JannieMc

JannieMc

Jana Milušková

okres Brno
Ať vítr fouká! =´)


3 body

Moje komentáře

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 27.5.2013  18:17
  2:37 (2006)
  ****

  Hola Guys! =´) Poselství filmu mi prvně nebylo jasné, ale jak jsem si ještě jednou pustila rozhovory se studenty, dokumentární pojetí bylo brilantně zvoleno!, došlo mi to. A vyděsilo. Lidé okolo nás pro nás mají tak nezměrný význam, dopad jejich existence je tolik významný, že je životně nutné mít neustále oči a srdce otevřené. A to je jeden důvod, proč stojí za to si 2:37 pustit - motivace! Nesmírně oceňuji herecký výkon Teresy Palmer, nečekala jsem jej! A hudební podklad! - to je druhý důvod! - mnoho věcí jsem čekala, ale závěrečná scéna a odhalení celého poselství, mi vyrazilo dech! "Sometimes you just get so wrapped up in your own problems that you just don't notice anybody else."

  • 8.7.2014  00:41

  Hola Guys! =´) Trošku jinak to, co už známe...a upřímně - ne vůbec špatně! Já si to užila...a p. Kevin mi tu "foukal". Řekla bych: drsná lyrika...=´)

  • 3.12.2014  23:23
  Adoration (2013)
  ***

  Hola Guys! =´) Už dlouho mě film tolik nerozčiloval(!) a hlavní postavy (ty perfektní "mamky") tolik nezajímaly. A přitom mě to vlastně nechávalo naprosto chladnou...zvláštní, zvláštní - jako kdybych vylezla na tu jejich plošinu uprostřed moře, na níž nikdo s kým bych se mohla pozdravit či líbat, v kapse měla rozmáchanou cigaretu, ale to vše za nádherného dne.

  • 24.2.2014  20:56

  Hola Guys! =´) ...nechtělo se mi ani mrkat, aby mi něco neuteklo...výborně! - ach ano, škoda té nízkorozpočtovosti. Ale díky bohu za to, že nešetřili na hereckých výkonech a atmosféře. - "Láska trvá navěky."

  • 26.12.2014  11:46
  Akta X (TV seriál) (1993)
  ****

  Hola Guys! =´) Shlédnuto celé.

  • 26.2.2014  16:52
  Akvabely (2007)
  ***

  Hola Guys! =´) ...koukám, jak dojíždí titulky, a opravdu nevím, jak hodnotit...to, co mě zaujalo byl neodhadnutelný příběh, tohle jsem doopravdy nečekala. A skoro po celý film jsem se buď smála a nebo se držela za čelo a přemýšlela, co mi holky ještě ve svém tápání a milování, jak to pojala paní Sciama, ukáží. - napadá mě, že je těžší a těžší, s přibývajícími lety, se do citů, tak jadrných u jedněch a tak okleštěných o veškerý soucit s aroma "hráčství" a strachu u druhých, vžít...ale ano! Bylo to dobré,...a zvláštní... - no, zvláštně dobré! (+ ke komentáři Flipper/a: napadlo mě i něco podobného...)

  • 19.5.2015  18:58

  Hola Guys! =´) Vůbec bych se nebála vystřelit tomuto filmu hvězdy čtyři - potenciál tam je. Jenže...děravý scénář - ano, to fakt občas bolelo ;) - a zmiňovaný potenciál zůstal naprosto nenaplněn. Ve scénách, které měly být nejsilnější chyběla energie a chemie a vybrané schéma ("něco se stalo, ale tohle se odehrává až poté"), které viselo právě na energii a chemii mezi herečkami, tak zůstalo osamoceno jako naprosto neopodstatněné vyznání lásky mezi tvůrci filmového snímku...ach jo! A přitom závěrečná scéna mohla celý film poslat do scénáristického "polo"nebe! (Jak bylo očividně zamýšleno.)

  • 26.1.2014  20:58

  Hola Guys! =´) ...je těžké vůbec hodnotit dramata takového rozsahu, kde jde o životy všech. - ale pro jednu věc jsem ráda, že jsem April Showers viděla... : "I just have always thought we´d have more time..." - sic nelze sama sebe odejmout od morálního dopadu snímku, ale musím alespoň napsat tolik: vnímavá a výborná kamera, citlivé výkony a jeden z filmů, který je vkusně natočen s ohledem na jakýkoli cit, který taková tragédie dokáže vyvolat. - a musím napsat ještě jednu věc. Velice oceňuji, že se tento snímek nezaměřil na vysvětlování činu, který byl způsoben. Protože to vysvětlit nejde... "It´s just doesn´t have to be for nothing."

  • 24.3.2013  12:03
  Ať žijí rytíři! (TV seriál) (2009)
  ***

  Hola Guys! =´) Mně se dětské seriály prostě líbí. A tak i když tomuto chybí mnohé - je to vcelku zdlouhavé a nemá to žádné velké grády - je to jaksi sladké a plné dětí, které si chtějí hrát, ale musí bránit tvrz. A že měly pár dobrých nápadů! "..."

  • 21.1.2015  18:28
  Batesův motel (TV seriál) (2013)
  ****

  Hola Guys! =´) after first season. - škoda těch nepotřebných marihuanových odboček, protože vztah Normy a Normana jsem si takto vyšperkovaně zpracovaný ani neuměla představit. Well done! - after second season. - zvedám o jednu hvězdu za brilantní herecké výkony a propracovaný scénář vztahu Normy a Normana! - Tráva, bohužel, zůstala a pořád je tato linie i dost děsná. :)

  • 7.1.2014  13:53
  Benny a Joon (1993)
  ****

  Hola Guys! =´) Úplně přesná trefa do BAREVNÉHO! Za to dík! =´) "Měly bychom nechat Joon, aby se sama rozhodla..." - a vlastně všechny, ať si jsou, kým jen chtějí být!!!

  • 24.3.2013  13:18
  Bestiář (2007)
  **

  Hola Guys! =´) Ten film mi je stále víc a víc nesympatický a nepříjemný. Danica se sice snaží najít to, co je pro ni nejlepší, ale hledá to i v rovině herecké. Ani Vašut, ani Matonoha, ani Etzler, ani Hádek, ani moje oblíbenkyně Čvančarová ze scénáře, který si sám podkopává nohy, nic nevykouzlí. Dvě hvězdy za Rodena, který je divný tak, jak mu to scénář dal. "Musím Ti něco ukázat - PÁV!!!" - to mě rozesmálo! Ale jinak se divím, co tím autorka paní Nesvatbová chtěla vlastně říci? - ono se to totiž dosti trefně v angličtině překládá jako : The bitch´s diary. A to je asi tak všechno.

  • 5.1.2016  22:10
  Birdman (2014)
  ***

  Hola Guys! =´) Ačkoli oceňuji formu i obsah! I přesto, že cítím, jak záleží na tom "Teď a Tady"!... - Bylo to dobré! Snad jen: když ne super-hrdinové, kdo jiný by měl mířit přesně? ... míří se na srdce, Birdmane.

  • 5.3.2014  23:12
  Blondie (2012)
  ***

  Hola Guys! =´) Pro mě přenádherně nasnímaný obrázek, každý záběr má svoji záměrnou související atmosféru, čtyř žen, které zjistí, že krev nikdy v životě nemůže být jenom voda, ač s ní mícháš sebedéle. "You old hag..."

  • 21.5.2013  20:04
  Bobby (2006)
  ***

  Hola Guys! =´) Hm, to ano!, bylo to dobré! - ale pro mě tam "něco" chybělo...ne, nebylo to v herectví - všichni svoje role zvládli bravurně a ta záplava herců, byl to krásný herecký koncert! ...ne, nebylo to v režii, protože ta měla zajímavý podtón od začátku až do konce a střídání archivních záběrů (na to jsem byla zvědavá, jak to zvládnou) s filmovými bylo vkusně a šikovně vymodelováno. Mimochodem - soundtrack vynikající!!! (tam za pět hvězd!). Jen bych si asi přála, aby příběh nebyl rozlámán na tolik někdy nezajímavých částí a spíš se soustředil na pár hlavních postav a dal jim hloubku, abych v tom závěru trochu jinak než rozumově pochopila, co to pro ně všechno a všechny znamenalo. - Rána to byla velká, to všichni víme...škoda, že tady to vyloženě neroztříštilo dveře, okna a všechno nešlo pryč!!!... - ráda bych citovala něco z filmu, ale nebudu - pusťte si film a čekejte na konečný projev senátora...bylo to prosté a mocné a stále s velkou řvavostí platné! A ten bych tu mohla citovat celý.

  • 10.10.2017  01:23
  Bojovník (2015)
  ****

  Hola Guys!=') ...brilantně napsané (na tak prozkoumaném prostoru jako je ring)!...souznící režie...zážitek&porozumění. "I'm mess..." - still fighting though! Almost amazing... - v tomto žánru film, na který by měl být čas.=')

  • 21.5.2015  13:08

  Hola Guys! =´) What she (playboxguest) said! ...

  • 14.2.2016  18:12

  Hola Guys! =´) Film, na který jsem čekala koliko let až do tohoto dne, kdy se mě každý moment dotkl natolik intenzivně a nezapomenutelně, že mám chuť vidět jej celý ještě jednou teď a tady. Příběh, kde hlavní roli hraje individualita, sentimentalita, láska, touha, přátelství a prostý život sám. Film, který mám ráda pro to, že jsem vše pochopila. Proto, že tyto city již pochopit a rozpoznat umím. Miluji tento film ale hlavně pro to, že si o cenu za něžnost neřekl krvelačně a bez taktu, ale nádherně správně a rozhodně z lásky. Jakoby beze slov, z očí do očí...ale v jistotě plného pochopení.

