Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Dobrodružný
  • Rodinný

Recenze (156)

plakát

Kráska a zvíře (2017) 

Váhám mezi 4 a 5* - pro 5* tomu chybí takový ten wow efekt (to je těžké, když jsem v předevčírem viděl původní animák), na druho stranu, už jsem dal 5 i slabším filmům a nechce se mi vše "přeceňovat". Viděl jsem dabovanou verzi a chystám se na titulkovou - tak nechám rozhodnutí na pak. Ale jinak - má romantická duše byla několikrát pěkně pohlazena...

plakát

Rosemary má děťátko (1968) 

Polanskému se pravděpodobně podařilo vystihnout ďábelskou podstatu, jinak si neumím vysvětlit to, co se stalo nedlouho po natočení filmu jeho těhotné manželce (Charles Manson). Když člověk vidí takový horor stejně tak i Sedm, říká si uff, ještě že to není pravda, když pak čte, jak její krví popsali dveře, tuhne mu krev v žilách, protože to pravda byla...

plakát

A.I. Umělá inteligence (2001) 

Je člověk schopný nežárlivé lásky? Všimli jste si rozdílu mezi Davidem a Martinem? Oba mají maminku rádi, ale jeden z nich opravdověji, čistěji. Tragédii lásky je, že milovat druhého, znamená chtít pro něj to nejlepší, bez ohledu na sebe. Matka, která miluje dítě tak, že ho opustí, aby mu zachránila život, ho ve skutečnosti miluje nade vše na světě. A to mi věřte, mluvím z vlastní zkušenosti.

plakát

Království nebeské (2005) 

Královstí nebeské není nějaké město, nějaká země nebo nějaké místo na zemi, království nebeské máme, jak ukazuje ke konci filmu hlavní hrdina své královně, ve své hlavě a ve svém srdci.

plakát

Zbrusu Nový zákon (2015) 

Film me překvapil, omlouvám se za strašné klišé, ale opravdu jsem pod nálepkou situační komedie, čekal něco jiného, něco na způsob Pierra Richarda - dostalo se mi nezvyklého a obtížně pojmenovatelného dílka (bez urážky) - snad hořká komedie nebo tragikomedie, něco na způsob Dona Quijota. Některé vtípky jsou opravdu černočerné, ale celkové vyznění je: krasosmutnění (to je možná to správné slovo, i když pan Hrabal by možná nesouhlasil). A na závěr překladatelský oříšek: v titulcích bylo: "život je na pendrek" a gůgl překladač to po zadání mnou slyšeného francouzkého slova laicky přeloženého do češtiny zpětně do francouštiny přeložil "VDM" - vida - další pěkná zkratka... :-)

plakát

50x a stále poprvé (2004) 

Ten film, stejně jako „Hromnice" můžu vidět klidně padesátkrát a - i když to nebude už nikdy poprvé, pokaždé se mi v některých chvílích u obou filmů zalesknou oči. No, já vím, že tenhle komentář víc než o filmu vypovídá o mně, ale má duše romantika, která za nejdokonalejší stvoření považuje ženu si prostě nemůže pomoct.

Reklama

Reklama