Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 372)

Víla Zuběnka (2010)

Musím povedať, nečakal som, že ma tento film pobaví a prekvapujúco pobavil. Samozrejme je tu množstvo trápnych scén, veľmi detské, ale miestami fakt prijateľná zábava. Všetko je tu samozrejme ledva priemerné, no predsa len je to hlavne pre mladšie publikum, ktoré určite jása. Herci tiež v poriadku na tento typ filmu, no štve ma na tom všetkom iba to, že Dwayne Johnson sa upisuje v poslednej dobe takýmto projektom namiesto toho, aby hral výhradne akčné úlohy. Hodnotenie celkom sedí. 55%

Bezstarostný sex (2007)

Veľmi slabý priemer, skoro žiadny dej (vlastne žiadny), ničím výnimoční herci. Scény pomerne nudné, málo vtipu, priemerná réžia a teraz keď nad tým tak spätne premýšľam, tak znižujem hodnotenie na 2*. Myslím, že to bude aj úplne stačiť. 47%

Vášeň v tanci (2006)

Zdĺhavejšia dráma s peknou hudbou a peknou Jennifer Lopez, ale to je asi tak aj všetko. Nepríliš pútavý tuctový príbeh, nijak zvláštna kamera ani zábery. Žiadna scéna ktorá by utkvela v pamäti, proste nič čo by nadchlo. Herci sa tiež príliš nevyznamenali. Škoda nevyužitého dramatického potenciálu a bohužiaľ iba čistý priemer. 58%

Ve stínu lovce (2003)

Celkovo pekný dramatický film so slušným Berry Pepperom v hlavnej úlohe. Pekné, ale drsné prostredie a zopár pekných kamerových záberov. Horšie, že dej by sa zmestil do polovičnej stopáže, čiže film miestami nudí. Dlhšie zábery sem tam lezú na nervy. Žiaden zázrak sa nekoná. 60%

Klauni zabijáci (1988)

Neskutočné ! Klauni zabijaci sú jedno z najväčších béčok, čo som kedy videl. Veľmi trúfalý počin, ale mňa vskutku pobavil. Som fanúšik tohoto žánru a klaunie filmy sú pre mňa jedinečné. Neviem, ako je možné že nejakému Chiodovi štúdio na toto kývlo. Každopádne klauni vyzerajú maximálne shitne, ale tak shitne až sa mi páčia a každá scéna s nimi je neuveritelná. Nad pointou sa radšej nezamýšľať, to je rada nad zlato. Dej je doslovne stupídny a film vôbec nič nerieši. Herci to zrejme brali tiež na veľmi ľahkú váhu. Po filmovej stránke je to jasný odpad, ale pre fanúšikov a nezaritých kritikov to je skvost. Podľa mňa je to ukážka béčkového hororu osemdesiatych rokov. 60%

plakát

Krev: Poslední upír (2009)

Až na zopár skvelých záberov a obrázkov, či nejakú lepšiu akčnú scénu je tento film veľmi slabý až nudný. Na 30 miliónový rozpočet sú biedne aj vizuálne efekty. Herci podpriemerní tak, ako aj ostatné aspekty filmu. 40%

Masakr v kopcích (2009)

Nie je to až také príšerné ako sa opisuje, ale každopádne by som sa s týmto filmom nevyťahoval. Zo začiatku sa film niesol priemernou cestou, aj keď v každej minúte je vidieť, že je to béčko. Od polovice začala kvalita klesať a ku záveru som už stratil záujem o film. Nevadilo ani, že je to celé lacné, ale nemalo to šťavu ani nápad. Tuctovka, ktorej je možno lepšie sa vyhnúť. Krátka stopáž, ale celkom nuda. 41%

plakát

Maxihra (1997) (TV pořad)

Z nostalgie dávam 3*. Inak Bičan bol neznesiteľný.

Casino Royale (2006)

Z prvého kontaktu s týmto filmom som nebol úplne spokojný, no po zhliadnutí celej série bondoviek a opätovnom pozretí Casina Royale som zistil, že je to bezpochyby najlepší diel celej série. Vytratil sa síce môj obľúbený Pierce Brosnan, ale zato prišiel zlatý Daniel Craig a ukázal všetkým, že dokáže byť lepší Bond. Úloha mu presne pasuje a navyše je to aj skvelý herec vo všetkých smeroch, nemal som s ním najmenší problém a dúfam, že potiahne Bondovskú sériu ešte dlho. Campbell ako režisér bola naozaj skvelá voľba a rozhodne sa mu návrat podaril. Pri filme som sa nenudil, dej je prešpikovaný a záživný, povedal by som že je to najreálnejší Bond zo všetkých a u mňa je to najväčšie plus. Film sa konečne chová ako pravý špionážny thriller. Vytratil sa humor, čo mi je tiež po vôli. Ako záporák je Mads Mikkelsen dosť dobrý. Judi Dench klasicky nesklamala a mám z nej čím ďalej väčšiu radosť. Cítiť samozrejme aj vysoký rozpočet filmu, akcia je pôsobivá, utkvie hlavne úvodná naháňačka a navyše aj kartové scény dokonale bavia. Casino Royale je taký menší zázrak, z ktorého mám veľkú radosť. Ako čerešnička na torte je pre mňa úvodný song (teda v úvodných titulkoch), ktorý má čestné miesto u mňa v MP3ojke. S prižmúrením oka po druhom zhliadnutí musím prilepšiť hodnotenie. Kedže som žiadnej bondovke nedal 5* tak Casino Royale si zaslúži. 85%

Dnes neumírej (2002)

Posledná brosnanovka je dosť pokryvkávajúca a kráčajúca po tenkom ľade. Bond číslo 20 je síce dostatočne akčný, efektný a štýlový, ale priebeh je rozporuplný. Dej priemernejší, ale nie nudný aj keď stopáž by mali rozhodne ubrať. Dnes neumieraj by podľa mňa mal točiť Apdet, ktorému sa predošlý diel celkom vydaril. Z filmu cítiť trocha aj béčkovitosť. Brosnan je stále borec , ale už sa na ňom tiež podpisuje čas. Halle Berry aj Rosamund Pike sú fajn o Judi ani nehovoriac. Akcie je dosť a efekty tiež pokročili. Inak by som povedal, že film je iba lepší priemer. Našťastie si nemôžem pomôcť, ale úvodný song od Madonny je pre mňa ten najlepší a v spojení s mučedníckymi zábermi je to dokonalosť sama. Prižmurujem oko a dávam 71%