berny2468

berny2468

Michal Bernard

okres Plzeň

37 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 20.5.2018  00:24

  Spielberg opět natočil skvělý film o tom, co uznává tj. demokracii a svobodu slova. Velmi neotřele, ale o to více uderněji natočený film jemuž vévodí výborní herci a hlavně opět neskutečný Kaminski. 70. léta se povedla navodit bezchybně a práce novinářů též. Ukazuje různé úhly pohledů a polemizuje mezi nimi. Již od začátku mi film uchvátil a dokonce jsem se nenudil. Naopak bavil jsem se a kochal. Spielberg prostě umí. Zrovna u tohoto filmu se nabízí srovnání s jiným filmem od Spielberga a to Lincoln. Jenž jsem shodou okolností viděl před par hodinami. Ten mi tak úplně nesedl, ale tohle ano. Spielberg má opravdu dar navodit atmosféru a hlavně poskládat scénu, tak jak to jde nejlépe. Prostě mistr, ale i mistr tesař se někdy utne, ovšem tohle ten případ rozhodně není. Ano opět si Svět idealizuje, ale když ono je to tak lákavé a nádherné.....85%.

  • 19.5.2018  20:19

  Jednoznačně nejslabší film tria Wright/Frost/Pegg, ale přesto stále tohle trio baví ne že ne. Je to bláznivé (možná až moc) a velmi vtipné. Opět skvěle natočena akce. To už jsem ostatně Wrigtova deviza. Wrightův humor a celkově styl mám rád a hodně, a proto mi mrzi, že to nedopadlo lépe. Obsazení skvělé, jen herci nemají moc co hrát. Příběh ma slabší chvíle (trochu více než by bylo hodné ), které ale pramení ze slabšího scénáře. Je to škoda, možná se to celé mohlo odvíjet jinam a dopadlo by to možná lépe, ale přesto jsem rád že jsem rád že jsem to shlédl... 60%.

  • 15.5.2018  22:21
  Deadpool 2 (2018)
  *****

  Jsem nadšen. Ryan Reynolds to dokázal podruhé a možná ještě lépe než-li napoprvé. Snímek který si dělá legraci naprosto ze všech a přitom není ani na vteřinu trapný. Spíš naopak. Nepamatuji si, kdy naposled jsem se v kině tak bavil. Ani chvíli jsem se nenudil. Vždyť to ani vlastně nešlo. Film je prošpikován tolika druhy filmu (od akční šílenosti až po romantický film), tolika kvalitních vtipů na úkor jiných filmů či sebe či čehokoliv (zejména parodie na Základní instinkt byla skvělá ale vlastně i strašná zároveň) a hlavně přestřelek alá John Wick (což s podivem není, když to režíruje jeden z jeho režisérů). Film má skvělého záporáka, který sice není klasickým záporákem (tím klasickým, jsem "záporák" a tím budu vždy), což je možná i lepší. Nové postavy nudné rozhodně nejsou a nesmrtelné naštěstí také ne. Všechny scény do sebe zapadají, nenudí a jsou opět bravurně doplněny skvělými písničkami. Ale také dokáží šokovat (a ne jen jednou), což se u Marvelu nestává. Myslím, že je to pro mě zatím nejlepší letošní návštěva kina a už se těším na druhé shlédnutí....90%.

  • 26.4.2018  23:21

  Velké překvapení. Nečekal jsem že se bratrům Russoových podaří takto pracovat s tolika postavami a dokonce se jim to podaří tak dobře, že většina postav je mi konečně i sympatcká a ne otravná. Samozřejmě je to klasická líbivá marvelovka, kde se vtipkuje téměř v každé třetí scéně (lidi v kině se smáli snad všemu, takže pro masy to bude film století). Já se nenudil, ipřesto že jsem měl z délky respekt, ale nakonec mi to přišlo i krátké. Bratrům to jde i s emocemi a že jich tento film má vyvolávat až dost. Což se daří. Všechny utracené peníze jdou vidět. Triky jsou skvělé, akce přehledná a povedená. Daří se i mnohdy překvapovat a konec? To je třešinka na dortu. Za mě velký potlesk Marvelu, jenž si opět svůj standard odvedl a tentokrát přidal i něco navíc. Velký zážitek...85%,

