berny2468

berny2468

Michal Bernard

okres Plzeň

37 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 25.6.2017  23:04

  Tohle už musí někdo utnout. Díl od dílu strašnější. A to jsem myslel, že horší jak 4 to být nemůže, ale očividně jo. Bez LeBoufa to prostě nejde. To byl tahoun prvních třech dílů, ovšem Wahlberg je to nejhorší, co tuhle sérii mohlo potkat. Ještě že zde byl Hopkins, který situaci jakžtakž zachránil. Ovšem zde kritika nekončí. Scénář je blbější než kdy dřív. Délka neskutečně přepálená a těch rádoby vtípků zde bylo opravdu přespříliš. Tento film je velmi srovnatelný s letošními piráty z Karibiku jak scénářem, tak po vizuální stránce, která je prostě nádherná. 3D mi zde nevadilo, Ikdyž bez něj by to asi bylo lepší. Ale bohužel jen to jde vychválit. I to co bylo vždy filmu ku prospěchu zde nefunguje, například hudba, která je nezajímavá a jen těží z jichž starých skladeb, což je velká škoda. Nový transformery rozhodně v kinech přehlídnout můžete, nebo spíš musíte, pokud nechcete litovat peněz do lístků vložených. Ikdyž je fakt, že v kině se ten vizuál vyjímá nejlépe....25%.

  • 19.6.2017  00:35
  Mumie (2017)
  ***

  Nové Mumii jsem rozhodně moc šancí nedával a u dělal jsem dobře. Film mne tedy nezklamal, spíše trochu překvapil. Ukázky sice již tradičně ukázali až moc. Je v nich vyskládána celá zápletka, která sice není bůhvíjak dobrá (spíše otřesná), ale přesto to zamrzí. Film nedokáže překvapit. I přesto jak je velmi zajímavě natočen (na mysli mám komorní scény a scény z minimen triků). Je však škoda jak je film nesourodý (jeden žánr střídá druhý). Přijde jedna výborná scéna, která je ovšem následována scénou tragickou. Doteď mám v mysli jednu výbornou scénu z kostela a následný útěk z něj, která byla prostě boží. Je velká škoda, že film nenašel oporu v hudbě, která jen kopíruje hudbu z jiných filmů (Ikdyž v dnešní době se nelze již ani divit). Obzvlášť je to škoda, když herecky je to tak dobré. Zvlášť Cruise překvapil hodně, Crowea netřeba již zmiňovat. Tento film je průměrným začátkem nové série, která jak doufám příliš neobstojí, ale přesto si pozornost zaslouží....50%.

  • 1.6.2017  10:00

  Jedno z největších zklamání dosavadního roku. Výborné obsazení spolu s příběhem dávali velkou naději, že by Disney mohlo natočit něco kvalitativně obdobného Knize džunglí. To se ovšem nestalo. A to to začalo ještě hůř nežli to ve výsledku vypadá. Nezajímavé, zbytečně dlouhé a zbytečně moc pompézní písničky, které celý příběh schazovali nehorázně dolů. Ovšem celkově hudba byla špatná a lehce připomínala jeden ze Shyamalanových filmů. A k tomu ještě pripočtěte ohromně kýčovité triky, které neustále museli ukazovat, kolik peněz do toho studio vložilo. Je až otravné, že je to natočeno zcela nezáživně a bez inovací. A tolik černochů. To už je strašné, to samé bylo již v Artušovi a teď tohle. Za chvíli bude středověk jen o nich. Za mě úplně zbytečný film, kde se však nad tržbama nelze pozastavit. Alespoň, že herecky to svou úroveň zcela jistě udrželo, obzvláště Emma Watson se sem perfektně hodila. Je velká škoda, že z toho nevzešlo něco lepšího, a proto si raději ještě někdy pustím Francouzskou hranou verzi....40%.

