Zkrat (2011)

Trocha kruté hodnotenie pre tento film. Je to veľmi slušný thriller od solídneho režiséra. Sodenbergh nie je žiaden amatér a vo filme to je cítiť. Navyše je tu kvalitné herecké obsadenie. Dej nie je zlý a stopáž je dosť prijateľná, takže sa nikto nemôže nudiť. 68%

Mezi vlky (2011)

Po traileroch som bol veľmi nažhavený na tento film, tešil som sa ako blázon. Ukázalo sa, že trailery naznačili viac ako mali. Aj napriek tomu ma film veľmi potešil, pretože je zručne natočený. Carnahan je čím ďalej viac v mojej pozornosti. Že zvolil Liama Neesona ako hlavnú postavu bol výborný nápad a fakt skvelá voľba. Ťahal v podstate celý film. Atmosféra bola vynikajúca a hudba ju slušne dotvárala. Vytie vlkov bolo silno mrazivé a ich svietiace oči v tme takisto. Efekty boli na slušnej úrovni aj keď film nestál ťažké milióny. Na daný rozpočet som videl dosť muziky a za to veľká pochvala. Vlci vyzerali super, no prišli mi priveľký, ale o to hrôzostrašnejší. Viac ako survival thriler mi prišiel The Grey ako vyvražďovačka. Beznádej bolo cítiť skoro z každej scény. Záver bol skvelý, ale pre tých, ktorí videli trailer, bol určite sklamaním. Naozaj je to dobrý mix dobrodružného filmu drámy a z časti aj hororu. Napínavých scén bolo požehnane. Film si rozhodne zopakujem pri najbližšej príležitosti. 75%

Still Life (2005)

Veľmi silno vydarený krátkometrážny filmík s výbornou atmosférou a naozaj dobrou pointou.

Není kam utéct (2011)

Obsahovo mi prišiel tento film ako veľmi slušný thriller. Mínusom je réžia, ktorá nebola zrovna najlepšou voľbou. Škoda nižšieho rozpočtu a slabšej réžie, jednalo by sa určite o jeden z naj thrillerov roku a rozhodne by to bol zapamätania hodný film, takto z hlavy vyšumí skôr ako sa divák nazdá. 65%

Ďábel v těle (2012)

Ďalší exorcistický horor, ktorý síce má niečo málo do seba, ale opäť príliš neohúril. Nie je to strata času, rozhodne sa dá na to pozerať a aj napriek krutej kritike diváka zaujme. Navyše je tu veľmi prijateľná stopáž, takže určite sa pri tom nedá nudiť. Škoda, že tento horor nedokáže poriadne vydesiť diváka. 60%

Žena v černém (2012)

Nadpriemerná ducharina s zopár vydarenými ľakačkami a fajn scénami, ale inak pre mňa opäť mierne sklamanie. Atmosféra vcelku dobre vybudovaná. Príbeh nijak zvlášť neohúri. Herci sa snažia, no Radcliffe mi v hlavnej úlohe rozhodne nesedel. Diváci ho majú zatiaľ ešte moc silno spútaného s postavou Harryho Pottera. Navyše na otca mi prišiel príliš mladý a detský. 65%

Anderov rebriňák (1998) (pořad)

Anderove príbehy a historky ma veľmi dobre bavia aj po rokoch. Nie je to zábava pre každého, ale myslím, že je to veľmi príjemný a sympatický humor, na ktorom veľmi pridáva podanie Andera a jeho dokonalej východniarčiny.

Oko (2008)

Ďalší veľmi nepodarený americký remake ne-úplne vydareného japonského originálu. Herecky chabé, atmosféra vlažná. Pár trápnych ľakačiek nerobí tento horor hororom. Kratšia stopáž je síce fajn, ale bohužiaľ sa stihla dostaviť ,,pani nuda,, Zopár lepších momentov sa síce vyskytlo, záver tiež nebol zlý, no nestačí to ani na priemer. 38%

Bolest (2006)

Tak ako mnohých, aj mňa zlákal plagát a nádej, že to bude krvavý nepríjemný horor. Samozrejme je to úplne vedľa. Zažil som aj väčšiu filmovú nudu, ale Bolesť je takisto nuda, ktorá by potrebovala prestrihať a skrátiť aspoň o 20 minút. Veľmi chabé technické spracovanie a priam odpudivý vizuál. Jediné plusy sú snáď ako-taká dostačujúca zápletka a miestami dobrá atmosféra. Na Thajsko je to celkom slušný pokus. 30%