Princezna (2022)

Veľmi originálna a odvážna blbina, ktorej budete fandiť. V podstate non-stop akcia, ktorá do samého záveru neutícha. Vyzerá to cool a je to zábavné. Film sa samozrejme neberie príliš vážne a to ho v tomto prípade zachraňuje. Túto ,,tak trochu inú,, rozprávku od Disneyho môžem doporučiť, ale netreba mať vysoké očakávania. Myslím, že radový divák sa slušne zabaví. Je to medzi tri a štyri. 70%

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Príbehovo film nijak nevyniká, ale aj tak je to fajn jednohubka, ktorá neurazí. Herecky neoslní, ale dá sa im to uveriť. Akcie je pomerne dosť, takže aspoň nezačne nudiť. Ľahko nadpriemerný akčňák. 65%

Mistrovská úroveň (2020)

Carnahanova nabušená prasárnička, ktorej nechýba nadhľad, vtip, akcia a kupodivu aj dej je vcelku obstojný. Tento pokus s časovou slučkou sa vydaril. Divák sa nestihne ani na chvíľu nudiť. Frank Grillo sa na hlavnú úlohu skvelo hodil. Síce nemám rád Gibsona v záporných úlohách, ale tentokrát to vôbec nevadilo. Po technickej stránke taktiež bravúrne zvládnuté. Navyše kopec dobrých nápadov a výborných akčných scén. Za necelých 50 miliónov dolárov je to veľký luxus. Hodnotím možno nie úplne objektívne, ale po nejakom čase s radosťou prihadzujem piatu hviezdu. 85%

Monster Hunter (2020)

Nie je to dva krát inteligentná zábava, ale aj tak je to obstojná , popcornová zábavka. Skôr jednohubka , ako film na viac pozretí. Od Andersona som o moc viac ani nečakal. Každopádne sme dostali zábavnú akčnú jazdu, pri ktorej sa divák nestíha nudiť. Akcia, efekty aj hudba a celkový vizuál sú fajn, no ostatné aspekty filmu už haprujú. Oscarová porota bude pravdepodobne silno skeptická , ale radový a hlavne nenáročný divák bude spokojný. 70%

Trollové: Světové turné (2020)

Dosť tragické pokračovanie pomerne obstojného animáku z roku 2016. Uvarené z vody. Bez nápadu a kúska originality alebo vtipu. 35%

Godzilla II Král monster (2019)

Godzilla 2 je ultimátna, gulervúca, bombastická audio-vizuálna pecka stavaná na tie najväčšie a najmodernejšie kiná. Nikde inde si divák neužije to čo tento film ponúka. Že nie je adeptom na ceny kritiky? Vadí to niekomu? Čakal niekto prekombinovaný scenár či perfektne vykreslené charaktery postáv? Podľa tunajších hodnotení to bohužiaľ asi veľa ľudí čakalo. Zobudte sa ľudia. Toto je Godzilla. Je to monster movie o príšerách a súboji o pozíciu alfa predátora na Zemi. V rámci žánru film dosahuje absolútnych výšin. Samozrejme sa dá všeličo filmu vytknúť. Prvý diel je pre mňa absolútna TOPka a druhý diel v tesnom závese. Že je dej prostý, jednoduchý, predvídateľný a možno naivný, to v tomto žánri netreba až tak riešiť. Že hrajú ľudské postavy druhé husle, to vôbec nevadí. Je to neuveriteľná akčná jazda, pri ktorej sa divák nemá kedy nudiť a ktorú si treba iba jednoducho užiť. Netreba hľadať nič viac a divák musí byť zaručene spokojný. Ten kto sa nudil alebo pri sledovaní zaspal (ako som sa tu niekoľkokrát dočítal), buď nie je normálny, alebo by mal úplne zmeniť žáner filmov, ktoré sleduje. Ja nemám väčších výhrad. Je tu množstvo scén, ktoré ma urobilo šťastným a dá sa povedať, že je to splnený detský sen. Prebudenie Rodana a následná niekoľkominútová scéna mi privodila takmer infarktové stavy. Vizuálne na úplnej špici. Zvuk v IMAX kine bol dokonalý a megaohlučujúci. Každým revom godzilly prechádzal mráz po chrbte. Film, ktorý vyzerá na minimálne 300 miliónový rozpočet stál iba ,,smiešnych,, 170 miliónov. Toľkoto muziky za tak málo peňazí? Klobúk dole. Zárobky filmu je výsmech od fanúšikov aj všetkých konzumentov blockbusterov. Toto nevidieť v kine je barbarstvo a pouhé rouhání. Či som sa bavil viac ako na Avengers Endgame? Áno, áno, kurva že áno! 85%

Mrtví neumírají (2019)

Tento film mi naozaj nesadol. Priemerná réžia a nezaujímavý scenár. Herecké hviezdy nevyužité. Nie je to ani komédia ani horor. Nie som si istý, čím chcel vlastne film byť. Každopádne som sa z väčšej časti pri filme nudil. To je škoda pri zombie filme s výraznými hereckými menami a Jarmuschovou réžiou. 40%

Na prahu války (2019)

Troška dlhší film ako by si možno divák prial, ale nedá sa povedať, že by sa pri tom dalo nudiť. Malickov film je iným pohľadom na druhú svetovú vojnu ako sme možno zvyknutí, ale nemusíme mať vždy výbuchy, deštrukciu a hromadu mŕtvol. Tento film rozhodne nie je pre radového diváka, ale svoje kvality má. Malick bol vždy trieda. Za najväčší klad filmu považujem kameru. Kamera je dychberúca a ohúri určite aj laika. 75%

K smíchu (2018) (seriál)

Po prvej sérii som trocha sklamaný. Nevedel som čo očakávať od tohoto seriálu, ale rozhodne som neočakával takú dávku depresie. K seriálu som sa odhodlal iba kvôli Jimovi Carreymu, od ktorého som dostal úplne iný výkon ako som čakal. Z popisku Dráma / Komédia by som komédia asi vymazal, pretože úsmevných situácií je žalostne málo a lepšie to nebude asi ani v ďalšej sérii. Šancu tomu aj naďalej dávam, no očakávania budú už určite menšie. Zatiaľ sa to hýbe niekde okolo priemeru. 60%

Padesát odstínů svobody (2018)

S knihou nemám nič spoločné. Neviem koľko ich je, ale pevne verím, že len tri. Na toto fakt chodia ľudia do kina? Fakt to zarobilo skoro 400 miliónov dolárov? Kniha musela byť naozaj úspešná a populárna. Celá trilógia je veľmi fádna, prevažne nudná a zabudnuteľná. Herci až príliš nevýrazní. Navyše takýto rozpočet a takýto výsledok? Veď Blomkamp pred dekádou natočil za polovičný rozpočet našlapané akčné sci-fi District 9. Možno je trojka najznesiteľnejší a chvalabohu najkratší diel série, ale stále to nedosahuje ani priemeru. O 50 odtieňoch sa často medzi ľudmi hovorí, no nechápem o čom môžu debatovať. O pár rokov to vyšumí ako šumienka a nikto si ani nespomenie. 45%