Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 372)

Expresní zásilka (2012)

Expresná zásielka bola pre mňa príjemným prekvapením. Slušný film so slušným tempom. Síce priemernejší dej, ale zato pôsobivý a priamočiarosť mi nevadí. Zladené je to dokonale, určité scény pobavia a v ďalších je zase kus adrenalínu. Gordon-Levitt pobavil a pohladil, Shannon ako záporák ma skôr pobavil. Je to svieži a dynamický film, ktorý divákovi ubehne ako voda. Zručne a pomerne lacno natočený film, ale rozhodne sa nebudem brániť opätovnému zhliadnutiu. 75%

Ghost Rider 2 (2011)

Neskutočná zlátanina, hrozný dej, slabé efekty, podpriemerní herci. Akčné scény síce nejaké boli, ale nič oslnivé. Všetko hrozne zbesilé, chaotické až divák nechápajúc krúti hlavou. WTF momenty striedali ďalšie WTF. Vcelku je to príšerné pokračovanie už tak priemerného pôvodného filmu. Cage aj Elba si robili z filmu asi riadnu prdel. Ale toto snád nikto nemôže brať vážne. 28%

Homer a Eddie (1989)

Pomerne slabá dráma, ktorá sa snažila byť niečim viac a tiež trocha vtipnou, ale akosi to nefungovalo. Dejovo chabé a herecky veľmi nevýrazné. Ani Jim Belushi ani Whoopi Goldbergová toho veľa nepredviedli. Je to film, na ktorý divák časom zabudne aj keby nechcel. A ten čas nebude zrovna dlhý. 43%

Chata v horách (2012)

Zo začiatku film pôsobí až moc otrepane, ako klasická teen vyvražďovačka, no na obrátkach to začalo naberať až neskôr. Trocha nečakaný dej to treba uznať, záver ešte nečakanejší, ale rozhodne potešil. Pokiaľ film nezačal gradovať, prišlo mi to celé ako veľmi obyčajný a priemerný film, ktorý nie je ničím výnimočný ani inovatívny. Herci sú biedni, réžia nič extra, ale film ako celok je dosť dobrý pokus o niečo, ani neviem čo. Krvavý koniec rozhodne potešil. 30 miliónový rozpočet tvorcovia dobre zúročili. Prižmúrim oko a dávam o hviezdičku viac. 73%

Vrtěti ženou (2011)

Vcelku šokujúci film, prijateľne pojatý príbeh. Vtipne, milo a s prehľadom natočené aj zahraté. Dieru do sveta film síce nespravil, ale za povšimnutie určite stojí. 70%

Tranzit (2012)

Tak trochu ohratá pesnička, nič nové v žánri. Jednoduchý dej, ničím výnimočné herecké výkony. Zopár mierne napínavejších scén, dosť katastrofálna kamera, vizuálne nepríťažlivé a bohužiaľ nejaké tie nelogickosti. Stopáž našťastie nie je prepísknutá, takže to celkom rýchlo odsýpa. Inak v podstate film ničím nedisponuje, nemá výraznejšie miesta, ale zase ani extra hluché miesta. Ku priemeru ešte chýba dosť. 40%

Pravidla moštárny (1999)

Veľmi dobrá a citlivá dráma, kvalitne natočená a tiež aj dobre zahratá. Skvelé obsadenie, fajn príbeh. Pomalšie tempo, ale aj napriek tomu žiadna nuda. Výborná kamera, pekné zábery a celkový dojem dosť dobrý. 80%

Bílá velryba (1956)

Miestami trocha naťahované, teda hlavne zo začiatku, ale ku koncu to bola poriadna jazda a film mal svoje kúzlo aj v tejto dobe. Kapitán Achab je skvelý, skvelo zahratý a z jeho postavy až mrazí. Na svoju dobu slušné vizuálne spracovanie. Film môžem doporučiť. Slušný zážitok. 75%

Piráti! (2012)

Nevedel som čo očakávať, ale nakoniec milé prekvapenie a vcelku dobrá zábava. Animácia ušla, postavičky boli vcelku milé. Dej obstojný a hlavne bavil. Môžem odporučiť, je to nenáročná zábava pre malých aj väčších. Vlastne ani neviem prečo hodnotím tak nízko, ale ešte mi tam niečo máličko chýbalo. 70%

Muž z Acapulca (1973)

Obsahovo veľmi priemerný film, priemerne natočený. Komédia vtipná asi ako osraté slipy. Nesmial som sa takmer vôbec, nebolo totiž čomu. Belmondov prejav bol veľmi otravný počas celého filmu. Dlho som nevidel belmondovku, tak som si chcel pripomenúť jedným z jeho najlepších filmov, ale žiadna sláva sa nekonala. Lepších momentov bolo minimum , ale treba uznať že to bolo spravené z nadhľadom a tvorcovia to asi brali s rezervou. Ale aj tak nechápem tie vysoké prepísknuté hodnotenia. Dávam pre to ešte o hviezdičku nižšie. 45%