berny2468

berny2468

Michal Bernard

okres Plzeň

38 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 7
  • 16.11.2018  00:02

  Zajímavý film, který nakonec nedopadl vůbec špatně, i přes mé nízké očekávání. Ve výsledku je to sice jen Finchera v mnoha směrech kopírující již třetí verze Milénia s knihou pramálo společného, ale přesto to funguje. A to zejména díky Claire Foy, která to zahrála perfektně, a zajímavě a přehledně natočené akci (když pomineme absolutní závěr)a také díky hudbě, která tolik nestrhává pozornost, ale prostě padne. Ano, lze namítnout, že Blomkvist je zde příliš mladým a že Vicky Kreps dostala po hříchu tak málo prostoru a že (opět) z knihy nezůstalo téměř nic, ale prostě jsem se nenudil a film užil, Ikdyž lepší to mohlo být rozhodně....60%.

  • 12.11.2018  23:43

  Velmi energický, podmanivý, za to ovšem mnohá fakta překrucující snímek, který za vidění rozhodně stojí (Obzvláště v kině). Dopadlo to možná lehce podočekávání, což bylo s mými velkými očekávání nevyhnutelné. Ale bavil jsem se, ne že ne. Hudební stránka fantastická. Příběhově dobře podané (když pomineme ,,nesrovnalosti” faktů), Rami Malek neskutečný, při konci běhal mráz po zádech, přesto tomu chyběl k dokonalosti lepší střed filmu, kde se to trochu vleklo. Obzvlášť v kontrastu se začátkem a koncem. Škoda také jakési sterilnosti a úpravě publiku, kdy se některé věci ukáží, jen aby se neřeklo. Ovšem i tak jsem se nenudil.Zážitek to v kině byl jednoznačně. Pocta Queenům a hlavně Freddiemu jakou si bezesporu zaslouží. Dokonalé to sice nebylo, ale nedůstojné rozhodně také ne, ba naopak…. 80%.

  • 1.11.2018  21:24

  Sice slabší než dvojka (kterou považuji za jednoznačně nejlepší ze série), ale srovnatelná s jedničkou. Je však pravda, že v kině jsem se ovšem už dlouho tak nenasmál, což je skvělé. Jen škoda že to nemá lepší příběh a záporáka (jednoznačně nejhorší) a ani Emma Thompson překvapivě nic moc. Ale nudit se nešlo, Atkinson skvělý (Ikdyž překvapivě i on již není nejmladším), ale nejvíc jsem rád za Kurylenko. Škoda jen českého dabingu, jenž je prostě tragický, ale co naplat, užil jsem si to s to je hlavní....55%.

  • 16.10.2018  10:45

  Absolutně se nedivím propadu v kinech. Po skvělé epizodě VIII. To bylo za prvé moc brzo a prostě o postavě o které asi více vědět nechci. Přesto to ve výsledku není tak špatné, jak to mohlo být. A to zásluhou úvodu a konce. Ty byly velmi dobré, ovšem zbytek filmu již v kontrastu s tím natolik dobrý nebyl. Ehrenreich mi sedl, vlastně všichni herci, ale příběhově je to příliš slabé, což ve výsledku zamrzí. Hudebně dobré, přechcávací finále super, ale střed nezajímavý a moc ,,pohadkově, laděný. Ale přesto film nenudí, ač to mohlo být o něco kratší, ale přesto doporučuji. Ovšem jen jako jednohubku....60%.

  • 16.10.2018  10:39

  Velmi zajímavý námět, který je ovšem utopen v nezajímavém podání. Vypadalo to vskutku zajímavě, ale s postupem času se film pořád dokola opakoval, nepřinesl nic extra, spíš naopak. Stálé žvátlání o vaření by nemuselo být špatné, kdyby bylo proloženo něčím jiným. Postupem času film nudil. Divím se, že to ti manželé přežili ve zdraví, já bych to asi nedal. Naštěstí herecky skvělé, ať Meryl Streep či Amy Adams, jen škoda, že příběh nebyl více inovativní. Ale přesto film zabavil, jen si myslím, že to mohlo být o něco lepší....55%.

