Krvavé pobřeží (2009)

Nádherné bojové scény, premakaná kamera v boji či mimo vojnu, skvelá Wooová réžia a snaživý herci robia tento film vysoko nadpriemerným. V príbehu som sa mierne potácal, ale podstatu som pochopil. Naozaj obdivuhodný film, hlavne čo sa týka bojových scén. Famózne. 80%

Kopačky (2008)

Rozhodne nie zlý film, no neprišiel mi až taký dokonalý. Príbeh vcelku jednoduchý, situácie obyčajné a nie ani moc vtipné. Charaktery naozaj rôznorodé. Herci boli fajn, ale pre mňa žiaden zázrak. Zopárkrát som sa zasmial, ale to je tak všetko, inak mi to prišlo trocha zdĺhavé a miestami otravné. No musím priznať, že je to minimálne lepší priemer, ale ja idem s hodnotením nižšie. 66%

Atentát v Ambassadoru (2006)

Pekne rozohratá dráma, ktorá ale neztrhne diváka naplno. Neuveritelne prepchatý film hereckými hviezdami, ktoré nedostanú príliš priestoru, no zopár postáv poteší. Celkom dobre natočený film s hĺbkou. Škoda, že nedokázal tak zaujať ako som si predstavoval. Treba mierne aj poznať situáciu a históriu. Veľmi silný priemer. 70%

Komici (2009)

Príliš zdĺhavé, neskutočne naťahované. Zbytočnejšie scénky nudili, čo je škoda, pretože to vôbec nebol zlý námet. No moc rozsiahle pojatie. Málo dramatické, málo komediálne. Takto mi to prišlo všetko iba ako priemer. Apatow by mohol najbližšie pridať a pritvrdiť. 60%

Chceš mě, chci tě (2009)

Nadpriemerná romantická oddychovka s dobrým, sympatickým obsadením. Navyše aj vtipu je celkom dosť. Miestami trocha pritvrdili, ale diváci to majú radi. Inak prehľadne natočená komédia a ja som celkom spokojný. 65%

Batman: Dead End (2003)

Waw, skĺbenie batmanovského komixu s predátorom ? No zaujímavé, nie však originálne. Každopádne to bol krátkometrážny film na dobrej technickej úrovni. Predátor bol nad očakávania dobrý, Batman trocha slabý, ale vido pobavilo a vtiahlo. Votrelci boli trocha od veci.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Príjemný animák s dobrým námetom. Milé spracovanie, kopec fajn nápadov vcelku originálne pojatých. Fajn postavy, len škoda bláznivejšej animácie. Vtipu bolo dosť a navyše nebol trápny. Akcie tiež nechýbalo aj záver ušiel. No zas až tak veľký zázrak sa nekonal. Je to tesne, ale predsa sa prikláňam vyššie. 71%

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Bravo. Ďalší úžastný Hitchcock, ten rozhodne vedel ako sa točia filmy. Skvelé spracovanie, dobrý dej, ktorý nenudí ani pri kecačkách. Film dobre baví počas celej dĺžky aj na to, že je ešte z 50tych rokov. Napätia je tu dosť, proste radosť pozerať sa na trápenie hlavnej postavy. Herci sú dobrí, scény pútavé, všetko premyslené a rafinované, až sa divím, že som tomu celému pochopil na prvý krát, ale to asi vďaka prehľadnej réžii. Veľká spokojnosť. 90%

Galaxy Quest (1999)

Perfektná sci-fi komédia, od ktorej som rozhodne nečakal toľko. Našťastie mám napozerané všetky podstatné scifká, na ktoré film naráža, takže o to väčšie plus. Dej ma dobre bavil, humoru som dokonale porozumel a niektoré scény ma fakt dostávali. Je to aj akčné, dobrodružné a hlavne vtipné. Navyše dobré efekty, zvuk aj hudba. Pekné masky, kostými a nápady. Herci ušli, veľmi ma pobavili, dokonca aj Tim Allen, ktorého príliš neobľubujem. Naozaj dobre natočený film a šťavnaté oživenie sci-fi komédie alebo paródie. Star treky mám rád a z Qalaxy Questu mám veľkú radosť. 80%

REC (2007)

Parádny hororisko presne taký ako má byť. Skvelá atmosféra, tajomno, výborné ľakačky a všetko funguje ako má. Autentická kamera bola celkom dobrá, nebola taká roztrasená ako som čakal. Zábery boli super. Herci na svoje pomery super. Dej ušiel, aj keď žiaden zázrak sa zase nekonal. Rozhodne si REC netreba nechať ujsť. Škoda len, že som ako prvé videl americký remake Karanténa, ktorý vlastne kopíruje všetko podstatné z REC. 85%