• Krátkometrážní

Skins (2007) (seriál)

Iróniou podrtrhnutá, pestrá výpoveď doby. Dobre napísané postavy, nápaditá réžia, príjemná atmosféra... Po pilotnom dieli spokojnosť 70%

Kafe a cigára (2003)

Minimalistický snímok Jima Jarmuscha s lákavým obsadením a podareným writingom. Zábavné a výpovedné. Videl som v originálnom znení a s českými titulkami -------------- 70%

Buchty a klobásy (2016)

Najväčšia úchylačina za posledné obdobie. Dokonalá žánrová čistota. Výborné hlasové obsadenie a kreativita level 69. Nedá sa povedať, že by som sa smial bez prestávky, ale áno, trpel som záchvatmi nekontrolovateľného smiechu. Kvalitná animovaná komédia pre dospelých (finále mi ale prišlo trošku prestrelené)... Videl som v kine v 2D a v originálnom znení -------------------- 80%

Kolonie (2015)

Veľmi silná autentická výpoveď s veľmi kvalitným obsadením. Po 10 minútach sladkej romantiky film strmhlavo vletí do mrazivého vojnového thrilleru. Watson-Bruhl-Nyqvist to je trojka, ktorá krásne ťahá film... Videl som 1x v originálnom znení s českými titulkami -------------- 80%

Sebevražedný oddíl (2016)

Suicide Squad aneb "Ako dodrdbať dobrý námet". V zásade priemerný blockbuster s priemernou zápletkou, ktorý vie zaujať jedine farbitými postavami, ktoré ale ani nemajú priestor na to aby boli dostatočne predstavené. Margot Robbie a Will Smith jednoznačne najlepší, film krásne ťahajú. Jared Leto si Jokera neáva. Nejakého punkáča, ktorému švihlo z bohvie čoho áno, ale Jokera ako takého nie. Prehráva, či už smiech, hlas, pohyby. Finále... ehm...nie. V podstate rutinná zábavka hrajúca sa na nesmiernu originalitu. Neviem. Ale rýchlo to utekalo, to hej. Videl som v kine v 2D v originálnom znení s českými titulkami -------------- 55%

Batman vs. Joker (2016)

Kvalitný animovaný film s geniálnou scenáristickou predlohou, slabou animáciou, priemernou réžiou. 4* dávam najmä za výborný dabing a za fakt, že film ani na chvíľu nenudil. Videl som 1x v originálnom znení ------75%

Osvícení (1980)

Dlhé ťahavé zábery, dokonalé ozvučenie v spojení s mrazivou hudbou, siln éherecké výkony najmä ústrednej trojice Nicholson-Duvall-Lloyd a brilantná réžia maestra Stanleyho Kubricks. Film, ktorý nie je desivý v jednotlivých detialoch, ale v bolestivom celku a kontexte. Pohlcujúce dielo. Videl som 2x v originálnom znení s českými titulkami ----------- 95%

Arrow - Nový začátek (2012) (epizoda)

V pohode čakal som niečo viac komerčnejšie, hoci komercie a samoúčelnosti bolo v tomto pilote dosť. Postavy trochu schematické ničím zaujímavé, strih nepríjemne rýchly, dialógy nie veľmi nápadité. Ale! Akčné sekvencie sa podarili, Arrow v kostýme je kull a keď odpustím pár facepalmov (ako Arrowova farba je zelená so svetlá v jeho ,,tajnej" skrýši musia byť zelené) tak sa mi pilot páči la nažhavil ma aj na iné diely. Uvidím či si to nejaké to napätie udrží 65%