berny2468

berny2468

Michal Bernard

okres Plzeň

36 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 10.2.2018  22:27

  Velmi obdivuhodný film, který si dokáže dělat legraci opravdu ze všech. Je těžké převést zhruba šesti minutový seriál do filmové podoby tak, aby to mělo alespoň jakýsi příběh a aby to nenudilo. Obě dvě podmínky byli u mě splněny. Samozřejmě není to dokonalé. Hluché místa to má, ale já se rozhodně nenudil. Za mě to byl film u kterého jsem se nasmál opravdu dost. Samozřejmě je potřeba znát letošní volby a trochu alespoň českou politiku, ale slibuji Vám že pokud to splníte a na film se vydáte, jen tak na něj nezapomenete.....70%.

  • 27.1.2018  16:39
  Coco (2017)
  *****

  Úžasný animák, který ač se tomu dalo těžko věřit, tak překvapil a překvapil hodně moc. Velmi nápadité, ale hlavně je to jak pro malé, tak hlavně velké diváky. I přesto že hudební pohádky nevyhledávám, tohle mi neskutečně sedlo a dojalo. To se mi u pohádky nestalo už hodně, hodně dlouho. Ale zde jsem nejednu slzu uronil. A myslím že v sálu jsem jediný nebyl. Prostě téma nad kterým nejednou každý člověk přemýšlel na filmových plátnech a ještě z dílny Pixaru… No prostě nádhera. Hlavně výborná lokace děje. Mexiko je svérázné, to bezesporu, ale zajímavé a kouzelné (,,Ale kdo by chtěl žít v Mexiku?“ Tři Billboardy kousek za Ebbingem). A písničky též super a hlavně výborný český dabing, po také dlouhé době. Jedinou kapkou na filmu nakonec zůstává tedy jen předfilm Vánoce s Olafem, jehož reklamní tah chápu, ale tohle přece Disney zapotřebí nemá….90%

  • 18.1.2018  22:10

  Tři Billboardy je snímkem na který jsem se hodně dlouho těšil a výsledek mě v ničem nezklamal spíš naopak mě utvrdil v tom že tohle prostě miluji. Mcdonaghův snímek je vlastně klasická ,,Coenovina“, ale v mnoha ohledech lepší, ale v ničem i horší. Utvrzuje už v tom hudba, Burwell je prostě na tohle stavěný. Ovšem hlavní doménou tohoto filmu je scénář, dokonale vystavěný a ještě lépe zahraný. Politická nekorektnost a sociální satira to jest to co na snímků je dokonalé, ale přesto u toho zamrazí. Velmi dobrý a hlavně trefný humor, který se ničeho nebojí a je užit přesně tam kde má být, což již v dnešní době je k vidění poskrovnu. Vše se dokonale střídá s vážnými scénami, které umocňuje Frances Mcdormand, jenž je prostě neskutečná a věřit ji lze opravdu vše. Doufejme, že tento film neproletí kinama rychle a že si své diváky najde. Shlédnutí v kině bych rád zopakoval…… 90%.

  • 23.12.2017  10:14
  Bajkeři (2017)
  *

  Velmi zajímavý film. Režisér a scénárista se tak moc snažil napodobit Trošku až ho trochu překvapivě překonali. A to je velké umění překonat někoho tak tragického jako je Troška. Za to mají ode mě velký potlesk. Celý film jsem Litoval Hanu Vágnerovou, že se k něčemu takovému upsala. Spousta neherců kolem ní a ač se ti neherci snaží sebevíc jsou ještě horší než se čekalo. Ona jediná film dokázala tak nějak ustát a hlavně za ni to není od mě „odpad“. Nejhorší na filmu je však scénář. Všudypřítomné rádoby vtipy a hlavně otravný Product placement, jehož smysl mi dosud uniká. Produkty takto ukazované mě vždy spíše odrazovali, než abych si je musel koupit. No celkově myslím že horší už to být skoro nemohlo. Nezajímavé záběry, nezajímavý herci a ještě horší výběr hudby a příběh, který by i děti ve školce vymysleli originálnější a překvapivější….15%.

