Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 372)

Batman: Dead End (2003)

Waw, skĺbenie batmanovského komixu s predátorom ? No zaujímavé, nie však originálne. Každopádne to bol krátkometrážny film na dobrej technickej úrovni. Predátor bol nad očakávania dobrý, Batman trocha slabý, ale vido pobavilo a vtiahlo. Votrelci boli trocha od veci.

plakát

Zataženo, občas trakaře (2009)

Príjemný animák s dobrým námetom. Milé spracovanie, kopec fajn nápadov vcelku originálne pojatých. Fajn postavy, len škoda bláznivejšej animácie. Vtipu bolo dosť a navyše nebol trápny. Akcie tiež nechýbalo aj záver ušiel. No zas až tak veľký zázrak sa nekonal. Je to tesne, ale predsa sa prikláňam vyššie. 71%

plakát

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Bravo. Ďalší úžastný Hitchcock, ten rozhodne vedel ako sa točia filmy. Skvelé spracovanie, dobrý dej, ktorý nenudí ani pri kecačkách. Film dobre baví počas celej dĺžky aj na to, že je ešte z 50tych rokov. Napätia je tu dosť, proste radosť pozerať sa na trápenie hlavnej postavy. Herci sú dobrí, scény pútavé, všetko premyslené a rafinované, až sa divím, že som tomu celému pochopil na prvý krát, ale to asi vďaka prehľadnej réžii. Veľká spokojnosť. 90%

Galaxy Quest (1999)

Perfektná sci-fi komédia, od ktorej som rozhodne nečakal toľko. Našťastie mám napozerané všetky podstatné scifká, na ktoré film naráža, takže o to väčšie plus. Dej ma dobre bavil, humoru som dokonale porozumel a niektoré scény ma fakt dostávali. Je to aj akčné, dobrodružné a hlavne vtipné. Navyše dobré efekty, zvuk aj hudba. Pekné masky, kostými a nápady. Herci ušli, veľmi ma pobavili, dokonca aj Tim Allen, ktorého príliš neobľubujem. Naozaj dobre natočený film a šťavnaté oživenie sci-fi komédie alebo paródie. Star treky mám rád a z Qalaxy Questu mám veľkú radosť. 80%

REC (2007)

Parádny hororisko presne taký ako má byť. Skvelá atmosféra, tajomno, výborné ľakačky a všetko funguje ako má. Autentická kamera bola celkom dobrá, nebola taká roztrasená ako som čakal. Zábery boli super. Herci na svoje pomery super. Dej ušiel, aj keď žiaden zázrak sa zase nekonal. Rozhodne si REC netreba nechať ujsť. Škoda len, že som ako prvé videl americký remake Karanténa, ktorý vlastne kopíruje všetko podstatné z REC. 85%

Bezva vejška (2006)

Ďalšia z rady amerických crazy komédií. Komédia s blbým príbehom a chvílami trápnymi vtípkami. Zasmial som sa veľmi málo. Tieto teen komédie mi neprídu nejak zvlášť podarené. Ani Justin Long nezachraňuje. Jonah Hill je trápny, ďalší herci taktiež. Záver je primitívny a vopred jasný. 45%

plakát

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Celkom fajn komédia, ktorá ale nepobaví počas celej dĺžky, no miestami sa dá zasmiať. Štandard po všetkých filmových stránkach. Obsadenie je veľmi slušné a sympatické. Dej je priemerný, miestami naťahovaný našťastie iba minimálne. Záver mierne trápny a podľa mňa nešťastný kôli silnému klišoidnému motívu lásky. Očakávaný happyend nastal, no mne nesadol. 64%

Piráti na vlnách (2009)

Pri filme som sa rozhodne nenudil, aj keď som to očakával. Vznikla z toho výborná dráma, na ktorej sa dá aj fajn zasmiať a nejak mi to nevadí. Film má svoje kúzlo, čo treba oceniť, atmosféra je tiež fajn. Hudba skvelá, celé to spolu ladí. Zopár fajn scén a výborný a dojímavý ba až napínavý záver. Herci zahrali výborne. Hoffman, Nighy sú super. Réžia je tiež na vysokej úrovni + pekná kamera. 80%

Kukuřičné děti (1984)

Hororík, od ktorého som čakal oveľa viac. Bohužiaľ som ho nevidel mladší, vtedy ma vždy strašil iba názov. Po zhliadnutí, nevidím moc pozitív, iba tajomno a nevedomosť čo sa vlastne deje. Sú to klasické 80te roky, lacný horor, ktorý niekoho môže čiastočne ohúriť, ale u mňa sa to nepodarilo. Ten zrzavý zmrd bol síce poriadne nechutný, asi by mi omylom nabehol na čepeľ noža, ale inak to bolo celkom fádne. Chcelo to pritvrdiť a nejakú tú krvavejšiu scénu + poriadny záver. Na pokračovania ani nemám chuť. 45%

Náhradníci (2009)

Film nebol tým, čo sľuboval trailer, ale aj tak sa mi to rozhodne páčilo a sklamaný som veľmi nebol. Bruce Willis zase môj hrdina a skvelý prejav. Mostowova réžia nie je na jednotku, ale nie je ani zlá, no rozhodne sa mohol viac potrápiť. Scenár mohol byť viac rozpísaný a obohatený o nejakú tú akčnejšiu pasáž. Akcia čo v Náhradníkoch bola, je síce dobrá ale je jej pomerne málo, čo je škoda na akčný sci-fi film. Námet nie je zlý, dej za tak kratučkú dobu nenudí ani náhodou. Rhames, R. Mitchell aj Pike sú moji obľúbení herci o Willisovi nehovoriac a preto sa prikláňam vyššie. 70%