tom88

okres Trenčín
Najväčší filmový maniak z Nemšovej

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 10.2.2020  19:44

Režisér Rupert Wyatt dokázal dokonale vzkriesiť takmer zabudnutú sériu. Mám obrovskú radosť a nepopísatelné nadšenie ako tvorcovia naložili s touto témou. Za pomoci vynikajúcich efektov stvorili maximálne uveriteľne reálne vyzerajúci zážitok. Film baví od prvej až do poslednej minúty a ubieha veľmi rýchlo. Veľmi dobrí herci , ale digitálni opičiaci predčili dokonca tých ľudských. Caesar je úžasný a jeho povstanie alebo revolúcia je dychberúca. Divák sa pridáva na stranu opíc a drží im palce. Výborná hudba, zvukové efekty aj strih. Perfektná akcia a pamätné scény. Zážitok z kina bol maximálny a opakované zhliadnutia na domácom videu taktiež super. Škoda len nepremenenej nominácie na Oscara za efekty. Tie boli naozaj fenomenálne. Filmu takmer nie je čo vytknúť a u mňa je to plný počet. 90%

• 23.1.2020  22:32

Mimoni. Klasickí mimoni, ktorí pobehujú, škriekajú po sebe, smejú sa, radujú sa, riešia pičoviny a robia kokotiny. Pre niekoho milé a zábavné postavičky. Pre mňa nesympatické a trápne ba až nudné stvorenia, ktoré asi nikdy úplne nestrávim. DVD obsahuje 10 minifilmov , z ktorých nevyčnieva ani jeden. Všetky sú na jedno kopyto. Kto má rád mimoňov, bude asi spokojný. Decká budú s určitosťou nadšené. Keď to zpriemerujem tak dve hviezdy budú adekvátne. 40%

• 28.7.2019  00:59
    Help (2015)

Technicky prepracovaný a zaujímavý sci-fi počin.

• 28.7.2019  00:55
    Akira (1988)

Tí Japonci sú naozaj šialenci. Podivnosť najhrubšieho zrna. 60%

• 28.7.2019  00:52

Kvalita druhého dielu klesla rapídne dolu. Varí sa tu z vody a ťaží sa na akej takej popularite prvého dielu. Menej vtipu a nudnejší dej, ale stále sa na to dá pozerať a pre veľmi nenáročného diváka to môže byť fajn oddychovka. 45%

• 28.7.2019  00:47

Solídna vtákovina s prehnaným Stevom Martinom. Kupodivu sa na tom dalo naozaj zasmiať aj keď dosť vpípkov bolo na hranici znesiteľnosti. Celkový dojem je o dosť lepší ako som čakal, preto hodnotím pomerne pozitívne. 65%

• 10.6.2019  19:51

Godzilla 2 je ultimátna, gulervúca, bombastická audio-vizuálna pecka stavaná na tie najväčšie a najmodernejšie kiná. Nikde inde si divák neužije to čo tento film ponúka. Že nie je adeptom na ceny kritiky? Vadí to niekomu? Čakal niekto prekombinovaný scenár či perfektne vykreslené charaktery postáv? Podľa tunajších hodnotení to bohužiaľ asi veľa ľudí čakalo. Zobudte sa ľudia. Toto je Godzilla. Je to monster movie o príšerách a súboji o pozíciu alfa predátora na Zemi. V rámci žánru film dosahuje absolútnych výšin. Samozrejme sa dá všeličo filmu vytknúť. Prvý diel je pre mňa absolútna TOPka a druhý diel v tesnom závese. Že je dej prostý, jednoduchý, predvídateľný a možno naivný, to v tomto žánri netreba až tak riešiť. Že hrajú ľudské postavy druhé husle, to vôbec nevadí. Je to neuveriteľná akčná jazda, pri ktorej sa divák nemá kedy nudiť a ktorú si treba iba jednoducho užiť. Netreba hľadať nič viac a divák musí byť zaručene spokojný. Ten kto sa nudil alebo pri sledovaní zaspal (ako som sa tu niekoľkokrát dočítal), buď nie je normálny, alebo by mal úplne zmeniť žáner filmov, ktoré sleduje. Ja nemám väčších výhrad. Je tu množstvo scén, ktoré ma urobilo šťastným a dá sa povedať, že je to splnený detský sen. Prebudenie Rodana a následná niekoľkominútová scéna mi privodila takmer infarktové stavy. Vizuálne na úplnej špici. Zvuk v IMAX kine bol dokonalý a megaohlučujúci. Každým revom godzilly prechádzal mráz po chrbte. Film, ktorý vyzerá na minimálne 300 miliónový rozpočet stál iba ,,smiešnych,, 170 miliónov. Toľkoto muziky za tak málo peňazí? Klobúk dole. Zárobky filmu je výsmech od fanúšikov aj všetkých konzumentov blockbusterov. Toto nevidieť v kine je barbarstvo a pouhé rouhání. Či som sa bavil viac ako na Avengers Endgame? Áno, áno, kurva že áno! 85%

• 22.5.2019  19:42
    Tajemné kočky (TV seriál) (2014)

Zaujímavý pohľad do tajov mačacej ríše. Pre mňa ako milovníka mačiek povinnosť. Dozvedáme sa množstvo informácií, ktoré sú podané pútavo a bez zbytočnej odbornej terminológie. Dokument sa skladá z troch dielov cca po 50 minút. Takže spolu dve a pol hodiny čírej radosti pre každého cico-mico-fila. 80%

• 14.5.2019  01:10
    Rivalové (1996)

Adam Sandler ma nikdy nevedel poriadne rozosmiať, ale tentokrát sa mu to pomerne dobre darilo. Je to naozaj streštená komédia, ktorá ani na chvíľu nenudí. Bláznivý námet, bláznivo podaný. Pre mňa jedna z TOP sandleroviek. Carl Weathers ako bonus. 70%

• 13.5.2019  17:43
    Země oceli (2018)

Napriek svojej krátkej stopáži sa film príliš vlečie. Nezaujímavý dej aj herci. Po druhý krát určite nie. Na druhý deň nebudem vedieť , že som tento film vôbec videl. 45%

• 8.5.2019  12:59

Strýko Buck je taká tá klasická americká komédia, tentokrát nijak zvlášť výnimočná. Uplynie to celkom rýchlo a nájde sa aj zopár úsmevných scén. Celkom dobrá úloha pre Johna Candyho, ktorého až tak nemusím. Culkin bol vtedy naozaj úžasný detský objav. 60%

• 27.4.2019  00:54
    Páni kluci (1975)

Pár desiatok rokov dozadu bol skutočne iný život a toto je ideálna ukážka. Film inak nie je ničím výnimočný. Je síce natočený s ľahkosťou a nadhľadom, ale v konečnom dôsledku vyšumí do prázdna. Zopár úsmevných scén sa nájde, no ani raz viac nerozosmeje.Neviem si predstaviť, že by som mal udeliť viac ako priemerné hodnotenie a tunajšie hodnotenie je príliš nadnesené. Je pravda, že tento film môže mať svojich fanúšikov, ale predpokladám, že len z nostalgických dôvodov. 50%

• 2.3.2019  04:42
    Démanty noci (1964)

Bezduchá, ničnehovoriaca, nesympatická nuda, ktorej nemôžem dať lepšie hodnotenie. Dlhé naťahované zábery a úplne zbytočné scény či flashbacky zrážajú tento počin do odpadu. Príbeh, na ktorý by stačila 5 minútová stopáž trvá v tomto prípade vyše hodiny. Jediný klad, alebo skôr zaujímavosť je, že sa tu takmer nič nehovorí a dajme tomu na svoju dobu ako tak dobrá kamera. V závere sa pozerať viac ako 10 minút na starých, bezzubých dedkov, ktorí žerú, pijú, smejú sa, radujú sa a tancujú bolo už fakt cez čiaru. 10%

• 10.1.2019  20:16

Prilákali ma niektoré zvučnejšie mená, no bohužiaľ výsledok je úplne zanedbateľný. Veľmi slabý film, ktorý vyšumí lusknutím prstu. Mínus hviezda za katastrofálne použitú hudbu. 30%

• 3.1.2019  13:23
    K smíchu (TV seriál) (2018)

