Rogero

Rogero

Filip Straka

okres Praha
Celoživotní fanoušek fenomenálního génia Rogera Federera


14 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Temný rytíř (2008)

  Nejsofistikovanější komiksová adaptace všech dob od top režiséra 21. století. Marně hledám snímek, který mě kdy dokázal upoutat a vtáhnout do děje natolik, jako právě "Temný rytíř", dílo se zástupem hereckých hvězd, které snad byli pro jednotlivé role takříkajíc zrozeny. Oproti spíše rozjezdové, ale i tak skvělé jedničce je toto opravdu dosavadní vrchol v rámci akčních dramat, který Vás v podstatě ani na okamžik nenechá vydechnout.

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Nejlepší a nejen britská romantická komedie, jež prostě nemůže chybět v seznamu mých klasických Vánočních projekcí. Richard Curtis má zkrátka pro tento žánr cit, což se na snímku odrazilo ve skvělém hereckém obsazení a nádherném soundtracku - dvou důležitých parametrech, na nichž tento dnes již kultovní počin staví.

 • poster

  Trainspotting (1996)

  Pro mě jednoznačně nejlepší snímek o drogách vůbec. Ewanu McGregorovi jsem věřil snad každé slovo, toto je takříkajíc vyloženě jeho herecká poloha. Geniální, pravdivé, humorné, poučné a plné skvěle zvolené hudby.

 • poster

  Rivalové (2013)

  Sám o sobě legendární příběh, natočený opravdu geniálně - ve stylu strhující podívané, která Vás nenechá ani na okamžik vydechnout. Jednotlivé scény se skvěle prolínají, snad z každého byť sebemenšího detailu čiší jakási jistota a zároveň nepopsatelné emoce. Opravdu neskutečně dobře odvedená práce Rona Howarda a především pak precizní výkon Daniela Brühla, který se se samotným velkým Nikym Laudou dokonale ztotožnil. Pro mě se Rivalové stali kromě téměř nepopsatelného zážitku v kině tím nejlepším sportovně životopisným dramatem vůbec.

 • poster

  Mafiáni (1990)

  Po prvním a druhém kmotrovi další úctyhodný mafiánský skvost, kde si fandové tohoto žánru opravdu přijdou na své, jelikož "Mafiáni" nabízí svižný a poměrně silný příběh o životních "hodnotách a postojích ". Robert De Niro opět výborný a Joe Pesci stvrzuje, že byl pro roli gangstera dost možná zrozen viz jeho další podobná role v "Casinu". Co dodat, opět výjimečný životopisný snímek pod taktovkou mistra Scorseseho.

 • poster

  Zjizvená tvář (1983)

 • poster

  Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

  Precizní adaptace světově proslulé literární předlohy o které se tradovalo, že ji nelze zfilmovat, poté přišel génius Peter Jackson a vdechl život fantastickému eposu, který navždy změnil život všem fanouškům žánru - pod jeho taktovkou totiž vznikl nejen epochální a i po několikáté projekci naprosto dechberoucí snímek, kterého si nesmírně cením, ale především pak jedno z nejvíce přelomových děl v dějinách světové kinematografie (nejen v oblasti fantasy).

 • poster

  Velká ryba (2003)

  Netajím se tím, že filmy Tima Burtona nejsou zrovna tím mým "šálkem kávy", nicméně "Big Fish" je pro mě jednou obrovskou výjimkou. Pan režisér zde tu svou všeobecně známou schopnost vidět svět tak trochu jinýma očima dotahuje do absolutního maxima a život hlavního hrdiny vykresluje tak barvitě a emotivně, jak jen to jde. Řekl bych, že se jedná o absolutně unikátní fúzi velmi upřímného, příjemného a dynamického životního story a jeho geniálního pojetí, zpracování a celkového podání nejen po stránce vizuální, ale i herecké. Opravdu jeden z těch snímků, jenž chytnou za srdce a na které se jen tak nezapomíná.

 • poster

  Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

 • poster

  Bohemian Rhapsody (2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace