Amazing Spider-Man 2 (2014)

Na nejnovější pokus o dalšího Spider-Mana jsem šel bez jakéhokoliv nadšení nebo doufání a udělal jsem dobře. Druhý díl tzv. teen verze ‚‘přátelského souseda Spider-Mana‘‘ (nevím proč už nepoužívá svou hlášku!) sebou nese mnoho úskalí. Jedním z nich jsou ony romantické scény které nejen že nefungují ale přijde my že je někdo prostě obšlehnul z nějaké Bčkové romantické komedie… i když ono celkově my přišlo že pokud na sobě Peter neměl modro rudý kostým byla zoufalá nuda. Ne vinou herců ale plýtkého scénáře který nevěděl jak pracovat s Peter nýbrž pouze se Spider-Manam. Tak že můj verdikt byl v té době jasný 2*. Jen že pak měl asi scénárista světlou chvilku proto že se dostavila např. scéna s vybuchováním baterií v garáži která vnesla úsměvné osvěžení a onen vtipálek tak jak ho znám s pro mě už pamětního animovaného seriálu je zpět. Navíc se k tomu váže asi nejsilnější část filmu a tím jsou akční scény které jsou vizuálně pěkné a pro diváka přehledné dokonce(díky bohu) zachovali Spider-Manův aspoň pro mě největší aspekt jeho komediální stránku které je tu sice věnovaný menší prostor ale je tu a kolikrát jsem se při vážně vypadajících scénách od srdce když už ne zasmál tak pousmál. Pokud zapracují na scénáři především v částech kdy na sobe Peter nemá svůj oblek a tím myslím opravdu zapracují mohl by z toho vyjít vážně dobrý Spider-Man. Abych nezapomněl soundtrack výrazně pomáhá filmu a dokresluje celkovou atmosféru ať ji už máte jakoukoliv. Ono nacpat do jednoho filmu 3 záporáky (ano počítám i konec) a mít tam pár dobrých a především vtipných scén film nezachrání. Snad do třetice se to povede 3*=65%.

Avatar (2009)

Krásný sci-fi film který není ničím výjimečný oproti ostatním filmům stejného žánru a tak nechápu ten neskutečný hype. Příběh není špatný ale je obyčejný(lidé objevili cizí planetu kde místní domorodci tedy ufoni mají něco co chceme ale oni nám to nechtějí/nemůžou dát a tak si to lidé vezmou násilím).Herci taky dobří a jejich výkony věrohodné ale opět obyčejné. Vizuál je famózní jen že krásný vzhled není vše. Sečteno a podtrženo obyčejná věc která vypadá krásně. 3* zaslouženě

Batman a fantom (1993)

Pořádně temné a záhadné!..tak takhle si představuji dobrý animák o Batmanovy a věřte tento je jeden z nejlepších. Rozhodně jeho shlédnutím neprohloupíte.Bruce a jeho vnitřní souboj s ním samým a tím že ztrácí každého na kom mu záleží tu provází celí film kde pěknou kresbu, animaci a dobrý scénář doplňuje krásně atmosférická hudba skrze kterou mě během filmu nejednou přešel mráz po zádech.Také temná ohavnost Gothamského dna tu má velký podíl na již zmíněné atmosféře a celí film působí tak nějak děsivě a ukazuje na to že být temným rytířem není nic lehkého a Joker kterého dabuje Hamill je vážne něco.Navíc asi první film kde k flashbackom nemám žádné výhrady a pěkně zapadali do děje hlavně dobře odvedenými přechody! Na konec snad http://www.youtube.com/watch?v=-4Q-MS_oFkw ta scéna jak si nasazuje masku je prostě ohromující!! PS:Viděno s 9 roky staré VHS kazety :D

Bojovník (2015)

Další boxerský doják který se od těch ostatních v ničem příliš neliší. Pokud jste viděli trailer a četli obsah (a vlastně i kdyby ne) tak vám bude jasné jakým směrem se film bude vyvíjet a jaké části a „zvraty“ v něm máte očekávat. Tak že nečekejte nečekané boxerské drama jelikož scénář a režie si tu hraje na struny určité jistoty a nesnaží se v ničem inovovat a originalita tu leží na podlaze ringu a plive krev. A ne že by to bylo špatně..ono záleží na úhlu pohledu. Mě bylo jasné ještě než film začal jak skončí. Prakticky jsem šel na jistotu a dostal jsem přesně to co jsem čekal. Smrt milované, pád velké hvězdy, ztráta dcery, čelení realitě, nový trénink a postarší trenér s moudry, odplata a happy end. Navíc Jake tu hraje jak o život k němu se přidává Whitakeruv šilhající xicht a občas se tam mihne padesát centů a to jsem dva poslední zmínil jen že tam byly až do konce páč Jake je prakticky 97% filmu a to je dobře. Za mě maximální spokojenost jelikož jsem dostal přesně to co jsem chtěl a čekal. A právě proto tomu nejde dát plný počet proto že absence inovací a originality je znát jak úder do obličeje...

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Nezapomenutelné guilty pleasure mého dětství!.. Nyní však tupá blbost ovšem zde v hodnocení převládají vzpomínky.

Camp Rock (2008) (TV film) odpad!

Co k tomu říct?...Jmenuje se to Camp Rock ale rock tam neuslyšíš.Absurdní podívaná na americké teen ‘‘herečky‘‘ které prostě neumí hrát a šamponci kteří mě vážně iritovali.K tomu přidej děsný příběh,pitomé dialogy ach ty dialogy prostě všechno špatně…Odpad dobrý tak pro bezdomovce jako náhrada za polštář.

Cashback (2006)

Skvostný britský snímek neznámého Seana Ellise který z údivem ladně mixuje žánry, překypuje originalitou a doslova krásou zpomaleného/zastaveného záběru.Na film jsem narazil čistou náhodou a sem za to rád proto že mě Cashback pohltil svojí atmosférou a filozofováním ať už o vztazích, životě, nespavosti nebo kráse žen které je tu dáván dostačující prostor hlavně skrze dívčí hrudníky.Dobrý a zajímavý scénář kvalitní režie především neprznící střih a již zmiňované zpomalené záběry.5*=95%

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Po velmi dobré 1 přichází úžasná 2 kde je stará banda v plné ráži.Řemeslně dobře odvedená práce kamery a střihu ovšem tady převládá na plné čáře Smithuv geniální scénář plný výborných vtipů,geegovských narážek, postřehů a BOŽE ten rozbor pána prstenů a celková scéna SW vs. LOTR je dokonalá.Herci splňují Smithuv standart a tak se není čeho bát k tomu Jay a Silent Bob kteří se stali věřícíma :D.Na konec snad už jen Randalovu citaci ‚‘‘ Je jen jeden návrat a není to krále ale Jediho!‘‘.5*=95%

Death Note (2017)

Dvě * jen a pouze za famózního Ryuka/Dafoeho. Jinak se jedná o hloupou frašku která špiní předlohu.

Démon minulosti (2016)

Za sexy blonďatou Kate * navíc. Jinak se jedná o další z řad klišovitého rádoby hororu. Nic nevyděsí, nepřekvapí, nenadchne. Stravitelné, koukatelné ale ne něco co je potřeba vidět.