  • 24.5.2017  21:32

  Již pátý díl Pirátů z Karibiku mě rozhodně překvapil. Takovou blbost jsem opravdu nečekal. Na tento díl jsem se hodně těšil. Vždyť ukázky byly hodně dobré, temné a dávali jistou naději, že by to mohlo být úplně o něčem jiném nežli čtvrtý díl. To se nestalo. Pětka je překvapivě ještě více trapnější, má ještě mnohem horší scénář (netušil jsem že to ještě jde). Ale na druhou stranu je to výborně natočené. Vizuální stránka to je prostě nádhera a ukazuje ty peníze, které v tom prostě jsou. Ale ten příběh je opravdu strašný. Přitom měl zajímavého záporáka, který byl skvěle obsazen, ale i toto nedokázalo navázat na jakýkoliv z prvních tří filmů, kde se člověk nenudil. Zde celkem i překvapivě pár momentů bylo. Zejména úvod, jenž byl hodně trapný. Ovšem mnoho vtipných scén zde určitě je, ale těch trapnějších převyšuje. Film zachraňuje hlavně konec, který by mohl celou sérii uzavřít (v rámci možností ještě důstojně). Alespoň, že herecky má film,co nabídnout. Johny Depp je pořád stejný, a tak to má být. Škoda, že Bardem nedostal ještě více prostoru, ale i tak ukázal, čeho je schopen. Bez Zimmera už hudba není úplně ideální. Nový skladatel těží jen z jeho práce a jeho inovace je špatná a nehodící se. Celkově i přes mě zklamání jsem rád, že jsem to v kině viděl, byl to zážitek a o tom to je. Ovšem s lepším scénářem to mohlo dopadnout úplně jinak….40%.

  • 22.5.2017  21:38

  Na Krále Artuše jsem se i přes podivné ukázky vcelku těšil. Ale výsledek trochu zklamal. Třičtvrtě filmu bylo výborný. Klasická Ritchieovina. Spousta cool zpomalených záběrů, spoustu prehlednych soubojů a hlavně příběh, který byl přiměřeně ujetý. Velkým plusem byl urychlený vývoj Artuše, který vysvětlil vše a ještě k tomu byl prostě cool. A hlavně Ritchie, jenž má svoje vyprávění, které je super a nebojí se ho vůbec použít. Ale bohužel pak přišel konec. Já se těšil na nějakou pořádnou bitvu, se zajímavým soubojem na konci, ale dostal jsem jen totální sračku, která zkazila úplně zbytečně celý film. A to byl tak dobře našlapaný. Škoda také pro mě nehodících se písniček do filmu. Na druhou stranu byl soundtrack jinak výborný a úderný. Škoda také malého prostoru pro Beckhama, který by se možná hodil i do větší role. Ale to už je taková drobnost. Herecky to táhl především skvělý Jude Law. Hunnan byl nic moc. Připomínal slabý odvar Fimmela. Celkově jsem trochu zklamaný, ale první třičtvrtiny filmu si pustím někdy klidně znovu, zbytek rozhodně ne….55%.

  • 22.5.2017  00:24

  Vetřelec: Covenant je pokračování nepříliš povedeného Promethea, kterému jsem moc šancí nedával. Celá Vetřelecká mánie mně skoro minula (dosud jsem viděl jen Promethea jedničku). Časem určitě nadejde čas na to shlédnout i zbytek. Ale nemyslím si, že by byli lepší nežli toto. Covenant je snímek, který je vizuálně nádherný až si říkáte čím se bude točit za dalších 10 let a velmi dobře atmosférický, ale hlavně také příběhově obstojně ( což Prometheus zdaleka nebyl). A ač je to předvídatelné, obzvláště konec, tak stejně jsem se nenudil. Vetřelec (ten tvor) vypadal hodně dobře a hlavně díky trikům vše vypadalo velmi realisticky. A k tomu ještě má film takový trumf jako je hudba a ta dokázala dodat tu správnou atmosféru. A velkou oporu má film i od herců, jak Fassbenderova dvojrole nebo Katherine Waterston. Ridley Scott opět ukázal proč je to pro mě jeden z nejlepších režisérů. I přes to, že pro mne to byl jeden z nejlepších kino zážitků letošního roku a to ani původně v mém plánu ani nebyl, dávám ,,čtyři hvězdy" a to díky občasným divným scénám, naivním postavám a trochu i konci....75%.

