Démanty noci (1964) odpad!

Bezduchá, ničnehovoriaca, nesympatická nuda, ktorej nemôžem dať lepšie hodnotenie. Dlhé naťahované zábery a úplne zbytočné scény či flashbacky zrážajú tento počin do odpadu. Príbeh, na ktorý by stačila 5 minútová stopáž trvá v tomto prípade vyše hodiny. Jediný klad, alebo skôr zaujímavosť je, že sa tu takmer nič nehovorí a dajme tomu na svoju dobu ako tak dobrá kamera. V závere sa pozerať viac ako 10 minút na starých, bezzubých dedkov, ktorí žerú, pijú, smejú sa, radujú sa a tancujú bolo už fakt cez čiaru. 10%

S kůží na trh (2015)

Prilákali ma niektoré zvučnejšie mená, no bohužiaľ výsledok je úplne zanedbateľný. Veľmi slabý film, ktorý vyšumí lusknutím prstu. Mínus hviezda za katastrofálne použitú hudbu. 30%

K smíchu (2018) (seriál)

Po prvej sérii som trocha sklamaný. Nevedel som čo očakávať od tohoto seriálu, ale rozhodne som neočakával takú dávku depresie. K seriálu som sa odhodlal iba kvôli Jimovi Carreymu, od ktorého som dostal úplne iný výkon ako som čakal. Z popisku Dráma / Komédia by som komédia asi vymazal, pretože úsmevných situácií je žalostne málo a lepšie to nebude asi ani v ďalšej sérii. Šancu tomu aj naďalej dávam, no očakávania budú už určite menšie. Zatiaľ sa to hýbe niekde okolo priemeru. 60%

Smrtelné stroje (2018)

Smrteľné stroje je jedna úžasná akčná jazda, ktorú treba vidieť na veľkom plátne, inak to stráca zmysel. Parádny blockbuster z postapokalyptického sveta budúcnosti. Síce slabší, priamočiary dej, ale za to výborný originálny námet. Vizuálne filmu nie je čo vytknúť. Technické spracovanie je na úrovni oveľa drahších veľkofilmov. Toľko muziky za tak málo peňazí (100 miliónov), to sa tak často nevidí. Škoda, že film nie je divácky veľmi úspešný. Možno by to dopadlo o niečo lepšie keby sa réžie zhostil sám Peter Jackson. Myslím si , že aj neznámy Rivers odviedol skvelú prácu. Hlavná hrdinka mi prišla trochu nevýrazná. Za zmienku stojí hlavne skvelý Hugo Weaving, ktorý sa na úlohy záporákov priam narodil. Celkovo som s filmom spokojný. Na plné hodnotenie to síce nie je, ale u mňa dobrých 80%

Bella a Sebastián 3: Přátelé navždy (2017)

Tak trochu zbytočné pokračovanie veľmi dobrej jednotky a priemernej dvojky. Stále sa je ale na čo pozerať. Prekrásna krajina a milí hafani. To sú jediné pozitívne veci v tomto filme. Príbeh už varí z vody a nezachraňuje to ani zostarnutý Tcheky Karyo. 45%

S láskou Vincent (2017)

Nie je to zlý film, ale obsah ma jednoducho vôbec nezaujal. Film má ale úžasné a originálne vizuálne prevedenie. Naozaj nezvyčajná animácia. Mám síce rád umenie, ale až takto do hĺbky nie. Gogh ma nikdy nezaujímal. Za pozretie to ale stojí. Ja idem bohužiaľ s hodnotením dole. 50%

Cesta za králem trollů (2017)

Na nórsky rozprávkový fantasy film je to veľmi slušné. Príbeh banálny, nič prevratné, ale nuda sa nedostavila a to je hlavné. Herci na dané pomery asi celkom fajn. Troll vyzeral celkom dobre a celkový vizuál filmu veľmi pekný. Nie je to na opakované zhliadnutia, ale menšie publikum bude mať film zrejme rado, no u mňa priemer. 55%

Auta 3 (2017)

Kvalitatívne lepší diel ako bola pomerne nevydarená dvojka. Je tu mierne znížený, no i tak krásny a luxusný rozpočet, ktorý bolo určite vidno. Vizuálne veľmi vydarené. 3D síce o niečo slabšie, ale aj tak je na čo pozerať. Dejovo pomerne fajn. Decká budú mať radosť, no vážnejšie reči v niektorých scénach len ťažko strávia. K lepšiemu hodnoteniu mi niečo predsa chýba, takže ostávam pri priemernom hodnotení. 65%

Sestra (2018)

Klasická ducharina, akými je momentálne filmový trh presýtený. Mal som tú možnosť zhliadnuť Mníšku v kine. Bohužiaľ ani to mi zážitok a dojem z filmu moc nevylepšilo. V podstate som sa možno dva krát mierne zľakol, aj to iba vďaka inak parádnemu kino ozvučeniu. Na horor je toto ale veľmi málo. Atmosféra ale nie je zlá, no diváka, ktorý videl X podobných hororov už v podstate nemá čo prekvapiť alebo vydesiť. Vizuál je celkom fajn, čo je ale na filme horšie, je že postavy sa často chovajú nelogicky a navyše si tu divák len ťažko vytvorí ku niekomu nejaké puto. Herci inak veľmi nevýrazní. Dopozerať sa to samozrejme dá, ale nie je to film na opakované zhliadnutia. Veľa pozitív si film zrejme nezaslúži. V podstate okrem vizuálu, miestami atmosferickej hudby, dobrého ozvučenia a slušnej vizáže mníšky, nie je čo vyzdvihnúť. Čakal som väčšiu katastrofu. Myslím, že v tomto subžánri vznikajú aj horšie filmy, preto si Mníška zaslúži priemerné hodnotenie. 55%

Padesát odstínů svobody (2018)

S knihou nemám nič spoločné. Neviem koľko ich je, ale pevne verím, že len tri. Na toto fakt chodia ľudia do kina? Fakt to zarobilo skoro 400 miliónov dolárov? Kniha musela byť naozaj úspešná a populárna. Celá trilógia je veľmi fádna, prevažne nudná a zabudnuteľná. Herci až príliš nevýrazní. Navyše takýto rozpočet a takýto výsledok? Veď Blomkamp pred dekádou natočil za polovičný rozpočet našlapané akčné sci-fi District 9. Možno je trojka najznesiteľnejší a chvalabohu najkratší diel série, ale stále to nedosahuje ani priemeru. O 50 odtieňoch sa často medzi ľudmi hovorí, no nechápem o čom môžu debatovať. O pár rokov to vyšumí ako šumienka a nikto si ani nespomenie. 45%