tom88

Najväčší filmový maniak z Nemšovej

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 2.3.2019  04:42
    Démanty noci (1964)

Bezduchá, ničnehovoriaca, nesympatická nuda, ktorej nemôžem dať lepšie hodnotenie. Dlhé naťahované zábery a úplne zbytočné scény či flashbacky zrážajú tento počin do odpadu. Príbeh, na ktorý by stačila 5 minútová stopáž trvá v tomto prípade vyše hodiny. Jediný klad, alebo skôr zaujímavosť je, že sa tu takmer nič nehovorí a dajme tomu na svoju dobu ako tak dobrá kamera. V závere sa pozerať viac ako 10 minút na starých, bezzubých dedkov, ktorí žerú, pijú, smejú sa, radujú sa a tancujú bolo už fakt cez čiaru. 10%

• 10.1.2019  20:16

Prilákali ma niektoré zvučnejšie mená, no bohužiaľ výsledok je úplne zanedbateľný. Veľmi slabý film, ktorý vyšumí lusknutím prstu. Mínus hviezda za katastrofálne použitú hudbu. 30%

• 3.1.2019  13:23
    K smíchu (TV seriál) (2018)

Po prvej sérii som trocha sklamaný. Nevedel som čo očakávať od tohoto seriálu, ale rozhodne som neočakával takú dávku depresie. K seriálu som sa odhodlal iba kvôli Jimovi Carreymu, od ktorého som dostal úplne iný výkon ako som čakal. Z popisku Dráma / Komédia by som komédia asi vymazal, pretože úsmevných situácií je žalostne málo a lepšie to nebude asi ani v ďalšej sérii. Šancu tomu aj naďalej dávam, no očakávania budú už určite menšie. Zatiaľ sa to hýbe niekde okolo priemeru. 60%

• 18.12.2018  22:55

Smrteľné stroje je jedna úžasná akčná jazda, ktorú treba vidieť na veľkom plátne, inak to stráca zmysel. Parádny blockbuster z postapokalyptického sveta budúcnosti. Síce slabší, priamočiary dej, ale za to výborný originálny námet. Vizuálne filmu nie je čo vytknúť. Technické spracovanie je na úrovni oveľa drahších veľkofilmov. Toľko muziky za tak málo peňazí (100 miliónov), to sa tak často nevidí. Škoda, že film nie je divácky veľmi úspešný. Možno by to dopadlo o niečo lepšie keby sa réžie zhostil sám Peter Jackson. Myslím si , že aj neznámy Rivers odviedol skvelú prácu. Hlavná hrdinka mi prišla trochu nevýrazná. Za zmienku stojí hlavne skvelý Hugo Weaving, ktorý sa na úlohy záporákov priam narodil. Celkovo som s filmom spokojný. Na plné hodnotenie to síce nie je, ale u mňa dobrých 80%

• 13.12.2018  02:28

Tak trochu zbytočné pokračovanie veľmi dobrej jednotky a priemernej dvojky. Stále sa je ale na čo pozerať. Prekrásna krajina a milí hafani. To sú jediné pozitívne veci v tomto filme. Príbeh už varí z vody a nezachraňuje to ani zostarnutý Tcheky Karyo. 45%

• 5.10.2018  21:19

Nie je to zlý film, ale obsah ma jednoducho vôbec nezaujal. Film má ale úžasné a originálne vizuálne prevedenie. Naozaj nezvyčajná animácia. Mám síce rád umenie, ale až takto do hĺbky nie. Gogh ma nikdy nezaujímal. Za pozretie to ale stojí. Ja idem bohužiaľ s hodnotením dole. 50%

• 30.9.2018  20:43

Na nórsky rozprávkový fantasy film je to veľmi slušné. Príbeh banálny, nič prevratné, ale nuda sa nedostavila a to je hlavné. Herci na dané pomery asi celkom fajn. Troll vyzeral celkom dobre a celkový vizuál filmu veľmi pekný. Nie je to na opakované zhliadnutia, ale menšie publikum bude mať film zrejme rado, no u mňa priemer. 55%

• 27.9.2018  19:03
    Auta 3 (2017)

Kvalitatívne lepší diel ako bola pomerne nevydarená dvojka. Je tu mierne znížený, no i tak krásny a luxusný rozpočet, ktorý bolo určite vidno. Vizuálne veľmi vydarené. 3D síce o niečo slabšie, ale aj tak je na čo pozerať. Dejovo pomerne fajn. Decká budú mať radosť, no vážnejšie reči v niektorých scénach len ťažko strávia. K lepšiemu hodnoteniu mi niečo predsa chýba, takže ostávam pri priemernom hodnotení. 65%

• 26.9.2018  22:36
    Sestra (2018)

Klasická ducharina, akými je momentálne filmový trh presýtený. Mal som tú možnosť zhliadnuť Mníšku v kine. Bohužiaľ ani to mi zážitok a dojem z filmu moc nevylepšilo. V podstate som sa možno dva krát mierne zľakol, aj to iba vďaka inak parádnemu kino ozvučeniu. Na horor je toto ale veľmi málo. Atmosféra ale nie je zlá, no diváka, ktorý videl X podobných hororov už v podstate nemá čo prekvapiť alebo vydesiť. Vizuál je celkom fajn, čo je ale na filme horšie, je že postavy sa často chovajú nelogicky a navyše si tu divák len ťažko vytvorí ku niekomu nejaké puto. Herci inak veľmi nevýrazní. Dopozerať sa to samozrejme dá, ale nie je to film na opakované zhliadnutia. Veľa pozitív si film zrejme nezaslúži. V podstate okrem vizuálu, miestami atmosferickej hudby, dobrého ozvučenia a slušnej vizáže mníšky, nie je čo vyzdvihnúť. Čakal som väčšiu katastrofu. Myslím, že v tomto subžánri vznikajú aj horšie filmy, preto si Mníška zaslúži priemerné hodnotenie. 55%

• 7.7.2018  14:09

S knihou nemám nič spoločné. Neviem koľko ich je, ale pevne verím, že len tri. Na toto fakt chodia ľudia do kina? Fakt to zarobilo skoro 400 miliónov dolárov? Kniha musela byť naozaj úspešná a populárna. Celá trilógia je veľmi fádna, prevažne nudná a zabudnuteľná. Herci až príliš nevýrazní. Navyše takýto rozpočet a takýto výsledok? Veď Blomkamp pred dekádou natočil za polovičný rozpočet našlapané akčné sci-fi District 9. Možno je trojka najznesiteľnejší a chvalabohu najkratší diel série, ale stále to nedosahuje ani priemeru. O 50 odtieňoch sa často medzi ľudmi hovorí, no nechápem o čom môžu debatovať. O pár rokov to vyšumí ako šumienka a nikto si ani nespomenie. 45%

• 7.7.2018  13:43
    A co Bob? (1991)

Nie je to typ komédie, kde sa človek naplno smeje. Skôr také menšie pousmiatie pár krát za film, ale aj tak sledujete film s priblblým úškrnom počas celej stopáže. Za to môže hlavne výkon Billa Murraya, teda skôr jeho xicht a imbecilný prejav, ktorý v tomto filme predviedol. Majster Yoda nie je vôbec zlý režisér. 60%

• 2.7.2018  02:02
    Barbaři (1987)

Dvaja neskutoční borci, sympaťáci a neherci v primitívnom fantasy inšpirovanom pravdepodobne Barbarom Conanom. Riadne WTF, ale s prižmúrením oka sa to dá dopozerať. Tak vysoké hodnotenie dávam hlavne kvôli ústrednej dvojici nehercov, ktorí ma ale bavili počas celého filmu. 45%

• 2.7.2018  01:57
    Louskáček (1990)

Luskáčik je pre mňa sklamaním. Ani vo vtedajšej konkurencii nemal veľké šance obstáť. Veľmi priemerná animácia a na tak krátku stopáž ani nemá nejak pútavý dej. Na druhej strane je tu použitá slávna hudba, ktorú pozná snáď každý. 45%

• 2.7.2018  01:52

Odpornejšie a nesympatickejšie animované postavičky som už dlho nevidel. Veľmi nudný animák s pre mňa celkovo odpudivou animáciou. Celkový dojem je podpriemerný. Tunajšie hodnotenie filmu je až moc veľmi zhovievavé. 40%

• 23.4.2018  02:32
    Miley Cyrus - Malibu (hudební videoklip) (2017)

Celkom dobrá pesnička, no klip je moc pekne zostrihaný a na vysokej úrovni. Škoda, že nič čo by bolo nejak extra zapamätatelné.

• 6.4.2018  00:42
    Maffiósso (1998)

To ako fakt sa na tomto niekto zasmial? Debilita najhrubšieho zrna. Paródia na mafiánky, ktorá nemala nikdy vzniknúť. Každý jeden gag bol úplne neprirodzený a totálne na silu. Vrchol nevkusu. A dej? Čo? Chce se mi zvracet ! 25%

• 18.3.2018  20:15

Niekedy padne vhod takáto buranina. Je to tak trochu výplach, ale kupodivu sa na tom dá zasmiať. Celkom mi to sadlo aj keď musím uznať, že sa jedná o čistú americkú, prehnanú a naivnú stupiditu. Herci zahrali adekvátne k tomuto žánru. Scenárista si trocha uletel. Každopádne je to oddychovka nie pre každého a nie pre každú chvíľu. Ale rozhodne sa dá na tom zasmiať a to si cením, kedže je to komédia, ktorej účelom je baviť. Účel splnený. 65%

• 16.1.2018  15:46
    Maratón (2012)

Na holandský film je to veľmi slušné. Vôbec nie zlý film. Dej bavil, aj keď je to možno trochu ohratá téma. Natočené je to vcelku slušne. Nebyť pomerne dosť nesympatickej hereckej štvorici, mohlo ísť hodnotenie o niečo vyššie. 65%

• 12.1.2018  02:27
    Akce Arktida (2014)

Pekné dobrodružstvo, ale až moc prepísknuté. Slušný vizuál a miestami krásne zábery. Toť vše. Film je hlavne pre mladšie publikum. Znovu vidieť netreba. 40%

• 9.1.2018  01:06
    Zrození Evy (2002)

Zopár vydarených záberov a príjemná hudba, ale okrem toho nič čo by stálo za pozornosť. Teda okrem tých fajných ceckov v každom treťom zábere. 40%

• 12.10.2017  17:07

Béčko ako vyšité. Našťastie je tam Sutherland a nepôsobí to až tak lacne ako podaktoré iné béčka. 45%

• 31.5.2017  00:16

Netuším prečo si vpustila tak vyvinutá civilizácia na svoju domovskú planétu loď, ktorá je plne naložená ich vlastnou ničivou biologickou zbraňou, ale budiš. Režijne a vizuálne úchvatné krátke video od majstra Scotta.

• 27.3.2017  23:42
    Zilionáři (2016)

Taká tá klasická americká pripečená komédia, ktorá je ale v určitých momentoch slušne vtipná. Nenáročný divák sa dobre zabaví. Zilionárov si rád niekedy ešte pozriem, ale snáď za pár rokov. 65%

• 27.3.2017  23:35
    Trollové (2016)

Na môj kus moc spievania a asi až príliš pre decká. Inak slušný priemer. 60%

• 27.3.2017  23:30
    Já, kocour (2016)

Pre niekoho zhovadilosť najhrubšieho zrna. Pre mňa veľmi príjemná a zábavná fantazijná rodinná komédia, pri ktorej som mal taký ten neustály priblbý úsmev na xsichte. Možno aj vďaka krásnemu kocúrovi v hlavnej úlohe. Digitálne príliš nevynikal, ale reálny je okúzlujúci. Menší rozpočet nevadí, aj napriek tomu si tu zahrali známe hollywoodske hviezdy a po technickej stránke nie je moc čo vytknúť, teda až na nie príliš vydareného digitálneho kocúra. Zopár scén bolo moc aj na mňa, no celkový dojem je fajn. 65%

• 27.3.2017  23:16
    Kolonie (2013)

Trailer slušný, film slabý. Námet ušiel, no scenár hrozný. Herci sa mohli snažiť o niečo viac. Laurence Fishburne to sám neutiahne. Vizuál za daný rozpočet vcelku dobrý. Bohužiaľ film je moc tupý a riadne béčko. 40%

• 27.3.2017  23:06
    Neutečeš (2014)

Tak trochu blbosť, ale veľmi dobre podaná. Navyše dobrá hudba, ktorá dotvára veľmi slušnú atmosféru. 65%

• 21.3.2017  23:57

Nikdy nepochopím, načo sa človek snaží dostať na tak bohom zabudnuté miesta. Viem, že v daných podmienkach je asi veľmi ťažko niečo natočiť, ale takto si dokument nepredstavujem. Hviezda za dokument a druhá hviezda za odvahu členov expedície.

• 21.3.2017  23:51
    Pinocchio (2002)

Ten Pinokio, to bol ale zasraný, otravný zmrd. Taký malý andílek debílek. Katastrofálna úloha pre Beningiho aj ostatné herecké obsadenie. Na Talianov možno nie úplne zlé, ale celkový dojem dosť podpriemerný. Príliš otravné, zdĺhavé a až moc priblblé. 30%

• 20.3.2017  03:36

Tretí Policajt je mierne slabší diel inak veľmi podarenej série. Bohužiaľ o niečo menej humoru a akcie. Film sa trocha vlečie, ale malo to hlavu aj pätu. Celé to bolo mierne pritiahnuté za vlasy, ale to boli aj prvé dva diely. P.S. Čo tam sakkkra robil George Lucas ?? 60%

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46