  • 20.9.2017  13:50

  Velké překvapení. Po výborném prvním díle jsem nevěděl, co čekat. Dvojce se však navázat na jedničku podařilo přímo brilantně. Zlatý kruh hýří vtipem, zbesilou akcí s neskutečně neskutečným příběhem, skvělá hudba -prostě klasický Vaughn. Je to prostě jízda, která se zastaví až s titulkami. Dvojka má výborné obsazení, ale přesto plně nahradit S.L. Jacksona se samozřejmě nepodařilo, Ikdyž se Julianne Moore snaží, co ji síly stačí. Ovšem i Moore je svým způsobem zajímavá, ale stejně nejlepšími novými postavami jsou bezesporu Elton John a Americký prezident. Tatum, Halle Berry a Bridges jsou ve filmu překvapivě málo, což je velká škoda,neboť když jsou tam, jsou skvělí. Hudební výběr je opět výborný Rozhodně bych se nebránil pokračování a možná si dám v kině repete, na tohle prostě musíte do kina jít...85%.

  • 22.8.2017  19:10

  Já jsem vcelku spokojen, dostal jsem přesně to co jsem očekával a za to jsem rád. Je to celkem dobré propojení s Obecnou školou, akorát to má ztížené kvalitou scénáře, který dokonalý rozhodně není, ale naštěstí Jan Svěrák z něj dostal co jen šlo. Film má velkou oporu v dětských hercích a ostatně i ve všech hercích celkově. Velmi se povedla i hudba. Jen je velká škoda scénáře a na mě zbytečně nadměrného používání střihu, který u nějakých scén trochu vyvolával pocitu výkřiku do tmy, ale přesto by to bez těch scén nebylo ono. K zlepšení by to určitě chtělo větší angažovanost Svěráka staršího, ale přesto se dle mého o žádný propadák či zklamání nejedná a návštěva kina by měla být pro všechny fanoušky Svěráka samozřejmostí...70%.

  • 16.7.2017  20:10

  Nová planeta opic překvapila. Hlavně celkovým pojetím. Očekával jsem dle názvu válku, ale ta se tak úplně nekonala (za což jsem rád). Je to spíš takový opičí Logan, který funguje stejně dobře, jen kdyby byla délka Loganovi odpovídala a všechny části byli více kompaktní. Střed filmu je s porovnáním začátkem, nic moc. Ovšem konec to vcelku slušně vynahrazuje. Je dobře, že film má pomalejší tempo, s porovnáním třeba s marvelovkama až neuvěřitelné, ale přeci jenom délka mohla být kratší. Ale vizuální stránka, to je něco neskutečného, prostě nádhera. Andy Serkis je také neskutečný, Woody Harelson není úplně špatný, ale až moc tlačí na pilu. A k tomu ještě velmi povedená hudba (trochu připomínající Morriconneho hudbu z Osm hrozných). Je z podivem, že film s takovýmto rozpočtem je z velké části bez větší akce. Jen je škoda, že to nedrží lépe při sobě, ale jinak jeden z nejlepších zážitků z mých letošních kinonávštěv....80%.

  • 7.7.2017  11:29

  Tohle nejde nemít rád. Velmi dobře natočená akční řežba, která je sice o něco horší než jednička, ale stále za vidění rozhodně stojí. Jako u jedničky je příběh naprosto nereálný, ale o toto vůbec nejde. Tady jde jen o střílení. A to je zde v ideálním množství a k tomu přehledné, což se ne vždy podaří. Jen škoda ještě více prehnaného amerického patroitismu než jsem čekal, ale aspoň se šlo čemu smát. Za vidění to určitě stojí, ale nečekejte nic, pak se nudit nebudete...50%.