Po prvej sérii som trocha sklamaný. Nevedel som čo očakávať od tohoto seriálu, ale rozhodne som neočakával takú dávku depresie. K seriálu som sa odhodlal iba kvôli Jimovi Carreymu, od ktorého som dostal úplne iný výkon ako som čakal. Z popisku Dráma / Komédia by som komédia asi vymazal, pretože úsmevných situácií je žalostne málo a lepšie to nebude asi ani v ďalšej sérii. Šancu tomu aj naďalej dávam, no očakávania budú už určite menšie. Zatiaľ sa to hýbe niekde okolo priemeru. 60%

• 18.12.2018  22:55

Smrteľné stroje je jedna úžasná akčná jazda, ktorú treba vidieť na veľkom plátne, inak to stráca zmysel. Parádny blockbuster z postapokalyptického sveta budúcnosti. Síce slabší, priamočiary dej, ale za to výborný originálny námet. Vizuálne filmu nie je čo vytknúť. Technické spracovanie je na úrovni oveľa drahších veľkofilmov. Toľko muziky za tak málo peňazí (100 miliónov), to sa tak často nevidí. Škoda, že film nie je divácky veľmi úspešný. Možno by to dopadlo o niečo lepšie keby sa réžie zhostil sám Peter Jackson. Myslím si , že aj neznámy Rivers odviedol skvelú prácu. Hlavná hrdinka mi prišla trochu nevýrazná. Za zmienku stojí hlavne skvelý Hugo Weaving, ktorý sa na úlohy záporákov priam narodil. Celkovo som s filmom spokojný. Na plné hodnotenie to síce nie je, ale u mňa dobrých 80%

• 13.12.2018  02:28

Tak trochu zbytočné pokračovanie veľmi dobrej jednotky a priemernej dvojky. Stále sa je ale na čo pozerať. Prekrásna krajina a milí hafani. To sú jediné pozitívne veci v tomto filme. Príbeh už varí z vody a nezachraňuje to ani zostarnutý Tcheky Karyo. 45%

• 5.10.2018  21:19

Nie je to zlý film, ale obsah ma jednoducho vôbec nezaujal. Film má ale úžasné a originálne vizuálne prevedenie. Naozaj nezvyčajná animácia. Mám síce rád umenie, ale až takto do hĺbky nie. Gogh ma nikdy nezaujímal. Za pozretie to ale stojí. Ja idem bohužiaľ s hodnotením dole. 50%

• 30.9.2018  20:43

Na nórsky rozprávkový fantasy film je to veľmi slušné. Príbeh banálny, nič prevratné, ale nuda sa nedostavila a to je hlavné. Herci na dané pomery asi celkom fajn. Troll vyzeral celkom dobre a celkový vizuál filmu veľmi pekný. Nie je to na opakované zhliadnutia, ale menšie publikum bude mať film zrejme rado, no u mňa priemer. 55%

• 27.9.2018  19:03
    Auta 3 (2017)

Kvalitatívne lepší diel ako bola pomerne nevydarená dvojka. Je tu mierne znížený, no i tak krásny a luxusný rozpočet, ktorý bolo určite vidno. Vizuálne veľmi vydarené. 3D síce o niečo slabšie, ale aj tak je na čo pozerať. Dejovo pomerne fajn. Decká budú mať radosť, no vážnejšie reči v niektorých scénach len ťažko strávia. K lepšiemu hodnoteniu mi niečo predsa chýba, takže ostávam pri priemernom hodnotení. 65%

• 26.9.2018  22:36
    Sestra (2018)

Klasická ducharina, akými je momentálne filmový trh presýtený. Mal som tú možnosť zhliadnuť Mníšku v kine. Bohužiaľ ani to mi zážitok a dojem z filmu moc nevylepšilo. V podstate som sa možno dva krát mierne zľakol, aj to iba vďaka inak parádnemu kino ozvučeniu. Na horor je toto ale veľmi málo. Atmosféra ale nie je zlá, no diváka, ktorý videl X podobných hororov už v podstate nemá čo prekvapiť alebo vydesiť. Vizuál je celkom fajn, čo je ale na filme horšie, je že postavy sa často chovajú nelogicky a navyše si tu divák len ťažko vytvorí ku niekomu nejaké puto. Herci inak veľmi nevýrazní. Dopozerať sa to samozrejme dá, ale nie je to film na opakované zhliadnutia. Veľa pozitív si film zrejme nezaslúži. V podstate okrem vizuálu, miestami atmosferickej hudby, dobrého ozvučenia a slušnej vizáže mníšky, nie je čo vyzdvihnúť. Čakal som väčšiu katastrofu. Myslím, že v tomto subžánri vznikajú aj horšie filmy, preto si Mníška zaslúži priemerné hodnotenie. 55%

• 7.7.2018  14:09

S knihou nemám nič spoločné. Neviem koľko ich je, ale pevne verím, že len tri. Na toto fakt chodia ľudia do kina? Fakt to zarobilo skoro 400 miliónov dolárov? Kniha musela byť naozaj úspešná a populárna. Celá trilógia je veľmi fádna, prevažne nudná a zabudnuteľná. Herci až príliš nevýrazní. Navyše takýto rozpočet a takýto výsledok? Veď Blomkamp pred dekádou natočil za polovičný rozpočet našlapané akčné sci-fi District 9. Možno je trojka najznesiteľnejší a chvalabohu najkratší diel série, ale stále to nedosahuje ani priemeru. O 50 odtieňoch sa často medzi ľudmi hovorí, no nechápem o čom môžu debatovať. O pár rokov to vyšumí ako šumienka a nikto si ani nespomenie. 45%

• 7.7.2018  13:43
    A co Bob? (1991)

Nie je to typ komédie, kde sa človek naplno smeje. Skôr také menšie pousmiatie pár krát za film, ale aj tak sledujete film s priblblým úškrnom počas celej stopáže. Za to môže hlavne výkon Billa Murraya, teda skôr jeho xicht a imbecilný prejav, ktorý v tomto filme predviedol. Majster Yoda nie je vôbec zlý režisér. 60%

• 2.7.2018  02:02
    Barbaři (1987)

Dvaja neskutoční borci, sympaťáci a neherci v primitívnom fantasy inšpirovanom pravdepodobne Barbarom Conanom. Riadne WTF, ale s prižmúrením oka sa to dá dopozerať. Tak vysoké hodnotenie dávam hlavne kvôli ústrednej dvojici nehercov, ktorí ma ale bavili počas celého filmu. 45%

• 2.7.2018  01:57
    Louskáček (1990)

Luskáčik je pre mňa sklamaním. Ani vo vtedajšej konkurencii nemal veľké šance obstáť. Veľmi priemerná animácia a na tak krátku stopáž ani nemá nejak pútavý dej. Na druhej strane je tu použitá slávna hudba, ktorú pozná snáď každý. 45%

• 2.7.2018  01:52

Odpornejšie a nesympatickejšie animované postavičky som už dlho nevidel. Veľmi nudný animák s pre mňa celkovo odpudivou animáciou. Celkový dojem je podpriemerný. Tunajšie hodnotenie filmu je až moc veľmi zhovievavé. 40%

• 23.4.2018  02:32
    Miley Cyrus - Malibu (hudební videoklip) (2017)

Celkom dobrá pesnička, no klip je moc pekne zostrihaný a na vysokej úrovni. Škoda, že nič čo by bolo nejak extra zapamätatelné.

• 6.4.2018  00:42
    Maffiósso (1998)

To ako fakt sa na tomto niekto zasmial? Debilita najhrubšieho zrna. Paródia na mafiánky, ktorá nemala nikdy vzniknúť. Každý jeden gag bol úplne neprirodzený a totálne na silu. Vrchol nevkusu. A dej? Čo? Chce se mi zvracet ! 25%

• 18.3.2018  20:15

Niekedy padne vhod takáto buranina. Je to tak trochu výplach, ale kupodivu sa na tom dá zasmiať. Celkom mi to sadlo aj keď musím uznať, že sa jedná o čistú americkú, prehnanú a naivnú stupiditu. Herci zahrali adekvátne k tomuto žánru. Scenárista si trocha uletel. Každopádne je to oddychovka nie pre každého a nie pre každú chvíľu. Ale rozhodne sa dá na tom zasmiať a to si cením, kedže je to komédia, ktorej účelom je baviť. Účel splnený. 65%

• 16.1.2018  15:46
    Maratón (2012)

Na holandský film je to veľmi slušné. Vôbec nie zlý film. Dej bavil, aj keď je to možno trochu ohratá téma. Natočené je to vcelku slušne. Nebyť pomerne dosť nesympatickej hereckej štvorici, mohlo ísť hodnotenie o niečo vyššie. 65%

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46