JannieMc

Ať vítr fouká! =´)

3 body

• 8.9.2016  18:58
    Funny Girl (1968)

Hola Guys! =´) Hvězda navíc za Barbřinu neodolatelnou a veskrze inspirující OSOBITOST!

• 5.9.2016  02:11
    Hra peněz (2016)

Hola Guys! =´) PaneBože! Tento svět doopravdy produkuje filmy jen pro to, aby ukázal, jak je tento svět v h....u?! No, varují nás myšlenkou...a ta je zásadní.

• 19.8.2016  12:16

Hola Guys! =´) Oceňuji: Když mě film překvapí a když převede hloubavou vztahovou /či téměř filozofickou/ myšlenku na filmové plátno - To je doopravdové umění. Great job, mistr Strickland!

• 5.8.2016  17:25
    Respire (2014)

Hola Guys! =´) ...o intenzitě vztahu máme každý svůj příběh a taky známe to, že je vášeň nezvladatelná... - to, co Respire otevírá, je možnost nahlédnout do výkladu psychického vydírání, slabosti duše, kruté upřímnosti samoty a místo pro bezbřehé přání (pro mě!), abychom nedělali to, co nechceme, aby druzí dělali nám. - to vše zaměřili v přátelství! Ach...to má přátelská duše lapala po dechu. - hodnotím pouze herecké výkony a atmosféru, protože vše ostatní je nevydýchatelné.

• 20.6.2016  23:18
    Nejseš sám (1978)

Hola Guys! =´) Nakrásno přemilý film o tom, jak kluci rozumí sobě a svým malým světům... - A ano, má svou silnou myšlenku - být gay je OK ;) a taky: Buď svým vlastním příběhem... ;) A za to dík! =´) "I´ve met boy and I really like Him..."

• 9.6.2016  07:44

Hola Guys! =´) " Nesmím myslet na sex a Joea...Bože, dej, ať si mu nesednu na klín." - výborně! - "Jsem její matka. Jsem tou poslední, které by řekla, že ji něco trápí." - ano, ano, pod hladinou je mnoho pravd o matkách a dcerách, o ženách a dívkách...a za to dík!

• 2.6.2016  20:41

Hola Guys! =´) ..."What are you doing this for?" "I´m just passing time..." - o lidech s lidmi, na které je zajímavé se koukat, ale v mnohém zajímavější v nich hledat podstatu volání o pomoc a chuť něčemu alespoň malému rozumět a něčeho velkolepého se dotknout.

• 1.6.2016  18:27

Hola Guys! =´) Bohužel už by se daly spočítat na prstech mých rukou hodiny, které jsem strávila sledováním filmů beze smyslu a bez života...a Je Te Mangerais k nim přidává nudných 90 minut. Hloupá já! Kdybych film vypnula, jak mi radil instinkt...no, kdyby. Ach jo! ;)

• 7.5.2016  18:02
    Mallory (2015)

Hola Guys! =´) Pro mě je nemožné hodnotit dokumenty...nelze hodnotit lidské osudy! - Lze se dojmout, zažít neprožité, pochopit, fandit, žít, stýskat si, klýt a uvažovat... - Mallory, občas si na Tě vzpomenu a budu Ti přát (a přeji!) mnoho sil a prostost žití, alespoň takovou jakou ji znám já...

• 25.4.2016  13:56
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

Hola Guys! =´) After first season.

• 23.3.2016  23:45
    Polednice (2016)

Hola Guys! =´) Z básně, nad kterou nepřemýšlíme, sic ji známe povětšinou do posledního slova, vzniklo dílo, které je v české filmografii pro mě nové a vzácné. Nestojí, jako jiné, na hereckých výkonech, i když ani ty nelze zhola nevyzdvihnout!, ale na příběhu/scénáři, který z notoricky známé básně stvořil hluboce intenzivní drama o mamince, která chtěla být matkou, jak si o ní sníme, myslíme si, ale vystavena tlaku (momentálnímu i psychickému) svoji umíněnost dovedla k tragé....skoro...dii. - netušila jsem sama, jaké ta báseň má možnosti. A ukázalo se, že pravěce doopravdové. A za to dík! - Myšlenku! Tu oceňuji, tu oceňuji velice!

• 11.3.2016  17:02
    Pečovatel (2014)

Hola guys!=´) Kdybych se do morku kostí nestyděla za to, že se točí tyto tragédie (opět film vyšinutého světa), dala bych hvězdy i čtyři...velice intenzivní drama...ale "au a uff", byl to hnus...

• 25.2.2016  00:07

Hola Guys! =´) ...krásně nakreslený scénář podpořený hereckými výkony...je mi hezky, jak cítím, že tvůrcům záleželo na tom, aby vyzněl jen sám o sobě...a při pohledu z dálky je vše ještě o jednu barvu krásnější.

• 24.2.2016  20:53

Hola Guys! =´) Jsem u vytržení z fantastických hereckých výkonů! - za ty hvězdy, dávám hvězdy. A za hudbu též! A za pár dechberoucích scén taky! - Lída Baarová byla svou vlastní ženou a její příběh je obyčejný, ano, obyčejný v neobyčejně krutém čase...ten kontrast je, jak to jenom napsat, zvláštní...ano, nutí mě to přemýšlet. - jsem fakt ráda, že jsem šla do kina! I když v průběhu filmu a v režii je několik momentů, záběrů a slov, které tam nesedí a jsou tak zvláštní a jiné než atmosféra a dopad. - Je to jako film, který neví, čím má být a přitom ví, o čem je. Působí to na mě, jako kdyby měl film odstup sám od sebe a rozdvojoval se a zase se spojoval. Jak říkám, prostě zvláštní. - ale co! Bylo to dobré! A herci občas dokáží stvořit dobrý film i bez podnětné spolupráce režiséra. Za to dík!

• 14.2.2016  18:12

Hola Guys! =´) Film, na který jsem čekala koliko let až do tohoto dne, kdy se mě každý moment dotkl natolik intenzivně a nezapomenutelně, že mám chuť vidět jej celý ještě jednou teď a tady. Příběh, kde hlavní roli hraje individualita, sentimentalita, láska, touha, přátelství a prostý život sám. Film, který mám ráda pro to, že jsem vše pochopila. Proto, že tyto city již pochopit a rozpoznat umím. Miluji tento film ale hlavně pro to, že si o cenu za něžnost neřekl krvelačně a bez taktu, ale nádherně správně a rozhodně z lásky. Jakoby beze slov, z očí do očí...ale v jistotě plného pochopení.

• 11.2.2016  17:09
    Lucy (2014)

Hola Guys! =´) ...je mi smutno...nechápu, proč se teď všude musí střílet a krvácet...mně by stačilo válet se v myšlence! "I am everywhere."

• 21.1.2016  18:30

Hola Guys! =´) Je to nechutná kruťárna, ale to je Tarantino... :) - násilí mě v jeho filmech začíná malinko děsit a rozhodně přestává bavit, ale pořád na něj chodíme do kina, pořád o něm diskutujeme, takže hádám, že Tarantino se dobře baví, protože i když jsou jeho poslední příběhy až téměř hrůzné svou bestiální i bravurní (v každém Tarantinově filmu jsou momenty, kdy bych tleskala klíďo i ve stoje! :)) hravostí, je to, ve smyslu "jít či nejít odpoledne do kina", vždycky moc fajn den. :)

• 14.1.2016  01:43

Hola Guys! =´) Bylo to chytré, vtipné a ze života...mělo to styl, inteligenci a myšlenku...a navíc to, čemu rozumím. Great, almost brilliant! =´)

• 12.1.2016  12:35
    Slídil (2014)

Hola Guys! =´) Sama sebe se ptám, proč ztrácím drahocenné hodiny mého života sledováním filmů, u kterých už z mema vím, že pro mě nebudou mít žádný smysl. Dívala jsem se díky Jakeovi, samozřejmě. - Tento film je souborem geniálního herectví, geniálního scénáře a fantastické režie! Tak alespoň něco :)

• 5.1.2016  22:10
    Birdman (2014)

Hola Guys! =´) Ačkoli oceňuji formu i obsah! I přesto, že cítím, jak záleží na tom "Teď a Tady"!... - Bylo to dobré! Snad jen: když ne super-hrdinové, kdo jiný by měl mířit přesně? ... míří se na srdce, Birdmane.

• 2.1.2016  16:01
    The Visit (2015)

Hola Guys! =´) ...tolik jsem se těšila! Nový Shyamalan! Nová temná romantika ala The Village? Promenádující se odvaha a nápad ala The Sixth Sence? Světlá apokalyptická spojitost ala The Sign? V očekávání můj drahý bratr zhasnul světla, zesílil zvuk, já udělala popcorn a jeli jsme na The Visit. - v atmosféře jsme za vlasy vytahovali napjaté dýchání nás obou, škubali nohami v intenzivních momentech, rozpřádali potenciální scénáře postavené na znalosti režisérovi biografie ve filmu a žhavě, a později téměř nedýchající, očekávali vyústění v tolik minulostí ověřených návštěv...a ve vší té hořící a plápolající zběsilé nedočkavosti jsme po špičkách vlezli do pokoje toho, u něhož jsme byli na návštěvě. A našli jsme muže se zaschlou slinou u spodního rtu, němě na nás zíral, právě se stal vrahem, tak jako ti, které nám tolik vychválil... a my se na něj vrhli a ptali se ho: proč?...jen škoda, že jeho odpověď se mi zdála nechutná a byla mi ukradená ve chvíli, kdy byla nedostatečně zodpovězena. - samozřejmě se na dalšího Shyamalana poženu třeba i do kina jako zběsilá. Budu se těšit. Škoda jen, že se nebudu těšit na celý příběh. Protože fakt nestálo za to ztratit dvacet minut života za finální akt ala The Visit. ..

• 28.12.2015  15:23

Hola Guys! =´) ...vlkodlačí souvislost jsem nepochopila...nepátrala jsem po "zjevném" scénáristickém smyslu...pro mě je film snímkem o lásce, jak ji je možno také prožít... - a tak jsem si tento příběh prožila...

• 23.12.2015  19:15

Hola Guys! =´) ...this Christmas I do believe...I felt it! Love is all around! And hapinness as well! I feel the Christmas in the wind and it sure does feel amazing! =´) J.

• 17.12.2015  22:37

Hola Guys! =´) Dokáži si představit. že je rozdílné, se na tento film dívat bez zkušeností s Alzheimerovou demencí a se zkušenostmi prožitými, nezapomenutelnými a věrně přítomnými...nejenom, že je to příběh prožitý, ale také veskrze reálný... A jako ta, co zná, hodnotím. (Napadá mě teď verš z písně Hany Zagorové:"...Za každou chvíli s Tebou platím víc, než se Ti může zdát...") Ten, kdo tento příběh "zná". nemůže snad ani nic víc, než ocenit každou minutu... Paní Christie a pan Pinsent jsou ve svých rolích jedineční, živí, věrní, přítomní a nezapomenutelní. A dík scénáristce/režisérce za "tichý, zoufalý, hlasitý výkřik Granta při odhazování sněhu a lopaty..."...vynikající! "Well, I´ll see you again tomorrow, I suppose...please, don´t. don´t...Well, I´ll see you tomorrow, I suppose..."

• 6.12.2015  11:16
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Hola Guys!=´) I´ve seen it all! - Nakonec na How I Met Your Mother byl v mém životě správný čas a já na konci všech řad zažila i nostalgii. - i když musím říct, že jsem se skrz celý seriál bavila stejnou měrou, jakou jsem byla nedočkavá, kdy už to vše skončí. And it is done!

• 6.12.2015  09:17
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Hola Guys! =´) Druhá série je u mě v počtu hvězd na DVOU.

• 22.9.2015  10:33
    The Fall (TV seriál) (2013)

Hola Guys! =´) - Brilliant! =´)

• 18.9.2015  15:19
    V hlavě (2015)

Hola Guys! =´) With Joy and Sadness hrdě nastupuji do vlaku dojatých až k slzách, a to hned milionkrát. Whatever! ;D

• 2.9.2015  13:08

Hola Guys!=´) Vážně (až na toho užvaněného a praštěného promotéra - proč??? :D) super! A až to jednou pojede v televizi, usměju se a fakt moc ráda se kouknu!

• 22.8.2015  08:51
    Temné kouty (2015)

Hola Guys! =´) Knihu jsem si užila - její napětí a její vyvrcholení, které jsem nečekala do nejtemnějšího posledního koutu. Film je sic scénáristicky i režisérně slabší, ale alespoň z větší části se podařilo převést napětí i atmosféru. Jasně, že to mohlo být lepší, ale co, mohlo to být i daleko horší! Škoda jedné, ne jediné věci, že kvůli lepšímu pochopení ucouvl scénárista o pár kroků do světla, jako kdyby to vzal zkratkou, a tak hrůznost a dopad činu nebyl tak zásadní, jak na mě z knihy ze stínů vyskočil. Univerzální pravidlo pro adaptace: Prvně kniha, potom film! Opakujte se mnou: Prvně kniha, potom film! ;)