Abeceda (1969) (studentský film)

Krátke video, ktoré mi nič moc nehovorí, no animácia je celkom dobrá. Vizuál na začiatku je veľmi pekný, ale to je tak všetko. Je to len ďalšia z Lynchových momentálnych nálad, ktoré niekedy vyjadruje podobnými spôsobmi. 50%

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Výborná komédia s mojim obľúbencom Jimom Carreym. Film má dobrý dej, pekne natočené scény, dobré obsadenie a je fakt vtipný a to hlavne kvôli Jimovi, ten to celé ťahá. Keby tam bol iný herec, asi by to také vtipné naozaj nebolo, ale Carreymu úloha krásne sadla. 75%

A co Bob? (1991)

Nie je to typ komédie, kde sa človek naplno smeje. Skôr také menšie pousmiatie pár krát za film, ale aj tak sledujete film s priblblým úškrnom počas celej stopáže. Za to môže hlavne výkon Billa Murraya, teda skôr jeho xicht a imbecilný prejav, ktorý v tomto filme predviedol. Majster Yoda nie je vôbec zlý režisér. 60%

A Day with Bay: Tokyo (2009)

Krásny a únavný Bayov deň v Tokyu spolu s hrstkou hercov. Ale mali to tam tí Japonci dobre premakané. Vidno, že sú do transformerov blázni. Pekných 12 minút bonusového disku k Tf 2.

Aeon Flux (2005)

Nie moc zaujímavé sci-fi, ktoré je celkom pekne natočené a má švih. Theronovej to celkom pasovalo, podobne ako Mille v Ultraviolet. Bolo z toho cítiť peniaze, no film sa mi zdá byť trochu predražený. Akcie neboli najhoršie a efekty to zachraňovali, no od 2* to nemá ďaleko. Vďaka kratšej stopáži film nenudí aj keď obsah nie je prepracovaný. Podobných námetov sme už videli veľa. Slabšie 3*. 50%

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

Pre mňa jeden z lepších Cimrmanov. Množstvo humoru nemá konca kraja, Sverák, Smoljak a Brukner sú super. Perfektná divadelná hra, pri ktorej som sa fakt že smial. Pekne vyplnená hodina a pol až na nudnejší príhovor pred samotnou hrou. 80%

Agent bez minulosti (2002)

Bourne Identity je pre mňa najlepší diel série. Je to presne taký film aký si želám. Kopec akcie, premyslený dej, Silná hlavná postava, celkom dobré vedľajšie úlohy, dobrá hudba (Oakenfold ma dostal), réžia výborná, strih až veľmi svižný (nie na škodu), záver nič nekazí. Je to riadne mäso a nečakal som takú podívanú. Škoda, že som videl najprv druhý diel, z ktorého som mal maximálny miš-maš, no po zhliadnutí prvého som všetkému pochopil. Je to lepšie ako hocaký špionážny thriller s Bondom. Jednotka je naj. K plnému hodnoteniu chýba iba kúštik. 85%

Ainsleyho labužnický Expres (2000) (pořad)

Jediná relácia o varení, ktorá ma zaujala. Nie ej to ani zďaleka tá relácia ako stovky iných, má to šmrnc, je to zábavné, moderátor je sympatický a vtipný, čo si veľmi cením. Dúfam, že s varením neskončí na TV. 90%

Air America (1990)

Ako film celkom fajn, námet zaujímavý, mohol byť síce viac prepracovaný, ale réžia a herci sú dobrí. Zopár scén ujde, letecké scény sú super. Sympatická dvojca Gibson a Downey Jr.. Na oddychový večer je to ako stvorené, má to aj vtip ak to niekomu chýba. Je to mierne nadpriemerný filmík. 66%

A.I. Umělá inteligence (2001)

Krásne Spielbergove sci-fi, ktoré svojim pôvabom a nádherou musí vtiahnuť snáď každého. Úžasná kamera, nádherné citlivé zábery a pekne zvolené lokácie. Veľmi dobrý a pekný príbeh, ktorý je ale vložený do dosť dlhej stopáže, no až tak to zase neprekáža. Krásne herecké výkony a neuveriteľný, nevinný, robotický Osmentov xichtík. Pamätné scény s krásnym vizuálnym spracovaním doplnený perfektnými digitálnymi efektami. Všetko spolu citlivo zladené. Skvelý rozjazd a záver filmu nebol ale adekvátny s celým filmom, ale aj tak je to úžasné dielo, ktoré by ani sám Kubrick nenatočil lepšie. Myslím, že je to trocha podcenený film a nejakých Oscarov by si určite zaslúžil. 85%