  • 13.5.2017  13:17

  Nová pohádka od Disneyho, která vyšla v podobnou dobu, jako Spielbergův Obr Dobr, mi nejde jinak než srovnávat právě s Obrem. A právě tento minisouboj, který tak nějak rozhodl o tržbách, zcela jednoznačně vyhrál Dobr. Můj kamarád drak, je pohádka bez potenciálu, protože příběh ač je miloučký, tak je prostě o ničem. Vizuálně se mi ani nijak moc nelíbil drak. Který má být roztomilý, ale je takový nijaký. Podivná zelená barva a vlastně podivný celý drak. Ale na druhou stranu je to velmi zajímavě natočené, ale přesto je to takové zklamání pro mně. Ale přesto věřím, že pro děti je to pěkná pohádka, kterou nic nezkazíte….50%.

  • 10.5.2017  20:06
  Bod zlomu (2015)
  *

  Bod zlomu je film, který si bezesporu vaši pozornost nezaslouží. Je to pro mě naprosto nepochopitelně zbytečný film. Původní film jsem neviděl a po tomto filmu si ho rozhodně nepustím. Film vcelku oprávněně sází na akci, které zde není málo, ale zase ani hodně, aby to dokázalo napravit zbytek filmu. A právě díky akci a tím jak je natočena, jde tento film dokoukat. Je zde spoustu nádherných záběrů, ale proto si člověk říká, jak tomuhle nedokázali dát aspoň nějaký příběh. Příběh zde není. Je to vlastně jen jakýsi náčrt blbosti. A délka filmu tomu jen prosperuje. Celkově se dá říct, že čas strávený u tohoto filmu lze využít daleko daleko lépe….20%.

  • 3.5.2017  11:13

  Nejsem z těch, kteří na jedničku nedají dopustit. Ale přesto mi jednička nikdy nevadila. Je to prostě americká blbost od nezáživného režiséra, který zdaleka nikdy nepřešel svůj stín. A dvojka je jako první díl, ovšem dražší, překvapivě s lepšími efekty, ale také s ještě blbějším scénářem, což se teda dalo čekat. Jediné, co zde funguje, je nostalgie. Té se tu dostalo dosti prostoru a naštěstí to i vcelku funguje, ale bohužel to je tak vše. Nechápu jak mohl někdo takový příběh vymyslet, ale rozhodně při smyslech nebyl. Toto dílo nám chce opět vnutit, že Američané jsou nejlepší. Což je už neskutečně otravné a v dnešní době trochu mimo. Myslím si, že tohoto pokračování je velké škoda a zbytečně ničí jedničku….. 25%.

  • 27.4.2017  10:22

  Tohoto dílu jsem se celkem obával. A poněkud oprávněně. Sedmička byla příšerná. Nefungovalo v ní nic vyjma rozloučení s Walkerem, které bylo velmi důstojné. Ovšem 8 díl je naprostý opak dílu sedmého. Akce je zde výborně natočená. Je přehledná, triky výborné, povedená hudba. Ovšem skoro každá scéna jr naprosto nereálná. Ale povedla se i komediální stránka. Tu táhne především výborný Statham a právě jeho scéna s dítětem v letadle je vrcholem filmu. Povedl se vybrat i hlavní záporák. Charlize Theron je výborná herečka a tady to plně ukazuje. Jen škoda, že vypadala tak uměle. Celkově to hodnotím jako jeden z nejlepších dílů této série, ale bohužel nadmírou nereálných scén, nelze dát víc než 3 hvězdičky….. 55%.

  • 21.3.2017  18:37

  Seveřané vždy uměli točit zajímavé filmy, ale od stoletého staříka získali velmi zajímavý typ černého humoru. A Muž jménem Ove je přesně film s tím typem humoru a stylem vyprávění. Bohužel je to až po staříkovi a tudíž už to není tak originální, ale přesto je to velmi kvalitní film, který nejde nemít rád. Je to výborný příběh, který mně hodně bavil a vzal u srdce. A dlouho mi zůstal v hlavě, což j dobře. Je to příběh nevrlého starého pána, který je ohromný puntičkář. Celý film se Ove snaží spáchat sebevraždu, ale vždy mu to něco překazí (přesně si nemohu vzpomenout, ale v nějakým filmu už to bylo též). Je to film, který má co říci a naštěstí tím to nestačí. A určitě si zasloužil být v nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný film, i přes to že to neviděl… 80%.

  • 16.3.2017  21:46

  Marvel po Deadpoolovi zjistil, že nemusí točit jen ,,dětské filmy", ale že může trochu přitvrdit. A to se k postavě Logana hodí. A už úvodní scéna potvrdí, že konečně přicházejí jiné filmy (ale bojím se, že jich bude až moc). Logan je více než dalším komiksem, je spíš klasickým Westernem a v tom nejlepším pojetí. Ačkoliv již zde není mnoho mutantů je to spíše k dobru. Není to tak rozházený, je to prostě takové, jaké by měli konce být. Povedl se výběr Loganovy dcery a hlavního záporáka. Líbila se mi představa, jak by mohl vypadat Svět v budoucnosti, pokud ho do té doby nestačíme zničit. Neboť nějak si ho představuji i já. Ve filmu není skoro žádná slabá scéna. Ale těch povedených je tu víc než dost. Nejvíce jsem se obával závěru, ale ten je překvapivě tím nejlepším. Akce je skvělá, přiměřeně přehnaná a hlavně dojemná, prostě zakončení jaký má být. Trochu mě zklamala hudba, jenž je zde až moc nevýrazná. Musím říci, že tohle je rozloučení, jak doufám tak jediné, které si Wolverin a vlastně i celá x-menovská banda zaslouží…..85%.

  • 15.3.2017  15:43

  Strážci galaxie jsou výbornou ukázkou podbízivosti Marvelu. Mají výborné triky, jenž prostě upoutají každého. Jednoduchý předvídatelný příběh, aby to dokázali vnímat i děti. Příběh mi prostě nesedl. Přišlo mi to prostě jen jako kombinace Star Treku, Star Wars a dalších filmů. Film obsahuje mnoho rádoby vtipných scén, z nichž je většina spíše trapná nežli vtipná. Ale přesto se zde nejde i pár povedených scén, ale ty horší bohužel převažují. Akční scény jsou naštěstí přehledné a prostě ujdou. Postavy jsou však nezajímavé a jde velmi lehko odvodit, co jednotlivá postava udělá. Hudební stránka filmu je povedená. Spoléhá hlavně na starší písničky, ale ty se sem hodí. Od tohoto filmu jsem očekával mnohem víc, hlavně to že se budu bavit a to já se spíše nudil.Řekl bych, že je toto dobře natočená blbost, která jen těží z velkého rozpočtu….40%.

  • 11.3.2017  13:44

  No tak tohle jsem Teda nečekal. Ačkoliv jsem hru nikdy nehrál, tak jsem se na film celkem těšil. Ukázky vypadaly celkem solidně. Bohužel film je hodně špatný. A to zejména díky příběhu, který mě absolutně nebavil a nedokázal jsem se do něj vcítit, což se nestává až tak často. Je zajímavé, že film s takovýmto rozpočtem si nedokáže pohlídat scénář, aby měl alespoň trochu logiky. Naštěstí bojové scény, jež je tu bylo pramálo, jdou výborné. Jsou přehledné, vypadají realisticky a hlavně mají výborný hudební pokdres. Ale k čemu to je, když se většina filmu odehrává v současnosti a ta je prostě špatná. Často je velmi špatně prostříhávána. A korunu tomu dodal závěr, nejenže je předvídatelný, vlastně jako celý film, ale také je naprosto šílený a naprosto nehodicí se sem. Aspoň, že herci jsou zde výborní. Celkově je to film, který byste měli oželet, protože i nic nepřijde.... 40%.

  • 10.3.2017  00:05
  Masaryk (2016)
  ****

  O tomto filmu toho bylo všude napsáno již mnoho. Něco z toho je pravdivé, ale většina je jen výsledkem předpojatosti Českého národa. Od filmařů je to brilantní tah, který zřejmě přinese ovoce. V mnoha recenzích je vytýkán zejména scénář. Je pravda, že mohl být mnohem lepší, ale také mnohem horší. Největší slaninou jsou dle mého scény v blázinci. Ač jsou zajímavě natočené, tak jsou zbytečné a hlavně předvídatelné a chtěli by trochu více pokrátit. A naopak bych přidal ještě více politiky. Politika a situace Československa a předválečné Evropy je zde ukázaná velmi dobře a i trochu poučně. Jsem rád, že jsou dialogy v jazycích v kterých mají být (narozdíl od Anthropoidu). Konec mohl být ukončen trochu dříve a zbytek bych dal do druhého dílu, který by k tomuto filmu seděl. Karel Roden byl výborný, bez něj by film byl poloviční, ale i ostatní herci, zvláště Kaiser, byli výborní. Hudba, ač se povedla, měla být použitá v menší míře. Celkově je to velmi povedený film, který mě mile překvapil, ale přesto jen o fous čtyři hvězdy....70%.

  • 7.3.2017  22:29

  V dnešní době se musí ocenit pokračování, které nedělá prvnímu dílu ostudu, ale dokáže se mu vyrovnat. A to i přesto jak je první Trainspotting skvělý. Já tedy T1 viděl jen 3x, a to v posledním roce, ale přesto chápu, že to je pro někoho kult. Pro mě by jím byl zřejmě též, kdybych na film narazil dříve. Herci zestárli, Svět se drobet změnil, ale Danny Boyle neztratil nic ze svého umu. Kamera, hudba i střih je víceméně stejně brilantní. Je to pastva pro oči. Obzvlášť v kině. Překvapivě příběhově má film co nabídnout a nevypadá to jen jako ,,film dělaný pro peníze". Je to správně nostalgické a přesto místy i vtipné. A k tomu pomáhají hlavně herci, kteří ze sebe vydávají maximum a jde vidět, že jim na tom záleží a tomu se nejde divit. Celkově je to film, který mě nezklamal a za shlédnutí beze sporu stojí. Jen doporučuji před tím shlédnout jedničku....84%.

  • 2.3.2017  23:05

  Je to jen další komiksový film dělaný je pro peníze, ale tentokráte až ledabyle odfláknutý. A přitom takový potenciál, Rachel McAdams měla dostat mnohem více prostoru. A Strangerovy začátky měly být též mnohem delší, protože z ničeho nic najednou ,,kouzlí" lépe než lidé, co to dělají mnohem, mnohem déle. Ale přitom začátek je to nejlepší ve filmu (Teda až do toho skoku). Jednotlivé bitky jsou udělány zajímavě, ale někdy jsou zbytečně přeplácány, aby byly ty peníze, co do toho studio vrazilo, vidět. Bohužel je mnohdy až moc očividné, kde si filmaři brali inspiraci (Batman, počátek). A ačkoliv má film obrovskou oporu v Cumberbatchovi a v Mikkelsenovi, tak ji prostě využít nedokáže, což je obrovská Škoda. Bohužel je to jen rutinní snímek...49%.

  • 2.3.2017  22:48
  John Wick 2 (2017)
  ****

  No tak po skvělé jedničce přišel do kin konečně i díl druhý. Tentokrát s větším rozpočtem a s zkušenějším režisérem. A ač by se mohlo zdát, že to bude lepší než jednička, tak já si nejsem jist. Jednička je nezapomenutelná a proto to pro mě má dvojka tak těžké. Tento díl je však už mnohem vyzrálejší. Akční scény, u kterých jde samozřejmě také vidět navýšený rozpočet, jsou výborné, přehledné a hlavně vizuálně podmanivé. A také výborně doplněné hudbou. A obzvlášť v kině jsou akční scény zážitkem. Nejlepší je ovšem samotný Wickovský Svět, a zejména operátorky jsou výborné. Je to film nabitý akcí, vzájemnou úctou a skvělými hláškami. John Wick je prostě jízda, kterou milovníci akčních filmů s velkým množstvím krve musí vidět....80%.

  • 22.2.2017  23:16
  Lion (2016)
  ***

  Tak tohle absolutně nechápu, jak může být v nominaci na Oskara za nejlepší film. Zřejmě akademie viděla jiný film než-li já. Tohle to je přesná ukázka toho, když nevýrazný režisér režíruje dle nepovedeného scénáře. Přitom tohle v šikovnějších rukou mohlo dopadnout hodně dobře. A to ještě má film takovou výhodu jako velmi zajímavou kameru a výbornou hudbu, což je velký plus. Ale ani s tady tím se nepovedlo pracovat. Škoda. Je to přílišné hraní na city, které ovšem mnohdy nefunguje, tak jak by mohlo. Příběh je to rozhodně zajímavý a nebýt tohoto filmu, zřejmě bych se o něm nikdy nedozvěděl ( zřejmě bych to ale přežil). Dev Patel byl výborný a ukazuje, že z něj časem může být i Pan herec, ale uvidíme časem. I přes to že to moc kvalitní film není, tak má film trumfy, který mi nedovolují jít s hodnocením pod tři, ovšem je to s odřenýma ušima....50%.

  • 22.2.2017  23:01

  Letošní Oskaři jsou jedni z nejhorších za posledních pár let. A tento film jim moc nepomáhá. Není to tak špatné jako Lion, ale přesto to na Oskarech nemá co pohledávat, i přesto že to své kvality má. Zřejmě by to ani nominováno nebylo nebýt minulého ,,rasistického" ročníku. Natočeno je to zajímavě to je bezesporu, ale je to až moc americký. Dle mého hlavním nedostatkem je kratší úvod, který je spíše zmatený nežli objasňující. Ale poté už je to víceméně bez výhrad. Teda až nadmírové používání černošské hudby, která možná vystihuje jejich komunitu, ale sem se to prostě nehodí. A konec? Ten je samozřejmě napínavý jako kšandy. Ale na druhou stranu musím uznat, že herecké nominace je zcela zasloužená (Octavia Spencer) a možná bych uvažoval i o T.P. Hensonové, ale je pravda, že všechny nominována jsem neměl tu čest vidět. Celkově to není tak dobrý film jak by se mohlo zdát, ale není ani tak špatný jak jsem očekával....70%.

  • 16.2.2017  22:44

  Mnohem, mnohem lepší než první díl. Burtonovi prostě bláznivý svět ukázat jde. Možná že to bude tím, že je sám bláznem. Scenáristicky je to už mnohem lepší, ale největší oporu tento díl má v hlavním záporákovi. De Vito se na tuhle roli hodil a o to lépe ji ještě zahrál. Celkem se i povedlo nahradit Kim Basinger. Michele Pfeifer se sem též hodila. A Keaton už nebyl tak otravný jako v jedničce. Celkově je to pro mě překvapení, zvlášť po té co jsem viděl první díl, který mě nebavil. Ale tady jsem se nenudil....75%.

  • 15.2.2017  22:43

  Před tímto filmem jsem měl obavy už od začátku. Tak jsem serozhodl nejdříve přečíst knihu a pak se mě obavy ještě zvětšily ( nikoliv tím, že kniha byla špatná,,ta byla výborná, ale přišlo mi těžké převést tuto knihu na plátno). A mě obavy se potvrdily. U sledování na toto jsem se hodně nudil. Ovšem ne tím jak je film natočen, nýbrž tím že tahle kniha podle mě dobře zfilmovat nejde. A to i přes to že  rozdíly mezi knihou a filmem jsou zanedbatelné a když už jsou větší, tak jsou k prospěchu filmu. Teda kromě toho, že se to odehrává v USA a ne v Anglii, kde se odehrává předloha. Američané si zřejmě myslí, že jsou lepší než Evropané. Je škoda, že i přes to že je to natočeno  celkem zajímavě a i hudba k tomu sedí vcelku dobře a i herci jsou vybráni také dobře (vyjma teda Emily Blunt, která mi tam nesedla), ale i tak mi to moc nabavilo, u knížky jsem se nenudil. Škoda, že to nedostálo přirovnání ke Zmizelé. Ta i přes výbornou předlohu, dostala i výbornou adaptaci….60%.

  • 8.2.2017  22:47
  Batman (1989)
  ***

  Až dosud jsem neviděl jiného Batmana než od Nolana a ten je dle mého nepřekonatelný. A tahle adaptace ji rozhodně nepřekoná. Ačkoliv vizuálně velmi povedené a zajímavé, tak scenáristicky špatné. Velmi nezajímavý příběh, který mohl být mnohem, mnohem lepší. Začátek se ale celkem povedl. Problém byl spíš s prostředkem, který byl vlastně o ničem. Naštěstí závěrečný souboj se hodně povedl. Jen škoda, že Joker od Nicholsona mi moc nesedl. Do téhle role to chtělo někoho méně známého nebo prostě někoho s obličejem magora, což Nicholson není, ikdyž se snažil sebevíc. Vlastně ani Keaton mi zde úplně nesedl (jako mladého ho vidím snad poprvé). Naštěstí Elfmanova hudba se k filmu hodila náramně. Vlastně ani nevím, co jsem od filmu očekával, ale přesto lehce zklamal, ale i tak si pokračování určitě pustím….60%.

  • 7.2.2017  18:56
  Rozpolcený (2016)
  ****

  Rozpolcený je filmem na který jsem se dlouho těšil. A zvláště když jsem před tím zkouknul skoro celou Shyamalanovu tvorbu. A Rozpolcený nezklamal. Obzvlášť začátek s lehkým tarantinovským nádechem byl výborný. Celkem nápad s rozdvojenou osobností ( Teda vlastně 24) je výborný a zde i dobře zpracovaný, a to zejména díky McAvoyovi. Shyamalan prostě umí vymyslet zajímavé věci, ikdyž k jeho klasickým filmům chybí vypointovaný závěr, ale ten by se zde stejně moc nehodil. Toto je spíše film s hororový nádechem, ale často jsem se i smál, což je moc dobře. A to bylo hodně zřetelné na konci, který se úplně nepovedl.  Ale jsem rád, že to,,navazuje” na Vyvoleného. A jsem celkem zvědav co z toho ještě vznikne. Určitě by to nebylo tak povedené nebýt výborného McAvoye a opět celkem trefné hudby. Tento film sice řadím mezi jeho horší filmy, ale přesto je to pořád kvalitní film, který za vidění stojí rozhodně… 75%.

  • 2.2.2017  22:50

  Tímhle filmem jsem si nebyl vůbec jíst, co od něj očekávat. Na jednu stranu Burton jehož stylizaci filmů mám rád, ale na druhou téma, které záživné neznělo. A právě příběh je největší slabina celého filmu. Je to samozřejmě hodně předvídatelné a až moc to připomíná x meny, což je prostě špatně. Aspoň že ten Burton z toho vytřískal co šlo. Zvlášť závěr se mu celkem vyvedl. Jen je škoda, že S. L. Jackson nedostal mnohem více prostoru, neboť byl zřejmě tím nejlepším ve filmu. Trošku mi vadilo obsazení Evy Green, která mi sem prostě nějak nesedla. Celkově to mohlo dopadnout mnohem hůř.... 60%.

  • 25.1.2017  22:33
  Spojenci (2016)
  ****

  Tohoto filmu jsem se celkem obával. Téma mi nepřišlo až moc zajímavé, ikdyž je pravda, že Zemeckis mě zatím nikdy nijak víc nezklamal. A tento film naštěstí výjimkou není. I když perfektním není stoprocentně. Možná by jim i bylo nebýt někdy zbytečné umělosti, od začátečního seskoku až po Pitta, jenž je omlazen naprosto zbytečně a až moc okatě. Ale na druhou stranu nálety na města, či přestřelky byli natočeny skvěle a je to pastva pro oči. Velkým plusem pro film je chemie mezi Marion a Bradem, která prostě funguje. A napomáhá ji i tempo filmu, které mi vyhovovalo. Povedla se i hudba, která jen film doplňuje a nestrhává pozornost, a to se někdy hodí. Největším plusem však pro mě byl rozhovor s velvyslancem, která ať už záměrně či jinak, prostě dala vzpomenout na jiné zabíjení nácků. Celkově je to velmi zajímavý náhled na válku, ačkoliv je někdy zbytečně ,,americký", ale přesto si myslím, že to za vidění určitě stojí....75%.

  • 24.12.2016  11:07
  Anthropoid (2016)
  ****

  Na tento film jsem se celkem dlouho těšil a jsem rád, že jsem jej viděl v kině, protože to byl celkem zajímavý zážitek. Doufám, že se natočí i víc filmu o české historii, která zajímavá určitě je, ale to je zřejmě jen sen. Úvod hodně vylekal. Takhle zkaženou ,,přestřelku" špatnou kamerou už jsem dlouho neviděl. Ale naštěstí se to poté neopakovalo už v takové míře a atentát i závěrečný boj o kostel byly skvělý. I přesto, že to nepřekvapilo, neboť je hodně podobný filmu Atentát (1964). Ale stejně to bylo skvělé, obzvlášť zakončení, které bylo na velmi vysoké úrovni. Samozřejmě ta angličtina byla vtipná, dabing by byl asi lepší. Cillian Murphy výborný, snad jako vždy, bohužel Dornan už tak ne. Povedla se i hudba, která se zejména ke konci hodila náramně. Celkově to určitě doporučuji všem kteří mají rádi českou historii a válečné přestřelky....70%.

  • 14.12.2016  23:53

  Já zklamán rozhodně nejsem, šel jsem rovnou na předpremiéru a jsem nadšen. Nejsou to klasické Star Wars, ale tím je to možná lepší. A ačkoliv je to díl, který je zbytečný, tak jsem rád, že byl natočen. Tato epizoda vypadá reálněji, ale přesto to zůstává pohádkou, a to je moc dobře. Postavy jsou zajímavé a hlavně umírá jedna za druhou a to i hlavní. Příběhu nemám víceméně co vytknout, ale přesto bych se delší verzi nebránil. A ta závěrečná bitva je pro mě zatím nejlepší bitvou ve SW. Herecky také skvělé, obával jsem se trochu Felicity, ale ta překvapila a Whittaker, byl úžasnej. Jediné co mi trochu vadilo byl hudební doprovod, který nic zajímavého nevymyslil a to je velká škoda, protože na tom vždy SW stálo. Zatím mě Disney překvapuje a zatím točí jen kvalitní filmy, tak snad to vydrží i pro další epizodu...85%.

  • 13.12.2016  23:24

  Pro mě obrovské překvapení, obával jsem se hlavně příběhu, který mi nezněl nikterak zajímavě, ale tvůrcům se povedlo ho skvěle zasadit a rozkrýt nám lépe svět čar a kouzel. Velmi se mi líbily fantastická zvířata, které byli udělány přesně tak, aby se líbili víceméně všem (a věřím že líbili). Povedl se ale hlavně New York, který vypadal hodně věrohodně. Jediné, co mi ve filmu vadilo byla postava Credence, která mi sem prostě nepasuje a hudba, která prostě nepřináší nic co by bylo zajímavé, což je škoda. Ale zase herecky to bylo skvělé, jak Redmayne, tak i ostatní a velký plus je rozhodně Johny Depp, který bude do budoucích dílů určitě platný. Celkově je to film, kteří si fanoušci Potterovské ságy nemohou nechat ujit a musím říct, že už teď se těším na další díl....75%.

  • 6.12.2016  21:57

  Pro mne je to překvapení. Nečekal jsem tak povedený a příjemný film, který ukazuje jak je svět bláznivý. Pro mě je vážně nepochopitelné, že je to skutečný příběh. Ale v Americe je možné vše.Je to dobře zvládnuté, jak po komediální stránce, tak i po té vážnější. Musím říct, že se mi hodně líbil hudební podkres filmu. Když to tak vezmu tak mi nenapadá jediný zápor, ale přesto tomu pět hvězd udělit nemohu protože to ani zdaleka nedosahuje kvalit filmu Obchodník se smrtí. Celkově je to film, který za pozornost rozhodně stojí....80%.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace