Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Recenze (4)

plakát

Hostitel (2013) 

Ač jsme se poněkud obávala filmového zpracování této poněkud slabší knihy Stephenie Mayer, film se mi kupodivu moc líbil. Režisérovi se dle mého názoru úspěšně podařilo vyhnout patetičnosti a přehnané nesobeckosti, kterými bohužel trpí knižní předloha a zpracoval knihu velmi přijatelným způsobem. Nevím, jestli by se to tolik mohlo líbit i někomu, kdo není s knihou obeznámen, ale myslím, že film si svoje diváky najde. Nechybí tam akční scény i scény romantické a určitě i nějaké to poselství či mravní ponaučení.

plakát

Princezna a bojovník (2000) 

Ani nevím, proč se mi film tak moc líbil. Zřejmě kvůli kombinaci velmi zvláštní atmosféry a obou hlavních představitelů, která povýšila příběh několika více nebo méně vyšinutých lidí na něco zvláštního a jen těžko popsatelného.

plakát

Láska v bílém pekle (2004) (TV seriál) 

Název zní spíše jako dílko od Rosamunde Pilcherové. Chápu, že se asi distributoři snažili vyhnout záměně s americkým Severem a Jihem a že to má i souvislost s dějem, resp. prostředím, kde se děj odehrává, ale působí to teda dost lacině. Nicméně další zdařilá minisérie od BBC, na které jsem se v poslední době vrhla. Klobouk dolů, na tohle jsou fakt machři. Samozřejmě mě nejvíc dostala závěrečná scéna na nádraží, kterou jsem od té doby už shlédla nejmíň 100x, a nejen díky ní jsem se také nevyhnutelně zařadila do Armitage army :-) Richard jako John Thorton je prostě božský a až pak jsem si uvědomila, že mě před tím celkem zaujal i v Hobitovi. Ale tam to bylo poněkud jiné kafe :-) A k tomu ta nádherná osudová hudba, která seriál provází a skvěle dokresluje atmosféru a charaktery postav. Koupila jsem si i knihu, resp. první dva díly, od Elizabeth Gaskell a doufám, že vydavatelství, které má 3. díl teprve vydat, do té doby nezkrachuje.

plakát

Cosmopolis (2012) 

Tak už se mi dlouho nestalo, abych se nedodívala na film. A to je Rob Pattinson můj oblíbenec. Ale tohle se fakt nedalo vydržet, děj veškerý žádný, rádoby filozofické dialogy (nebo spíše monology) o nesmrtelnosti chrousta a člověk vůbec netuší, co tím chtěl sakra básník říct.

Ovládací panel
1 bod

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama