• Krátkometrážní

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Snáď prvý film, v ktorom sa mi Ryan Gosling pozdával. Zo začiatku super, časom som sa trošku začal nudiť, no a keď som už unavene čakal na záver, všetko sa zvrtlo a film si ma opäť získal. Podobne ako v The Best Offer, aj tu bolo treba vydržať až do konca, a potom sa človeku ešte len zapáči. Inak toto je prvá komédia, ktorú som videl, v ktorej Steve Carell nehral idiota alebo aspoň jemne retardovaného človeka. K tomu sme ešte dostali super ksichtíky Emmy Stone (ktorú som spočiatku pred ostatnými Emmami, ako je Watson a Roberts, neuprednostňoval) a k dokonalosti chýba už len kúsoček. Steve Carell - Cal /:/ Ryan Gosling - Jacob /:/ Julianne Moore - Emily /:/ Emma Stone - Hannah /:/ Analeigh Tipton - Jessica /:/ Jonah Bobo - Robbie /:/ Kevin Bacon - David Lindhagen /:/ Marisa Tomei - Kate

Coach Carter (2005)

Pravdepodobne aj vďaka tomu, že hlavnou témou je basketbal, ale nie iba a hlavne kvôli tomu, sa mi tento film tak neskutočne páči. Coach Carter je jedna z najlepších postáv Samuela L. Jacksona, ktorú, ako inak, zahral skvelo. K tomu je tu ešte mladý a relatívne neznámy Channing Tatum, ktorého postava tu asi jediný krát v jeho kariére nie je najväčší kápo (možno aj v 21 Jump Street nebol až taký najlepší). Hlavná myšlienka a zakončenie filmu - oboje odomňa dostáva jednotku s hviezdičkou. Podľa mňa sa jedná o najlepší basketbalový a dokonca aj celkovo športovÿ film vôbec. Samuel L. Jackson - coach Ken Carter Rob Brown - Kenyon Stone Robert Ri'chard - Damien Carter Rick Gonzalez - Timo Cruz Nana Gbewonyo - Junior Battle Antwon Tanner - Worm Channing Tatum - Jason Lyle Ashanti - Kyra Texas Battle - Maddux Denise Dowse - principal Garrison

Přátelé (1994) (seriál)

Jednoznačne najvyšší TOP medzi seriálmi. Šestica priateľov, k tomu kopec iných menších či väčších postáv, gradovanie vtipnosti od prvej série až po poslednú, ktorý mi vtlačila do očí slzy, že už je všetkému koniec - to je len zlomok toho, čo ma na Priateľoch baví najviac. Vždy, keď nemám čo pozerať, rád siahnem na DVD, vytiahnem náhodnú sériu a pozriem si náhodnú časť (momentálne je moja obľúbená asi S08E20). Skutočne nemôžem vytknúť ani jednu jedinú vec - a ak by som musel, potom by to bol fakt, že desiata séria bola posledná. A celkom potešila prítomnosť mnohých hviezd, ako napríklad Bruce Willis, Brad Pitt, Reese Witherspoon, Gary Oldman, Sean Penn, Christina Applegate, Winona Ryder alebo Alec Baldwin. P.S. moja najobľúbenejšia postava je Chandler. Jennifer Aniston - Rachel Green Courteney Cox - Monica Geller Lisa Kudrow - Phoebe Buffay Matt LeBlanc - Joey Tribbiani Matthew Perry - Chandler Bing David Schwimmer - Ross Geller James Michael Tyler - Gunther Paul Rudd - Mike Hannigan Tom Selleck - Richard Burke

Lásky čas (2013)

Keďže predchádzajúce Richardove Curtisove filmy (Love Actually, The Boat That Rocked) sa mi páčili a About Time má momentálne 83%, išiel som do filmu s veľkým očakávaním. Predtým som si neprečítal ani obsah, a tak som bol z cestovania v čase prekvapený. Čim ďalej som sa však do filmu dostával, tým viac sa mi to podobalo na Butterfly Effect, akurát, že toto bolo až príliš sladké. Výber hercov, najmä Rachel McAdams, bol síce perfektný, no aj tak sa mi vo filme nepáčilo zopár nezrovnalostí. K tomu takmer žiadny koniec a celkovo z toho vzniká taký trošku lepší priemer. Domhnall Gleeson - Tim /:/ Rachel McAdams - Mary /:/ Bill Nighy - Tim's dad /:/ Lydia Wilson - Kit Kat /:/ Lindsay Duncan - Tim's mum /:/ Richard Cordery - Uncle D /:/ Joshua McGuire - Rory /:/ Tom Hollander - Harry /:/ Margot Robbie - Charlotte /:/ Will Merrick - Jay

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Zo začiatku som sa dobre bavil, približne v polovici filmu prišlo jemné zaváhanie v podobe zopár menej vtipných, nedokončených alebo nasilu vtipných scén, ale k záveru sa to opäť všetko zlepšilo. I keď Simon Pegg mi sprvoti do romantickej komédie nezapadol (dokonca menej ako do Star-Treku), časom som si aj na to zvykol, najmä keď vyprodukoval zopár vtípkov, ktoré boli skutočne k poprskaniu. K Megan Fox len toľko, že si asi musím pozrieť nejaký ďalší film s ňou (možno Jennifer's Body, vraj je to odpad ale človek nikdy nevie), a Kirsten Dunst mi prišla oveľa sympatickejšia ako v Spider-Manovi. Síce na taký Hot Fuzz to nemá, k zahodeniu to rozhodne nie je! Simon Pegg - Sidney Young /:/ Kirsten Dunst - Alison Olsen /:/ Megan Fox - Sophie Maes /:/ Jeff Bridges - Clayton Harding /:/ Danny Houston - Lawrence Maddox /:/ Gillian Anderson - Eleanor Johnson /:/ Max Minghella - Vincent Lepak /:/ Miriam Margolyes - Mrs. Kowalski /:/ Bill Paterson - Richard Young /:/ Thandie Newton - Thandie Newton

Sedm psychopatů (2012)

Po tom, ako som si pozrel "podobný" film s Colinom Farrelom In Bruges, čakal som aj tohto niečo zaujímavé. To som síce dostal, ale v tomto prípade to bolo zle. Zo začiatku to bolo prudko pozerateľné, avšak asi od polky filmu to išlo len a len dolu vodou. A maximálne nudný príhovor Christophera Walkena na konci to úplne zaklincoval. Síce nápad bol skutočne vtipný - toľko vrážd kvôli jednému psíkovi, prevedenie otrasné. Colin Farrel - Marty /:/ Sam Rockwell - Billy /:/ Christopher Walken - Hans /:/ Woody Harrelson - Charlie /:/ Abbie Cornish - Kaya /:/ Olga Kurylenko - Angela /:/ Tom Waits - Zachariah /:/ Željko Ivanek - Paulo /:/ Amanda Warren - Maggie /:/ Tai Chan Ngo - fellow monk

V Bruggách (2008)

Trošku mi to pripomínalo Pulp Fiction, až na jednu maličkosť: bolo to o triedu lepšie. Prvá trištvrte hodinka bola najviac mega, potom to už bolo trošku moc pomalé, ale aj tak prvotriedna podívaná. Tak dobre a schuti som sa už dlho nezasmial, a pritom šlo skôr o drámu. Colina Farrella nepovažuje za svojho obľúbenca, no v shithole meste bol jednoznačne najlepšou postavou. A úplne najlepšia bola scéna z parku. Filmu môžem vytknúť iba zopár maličkostí, ako napríklad na môj vkus až hrozne pomalá hudba. Colin Farrell - Ray /:/ Brendan Gleeson - Ken /:/ Ralph Fiennes - Harry /:/ Clémence Poésy - Chloe /:/ Jérémie Renier - Eirik /:/ Thekla Reuten - Marie /:/ Eric Godon - Yuri /:/ Jordan Prentice - Jimmy

Nula od nuly pojde (2006)

Očakával som z toho niečo podobné ako Dog's Breakfast, a dostal som niečo trochu lepšie. Už herci naznačujú, že sa pravdepodobne bude jednať o fajnú zábavu: Simon Pegg je vo väčšine prípadov zárukou kvalitného humoru, rovnako ako David Schwimmer, ktorý sa mi v pár scénach hodne podobal na Rossa Gellera zo seriálových Priateľov. Ale oboch ich zatienila perfektná Alice Eve - tá bola jednoznačne TOP filmu. Inak vtipných scén bolo dosť, zvratov snáď ešte viac, dobrý záver nechýbal, a k dokonalosti chýba asi už len akási drobnosť. A tou je, že film pôsobil akosi amatérsky. Ale od Jean-Baptiste Andreu môžme v budúcnosti niečo očakávať. David Schwimmer - Charlie /:/ Simon Pegg - Gus /:/ Alice Eve - Josie /:/ Natascha McElhone - Penelope /:/ Jon Polito - agent Hymes /:/ Mimi Rogers - Mrs. Smalls /:/ Billy Asher - deputy Garman

Avengers (2012)

Komixy ma vždy bavili, alebo aspoň príbehy o ich predstaviteľoch. Ešte ako malý frkan som pozerával rozprávky ako Spiderman alebo Fantastic Four , preto som sa na Avengerov naozaj tešil. Potom prišli ohlasy od spolubýbajúceho a brata, že film je skvelý, tak som si ho hneď pozrel. A o pár dni znovu. Film je perfektný, zábavné scény sa dokonale vyvažujú s tými akčnými, dokonca aj Robert Downey , ktorého nejak extra k životu nepotrebujem, tu zahral veľmi dobre. K tomu skvelý Samuel L. Jackson a krásna Scarlett Johanson , alebo aj Tom Hiddleston , títo všetci filmu prospievajú a niet divu, že je to momentálne 25. najobľúbenejší film. Robert Downey Jr. - Tony Stark/Iron Man /:/ Chris Evans - Steve Rogers/Captain America /:/ Mark Ruffalo - Bruce Banner/The Hulk /:/ Chris Hemsworth - Thor /:/ Scarlett Johansson - Natasha Romanoff/Black Widow /:/ Jeremy Renner - Clint Barton/Hawkeye /:/ Tom Hiddleston - Loki /:/ Clark Gregg - agent Phil Coulson /:/ Cobie Smulders - agent Maria Hill /:/ Stellan Skarsgård - Selvig /:/ Samuel L. Jackson - Nick Fury /:/ Gwyneth Paltrow - Pepper Potts /:/ Paul Bettany - Jarvis /:/ Alexis Denisof - The Other

Legenda o sovích strážcích (2010)

Presne ako bolo spomenuté v štyroch najvrchnejších komentároch, v skratke: od Zacka Snydera sa toho dalo očakávať viac. Je pravdou, že animácia bola skutočne okulahodiaca, tam sa nedá asi nič vytknúť. Príbeh už taký najskvelejší nie je, ale slovo priemerný alebo klasický ho vystihuje na plnej čiare. Čo však už až také dobré nebolo, je prechod medzi bitkami, vtipmi a dojemných rozhovorov. Mne sa však spomalené zábery, ktoré pripomínali 300 alebo Watchmenov, páčili. Jim Sturgess - Soren /:/ Emily Barclay - Gylfie /:/ Ryan Kwanten - Kludd /:/ Joel Edgerton - Metal Beak /:/ Anthony LaPaglia - Twilight /:/ Hellen Mirren - Nyra /:/ Sam Neill - Allomere /:/ Geoffrey Rush - Ezylryb /:/ Hugo Weaving - Noctus - Grimble /:/ Miriam Margolyes - Mts Plithiver /:/ Abbie Cornish - Otulissa