  • 11.10.2018  23:44

  Velký zážitek! Damien Chazelle dostál svému jménu, které vytvořil Whiplashem a La la landem a natočil další skvělý film. Ačkoliv jsem nevěděl moc co očekávat, výsledek mne dostal. Délka úměrná (možná bude někdo oponovat, ale za tímto si stojím). Výborný scénář, jenž dobře poskládal jednotlivé části dohromady. Nečekal jsem sice že to bude až tak depresivní (o Armstronga jsem se nikdy nějak nezajímal), ale o to lépe to zapůsobilo. Části fungují, funguje i ,,Oldschoolový" vzhled a hlavně především perfektní hudba, jenž skvěle pasuje. Podařilo se i vymanit z klišé, jenž zde téměř absentuje. Gosling hraje klasicky skvěle, ale Foy možná ještě lépe. Celkově musím říct, že jsem nadšen. V kině to byl ohromující zážitek, který by překonal možná tak Imax a tudíž nelze jinak nežli doporučit. Chazelle ukázal čeho je schopen a jsem zvědav, co přijde dále...85%.

  • 7.10.2018  00:21
  Venom (2018)
  ***

  Venom je snímkem, který neví čím chce být. Zda komedií nebo vážným filmem (ani jedna z rovin nefunguje, vtipy vtipné nejsou, a to že se většina scén odehrává za tmy neznamená že to je temné). Většina scén se zdá být nahodilím, nezajímavé a tuctové, ovšem najdou se i výjimky (velmi zajímavý výjimky), ale těch je poskrovnu. Příběhově nevyčnívající, herecky také nic moc, závěrečná bitka nezáživná, ale přesto ve výsledku jsem se nenudil a mnohdy i bavil. Jakžtakž pohromadě to drží Tom Hardy (ačkoliv je mnohdy mnohem lepší, pořád třída) a některé opravdu povedené scény a vcelku zajímavá hudba (ovšem její lepší konzistencnost by určitě nevadila). Celkově je to spíše průměrným snímkem, který zabaví, ale ani maličkou nadstavbu nepřidá....50%.

  • 8.9.2018  23:47
  Upgrade (2018)
  ****

  Takový menší nezávislý film, který na to ani na první pohled nevypadá, ale přesto vydělává neskutečné částky. Zcela zaslouženě. Stylově natočený Cyberpunkový film, jenž si sice hraje na chytřejší film nežli ve výsledku je, ale přesto je to velmi zručně natočené dílo, které možná ani nezapadne. Je škoda, že hlavní zápletka je předvídatelná, ale přehlednost akce, Bladerunnerovská hudba z toho udělala zážitek na který možná ještě chvíli nezapomenu. Herecky skvělé, ač Teda Hlavní hrdina jako by Hardymu z oka vypadl, přesto film táhne dobře. Hudba povedená. Vizuální stránka výborná, délka naprosto úměrná tématu. Jen je škoda že to nebylo lépe vypointované, ale přesto velmi dobrá práce....70%.

  • 19.8.2018  22:00

  Série Mission impossible díl od dílů lepší a lepší. Pětka byla skvělá, ale tento díl hodnotím ještě trochu lépe. Ačkoliv i tento má své slabší chvilky. Dokonalý není, ale zážitkem stejné byl. Škoda zejména toho, že to zbytečně střídá temnější styl s komedií, což mnohdy to skvělé ničí (ale to bylo snad jen dvakrát). Dále si myslím, že konec, kdy by to Hunt nezvládl, byl lepší (tím by se dala i skvěle ukončit série a s velkou ctí, ovšem prachy jsou prachy). Ovšem krom těhlech malých výtkách, už mohu jen chválit. Výborná a přehledná akce. Skvěle padnoucí hudba. Ač trochu víc zamotaná zápletka než by bylo zdrávo, tak přesto film nenudil a bavil skvěle. Cruise ač je jeho neherctví známo, do role Hunta sedí a Rebecca Ferguson též skvělá. Jsem rád, že to dopadlo jak to dopadlo. Já se bavil hodně a ač to dokonalé není, tak rozhodně pro milovníky tohoto žánru jasná volba.....80%.

