golfoxovox1

golfoxovox1

Jiří Růžička

okres Cheb
student FD ČVUT, fanoušek filmové hudby, amatérský filmař a skladatel

33 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 3 4 5 6 7 následující >>
  • 2.3.2013  22:58

  Pět hvězd už jen za to, že mě film o jednom představiteli, kde kamera po celou dobu (hodinu a půl) setrvává v rakvi, dokázal v jednu ráno tak upoutat. Už po úvodních titulcích s upoutávající hudbou a následným (velmi dlouhým) záběrem do tmy mi bylo jasné, že půjde o něco originálního. Pěkná minimalistická práce co se kamery, hudby a světla týče, uvěřitelné jednání hlavní postavy, i postav s ní telefonující. Chválím rovněž závěr! :)

  • 2.3.2013  22:52
  Únos (1997)
  *****

  Vždy na filmech tohoto typu oceňuji realitu a ano, tento příběh o únosu mi přijde až na závěrečnou automobilovou honičku dost reálný. Perfektně ztvárněná odhodlanost hlavního představitele situaci řešit, i když vlastně vůbec neví jak. Vrcholem filmu pro mě rozhodně scéna ve stodole.

  • 2.3.2013  22:41

  Jeden z mých nejoblíbenějších Poirotů. Když jsem tento díl poprvé viděl jako malý, tak jsem byl při závěrečným odhalením Poirota tak napnutý a jenom jsem žasnul. Geniální předloha, geniální zpracování, napínavé, překvapivé, kvalitní scény s maskou a z toho vyplývající netradiční způsob vraždy, povedená také úsměvná scéna s hmyzem. A opět platí pravidlo, že na vše se dá přijít logicky a zároveň je pachatelem jedna z nejnepravděpodobnějších postav. :)

1 3 4 5 6 7 následující >>