Černá smrt (2010)

Hodně dlouho jsem uvažoval jetli si film zaslouží tu čtvrtou hvězdičku a dlouho jsem si to i myslel, ale po delší době musím dát jen tři. Film má docela zajímavý děj a období středověku je tu zpracováno velmi věrohodně, takže rozhodně nečekejte nic veselého. Děj se dobře vyvíjí a podle mě je poselství filmu lepší než děj samotný, ale to asi záleží na tom jak to poselství kdo pochopí. Herecké výkony bych do nebes nevychvaloval, ale herci se tvářili realisticky a to je asi účel. Jen bych možná nějak vylepšil tu kameru. Občas mi vadilo že se tak třese. V jedné scéně mi to přišlo vhodné, ale u ostatních mi to někdy kazilo dojem. Rozhodně neuškodí když se na film podíváte a pokud se zajímáte o historii tak asi nebudete litovat. Příběh je sice smyšlený, ale to prostředí středověku je vážně dobré.

Hellsing: The Dawn (2011) (seriál)

Docela zajímavé vysvětlení pár faktů z Hellsing Ultimate. Nečekejte že to bude mít něco společného s původním seriálem a vlastně takhle mini série ani není nutností. Pokud vás ovšem zajímá kde se v Ultimate vzali nacisté, tak by byl dobrý nápad shlédnout i tuto sérii. Je to povedené a normálně bych dal jen 4 hvězdičky, ale má to atmosféru Hellsing a proto pátá.

Requiem za sen (2000)

Nejsem narkoman, ale pochopil bych, kdyby nějaký přestal brát drogy po shlédnutí tohoto filmu. Začíná to docela nevinně a vy tušíte, že se stane něco zlého jen díky zlověstné hudbě, kterou jste mimochodem určitě slyšeli i když jste film ještě neviděli. Pokud bych se měl zaměřit na dějovou stránku, tak vlastně nemám co namítat. Hodně lidí tu píše jak byl film nudný a zachránil to až konec, ale mě film zaujal hned. Přiznávám, že jsem chtěl dát nejdříve jen čtyři hvězdičky, ale od prostředku filmu se děje najednou tolik věcí, že musím dát pět. O hereckých výkonech se tu rozepisovat nechci, protože tady jsem se na herce díval jako na obyčené lidi a ne ty, kteří "jen" hrají. Ještě se ale musím zmínit, že je tu povedená a zajímavá kamera, která filmu jen dodává děsivější atmosféru. Asi není moc lidí, které by tento film nechal chladnými.

Přežijí jen milenci (2013)

Hodně zajímavý film. Líbilo se mi do sebe tak nějak všechno splívá. Děj, hudba, atmosféra, krev. Rozhodně dobrý a originální nápad. Každá postava ve filmu má svůj charakter a ten je většinou dobře promyšlený. Nejvíce mě zaujal upír Adam. Ten měl zajímavou minulost, líbilo se mi jak se zajímal o hudbu a byl celý takový trochu melancholický. Postava Evy je také dobrá, ale nepřišla mi tolik zajímavá. Děj filmu je dobrý a dvě hodiny mi rychle utekly. Herecky je to zvládnuto výborně a řekl bych že Tom Hiddleston tu hraje svojí nejtajemnější roli. Hudba tu moc není, ale ta elektrická kytara se sem perfektně hodila. Váhal jsem jestli mám dát pět hvězdiček a možná je časem i dám, ale možná mi tam chybělo trochu víc děje. Ale ten je ve filmu dobrý i tak, takže jsem spokojen.

Plán útěku (2013)

Film je z vězenského prostředí. Těch je je spousty, ale tento je velice originální. Už jen ten nápad, že ve filmu bude někdo kdo testuje věznice a jejich ostrahu se mi hodně líbí a měl bych poděkovat scénáristům že si s tím tématem tak chytře pohráli. Film má hodně dobrý děj a nehrozí že by jste se u filmu nudili. Akčních scén tu tolik není, ale pochybuji že to bude někomu nějak extra vadit. Postava Silvestera Stallona je sympatická a i když mi trochu vadí že ve filmu nemá moc velký charakter, tak to filmu nijak neubližuje. Pochopitelně tu Stallone hraje dobře a klidně bych to označil za jeden z jeho nejlepších výkonů, protože Rambo mi v porovnání s tímhle výkonem přijde skoro jako nic. Když jsme u hereckých výkonů tak musím pochválit i Arnolda a začínám si myslet že mi tu je víc sympatický než v jeho starších filmech. Další dobrý herecký výkon tu podává James Caviezel, který roli sadistického ředitele věznice hraje velmi dobře. Hudba ve filmu je pěkná, ale ta nejlepší se spíš chvílemi opakuje a jinak nic moc, ale to taky filmu nic neubírá. Nakonec dávám filmu čtyři hvězdičky, protože mi tady pořád něco chybělo a já ani nedokážu říct co, takže chyba je spíš na mojí straně. Každopádně film si uznání rozhodně zaslouží už jen za tu věznici.

Avengers (2012)

Avengers se prostě Marvelu povedli. Hrdinové se do filmu vešli krásně a akce je díky nim dost. Dějově je to dobré a do toho je tu dobrá akce, vtipné hlášky docela dobrá hudba, která mě tolik nenadchla, ale do filmu se prostě hodí. Herci tu jsou dobří. Vlastně tu jsou samé známé tváře, ale u mě vede opět Tom Hiddleston, který ve filmu podle mě překonává i Roberta Downeyho. Nejvíc se mi asi líbilo jak do sebe předchozí filmy zapadly a přijal jsem že jsou v jednou universu. Původně jsem se bál že to scénáristé pokazí, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Neříkám že se netěším na pokračování, ale pořád si myslím že mám radši samostatného Thora. Ale tento film je prostě povedený :)

Thor: Temný svět (2013)

Na tento film jsem se docela těšil, ale vlastně ani sám nevím co jsem od něj přesně čekal. Hlavně jsem se těšil na samostatného Thora po filmu Avengers. Kromě prvních pár minut úplně zezačátku jsem se docela bál že se mi to až tak líbit nebude. Nápad mi přišel zajímavý a musím uznat že scénáristé si s Thorem pořád dovedou pohrát, ale nejdříve se mi docela nelíbily místní "vtípky", které mi přišli moc časté a trochu mi kazily dojem z filmu. Dokonce i první pořádná akce mi přišla nic moc a ani se mi tolik nezamlouval nový záporák. Naštěstí hned potom co se do toho naplno vložil Thor s mým oblíbeným Lokim, tak se mi to začalo dost líbit. Najednou to bylo akčnější, vtipy (hlavně Lokiho) mi najednou přišly doopravdy vtipné a hodně se mi líbilo jak se vyvíjí děj. Konec celý můj celkový dojem z filmu hodně vylepšil a upřímně se těším na pokračování, protože jsem ještě neviděl dokonce ani film od Marvelu s tak otevřeným koncem (Hobit se nepočítá, tohle je podle komiksu). Herci jsou tu perfektní a můj obdiv patří Tomu Hiddlestonovi. Ostatní herci jsou výborní, ale Tom je prostě Tom a tak ostatní podle mého názoru strčí do kapsi. Hudba ve filmu nic extra, ale funguje tu dobře. Ještě musím říct že se mi film líbil víc jak Avengers, ale to jsem čekal. Nakonec jedna velmi poučná věta. Hiddleston válí!!!

300 Sparťanů (2007) (TV film)

Pravděpodobně nejlepší dokument o starověkém tématu jaký jsem viděl. Vyprávěno je to moc hezky a tak nějak zábavnou formou. Akorát mi někdy moc nesedělo to "předvádění" některých událostí, ale to je asi vše a většina byla přeci jen dobrá. Doporučuji pokud máte rádi dějepis na toto téma.

Experiment s lidským chováním (2006) (TV film)

Dokument je docela dobrý, ale s tím tématem si mohli pohrát tvůrci rozhodně víc. Vlastně tu ukáží maximálně tři příklady z "lidského chování" a skončí. Spíše to bylo o jednotlivých experimentech než o lidském chování. Je to sice podle názvu filmu, ale čekal jsem víc.

Žena v černém (2012)

Podle mého názoru povedený a netradiční horor. Proč netradiční, když tu máme strašidelný dům, duchy, klasické lekačky atd.? Film má i přes tyto již známé hororové elementy totiž velmi originální příběh. Už v první minutě filmu jsem byl zvědavý jak se bude děj rozvíjet a nakonec jsem rzhodně nebyl zklamaný, spíše naopak. Děj se vyvíjí vcelku pomalu, ale to jen zvyšuje napětí a rozhodně to neznamená že se budete nudit. Také bych chtěl pochválit výpravu. Myslím že by se hodně filmů mělo z Ženy v černém po výpravní stránce poučit. Také jsou tu dobří herci. Byl jsem zvědavý jak si Redcliffe poradí s touto hlavní rolí, ale nakonec si v ní nedovedu představit nikoho jiného. Také se mi líbila hudba. Ta tu sice moc nehraje, ale když už tak stojí za to. Občas jsem váhal jestli dám 4 nebo 5 hvězdiček, ale za konec tu pátou dám.