  • 14.8.2018  09:04

  Velmi milé pokračování, které možná považuji i za zdařilejší než jedničku, což jsem před shlédnutí absolutně nečekal. Příběh dokázal skvěle navázat. Animace jsou přímo neskutečné. Příběhově (až na předvídatelnost padoucha) skvělý, hravý a hlavně velmi vtipný pro obě strany barikády. Délka úměrná, předfilm též skvělý. Pro mě strašný zážitek v kině, opravdu. Pixar opět ukazuje, že je v tomto bezkonkurenční jedničkou a že pokračování umí podat jako málokdo... 90%.

  • 2.8.2018  00:02

  Nevěděl jsem, co od tohoto mohu očekávat, ale výsledek velmi milé překvapil. Ačkoliv to mnohdy na pohled příjemné není, čímž film zapůsobil tak jak měl. Je to pomalý, nikam nespěchající film, jenž řekne co má a velmi dobře poučí a hlavně s délkou úměrnou tématu. Podobenství k filmům typu Přelet nad kukaččím hnízdem či Rocky pobavilo. Ale obavlášť se mi líbilo odreagování typu běhání. Alkohol je zlo a je lehké do toho zapadnout, ovšem tohle myslím odrazuje velmi dobře. Velmi dobře zvolená hudba a hlavně většinou velmi zajímavě sestavené záběry. Herecky výborné. Švehlík nezklamal a Dušek už vůbec ne. Byl jsem velmi příjemně překvapen. Dokonalé to nebylo, na to to bylo chvílemi trochu moc nejasné (jakoby o ničem, kdy režisér nevěděl co chce vlastně), ale rozhodně by jeho promítání ve školách špatné nebylo.....75%.

  • 25.7.2018  15:46

  Je velká škoda, když snímek se zajímavým námětem, je natočen tak nezajímavě a s ničím navíc. Přitom herecky dobře obsazené a hlavně se zajímavým námětem. Ovšem je to trestuhodně krátké a nezasáhne to jak má a jak by dle příběhu rozhodně mohlo, což je obrovská škoda. Zbytečně krátký úvod a vlastně vše je zbytečně zkratkovité. Naštěstí tam jakási chemie působí a přes některý amatérismus jsou i zajímavé scény. Ovšem vím že tohle mohlo mít úplně jinou úroveň, s trochou více snahy a originality a to je to co zamrzí, ale přesto jsem se nenudil....55%.

  • 24.7.2018  21:26

  No tak musím se přiznat, pro mě je to jeden z nejlepších životopisných filmů, který jsem měl zatím tu čest vidět. Netlačí se na ,,pilu" a o to víc pak jednotlivé scény zapůsobí. Jasně, největší zásluhu na tom má neskutečný Daniel Day-Lewis (jehož nejde nic jiného než obdivovat), ale přesto je to natočeno výborně a hlavně velmi realisticky. To je také velmi dobře podtrhnuto padnoucí, ovšem ne vnucující se hudbou. Musím se přiznat, že jsem mnoho neočekával, ale o to víc dostal....90%.

  • 9.7.2018  08:00

  Velmi povedený letní Blockbuster, který se nesnaží vyniknout. Hraje sice na jistotu, ale přesto bavi (a nemálo). Ačkoliv některé vtipy už po jedničce už tak nezapůsobí, tak musím přiznat, že jsem se nasmál víc než dost. Herci jsou vybráni dobře, role si užívají (ačkoliv Michelle Pfeifer tu je jen protože je to Michelle Pfeifer). Hudba trefná, akce velku napáditá (ikdyž vždycky to může být lepší), prostě klasický Marvel. Absence výrazného záporáka je k užitku a k příběhu. Škoda jen druhé potitulkove scény, která byla spíše výsměchem a velkým kontrastem k té první. Celkově jsem nadmíru spokojen....75%.

  • 13.6.2018  08:31
  Milada (2017)
  **

  Není to tak špatné jak by se mohlo zdát, ale ani tak dobré jak to mohlo být. Jen je to celé podano špatně. Pár výborných scén se střídá se scénami, které jsou tu snad jen aby film měl určitou délku (to ze se de vystřídá 10 podobných záběrů na nějakou silnici nebo na Miladinu dceru, je smutné a nudné). Přitom je film vcelku dobře obsazen, Milada zahraná správně odtažitě Hudba je taky povedená, jen trochu špatně používaná. Ale velká škoda, ze se film zaměřuje na zbytečnosti. Myslím si ze soud mohl dostat větší prostor. Ve výsledku taky zamrzí, že s Miladou nesoucítíme, tak jak by si bezesporu zasloužila, což je chyba z těch největších. Ale celkově jsem za shlédnutí rád, zbytečné to nebylo, ale poučné už trochu jo.....40%.

  • 12.6.2018  22:55
  7 životů (2017)
  ****

  Skvělá myšlenka a provedení které tu myšlenku nekazí a ještě ji někam dotáhne? Utopie? Nikoliv.... ačkoliv je mnoho filmů utopeno v neschopnosti nebo omezenosti tvůrců, stále existují filmy, které takové nejsou. A tento je jeden z nich. Ač bezchybný není, tak velmi dobrý ano. Nenudí, baví a nutí trochu se nad sebou/světem zamyslet. Velmi zajímavě a živě natočené. Proto je možná ve výsledku škoda přemíry přestřelek a vůbec akce. Ta je sice natočena skvěle a hlavně přehledně, ovšem tolika akce se sem prostě nehodí, ale přesto je to velmi dobrý scifi. Naomi Rapace skvělá a všechny postavy se vcelku povedly. Hudba zajímavá a celkově atmosféra z přelidněného města jde cítit. Musím říct, ze jsem toho moc neočekával, ale dostal toho víc než dost....75%.

  • 12.6.2018  21:29
  Noční hra (2018)
  ****

  Velmi povedená a velmi nápaditá komedie. To je to co v dnešní době je uz těžké nalézt. Ale tohle to splňuje s přehledem. Bavil jsem se a jak. Spousta originálních vtipů. Příběh je šílený tak akorát. Ač to trochu kopíruje Hru od Finchera, tak přesto jsem se ani chvíli nenudil. Což je taky hlavně zásluha herců, obzvlášť díky McAdamsove. Myslím, ze tímto filmem nic nezkazite. Nic světoborného, ale zajímavé a na zahnání nudy výborné....70%.

  • 12.6.2018  19:03

  Výborný film. Pro me velké překvapení. Nevěděl jsem, co od filmu očekávat, ale tohle ve me ještě nějakou dobu zůstane. Výborně vykreslené postavy kterým rozumíte. Takhle se točí životopisné filmy, jenž chtějí vzdát hold hrdinům. Ukázat je i s chybami a o to víc s nimi v závěru soucítite. Konec byl pro mne vcelku psychicky náročný, což se ne každému filmu podaří a za to zaslouží režisér velkou pochvalu. Krásné majestátní záběry. Přehledná "akce" a hlavně vše vypadá velmi realisticky. Spousta kvalitních herců, kteří předvedli výborné výkony a vkusná hudba. Myslím, ze zatím jeden z nejlepších filmů minulého roku. Pro mne tedy určitě......90%.

  • 20.5.2018  00:24

  Spielberg opět natočil skvělý film o tom, co uznává tj. demokracii a svobodu slova. Velmi neotřele, ale o to více uderněji natočený film jemuž vévodí výborní herci a hlavně opět neskutečný Kaminski. 70. léta se povedla navodit bezchybně a práce novinářů též. Ukazuje různé úhly pohledů a polemizuje mezi nimi. Již od začátku mi film uchvátil a dokonce jsem se nenudil. Naopak bavil jsem se a kochal. Spielberg prostě umí. Zrovna u tohoto filmu se nabízí srovnání s jiným filmem od Spielberga a to Lincoln. Jenž jsem shodou okolností viděl před par hodinami. Ten mi tak úplně nesedl, ale tohle ano. Spielberg má opravdu dar navodit atmosféru a hlavně poskládat scénu, tak jak to jde nejlépe. Prostě mistr, ale i mistr tesař se někdy utne, ovšem tohle ten případ rozhodně není. Ano opět si Svět idealizuje, ale když ono je to tak lákavé a nádherné.....85%.

  • 19.5.2018  20:19

  Jednoznačně nejslabší film tria Wright/Frost/Pegg, ale přesto stále tohle trio baví ne že ne. Je to bláznivé (možná až moc) a velmi vtipné. Opět skvěle natočena akce. To už jsem ostatně Wrigtova deviza. Wrightův humor a celkově styl mám rád a hodně, a proto mi mrzi, že to nedopadlo lépe. Obsazení skvělé, jen herci nemají moc co hrát. Příběh ma slabší chvíle (trochu více než by bylo hodné ), které ale pramení ze slabšího scénáře. Je to škoda, možná se to celé mohlo odvíjet jinam a dopadlo by to možná lépe, ale přesto jsem rád že jsem rád že jsem to shlédl... 60%.

  • 15.5.2018  22:21
  Deadpool 2 (2018)
  *****

  Jsem nadšen. Ryan Reynolds to dokázal podruhé a možná ještě lépe než-li napoprvé. Snímek který si dělá legraci naprosto ze všech a přitom není ani na vteřinu trapný. Spíš naopak. Nepamatuji si, kdy naposled jsem se v kině tak bavil. Ani chvíli jsem se nenudil. Vždyť to ani vlastně nešlo. Film je prošpikován tolika druhy filmu (od akční šílenosti až po romantický film), tolika kvalitních vtipů na úkor jiných filmů či sebe či čehokoliv (zejména parodie na Základní instinkt byla skvělá ale vlastně i strašná zároveň) a hlavně přestřelek alá John Wick (což s podivem není, když to režíruje jeden z jeho režisérů). Film má skvělého záporáka, který sice není klasickým záporákem (tím klasickým, jsem "záporák" a tím budu vždy), což je možná i lepší. Nové postavy nudné rozhodně nejsou a nesmrtelné naštěstí také ne. Všechny scény do sebe zapadají, nenudí a jsou opět bravurně doplněny skvělými písničkami. Ale také dokáží šokovat (a ne jen jednou), což se u Marvelu nestává. Myslím, že je to pro mě zatím nejlepší letošní návštěva kina a už se těším na druhé shlédnutí....90%.

  • 26.4.2018  23:21

  Velké překvapení. Nečekal jsem že se bratrům Russoových podaří takto pracovat s tolika postavami a dokonce se jim to podaří tak dobře, že většina postav je mi konečně i sympatcká a ne otravná. Samozřejmě je to klasická líbivá marvelovka, kde se vtipkuje téměř v každé třetí scéně (lidi v kině se smáli snad všemu, takže pro masy to bude film století). Já se nenudil, ipřesto že jsem měl z délky respekt, ale nakonec mi to přišlo i krátké. Bratrům to jde i s emocemi a že jich tento film má vyvolávat až dost. Což se daří. Všechny utracené peníze jdou vidět. Triky jsou skvělé, akce přehledná a povedená. Daří se i mnohdy překvapovat a konec? To je třešinka na dortu. Za mě velký potlesk Marvelu, jenž si opět svůj standard odvedl a tentokrát přidal i něco navíc. Velký zážitek...85%,

  • 21.4.2018  22:16

  Po příšerné dvojce se tahle německá blbost vrací tam, kde ji to svědčí nejvíce a to do školy. Je to svěží komedie, která se nebere vážně a je tím čím má být a to zábavou, která nenudí ale pobaví. Je to velmi vtipné. Nenudil jsem se. Je zde plno nezapomenutelných scén, ale přesto to má velmi nevyrovnané tempo, což je škoda. Ale přesto jsem rád že jsem to viděl. Tento díl pobavil ale hlavně ukončil tuhle sérii, tak jak si zaslouží, tj. Zavčasu. Na Němce to není vůbec špatné, ale další díl už ne...55%.

  • 19.4.2018  06:46

  Možná nejlepší možné zakončení kariéry pro Daniela Day-lewise. Toto romantické melodrama zřejmě nebude pro každého, ale ten koho podobně laděné filmy baví, si film zamiluje. Je to brilantně odtažité a každý jednotlivý záběr (mimochodem téměř vždy úplně skvěle vystavěn) má smysl. Příběh tempo neztrácí, Ikdyž mnoho diváků v kině se po půlce již nevrle kroutila, ale já se nenudil. Spíš naopak. Byl jsem uchvácen Andersonovou režií, kamerou, která byla doplněna skvěle padnoucí hudbou a hereckými výkony hodnými Oskara (a to nejen Day-lewis). Ty dokázaly z každé scény vytvořit maximum. Každý výraz v obličeji dokonalý a má význam takový jaký by měl mít. A myslím, že na konec jen tak nezapomenu a bude mne provázet ještě chvíli. Bavil jsem se, není to však pro každého, ale přesto...85%.

  • 13.4.2018  22:33

  Není to tak hrozné, jak jsem se obával, ale není to ani tak dobré, jsem doufal. Což je škoda. Je to film po kterém po pár letech ani pes neštěkne (možná tak Dwayne Johnson, pro kterého je to finanční úspěch jako hrom). Snaží se to být něčím víc. Má to často vtipné scény, narážky, a příběh je správně šílený a nestydí se za to. Škoda jen že to nevýrazné herecky, kdy jediný Jack Black je aspoň nějak zajímavý (Johnson strašný jako vždy). Hudební vložka by také mohla být nápaditější. Některé scény si o to úplně říkali. Ale přesto myslím, že za vidění to stojí. Nenudil jsem se ani chvíli, prostě klasický Popcorňák a ty čas od času neomrzí, ba naopak. Škoda jen že titulní píseň Welcome to the jungle není ve filmu častěji, možná by to bylo ještě zajímavější.... 60%

  • 10.4.2018  10:31

  Divím se,že jsem toto tak dlouho odkládal. Přitom to je přesně to co mám rád a od režiséra, kterého mám rád též. Výborná Gangsterka plná podrazů, zvratů a která se nebojí zabít kohokoliv, což je v dnešní době nepříliš časté. Nebojí se nadávek, prostě všeho co do tohoto světa patří. Skvěle doplněná kvalitními herci, kteří zklamat ani nemohou. Scorsese dokazuje, že je jedním z nejlepších režisérů světa. Překvapila i spolupráce se Shorem, která klape výborně. U tohoto filmu se nudit ani nejde a i přes délku to uteče rychleji než většina kratších fillmů....90%.

  • 10.4.2018  10:24

  Nic převratného, prostě klasický Marvel sázející na jistotu. V tom je opravdu dobrý, téměř každý si v něm to své najde. Tohle vyjímkou není. Afroamerické téma je zde vyjádřeno jasně. Není divu proč je to také pro ně takový hit, říká to co chtějí slyšet a způsobem,který mají rádi. Nic víc v tom není,než další zajímavě natočený americký Blockbuster, který ani nechce být něčím víc,protože to je přirozeně nemožné. Hudba zajímavá, herci zvoleni dobře. Vizuální stránka perfektní. Ale je to ta klasická pohádka, která je v kině zajímavá, ale jinak po něm neštěkne pes (krom těch kterým ke spokojení toto stačí a že těch lidí je)...70%.

