JannieMc

JannieMc

Jana Milušková

okres Brno
Ať vítr fouká! =´)


3 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 13.1.2015  14:54
  Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)
  ****

  Hola Guys! =´) hodnotím po třech sezonách. - se vzpomínkou na mnoho smíchu i pousmání nad věcmi naprosto familiárními i ledově přesnými.

  • 5.1.2015  17:18
  Zmizelá (2014)
  *****

  Hola Guys! =´) Fincherovská atmosféra a naprosto geniální výkon paní "MRCHY" Rosamund by měli být dostatečným a stoprocentním doporučením. I když, a to fakt naštve!, mi to celé přišlo UNDONE ve chvíli, kdy jsem do toho píchla a nevytekly žádné jiné emoce či motivace než ty podbízené. Avšak z posledních pár vět a pohledů se mi rozdrkotaly zuby - to pro změnu bylo WELL DONE. "What have we done to each other?"

  • 29.12.2014  18:01
  Trhni si! (2006)
  odpad!

  Hola Guys! =´) Byla to výzva: vidět šestý nejhorší film. Bylo to přání: trhat se smíchy. - Dreams DO come true!!! :D (chichi) - ale ještě jedna věc, kterou nedokáži logicky pochopit: Paris naprosto bez studu "paroduje" sama sebe. Já si totiž myslím, že se u toho natáčení a příběhem dobře bavila. A to je tedy vrchol! :D

  • 26.12.2014  11:46
  Akta X (TV seriál) (1993)
  ****

  Hola Guys! =´) Shlédnuto celé.

  • 12.12.2014  20:04

  Hola Guys! =´) Rozsáhlá výpověď nehmatatelné hranice mezi dobrem a zlem v lidské duši o tom, jak těžce lze ohnout a přizpůsobit a jak krutě je schopna ublížit, když je třeba ji v pravdě a síle lidského prozření opět narovnat. - těžký film, těžké emoce posléze, těžké uvědomění. "So we gagged her to stop her shouting."

  • 3.12.2014  23:23
  Adoration (2013)
  ***

  Hola Guys! =´) Už dlouho mě film tolik nerozčiloval(!) a hlavní postavy (ty perfektní "mamky") tolik nezajímaly. A přitom mě to vlastně nechávalo naprosto chladnou...zvláštní, zvláštní - jako kdybych vylezla na tu jejich plošinu uprostřed moře, na níž nikdo s kým bych se mohla pozdravit či líbat, v kapse měla rozmáchanou cigaretu, ale to vše za nádherného dne.

  • 28.11.2014  16:19
  Mr. Brooks (2007)
  ***

  Hola Guys! =´) Tyo, dost dobrý!!!

  • 10.11.2014  22:56

  Hola Guys! =´) Jsem ráda, že jsem seriál viděla do posledního dílu...abych docenila film. A jsem za to tak ráda - dokázaly/i to!...žily/i dál! =´)

  • 27.10.2014  15:59

  Hola Guys! =´) Škoda, že skutečná pointa zůstala zaklíněna mezi "nigga" a "shit(y)" a "my man and no my woman". Nic není jen černé a jen bílé, ať se snažíme či chceme jakkoli, to, odkud jsme vyšli, nás nevyhnutelně v určitých mezích definuje...jenže je to zaklíněno až moc pevně a hodně hluboko - pod všemi těmi černobílými kecy. "Don´t Be Afraid..."

  • 20.7.2014  20:26

  Hola Guys! =´) Tak takhle jsem si to nepamatovala...žasnu.

  • 17.7.2014  03:24

  Hola Guys! =´) Čtyři hvězdy za nečekané: nečekaně dobrý český dabing (moc často to nedělám, že bych si prvně stáhla českou verzi, ale tohle mě nesmírně bavilo a nadchlo!) a za neočekávaný příběh (a já si myslela a myslela, jak by to mohlo skončit)! Co na tom, že se s námi bruslilo - ty vločky, co "padaly z nebe", byly perfektní! =´)

  • 8.7.2014  00:41

  Hola Guys! =´) Trošku jinak to, co už známe...a upřímně - ne vůbec špatně! Já si to užila...a p. Kevin mi tu "foukal". Řekla bych: drsná lyrika...=´)

  • 10.5.2014  14:00

  Hola Guys! =´) Ta nezvyklost je okouzlující a právě proto tolik neuchopitelná. - Violet a Daisy je tím filmem, u kterého si i za rok budu pamatovat pár scén a psát o nich v cynickém porovnání s tím, co žiji (sprchování se na kopci mrtvých těl, vražedkyně s jojem a slepými náboji, "tanec vnitřního krvácení", to name a few...) - a to je moc fajn. Ale ani nezařaditelnost a smělá originalita, ukrutná roztomilost a vražedná lidskost nedostřelí na takový film, kde by všechno fungovalo. Přestože střípky byly moc kouzelné. "If you touch, you DIE."