  • 6.7.2017  23:50
  Wonder Woman (2017)
  ***

  Není to tak hrozné, jak by se dalo čekat, ale ani tak dobré, jak to mohlo být. DC postupně hledá cestu jak zaujmout, co nejvíce diváků. A to mu bezesporu vůbec nejde. Ovšem tento film k tomu má zatím nejblíže. Začátek filmu nebyl vůbec špatný. Velmi mě bavil. Ostrov a celkově prostředí se vyvedlo náramně. Bohužel po přesunu do Londýna film ztrácí trochu šťávu. Je to velmi podivné a lze zde vidět velké neherctví od Gal Gadot. Naštěstí po přesunu na frontu film získal opět tempo a hlavně se dostal tam, kde prostě patřil. Škoda jen že na frontě nezůstal déle (nejlepší část filmu). No a pak přišel zbytečně zdlouhavý, nudný a rádoby epický konec, který víceméně zkazil můj dojem filmu. Je škoda, že příběh nebyl více o zakopové válce a hlavně je škoda toho nadměrného používání Slowmotionu, který kazí skoro veškerou akci. Velkým kladem je hudba. Velmi trefná a chytlavá. A i herecky výborné, Teda až na WW. Škoda, že Robin Wright nedostala více prostoru. Celkově z filmu zklamán nejsem ani překvapen. Dostal jsem přesně to co jsem očekával, což je velká škoda...55%.

  • 25.6.2017  23:04

  Tohle už musí někdo utnout. Díl od dílu strašnější. A to jsem myslel, že horší jak 4 to být nemůže, ale očividně jo. Bez LeBoufa to prostě nejde. To byl tahoun prvních třech dílů, ovšem Wahlberg je to nejhorší, co tuhle sérii mohlo potkat. Ještě že zde byl Hopkins, který situaci jakžtakž zachránil. Ovšem zde kritika nekončí. Scénář je blbější než kdy dřív. Délka neskutečně přepálená a těch rádoby vtípků zde bylo opravdu přespříliš. Tento film je velmi srovnatelný s letošními piráty z Karibiku jak scénářem, tak po vizuální stránce, která je prostě nádherná. 3D mi zde nevadilo, Ikdyž bez něj by to asi bylo lepší. Ale bohužel jen to jde vychválit. I to co bylo vždy filmu ku prospěchu zde nefunguje, například hudba, která je nezajímavá a jen těží z jichž starých skladeb, což je velká škoda. Nový transformery rozhodně v kinech přehlídnout můžete, nebo spíš musíte, pokud nechcete litovat peněz do lístků vložených. Ikdyž je fakt, že v kině se ten vizuál vyjímá nejlépe....25%.

  • 19.6.2017  00:35
  Mumie (2017)
  ***

  Nové Mumii jsem rozhodně moc šancí nedával a u dělal jsem dobře. Film mne tedy nezklamal, spíše trochu překvapil. Ukázky sice již tradičně ukázali až moc. Je v nich vyskládána celá zápletka, která sice není bůhvíjak dobrá (spíše otřesná), ale přesto to zamrzí. Film nedokáže překvapit. I přesto jak je velmi zajímavě natočen (na mysli mám komorní scény a scény z minimen triků). Je však škoda jak je film nesourodý (jeden žánr střídá druhý). Přijde jedna výborná scéna, která je ovšem následována scénou tragickou. Doteď mám v mysli jednu výbornou scénu z kostela a následný útěk z něj, která byla prostě boží. Je velká škoda, že film nenašel oporu v hudbě, která jen kopíruje hudbu z jiných filmů (Ikdyž v dnešní době se nelze již ani divit). Obzvlášť je to škoda, když herecky je to tak dobré. Zvlášť Cruise překvapil hodně, Crowea netřeba již zmiňovat. Tento film je průměrným začátkem nové série, která jak doufám příliš neobstojí, ale přesto si pozornost zaslouží....50%.

