• Krátkometrážní

Bídníci (2012)

Nemám slov. Film o ľuďoch... o ich citoch, túžbach, utrpení o ich viere, o ich slobode.... Victor Hugo vytvoril klenot, ktorý Tom Hooper dokonale zrežíroval... Ja som stratil sovje slová... Bedári si získali moje srdce vďaka toľkým citom, emóciám, dokonalej hudbe.... a dokonalým hereckým výkonom Hugh Jackman, Eddie Redmayne, Russel Crowe, Anna Hathaway, Helena Bonham Carter, Sacha Baron Cohen, Amanda Seyfried ------- 200%

Výchozí bod (2014)

Veľmi zaujímavý a jedinečný snímok s originálne vymyslenou zápletkou. Prvá polovica bola dychberúco výborná začo môžeme vďačiť skvelej Astrid Berges-Frisbey. V druhej polke sa nám dej začína trošku konštruovať a prispôsobovať myšlienke, čo zapríčiňuje opadnutie diváckeho záujmu. Každopádne jedinečný film so zaujímavým posolstvom, ktoré som síce neprijal, ale zasadilo sa mi v hlave. Veľmi silné 4*... Videl som 1x v českom dabingu --------------- 85%

Dánská dívka (2015)

Krása! Eddie Redmayne a Alicia Vikander dokonalé herecké výkony, krásna réžia, úžasný príbeh, nádherná poetika. Veľmi, veľmi esteticky a umelecky natočený film. Výnimočne tematické spracovanie relatívne ťažkej témy. Veľký adept na udeľovanie Oscarov.... Videl som 1x v originálnom znení ----------------- 95%

Jessica Jones (2015) (seriál)

01: Ak mám byť úprimný, pilotný diel ma až tak veľmi nenadchol. Najmä prvá polovica mi prišla dosť prvoplánová a rutinná. V druhej sa to chválabohu rozbehlo (bude to asi ,,nástupom" Kilgrava) a v závere nám to krásne vygradovalo. Na Daredevila to nesiaha ani zďaleka, ale najmä vďaka charizmatickej Krysten Ritter som relatívne spokojný (najväčší facepalm bol pri úplne samoúčelových lesbických scénach). Niečo medzi 3 a 4* / 60% / 02: Druhý diel sa našťastie zameral na linku Jessica-Kilgrave a seriálu u mňa prezatiaľ napravil mienku. Luke Cage mi stále príde mierne nesympatický, neviem prečo, ale nemôžem si s tým pomôcť. Ináč veľká spokojnosť. /70%/

Everest (2015)

Po filmárskej stránke dokonalá záležitosť. Má to spád, lákavý vizuál a veľmi uveriteľné emócie a atmosféru. Ak mám byť úprimný nie je ani veľa na vytknutie, snáď len možno nezáživnejšiu prvú polovicu, kde som dokonca mal chaos v postavách (všetci bradatí a v okuliaroch) a ich osudy mi boli ľahostajné. Po dosiahnutí vrchola Everestu sa však všetko zmenilo a ja som mal slzy na krajíčku. Silný kinový zážitok... Videl som 1x v kine (v 2D) v orginálnom znení so slovenskými titulkami -----80%

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

TOTO SÚ TIE STARÉ DOBRÉ STAR WARS!!! Ja som jásal, ja som plakal, ja som to proste prežíval. J.J. Abrams to dokázal a s citlivou presnosťou a jasnou víziou zrežíroval jeden z najlepších dielov ságy! Daisy Ridley a Adam Driver fenomenálni (Ridley by pokojne mohla kandidovať na Oscara ako pri prvých Star Wars Alec Guiness)! Dokonalý vizuál, dokonalá osudovosť, STAR WARS ŽIJÚ!!! Koncept je vlastne veľmi podobný epizóde IV, ale celé je to tak inteligentne postavené na deja vu a nostalgii, že prost ekaždý fanúšik musí žižlať blahom... Nádhera, nádhera, nádhera... Videl som v kine 1x v originálnom znení v 3D (napremiére) so slovenskými titulkami-----------85%

Cesta do fantazie (2001)

Filmová nádhera a absolutórium anime filmu! Takýto krásny príbeh mi proste zobral dych... Nádherné, atmosferické, nadčasové Videl som 1x v originálnom (japonskom) znení s českými titulkami ----------- 95% !

Divočina (2014)

Rutinná dráma prepletená zaujímavými prvkami, mrazivými momentami a podtrhnutá skutočným príbehom. Každopádne zaujímavé psychologické štúdium o ceste, ktorá nie je ani tak cestou do divočiny ale skôr do minulosti. Veľmi vnemový a dobre zahraný či zrežírovaný film, ktorý je veľmi uspokojivo uzavretý...Škoda, že som si hlavnú postavu viac nedokázal obľúbiť, pochopiť jej a zväčša ma skôr znervózňoval jej pohľad na svet, ktorý nebol nijako bližšie rozvetvený... Videl som 1x v českom dabingu ------------- 75%

Před úsvitem (1995)

Ľahký, taktne podaný, hlboký, výborne zahraný, očarujúci, sentimentálny, realistický, čarovný... dá sa tomu nájsť toľko prívlastkov.. DIELO Videl som v originálnom znení s českými titulkami ------------ 95%!!!