canucks333

canucks333

okres Žilina
Psychopatický ,,umelec", študujúci herec...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 22.10.2016  21:51
    Skins (TV seriál) (2007)

Iróniou podrtrhnutá, pestrá výpoveď doby. Dobre napísané postavy, nápaditá réžia, príjemná atmosféra... Po pilotnom dieli spokojnosť 70%

• 4.9.2016  11:07

Minimalistický snímok Jima Jarmuscha s lákavým obsadením a podareným writingom. Zábavné a výpovedné. Videl som v originálnom znení a s českými titulkami -------------- 70%

• 18.8.2016  09:45

Najväčšia úchylačina za posledné obdobie. Dokonalá žánrová čistota. Výborné hlasové obsadenie a kreativita level 69. Nedá sa povedať, že by som sa smial bez prestávky, ale áno, trpel som záchvatmi nekontrolovateľného smiechu. Kvalitná animovaná komédia pre dospelých (finále mi ale prišlo trošku prestrelené)... Videl som v kine v 2D a v originálnom znení -------------------- 80%

• 14.8.2016  23:56
    Kolonie (2015)

Veľmi silná autentická výpoveď s veľmi kvalitným obsadením. Po 10 minútach sladkej romantiky film strmhlavo vletí do mrazivého vojnového thrilleru. Watson-Bruhl-Nyqvist to je trojka, ktorá krásne ťahá film... Videl som 1x v originálnom znení s českými titulkami -------------- 80%

• 14.8.2016  00:43

Rorsach je neskutočný čávo.

• 5.8.2016  14:31

Suicide Squad aneb "Ako dodrdbať dobrý námet". V zásade priemerný blockbuster s priemernou zápletkou, ktorý vie zaujať jedine farbitými postavami, ktoré ale ani nemajú priestor na to aby boli dostatočne predstavené. Margot Robbie a Will Smith jednoznačne najlepší, film krásne ťahajú. Jared Leto si Jokera neáva. Nejakého punkáča, ktorému švihlo z bohvie čoho áno, ale Jokera ako takého nie. Prehráva, či už smiech, hlas, pohyby. Finále... ehm...nie. V podstate rutinná zábavka hrajúca sa na nesmiernu originalitu. Neviem. Ale rýchlo to utekalo, to hej. Videl som v kine v 2D v originálnom znení s českými titulkami -------------- 55%

• 3.8.2016  22:39

Kvalitný animovaný film s geniálnou scenáristickou predlohou, slabou animáciou, priemernou réžiou. 4* dávam najmä za výborný dabing a za fakt, že film ani na chvíľu nenudil. Videl som 1x v originálnom znení ------75%

• 11.7.2016  16:25

Najlepší diel celého seriálu! Skvostné!

• 7.7.2016  00:34
    Osvícení (1980)

Dlhé ťahavé zábery, dokonalé ozvučenie v spojení s mrazivou hudbou, siln éherecké výkony najmä ústrednej trojice Nicholson-Duvall-Lloyd a brilantná réžia maestra Stanleyho Kubricks. Film, ktorý nie je desivý v jednotlivých detialoch, ale v bolestivom celku a kontexte. Pohlcujúce dielo. Videl som 2x v originálnom znení s českými titulkami ----------- 95%

• 7.7.2016  00:28

V pohode čakal som niečo viac komerčnejšie, hoci komercie a samoúčelnosti bolo v tomto pilote dosť. Postavy trochu schematické ničím zaujímavé, strih nepríjemne rýchly, dialógy nie veľmi nápadité. Ale! Akčné sekvencie sa podarili, Arrow v kostýme je kull a keď odpustím pár facepalmov (ako Arrowova farba je zelená so svetlá v jeho ,,tajnej" skrýši musia byť zelené) tak sa mi pilot páči la nažhavil ma aj na iné diely. Uvidím či si to nejaké to napätie udrží 65%

• 18.6.2016  00:02

Snové obsadenie, napínavý príbeh, vťahujúco-civilná atmosféra. Herecké výkony pätice aktérov Guy Pearce - Russel Crowe - Kevin Spacey - Kim Basinger - James Cromwell sú skrátka jedinečné a dokonale prevedené. Veľmi kvalitná kriminálka... Videl som 1x v českom dabingu ----------------- 80%

• 15.6.2016  23:15
    Uprchlík (1993)

Excelentný výkon Harrisona Forda, ale najmä Tommyho Lee Jonesa, ktorému som veril každý pohyb brvou, každé slovo, každé žmurknutie. Napínavý thriller, ktorý nenudí ani v jednej sekvencii... Videl som 1x v českom dabingu --------- 90%

• 25.5.2016  12:44
    Bod zlomu (2015)

Prázdne dialógy, suchý dej, herecké výkony bez charizmatu. Skoro dvojhodinová reklama na adrenalínové športy prepletená narýchlo zbúchaným dejom. Videl som 1x kine v 2D v originálnom znení so slovenskými titulkami -------------------- 40%

• 22.5.2016  00:29

Kultová kontroverzná filmová satira na tému sexuality od majstra humoru Woodyho Allena. Miestami som chytal nenormálne záchvaty smiechu, miestami sa len pousmieval, ale v konečnom dôsledku som veľmi spokojný. Kult! Videl som 1x v českom dabingu ------------ 80%

• 16.5.2016  00:00
    Náš vůdce (2008)

Špičkový nemecký film o tom ako tenká je dnešná ,,demokracia" a ako ľahké vlastne je nastoliť aj v dnešnej dobe nacizmus. Civilná atmosféra, ktorá by mohla vyznievať ako bežná len podtrhuje mrazivosť snímku. Dychvyrážajúce však je, že snímok je založený na skutočných udalostiach. Výborná réžia a herecké výkony! Videl som 1x v českom dabingu ------------ 95%

• 9.5.2016  12:02
    Tah pěšcem (2014)

,,Ľudia si myslia, že je toľko možností, ale zvyčajne všetko závisí len od jendého ťahu. A napokon už nie je kam uniknúť." Zručne natočená dráma s výborným Maguirom a Schreiberom. Nenásilne, informatívne, dokonca príde aj na hlbšie úvahy... Pekný snímok Videl som 1x v českom dabingu-------------- 80%

• 8.5.2016  23:25

Krásne imaginatívny film, ktorý si musím zopakovať v HD a v originálnom znení... Potom napíšem viac 85%

• 7.5.2016  15:27

V zásade veľmi prázdny film, v ktorom sa nájdu svetlejšie momenty, ale v konečnom dôsledku nepríde žiadna pamätná či kultová chvíľa. Od Hulka z roku 2003 je to myslím určitý posun smerom dopredu, ale skrátka mi to celé príde ako obyčajné béčko... Niet divu, že sa Edward Norton do úlohy Hulka už nevrátil... Videl som 1x v slovenskom dabingu--------- 45%

• 7.5.2016  12:48

Jedným slovom sklamanie a nevyužitý potenciál. Nezobrať do kina dievča pravdepodobne by šlo o jeden z najnepríjemnejších kinových zážitkov aký som musel absolvovať. Ak si Marvel myslí, že mu budem stále ten istý koncept žrať stále dookola tak je na dosť veľkom omyle. Príbeh, ktorý by pri lepšom spracovaní mohol vyniknúť ako prepracovaná psychologická dráma však padá len do poloprázdnych dialógov, nie veľmi nápaditej akcie (Vďakabohu aspoň bitka na letisku za niečo stála) a najmä nefungujúcej hlavnej postavy. Chris Evans je podľa mňa jeden z najhorších predstaviteľov komiksovej postavy akých som videl. Rogersa som si vždy tak trochu predstavoval ako povedzme vojnového veterána, niekoho kto má skutočné jazvy na duši, ale Evansov navoňaný šampónik je skrátka len akousi suchou postavičkou. Čo ma sklamalo ešte viac, je fakt, že postavy, ktoré sa dali adaptovať 30x lepšie podliehajú často nelogickým úvahám a strácajú sa v komplikovanom deji, v ktorom je Captain America len zakomplexovaným chudákom, ktorý pre svoje zastarané dôvody neprijíma Starkove návrhy na vytvorenie bezpečnejšieho sveta. To čo v komikse fungovalo (tímy a filozofia) tu je utiahnuté do úzadia a podtrhnuté dejovou linkou so Zemom, ktorého veľmi kvalitne stvárnil Daniel Bruhl (najmä tie jeho zahľadené pohľady), ale inak ostal len ničím nepamätným zápoporákom s pochybnou motiváciou a dosť riskantným plánom. Veru škoda, že si Bruhla Marvel nenechal na niečo kľúčovejšie a väčšie. Čo sa týka trikov, alebo akrobatických súbojov tie treba klasicky pochváliť, rovnako ako boli príjemným viac komiksovejším osviežením aj Ant-Man a Spider-man (Tom Holland si Parkera dáva dosť luxusne). Bohužiaľ až na pár hlášok a úsmevných momentov sa v koncečnom dôsledku Civil War hrá na niečo čím ani náhodou nie je. Balansuje na hrane niekoľkých žánrov a v konečnom dôsledku sa zas a znova dočkáme len happy endingu a nič zásadné sa nestane. A ozaj... kamera bola príšerná... Videl som 1x v kine v 2D v originálnom znení so slovenskými tiulkami-------------- 50%

• 1.5.2016  22:30

,,Myslím si, že svet je tak farebný, že Boh musí byť maliarom." Krásne prerozprávaný životný príbeh výnimočného matematika, postihnutého schizofréniou. Za všetkými číslami, teóriami, ale aj halucináciami či hľadaniami skutočnej reality sa však skrýva jeden dojemný romantický príbeh lásky založenej na viere v zázrak. Russell Crowe a Jennifer Connelly doslova dychberúce výkony, výnimočné herecké obsadenie. A vyzdvihnúť rozhodne musím aj nádhernú hudbu, podtrhujúcu každú výnimočnú scénku...Myslím, že sa jedná o bezchybný snímok natočený presne tak ako má byť. Dej funguje, zvraty sú prekvapivé, postavy (ne)reálne...Masterpiece... Videl som 1x v českom dabingu --------------- 90%

• 15.4.2016  22:32

Veľmi, veľmi originálne pozeraníčko plné experimentálnych postupov a satirických odkazov. Vyzdvihnúť samozrejme musím najmä scenár, réžiu a herecké výkony, ktoré boli veľmi presvedčivé a správne nadsadené. Aj napriek tomu, že Being John Malkowich vlastne veľmi inovatívne dielo neodkázal som ho tak úplne prijať a na komédiu som sa smial na môj vkus primálo-bral som to ako inteligentnú frašku. Ale v konečnom dôsledku ide o pekne kontroverzné dielo... Videl som 1x v originálnom znení s českými titulkami ------------- 70%

• 10.4.2016  15:19
    Happy end (1967)

Je priam až neskutočné aký klenot dokázali českí bratia natočiť pred 50-timi rokmi. Film natočený s obrovskou dávkou inteligencie a odvahy, ale najmä dadaistickým humorom. Krásne hravé, miestami nádherný čierny humor, ktorý ma nútil k explóziám plným smiechu. Akurát záver mi prišiel mierne nedotiahnutý, ale to je minimálna chybička krásy Videl som 1x v originálnom českom znení ------- 90%

• 3.4.2016  23:05
    Conan (TV pořad) (2010)

Najlepšia talkshow s najšpecifickým humorom aký existuje. Conan O´Brien je neskutočný týpek...