  • 1.6.2017  10:00

  Jedno z největších zklamání dosavadního roku. Výborné obsazení spolu s příběhem dávali velkou naději, že by Disney mohlo natočit něco kvalitativně obdobného Knize džunglí. To se ovšem nestalo. A to to začalo ještě hůř nežli to ve výsledku vypadá. Nezajímavé, zbytečně dlouhé a zbytečně moc pompézních písniček, které celý příběh schazovali nehorázně dolů. Ovšem celkově hudba byla špatná a lehce připomínala jeden ze Shyamalanových filmů. A k tomu ještě pripočtěte ohromně kýčovité triky, které neustále museli ukazovat, kolik peněz do toho studio vložilo. Je až otravné, že je to natočeno zcela nezáživně a bez inovací. A tolik černochů. To už je strašné, to samé bylo již v Artušovi a teď tohle. Za chvíli bude středověk jen o nich. Za mě úplně zbytečný film, kde se však nad tržbama nelze pozastavit. Alespoň, že herecky to svou úroveň zcela jistě udrželo, obzvláště Emma Watson se sem perfektně hodila. Je velká škoda, že z toho nevzešlo něco lepšího, a proto si raději ještě někdy pustím Francouzskou hranou verzi....40%.

  • 24.5.2017  21:32

  Již pátý díl Pirátů z Karibiku mě rozhodně překvapil. Takovou blbost jsem opravdu nečekal. Na tento díl jsem se hodně těšil. Vždyť ukázky byly hodně dobré, temné a dávali jistou naději, že by to mohlo být úplně o něčem jiném nežli čtvrtý díl. To se nestalo. Pětka je překvapivě ještě více trapnější, má ještě mnohem horší scénář (netušil jsem že to ještě jde). Ale na druhou stranu je to výborně natočené. Vizuální stránka to je prostě nádhera a ukazuje ty peníze, které v tom prostě jsou. Ale ten příběh je opravdu strašný. Přitom měl zajímavého záporáka, který byl skvěle obsazen, ale i toto nedokázalo navázat na jakýkoliv z prvních tří filmů, kde se člověk nenudil. Zde celkem i překvapivě pár momentů bylo. Zejména úvod, jenž byl hodně trapný. Ovšem mnoho vtipných scén zde určitě je, ale těch trapnějších převyšuje. Film zachraňuje hlavně konec, který by mohl celou sérii uzavřít (v rámci možností ještě důstojně). Alespoň, že herecky má film,co nabídnout. Johny Depp je pořád stejný, a tak to má být. Škoda, že Bardem nedostal ještě více prostoru, ale i tak ukázal, čeho je schopen. Bez Zimmera už hudba není úplně ideální. Nový skladatel těží jen z jeho práce a jeho inovace je špatná a nehodící se. Celkově i přes mě zklamání jsem rád, že jsem to v kině viděl, byl to zážitek a o tom to je. Ovšem s lepším scénářem to mohlo dopadnout úplně jinak….40%.

  • 22.5.2017  21:38

  Na Krále Artuše jsem se i přes podivné ukázky vcelku těšil. Ale výsledek trochu zklamal. Třičtvrtě filmu bylo výborný. Klasická Ritchieovina. Spousta cool zpomalených záběrů, spoustu prehlednych soubojů a hlavně příběh, který byl přiměřeně ujetý. Velkým plusem byl urychlený vývoj Artuše, který vysvětlil vše a ještě k tomu byl prostě cool. A hlavně Ritchie, jenž má svoje vyprávění, které je super a nebojí se ho vůbec použít. Ale bohužel pak přišel konec. Já se těšil na nějakou pořádnou bitvu, se zajímavým soubojem na konci, ale dostal jsem jen totální sračku, která zkazila úplně zbytečně celý film. A to byl tak dobře našlapaný. Škoda také pro mě nehodících se písniček do filmu. Na druhou stranu byl soundtrack jinak výborný a úderný. Škoda také malého prostoru pro Beckhama, který by se možná hodil i do větší role. Ale to už je taková drobnost. Herecky to táhl především skvělý Jude Law. Hunnan byl nic moc. Připomínal slabý odvar Fimmela. Celkově jsem trochu zklamaný, ale první třičtvrtiny filmu si pustím někdy klidně znovu, zbytek rozhodně ne….55%.

