Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Krimi
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Životopisný

Zajímavosti k filmům (109)

Svět v plamenech - Epizoda 6

Svět v plamenech - Epizoda 6 (2019) (epizoda)

Mercedes-Benz, kterým na začátku epizody jedou po Paříži nacističtí okupanté, má poznávací značku 1A-79133. Správně má být první číslice římská a poznávací značka tak má začínat „IA“, což odkazuje na Berlín.

Svět v plamenech - Epizoda 6

Svět v plamenech - Epizoda 6 (2019) (epizoda)

Pařížský dům, ve kterém bydlí Webster (Brian J. Smith), se ve skutečnosti nachází v Praze na Malostranském nábřeží. Když z něj Webster vybíhá, lze v pozadí vidět nasvícenou budovu Národního divadla.

Devadesátky - Král diskoték

Devadesátky - Král diskoték (2022) (epizoda)

Jeřábkův taxík Audi 100 má poznávací značku AEV 40-54. Tato série byla ale přidělována až v polovině roku 1995, zatímco děj se odehrává o zhruba rok dříve. Tabulka SPZ by také počínaje sérií AES měla být větší, reflexní a se silnějším tahem písmen a číslic.

Devadesátky - Král diskoték

Devadesátky - Král diskoték (2022) (epizoda)

Jonákův Nissan Patrol GR má poznávací značku ACA 60-28. Tato série se ale přidělovala na konci sedmdesátých let a na voze tohoto typu se nemohla objevit.

Devadesátky - Král diskoték

Devadesátky - Král diskoték (2022) (epizoda)

Karavan pro prodej langošů stojící na místě činu má poznávací značku AHA 26-76. Tento typ značky se ale přívěsům nikdy nepřiděloval, správně má mít značku ve tvaru dvě číslice, dvě nebo tři písmena a dvě číslice.

Devadesátky - Král diskoték

Devadesátky - Král diskoték (2022) (epizoda)

Policejní Škoda Forman stojící na místě vraždy Ludviky Jonákové má poznávací značku B 25196. Vozy s karoserií kombi ale měly vždy číslo začínající 4.

Šarlatán

Šarlatán (2020)

Vůz, který Mikolášek užívá v době Protektorátu, má poznávací značku PA-22055, která náležela ke správnímu obvodu policejního ředitelství v Kladně. Jenštejn se ale nacházel v okrese Brandýs nad Labem a měl by tedy mít značku z jiného číselného intervalu.

Šarlatán

Šarlatán (2020)

Když doktor Zlatohlávek (Jiří Černý) hledá byt otráveného referenta Strouhala, stojí na dvoře u domu traktor s poznávací značkou M-UH 3066. Značky tohoto typu se ale přestaly užívat v roce 1953 a v době, kdy se děj odehrává, se již nemohly vyskytnout. Navíc je velmi nepravděpodobné, že by traktor v Kopřivnici (okres Nový Jičín) měl značku okresu Uherské Hradiště vzdáleného zhruba 90 kilometrů.

Šarlatán

Šarlatán (2020)

Automobil Škoda 1200, který v několika záběrech v počátku filmu stojí v ulici před Mikoláškovou vilou, má poznávací značku AJ-80-77. Tato série byla ale přidělována až v polovině šedesátých let a v době, kdy se děj odehrává, tak neexistovala.

Devadesátky - Poprava bodyguarda

Devadesátky - Poprava bodyguarda (2022) (epizoda)

Hlídkové policejní vozy mají běžné poznávací značky, kterými ale začaly být postupně označovány až od roku 1995. Děj epizody se však odehrává mezi listopadem 1993 a dubnem 1994. V té době měly všechny hlídkové vozy značku s písmenem „B“ a pěti číslicemi.

Devadesátky

Devadesátky (2022) (seriál)

Škoda Forman, kterou používají kriminalisté Tůma (Ondřej Sokol) a Plíšek (Martin Finger), má poznávací značku AKD 03-60. Tato série se ale přidělovala až v roce 1999.

Zlatý podraz

Zlatý podraz (2018)

Basketbalový tým odjíždí z ženevského hotelu na nádraží československým autobusem Tatra 85/91. Unikátní vozidlo bylo vyrobené v roce 1938 a v roce 2015 byla dokončena jeho kompletní renovace. Tohoto typu byly vyrobeny pouze 3 kusy pro armádu ČSR (některé zdroje uvádějí jen 2 kusy) a potřebám místní dopravy v poválečném Švýcarsku určitě sloužit nemohl.

Zlatý podraz

Zlatý podraz (2018)

Londýnský double-decker má poznávací značku v provedení zavedeném v roce 1963, přestože se příběh odehrává v roce 1948.

Tenkrát v ráji

Tenkrát v ráji (2016)

Železniční vagóny, do kterých nastupují jak Joska Smítka (Vavřinec Hradilek), tak v jiné scéně i Horst Gerke (Jan Budař), jsou označeny znakem Deutsche Reichsbahnen, veškeré ostatní nápisy jsou ale pouze v češtině a řadové označení odpovídá předválečným ČSD. Vagóny tohoto typu přezdívané „Rybák“ u DRB nikdy nesloužily a ty, které provozovaly protektorátní dráhy (BMB/ČMD), musely mít nápisy dvojjazyčné.

Tenkrát v ráji

Tenkrát v ráji (2016)

Automobil rodiny Friedelových nemá v žádném ze záběrů přední tabulku s poznávací značkou, což by v době Protektorátu bezpochyby nebylo tolerováno.

Budiž světlo

Budiž světlo (2019)

V jednom ze záběrů usedají Milan (Milan Ondrík) a farář (Daniel Fischer) do automobilu Škoda Octavia Combi, v následujícím záběru ale sedí v interiéru vozu Škoda Kodiaq.

Sráči

Sráči (2011) (TV film)

Když si Dan (Jaroslav Plesl) prohlíží občanský průkaz Michala Davida (Robert Mikluš), lze si všimnout, že obsahuje nesmyslné údaje. Číslo průkazu je 990000421, ale občanky tohoto typu měly vždy číslo začínající jedničkou. Průkaz byl vydán 2. ledna 2003 a měl by mít platnost deset let, ta je ale uvedena až do 11. srpna 2015. V adrese trvalého bydliště chybí číslo popisné nebo orientační. Ulice Pod Křiby v adrese trvalého pobytu se sice skutečně ve Zlíně nachází (je v ní jediný dům č. 5630), ale uvedené poštovní směrovací číslo 563 08 neexistuje a navíc by patřilo do okresu Ústí nad Orlicí.

Anatomie zrady

Anatomie zrady (2020) (TV film)

Automobil Tatra T87, kterým jezdí Emanuel Moravec (Marián Labuda), má poznávací značku PD-12441. Číselný interval PD-12000 až PD-12999 byl ale vyhrazený pro Elektrické podniky.

Anatomie zrady

Anatomie zrady (2020) (TV film)

Ve scénách odehrávajících se před mnichovskými událostmi, během nich nebo při invazi do Československa, mají automobily poznávací značky protektorátního vzoru, které ale byly zavedeny až na podzim 1939.

Reklama

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)