  • 21.4.2018  22:16

  Po příšerné dvojce se tahle německá blbost vrací tam, kde ji to svědčí nejvíce a to do školy. Je to svěží komedie, která se nebere vážně a je tím čím má být a to zábavou, která nenudí ale pobaví. Je to velmi vtipné. Nenudil jsem se. Je zde plno nezapomenutelných scén, ale přesto to má velmi nevyrovnané tempo, což je škoda. Ale přesto jsem rád že jsem to viděl. Tento díl pobavil ale hlavně ukončil tuhle sérii, tak jak si zaslouží, tj. Zavčasu. Na Němce to není vůbec špatné, ale další díl už ne...55%.

  • 19.4.2018  06:46

  Možná nejlepší možné zakončení kariéry pro Daniela Day-lewise. Toto romantické melodrama zřejmě nebude pro každého, ale ten koho podobně laděné filmy baví, si film zamiluje. Je to brilantně odtažité a každý jednotlivý záběr (mimochodem téměř vždy úplně skvěle vystavěn) má smysl. Příběh tempo neztrácí, Ikdyž mnoho diváků v kině se po půlce již nevrle kroutila, ale já se nenudil. Spíš naopak. Byl jsem uchvácen Andersonovou režií, kamerou, která byla doplněna skvěle padnoucí hudbou a hereckými výkony hodnými Oskara (a to nejen Day-lewis). Ty dokázaly z každé scény vytvořit maximum. Každý výraz v obličeji dokonalý a má význam takový jaký by měl mít. A myslím, že na konec jen tak nezapomenu a bude mne provázet ještě chvíli. Bavil jsem se, není to však pro každého, ale přesto...85%.

  • 13.4.2018  22:33

  Není to tak hrozné, jak jsem se obával, ale není to ani tak dobré, jsem doufal. Což je škoda. Je to film po kterém po pár letech ani pes neštěkne (možná tak Dwayne Johnson, pro kterého je to finanční úspěch jako hrom). Snaží se to být něčím víc. Má to často vtipné scény, narážky, a příběh je správně šílený a nestydí se za to. Škoda jen že to nevýrazné herecky, kdy jediný Jack Black je aspoň nějak zajímavý (Johnson strašný jako vždy). Hudební vložka by také mohla být nápaditější. Některé scény si o to úplně říkali. Ale přesto myslím, že za vidění to stojí. Nenudil jsem se ani chvíli, prostě klasický Popcorňák a ty čas od času neomrzí, ba naopak. Škoda jen že titulní píseň Welcome to the jungle není ve filmu častěji, možná by to bylo ještě zajímavější.... 60%

  • 10.4.2018  10:31

  Divím se,že jsem toto tak dlouho odkládal. Přitom to je přesně to co mám rád a od režiséra, kterého mám rád též. Výborná Gangsterka plná podrazů, zvratů a která se nebojí zabít kohokoliv, což je v dnešní době nepříliš časté. Nebojí se nadávek, prostě všeho co do tohoto světa patří. Skvěle doplněná kvalitními herci, kteří zklamat ani nemohou. Scorsese dokazuje, že je jedním z nejlepších režisérů světa. Překvapila i spolupráce se Shorem, která klape výborně. U tohoto filmu se nudit ani nejde a i přes délku to uteče rychleji než většina kratších fillmů....90%.

  • 10.4.2018  10:24

  Nic převratného, prostě klasický Marvel sázející na jistotu. V tom je opravdu dobrý, téměř každý si v něm to své najde. Tohle vyjímkou není. Afroamerické téma je zde vyjádřeno jasně. Není divu proč je to také pro ně takový hit, říká to co chtějí slyšet a způsobem,který mají rádi. Nic víc v tom není,než další zajímavě natočený americký Blockbuster, který ani nechce být něčím víc,protože to je přirozeně nemožné. Hudba zajímavá, herci zvoleni dobře. Vizuální stránka perfektní. Ale je to ta klasická pohádka, která je v kině zajímavá, ale jinak po něm neštěkne pes (krom těch kterým ke spokojení toto stačí a že těch lidí je)...70%.

  • 1.4.2018  21:20

  Velké překvapení. Skvělý velikonoční film se spoustou Easter eggů. Ukázka toho co Spielberg umí nejlépe, točit sci-fi filmy, které nezapadnou, nýbrž se stanou kultovním. U tohoto filmu si troufám říct že to jinak nebude, neboť takto spokojen jsem nedocházel z kina již dlouhou dobu. Spielberg si pohrává s každým detailem a o těch rozhodně tento film je. Absolutně nenudí, baví jako málokterý film a má to správné poselství. Samozřejmě příběhem tento film tolik nevyčnívá. Je trochu tuctový, ovšem co v dnešní době již není (tolik příběhů bylo odvyprávěno, že už originálním ani být nejde). Není tak překvapivý, ale tolik nápadů, tolik nádherných scén a ta skvěle padnoucí hudba, která musí uspokojit každého diváka… prostě pro někoho návrat mistra (já osobně mám rád i nejnovější Spielbergovi příspěvky, obzvláště Most špionů), ale je to hlavně ukázka toho že i v dnešní době se dokáže natočit něco, co může ovlivnit další generace nebo spíš že jej ta generace bude znát, což je sám o sobě bych řekl úspěch (jako třeba E.T.)....85%.

  • 14.3.2018  22:56
  Tomb Raider (2018)
  ****

  Vcelku mile potěšen. Absolutně jsem nevěděl, co od toho mohu očekávat. Jedinou záruku, kterou jsem měl, byl Alicia Vikander, která mne doposud nezklamala. A to se nestalo ani tentokrát. Naopak ukázala, jaké to je, když má přepálený (ovšem vcelku stylový) snímek herečku, opravdovou herečku, která Tomu dodá tolik autentičnosti až se to zdá být k nevíře. Věříte ji vše, přes bolest až po vysílení. Přepálené to bezesporu je, ovšem v mezích přijatelných. Akce nenudí, natočena je skvěle. Triky též povedené. Příprava pro další díl se prostě povedl. Je to velmi vtipné, ale na druhou stranu to správně přechází do roviny vážné, což se ne vždy daří. A hlavně padouch je skvělý - Goggins rozhodně nezklamal a opět ukazak, jak skvělý je. Celkově jsem za návštěvu v kině strašné rád, byl to zážitek, který se nesnaží být ničím víc, ale je tím na co má a to mu jde....70%.

  • 8.3.2018  10:19
  Tvář vody (2017)
  ***

  Velké překvapení letošních Oskarů (alespoň pro mě), protože horší film jsem v nominaci nezaznamenal. Dalo by se říct že je to Faunův labyrint 2. Jednak díky opět zajímavé myšlence, atmosférou a svou ,,poetikou”, která naprosté od Guillerma nesedí. Tady je to umocněno pro mě až příliš nereálně zrychlené romanci, které nelze fandit, nebýt Hlavní herečky. Mimochodem Hlavní důvod mého dokoukání. Spousta nelogických chování postav. Ovšem opět se ukazuje že akční scény točit Guillermo umí, ale ať si příště už radši scénář nepíše. Ano někomu jeho styl může sedět, ale dle mého je mnohem lepších scenáristů a režisérů, kteří dokážou v obdobných filmech vytvořit mnohem mnohem lepší atmosféru (např. Shyamalan). Ale na druhou stranu Desplat odvedl opět skvělou práci, bez něj by to bylo mnohem horší Je to škoda trailer vypadal výtečně, jen je zajímavé, že v mnohem kratší době shrnul lépe a zajímavějš děj lépe nežli samotný film...50%.

  • 25.2.2018  21:55
  The Circle (2017)
  ***

  The circle je velmi zajímavým filmem, který svou myšlenku má. Dokonce myšlenku výbornou a velmi velmi aktuální. Ovšem opět jako u většiny podobných filmech (a že jich je) to začátkem víceméně končí a konec jen podtrhává neschopnost tvůrců vymyslet lepší, propracovanější a prostě zajímavější příběh, který by měl hlavu a patu po celou dobu. Ovšem tento snímek má velkou výhodu oproti podobným filmům a to je v podobě Emy Watson, která není úplně z nejlepších hereček, ale její přirozenost a charisma dává filmu jakousi jiskru. Tento film se snaží být zajímavý, možná i trochu inovativní, ale zdaleka na to nemá. Hudba nezáživná, zvraty (je tu asi jeden, takže zvrat) se přešli jakoby nic. Na druhou stranu jsem se nenudil a chvílemi i dobře bavil. A proto si myslím, že je škoda, že tento projekt nevzal pod sebe někdo, kdo si tohle prostě umí pohlídat. Dovést myšlenku k cíli a ještě ji mnohonásobně rozvinout, což se zde neděje. A to i s kontrastem s tím jak silné téma ztráty soukromí je…..50%.

  • 10.2.2018  22:27

  Velmi obdivuhodný film, který si dokáže dělat legraci opravdu ze všech. Je těžké převést zhruba šesti minutový seriál do filmové podoby tak, aby to mělo alespoň jakýsi příběh a aby to nenudilo. Obě dvě podmínky byli u mě splněny. Samozřejmě není to dokonalé. Hluché místa to má, ale já se rozhodně nenudil. Za mě to byl film u kterého jsem se nasmál opravdu dost. Samozřejmě je potřeba znát letošní volby a trochu alespoň českou politiku, ale slibuji Vám že pokud to splníte a na film se vydáte, jen tak na něj nezapomenete.....70%.

  • 27.1.2018  16:39
  Coco (2017)
  *****

  Úžasný animák, který ač se tomu dalo těžko věřit, tak překvapil a překvapil hodně moc. Velmi nápadité, ale hlavně je to jak pro malé, tak hlavně velké diváky. I přesto že hudební pohádky nevyhledávám, tohle mi neskutečně sedlo a dojalo. To se mi u pohádky nestalo už hodně, hodně dlouho. Ale zde jsem nejednu slzu uronil. A myslím že v sálu jsem jediný nebyl. Prostě téma nad kterým nejednou každý člověk přemýšlel na filmových plátnech a ještě z dílny Pixaru… No prostě nádhera. Hlavně výborná lokace děje. Mexiko je svérázné, to bezesporu, ale zajímavé a kouzelné (,,Ale kdo by chtěl žít v Mexiku?“ Tři Billboardy kousek za Ebbingem). A písničky též super a hlavně výborný český dabing, po také dlouhé době. Jedinou kapkou na filmu nakonec zůstává tedy jen předfilm Vánoce s Olafem, jehož reklamní tah chápu, ale tohle přece Disney zapotřebí nemá….90%

  • 18.1.2018  22:10

  Tři Billboardy je snímkem na který jsem se hodně dlouho těšil a výsledek mě v ničem nezklamal spíš naopak mě utvrdil v tom že tohle prostě miluji. Mcdonaghův snímek je vlastně klasická ,,Coenovina“, ale v mnoha ohledech lepší, ale v ničem i horší. Utvrzuje už v tom hudba, Burwell je prostě na tohle stavěný. Ovšem hlavní doménou tohoto filmu je scénář, dokonale vystavěný a ještě lépe zahraný. Politická nekorektnost a sociální satira to jest to co na snímků je dokonalé, ale přesto u toho zamrazí. Velmi dobrý a hlavně trefný humor, který se ničeho nebojí a je užit přesně tam kde má být, což již v dnešní době je k vidění poskrovnu. Vše se dokonale střídá s vážnými scénami, které umocňuje Frances Mcdormand, jenž je prostě neskutečná a věřit ji lze opravdu vše. Doufejme, že tento film neproletí kinama rychle a že si své diváky najde. Shlédnutí v kině bych rád zopakoval…… 90%.

  • 23.12.2017  10:14
  Bajkeři (2017)
  *

  Velmi zajímavý film. Režisér a scénárista se tak moc snažil napodobit Trošku až ho trochu překvapivě překonali. A to je velké umění překonat někoho tak tragického jako je Troška. Za to mají ode mě velký potlesk. Celý film jsem Litoval Hanu Vágnerovou, že se k něčemu takovému upsala. Spousta neherců kolem ní a ač se ti neherci snaží sebevíc jsou ještě horší než se čekalo. Ona jediná film dokázala tak nějak ustát a hlavně za ni to není od mě „odpad“. Nejhorší na filmu je však scénář. Všudypřítomné rádoby vtipy a hlavně otravný Product placement, jehož smysl mi dosud uniká. Produkty takto ukazované mě vždy spíše odrazovali, než abych si je musel koupit. No celkově myslím že horší už to být skoro nemohlo. Nezajímavé záběry, nezajímavý herci a ještě horší výběr hudby a příběh, který by i děti ve školce vymysleli originálnější a překvapivější….15%.

  • 20.9.2017  13:50

  Velké překvapení. Po výborném prvním díle jsem nevěděl, co čekat. Dvojce se však navázat na jedničku podařilo přímo brilantně. Zlatý kruh hýří vtipem, zbesilou akcí s neskutečně neskutečným příběhem, skvělá hudba -prostě klasický Vaughn. Je to prostě jízda, která se zastaví až s titulkami. Dvojka má výborné obsazení, ale přesto plně nahradit S.L. Jacksona se samozřejmě nepodařilo, Ikdyž se Julianne Moore snaží, co ji síly stačí. Ovšem i Moore je svým způsobem zajímavá, ale stejně nejlepšími novými postavami jsou bezesporu Elton John a Americký prezident. Tatum, Halle Berry a Bridges jsou ve filmu překvapivě málo, což je velká škoda,neboť když jsou tam, jsou skvělí. Hudební výběr je opět výborný Rozhodně bych se nebránil pokračování a možná si dám v kině repete, na tohle prostě musíte do kina jít...85%.

  • 22.8.2017  19:10

  Já jsem vcelku spokojen, dostal jsem přesně to co jsem očekával a za to jsem rád. Je to celkem dobré propojení s Obecnou školou, akorát to má ztížené kvalitou scénáře, který dokonalý rozhodně není, ale naštěstí Jan Svěrák z něj dostal co jen šlo. Film má velkou oporu v dětských hercích a ostatně i ve všech hercích celkově. Velmi se povedla i hudba. Jen je velká škoda scénáře a na mě zbytečně nadměrného používání střihu, který u nějakých scén trochu vyvolával pocitu výkřiku do tmy, ale přesto by to bez těch scén nebylo ono. K zlepšení by to určitě chtělo větší angažovanost Svěráka staršího, ale přesto se dle mého o žádný propadák či zklamání nejedná a návštěva kina by měla být pro všechny fanoušky Svěráka samozřejmostí...70%.

  • 16.7.2017  20:10

  Nová planeta opic překvapila. Hlavně celkovým pojetím. Očekával jsem dle názvu válku, ale ta se tak úplně nekonala (za což jsem rád). Je to spíš takový opičí Logan, který funguje stejně dobře, jen kdyby byla délka Loganovi odpovídala a všechny části byli více kompaktní. Střed filmu je s porovnáním začátkem, nic moc. Ovšem konec to vcelku slušně vynahrazuje. Je dobře, že film má pomalejší tempo, s porovnáním třeba s marvelovkama až neuvěřitelné, ale přeci jenom délka mohla být kratší. Ale vizuální stránka, to je něco neskutečného, prostě nádhera. Andy Serkis je také neskutečný, Woody Harelson není úplně špatný, ale až moc tlačí na pilu. A k tomu ještě velmi povedená hudba (trochu připomínající Morriconneho hudbu z Osm hrozných). Je z podivem, že film s takovýmto rozpočtem je z velké části bez větší akce. Jen je škoda, že to nedrží lépe při sobě, ale jinak jeden z nejlepších zážitků z mých letošních kinonávštěv....80%.

  • 7.7.2017  11:29

  Tohle nejde nemít rád. Velmi dobře natočená akční řežba, která je sice o něco horší než jednička, ale stále za vidění rozhodně stojí. Jako u jedničky je příběh naprosto nereálný, ale o toto vůbec nejde. Tady jde jen o střílení. A to je zde v ideálním množství a k tomu přehledné, což se ne vždy podaří. Jen škoda ještě více prehnaného amerického patroitismu než jsem čekal, ale aspoň se šlo čemu smát. Za vidění to určitě stojí, ale nečekejte nic, pak se nudit nebudete...50%.

  • 6.7.2017  23:50
  Wonder Woman (2017)
  ***

  Není to tak hrozné, jak by se dalo čekat, ale ani tak dobré, jak to mohlo být. DC postupně hledá cestu jak zaujmout, co nejvíce diváků. A to mu bezesporu vůbec nejde. Ovšem tento film k tomu má zatím nejblíže. Začátek filmu nebyl vůbec špatný. Velmi mě bavil. Ostrov a celkově prostředí se vyvedlo náramně. Bohužel po přesunu do Londýna film ztrácí trochu šťávu. Je to velmi podivné a lze zde vidět velké neherctví od Gal Gadot. Naštěstí po přesunu na frontu film získal opět tempo a hlavně se dostal tam, kde prostě patřil. Škoda jen že na frontě nezůstal déle (nejlepší část filmu). No a pak přišel zbytečně zdlouhavý, nudný a rádoby epický konec, který víceméně zkazil můj dojem filmu. Je škoda, že příběh nebyl více o zakopové válce a hlavně je škoda toho nadměrného používání Slowmotionu, který kazí skoro veškerou akci. Velkým kladem je hudba. Velmi trefná a chytlavá. A i herecky výborné, Teda až na WW. Škoda, že Robin Wright nedostala více prostoru. Celkově z filmu zklamán nejsem ani překvapen. Dostal jsem přesně to co jsem očekával, což je velká škoda...55%.

  • 25.6.2017  23:04

  Tohle už musí někdo utnout. Díl od dílu strašnější. A to jsem myslel, že horší jak 4 to být nemůže, ale očividně jo. Bez LeBoufa to prostě nejde. To byl tahoun prvních třech dílů, ovšem Wahlberg je to nejhorší, co tuhle sérii mohlo potkat. Ještě že zde byl Hopkins, který situaci jakžtakž zachránil. Ovšem zde kritika nekončí. Scénář je blbější než kdy dřív. Délka neskutečně přepálená a těch rádoby vtípků zde bylo opravdu přespříliš. Tento film je velmi srovnatelný s letošními piráty z Karibiku jak scénářem, tak po vizuální stránce, která je prostě nádherná. 3D mi zde nevadilo, Ikdyž bez něj by to asi bylo lepší. Ale bohužel jen to jde vychválit. I to co bylo vždy filmu ku prospěchu zde nefunguje, například hudba, která je nezajímavá a jen těží z jichž starých skladeb, což je velká škoda. Nový transformery rozhodně v kinech přehlídnout můžete, nebo spíš musíte, pokud nechcete litovat peněz do lístků vložených. Ikdyž je fakt, že v kině se ten vizuál vyjímá nejlépe....25%.

  • 19.6.2017  00:35
  Mumie (2017)
  ***

  Nové Mumii jsem rozhodně moc šancí nedával a u dělal jsem dobře. Film mne tedy nezklamal, spíše trochu překvapil. Ukázky sice již tradičně ukázali až moc. Je v nich vyskládána celá zápletka, která sice není bůhvíjak dobrá (spíše otřesná), ale přesto to zamrzí. Film nedokáže překvapit. I přesto jak je velmi zajímavě natočen (na mysli mám komorní scény a scény z minimen triků). Je však škoda jak je film nesourodý (jeden žánr střídá druhý). Přijde jedna výborná scéna, která je ovšem následována scénou tragickou. Doteď mám v mysli jednu výbornou scénu z kostela a následný útěk z něj, která byla prostě boží. Je velká škoda, že film nenašel oporu v hudbě, která jen kopíruje hudbu z jiných filmů (Ikdyž v dnešní době se nelze již ani divit). Obzvlášť je to škoda, když herecky je to tak dobré. Zvlášť Cruise překvapil hodně, Crowea netřeba již zmiňovat. Tento film je průměrným začátkem nové série, která jak doufám příliš neobstojí, ale přesto si pozornost zaslouží....50%.

  • 1.6.2017  10:00

  Jedno z největších zklamání dosavadního roku. Výborné obsazení spolu s příběhem dávali velkou naději, že by Disney mohlo natočit něco kvalitativně obdobného Knize džunglí. To se ovšem nestalo. A to to začalo ještě hůř nežli to ve výsledku vypadá. Nezajímavé, zbytečně dlouhé a zbytečně moc pompézních písniček, které celý příběh schazovali nehorázně dolů. Ovšem celkově hudba byla špatná a lehce připomínala jeden ze Shyamalanových filmů. A k tomu ještě pripočtěte ohromně kýčovité triky, které neustále museli ukazovat, kolik peněz do toho studio vložilo. Je až otravné, že je to natočeno zcela nezáživně a bez inovací. A tolik černochů. To už je strašné, to samé bylo již v Artušovi a teď tohle. Za chvíli bude středověk jen o nich. Za mě úplně zbytečný film, kde se však nad tržbama nelze pozastavit. Alespoň, že herecky to svou úroveň zcela jistě udrželo, obzvláště Emma Watson se sem perfektně hodila. Je velká škoda, že z toho nevzešlo něco lepšího, a proto si raději ještě někdy pustím Francouzskou hranou verzi....40%.

  • 24.5.2017  21:32

  Již pátý díl Pirátů z Karibiku mě rozhodně překvapil. Takovou blbost jsem opravdu nečekal. Na tento díl jsem se hodně těšil. Vždyť ukázky byly hodně dobré, temné a dávali jistou naději, že by to mohlo být úplně o něčem jiném nežli čtvrtý díl. To se nestalo. Pětka je překvapivě ještě více trapnější, má ještě mnohem horší scénář (netušil jsem že to ještě jde). Ale na druhou stranu je to výborně natočené. Vizuální stránka to je prostě nádhera a ukazuje ty peníze, které v tom prostě jsou. Ale ten příběh je opravdu strašný. Přitom měl zajímavého záporáka, který byl skvěle obsazen, ale i toto nedokázalo navázat na jakýkoliv z prvních tří filmů, kde se člověk nenudil. Zde celkem i překvapivě pár momentů bylo. Zejména úvod, jenž byl hodně trapný. Ovšem mnoho vtipných scén zde určitě je, ale těch trapnějších převyšuje. Film zachraňuje hlavně konec, který by mohl celou sérii uzavřít (v rámci možností ještě důstojně). Alespoň, že herecky má film,co nabídnout. Johny Depp je pořád stejný, a tak to má být. Škoda, že Bardem nedostal ještě více prostoru, ale i tak ukázal, čeho je schopen. Bez Zimmera už hudba není úplně ideální. Nový skladatel těží jen z jeho práce a jeho inovace je špatná a nehodící se. Celkově i přes mě zklamání jsem rád, že jsem to v kině viděl, byl to zážitek a o tom to je. Ovšem s lepším scénářem to mohlo dopadnout úplně jinak….40%.

  • 22.5.2017  21:38

  Na Krále Artuše jsem se i přes podivné ukázky vcelku těšil. Ale výsledek trochu zklamal. Třičtvrtě filmu bylo výborný. Klasická Ritchieovina. Spousta cool zpomalených záběrů, spoustu prehlednych soubojů a hlavně příběh, který byl přiměřeně ujetý. Velkým plusem byl urychlený vývoj Artuše, který vysvětlil vše a ještě k tomu byl prostě cool. A hlavně Ritchie, jenž má svoje vyprávění, které je super a nebojí se ho vůbec použít. Ale bohužel pak přišel konec. Já se těšil na nějakou pořádnou bitvu, se zajímavým soubojem na konci, ale dostal jsem jen totální sračku, která zkazila úplně zbytečně celý film. A to byl tak dobře našlapaný. Škoda také pro mě nehodících se písniček do filmu. Na druhou stranu byl soundtrack jinak výborný a úderný. Škoda také malého prostoru pro Beckhama, který by se možná hodil i do větší role. Ale to už je taková drobnost. Herecky to táhl především skvělý Jude Law. Hunnan byl nic moc. Připomínal slabý odvar Fimmela. Celkově jsem trochu zklamaný, ale první třičtvrtiny filmu si pustím někdy klidně znovu, zbytek rozhodně ne….55%.

  • 22.5.2017  00:24

  Vetřelec: Covenant je pokračování nepříliš povedeného Promethea, kterému jsem moc šancí nedával. Celá Vetřelecká mánie mně skoro minula (dosud jsem viděl jen Promethea jedničku). Časem určitě nadejde čas na to shlédnout i zbytek. Ale nemyslím si, že by byli lepší nežli toto. Covenant je snímek, který je vizuálně nádherný až si říkáte čím se bude točit za dalších 10 let a velmi dobře atmosférický, ale hlavně také příběhově obstojně ( což Prometheus zdaleka nebyl). A ač je to předvídatelné, obzvláště konec, tak stejně jsem se nenudil. Vetřelec (ten tvor) vypadal hodně dobře a hlavně díky trikům vše vypadalo velmi realisticky. A k tomu ještě má film takový trumf jako je hudba a ta dokázala dodat tu správnou atmosféru. A velkou oporu má film i od herců, jak Fassbenderova dvojrole nebo Katherine Waterston. Ridley Scott opět ukázal proč je to pro mě jeden z nejlepších režisérů. I přes to, že pro mne to byl jeden z nejlepších kino zážitků letošního roku a to ani původně v mém plánu ani nebyl, dávám ,,čtyři hvězdy" a to díky občasným divným scénám, naivním postavám a trochu i konci....75%.

  • 13.5.2017  13:17

  Nová pohádka od Disneyho, která vyšla v podobnou dobu, jako Spielbergův Obr Dobr, mi nejde jinak než srovnávat právě s Obrem. A právě tento minisouboj, který tak nějak rozhodl o tržbách, zcela jednoznačně vyhrál Dobr. Můj kamarád drak, je pohádka bez potenciálu, protože příběh ač je miloučký, tak je prostě o ničem. Vizuálně se mi ani nijak moc nelíbil drak. Který má být roztomilý, ale je takový nijaký. Podivná zelená barva a vlastně podivný celý drak. Ale na druhou stranu je to velmi zajímavě natočené, ale přesto je to takové zklamání pro mně. Ale přesto věřím, že pro děti je to pěkná pohádka, kterou nic nezkazíte….50%.

  • 10.5.2017  20:06
  Bod zlomu (2015)
  *

  Bod zlomu je film, který si bezesporu vaši pozornost nezaslouží. Je to pro mě naprosto nepochopitelně zbytečný film. Původní film jsem neviděl a po tomto filmu si ho rozhodně nepustím. Film vcelku oprávněně sází na akci, které zde není málo, ale zase ani hodně, aby to dokázalo napravit zbytek filmu. A právě díky akci a tím jak je natočena, jde tento film dokoukat. Je zde spoustu nádherných záběrů, ale proto si člověk říká, jak tomuhle nedokázali dát aspoň nějaký příběh. Příběh zde není. Je to vlastně jen jakýsi náčrt blbosti. A délka filmu tomu jen prosperuje. Celkově se dá říct, že čas strávený u tohoto filmu lze využít daleko daleko lépe….20%.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace