Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Horor

Recenze (1 372)

Monster Hunter (2020)

Nie je to dva krát inteligentná zábava, ale aj tak je to obstojná , popcornová zábavka. Skôr jednohubka , ako film na viac pozretí. Od Andersona som o moc viac ani nečakal. Každopádne sme dostali zábavnú akčnú jazdu, pri ktorej sa divák nestíha nudiť. Akcia, efekty aj hudba a celkový vizuál sú fajn, no ostatné aspekty filmu už haprujú. Oscarová porota bude pravdepodobne silno skeptická , ale radový a hlavne nenáročný divák bude spokojný. 70%

plakát

Trollové: Světové turné (2020)

Dosť tragické pokračovanie pomerne obstojného animáku z roku 2016. Uvarené z vody. Bez nápadu a kúska originality alebo vtipu. 35%

A Hidden Life (2019)

Troška dlhší film ako by si možno divák prial, ale nedá sa povedať, že by sa pri tom dalo nudiť. Malickov film je iným pohľadom na druhú svetovú vojnu ako sme možno zvyknutí, ale nemusíme mať vždy výbuchy, deštrukciu a hromadu mŕtvol. Tento film rozhodne nie je pre radového diváka, ale svoje kvality má. Malick bol vždy trieda. Za najväčší klad filmu považujem kameru. Kamera je dychberúca a ohúri určite aj laika. 75%

plakát

Godzilla II Král monster (2019)

Godzilla 2 je ultimátna, gulervúca, bombastická audio-vizuálna pecka stavaná na tie najväčšie a najmodernejšie kiná. Nikde inde si divák neužije to čo tento film ponúka. Že nie je adeptom na ceny kritiky? Vadí to niekomu? Čakal niekto prekombinovaný scenár či perfektne vykreslené charaktery postáv? Podľa tunajších hodnotení to bohužiaľ asi veľa ľudí čakalo. Zobudte sa ľudia. Toto je Godzilla. Je to monster movie o príšerách a súboji o pozíciu alfa predátora na Zemi. V rámci žánru film dosahuje absolútnych výšin. Samozrejme sa dá všeličo filmu vytknúť. Prvý diel je pre mňa absolútna TOPka a druhý diel v tesnom závese. Že je dej prostý, jednoduchý, predvídateľný a možno naivný, to v tomto žánri netreba až tak riešiť. Že hrajú ľudské postavy druhé husle, to vôbec nevadí. Je to neuveriteľná akčná jazda, pri ktorej sa divák nemá kedy nudiť a ktorú si treba iba jednoducho užiť. Netreba hľadať nič viac a divák musí byť zaručene spokojný. Ten kto sa nudil alebo pri sledovaní zaspal (ako som sa tu niekoľkokrát dočítal), buď nie je normálny, alebo by mal úplne zmeniť žáner filmov, ktoré sleduje. Ja nemám väčších výhrad. Je tu množstvo scén, ktoré ma urobilo šťastným a dá sa povedať, že je to splnený detský sen. Prebudenie Rodana a následná niekoľkominútová scéna mi privodila takmer infarktové stavy. Vizuálne na úplnej špici. Zvuk v IMAX kine bol dokonalý a megaohlučujúci. Každým revom godzilly prechádzal mráz po chrbte. Film, ktorý vyzerá na minimálne 300 miliónový rozpočet stál iba ,,smiešnych,, 170 miliónov. Toľkoto muziky za tak málo peňazí? Klobúk dole. Zárobky filmu je výsmech od fanúšikov aj všetkých konzumentov blockbusterov. Toto nevidieť v kine je barbarstvo a pouhé rouhání. Či som sa bavil viac ako na Avengers Endgame? Áno, áno, kurva že áno! 85%

plakát

K smíchu (2018) (TV seriál)

Po prvej sérii som trocha sklamaný. Nevedel som čo očakávať od tohoto seriálu, ale rozhodne som neočakával takú dávku depresie. K seriálu som sa odhodlal iba kvôli Jimovi Carreymu, od ktorého som dostal úplne iný výkon ako som čakal. Z popisku Dráma / Komédia by som komédia asi vymazal, pretože úsmevných situácií je žalostne málo a lepšie to nebude asi ani v ďalšej sérii. Šancu tomu aj naďalej dávam, no očakávania budú už určite menšie. Zatiaľ sa to hýbe niekde okolo priemeru. 60%

plakát

Padesát odstínů svobody (2018)

S knihou nemám nič spoločné. Neviem koľko ich je, ale pevne verím, že len tri. Na toto fakt chodia ľudia do kina? Fakt to zarobilo skoro 400 miliónov dolárov? Kniha musela byť naozaj úspešná a populárna. Celá trilógia je veľmi fádna, prevažne nudná a zabudnuteľná. Herci až príliš nevýrazní. Navyše takýto rozpočet a takýto výsledok? Veď Blomkamp pred dekádou natočil za polovičný rozpočet našlapané akčné sci-fi District 9. Možno je trojka najznesiteľnejší a chvalabohu najkratší diel série, ale stále to nedosahuje ani priemeru. O 50 odtieňoch sa často medzi ľudmi hovorí, no nechápem o čom môžu debatovať. O pár rokov to vyšumí ako šumienka a nikto si ani nespomenie. 45%

Sestra (2018)

Klasická ducharina, akými je momentálne filmový trh presýtený. Mal som tú možnosť zhliadnuť Mníšku v kine. Bohužiaľ ani to mi zážitok a dojem z filmu moc nevylepšilo. V podstate som sa možno dva krát mierne zľakol, aj to iba vďaka inak parádnemu kino ozvučeniu. Na horor je toto ale veľmi málo. Atmosféra ale nie je zlá, no diváka, ktorý videl X podobných hororov už v podstate nemá čo prekvapiť alebo vydesiť. Vizuál je celkom fajn, čo je ale na filme horšie, je že postavy sa často chovajú nelogicky a navyše si tu divák len ťažko vytvorí ku niekomu nejaké puto. Herci inak veľmi nevýrazní. Dopozerať sa to samozrejme dá, ale nie je to film na opakované zhliadnutia. Veľa pozitív si film zrejme nezaslúži. V podstate okrem vizuálu, miestami atmosferickej hudby, dobrého ozvučenia a slušnej vizáže mníšky, nie je čo vyzdvihnúť. Čakal som väčšiu katastrofu. Myslím, že v tomto subžánri vznikajú aj horšie filmy, preto si Mníška zaslúži priemerné hodnotenie. 55%

Smrtelné stroje (2018)

Smrteľné stroje je jedna úžasná akčná jazda, ktorú treba vidieť na veľkom plátne, inak to stráca zmysel. Parádny blockbuster z postapokalyptického sveta budúcnosti. Síce slabší, priamočiary dej, ale za to výborný originálny námet. Vizuálne filmu nie je čo vytknúť. Technické spracovanie je na úrovni oveľa drahších veľkofilmov. Toľko muziky za tak málo peňazí (100 miliónov), to sa tak často nevidí. Škoda, že film nie je divácky veľmi úspešný. Možno by to dopadlo o niečo lepšie keby sa réžie zhostil sám Peter Jackson. Myslím si , že aj neznámy Rivers odviedol skvelú prácu. Hlavná hrdinka mi prišla trochu nevýrazná. Za zmienku stojí hlavne skvelý Hugo Weaving, ktorý sa na úlohy záporákov priam narodil. Celkovo som s filmom spokojný. Na plné hodnotenie to síce nie je, ale u mňa dobrých 80%

Země oceli (2018)

Napriek svojej krátkej stopáži sa film príliš vlečie. Nezaujímavý dej aj herci. Po druhý krát určite nie. Na druhý deň nebudem vedieť , že som tento film vôbec videl. 45%

plakát

Alien: Covenant - Prologue: The Crossing (2017)

Netuším prečo si vpustila tak vyvinutá civilizácia na svoju domovskú planétu loď, ktorá je plne naložená ich vlastnou ničivou biologickou zbraňou, ale budiš. Režijne a vizuálne úchvatné krátke video od majstra Scotta.