  • 15.9.2016  15:21

  Hola Guys! =´) Tak tuhle sedmdesátkovou, stylovou a vyšperkovanou jízdu jsem si dnes vyloženě zasloužila! :D Už dlouho jsem se takhle nezasmála! Za to dík!

  • 17.12.2015  22:37

  Hola Guys! =´) Dokáži si představit. že je rozdílné, se na tento film dívat bez zkušeností s Alzheimerovou demencí a se zkušenostmi prožitými, nezapomenutelnými a věrně přítomnými...nejenom, že je to příběh prožitý, ale také veskrze reálný... A jako ta, co zná, hodnotím. (Napadá mě teď verš z písně Hany Zagorové:"...Za každou chvíli s Tebou platím víc, než se Ti může zdát...") Ten, kdo tento příběh "zná". nemůže snad ani nic víc, než ocenit každou minutu... Paní Christie a pan Pinsent jsou ve svých rolích jedineční, živí, věrní, přítomní a nezapomenutelní. A dík scénáristce/režisérce za "tichý, zoufalý, hlasitý výkřik Granta při odhazování sněhu a lopaty..."...vynikající! "Well, I´ll see you again tomorrow, I suppose...please, don´t. don´t...Well, I´ll see you tomorrow, I suppose..."

  • 21.5.2015  17:57

  Hola Guys! =´) Sice nedokáži ohnout svoji mysl tolik, abych si dokázala naplno představit, jaké je to být sexuálně přitahována a zamilována do dítěte, ale jsem schopna ocenit Danielův přístup a naprosto dospělé a uznalé chování a pochopení své situace a toho, jak se bude v budoucnu vyvíjet. - cítím, jak se má mysl rezepjala a otevřely se v ní nové obzory. - a rozhodně se mi nechce Daniela za jeho orientaci křižovat...spíš je mi ho prostě líto.

  • 21.1.2015  22:25
  Dexter (TV seriál) (2006)
  *****

  Hola Guys! =´) I´ve seen it once, twice and...so on!

  • 25.9.2016  08:04
  Domek z karet (TV seriál) (2013)
  ***

  Hola Guys! =´) - after first season... - Ale dál už koukat nebudu...Tahle chladná jízda, sic brilantně napsaná, zrežírovaná, zahraná a promyšlená (!), zmrazila můj zájem o postavy či další vývoj událostí. Nepotřebuji další důkazy o krutosti lidské povahy a zběsilosti mocenské podstaty. Maketu světa americké politiky tak opouštím vážně ráda.

  • 14.2.2015  13:07

  Hola Guys! =´) Nádherná hudba a živá kamera, ano, ano! Jenže tam, kde by barevnost potřebovala city a hudba potřebovala slova, je díra. Hrozně hluboká černá díra, která vycucává všechno mocné z potenciálně silného dramatu o osudové lásce, depresi a beznadějném hledání vnitřního "teď a tady!" - Ach jo,...

  • 24.3.2013  12:41

  Hola Guys! =´) Já se bavím ještě teď, když si na to vzpomenu! Brendan Fraser je ve své roli kluka, co nepoznal po 35 let nic jiného než svoje rodiče a domov v podzemním, protiatomovém bunkru, prostě perfektní! Bavil mě od začátku až do konce! Film má spoustu nápadů, postřehů a reakcí na svět a to já oceňuji. Určitě si jej pustím ještě jednou, abych se potěšila! "To je syn!" "Já jsem matka!" "Jsem otec!" Bylo to perfektní!

  • 21.1.2015  22:23
  Dr. House (TV seriál) (2004)
  ****

  Hola Guys! =´) I´ve seen it all.

  • 18.8.2015  11:37
  Drsňačky (2013)
  ***

  Hola Guys! =´) Jééééj, to pomohlo! Smát se! A Zasmát se! =´) What else do you want? ;)

  • 25.2.2016  00:07

  Hola Guys! =´) ...krásně nakreslený scénář podpořený hereckými výkony...je mi hezky, jak cítím, že tvůrcům záleželo na tom, aby vyzněl jen sám o sobě...a při pohledu z dálky je vše ještě o jednu barvu krásnější.

  • 6.8.2015  11:51

  Hola Guys! =´) Promiňte mi, pane Krobote i všichni zúčastnění, ale za tuhle vulgární, sprostou a bezduchou tragédii (bohužel v jakémkoli smyslu slova...) se postavit nechci.

  • 5.12.2016  19:28

  Hola Guys! =´) Jsem vděčná za úspěšnou filmovou adaptaci. Miluji knihy s jejich vlastní autentickou atmosférou. Knihu jsem četla. Nepustila jsem ji z ruky jednu dlouhou a skvělou noc. - A Dívka ve vlaku je úspěšnou a osobitou filmovou adaptací. A za to fakt dík! =´)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6