JannieMc

JannieMc

Jana Milušková

okres Brno
Ať vítr fouká! =´)


3 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Hola guys! =´) Hm,...vážně, jak to řádně okomentovat? Pan Zemeckis tvořil, Pan Hanks žil, z Lady Wright nemohu popadnout dech, ... Sally Field - amazing! - chtěla bych mít tisíce slov, ale mám hlavně tisíce pocitů - otevřené oči dokořán, vše dává smysl a chtěla bych si jít zaběhat!!!! Toto mistrovské dílo jsem viděla již alespoň dvacetkrát. A, i když to není jediné, co mohu říct, řeknu: Jestli se po shlédnutí nějakého filmu chcete cítit naživu, běžte s Forrestem!!! =´) ... pro mě - životní filmová spřízněná duše. "That´s my boat!" =´)

 • poster

  Černobílý svět (2011)

  Hola Guys! =´) Pro mě za dlouhou dobu něco, co se mě hluboce osobně dotklo. Ta bolest, nespravedlnost, statečnost, ty černé a bílé barvy, kontrasty!!! Hned jsem si musela přečíst knihu! - a musím se přiznat, že jsem byla tak pohnutá příběhy všech postav, že jsem z těch pocitů a citů v průběhu filmu asi čtyřikrát nefalšovaně brečela. - po přečtení knihy jsem to dílo dokázala ocenit o to více, protože se podařilo beze zbytku předlohu přenést na plátno. Plus - herecké výkony (nominace i ocenění bez pochyb! Škoda, že Viola si nakonec Oscara neodnesla, ale věřím, že na její roli nikdo nezapomene, i bez té sošky.), hudba, režie a krásná kamera. "I´m the living proof", závěrečná titulková píseň vše jenom podtrhla. - páni, mám chuť si to pustit ještě jednou! "How does it feel raising another child when you know that your own is at home with somebody else?" "It feel..." (a ten pohled plný bolesti a ztráty...)

 • poster

  Pán přílivu (1991)

  Hola Guys! =´) Každý z nás má film, který jej kdysi vzal za srdce a ta láska, aniž by byla vůbec možna vysvětlit, pokračuje přes každou další filmovou minutu, až...TOHLE je pro mě láska! =´)

 • poster

  Hodiny (2002)

  Hola Guys! =´) Když jsem Hodiny před lety viděla poprvé, neměla jsem o knize Mistra Cunninghama ani tušení. Pak jsem si ji přečetla a potřetí se koukla na toto dílo a všechno se mi to spojilo, jako kdybych hodiny a hodiny strávila hledáním Hodin. To, jak pan Hare napsal scénář a dal tak poctu knize a vše do sebe zapadá a zní to a křičí a žije, je prostě fascinující! - první velké plus. Dámy Streep, Moore a Kidman to prostě...toho se nejde ani slovy dotknout, jak se nalepily na svoje postavy a splynuly s nimi v tak nehorázně velkolepém hereckém koncertu pro klavír a housle, že když to skončí, zní Vám to v uších a drnčí v kostech - Hodiny a Hodiny!!! Pánové C. Reilly a Harris!? - jestli dámy hrály na housle, pánové hrály na piáno. A k tomu ten soundtrack, poselství a stylovost a detaily a Virginia Woolfová a láska a kamera. Rozplynout se... a stane se to ještě mnohokrát. "V tu chvíli jsem si říkala: To je ono, to je vrcholný pocit mého štěstí!"

 • poster

  Zkrocená hora (2005)

  Hola Guys! =´) Herecké výkony (Lady Williams a mistr Gyllenhaal), soundtrack, režie, atmosféra, SCÉNÁŘ, pan Ledger s "Jack, I swear!!!", několikáté shlédnutí, pocity, naděje, ženoucí se naléhavost toho, aby se člověk nebál být šťastný (, ať to stojí, co to stojí!!!), scéna ve stanu (2x), život...to jsou atributy pro to, aby stálo za to, se podívat na tento film. "She got lucky!" So Very lucky! =´)

 • poster

  Fantom opery (2004)

  Hola Guys! =´) Hudba nádherná, skvěle zasazená do děje a "Think of Me" a "Learn to Be Lonely" a "All I Ask of You" a dobře, mohla bych vyjmenovat každou píseň! Režie Joel Schumachera je zase plná skoků a odskoků, ale mně to k hudbě a příběhu sedělo. Emmy Rossum, Gerard Butler i Patrick Wilson zpívají bez chybky a mocně! A když Phantom zpívá Music of the Night", Vás se to nedotýká? Na mě to dýchlo atmosféru, na mě to zapůsobilo, na mě to vrhlo veškerou emoci a nepustilo se to! Už se těším, až si tento vizuálně, herecky, muzikálně, umělecký kousek pustím znovu a znovu a znovu! "Angel of Music..."

 • poster

  Tootsie (1982)

  Hola Guys! =´) Totiž, když u nějakého filmu můžete usínat každý večer, protože i přesto, že notoricky znáte každou repliku, ať je ve zněním anglickém či českém, stále to baví, když se smějete pořád dokola naplno a těšíte se, až zazní "It Might Be You", když přestanete věřit, že Dorothy je skutečně Michael a "Na co máš tu kukuřici?" =´), když každý řádek scénáře padne na úrodnou půdu (pánové Hoffman and Murray, jen to poslouchejte! :)), a když tam je Lady herečka Lange, pak jsou jakékoli komentáře k ničemu. Sydney Pollack, ať mu vítr fouká, užasná režie! Pan Hoffman, (...)!!! "It Might Be You" No, it is You!!! =´)

 • poster

  Gia (TV film) (1998)

  Hola Guys! =´) Já jsem prostě neustále dokola okouzlována herectvím Angeliny Jolie. Něco se v tomto filmu děje, vím, že za to může ona, a neustále se tím nechávám unášet a fascinovat. Plus - je to stylové! Psala si deníky, přemýšlela, milovala ženu, nosila pánské košile a její povaha nemohla ujít pozornosti. "Jedni ji milovali, druzí zatracovali..." - já ji tedy rozhodně budu milovat! "ŘACH!!! Jako od spidermana!" "...And I would give them yellow roses..."

 • poster

  S tebou a bez tebe (2001)

  Hola Guys! =´) ...pro mě ten film má až moc významů, abych jej komentovala či hodnotila jinak. Prostě to musíte vidět a pak pochopit a pak hodnotit! :) "What would I do without You!?"

 • poster

  Cena za něžnost (1983)

  Hola Guys! =´) Film, na který jsem čekala koliko let až do tohoto dne, kdy se mě každý moment dotkl natolik intenzivně a nezapomenutelně, že mám chuť vidět jej celý ještě jednou teď a tady. Příběh, kde hlavní roli hraje individualita, sentimentalita, láska, touha, přátelství a prostý život sám. Film, který mám ráda pro to, že jsem vše pochopila. Proto, že tyto city již pochopit a rozpoznat umím. Miluji tento film ale hlavně pro to, že si o cenu za něžnost neřekl krvelačně a bez taktu, ale nádherně správně a rozhodně z lásky. Jakoby beze slov, z očí do očí...ale v jistotě plného pochopení.