JannieMc

JannieMc

Jana Milušková

okres Brno
Ať vítr fouká! =´)


3 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 20.1.2014  15:20

  Hola Guys! =´) Právě psychedeličnost, barevnost a zvláštní pojetí kamery i režie jsou problémem, proč nemohu panu Scorsesemu nastřelit víc než dvě hvězdy. Je to až moc řvavé a tak příběh, který Frank žije, vůbec nevyjde najevo a Frank působí jako ještě větší looser a blázen, než ve skutečnosti je. - celé je to až moc rychlé a pro mě tak i zbytečné vyprávění. Naprosto zbytečné...ano, existují filmy, na které je krásné se podívat alespoň skrz zajímavou kameru a režii. Je mi to moc líto, ale Bringing Out the Dead tímto filmem není.

  • 7.1.2014  13:53
  Benny a Joon (1993)
  ****

  Hola Guys! =´) Úplně přesná trefa do BAREVNÉHO! Za to dík! =´) "Měly bychom nechat Joon, aby se sama rozhodla..." - a vlastně všechny, ať si jsou, kým jen chtějí být!!!

  • 21.12.2013  19:10

  Hola Guys! =´) Jen jsem přejela přes komentáře - obvykle jich pár prvních čtu - a vidím: "...vyčítat!..." - wow! - já bych nic takového nenatočila a své čtyři dávám jen proto, že to nebylo velkolepé od začátku. To je celé. To je hlavně můj názor. Nemyslím si, že bych dokázala něco takového natočit, v tom méně napsat a tím spíš to hodnotit... seděla jsem v kině, byla jsem ohromena a to je ono!!! - to je ono!!! =´) Jen...dala bych o hvězdu víc, kdyby mě kamerou, režií a hereckými výkony a tím spíš VÝKONY!!! neohromila jen ta poslední hodina a půl!!! - ale stejně!!! Neumím si představit,... - ani to nemohu popsat. - to, nad čím jsem během "I see fire" by Ed Sheeran uvažovala, bylo toto: Kdo by to dokázal??? (přečíst Tolkiena, napsat na něj scénář a pak je takto zfilmovat...) - tohle jsem prvotní pocity. A jakkoli to bylo chaotické a své..no, také jsou i mé reakce teď. A to dík! =´) " I AM FIRE!"

  • 4.11.2013  02:18
  Virginia (2010)
  ***

  Hola Gyus! =´) Chci napsat toto - na film mě nalákala Jennifer...to, co jsem dostala bylo mnohé: Jennifer, Ed, jiný život, barvy, opice se zbraní v ruce, láska, útěk, ale ne tak docela, pravda, vtip a bolest...a pak jsem doposlouchala a jak píše larelay: zírala jsem do blba a vstřebávala emoce.... - Bylo to šílené! A tak DOBRÉ!!! - tak šílené, že běžím od tama, ale stejně se k tomu vrácím! - a tak dobré: no, Jennifer! =´) "..Vy jste přišel sám?" "vy jste nás chtěla oba?" "Ne, to je jedno - kdo mě vyslechne, postačí..."

  • 1.11.2013  10:15

  Hola Guys! =´) TO BYLO TAK DOKONALE ROZTOMILÉ!!! =´)

  • 1.11.2013  10:01

  Hola Guys! =´) k tomuhle se chci vyjádřit - chtěla jsem dát jednu hvězdu za to, že ten překrásný film zase a zase zklouzl do klišoidního chuchvalce, kde po Vás jde banda poldů, která se vás snaží zastřelit, protože náhodou milujete a nebo jdete do horního světa, kde stejně vlastně umřete - nebo co to bylo, no,... :D - a nebo pět hvězd, protože to bylo tak strhujíce nádherné, tak romantické, tak prosycené hudbou a tak milé, něžné i vášnivé! Guys, zůstanu na prostředku, protože nejlepší je na tento film se podívat bez jakýchkoli očekávání a pak dostanete velkou vřelou paralelní pusinku! =´) Když ji chytnete!!!

  • 13.10.2013  15:47
  Nine Lives (2005)
  *****

  Hola Guys! =´) ...intimní příběhy...intimní herectví...intimní...jako kdyby si přátelé sedli ke sklence a vyprávěli si bez lží o nejskrytějších pocitech...ne odkud přišli, ale jak se cítí tam, co právě žijí...teď a tady. Fascinující... - děkuji. A: "Všichni jsme propojeni..." - a vůbec! Zaleží na tom čím? Žasnu nad nápadem a nad spracováním...často se to nestává a to miluji - takže ještě jednou za to dík! =´)

  • 13.10.2013  12:34

  Hola Guys! =´) ..i přesto, že něco zmizelo, život jde dál - ale jak! Doopravdy záleží zase jenom na Vás, jak se necháte příčinami a následky ovlivnit a jak daleko zapůsobí na vaše vnímání světa, nebo alespoň toho malého kousku, který jste si vyhranili pro sebe - který je z jakéhosi důvodu TAK důležitý. Stejně záleží jenom na tom, aby člověk dýchal...těžce, lehce, rychle a v interakci s prostorem a lidmi v něm. - doopravdy nenápadný snímek, který mě ale od začátku držel na špičkách, jak jsem se snažila udržet rovnováhu - zatínat pěsti a záhy se smát...a to temné, co dýchá pod povrchem. "Jste v pořádku?" "Ztratil jsem se..."

  • 7.10.2013  14:30

  Hola Guys! =´) ach, ty iluze...ach, ten život...ach, ta atmosféra! - k tomu nic víc: Jdu žít! =´) a taky bych si malinko ráda proletěla "elektrickou bouři", se vší upřímností... Ať Vám vítr fouká! J. =´)

  • 9.7.2013  09:33
  Foxfire (1996)
  *****

  Hola Guys! =´) ... - hm, je to v mém srdci a vepsáno do větru... =´) "...this is so I will always remember tonight...and You ..."

  • 9.7.2013  09:20
  The Runaways (2010)
  ****

  Hola Guys! =´) ...za herecké výkony a atmosféru... "This is my life..." - a tu sílu a touhu žít, jak chci!

  • 6.7.2013  19:54

  Hola Guys! =´) mám ráda, když film dostojí svému názvu."In Your Hands", kdy Kristin Scott Thomas maluje na zatím pokreslené stěny svého herectví umělecké dílo hodno Monetova génia, si podávají ruce a srdce dva lidé, kteří jsou nepřímo spojeni ztrátou, aby si je na konci vzájemně umyli, namazali olejem a poté odsekli...ještě dlouho jsem přemýšlela nad Anninou motivací v závěru filmu a myslím, že mi to došlo/nedošlo, a tím se mi film celý spojil. Ohromuje mě, jak tiše a pomalu promlouval a tak nahlas teď mlčí...co k tomu vlastně taky říct?, takže taky řvu do ticha, abyste nečekali, že se Vás to dotkne a odtáhne do sklepení, jen čekejte, že budete poslouchat a chtít pak vědět víc. "Je u mě doma, spí v mé posteli..."

  • 28.6.2013  18:13
  Ripleyho hra (2002)
  **

  Hola Guys! =´) Pan Malkovich je sice mistr herec a Lena Headey je mi svým herectvím nesmírně sympatická, ale ten film mě nudil...a vůbec nic mi nepředal. Samozřejmě pokud vyzdvihnout jednu věc, pak je to Dougray Scott...chladný a odměřený Tom Ridley, chladný a odměřený film, který mi ani nepotřásl rukou, když jsme se loučili. "Je mrtvý?" "Já nevím..už víme, že nejsem žádný expert."

  • 28.6.2013  10:20
  Nařčení (2012)
  ***

  Hola Guys! =´) snímku Compliance a důvodům, proč se na něj podívat přihrávají tři věci, dle mých pocitů: 1. nejjednodušší důvod - atmosféra vzrůstá hutně a i když se pak ptáte, jak je možné něco takového brát jako vážnou věc a vést se příkazy notně zvláštního policisty, přesto sledujete dění na plátně se zatajeným dechem, definitivně prvních 45 minut!, a k tomu podkladově hraje stejně vtíravá a stejně atmosférická hudba. 2. Dreama Walker jako děvče vystavené psychickému i sexuálnímu znásilnění je tak uvěřitelná a všichni herci jsou bravurní! Provozní FastFoodu - Ann Dowd - a její nezaměnitelné role - to je páni herečka! A i ten, co jsem si myslela, že by mohl nadělat největší škody na mladé Becky, mě nakonec přikoval do sedadla! 3. A právě ten rozkol - udělala bych to? Nebo ne? Nechala bych se zmanipulovat? A proč zrovna takhle?...něco na tom je, když tady čtu komentáře, že jsme možná vyčůránci a nikdy bychom se, Češi, do něčeho takového nenechali zatáhnout, no, my bychom totiž možná ani nezvedli telefon, že!? ...tak se na to podívejte! A očekávejte všechno! ;) "...we have to find the money, do you understand?..."

  • 26.6.2013  12:18

  Hola Guys! =´) dobře, dobře - když se na to podívám jako na akční film, hodnotím třemi hvězdami - za honičku v písečné bouři a nesmrtelnost každého agenta na plátně! - když se na to podívám očima, co se na Mission koukaly včera, pak dávám jednu hvězdu, protože to mělo všechno, ale NIC nebylo dotáhnuto do konce či vysvětlené...jako by Bird uletěl, jen tak... :) Takže - akční jízda! Good for you! Ale jinak?...nic moc. "Tys ji prostě vykopla!!!" "Bylo to instinktivní!"

  • 26.6.2013  12:11

  Hola Guys! =´) Chci to napsat jednoduše - mě prostě fascinuje, že v době, kdy pojmy jako "láska na první pohled", "láska", "vášeň pro druhého", "tanec" mají jiný význam, než kdysi mívali, zní skrz Love in the Afternoon tón, který je všechny spojuje, ale nenechává je na půl cesty vhledem k dnešní době, ale plně je využije a dá na odiv a křičí do světa a vše je v tomto díle jaksi výraznější a hrany ostřejší a vtip a kuráž doopravdová a jak to fouká, dává to sílu! To se mi moc líbilo! =´) "Dear mistr Flannagan, předkládám seznam mých nápadníků pro ověření...číslo 1.: Kanadský hokejista; číslo 2.: import-export; číslo 3.: Holandský alkoholik; číslo 4.: španělský toreador; číslo 5.: německý obchodník; číslo 6.: šofér německého obchodníka; číslo 7-10.: účastníci cyklistické výpravy;..." (pozn.: čísla jsem zpřeházela a vymyslela, omlouvám se. ;) ale stejně! - bylo jich 19! :D)

  • 3.6.2013  16:29
  True Love (TV seriál) (2012)
  ***

  Hola Guys! =´) Stejně jako HELLSTRUCK jsem viděla díl s Kayou a mám i podobný názor na délku jednoho dílu, emoce byly popsány, intimní povaha citu mezi hrdinkami, rozhodnutí a city - vše podáno tak ladně a empaticky, ale nebylo dost místa na to, aby vykvetly - v tom délka jednoho dílu omezuje. Jinak se ale o kvalitě herectví, ani nápadu na seriál nedá pochybovat. Jako experiment dobré! (tím myslím - já jsem experimentovala :))

  • 27.5.2013  18:17
  2:37 (2006)
  ****

  Hola Guys! =´) Poselství filmu mi prvně nebylo jasné, ale jak jsem si ještě jednou pustila rozhovory se studenty, dokumentární pojetí bylo brilantně zvoleno!, došlo mi to. A vyděsilo. Lidé okolo nás pro nás mají tak nezměrný význam, dopad jejich existence je tolik významný, že je životně nutné mít neustále oči a srdce otevřené. A to je jeden důvod, proč stojí za to si 2:37 pustit - motivace! Nesmírně oceňuji herecký výkon Teresy Palmer, nečekala jsem jej! A hudební podklad! - to je druhý důvod! - mnoho věcí jsem čekala, ale závěrečná scéna a odhalení celého poselství, mi vyrazilo dech! "Sometimes you just get so wrapped up in your own problems that you just don't notice anybody else."

  • 27.5.2013  18:05

  Hola Guys! =´) ...pro mě ten film má až moc významů, abych jej komentovala či hodnotila jinak. Prostě to musíte vidět a pak pochopit a pak hodnotit! :) "What would I do without You!?"

  • 21.5.2013  20:04
  Bobby (2006)
  ***

  Hola Guys! =´) Hm, to ano!, bylo to dobré! - ale pro mě tam "něco" chybělo...ne, nebylo to v herectví - všichni svoje role zvládli bravurně a ta záplava herců, byl to krásný herecký koncert! ...ne, nebylo to v režii, protože ta měla zajímavý podtón od začátku až do konce a střídání archivních záběrů (na to jsem byla zvědavá, jak to zvládnou) s filmovými bylo vkusně a šikovně vymodelováno. Mimochodem - soundtrack vynikající!!! (tam za pět hvězd!). Jen bych si asi přála, aby příběh nebyl rozlámán na tolik někdy nezajímavých částí a spíš se soustředil na pár hlavních postav a dal jim hloubku, abych v tom závěru trochu jinak než rozumově pochopila, co to pro ně všechno a všechny znamenalo. - Rána to byla velká, to všichni víme...škoda, že tady to vyloženě neroztříštilo dveře, okna a všechno nešlo pryč!!!... - ráda bych citovala něco z filmu, ale nebudu - pusťte si film a čekejte na konečný projev senátora...bylo to prosté a mocné a stále s velkou řvavostí platné! A ten bych tu mohla citovat celý.

  • 9.4.2013  23:59

  Hola Guys! =´) Radši do té chatrče neměli lézt! Nikdo z nich! Ale vy tam vlezte, bez váhání! - Vyprávění je to pomalé o jednou rychlém spádu událostí, které utvoří svět, v němž nikdo neměl žít. Svět bez oceánu, město na konci světa, svět, kde jedno velké tajemství ukryté mezi zaprášenými knihami a stránkami atlasu v překrásné přírodě Nového Zélandu vede Paula po cestách, na kterých se práší tak, že se nedá dýchat, alespoň než vše smyje vlahý a poklidně poetický a smířlivý déšť. - soundtrack vynikající!, Matthew McFadyen je výborný (nese na svých bedrech celý příběh. A cítila jsem, že se on neláme podle atmosféry, ale atmosféra se láme a obtáčí okolo něho.)! - válím se uprostřed té osudné chatrče na zemi v prachu, čtu si knížky, nasávám atmosféru, poslouchám muziku a čekám, jestli ji objeví někdo další, abychom si mohli povídat...bylo to zatraceně dobré. "Es nuestro secreto!" "I'd rather be a no-one somewhere, than a someone nowhere."

  • 6.4.2013  21:52

  Hola Guys! =´) A tak je 21:48 a já jsem dostala od filmu vše, co jenom od "movie picture" potřebuji! Ať vítr fouká! =´) V tuto chvíli nemohu napsat nic jiného. Fantazie!!! "(Každá věta...) + I love You!!!")

  • 6.4.2013  18:58
  Surfařka (2011)
  *****

  Hola Guys! =´) Když já tyhle filmy podle skutečných událostí nasáklé neskutečnou sílou a dávkou energie a láskou k životu miluji! - a když tam mám Helen Hunt a pro mě poprvé skutečně skvěle hrajícího pana Quaida a tu mladou herečku slečnu Robb, která mě svým výkonem skutečně vzala do příběhu, do života!? Navíc skvělý soundtrack, napětí a malé vibrace bouřících se vln lidství pod tím vším. Vln, které umí vycítit jen část lidského osazenstva Země, natož na ně nasednout. No,...bylo to báječné!=´) "I don´t need easy, I just need possible!" "I´m gonna surf again, that´s it!"

  • 5.4.2013  18:10

  Hola Guys! =´) Když já mám taky ráda anglický humor, ale tady mi ta černota spíš vadila - bylo toho moc a nebo málo? Bavila jsem se, občas, to jo! Byla jsem ale taky dost otrávená a distancovaná od příběhu a to asi nejspíš dělalo to "valium" a smradlavý výbuch v koupelně, opakování motivů a "...dejte nám ještě pět minut.". Ne, že by to byl špatný film - vlastně vůbec!, všimla jsem si, že má i skvělý soundtrack!, ale něco mi tam chybělo a nebo přebývalo!? "O vyrážku už se nestarám, spíš mi vadí, že mám h...o strejdy Alfieho v puse." "...je pravda, že v neděli je mešní víno...hm,...je mešní víno v neděli sladší!?"

  • 24.3.2013  14:07

  Hola Guys! =´) Pro mě za dlouhou dobu něco, co se mě hluboce osobně dotklo. Ta bolest, nespravedlnost, statečnost, ty černé a bílé barvy, kontrasty!!! Hned jsem si musela přečíst knihu! - a musím se přiznat, že jsem byla tak pohnutá příběhy všech postav, že jsem z těch pocitů a citů v průběhu filmu asi čtyřikrát nefalšovaně brečela. - po přečtení knihy jsem to dílo dokázala ocenit o to více, protože se podařilo beze zbytku předlohu přenést na plátno. Plus - herecké výkony (nominace i ocenění bez pochyb! Škoda, že Viola si nakonec Oscara neodnesla, ale věřím, že na její roli nikdo nezapomene, i bez té sošky.), hudba, režie a krásná kamera. "I´m the living proof", závěrečná titulková píseň vše jenom podtrhla. - páni, mám chuť si to pustit ještě jednou! "How does it feel raising another child when you know that your own is at home with somebody else?" "It feel..." (a ten pohled plný bolesti a ztráty...)

  • 24.3.2013  13:42
  Fantom opery (2004)
  *****

  Hola Guys! =´) Hudba nádherná, skvěle zasazená do děje a "Think of Me" a "Learn to Be Lonely" a "All I Ask of You" a dobře, mohla bych vyjmenovat každou píseň! Režie Joel Schumachera je zase plná skoků a odskoků, ale mně to k hudbě a příběhu sedělo. Emmy Rossum, Gerard Butler i Patrick Wilson zpívají bez chybky a mocně! A když Phantom zpívá Music of the Night", Vás se to nedotýká? Na mě to dýchlo atmosféru, na mě to zapůsobilo, na mě to vrhlo veškerou emoci a nepustilo se to! Už se těším, až si tento vizuálně, herecky, muzikálně, umělecký kousek pustím znovu a znovu a znovu! "Angel of Music..."

  • 24.3.2013  13:18
  Bestiář (2007)
  **

  Hola Guys! =´) Ten film mi je stále víc a víc nesympatický a nepříjemný. Danica se sice snaží najít to, co je pro ni nejlepší, ale hledá to i v rovině herecké. Ani Vašut, ani Matonoha, ani Etzler, ani Hádek, ani moje oblíbenkyně Čvančarová ze scénáře, který si sám podkopává nohy, nic nevykouzlí. Dvě hvězdy za Rodena, který je divný tak, jak mu to scénář dal. "Musím Ti něco ukázat - PÁV!!!" - to mě rozesmálo! Ale jinak se divím, co tím autorka paní Nesvatbová chtěla vlastně říci? - ono se to totiž dosti trefně v angličtině překládá jako : The bitch´s diary. A to je asi tak všechno.

  • 24.3.2013  13:08
  Máj (2008)
  ****

  Hola Guys! =´) Ta vizuální stránka přeci byla kouzelná!!! A stačila!!! - zdůraznila pocity, které se z básně jenom těžko dají převést na plátno a já cítila, že se to panu Brabcovi podařilo lépe, než se kdy dalo čekat, že se to může podařit. Že všechno ostatní moc nefunguje - to mi je úplně ukradené! Lyrika v praxi Máchova Máje natočená moderně, směle a vnímavě! "Hynkuuuu, Vilémeeee, Jarmiloooo!"

  • 24.3.2013  12:41

  Hola Guys! =´) Já se bavím ještě teď, když si na to vzpomenu! Brendan Fraser je ve své roli kluka, co nepoznal po 35 let nic jiného než svoje rodiče a domov v podzemním, protiatomovém bunkru, prostě perfektní! Bavil mě od začátku až do konce! Film má spoustu nápadů, postřehů a reakcí na svět a to já oceňuji. Určitě si jej pustím ještě jednou, abych se potěšila! "To je syn!" "Já jsem matka!" "Jsem otec!" Bylo to perfektní!

  • 24.3.2013  12:24

  Hola Guys! =´) Nechte mě předeslat, že muzikály mám prostě hrozně ráda! - Na Sweeneym jsem byla v kině. Seděla jsem tam sama, nasávala atmosféru, která se mi někdy, být naprosto upřímná, hnusila, ale zároveň mě nasávala do sebe jako ubrousek krev, když se říznete při holení. - ale nebyl to šedý, depresivní pocit, ale jaksi něco hutného a hmatatelného a skutečného, kouzelného. - ano, je to tvrdé, hudba někdy zatáhne za uši a Johnny ten hlas nemá kdovíjaký, ano, je z toho něco cítit (myslím to doslova, jakkoli divně to zní), ano, skončí to špatně a ano, je to vizuální, dramatické a tragické. Normálně si najdu na muzikálu alespoň jednu písničku, kterou bych si stáhla a pouštěla, ani to se nestalo. Ale pro mě to všechno funguje!!! Má to být šedé, má to být tragické, má to být drsné, má to být agresivní. Vždyť se tam zabíjejí lidi, melou se na kousíčky a ještě se u toho zpívá! Totální vrchol! A mě to baví! "My hand is complete again!"