Zombie Apokalypsa (2009)

Celkový dojem je uspávajúca nuda. Slabší zombie film s podpriemerným scenárom. Miestami vyslovená nuda, nezaujímavé, nelogicky chovajúce sa postavy, slabé zombie scény. Réžia je priemerná a to ledva. Vizuálne to nie je úplne k ničomu, ale to film nezachraňuje. Pozastavil som sa jedine nad nápadom, kde pár zombíkov zmlátili a nie ako všade riešili arzenálom. Taký fight so zombíkom, ktorý stále a stále nemá dosť?! Zaujímavé. Každopádne som sklamaný. 40%

Medvědi (2001)

Ničím zvlášť výnimočný dokument. Zopár dobrých záberov na medvede v ich prirodzenom prostredí, ktoré ešte nebolo poznačené človekom. Celkovo je to pekných 40 minút dokumentu, akurát mi trocha liezli na nervy tie duchovné scény zo štúdia. 70%

Dům (1985)

Na béčka osemdesiatych rokov som zvyknutý a mám ich celkovo rád, ale Dom ma hlboko sklamal. Ani ako horor ani ako komédia Dom nefungoval a skĺbenie týchto žánrov sa nepodarilo. Svetlejších momentov je minimum. Inak je to podstatná nuda, blbá zápletka, pripečené príšery. Vojnové scény od veci. V závere ma potešil jedine zombie vojak, inak je to hrozný shit. 45%

Noční můra v Elm Street (2010)

Remake pôvodného filmu z roku 1984 sa nepodaril a nesiaha mu ani po kolená. Je to chaosný zlepenec a spleť, nad ktorou som neraz krútil hlavou a gúľal očami. Pár vydarených kamerových záberov na Freddyho film nevyzdvihuje a film tak ostáva úplne pod priemerom. Freddy Krueger zmenil oproti originálu vizáž, čo mu príliš nepomohlo. Zahral ho Haley, ktorý má síce v originále dobrý hlas, ale tiež film nepozdvihol. Je to béčko ako vyšité, obohatené o novší, krajší obal a lepšie vizuálne či zvukové efekty. Réžia je slabšia tak ako aj herci. Nočná mora z Elm Street by si zaslúžila dôstojnejší remake. Celkový dojem nie je ani priemerný. 44%

Noční můra v Elm Street (1984)

Wes Craven je síce kvalitný hororový tvorca, ale tento kult mi znovu prišiel ako iba slabé béčko, ktoré je síce čo sa týka hraníc možností na najvyššej úrovni, ale predsa nemôžem zdvihnúť hodnotenie. Možno keby som videl tento horor v dobe svojej slávy, tak by to na mňa zapôsobilo viac, ale videl som to až teraz a bohužiaľ ma tam nič neprekvapilo, až na pár momentov alebo záberov. Inak ani raz som sa nezľakol a to je škoda, od tohoto hororu som to trocha očakával. Každopádne je z filmu cítiť klasiku, čo sa týka hororu. Freddy je pekný nechuťák, ale hrôzu mi nenaháňal možno aj kvôli tomu, že pôsobil odľahčene a je to hláškar. Inak postava to je naozaj kultová. Niektoré vraždy boli dosť masakrálne, Deppova smrť dychberúca. Krvavých scén nebolo zrovna málo a to je v tomto prípade plus. Obsahovo je film veľmi priemerný, takže dávam priemerné trojkové hodnotenie. 65%

(1998)

Veľmi podivný projekt od majstra Aronofskyho, ktorý aj vo svojich začiatkoch dokazoval, že sa jedná o budúcnosť Hollywoodu. Filmu ťažko porozumie bežný divák, ponurá atmosféra a čierno-biela farba pridáva na znepokojivosti diváka v spojení s podivne zasadenou hudbou je Pí tvrdým orieškom. Aronofskyho réžia je veľmi nadpriemerná a herecky zvládnuté kvalitne. Škoda len, že tu nie je žiadna výraznejšia scéna, ktorá by utkvela v pamäti a moment, ktorý by mi film Pí pripomínal. Sám som filmu úplne neporozumel, preto ostávam s percentami nižšie ako by si film možno zaslúžil. 70%

Trable v ráji (2009)

Priemernejšia komédia s humorom, ktorého nebolo priveľa, ale zato v prekrásnom prostredí. Herecké obsadenie je fajn, akurát že herci toho veľa nenahrali. Miestami trápne, ale celkovo ľahký humor neprekážal. Bohužiaľ je to typ filmu, ktorý z hlavy vyprchá až príliš skoro. 55%

W. (2008)

Oliver Stone mal už aj lepšie kúsky, ale W rozhodne nie je slabý film. U mňa rozhodne pekný nadpriemer a navyše skvelý Josh Brolin v hlavnej úlohe. Dvojhodinová stopáž mi vôbec neprekážala. K vyššiemu hodnoteniu chýbal iba kúsok. 70%

Hačikó - příběh psa (2009)

Veľmi pekný príbeh, dojemný film s prehľadom natočený. Výkon psieho herca Hačiho zatienil ostatných ľudských hercov. Richard Gere sa do úlohy hodil, no Hačiho mi na konci bolo oveľa viac ľúto ako R. Gerea a to je asi zle. Každopádne je to milé filmové prekvapenie a myslím, že by malo vznikať viac podobne ladených filmov s zvieracími hercami v hlavnej úlohe. Hači je krásny pes, rozumný, veľmi milý a navyše skvelý herec. 80%

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Pokračovanie slušnej rezby a tentokrát bez Whitea, ale za to s klaďasom Scottom Adkinsom. Opäť je to iba béčko s chabým obsahom, ale zato skvelými bojovými scénami, ktoré nadchnú a zdvihnú pozornosť diváka. Dialógy nie sú pútavé, dohromady sa nič moc nedeje, klišé ako sa patrí. Hlavne, že je sa na čo pozerať. Rus, Amík, Kolumbijec a Brazílčan sú proste super. Lateef Crowder mohol síce dlhšie pobudnúť na plátne, ale predviedol svoje divadlo. Celkový dojem nie je zlý, no aj tak by som dal najradšej priemernejšie hodnotenie. Dvojka s Whiteom sa mi páčila o niečo málo viac, no trojka má predsa o niečo lepšiu úroveň. 70%