  • 22.5.2017  00:24

  Vetřelec: Covenant je pokračování nepříliš povedeného Promethea, kterému jsem moc šancí nedával. Celá Vetřelecká mánie mně skoro minula (dosud jsem viděl jen Promethea jedničku). Časem určitě nadejde čas na to shlédnout i zbytek. Ale nemyslím si, že by byli lepší nežli toto. Covenant je snímek, který je vizuálně nádherný až si říkáte čím se bude točit za dalších 10 let a velmi dobře atmosférický, ale hlavně také příběhově obstojně ( což Prometheus zdaleka nebyl). A ač je to předvídatelné, obzvláště konec, tak stejně jsem se nenudil. Vetřelec (ten tvor) vypadal hodně dobře a hlavně díky trikům vše vypadalo velmi realisticky. A k tomu ještě má film takový trumf jako je hudba a ta dokázala dodat tu správnou atmosféru. A velkou oporu má film i od herců, jak Fassbenderova dvojrole nebo Katherine Waterston. Ridley Scott opět ukázal proč je to pro mě jeden z nejlepších režisérů. I přes to, že pro mne to byl jeden z nejlepších kino zážitků letošního roku a to ani původně v mém plánu ani nebyl, dávám ,,čtyři hvězdy" a to díky občasným divným scénám, naivním postavám a trochu i konci....75%.

  • 13.5.2017  13:17

  Nová pohádka od Disneyho, která vyšla v podobnou dobu, jako Spielbergův Obr Dobr, mi nejde jinak než srovnávat právě s Obrem. A právě tento minisouboj, který tak nějak rozhodl o tržbách, zcela jednoznačně vyhrál Dobr. Můj kamarád drak, je pohádka bez potenciálu, protože příběh ač je miloučký, tak je prostě o ničem. Vizuálně se mi ani nijak moc nelíbil drak. Který má být roztomilý, ale je takový nijaký. Podivná zelená barva a vlastně podivný celý drak. Ale na druhou stranu je to velmi zajímavě natočené, ale přesto je to takové zklamání pro mně. Ale přesto věřím, že pro děti je to pěkná pohádka, kterou nic nezkazíte….50%.

  • 10.5.2017  20:06
  Bod zlomu (2015)
  *

  Bod zlomu je film, který si bezesporu vaši pozornost nezaslouží. Je to pro mě naprosto nepochopitelně zbytečný film. Původní film jsem neviděl a po tomto filmu si ho rozhodně nepustím. Film vcelku oprávněně sází na akci, které zde není málo, ale zase ani hodně, aby to dokázalo napravit zbytek filmu. A právě díky akci a tím jak je natočena, jde tento film dokoukat. Je zde spoustu nádherných záběrů, ale proto si člověk říká, jak tomuhle nedokázali dát aspoň nějaký příběh. Příběh zde není. Je to vlastně jen jakýsi náčrt blbosti. A délka filmu tomu jen prosperuje. Celkově se dá říct, že čas strávený u tohoto filmu lze využít daleko daleko lépe….20%.

  • 3.5.2017  11:13

  Nejsem z těch, kteří na jedničku nedají dopustit. Ale přesto mi jednička nikdy nevadila. Je to prostě americká blbost od nezáživného režiséra, který zdaleka nikdy nepřešel svůj stín. A dvojka je jako první díl, ovšem dražší, překvapivě s lepšími efekty, ale také s ještě blbějším scénářem, což se teda dalo čekat. Jediné, co zde funguje, je nostalgie. Té se tu dostalo dosti prostoru a naštěstí to i vcelku funguje, ale bohužel to je tak vše. Nechápu jak mohl někdo takový příběh vymyslet, ale rozhodně při smyslech nebyl. Toto dílo nám chce opět vnutit, že Američané jsou nejlepší. Což je už neskutečně otravné a v dnešní době trochu mimo. Myslím si, že tohoto pokračování je velké škoda a zbytečně ničí jedničku….. 25%.

  • 27.4.2017  10:22

  Tohoto dílu jsem se celkem obával. A poněkud oprávněně. Sedmička byla příšerná. Nefungovalo v ní nic vyjma rozloučení s Walkerem, které bylo velmi důstojné. Ovšem 8 díl je naprostý opak dílu sedmého. Akce je zde výborně natočená. Je přehledná, triky výborné, povedená hudba. Ovšem skoro každá scéna jr naprosto nereálná. Ale povedla se i komediální stránka. Tu táhne především výborný Statham a právě jeho scéna s dítětem v letadle je vrcholem filmu. Povedl se vybrat i hlavní záporák. Charlize Theron je výborná herečka a tady to plně ukazuje. Jen škoda, že vypadala tak uměle. Celkově to hodnotím jako jeden z nejlepších dílů této série, ale bohužel nadmírou nereálných scén, nelze dát víc než 3 hvězdičky….. 55%.

  • 21.3.2017  18:37

  Seveřané vždy uměli točit zajímavé filmy, ale od stoletého staříka získali velmi zajímavý typ černého humoru. A Muž jménem Ove je přesně film s tím typem humoru a stylem vyprávění. Bohužel je to až po staříkovi a tudíž už to není tak originální, ale přesto je to velmi kvalitní film, který nejde nemít rád. Je to výborný příběh, který mně hodně bavil a vzal u srdce. A dlouho mi zůstal v hlavě, což j dobře. Je to příběh nevrlého starého pána, který je ohromný puntičkář. Celý film se Ove snaží spáchat sebevraždu, ale vždy mu to něco překazí (přesně si nemohu vzpomenout, ale v nějakým filmu už to bylo též). Je to film, který má co říci a naštěstí tím to nestačí. A určitě si zasloužil být v nominaci na Oscara za nejlepší cizojazyčný film, i přes to že to neviděl… 80%.

  • 16.3.2017  21:46

  Marvel po Deadpoolovi zjistil, že nemusí točit jen ,,dětské filmy", ale že může trochu přitvrdit. A to se k postavě Logana hodí. A už úvodní scéna potvrdí, že konečně přicházejí jiné filmy (ale bojím se, že jich bude až moc). Logan je více než dalším komiksem, je spíš klasickým Westernem a v tom nejlepším pojetí. Ačkoliv již zde není mnoho mutantů je to spíše k dobru. Není to tak rozházený, je to prostě takové, jaké by měli konce být. Povedl se výběr Loganovy dcery a hlavního záporáka. Líbila se mi představa, jak by mohl vypadat Svět v budoucnosti, pokud ho do té doby nestačíme zničit. Neboť nějak si ho představuji i já. Ve filmu není skoro žádná slabá scéna. Ale těch povedených je tu víc než dost. Nejvíce jsem se obával závěru, ale ten je překvapivě tím nejlepším. Akce je skvělá, přiměřeně přehnaná a hlavně dojemná, prostě zakončení jaký má být. Trochu mě zklamala hudba, jenž je zde až moc nevýrazná. Musím říci, že tohle je rozloučení, jak doufám tak jediné, které si Wolverin a vlastně i celá x-menovská banda zaslouží…..85%.

  • 15.3.2017  15:43

  Strážci galaxie jsou výbornou ukázkou podbízivosti Marvelu. Mají výborné triky, jenž prostě upoutají každého. Jednoduchý předvídatelný příběh, aby to dokázali vnímat i děti. Příběh mi prostě nesedl. Přišlo mi to prostě jen jako kombinace Star Treku, Star Wars a dalších filmů. Film obsahuje mnoho rádoby vtipných scén, z nichž je většina spíše trapná nežli vtipná. Ale přesto se zde nejde i pár povedených scén, ale ty horší bohužel převažují. Akční scény jsou naštěstí přehledné a prostě ujdou. Postavy jsou však nezajímavé a jde velmi lehko odvodit, co jednotlivá postava udělá. Hudební stránka filmu je povedená. Spoléhá hlavně na starší písničky, ale ty se sem hodí. Od tohoto filmu jsem očekával mnohem víc, hlavně to že se budu bavit a to já se spíše nudil.Řekl bych, že je toto dobře natočená blbost, která jen těží z velkého rozpočtu….40%.

  • 11.3.2017  13:44

  No tak tohle jsem Teda nečekal. Ačkoliv jsem hru nikdy nehrál, tak jsem se na film celkem těšil. Ukázky vypadaly celkem solidně. Bohužel film je hodně špatný. A to zejména díky příběhu, který mě absolutně nebavil a nedokázal jsem se do něj vcítit, což se nestává až tak často. Je zajímavé, že film s takovýmto rozpočtem si nedokáže pohlídat scénář, aby měl alespoň trochu logiky. Naštěstí bojové scény, jež je tu bylo pramálo, jdou výborné. Jsou přehledné, vypadají realisticky a hlavně mají výborný hudební pokdres. Ale k čemu to je, když se většina filmu odehrává v současnosti a ta je prostě špatná. Často je velmi špatně prostříhávána. A korunu tomu dodal závěr, nejenže je předvídatelný, vlastně jako celý film, ale také je naprosto šílený a naprosto nehodicí se sem. Aspoň, že herci jsou zde výborní. Celkově je to film, který byste měli oželet, protože i nic nepřijde.... 40%.

  • 10.3.2017  00:05
  Masaryk (2016)
  ****

  O tomto filmu toho bylo všude napsáno již mnoho. Něco z toho je pravdivé, ale většina je jen výsledkem předpojatosti Českého národa. Od filmařů je to brilantní tah, který zřejmě přinese ovoce. V mnoha recenzích je vytýkán zejména scénář. Je pravda, že mohl být mnohem lepší, ale také mnohem horší. Největší slaninou jsou dle mého scény v blázinci. Ač jsou zajímavě natočené, tak jsou zbytečné a hlavně předvídatelné a chtěli by trochu více pokrátit. A naopak bych přidal ještě více politiky. Politika a situace Československa a předválečné Evropy je zde ukázaná velmi dobře a i trochu poučně. Jsem rád, že jsou dialogy v jazycích v kterých mají být (narozdíl od Anthropoidu). Konec mohl být ukončen trochu dříve a zbytek bych dal do druhého dílu, který by k tomuto filmu seděl. Karel Roden byl výborný, bez něj by film byl poloviční, ale i ostatní herci, zvláště Kaiser, byli výborní. Hudba, ač se povedla, měla být použitá v menší míře. Celkově je to velmi povedený film, který mě mile překvapil, ale přesto jen o fous čtyři hvězdy....70%.

  • 7.3.2017  22:29

  V dnešní době se musí ocenit pokračování, které nedělá prvnímu dílu ostudu, ale dokáže se mu vyrovnat. A to i přesto jak je první Trainspotting skvělý. Já tedy T1 viděl jen 3x, a to v posledním roce, ale přesto chápu, že to je pro někoho kult. Pro mě by jím byl zřejmě též, kdybych na film narazil dříve. Herci zestárli, Svět se drobet změnil, ale Danny Boyle neztratil nic ze svého umu. Kamera, hudba i střih je víceméně stejně brilantní. Je to pastva pro oči. Obzvlášť v kině. Překvapivě příběhově má film co nabídnout a nevypadá to jen jako ,,film dělaný pro peníze". Je to správně nostalgické a přesto místy i vtipné. A k tomu pomáhají hlavně herci, kteří ze sebe vydávají maximum a jde vidět, že jim na tom záleží a tomu se nejde divit. Celkově je to film, který mě nezklamal a za shlédnutí beze sporu stojí. Jen doporučuji před tím shlédnout jedničku....84%.

  • 2.3.2017  23:05

  Je to jen další komiksový film dělaný je pro peníze, ale tentokráte až ledabyle odfláknutý. A přitom takový potenciál, Rachel McAdams měla dostat mnohem více prostoru. A Strangerovy začátky měly být též mnohem delší, protože z ničeho nic najednou ,,kouzlí" lépe než lidé, co to dělají mnohem, mnohem déle. Ale přitom začátek je to nejlepší ve filmu (Teda až do toho skoku). Jednotlivé bitky jsou udělány zajímavě, ale někdy jsou zbytečně přeplácány, aby byly ty peníze, co do toho studio vrazilo, vidět. Bohužel je mnohdy až moc očividné, kde si filmaři brali inspiraci (Batman, počátek). A ačkoliv má film obrovskou oporu v Cumberbatchovi a v Mikkelsenovi, tak ji prostě využít nedokáže, což je obrovská Škoda. Bohužel je to jen rutinní snímek...49%.

  • 2.3.2017  22:48
  John Wick 2 (2017)
  ****

  No tak po skvělé jedničce přišel do kin konečně i díl druhý. Tentokrát s větším rozpočtem a s zkušenějším režisérem. A ač by se mohlo zdát, že to bude lepší než jednička, tak já si nejsem jist. Jednička je nezapomenutelná a proto to pro mě má dvojka tak těžké. Tento díl je však už mnohem vyzrálejší. Akční scény, u kterých jde samozřejmě také vidět navýšený rozpočet, jsou výborné, přehledné a hlavně vizuálně podmanivé. A také výborně doplněné hudbou. A obzvlášť v kině jsou akční scény zážitkem. Nejlepší je ovšem samotný Wickovský Svět, a zejména operátorky jsou výborné. Je to film nabitý akcí, vzájemnou úctou a skvělými hláškami. John Wick je prostě jízda, kterou milovníci akčních filmů s velkým množstvím krve musí vidět....80%.

  • 22.2.2017  23:16
  Lion (2016)
  ***

  Tak tohle absolutně nechápu, jak může být v nominaci na Oskara za nejlepší film. Zřejmě akademie viděla jiný film než-li já. Tohle to je přesná ukázka toho, když nevýrazný režisér režíruje dle nepovedeného scénáře. Přitom tohle v šikovnějších rukou mohlo dopadnout hodně dobře. A to ještě má film takovou výhodu jako velmi zajímavou kameru a výbornou hudbu, což je velký plus. Ale ani s tady tím se nepovedlo pracovat. Škoda. Je to přílišné hraní na city, které ovšem mnohdy nefunguje, tak jak by mohlo. Příběh je to rozhodně zajímavý a nebýt tohoto filmu, zřejmě bych se o něm nikdy nedozvěděl ( zřejmě bych to ale přežil). Dev Patel byl výborný a ukazuje, že z něj časem může být i Pan herec, ale uvidíme časem. I přes to že to moc kvalitní film není, tak má film trumfy, který mi nedovolují jít s hodnocením pod tři, ovšem je to s odřenýma ušima....50%.

  • 22.2.2017  23:01

  Letošní Oskaři jsou jedni z nejhorších za posledních pár let. A tento film jim moc nepomáhá. Není to tak špatné jako Lion, ale přesto to na Oskarech nemá co pohledávat, i přesto že to své kvality má. Zřejmě by to ani nominováno nebylo nebýt minulého ,,rasistického" ročníku. Natočeno je to zajímavě to je bezesporu, ale je to až moc americký. Dle mého hlavním nedostatkem je kratší úvod, který je spíše zmatený nežli objasňující. Ale poté už je to víceméně bez výhrad. Teda až nadmírové používání černošské hudby, která možná vystihuje jejich komunitu, ale sem se to prostě nehodí. A konec? Ten je samozřejmě napínavý jako kšandy. Ale na druhou stranu musím uznat, že herecké nominace je zcela zasloužená (Octavia Spencer) a možná bych uvažoval i o T.P. Hensonové, ale je pravda, že všechny nominována jsem neměl tu čest vidět. Celkově to není tak dobrý film jak by se mohlo zdát, ale není ani tak špatný jak jsem očekával....70%.

  • 16.2.2017  22:44

  Mnohem, mnohem lepší než první díl. Burtonovi prostě bláznivý svět ukázat jde. Možná že to bude tím, že je sám bláznem. Scenáristicky je to už mnohem lepší, ale největší oporu tento díl má v hlavním záporákovi. De Vito se na tuhle roli hodil a o to lépe ji ještě zahrál. Celkem se i povedlo nahradit Kim Basinger. Michele Pfeifer se sem též hodila. A Keaton už nebyl tak otravný jako v jedničce. Celkově je to pro mě překvapení, zvlášť po té co jsem viděl první díl, který mě nebavil. Ale tady jsem se nenudil....75%.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace