Vlak do pekel (2008)

Žiaden zázrak v žánri, priemernosť smrdí na kilometre o béčkovosti ani nehovoriac. No koniec koncov som sa celkom bavil a katastrofa rozhodne nenastala. Krvavý hororík na jeden pekný, neskorý večer. Bohužiaľ z hlavy vyfrčí skôr, ako som si myslel. 50%

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Podobné ako prvý diel, ale o niečo prehľadnejšie. Takisto ani Clerks 2 nedokázalo zaujať v plnom rozsahu a humor mi neprišiel príliš vtipný. Navyše Jay a Bob boli zbytoční a trápni. Kevin Smith je zvláštny tvorca, ale ja ho za podobné kúsky rozhodne nemám prečo uznávať. Aspoň si tu zahralo zopár slávnejších hercov. Bohužiaľ ako komédia je Clerks 1 aj 2 nedostačujúci a ani ako dráma príliš nezaujme. Aj tak sú to veľmi silné 3*, viac nedám. 70%

International (2009)

Celkom dobrý film, ale bohužiaľ nijak zvlášť výnimočný alebo vyčnievajúci z obyčajnosti. Ohraná téma spracovaná priemerne. Nedokázal vtiahnuť ani nadchnúť a v deji sa dá ľahko stratiť, mne sa to tiež po čase stalo. Tykwer je dobrý režisér, ale toto nie je téma pre neho. Herci boli celkom v pohode a jedna akčná scéna dosť na úrovni. Inak je to všedný a prehliadnutelný film, ktorý si druhý krát nepustím, aj keď má svoje klady. 60%

Machři (2010)

Ako mohol tento film stáť také prachy ? A ako mohol také prachy zarobiť ? Nechápem, no každopádne sa jedná o americkú, trápnu, priemernú a nezaujímavú oddychovku s dobrým obsadením, ktoré ale nič nehrá. Pobavil ma znovu iba Rob Schneider a ostatných ako komikov neberiem. Dej je úplne chabý, réžia priemerná a žiadne vychytávky alebo nejaká pamätnejšia scéna. Navyše film nie je dostačujúci ani ako komédia, málo vtipného humoru. Navyše by sa film vmestil aj do nejakých 75 minút, takže povedal by som, že celkom nuda. 50%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Hovorí sa, že druhý diel je najslabší diel trilógie, ale podľa mňa to nie je pravda. Je takisto vyvážený a plnohodnotný film ako prvý diel. Opäť som sa bavil počas celého filmu. Fantasy svet na ničom nestratil ani neutrpel, pokračovanie je tentokrát prinajmenšom také dobré ako prvý diel, čo sa často nestáva. Znovu staré známe postavy, ktoré mám v srdci a sú obľúbené. Fenomenálny návrat Gandalfa po boji s Balrogom. Dve veže je vizuálne dokonalejší film a to je čo povedať, keďže jednotka sa zdala neprekonateľná. Akcie neubudli, efekty posilneli a znovu neprevyšujú dej. Ku koncu obrovská bitka, pri ktorej sa zastavuje dych. Dokonale natočené a pripravené. Škoda odľahčovania v podaní Legolasa a Gimliho. Príchod Gandalfa v závere bitky je mrazivý až sa slzy tlačia do očí. Hudobné motívy ostali a sú využité. Soundtrack je geniálny, tak ako aj v Spoločenstve prsteňa. Scény s hovoriacimi stromami v starom lese sú neuveriteľné, tak ako aj ich útok na Sarumanovu základňu, pri ktorom myslím, že každú chvíľu zomriem od úžasu. Znovu je vo filme cítiť hĺbku a príbeh, ktorý je pútavý a láka na ďalšie a ďalšie hodiny pozerania. Nemám výčitky podobne ako pri prvej časti. Nič mi tu nechýba, nič nevytýkam. Všetko je ako má byť. Navyše sa objavili nejaké nové postavy ako Miranda Otto alebo môj obľúbený Karl Urban. Bezradné putovanie hobitov do Mordoru s doprovodom slizkého Gluma je neuveriteľné dobrodružstvo. Ostávam pri domnienke dokonalosti, film dopĺňa jednotku a je skvelý spojovník a príprava na vyvrcholenie v najlepšom filme všetkých čias. Dokonalá filmová nádhera a u mňa druhý najlepší film čo som kedy videl. 95%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Prvý diel tej najlepšej, najdokonalejšej, najgeniálnejšej, najpôsobivejšej a najpremakanejšej trilógie všetkých čias. Všetko je zvládnuté na jednotku, Peter Jackson dosiahol nedosiahnuteľné a vytvoril svet, ktorý nemá obdoby, predčil všetky očakávania a omámil v neskutočnom rozsahu. Knihu som nečítal, ale neverím, že je lepšia. Scenár je výborný, celý film som ani nemrkol, žiadna nudnejšia scéna, všetko je zapamätateľné až nechápem. Dej si prehrávam v pamäti a nerobí mi to problém. Postavy sú prepracované a zaujímavé. Ian McKellen ako Gandalf je jedna z naj postáv histórie filmu. Hraničiar Aragorn v podaní Vigga Mortensena fenomenálny. Hobiti Wood a Astin tiež skvelí až nedýcham. Saruman v podaní Christophera Leeho bezkonkurenčný a jeho hlas v originále mrazivý. Scény s Liv Tyler a Viggom nádherné. Celé spoločenstvo je mýtické. Trocha mi vadili Boyd a Monaghan, pretože často odľahčovali dej, ale je to odpustiteľné. Legolas aj Gimli sú boží. Orcovia sú troška umelí a ich pohyby sú dosť ľudské, ale to nevadí iba to trocha kazí dojem. Akcie sú na výbornú, doplnené super efektami, ktoré neprevyšujú dej iba dopĺňajú. Prostredie Nového Zélandu je prenádherné. Napríklad Hobitín je úplná rarita. Nádherná hudba, ktorá sa geniálne hodila do jednotlivých scén, fakt dobre napasované. Tento fantasy svet ma dostal, ohúril a ovplyvnil v plnom rozsahu. Neskutočný zážitok, neuveriteľné, nadčasové. Dokonalosť. Nedať tomuto filmu plné hodnotenie je barbarstvo a chyba je určite v divákovi. Kto nevidí kvality tohoto filmu a trilógie, nevyzná sa a nie je dobrý filmový fanúšik. Aj odporca žánru musí uznať kvalitu a zasadiť plné hodnotenie. U mňa je to tretí najlepší film, čo som kedy videl. Hádaj, po ktorých dvoch ďalších filmoch. 95%

Nemilosrdný střelec (2007)

Tak trocha divný film, šialený a crazy. Priemerná dá sa povedať hovadina s množstvom šialených šikmookých. Scény s Quentinom Tarantinom boli fajn, kvôli nemu som to aj celé pozeral. Inak je to trocha nuda a chaos s zopár dobrými akčnými a efektnými scénami. Vizuálne podmanivé, boje a akcie celkom ušli. Inak je to ledva priemer. 52%

Zmizení Alice Creedové (2009)

Nečakane dobrý a kvalitný film, od ktorého som veľa nečakal. Nenápadný a pomerne neznámy film, ktorý dopadol nadpriemerne. Scenár nie je vôbec zlý, práve naopak. Žiadna nuda ani na chvíľu, dobrý príbeh, obraty deja, napínavé situácie, fajn herci aj réžia. Celkový dojem veľmi dobrý, záver to neskazil. Niektoré situácie zanechali slušné emócie, atmosféra bola pekne vybudovaná. Ja som bol celkom nadšený a chcem viac podobných filmov do budúcna. 75%

Police Story (1985)

Jackieho Chana mám rád, ale jeho filmy ako také nie sú žiadnymi zázrakmi a Police Story nie je výnimkou. Je to síce lepší film, ale lepší na hranici priemernosti. Pár dobrých akčných scén nezachraňuje celkový obsah, ktorý nie je zas tak výnimočný. Je sa na čo pozerať, sem tam vtip, sem tam pekná a efektná mastenica v podaní tohoto blázna, ale celkový dojem z filmu je na 3*. 70%

Fame - cesta za slávou (2009)

Nič výnimočné, žiadny prínos do sveta filmu ani čo sa týka žánru. Veľmi obyčajné a jednoduché. Priemerné a dá sa povedať, že nezaujímavé. Ale Fame si udržal akú takú úroveň a pár tanečných scén niej e na zahodenie. Dobrý zvuk a hudba, no nič viac netreba očakávať. Mohol by som ísť s hodnotením nižšie, ale budiš, veď nudou som nezomieral. 55%