  • 7.5.2014  00:14
  Sunset Strip (2000)
  *****

  Hola Guys! =´) Dejme tomu, že život je skládačka...a já si tuhle Californskou skládanku - kdy ulice byly 24 hodin narvané lidmi, co si žili po svém - bary zahlcené kouřem z cigaret, trávy a strun od kytary - a kdy každá barva dávala smysl i barvoslepému fotografovi - kdy sis mohl ve čtyři ráno dát v restauraci zelené želé se šlehačkou gratis a o hodinu později si zahrát na společné kombo s číšníkem - milovat kohokoli, ale hlavně teď a vášnivě, protože zítra může být všechno jinak - já si tu skládanku zamilovala... Taková báječná pohodička s cool muzikou a stylově přítulnou atmosférou. A za to dík! =´)

  • 5.5.2014  13:08

  Hola Guys! =´) Láska i na druhý pohled - zatímco Legs Angeliny Jolie (Foxfire, 1996) je hravý a skotačivý plamínek, který se vzedme, kde se mu zlíbí a spálí věci, co se mu znelíbí a nebo se mu protiví - Legs Raven Adamsové je divoce se vzdouvající požár, který by spálil celý prales, kdyby na jeho větvích rašili muži. Legs (1996) chtěla ochránit pár žen, Legs (2012) chce ochránit každou, která to potřebuje. Kontrasty a podobnosti obou i jejich sester z Foxfire jsou plamenné! - i tenhle Foxfire mě do sebe vtáhl a nepustil, to mám moc ráda. - Oboje za pět - well done! =´) "Duše je jako plamen, který má ohromnou sílu, dokud hoří..."

  • 2.5.2014  09:56

  Hola Guys! =´) Laura je příšerná kráva...a Simona Stašová úžasná herečka! ;)

  • 20.4.2014  20:33

  Hola Guys! =´) Rozverné a anglické dílečko s milým "Darling" na každém rohu, přesně s takovými příchutěmi, které se Vám s trochou štěstí, což hlavnímu hrdinovi ze srdci přeji!, bude líbit natolik, jako mě, abyste jej s úsměvem dokoukali do konce, pokývli hlavou a řekli si: Jo! Proč ne!? :) - a vtipné to bylo! - taky chci zažít večírek v blázinci a mít gramofon pod postelí a ingredience na koktejl ve skříni na šaty! "Adam, darling..."

  • 20.4.2014  12:59
  Hannibal (TV seriál) (2013)
  ***

  Hola Guys! =´) ...after first season. + závěrečná scéna = perla ...after second season: Jsem maličko konsternována nečekaným zuřivým koncem. Za zvláštní a hutnou lepkavě chutnou i nechutnou atmosféru a charismatické herce i scénář nechávám své hodnocení nezměněné, ale že bych měla chuť ihned zkouknout další sérii, hm, ta chuť mě za poslední díl přešla. Jsem totiž přejedená, Hannibale, děkuji za večeři a zas někdy! - po 3. sérii - už fakt nikdy...

  • 18.4.2014  21:24
  Tanner Hall (2009)
  ***

  Hola Guys! =´) Ve výsledku Díky moc! za všechny po celém příběhu poházené drobečky, protože během posledních deseti minut mi občasnou mezeru pomohly zalepit. - A taky Díky za to, že dámy zůstaly od začátku do konce stejné (,tzn. samy sebou!=´)), žádné velké povahové překvápko a: Kde se tohle jako v Tobě vzalo - period, right? - To snad jedině divokou Vicky jsem víc pochopila až na konci. - bylo mi v Tanner Hall vlastně děsně fajn! Sweet, little, Funny, (sexy), colorful journey to girlfriend town. That´s about it.

  • 4.4.2014  21:12

  Hola Guys! =´) Emoce, naděje a neskutečná vzdouvající se síla k tomu taky něco změnit a nebo alespoň na celý svět, s megafonem u pasu, zakřičet: Hands off my kids!!! - Dámám Davis, Gyllenhaal a Hunter moc děkuji, že vůbec jsou, protože filmy s nimi stojí za každou minutu! Ach...to bylo cool! =´)

  • 5.3.2014  23:12
  Blondie (2012)
  ***

  Hola Guys! =´) Pro mě přenádherně nasnímaný obrázek, každý záběr má svoji záměrnou související atmosféru, čtyř žen, které zjistí, že krev nikdy v životě nemůže být jenom voda, ač s ní mícháš sebedéle. "You old hag..."

  • 26.2.2014  16:52
  Akvabely (2007)
  ***

  Hola Guys! =´) ...koukám, jak dojíždí titulky, a opravdu nevím, jak hodnotit...to, co mě zaujalo byl neodhadnutelný příběh, tohle jsem doopravdy nečekala. A skoro po celý film jsem se buď smála a nebo se držela za čelo a přemýšlela, co mi holky ještě ve svém tápání a milování, jak to pojala paní Sciama, ukáží. - napadá mě, že je těžší a těžší, s přibývajícími lety, se do citů, tak jadrných u jedněch a tak okleštěných o veškerý soucit s aroma "hráčství" a strachu u druhých, vžít...ale ano! Bylo to dobré,...a zvláštní... - no, zvláštně dobré! (+ ke komentáři Flipper/a: napadlo mě i něco podobného...)

  • 24.2.2014  22:51
  Sonja (2006)
  **

  Hola Guys! =´) ...za to, že citlivé období první velké lesbické lásky se s úsměvem prožít nedá, hvězdička Sabrině Kruschwitz za herectví, kde bylo potřeba a kde to scénář vyžadoval a že jsem jí uvěřila - za to dík moc!...a taky za to, že ty pomalé blízké záběry byly doopravdy moc krásné! A taky za to, že spolu jezdily na motorce! A četla jí báseň! =´)

  • 24.2.2014  20:56

  Hola Guys! =´) ...nechtělo se mi ani mrkat, aby mi něco neuteklo...výborně! - ach ano, škoda té nízkorozpočtovosti. Ale díky bohu za to, že nešetřili na hereckých výkonech a atmosféře. - "Láska trvá navěky."

  • 20.2.2014  22:34
  Polibek (1998)
  ****

  Hola Guys! =´) ...jakkoli Vám to bude znít, musím napsat, že tento film mi VONĚL! ...nezaměnitelná atmosféra...sladký Danny DeVito...jako vždy svá Holly a k tomu všemu milé, přemilé!, poselství podané nefalšovaně lidsky, že VŠE BUDE OK!, a cesta není jenom jedna... - doopravdová paráda! S nimi bych si někdy ráda otevřela lahvinku... =´)

  • 12.2.2014  16:21
  Ona (2013)
  *****

  Hola Guys! =´) Pro mě neuvěřitelně zajímavý zážitek. Jsem doslova otřesena a taky je mi hezky, je to rozporuplné a plné. Na rovině psychologické a sociologické tak silný a rozpínavý snímek, že nad jeho aspekty přemýšlím i pár hodin poté, co jsem jej viděla. Hluboce pátrající filmy, které přešlapují hranice, mam ráda. Je to originální, milé, hrozné, pomalé, bolestné, slzopudné, rušivé, přemýšlivé, hluboké i romantické. Zvláštní, ale větrné. Doopravdy, mám zajímavé pocity...rozhodně na mě čeká alespoň ještě jedno shlédnutí. Za to dík, Jonze!=´) "You´re confusing me." "Hi there!"

  • 26.1.2014  23:31
  Pocahontas (1995)
  *****

  Hola Guys! =´) ...za naprosto každé slovo, zpívané i řečené, za naprosto každý smysl, schovaný i řečený - A za každou chvíli, scénu i cit,...pro vítr! =´) "Colors of the Wind" - Ať vítr fouká! =´) J.

  • 26.1.2014  20:58

  Hola Guys! =´) ...je těžké vůbec hodnotit dramata takového rozsahu, kde jde o životy všech. - ale pro jednu věc jsem ráda, že jsem April Showers viděla... : "I just have always thought we´d have more time..." - sic nelze sama sebe odejmout od morálního dopadu snímku, ale musím alespoň napsat tolik: vnímavá a výborná kamera, citlivé výkony a jeden z filmů, který je vkusně natočen s ohledem na jakýkoli cit, který taková tragédie dokáže vyvolat. - a musím napsat ještě jednu věc. Velice oceňuji, že se tento snímek nezaměřil na vysvětlování činu, který byl způsoben. Protože to vysvětlit nejde... "It´s just doesn´t have to be for nothing."

  • 25.1.2014  23:39

  Hola Guys! =´) Každý z nás má film, který jej kdysi vzal za srdce a ta láska, aniž by byla vůbec možna vysvětlit, pokračuje přes každou další filmovou minutu, až...TOHLE je pro mě láska! =´)

  • 22.1.2014  03:08
  Elena Undone (2010)
  ****

  Hola Guys! =´) Chci dát čtyři nebo jenom dvě - a vyznejte se v tom. OK! Čtyři za to, že Necar Zanegan byla právě v této roli to, co jsem potřebovala. Povídala mi překrásné city skrz její oči - to bylo herecké! - v naprosto jednoduchém příběhu...a to není celé. Pro mě jsou tímto filmem DETAILY a CITY v té druhé Ženě!!! - Proč dávám čtyři hvězdy? Proto, že to co celým filmem plyne - poselství: láska, kterou hledáme (,jen ji nepřestat hledat! - ať je v jakémkoli přestrojení!) je na dosah! Jen natáhnout ruku a nebát se...no, alespoň se nebát navždy a věřit všemu, co cítíš. že Tě vede správnou cestou! =´) "Maybe - some of us ARE MADE to have a soulmate..." - mám pocit, že pro tohle se právě tyto filmy, a nejenom ony, točí: láska. A tak doporučuji, protože kvůli citům miluji filmy... =´)