JannieMc

JannieMc

Jana Milušková

okres Brno
Ať vítr fouká! =´)


3 body

Moje komentáře

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 1.9.2019  23:06

  ...za ty malinký filmový jedinečný vzpomínkový sekundy s Díky =') o hvězdu navíc!

  • 2.2.2018  12:44
  Westworld (TV seriál) (2016)
  *****

  Hola Guys!=') ...za MYŠLENKU/postřeh/připomínku, která mě ohromuje, zajímá, fascinuje, děsí i dojímá...za pomalu vyprávěnou odyseu, až na kost obnažující, za temnou, agresivní, stereotypní, vzteklou stránkou našeho lidství...za scenérie, herce, herectví...za nebojácný fakt si to zlé jen představit...za tu těch pět.

  • 12.12.2016  23:28

  Hola Guys! =´) ...samotný fakt, že experiment přestal být během jednoho dne experimentem a začal být ukázkou snadné ovlivnitelnosti hotových osobností, je děsivý, až nesnesitelně bolestivý při hlubším hloubání... - doporučuji se o samotném experimentu a o doktoru Zimbardovi informovat před shlédnutím právě tohoto snímku. Je nejblíže skutečným událostím. - filozofovat tu nebudu, jen doporučuji...

  • 15.9.2016  15:21

  Hola Guys! =´) Tak tuhle sedmdesátkovou, stylovou a vyšperkovanou jízdu jsem si dnes vyloženě zasloužila! :D Už dlouho jsem se takhle nezasmála! Za to dík!

  • 9.9.2016  21:06
  Jentl (1983)
  *****

  Hola Guys! =´) Zbožňuji filmy, které mou duši, mou představivost, mou vůli žít po svém, rozfoukají do všechno možných směrů, dimenzí a světů! A za to dík, Yentl, protože dohrávají poslední tóny a já tu sedím a nechám se tou silou příběhu, slov a citů jen tak unášet a Bůh ví, že to bylo napsáno! (A zahráno a natočeno a zazpíváno a prožito!) /Skvěle!!!/ =´) "Papa, watch me FLYYYY!"

  • 7.5.2016  18:02
  Mallory (2015)
  *****

  Hola Guys! =´) Pro mě je nemožné hodnotit dokumenty...nelze hodnotit lidské osudy! - Lze se dojmout, zažít neprožité, pochopit, fandit, žít, stýskat si, klýt a uvažovat... - Mallory, občas si na Tě vzpomenu a budu Ti přát (a přeji!) mnoho sil a prostost žití, alespoň takovou jakou ji znám já...

  • 23.3.2016  23:45
  Polednice (2016)
  *****

  Hola Guys! =´) Z básně, nad kterou nepřemýšlíme, sic ji známe povětšinou do posledního slova, vzniklo dílo, které je v české filmografii pro mě nové a vzácné. Nestojí, jako jiné, na hereckých výkonech, i když ani ty nelze zhola nevyzdvihnout!, ale na příběhu/scénáři, který z notoricky známé básně stvořil hluboce intenzivní drama o mamince, která chtěla být matkou, jak si o ní sníme, myslíme si, ale vystavena tlaku (momentálnímu i psychickému) svoji umíněnost dovedla k tragé....skoro...dii. - netušila jsem sama, jaké ta báseň má možnosti. A ukázalo se, že pravěce doopravdové. A za to dík! - Myšlenku! Tu oceňuji, tu oceňuji velice!

  • 14.2.2016  18:12

  Hola Guys! =´) Film, na který jsem čekala koliko let až do tohoto dne, kdy se mě každý moment dotkl natolik intenzivně a nezapomenutelně, že mám chuť vidět jej celý ještě jednou teď a tady. Příběh, kde hlavní roli hraje individualita, sentimentalita, láska, touha, přátelství a prostý život sám. Film, který mám ráda pro to, že jsem vše pochopila. Proto, že tyto city již pochopit a rozpoznat umím. Miluji tento film ale hlavně pro to, že si o cenu za něžnost neřekl krvelačně a bez taktu, ale nádherně správně a rozhodně z lásky. Jakoby beze slov, z očí do očí...ale v jistotě plného pochopení.

  • 14.1.2016  01:43

  Hola Guys! =´) Bylo to chytré, vtipné a ze života...mělo to styl, inteligenci a myšlenku...a navíc to, čemu rozumím. Great, almost brilliant! =´)

  • 12.1.2016  12:35
  Slídil (2014)
  *****

  Hola Guys! =´) Sama sebe se ptám, proč ztrácím drahocenné hodiny mého života sledováním filmů, u kterých už z mema vím, že pro mě nebudou mít žádný smysl. Dívala jsem se díky Jakeovi, samozřejmě. - Tento film je souborem geniálního herectví, geniálního scénáře a fantastické režie! Tak alespoň něco :)

  • 23.12.2015  19:15

  Hola Guys! =´) ...this Christmas I do believe...I felt it! Love is all around! And hapinness as well! I feel the Christmas in the wind and it sure does feel amazing! =´) J.

  • 17.12.2015  22:37

  Hola Guys! =´) Dokáži si představit. že je rozdílné, se na tento film dívat bez zkušeností s Alzheimerovou demencí a se zkušenostmi prožitými, nezapomenutelnými a věrně přítomnými...nejenom, že je to příběh prožitý, ale také veskrze reálný... A jako ta, co zná, hodnotím. (Napadá mě teď verš z písně Hany Zagorové:"...Za každou chvíli s Tebou platím víc, než se Ti může zdát...") Ten, kdo tento příběh "zná". nemůže snad ani nic víc, než ocenit každou minutu... Paní Christie a pan Pinsent jsou ve svých rolích jedineční, živí, věrní, přítomní a nezapomenutelní. A dík scénáristce/režisérce za "tichý, zoufalý, hlasitý výkřik Granta při odhazování sněhu a lopaty..."...vynikající! "Well, I´ll see you again tomorrow, I suppose...please, don´t. don´t...Well, I´ll see you tomorrow, I suppose..."

  • 22.9.2015  10:33
  The Fall (TV seriál) (2013)
  *****

  Hola Guys! =´) - Brilliant! =´)

  • 18.9.2015  15:19
  V hlavě (2015)
  *****

  Hola Guys! =´) With Joy and Sadness hrdě nastupuji do vlaku dojatých až k slzách, a to hned milionkrát. Whatever! ;D

  • 18.8.2015  10:24
  Otec rodiny (2000)
  *****

  Hola Guys! =´) Jsou dva filmy, na které koukám každé Vánoční ráno už nějaký ten rok..."The Holiday" a "The Family Man". Pro naději, pro život, pro radost i pro dojetí...pro jasnou a čistou (,co na tom že pohádkovou - to přeci ale k Vánočnímu ránu patří!) výpověď o tom, že to, na čem doopravdy záleží, je hned za rohem, třebas to bude dlouho trvat, než se na to podíváme, ale je to tam! Kouzlo, které ve mně drnčí s každou minutou těchto filmů: It´s there! Look! Just take that chance!" - je to milé, je to legrační, je to dojemné, je to zasněžené, je to plné pravd a je to plné uvěřitelných charakterů...and let me tell you about priorities!!!... "I want that Cake! I Want it!" (i když tahle scéna a její smysl jsou pro mě už navždy zničené :D Ach, Bojovníku!!! Ty lotře!!! :D)

  • 22.5.2015  19:57

  Hola Guys! =´) Dokument vynikající...realita v něm zahrnutá naprosto zdrcující...

  • 21.1.2015  22:29
  Hra o trůny (TV seriál) (2011)
  *****

  Hola Guys! =´) after third season - oy, this is rather brilliant... - a jak se na seriálovém nebi objevují další řady (four, five,six), pak by v mém hodnocení hvězdy mizely pěkně jedna za druhou...přesně tak jak tvůrci pod svojí zástavou nechávají bez varování zemřít své "božské" postavy... - snad by v rodovém rčení Hry o trůny mělo se říkat:" All New, gets really Old."

  • 21.1.2015  22:26
  Přátelé (TV seriál) (1994)
  *****

  Hola Guys! =´) The top of all tops.

  • 21.1.2015  22:25
  Láska je Láska (TV seriál) (2004)
  *****

  Hola Guys! =´) No need for comments...;)

  • 21.1.2015  22:25
  Dexter (TV seriál) (2006)
  *****

  Hola Guys! =´) I´ve seen it once, twice and...so on!

  • 21.1.2015  22:24
  Queer as Folk (TV seriál) (2000)
  *****

  Hola Guys! =´) I´ve seen it all - and not only once.

  • 5.1.2015  17:18
  Zmizelá (2014)
  *****

  Hola Guys! =´) Fincherovská atmosféra a naprosto geniální výkon paní "MRCHY" Rosamund by měli být dostatečným a stoprocentním doporučením. I když, a to fakt naštve!, mi to celé přišlo UNDONE ve chvíli, kdy jsem do toho píchla a nevytekly žádné jiné emoce či motivace než ty podbízené. Avšak z posledních pár vět a pohledů se mi rozdrkotaly zuby - to pro změnu bylo WELL DONE. "What have we done to each other?"

  • 10.11.2014  22:56

  Hola Guys! =´) Jsem ráda, že jsem seriál viděla do posledního dílu...abych docenila film. A jsem za to tak ráda - dokázaly/i to!...žily/i dál! =´)

  • 7.5.2014  00:14
  Sunset Strip (2000)
  *****

  Hola Guys! =´) Dejme tomu, že život je skládačka...a já si tuhle Californskou skládanku - kdy ulice byly 24 hodin narvané lidmi, co si žili po svém - bary zahlcené kouřem z cigaret, trávy a strun od kytary - a kdy každá barva dávala smysl i barvoslepému fotografovi - kdy sis mohl ve čtyři ráno dát v restauraci zelené želé se šlehačkou gratis a o hodinu později si zahrát na společné kombo s číšníkem - milovat kohokoli, ale hlavně teď a vášnivě, protože zítra může být všechno jinak - já si tu skládanku zamilovala... Taková báječná pohodička s cool muzikou a stylově přítulnou atmosférou. A za to dík! =´)

  • 5.5.2014  13:08

  Hola Guys! =´) Láska i na druhý pohled - zatímco Legs Angeliny Jolie (Foxfire, 1996) je hravý a skotačivý plamínek, který se vzedme, kde se mu zlíbí a spálí věci, co se mu znelíbí a nebo se mu protiví - Legs Raven Adamsové je divoce se vzdouvající požár, který by spálil celý prales, kdyby na jeho větvích rašili muži. Legs (1996) chtěla ochránit pár žen, Legs (2012) chce ochránit každou, která to potřebuje. Kontrasty a podobnosti obou i jejich sester z Foxfire jsou plamenné! - i tenhle Foxfire mě do sebe vtáhl a nepustil, to mám moc ráda. - Oboje za pět - well done! =´) "Duše je jako plamen, který má ohromnou sílu, dokud hoří..."

  • 24.2.2014  20:56

  Hola Guys! =´) ...nechtělo se mi ani mrkat, aby mi něco neuteklo...výborně! - ach ano, škoda té nízkorozpočtovosti. Ale díky bohu za to, že nešetřili na hereckých výkonech a atmosféře. - "Láska trvá navěky."

  • 12.2.2014  16:21
  Ona (2013)
  *****

  Hola Guys! =´) Pro mě neuvěřitelně zajímavý zážitek. Jsem doslova otřesena a taky je mi hezky, je to rozporuplné a plné. Na rovině psychologické a sociologické tak silný a rozpínavý snímek, že nad jeho aspekty přemýšlím i pár hodin poté, co jsem jej viděla. Hluboce pátrající filmy, které přešlapují hranice, mam ráda. Je to originální, milé, hrozné, pomalé, bolestné, slzopudné, rušivé, přemýšlivé, hluboké i romantické. Zvláštní, ale větrné. Doopravdy, mám zajímavé pocity...rozhodně na mě čeká alespoň ještě jedno shlédnutí. Za to dík, Jonze!=´) "You´re confusing me." "Hi there!"

  • 26.1.2014  23:31
  Pocahontas (1995)
  *****

  Hola Guys! =´) ...za naprosto každé slovo, zpívané i řečené, za naprosto každý smysl, schovaný i řečený - A za každou chvíli, scénu i cit,...pro vítr! =´) "Colors of the Wind" - Ať vítr fouká! =´) J.

  • 25.1.2014  23:39

  Hola Guys! =´) Každý z nás má film, který jej kdysi vzal za srdce a ta láska, aniž by byla vůbec možna vysvětlit, pokračuje přes každou další filmovou minutu, až...TOHLE je pro mě láska! =´)

  • 13.10.2013  15:47
  Nine Lives (2005)
  *****

  Hola Guys! =´) ...intimní příběhy...intimní herectví...intimní...jako kdyby si přátelé sedli ke sklence a vyprávěli si bez lží o nejskrytějších pocitech...ne odkud přišli, ale jak se cítí tam, co právě žijí...teď a tady. Fascinující... - děkuji. A: "Všichni jsme propojeni..." - a vůbec! Zaleží na tom čím? Žasnu nad nápadem a nad spracováním...často se to nestává a to miluji - takže ještě jednou za to dík! =´)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6