30.1.2015  20:42
  Whiplash (2014)
  *****

  Až na dřeň... :-) Další z nominovaných na Oscara. Nechci spoilerovat, takže komentář zkrátím na to, že pokud máte rádi hudbu, nejlépe jazz a bicí nástroje a netradiční techniky motivace k excelentnímu výkonu, pak si pusťte tento film. Představitel učitele hudby předvádí zapamatování hodný výkon... "Not quite my tempo..." Jasných 5 ;-)

  • 30.1.2015  20:28
  Laggies (2014)
  ***

  Opět se potvrzuje, že i když se ve filmu vyskytují moje dvě oblíbené herečky, nemusí to znamenat zážitek z řad těch kvalitnějších. Jako komedie to na mě moc nefungovalo a celou dobu bylo jasné, k jakému konci to spěje. Ale jak naznačuje uživatelka Hellstruck, problém u mě bude asi, že jsem už od začátku měl docela problém vcítit se do hlavní postavy a chápat její pochody :-)

  • 30.1.2015  20:14
  Newsies (1992)
  ****

  Temný rytíř za mlada zpívá pozitivní songy... ;-)

  • 29.1.2015  01:59

  To, že se snímek absolutně nedrží předlohy, ignoruji.... (Je to Disney.) Poměrně temný animovaný film, který má skvělého záporáka (a u něho obzvlášť chválím český dabing), myšlenky jsou předávány sice přímočaře a jasně, ale to je účel pohádek... A co tady předvádí Alan Menken s chorály a hudbou celkově, je pro mě do jisté míry geniální... Sice asi ne tolik chytlavé tracky jako v Beauty and the Beast nebo Pocahontas, nicméně velmi atmosférické, jak songy, tak score... (a to jsem je slyšel dabované). Alan se pro Disneyho narodil a my můžeme jenom děkovat... ;-)

  • 28.1.2015  13:08

  Geniální Goldsmith, originální dobrodružný příběh, který překvapí svým decentně detektivním pojetím a zajímavý náhled do minulosti z "dopravního" pohledu. Bez výhrad 5 :-)

  • 28.1.2015  13:06

  Dobrý nápad, sympatická dvojice matka-dcera a udržení vtipu a pozornosti až do konce... Přesně to od komedií očekávám, takže bez výhrad :-)

  • 28.1.2015  13:04
  Equalizer (2014)
  ****

  Taková akční oddychovka, která si na nic jiného nehraje... Denzel hraje zapáleného superhrdinu, který je se okamžitě dokáže adaptovat na okolní prostředí a využít to, co je zrovna po ruce a vymyslet osmisekundový vražedný plán... Plné nadsázky, a to je v případě filmů tohoto typu jedině dobře ;-)

  • 16.1.2015  23:25
  Odpojit (2012)
  *****

  Těžký film, silný film, kvalitní drama. A při tom scénář nemusel být asi nějak složitě vytvářen, podobné příběhy se asi dějí i kolem nás. Internet je záležitost s nekonečnem možností a s tímto nekonečnem možností je spojeno nebezpečí. A bylo by tady ode mě asi troufalé tvrdit, že nám se nic podobného stát nemůže, neboť se to ze širšího úhlu pohledu vlastně už děje. (Samozřejmě naštěstí ne v takových extrémech.) Třeba právě teď. Na tomto filmu je nejsmutnější ta prázdnota životů, kterou si člověk uvědomí až když se něco opravdu stane, kam se člověk žene, co z toho (ne)má a co je vlastně to nejdůležitější. Doporučuji, jasná pětihvězda, přesně takové filmy je potřeba točit pro současné mladší generace... (A z pohledu výchovy dětí i pro ty starší) :-)

  • 16.1.2015  21:03

  Film, který názorně demonstruje náročnost, zodpovědnost a rizika spojená s obdobným povoláním... Lidi na tísňovce docela obdivuji :-) Má to švih a spád, akorát ten konec mi přijde trošku vykonstruovanější. SPOILER: Dost divné, že by operátorka podle zvuku poznala místo, hned vydala se tam (to ještě ano) a nikomu nic neřekla (to nechápu), její jednání se trochu příčí se zodpovědností, se kterou k celému případu od počátku přistupovala...:-)

  • 16.1.2015  20:51

  Rozhodně vizuálně zajímavý snímek, pro mě takový nedefinovatelně nadsazený, člověk nevěděl, co přijde + zajímavý charakter pana Gustava, fascinovalo mě, jak se svého poslíčka vždycky zastal :-)

  • 14.1.2015  11:01

  Brilantní! Jednoduché a přesto geniální znázornění síly pochybnosti, ovlivnitelnosti a chybovosti člověka jako druhu. Občas vidíme, co chceme vidět, neboť jsme ovlivněni tím, co už jsme viděli a nevidíme to, co bychom vidět měli - fakta. Zároveň i na fakta se opět díváme pouze subjektivně a děláme odhady ne jejich základech. To není nic špatného, koneckonců jsme lidi. Nicméně když naše odhady mají rozhodovat o lidském životu, chce to zodpovědnější přístup :-) K zamyšlení doporučuji ;-)

  • 9.1.2015  17:32

  Nekoukejte se na trailer, prozrazuje příliš. (Naštěstí jsem ho neviděl před filmem.) Velmi dobře budovaný snímek, dobrá práce z retrospektivou. Velmi dobrá atmosféra, ke které nebylo potřeba krve a vražd, ale jen nepromyšlenosti činu. Pointa jednoduchá, ale přesto překvapivá, ale zcela logicky přijatelná (tudíž při větší míře snahy odhadnutelná), koneckonců právě "tah na reálno" dělá tento film zajímavějším. Postavy zdravě nesympatické - nechci spoilerovat, takže toto tvrzení nebudu obhajovat... A navíc vynikající práce s hudbou pro mě znamená, že musím dát o hvězdičku víc a tudíž plný počet :-)

  • 8.1.2015  23:39

  Zajímavý, multižánrový film. Již třetí film, který jsem viděl na téma vztahu upírky a člověka, poprvé však s úsměvnými prvky. Snímek má zajímavou kameru, která se často zaměřuje na důležité minimalistické detaily, některé záběry jsou nezvykle dlouhé a důraz je kladen na mimiku hlavních protagonistů, což dělá tento snímek zajímavější. Právě smysl pro detail (zírání do světla, využití skateboardu, prstík, mimika, využití kočky) pro mě byl důležitější, než děj samotný. Výběr hlavních protagonistů dokonalý. Hudební složka rovněž zajímavá a dobře dokumentující, co se na scéně zrovna odehrává.,, Děkuji za čsfd projekci ;-)

  • 2.1.2015  01:09
  The F Word (2013)
  *****

  Jasných pět :-) Scénáristu si tímto automaticky přidávám do oblíbených, odvedl pro mě největší práci, nejenže se jedná o snímek lidský a příjemný, především jsou v něm vtipně (jen tak mezi slovy) podané myšlenky a principy, celkem hodně se v tomto směru ztotožňuji s postavou Wallace. Např.:"To je nepodstatný. Princezna nevěsta je pohádka. A láska z pohádek Tě inspiruje k tomu, abys byla odvážná a ušlechtilá, ale v reálném životě je to univerzální výmluva, aby se člověk mohl chovat sobecky. Můžeš lhát, podvádět a ubližovat lidem, ale je to v pohodě, protože si zamilovaná..." Dále pak super rozbor situace, kdy si Wallace vybírá z možností nemorální, záludný, ubohý, 99% upřímný a přenést se... Opravdu pobavilo, stejně jako superkrátká a výstižná návštěva Dublinu :D Věrohodně mi přijde napsaná i závěrečná krizová diskuze v restauraci, kde se opět ukazuje, že ta upřímnost mnohdy situaci nepomůže, neboť vše může být pochopeno jinak... Těžko soudit, jak by příběh skončil v realitě, zda by i v ní došlo Chantry, že lhaní bylo oboustranné a zda by Wallace kontakt skutečně nevymazal a přišel pozdě, ale ve filmu tohoto ražení je podobný konec patrně ten nejlepší :-) Sympatické postavy - Wallace nejvíce filosoficky, Chantry úžasnou schopností vtipně reagovat v konverzaci, zajímavá je i vedlejší postava sestry Chantry, což je v podstatě další dobrá duše tohoto snímku... Doporučuji všem, chytrý film, který pobaví ;-)

  • 29.12.2014  01:21

  Tento svěží filmík mám fakt rád, vtipné, zajímavý příběh stojící tedy především na výkonu R. Atkinsona, kterému zdárně sekunduje skladatel Howard Godall, zejména ve výborných scénách týkající se obrazu... Scéna, kdy Bean zachraňuje situaci patří k nejlepším ve snímku... Dále pak jeho úžasný (a uvěřitelný) proslov v roli londýnského experta: "Obraz staré báby, o které měl to nejlepší mínění :-) Když si chcete zvednout náladu, rozhodně dobrá volba...

  • 29.12.2014  01:13

  Zajímavý vizuál, zajímavá (leč podivná) vize a myšlenka dárcovství => zajímavý film... Silná hudební stránka, dobré herecké výkony... Zvláštní atmosféra, povedený závěr :-)

  • 26.12.2014  16:40
  Pokušení (2009)
  ***

  Zaujal mě docela úsměvný (a především naivně přiblblý) nápad testování věrnosti... Takové doporučeníhodné :D Celkově byl film dost ujetý a v motivacích Catherine i Chloe jsem se dost ztrácel, nevím, která z nich byla ta víc nevyrovnaná. Závěr nenápaditý, myslím, že se s poměrně zajímavého námětu dalo vykřesat víc...

  • 26.12.2014  16:25

  Film jsem si o Vánocích zopakoval především proto, že jsem na Hollywood in Vienna zjistil, že k tomuto filmu skládal hudbu David Newman, který daný koncert diriguje. Super černá komedie, jak se z maličkostí může stát problém kolosálního rozměru a kam až je člověk schopen zajít, vyhnáno do největšího extrému. Docela děsivá představa. Ústřední dvojice je mi paradoxně sympatická. Chválím konec, k tomuto snímku by happyend vyloženě nepadl ;-)

  • 23.12.2014  19:42

  Citlivý náhled do psí duše. Příběh je prostý, dojemný a jemný zároveň, myslím si, že každému se smyslem pro nejčistší emoce, věrnost a vztahu člověk/pes se snímek bude líbit. Doporučuji. :-) Nedoporučuji číst oficiální text distributora na čsfd obsahuje spoilery.

  • 9.12.2014  23:46

  Výrazný nadprůměr v žánru komedií, scénáristé mají můj zasloužený obdiv pro nápaditost a udržení dobré nálady diváka a vtipnosti snímku od začátku až do konce, stejně tak jako všichni herci, kteří si své role vyloženě užívali ;-) Pohodový a potřebný film do (ne)časů, kdy nám jde především o relax, srandu a fajn pocity Doporučuji :-)

  • 9.12.2014  23:34

  Komentuji oba filmy (pohledy) najednou, myslím si, že je důležité vidět oba dva pohledy. Nejdříve jsem viděl "jeho" pohled a přišel mi takový logický, vcelku jasný a ji jsem z tohoto pohledu moc nechápal, stejně jako on. Poté jsem viděl "její" pohled a nejen na to, že jsem došel k pochopení, dokonce se mi její jednání zamlouvalo víc... (Otevřeně přiznávala, že hledá sama sebe - základ. Ona nepodlehla chtíči atd.) Rozhodně zajímavý experiment, kdy vidíme stejný děj, i vzájemné rozhovory, z pohledu dvou různých osob, takže vlastně nevíme, jak to bylo doopravdy... Pokud tedy bude existovat verze "Oni," už teď se na ní těším... Důležité ale je, že se režisérovi podařilo natočit snímek o sympatickém manželském páru řešícím náročnou životní situaci po závažném rodinném problému, o němž se nedozvíme nic jiného, než že existuje. Povedlo se. Děkuji :-)

  • 9.12.2014  23:34

  Komentuji oba filmy (pohledy) najednou, myslím si, že je důležité vidět oba dva pohledy. Nejdříve jsem viděl "jeho" pohled a přišel mi takový logický, vcelku jasný a ji jsem z tohoto pohledu moc nechápal, stejně jako on. Poté jsem viděl "její" pohled a nejen na to, že jsem došel k pochopení, dokonce se mi její jednání zamlouvalo víc... (Otevřeně přiznávala, že hledá sama sebe - základ. Ona nepodlehla chtíči atd.) Rozhodně zajímavý experiment, kdy vidíme stejný děj, i vzájemné rozhovory, z pohledu dvou různých osob, takže vlastně nevíme, jak to bylo doopravdy... Pokud tedy bude existovat verze "Oni," už teď se na ní těším... Důležité ale je, že se režisérovi podařilo natočit snímek o sympatickém manželském páru řešícím náročnou životní situaci po závažném rodinném problému, o němž se nedozvíme nic jiného, než že existuje. Povedlo se. Děkuji :-)

  • 9.12.2014  23:12
  Interstellar (2014)
  *****

  Filmy režiséra Christophera Nolana mi prostě sedí a Interstellar není výjimkou. Poměrně komplexní dílo stojí především na nápaditém ději, který završí úspěšná pointa. Nabízí originální pohled na hledání dalšího prostředí pro žití ve vesmíru a zpracovává problém relativity času v praxi. Právě na této časové relativitě stojí částečně i celkové emocionální vyznění tohoto snímku, které rovněž kvituji. V promluvách se ve scénáři objevují zajímavé myšlenky, některé filozofické, o podstatě záchrany lidské existence (plán A, plán B) a konfrontace sobeckosti s obětováním, některé prosté, přesto často nezřejmé, o pochopení podstaty rodiny. Krom zmíněného děje, který je pro mě zásadní, bych chtěl velmi vyzdvihnout hlavního představitele M. McConaugheyho, svoji roli zvládl bravurně a věrně (např. scéna se vzkazy s domova), ostatní herci rovněž nezaháleli, dále pak optimální délku v poměru s obsažností, zvuková vyladěnost => občas je úplné ticho tou správnou hudbou pro obraz a hudbu samotnou. Hans Zimmer je po právu jedním z tahounů současné filmové hudby a pokaždé dokáže přijít s něčím originálním, varhany jsou super nápad a skladby tipu Coward, Detach, Docking scene povyšují celkové vyznění snímku o úroveň výše. Jeden z nejlepších počinů tohoto roku bezpochyby! :-)