Methodix

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 21.9.2018  15:43
    Psí ostrov (2018)

Hoci sa to v podstate celé odohráva na jednom veľkom smetisku, o žiadny "trash" nejde. Ibaže, čím ďalej sa putovalo, tým viac sa strácala moja pozornosť voči tomu. Inak povedané, jednotlivé úseky s tými hranatými psami (najmä v prvej polovici) boli viac než zaujímavé, ale ako celok to už nebolo také pestré a pozitívnou náladou nabité dobrodružstvo ako predchádzajúce Andersonove filmy. Osobitý a svojrázne spracovaný animák, ktorý vyložene neurazí, ale tých, čo nemajú psov nijak zvlášť neobohatí.

• 20.9.2018  15:15
    Máš ji! (2018)

Riadna pi... tagovina. V dobrom slova zmysle. Asi ten typ zábavy, ktorý si mnohí v detstve zrejme priali aspoň raz zahrať aj v dospelosti. A hľa, ono to fakt jedna skupina kamošov spravila (inšpirované skutočnými príbehom). Vyvážený mix vtipných gagov a sarkazmu, ku konci osladený nezvyčajne nevtieravým sentimentom. Zvyčajne to pri podobných komédiách býva utrpenie, v tomto prípade to ale vďaka tomu originálnemu nápadu a niekoľkým podareným scénkach neprekáža. Lepšie tri.

• 19.9.2018  14:33
    Waco (TV seriál) (2018)

Veľmi vydarená a ako sa zdá, tak aj adekvátne reálne dianie vykresľujúca hra nervov, v ktorej kraľujú bravúrni Kitsch so Shannonom. Iba tá "vyváženosť" mi už postupne trochu prekážala. Na jednej strane chyby robiaca a nejaké klamstvá si vymyšľajúca zásahová jednotka, na tej druhej sfanatizovaná, na prvý pohľad neškodná skupina ľudí. Treba si však uvedomiť, že každý z nich mal dostatok času opustiť to miesto, ale neurobili to, pretože sa nechali podmaniť jedným vyšinutým bláznom, ktorý čakal na "znamenie od Boha" a ktorých Amerika vyplodila už niekoľko desiatok a väčšina z ich dopadla rovnako...Z tohto dôvodu by človek mal prejaviť ľútosť maximálne iba nad tými deťmi, nad nikým iným. Tvorcovia to mohli hlavne na záver poňať takýmto štýlom. I tak však ide o solídne vystavanú minisériu, ktorá nič podstatné nevynechala. No zistite si o Waco ešte info.

• 17.9.2018  22:20
    Alfa (2018)

(Načo?)elník...Praveká nuda, v ktorej jeden dvadsať kilový chlapec vyzerajúci ako 15 ročné dievča nadviaže kamarátstvo so štyridsať kilovým vlkom. Nič iné sa tu nedeje. Veľa sa kecá, málo sa koná. Bol som voči tomu skeptický hneď od začiatku, pretože mi to prišlo ako dosť laxne pôsobiaca báchorka, ktorú by napr. taký Peter Jackson zvládol omnoho lepšie natočiť s rovnakým rozpočtom počas troch obedných prestávok u Pána prsteňov v dobe, kedy ešte počítačové efekty neboli tak prepracované ako dnes. Akoby to zámerne chcelo byť také mdlé.

• 17.9.2018  13:05

Réžia opäť vyhráva nad scenárom. Nie je to však až taký výrazný prúser, pretože Sheridan je momentálne záruka kvality, pokiaľ v tom automaticky nehľadáte milión nelogických mindfuckov. Soldado funguje a šľape obstojne, ako na poli akčného filmu, tak aj na záhadnej krimidrámy. Jednotka zostáva naďalej niekde inde, ale toto priamočiarejšie pokračovanie ju nepodlamuje. Sem-tam sa to zbytočne hrotí a podporuje vedľajšími efektmi (hudobný motív) a finále zostáva pod vrcholom a možno neúčelne doširoka otvorené, ale celková atmosféra, spracovanie a vynikajúce duo Brolin - Del Toro to zachraňuje.

• 15.9.2018  11:01

Tak ako pri väčšine pokračovaní, aj pri Rodinke úžasných platí, že jednotka zostáva neprekonateľná. Po 14 ročnej odmlke je však dvojka stále veľmi slušná jazda, ktorá svoje osobité čaro nestratila, ale už nie je taká hravá a farebná, skôr vážnejšia a predvídateľná. Prísne technicky vzaté, najviac sa tu človek zasmeje iba na scénkach s malým Jack-Jackom. Očakávania ale v podstate neboli vôbec žiadne, takže sklamanie nie je na mieste.

• 12.9.2018  14:38

Také 130 miliónové lepšie Sharknado...Za drahé peniaze v podstate dosť lacná, čistokrvná béčková umelina (teda pardon, bezkrvná), ktorá sa chvíľu tvári smrteľne vážne a potom zasa prepne do humoru, ale vo výsledku je skôr trápne smiešna (nielen tou záverečnou jazdou). Áno, tu nešlo o žiadny pokúsiť prekonať Čeľuste ani nič podobné, išlo len o zabavenie nenáročného publika, čo sa podarilo, no isto sa s tým dalo ešte viac pohrať. No nevadí, účel to splnilo, Čína to finančne zahojí, psíčkarov to poteší, Statham je znova za hrdinu. Najlepší herecký výkon tu ale podáva to malé dievčatko, bez irónie.

• 12.9.2018  14:26
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Prvá a posledná časť sú výborné. Rýchle, plné drog, alkoholu, emócií, schizofrenie, nepríjemných spomienok a to všetko podčiarknuté sarkastickým humorom. Tie tri príbehy v strede sú miestami trochu pomalšie a nie všetko v ich až tak veľmi zaujme, čo je pochopiteľné, ale na druhú stranu aspoň viac prehĺbia vzťah hlavného predstaviteľa s jeho otcom a matkou. Dosť nepríjemne pôsobiaca, ale kvalitná one-man-show skvelého Cumberbatcha, na jedno pozretie.

• 31.8.2018  22:38
    Upgrade (2018)

Technicky vypiplaná (do miery, akej jej to dovoľuje rozpočet) sci-fi hračička s občasným béčkovým nádychom, ale po implantovaní čipu do tela obete, aj s parádne prevedenou akciou, ktorá je miestami tak brutálna a nezvyčajná, až je náramne zábavná. Celé to pasuje k tej depresívnej nálade, načrtnutiu možnej budúcnosti a zvratovému koncu, ktorý to ešte viac prehĺbi. A do toho všetkého je zasadená poctivá pomsta a dobre sa pohybujúci a tváriaci sa dvojník Toma Hardyho.

• 31.8.2018  17:48

Kvalitný a po dlhšej dobe trochu iným smerom sa uberajúci horor, ktorý sa netočí okolo desivých výkrikov a ľakačiek. Jeho najväčšie napätie totiž prichádza z presného opaku - z čo najväčšieho ticha. Zaujímavý námet, s ktorým Krasinski umne pracuje, sem-tam sa síce nevyhne viacerým nelogickým a diskutabilným veciam, na závere by sa navyše dalo ešte viac popracovať, ale zvláda výborne atmosféru a voľbu prostredia. Dopomáhajú mu slušné herecké výkony a niektoré naozaj drsnejšie scény. Malé, dobré tiché miesto.

• 29.8.2018  22:50

Ant-Man nebol a zrejme ani nikdy nebude tou zložkou Avengers, na ktorej pleciach to bude celé stáť a zároveň padať. Ako oddychová výplň medzi jednotlivými filmami (v tomto prípade ani na nič priamo nenadväzuje), v ktorých sa krvopotne zachraňuje svet, si však svoje miesto zastane so cťou, ale najmä s nadhľadom, množstvom strelených fórikov a už štandardne dobrou akciou. Platilo to pri jednotke, platí to aj teraz pri dvojke, v ktorej to sústavné zmenšovanie a zväčšovanie všetkého možného má stále niečo do seba a postavy sú enormne vtipné a nedoterné, aspoň väčšina. Nezahanbujúca sólovka.

• 29.8.2018  19:09

Hlavnou devíziou šiesteho pokračovania tejto série je samozrejme prvotriedna akcia, ktorá momentálne svojím nasadením a reálnosťou zrejme nemá na trhu konkurenciu (snáď len v podobe Bonda a Nolana, zrovnávať však nič nebudem). Rovnako ako jej hlavný predstaviteľ. Do toho všetkého je znova vložený premyslený plán na záchranu sveta, citeľná hrozba a zaujímavé nové, či staronové charaktery. Fallout je viac drsnejší a zamotanejší ako jeho starší súrodenci, čo je v prvom prípade výborné, v tom druhom mierne chaotické a možno nadmieru prekombinované súvislosťami, ktoré to nepotrebujú, pretože tá akčná stránka všetko dokonale vynahradí. A síce tu tentokrát nemáme veľkoleposť dubajských rozmerov, zoskoky či lietanie vo vrtuľníkoch je dostatočnou náplasťou. McQuarrie to má celé pevne uchopené a poslednými dvoma dielmi z toho konečne urobil poriadnu mission, ktorá bola pre iných impossible.

• 29.8.2018  18:49
    Equalizer 2 (2018)

Equalizer prostredníctvom svojej temnej stránky stále baví. Stále baví pozerať sa na Denzela, ktorý je aj napriek pokročilému veku stále vo forme a ktorému všetky tie ručné chvaty a poctivé lámanie väzov a kostí je ľahké veriť. Tentokrát je tu viac priamočiarosti, jednoduchšej dejovej linky a slabšej konfrontácie medzi ním a hlavným zlosynom, ale tmavá a nie príliš pozitívna atmosféra tomu len prospieva. Prípadná trojka by už asi bola moc tlačenie na pílu.

• 29.8.2018  18:41

Nikdy som veľmi neholdoval ani mužskej zostave okolo Dannyho Oceana, tá sa však napriek všetkému dala v určitej miere brať dosť seriózne, čo sa však o jeho sestre a jej spoločníčiek povedať veľmi nedá. Saká vystriedali šaty a elegantných pánov šarmantné dámy (najmä Sandra a Cate, na ktoré sa najlepšie díva). Príbeh je až do prevedenia onej krádeže mdlý a nudný, záverečná tretina tomu však značne vylepšuje imidž a ukazuje, že predsa len niekto sa s tým snažil niečo spraviť.

• 29.8.2018  18:32
    Mrakodrap (2018)

Béčkový ekvivalent Smrtonosnej pasce, len namiesto dvoch bosých nôh tu je jedna protéza a 90% digitálu. A Brucea Willisa hrá Dwayne Johnson, tentokrát na viac akčnú nôtu, než tú humornú. Mrakodrap však šliape vcelku obstojne, vďaka tým cirkusovým číslám v kilometrovej výške a záverečnému tmavému bordelu vyzerá naozaj cool, hoci ničím neprekvapí. Vata, ktorej hlavným zmyslom je rozpáliť už tak horúce leto. Na tú hodinku a pol to neuškodí.

• 29.8.2018  17:55

Celkom zaujímavý reálny únos prevedený všedným spôsobom na filmové plátno. Inými slovami, nuda, kde je snaha ju zahnať záverečným vygradovaným tancom a zásahovkou, čo však vôbec spolu neharmonizuje. Únoscovia dokonca vo svojej podstate ani nepôsobia veľmi zastrašujúco, hoci sú kvalitne stvárnení presvedčivými výkonmi hercov. Na jednej strane politické maniére, na druhej málo uveriteľné vyhrážky rukojemníkom. Tú operáciu si určite ľudia na druhý deň ešte pamätali, na tento film si zajtra nikto nespomenie.

• 29.8.2018  17:45

Pomyslenie na to, že ide o "based on a true story" ponecháva u diváka značnú dávku zvedavosti ako to celé vlastne dopadlo, cez ktorú sa bez problémov dostane aj tá klasická romantická zástierka okolo toho. Za to možno vďačiť sympatickej ústrednej dvojke, za ich utrpenie zasa režisérovi, ktorý skáče hore dole z nedávnej minulosti do prítomnosti a ktorý sa vytasí s jedným, možno pre mnohých neočakávaným koncom. Citeľne tu však absentuje viac napätia. Že by ho nezažili? Ktovie.

• 29.8.2018  17:35
    Yellowstone (TV seriál) (2018)

Sheridan úvodnú časť natiahol až príliš, čím možno niektorých od tohto svojho moderno-westernového kúsku odradil, ale tí čo zostali a majú podobné príbehy radi, určite neľutujú. Vrátane mňa. Krásne yellowstonské prostredie lemované intrigami, rodinnými perimepetiami, vyhrážkami a vybrúsenými konfliktmi v minimalistickom balení a tempe, v ktorom sa režisér doslova vyžíva. Zaujímavý príbeh, ešte lepšie zahraní výbornými hercami, nielen Costnerom, ktorý sa proste pre tieto postavy narodil, ale tiež Reillyovou, Grimesom a prekvapivo aj Hauserom. Chytilo ma to prakticky okamžite, som zvedavý na ďalší priebeh.

• 29.8.2018  17:20

Ako samostatný celok to nie je zlý film, ako právoplatný člen tejto veleúspešnej série je to však už horšie, čo sa týka scenára absolútne nikam sa neposúvajúce (okrem úplného záveru) jašterie dobrodružstvo, v ktorom už dokonca ani hlavné postavy nedisponujú takými sympatiami a dinosaurov si tu užijeme najčajstejšie len v uzavretých priestoroch. A to je málo. Bayona navyše zbytočne pridáva kopu hororových prvkov, ktoré sú zaujímavým spestrením, ale v konečnom dôsledku nič neznamenajú (kedy sa tu deťom naposledy niečo stalo?). A celá kostra týkajúca sa "najkrvilačnejšieho tvora na zemi" vyznieva už dosť humorne a otrepane. Je to dielo, ktoré má aj svoje pozitíva a zapamätateľné chvíle (brachiosaurus na móle, tyrannosaurus v nákladiaku), ale dielo, ktoré iba recykluje a až nápadne sa v mnohom podobá na svojich predchodcov. Inšpirovať sa a vyjadriť im úctu je jedna vec, nápadne ich však kopírovať druhá. Napriek všetkému však ďalšie pozretie pripadá v úvahu.

• 29.8.2018  16:34

Katastrofa, pri ktorej som pocítil fyzickú bolesť, v tomto konkrétnom prípade bolesť hlavy. A nebola spôsobená iba týmy hrozne natočenými pasážami z vnútra tej divnej väznice, alebo čo to vlastne bolo, ale hlavne tým totálne nelogickým príbehom a domnením, že ide o pokračovanie celkom úspešnej jednotky. Nemá to s ňou absolútne nič spoločné! Dve hviezdy za tých 5 minút Stalloneho a 6 minút Bautisty a za rešpekt, ktorý k Slyovi ešte stále mám za jeho celú kariéru, hoci toto je naozaj prešľap odpadových rozmerov.

• 29.8.2018  16:22

Rocka treba kuť, dokým je čerstvý. Hoci už veľmi nie je, je to práve on, kto momentálne asi najviac dokáže potiahnuť akúkoľvek nelogickú, ale hlavne odľahčenú a predraženú blbosť a zaplatiť ju. U Rampage chvalabohu je vidno tie utratené milióny, príšery sú presvedčivé, je to výbušné, vtipné, jednoduché, na záver samozrejme až moc precitlivené. Pri pozretí sa na režisérske meno bolo navyše už dopredu jasné, že nič prevratné nemožno očakávať.

• 29.8.2018  16:14
    Deadpool 2 (2018)

Druhý Deadpool podľa mňa nie je ani tak veľmi typická dvojka, pretože v podstate nič narozdiel od iných dvojok dvakrát nezveličuje, ani nezrýchľuje, ani nezdokonaľuje. Nie, je to prakticky to samé čo na začiatku, akurát s iným príbehom a lepším poznávaním hlavného "hrdinu". Ten istý sprostý humor, tá istá uletená akčnosť a to isté sranie na systém, ktoré opäť funguje tak, ako si to diváci želajú. Páčilo sa mi to však o niečo viac, dá sa v tom totiž dokonca nájsť aj emócia, ktorá jednotke trochu chýbala.

• 29.8.2018  16:02
    Noční hra (2018)

Zábavná nočná kravina, ktorá sa chová tak nemotorne a (s)prosto, až si diváka napokon ako-tak získa na svoju stranu. Môže za to vďačiť najmä sympatiám voči hlavným postavám (hoci Bateman prevažne lezie na nervy), iným postavám a niekoľkým vskutku zámerne nevydareným (pes) a vtipným momentom (Denzel). Ku koncu sa to snaží zasa vykompenzovať prekombinovanosťou, ktorá ale tomu už viac škodí ako prospieva.

• 29.8.2018  15:55
    Tomb Raider (2018)

Omnoho lepšie ako tie Angelinine brepty zo začiatku tisícročia, hoci porovnávať tieto dve látky ide už asi len príbehovo a názvom. No ani v tomto prípade sa nekoná nič prevratné, pretože ide len o neškodné dobrodružstvo na čele s presvedčivou Aliciou Vikander, ktorej nemáte problém fandiť, ako onoho času jej predchodkyni, ale pravému napätiu a nebodaj nejakému nečakanému zvratu sa to opäť vyhlo na míle. Slušná akcia, len priemerný film.

• 29.8.2018  15:43
    Já, Simon (2018)

Pekný a nekonfliktný film o problematike homosexuálnosti, ktorý si vystačí na prvý pohľad s obyčajným sympatickým chalanom, ktorý hľadá spôsob ako dať najavo svoju "odlišnosť". Komediálne prvky striedajú tie viac emocionálne založené a všetko to vyvrcholí príjemným, síce mierne po americku nafúknutým záverom, ale inak pohoda. Slušný oddych s jednou naozaj podarenou scénkou, po citovej stránke, aj atmosférou - prvý coming out v aute.

• 29.8.2018  15:35

Ohromný kolos, ktorý sa našťastie podarilo správne ukočírovať. Nikto o tom zrejme nepochyboval, že sa to podarí. Pokiaľ bol doteraz Marvel fenomén, tak touto vojnou si svoje mieste upevnil...no minimálne do nekonečna. Všetky obľúbené, i tie menej obľúbené postavy a famózny záporák v jednom našľapanom, akčnom, humorne vyváženom a monštroózne spracovanom filme, ktorý bude pre fanúšikov danej témy možno niečím podobným ako Návrat kráľa pre fanúšikov prsteňa. Až na ten záver, ktorý je rapídne iný, o to viac dych berúci a prekvapivý. A to sme ešte nevideli pokračovanie, ktoré to celé zakončí.

• 29.8.2018  15:23

Vraj bol o tento film záujem (aspoň z mužskej strany) kvôli tomu, že sa v ňom objaví nahé telo Jennifer Lawrence. To je síce čiastočná pravda, avšak táto bledá, akože drsne sa tváriaca kriminálna dráma nie je ani len trochu sexy. Naopak je príliš natiahnutá, neosobná, prostoduchá a až nepríjemne sa snaží byť za každú cenu bezcitná. Volavka, ktorej ťažko niečo uveriť, len ďalšia v poradí.

• 29.8.2018  15:15
    The Terror (TV seriál) (2018)

Chladný a nepríjemne sa pod kožu dostávajúci seriál, ktorý je bezpečne produkčne obalený, no veľmi nebezpečný, pretože nešetrí krvou, ukrutnou zimou, úzkosťou, brutálnosťou, napätím a ani vedomím, že tým najhorším tvorom je vždy predsa len človek ako taký. Má síce zopár hluchších pasáži, ale je to vydarená drsná chlapská séria, pri ktorej takmer vôbec nevadí neznalosť knižnej predlohy.

• 29.8.2018  15:07

Spielbergova najrozmanitejšia, najpestrejšia a najzábavnejšia pocta kinematografii za posledné roky. Pomaly už na staré kolená sa opäť vracia (aj nás vracia) späť do detských čias, tentokrát však technicky brilantnou hrou, ktorá je vo svojej podstate minimalistická, za to plná farieb, rôznych nevtieravých odkazov, udržiavajúc si súčasný blockbusterový trend a celkovo náramne natočená. Obával som sa takéhoto sci-fi v dôsledku hernej absencie, ale znova sa potvrdilo, že Spielberg dokáže natočiť čokokoľvek a takmer vždy mu to vyjde. RPO vyšiel nad očakávania.

• 29.3.2018  16:03

Vydarená čierno-rudá satira, plná absurdity, vulgarity a nekorektnosti, no zároveň i ohromnej dávky priam až znepokojujúcej zábavy, ktorá je miestami pekne zvrátená. Ohromne zahraná, najmä výbornými, samozrejme iba anglicky hovoriaciami "ruskými ministrami" Buscemim, Tamborom a Bealeom a svojím spôsobom možno aj dosť pravdomluvná, odmysliac si všetok ten sarkazmus. Rusi ju zakázali, tým pádom iných zrejme pobaví. Raz od času je dobré spraviť si srandu aj z tých menej vtipných situácií, navyše keď sa to takto vydarí.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35