• 25.3.2016  18:42

Úchvatné majstrovské dielo, myšlienkovo neuveriteľne hutné, spracovaním hypnotické. Willem Dafoe ako Ježiš, ktorý je súperiaci sám so sebou, so svojimi démonmi, ako Ježiš, ktorý je človekom. Film, ktorý bol podľa mňa absolútne nepochopiteľne zaradený na čierny index v Cirkvi. Hoci (už)nie som veriacim, tento film je dokonalý výklad Ježišovho života... Videl som 1x v českom dabingu ---------- 100%

• 15.3.2016  14:06
    Carol (2015)

Ťažko hodnotiteľný film, pretože po technickej, hereckej, či réžijnej stránke ide o veľmi sugestívne dielo, ktoré ma atmosférou vtiahlo a najmä v prvej polovici veľmi zaujalo. Herecké výkony Cate Blanchett a Rooney Mary maximálne uveriteľné a precítené, je vidno, že do úloh zapadli úplne presne. Prakticky za celý čas som ani nemal čo vytknúť, či vyčítať, skutočný problém nastal až v momente, na ktorý som pochopiteľne dlho čakal. Prvá lesbická scéna. Aj napriek tomu, že kamera bola nádherná, v pozadí hralo príjemné husľové sólo a z celej scény išiel vzrušujúci lesk, pochopil osm, že medzi Carol a Terese nie je žiadna skutočná chémia, ale existuje len vo vykonštruovanom scenári, ktorý sa okrem lesbického rozmeru v oblasti milostných príbehoch nijako nelíši. Všetko je to obalené do pekného, podmanivého lesku, dlhé citlivé pohľady, časté cestovanie poskytujúce priestor premýšľať, všetko pekne na poriadku až napokon nemáte žiadne skutočné emócie ani vlastný vzťah k postavám. Veľká škoda. Okrem iného mi vadili aj mužskí hereckí predstavitelia, na ktorých štúdio viditeľne ušetrilo. Premárnený potenciál, ktorý sa hrá na intímny art, ale na rozdiel od Dievčaťa z Dánska (2015) nič skutočne intímne a nové neprinesie. Veľká škoda, film edit je veľmi pekný... Silnejšie 3* Videl som 1x v originálnom znení s českými titulkami -------------------- 65%

• 8.3.2016  13:53
    V hlavě (2015)

Určite jeden z najlepších animákov. Vidieť toto ako dieťa pravdepodobne som úplne nadšený, teraz som len nostalgicky dojatý a úplne spokojný. Určite jeden z najprepracovanejších scenárov za posledné roky, krásne.... Videl som 1x v českom dabingu (podarenom mimochodom) ------------------- 85%

• 5.3.2016  20:11

Právom je to kult. Niektoré scénky sú skutočne brilantné, iné vyslovene trápne či nechutné. Sachovi baronovi Cohenovi ale rozhodne platí obrovská poklona za to čo všetko dokázal... Vidle som 1x v českom dabingu ------------- 70%

• 5.3.2016  18:51
    Ex Machina (2014)

Komorné, mrazivé a originálne. Veľmi depresívny film zapodievajúci sa otázkami AI. Natočený s veľkým dôrazom na inteligenciu.Po technickej či hereckej stránke výborné. Fil vuyužíva navyše veľmi atypickú brutalitu, nevime ju nejako priblížiť ale s ničím podobným som sa doteraz nestretol, veľmi špecifický prvok. Takisot vyzdvihujem výborný zvuk, efekty a najmä hudbu (!). Prakticky vytknutí sa tu dá uplatniť minimum, možno sa mi úplne nepáčil záver (resp. ma neuspokojil) ,,Sessions" mi prišli až príliš stručné vzhľadom na zvyšok filmu, ale to sú len drobné chybičky krásy. Ex Machina patrí rozhodne k tomu o dosť lepšiemu v roku 2015... Videl som 1x v českom dabingu -------------- 85%

• 1.3.2016  23:01
    Spotlight (2015)

Veľmi, veľmi potrebný film plný dialógov a úvah. Záver mi nechal otvorené ústa dokorán. Zarážajúce. Jendým slovom zarážajúce. Fantastické obsadenie a herecké výkony v jednom emočne nenútenom a o to výpovednejšom filme. Za posolstvo si to toho Oscara zaslúžilo rozhodne! Videl som 1x v originálnom znení s českými titulkami ------------ 90%

