Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 372)

S láskou Vincent (2017)

Nie je to zlý film, ale obsah ma jednoducho vôbec nezaujal. Film má ale úžasné a originálne vizuálne prevedenie. Naozaj nezvyčajná animácia. Mám síce rád umenie, ale až takto do hĺbky nie. Gogh ma nikdy nezaujímal. Za pozretie to ale stojí. Ja idem bohužiaľ s hodnotením dole. 50%

plakát

Cesta za králem trollů (2017)

Na nórsky rozprávkový fantasy film je to veľmi slušné. Príbeh banálny, nič prevratné, ale nuda sa nedostavila a to je hlavné. Herci na dané pomery asi celkom fajn. Troll vyzeral celkom dobre a celkový vizuál filmu veľmi pekný. Nie je to na opakované zhliadnutia, ale menšie publikum bude mať film zrejme rado, no u mňa priemer. 55%

Auta 3 (2017)

Kvalitatívne lepší diel ako bola pomerne nevydarená dvojka. Je tu mierne znížený, no i tak krásny a luxusný rozpočet, ktorý bolo určite vidno. Vizuálne veľmi vydarené. 3D síce o niečo slabšie, ale aj tak je na čo pozerať. Dejovo pomerne fajn. Decká budú mať radosť, no vážnejšie reči v niektorých scénach len ťažko strávia. K lepšiemu hodnoteniu mi niečo predsa chýba, takže ostávam pri priemernom hodnotení. 65%

Sestra (2018)

Klasická ducharina, akými je momentálne filmový trh presýtený. Mal som tú možnosť zhliadnuť Mníšku v kine. Bohužiaľ ani to mi zážitok a dojem z filmu moc nevylepšilo. V podstate som sa možno dva krát mierne zľakol, aj to iba vďaka inak parádnemu kino ozvučeniu. Na horor je toto ale veľmi málo. Atmosféra ale nie je zlá, no diváka, ktorý videl X podobných hororov už v podstate nemá čo prekvapiť alebo vydesiť. Vizuál je celkom fajn, čo je ale na filme horšie, je že postavy sa často chovajú nelogicky a navyše si tu divák len ťažko vytvorí ku niekomu nejaké puto. Herci inak veľmi nevýrazní. Dopozerať sa to samozrejme dá, ale nie je to film na opakované zhliadnutia. Veľa pozitív si film zrejme nezaslúži. V podstate okrem vizuálu, miestami atmosferickej hudby, dobrého ozvučenia a slušnej vizáže mníšky, nie je čo vyzdvihnúť. Čakal som väčšiu katastrofu. Myslím, že v tomto subžánri vznikajú aj horšie filmy, preto si Mníška zaslúži priemerné hodnotenie. 55%

plakát

Padesát odstínů svobody (2018)

S knihou nemám nič spoločné. Neviem koľko ich je, ale pevne verím, že len tri. Na toto fakt chodia ľudia do kina? Fakt to zarobilo skoro 400 miliónov dolárov? Kniha musela byť naozaj úspešná a populárna. Celá trilógia je veľmi fádna, prevažne nudná a zabudnuteľná. Herci až príliš nevýrazní. Navyše takýto rozpočet a takýto výsledok? Veď Blomkamp pred dekádou natočil za polovičný rozpočet našlapané akčné sci-fi District 9. Možno je trojka najznesiteľnejší a chvalabohu najkratší diel série, ale stále to nedosahuje ani priemeru. O 50 odtieňoch sa často medzi ľudmi hovorí, no nechápem o čom môžu debatovať. O pár rokov to vyšumí ako šumienka a nikto si ani nespomenie. 45%

A co Bob? (1991)

Nie je to typ komédie, kde sa človek naplno smeje. Skôr také menšie pousmiatie pár krát za film, ale aj tak sledujete film s priblblým úškrnom počas celej stopáže. Za to môže hlavne výkon Billa Murraya, teda skôr jeho xicht a imbecilný prejav, ktorý v tomto filme predviedol. Majster Yoda nie je vôbec zlý režisér. 60%

Barbaři (1987)

Dvaja neskutoční borci, sympaťáci a neherci v primitívnom fantasy inšpirovanom pravdepodobne Barbarom Conanom. Riadne WTF, ale s prižmúrením oka sa to dá dopozerať. Tak vysoké hodnotenie dávam hlavne kvôli ústrednej dvojici nehercov, ktorí ma ale bavili počas celého filmu. 45%

Louskáček (1990)

Luskáčik je pre mňa sklamaním. Ani vo vtedajšej konkurencii nemal veľké šance obstáť. Veľmi priemerná animácia a na tak krátku stopáž ani nemá nejak pútavý dej. Na druhej strane je tu použitá slávna hudba, ktorú pozná snáď každý. 45%

Kniha života (2014)

Odpornejšie a nesympatickejšie animované postavičky som už dlho nevidel. Veľmi nudný animák s pre mňa celkovo odpudivou animáciou. Celkový dojem je podpriemerný. Tunajšie hodnotenie filmu je až moc veľmi zhovievavé. 40%

plakát

Miley Cyrus - Malibu (2017) (hudební videoklip)

Celkom dobrá pesnička, no klip je moc pekne zostrihaný a na vysokej úrovni. Škoda, že nič čo by bolo nejak extra zapamätatelné.