Allia

Allia

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 23.3.2013  12:41

Podle mého názoru je V zemi krve a medu jedinečný film - pohled na nedávné válečné události očima zejména žen. Jedná se o naprosto unikátní svědectví o válečných hrůzách. Film ve mě zanechal hluboký dojem, otřásl se mnou natolik, že ještě po roce od jeho shlédnutí ho mám živě v paměti. Není to film, který bych chtěla nebo mohla vidět dvakrát, ale určitě je to film, který je potřeba vidět, aby si člověk uvědomil, že novodobé války už se netýkají jen vojáků, že ovlivňují životy všech a aby viděl, kam až vede lpění na rasových a náboženských teoriích.

• 23.3.2013  12:36
    Princezna (2010)

Můj nejoblíbenější film z letošního Febio festu - kombinace smutku, smíchu, strachu a naděje.

• 19.3.2013  10:00

Originální a vizuálně dobře udělaný film. Příběh je ale poněkud nedotažený, občas trochu naivní a u Tommi Eronena jsem se za celý film nerozhodla, jestli je mi sympatický nebo mi leze na nervy.

• 10.11.2012  22:45
    Víkend (2011)

Ve filmu Víkend vidím nejen dobrý milostný příběh, ale i aktivismus. Gayové tady ukazují, že mají stejné problémy v milostném životě, jako kdokoliv jiný, jen jich mají ještě pár navíc, kvůli okolí, které s k nim nestaví zrovna vlídně. Což je vidět i z některých komentářů. Na druhou stranu film ukazuje gaye poněkud stereotypním stylem (promiskuita, drogy, nezávislý životní styl). Připadá mi, že se tak Víkend snaží říct, jsme gayové, žijeme si jak chceme a je nám jedno, co si o tom myslíte! Jen si na závěr neodpustím komentovat dva příspěvky, které mě zaujaly: StarsFan: osobně mám radši filmy s homosexuály, kde je jejich orientace potlačena na pozadí a nedělá se kvůli ní nějaké obrovské haló - to přesně film ukazuje, nikomu nevadí, že jsi gay, ale praktikuj si to hezky v soukromí, nikdo se nechce koukat na dva chlapi, jak se líbají... kajda.l: jsem očekával relax u britské nezávislé romantiky v podání (žena – muž případně žena – žena :D ) - vážně? a proč by romantika žena - žena měla být ok a muž - muž ne? btw příště doporučuju spíš film rovnou vypnout, než přeskakovat scény, většinou se děj časem nezmění z queer filmu na pohodovou romantiku ;o)

• 6.10.2012  22:06
    Rebelka (2012)

Rebelka je výborný počin - jedná se o radikální odklon od klasického ideálu pasivní princezny, která čeká na svou záchranu. v poslední době se tímto směrem vydalo už několik pohádkově laděných příběhů, ale Rebelka je jiná - opouští úplně od milostné zápletky, které ostatní "emancipované" hrdinky nezůstaly ušetřeny. Namísto toho se v Rebelce klade důraz na pouto mezi matkou a dcerou. Dcera se vzepře patriarchálnímu řádu, který je zpočátku ztvárněn matkou a jejími požadavky. Vzpoura však vyvolá téměř katastrofu a při jejím řešení se utuží solidarita mezi dvěma ženami a patriarchální řád je poražen. Zápletka příběhu je sice jednodušší a místy dost předvídatelná, ale myšlenku, kterou zobrazuje bych označila za revoluční - a to ze tří důvodů: upozorňuje nás na pouto mezi dcerou a matkou, které je v naší společnosti poněkud znevažováno, ukazuje nám, že vztahy mezi ženami nejsou jen vztahy žárlivosti a falešné náklonnosti a pak ten nejočividnější důvod: ukazuje ženskou hrdinku, která si dokáže vytvořit sama svůj osud... a občas je i rozcuchaná. Ne že bych chtěla agitovat, ale... dost bylo unylých princezen čekajících ve věži na své krásné zachránce! Merida je dobrý vzor. Jen jedna kritická připomínka na závěr: zobrazení mužských postav bylo dost zesměšňující nebo negativní, to je škoda. musíme s mužů dělat směšné nebo zlé, aby ženy vypadaly dobře? to mi nepřipadá jako to nejlepší řešení. tak snad příští počin Pixaru bude více genderově vyrovnaný :o)

• 12.7.2012  18:55
    Precious (2009)

Pro mě je film Precious nejen filmem, fiktivním vyprávěním s jediným cílem dostat diváka do kolen, vydělat peníze a získat co nejvíc ocenění. je to pro mě připomínka, že jsou lidé, kteří takhle skutečně žijí a ne všichni dostanou šanci se z tohoto způsobu života vymanit, tak jako ji dostala Precious. Je to pro mě připomínka toho, jak šťastný je můj normální život s drobnými problémy a taky motivace k tomu, abych něco dělala pro ty méně šťastné. Proto je pro mě tento film jedním z nejlepších, které jsem viděla nejen tento rok, ale vůbec. Protože mu jde o víc, než jen o peníze a zábavu a protože se mu (aspoň v mém případě) tenhle cíl podařilo splnit.

• 15.6.2012  20:26

Zajímavé pojetí klasické pohádky, ale já osobně mám několik výhrad - kombinace bojových scén, kdy vybuchují ohnivé střely a řičí padající koně a pak polibek od poloopilého lovce, který mrtvé Sněhurce vysvětluje, že si zaloužila lepší konec a pak ji probudí svým polibkem... to mi trochu nepasuje. Navíc Stewart jako Sněhurka není podle mě vhodná volba - nepasovala by jí ani role v klasické pohádce, ovšem ani role téhle rádoby Johanky z Arku. Její bojová řeč mě vůbec nepřesvědčila, i když kupodivu na celou armádu udělala dojem. A na to, že má být Sněhurka zdrojem života, umírá kolem ní zatraceně moc lidí. Některé detaily příběhu (dva muži - jedna dívka) a některé scény (umírající Sněhurka) mi dost evokují Twighlight. Scény ve zbroji zase Hru o trůny... možná moc koukám na filmy/seriály, ale v tom případě i tvůrci Sněhurky a lovce. Zajímavý komentář: Matty - skvělá genderová analýza příběhu :o)

• 7.2.2012  09:32

Tom Hardy - naprostý souhlas. asi si půjdu skočit s cepíny v obou rukách... :o)

• 7.2.2012  09:30
    Mary a Max (2009)

Nemám co dodat, všechno už tady bylo napsáno... snad jen můj subjektivní pocit, že v této záplavě nových a nových filmů, je Mary a Max po dlouhé době příběh, který mě oslovil a natrvalo si našel místo nejen v mém externím disku...

• 8.7.2011  17:05
    Tenisky (2011)

Výborný příběh, postavy, které si oblíbíte hned od začátku, přátelství, léto, pláž, svoboda a bláznivé nápady... a kamera, na kterou točí odpovědi na stručné otázky - o čem sníš? čeho se bojíš? co teď děláš? co miluješ? co nenávidíš? Pro mě jeden z nejlepších filmů letošního karlovarského festivalu.

• 8.7.2011  17:00

Renata je dívka, která neví, co se sebou a chová se jak sobecká, sebestředná husa... Pravděpodobně v minulosti prožila něco opravdu hrozného, díky čemuž je teď psychicky labilní. Nicméně si nedovedu představit, co by to mohlo být, že ji to nutí chovat se tak, jak to ve filmu předvádí. Určitě se v životě neztratí, ale ztratí každého, kdo by ji mohl snad mít z nepochopitelných důvodů rád. Občas děláme všichni blbosti a chováme se hloupě a sobecky, takže jsem byla schopná z počátku Renatu brát, ale asi tak ve třetině filmu, kdy se opije na party jsem s ní naprosto přestala soucítit a začala mi být natolik nesympatická a nepochopitelná, že mi to otrávilo zbytek filmu, který se vlekl nekonečně dlouho. Oceňuju zajímavou kameru, která divákovi umožňuje se přiblížit k postavě opravdu blízko, ale její nesnesitelnost je právě o to víc na škodu. Nicméně styl vyprávění, které se odehrává plně jen v přítomnosti a i když tam existují narážky na minulost, zůstává jen na fantazii diváka, jak si je vysvětlí. Na zajímavosti filmu přidává i výborná hudba. Dala bych za ni půl hvězdy navíc, kdyby to šlo. Btw po skončení projekce jsem se potkala s Alexandrou Clayton, která hrála Renatu a ve skutečnosti je mnohem příjemnější než jak předvádí ve své roli... aspoň že tak :o))

• 7.7.2011  22:26
    Cigán (2011)

Na tento film jsem šla se značným očekáváním vyvolaným na jedné straně Šulíkovou dosavadní výbornou prácí a na druhé straně tématem. Cigán moje očekávání dokonce předčil. Na vcelku jednoduché hamletovské zápletce je barvitě vylíčen život v typické romské vesnici se všemi jeho aspekty a problémy. Je zde jasně patrný začarovaný kruh, ve kterém se naše společnost pohybuje. Šulíkovi se podařilo výborně vylíčit, jaké dilema Adam a mnoho jiných mladých romů řeší - žít podle očekávání své rodiny, která je díky špatným zkušenostem s gadži poštvává proti nim nebo žít podle pravidel gadžů, ale i tak denně čelit nadávkám, předsudkům a opovržení. Za kvalitu filmu by měl vypovídat i fakt, že se jedná o snímek zařazený do hlavní soutěžní sekce na karlovarském festivalu a také to, že je diváky nejčastěji tipován na vítěze... Ještě doplňuji po vyhlášení cen MFF Karlovy Vary: Zvláštní cena poroty, Ján Mižigár - Zvláštní uznání za roli ve filmu Cigán, Cena Dona Quijota (Mezinárodní federace filmových klubů FICC), Cena Europa Cinemas Label

• 19.11.2010  08:58

První část posledního dílu HP :o) mě příjemně překvapila. Možná proto, že jsem slyšela několik negativních komentářů k rozdělení posledního dílu na dva. Mě osobně to připadá jako velmi dobrý nápad - film tak získal mnohem větší prostor a není třeba děj příliš osekávat. Naopak se celkem solidně drží knihy, což mě jako nadšeného čtenáře těší. Jinak je děj samozřejmě temnější, jak bylo slibováno a i to souhlasí s atmosférou knihy. Herecké výkony nejsou nijak dechberoucí, ale jsou slušné a uvěřitelné. Hlavně Emma Watson mě překvapila, v minulých dílech se mi zdála místy až příliš afektovaná, ale už v šestce je její výkon přirozenější a v Relikviích hraje celkem přirozeně. I nové postavy jsou celkem vhodně vybrané a celkový dojem z filmu je dost vyrovnaný. Nebylo tam nic, co by mě doslova zvedlo ze židle, ale příběh dobře ubíhal a vtáhnul mě do děje. Je mi jasné, že divák, který nebude nadšencem do světa HP, film tolik neocení... na druhou stranu, proč by chtěl někdo takový vidět sedmý díl série... :o). Já osobně už se moc těším na finále. Nicméně neberu tento film jako pouhou předehru, ale jako kvalitní samostatný film, který jsem zařadila k mým oblíbenějším Potterovkám.

• 25.9.2010  22:06

Podprůměrný příběh, naprosto nedotažené detaily, naprosto nepochopitelná přeměna hlavního hrdiny z ňoumy v největšího čaroděje všech dob. nesmysl. příběh nezachrání ani Nicolas Cage a Alfred Molina a už vůbec ne krkolomně našroubovaný dvojitý happy end.

• 27.8.2010  23:23

Velmi dobré filmové zpracování výborného románu. Ve filmu je několik zjednodušení děje oproti knize, což je u tak rozsáhlého románu pochopitelné. Nemůžu soudit, jak ovlivňují tato zjednodušení pochopení děje, protože jsem četla knihu. Děj mi ale přijde komaktnější než v knize a má větší spád. Filmu také rozhodně pomáhají neokoukané tváře herců.

• 9.8.2010  22:31
    Číslo 9 (2009)

Scénář nic moc, závěr totálně nedotažený, spousta věcí nakousnutých a nedotažených do konce (neustále jsem čekala, co se vyklube z jedničky - jestli teda něco ví, nebo neví, nebo co...). ale přesto jsem byla okouzlená animací, atmosférou apokalyptického světa i jednotlivými postavičkami. a celkově mám z filmu dobrý pocit, zaujal mě, aniž bych byla schopná definovat přesně čím... zvláštní film.

• 6.8.2010  20:24

Není to úplně špatný film, záleží na tom, co od romantické komedie očekáváte. pokud dokážete zkousnout větší množství ohraných situací a zápletek (hlavní hrdinka má problém ve vztazích, protože její otec opustil rodinu... vše se v dobré obrátí, když uvidí kočárek apod.), odmění vás několik málo celkem vtipných scén a sem tam narazíte i na rozumnou scénu ze života. takže verdikt je - koukatelné, ale pak uložit do zapomnění mezi ostatní stovky amerických romantických komedií.

• 25.7.2010  00:18

Kdo by to byl řekl do hubeného gay kovboje, že z něj bude takový princ z Persie, ale je to tak... Jake Gyllenhaal a Gemma Arterton stojí za tu jednu hvězdu navíc. jinak jde o film tak trochu pod průměrem. děj není vždycky úplně plynulý a smysluplný a ne vždycky si plně udržel moji pozornost. ale herecké výkony a triky dělají z Prince z Persie přece jen film, který stojí za to vidět... alespoň jednou. víc času bych tím už netrávila.

• 25.7.2010  00:15
    Fresh Prince (TV seriál) (1990)

Tak nějak mi to dřív přišlo zábavnější... bohužel s odstupem let (možná je to i věkem), ztratil Fresh Prince hodně ze svého vtipu. určitě dost kazí kvalitu seriálu i mizerný dabing, ale přece jen už vím, že Will Smith má lepší herecké kvality než ty, co předvádí v tomhle příliš barevném a uječeném seriálu.

• 12.4.2010  19:17

Trochu rozpačitě, trochu vysmátě a trochu nechápavě jsem odcházela z kina. ale proč ne? určitě stojí za vidění, přeberte podle svého

• 15.3.2010  09:45

Jeden z nejlepších animáků poslední doby. Za nejlepší část filmu považuju začátek - sestřih společného života Carla a Ellie. Nejslabším momentem byl nálet psů... to už bylo trochu moc. nicméně celkový dojem z filmu mám víc než dobrý.

• 5.1.2010  08:14
    Avatar (2009)

Neuvěřitelně barevná podívaná (což sice někdo hodnotí spíš jako negativum, pro mě to ale byl úžasný zážitek), dobrý příběh s aktuální ekologickou tématikou, skvělá animace, výborné herecké výkony. co se dá vůbec vytknout Avatarovi? Několik drobných detailů bych asi našla, i když nic závažného. Jedinou postavou, která mě příliš nenadchla, byla pilotka Trudy... drsná holka s dobrým srdcem, to už bylo přece jen trochu moc. Mnohem realističtěji naopak působili domorodci. Po vizuální stránce dokonalý Avatar má jedinou chybku, kterou mu ale většina filmových diváků ráda odpustí - využívá aktuální a závažné téma zejména proto, aby udělal dojem na diváky. nejde do hloubky, využívá všech prostředků, jak působit na lidské emoce, ale nepřichází s žádným poučením, s žádným řešením. zlí lidé, kteří ničí přírodu vs. hodní domorodci, kteří s ní žijí v souladu... a jeden z těch zlých pochopí, o co domorodcům jde, zamiluje se do jejich života a stane se jedním z nich. přesto když Avatara vidíte, neubráníte se tomu, aby na vás silně zapůsobil.

• 7.12.2009  19:24
    Přátelé (2008)

Některé scény jsou tak nápadně koncipované, aby udělaly patřičný dojem na diváka, že vyvolávají až úsměv... tři hlavní představitelé jsou tak dokonalý, že vám až tečou sliny, ale film má dostatek humoru, aby to všechno vyvážil... takhle jsem se u filmu nezasmála, ani nepamatuju. a nejlepší na tom je, že téměř dokonce netušíte, jak to všechno může dopadnout... upřímně - byla jsem dost překvapená ;o)

• 7.12.2009  19:10
    Om Shanti Om (2007)

Jeden z nejpovedenějších bolywoodských filmů, co jsem zatím viděla.

• 17.11.2009  00:33

Já jsem se i místy zasmála, přestože často mě napadlo, že takhle pitomá snad hlavní hrdinka být ani nemůže... nebylo to tak zlý, jak bych podle hodnocení předpokládala. tak buď mám nízké nároky na nenáročnou zábavu nebo mi měkne mozek... měla bych se mrknout na nějakou kvalitní klasiku, abych se srovnala :o)

• 15.11.2009  15:40
    2Bobule (2009)

Nenáročná zábava, u které lépe vypnout a nepřemýšlet... u první scény jsem uvažovala, jestli to jsou teda ještě ukázky nebo co, protože mi do fimu vůbec nesedla. Ale přestože některé ftípky byly značně ohrané a vůbec ne vtipné a že některé herecké výkony byly mírně řečeno nepřesvědčivé, i tak musím říct, že na mě 2Bobule udělaly celkem dobrý dojem. Proč? protože jsem nečekala nic hlubokého, ani nového, prostě jen zábavu, český film, který nedosahuje kvalit Kolji nebo Pelíšků, ale ani blbosti Kameňáku a Jak ulovit miliardáře... prostě něco mezi a tam bych také 2Bobule zařadila. A upřímně řečeno - Dobrý ročník, s nímž jsou Bobule neustále srovnávané, mi zas až tak dobrý nepřišel :o)

• 9.11.2009  11:28
    Útěk ze Sobiboru (TV film) (1987)

Tak tohle je film, který mě naprosto odrovnal a později donutil k zamyšlení (když jsem se vzpamatovala). v mém případě byl vliv filmu umocněn ještě situací, kdy jsem ho viděla - po návštěvě několika koncentračních a pracovních táborů v Polsku. Jedná se o silný příběh podle skutečných událostí, který je navíc i dobře natočený.

• 9.11.2009  11:21

Možná je to tím, že Šifru jsem četla a Andělé a démony ne, ale tenhle film na mě udělal mnohem lepší dojem než šifra. Hanks tady celkem exceluje a McGregor byl také výbroný, i když ke konci poněkud nepřesvědčivý. Nicméně má film pořád dost nedostatků, hlavně v ději - jak říkám, nečetla jsem knihu, takže nevím, jak moc se film drží předlohy, ale některá vysvětlení, jak kdo na co přišel, se mi zdála dost nepravděpodobná... nicméně je to film, který stojí za to vidět a krásné záběry Říma mu také dodají jisté kouzlo.

• 28.10.2009  22:02
    Náhradníci (2009)

Myšlenka filmu náhradníci je v jádru skvělá, Bruce Willis taky téměř neztrácí na svém ošuntělém a zkrvaveném šarmu, Rosamund Pike jako žalem zničená a skrze umělou náhradu žijící manželka má taky něco do sebe... přesto není výsledek příliš dobrý. Dobře rozjetý scénář začne brzy dost pokulhávat a ke konci filmu už sotva dopajdá. Když hlavní hrdina v kritické chvíli zmáčknul tlačítko Shift, jediné, co mě v tu chvíli napadlo, bylo: COŽE??? Úplný závěr už je pak naprosto fušersky našroubovaný, předvídatelný a vcelku nezáživný. Přesto má film několik zajímavých momentů, kvůli kterým se vyplatí ho vidět, tedy pokud je člověk fanouškem sci-fi žánru.Takže až na ne příliš povedený konec a místy poněkud nepřesvědčivé triky, jsou Náhradníci celkem koukatelný filmový zážitek.

• 25.9.2009  21:28

Jak už to bývá, když je první díl úspěšný a originální, druhý mu nesahá ani po kotníky... totéž platilo i u Doby ledové. ale kupodivu trojka tuhle sérii zachránila. Není tak originální ani skvělá jako první díl, ale i tak je dost povedená. Některé vtípky jsou vážně povedené a nové postavy stojí za vidění - šílený Buck s britským přízvukem mi tak trochu připomínal Petra Pana a možná i Jacka Sparrowa, což vůbec není špatná kombinace.

<< předchozí 1 2 3