• 29.2.2016  11:25
    Oscar 2016 (TV pořad) (2016)

Nespal som takpovediac celú noc. Od 1:00 som pozoroval americky preafektovaný Red Carpet, ktorý bol len suchým divadielkom pre bulvár a nezachraňovali to ani pokusy moderátorov o nejaké krátke interview, ktoré boli tak stručné a prázdne, že sme sa ani nič nedozvedeli (Jedine Leo Di Caprio sa zdržal a v rozhovore dal niečo ako ďakovnú reč - bez toho aby bolo jasné či vyhrá). Okej ale prežil som. Keď to po politických kecoch Marka Ruffala o 2:30 stredoeurópskeho času konečne začalo nestačil som sa diviť ako trápny a samoúčelný bol úvodný monológ hostiteľa Chris Rocka (trápnosť sa s ním ťahala celý večer ako celý program vďaka asi 50-tim reklamným brejkom, ktoré Amíkom zarobili slušné zisky), ktorý sa rozhodol špárať sa v téme rasizmu a jediné čo docielil bolo, ž bol rasistický sám. Skoro v každom poďakovaní, každom vyhlasovaní, pomaly v každom nástupe sa medzi riadkami niesla politická propaganda, každý si hovori svoj názor na fungovanie sveta a na americké prezidentské voľby... Či už republikánske alebo liberálne postoje, všetko to bola len fraška, pozlátená preafektovaná komerčno-popkultúrna trápnosť, ktorá bola korunovaná extrémne zlými prekladateľmi na stanici ČT2, ktorých neprofesionalita ma neskutočne iritovala. Čo sa týka samotných ocenení som spokojný so 6 Oscarmi pre Mad Maxa (zaslúžil si sošku aj za Vizuálne Efekty určite), s Oscarmi za ženské herecké výkony (najmä výhra Alicie Vikander, ktorá ako jedna z mála mala ďakovnú reč bez politicko-sociálnych názorov) a za ocenenie hudby Enrica Morriconeho, ktorého reč a objatie s Johnom Williamsom bolo ozdbou večera. Páčila sa mi aj prezentácia zosnulých filmových osobností, ktoré nás opustili v roku 2015, to bola príjemne emotívna časť. S cenou za najlepší snímok pre film Spotlight nemôžem nesúhlasiť, ale priznám sa čakal som skôr Revenanta alebo Mad Maxa (ne-nominácia Dánskeho Dievčaťa v tejto kategórii považujem za urážku britského filmu). Výhra Alejandra Gonzálesa Iňarritu za réžiu (Revenant) už druhý rok po sebe ma z dôvodu antipatie k tomu človeku ani trochu nepotešila, osobne som dúfal v Georga Millera (a čo nominácia Toma Hoopera?)... A napokon.. s výhrou Leonarda Di Capria spokojný tak isto nie som, pretože v tomto ročníku boli výkony Michaela Fassbendera (Steve Jobs) a najmä Eddieho Redmayna (Dánske Dievča) emočne hutnejšie a podstatne precítenejšie. Leovi to proste dali kvôli bulváru, v minulosti mal lepšie úlohy, nemali v roku 2013 uprednostniť Matthewa McConaugheya a Jareda Leta a Oscar mal právom patriť jemu. Takto bol ukrátený Eddieho pozoruhodný výkon, ktorý bol nielenže precítený, ale každopádne si vyžadoval aj dávku odvahy... Záverom dodám, že tohtoročné Oscary boli jedno veľké skalmanie... O 6:15 som konečne išiel spať a po štyroch hodinách spánku som začal písať túto rádoby ,,recenziu"... Úprimne verím, že v budúcnosti sa na Oscaroch budú riešiť filmy a nie politika...Svetový mier! (ako by povedali hollywoodske celebrity)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8