  • 1.4.2018  21:20

  Velké překvapení. Skvělý velikonoční film se spoustou Easter eggů. Ukázka toho co Spielberg umí nejlépe, točit sci-fi filmy, které nezapadnou, nýbrž se stanou kultovním. U tohoto filmu si troufám říct že to jinak nebude, neboť takto spokojen jsem nedocházel z kina již dlouhou dobu. Spielberg si pohrává s každým detailem a o těch rozhodně tento film je. Absolutně nenudí, baví jako málokterý film a má to správné poselství. Samozřejmě příběhem tento film tolik nevyčnívá. Je trochu tuctový, ovšem co v dnešní době již není (tolik příběhů bylo odvyprávěno, že už originálním ani být nejde). Není tak překvapivý, ale tolik nápadů, tolik nádherných scén a ta skvěle padnoucí hudba, která musí uspokojit každého diváka… prostě pro někoho návrat mistra (já osobně mám rád i nejnovější Spielbergovi příspěvky, obzvláště Most špionů), ale je to hlavně ukázka toho že i v dnešní době se dokáže natočit něco, co může ovlivnit další generace nebo spíš že jej ta generace bude znát, což je sám o sobě bych řekl úspěch (jako třeba E.T.)....85%.

  • 14.3.2018  22:56
  Tomb Raider (2018)
  ****

  Vcelku mile potěšen. Absolutně jsem nevěděl, co od toho mohu očekávat. Jedinou záruku, kterou jsem měl, byl Alicia Vikander, která mne doposud nezklamala. A to se nestalo ani tentokrát. Naopak ukázala, jaké to je, když má přepálený (ovšem vcelku stylový) snímek herečku, opravdovou herečku, která Tomu dodá tolik autentičnosti až se to zdá být k nevíře. Věříte ji vše, přes bolest až po vysílení. Přepálené to bezesporu je, ovšem v mezích přijatelných. Akce nenudí, natočena je skvěle. Triky též povedené. Příprava pro další díl se prostě povedl. Je to velmi vtipné, ale na druhou stranu to správně přechází do roviny vážné, což se ne vždy daří. A hlavně padouch je skvělý - Goggins rozhodně nezklamal a opět ukazak, jak skvělý je. Celkově jsem za návštěvu v kině strašné rád, byl to zážitek, který se nesnaží být ničím víc, ale je tím na co má a to mu jde....70%.

  • 8.3.2018  10:19
  Tvář vody (2017)
  ***

  Velké překvapení letošních Oskarů (alespoň pro mě), protože horší film jsem v nominaci nezaznamenal. Dalo by se říct že je to Faunův labyrint 2. Jednak díky opět zajímavé myšlence, atmosférou a svou ,,poetikou”, která naprosté od Guillerma nesedí. Tady je to umocněno pro mě až příliš nereálně zrychlené romanci, které nelze fandit, nebýt Hlavní herečky. Mimochodem Hlavní důvod mého dokoukání. Spousta nelogických chování postav. Ovšem opět se ukazuje že akční scény točit Guillermo umí, ale ať si příště už radši scénář nepíše. Ano někomu jeho styl může sedět, ale dle mého je mnohem lepších scenáristů a režisérů, kteří dokážou v obdobných filmech vytvořit mnohem mnohem lepší atmosféru (např. Shyamalan). Ale na druhou stranu Desplat odvedl opět skvělou práci, bez něj by to bylo mnohem horší Je to škoda trailer vypadal výtečně, jen je zajímavé, že v mnohem kratší době shrnul lépe a zajímavějš děj lépe nežli samotný film...50%.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace