berny2468

berny2468

Michal Bernard

okres Plzeň

37 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
  • 11.2.2020  23:19

  Clint Eastwood i ve svých letech dokazuje své režijní kvality. A opět k tomu využívá vzývání dalšího hrdiny, který místo toho, aby byl oslavován, je hlavním podezřelým. Clint opravdu umí. Ať už jde o vystihnutí doby, nebo herecké výkony, jež byly perfektní. Ale velkou oporu má v tématu. Fake news, Presumpce neviny apod. Obzvláště v dnešní době je toto téma zcela aktuální. Vlna Hoaxů zmůže prakticky nemožné. Stačí k tomu jediné - neověřování si informací. Je proto škoda, že tomu někde v prostředku trochu pokulhávalo tempo. Ale přesto tento film nelze než doporučit. Ano, žádný kult (nebo alespoň pravidelně se objevující film na televizních obrazovkách)z toho nebude, ale poctivé řemeslo a úcta k hrdinovi z toho srší všemi směry... 70%.

  • 15.1.2020  23:05

  Pro mne velké zklamání. Ale ne, že by to bylo úplně špatné. To zas ne. Ale ten potenciál, který jsem viděl nebyl naplněn ani z daleka. Jakákoliv Osudovost na kterou jsem se těšil (potažmo alespoň logika) nebyla žádná. Přitom to začalo velmi dobře. Vcelku dobrý prolog. Nabralo to skvělé tempo, které se ale udržet nepodařilo, ačkoliv to začalo trochu třeba jako Infinity war, které to zvládlo. A pak už to nedokázalo pořádně zaujmout. Ačkoliv některé momenty jsou možná jedny z nejlepších v sérii, ale v celku se jaksi ztrácí. A na finále ve stylu hra o trůny s8/ Endgame bylo hodně vidět jak je celá série nesoudržná. ( Už jsem jen čekal, kdy Rey řekne:,,Já jsem Iron man" a nebo přiletí Drogon zničit Sithský trůn). Od Abramse jsem si dosti sliboval, ale zklamal mne. Ať už na vině byl nedostatek času či cokoliv jiného - tohel si prostě série/značka jako Star wars nezasluhovala. Ikdyž jak říkám, některé momenty byly skvělé.... 40%.

  • 15.11.2019  23:39

  Pro mne velké překvapení, který mne od začátku do konce upoutal ke křeslu a vypustil až na konci. Už od začátku bravurně pokračuje tam, kde Osvícení skončilo a skvěle rozvíjí postavy i příběh a přitom několikrát skvěle odkazuje na první díl. Samozřejmě že Kubrickovo Osvícení je naprosto jinde a překonat ho dle mého nelze, ale Mike Flanagan uspěl na výbornou. Absolutně nijak nevykrádá, ale jde si svojí cestou, aniž by hanil první díl, ba naopak. Velké plus je pomalé tempo, kde má vše svůj čas a přesto film utekl jako voda. Nesnaží se strašit lacinými lekačkami, avšak pouze jen atmosférou, která Osvícení ostudu zdaleka nedělá. Velká opora také ve skvělých hercích. Ano Mcgregor skvělý, ale hlavním tahounem za mě opět charismatická Rebecca Ferguson, což byl záporák přesně takový jaký má být. Od úvodu po skvostný konec v Overlooku plný skvělých odkazů, kdy vidění prvního filmu k tomu si film užít nejvíce rozhodně nezbytný, avšak i tak lze tento film brát jako sám o sobě stojící a to je úspěch, kterému jsem nevěřil. Všem fanouškům Osvícení (což by dle mého měli být všichni, kteří Osvícení viděli, neboť je to pro mne nejlepší horor všech dob) nemohu jinak než doporučit, avšak i neznalý prvního dílu si film může užít, avšak naštěstí to neni typický horor dnešního typu. Bohudík....85%.

  • 11.10.2019  11:07
  Joker (2019)
  ****

  Dlouho očekávaný snímek je zde. A mne rozhodně nezklamal. Je takový jsem si myslel, že bude. A to je správně depresivní se skvělou atmosférou a s kritikou americké společnosti. A to se stalo. Ale hlavní devízou je rozhodně neskutečný Joaquin Phoenix a trefná ,,hudba", ale také i kamera.jen škoda, že mi přišlo, že byl film vtipný pro většinu lidí tak, kde být vtipný asi neměl. Ale je možné, že to byl jen můj pocit. Prostě skvělý Origin o Jokerovi, jehož největší slabinou je právě tou násilné roubování do Batmanovského Universa, aby byly tvůrci případně kryti pro následná pokračování, k nimž doufám, že nedojde. Joker totiž dokáže jako film stát sám o sobě. Za mne tedy nelze než doporučit, obzvláště v kinech, neboť je dost pravděpodobné, že minimálně v nominaci na nejlepší film roku v Oskarech, rozhodně bude.....84%.

  • 30.9.2019  00:14

  Dle očekávání horší jak jednička. Tam, kde jednička kouzlem osmdesátých let a zéjména castingem dětských herců bodovala, tam dvojka ztrácí. Ne, že by hervi nebyli vybráni dobře, to absolutně ne. Ale je to neopodstatnitelně dlouhé a hlavně žánrově nesourodé. Nejvíce překvapivě funguje tedy závěr filmu, kdy se To porazí. Ačkoliv je to značně přeplácené, absolutně se u toho nejde bát, tak díky všelijakým odkazům na různé filmy, dobrými trikami a hlavně charismatickým záporákem to v mých očích fungovalo vcelku dobře. Ve výsledku to tedy je rozhodně film, který je značně nesourodý, ale mnoho scén je skvělých, avšak spousta také špatných. Takzě prostě průměrný film, který měl příiš velké ambice, které však nenaplnil ani z daleka..50%.

  • 27.9.2019  01:13

  Tak není to horší než-li ctyřka, ale nic výjimečného to nebylo. Ikdyž to se od Ramba prostě nečeká. Ale důstojné zakončení, se vším taky ne. Něco tomu chybí. To se marně snaží vynahradit titulky, ale přesto zůstává pocit, že to mohlo a mělo být lepší. Zápletka totálně kopírující 96 hodin není až tak zlá, ale ve zlomových momentech zklamává. Je to prostě béčko, které není nejhorší ze série, ale na jedničku nemá ani zdaleka. Ostatně jako ostatní díly...55%

  • 25.9.2019  00:24

  Díky tomu veškerému humbuku, jsem přestával od tohoto snímku mnoho očekávat, přestože jsem se na něj těšil vcelku dlouhou dobu. Ale z kina odcházím nadšen. Takovýto český film jsem v kině možnost vidět neměl a možná i delší dobu mít nebudu. Krásně pomalý a nikam nespěchající film, co řekne to co má. I při absenci jakýchkoliv delších dialogů a hudby vůbec (nepočítame-li jednu hostinu a závěrečnou píseň). Dokonalá kamera. Výborně zvolen Černobílý formát, jenž stejně jako u Schindlerova seznamu, výsledek umocňuje. Skvělé taky zvolené herectvo, kdy si člověk skutečně připadá jako bůhví někde na východě za 2. Světové války. Ale mám taky výhradu. Je škoda, že se nepovedlo udržet (stejně jako v knize) stoupájicí násilí a tudíž i dopad na diváka, jenž mi přišlo, že nebyl takový jako právě na začátku či v knize. Tím pádem zalvěr nefunguje, jak by měl úplně. Ale přesto se musí nechat, že ty necelé tři hodiny utekli a rozhodně za tohle stojí....80%.

  • 31.7.2019  23:18

  Vcelku povedený akční buddy movie, který od začátku dokonce baví (ač mnohdy značně strojeně). Jde vidět režisérova zkušenost s dvěma filmy, jenž nejvíce napodobují (Wick/Deadpool). Ať už herecky (ryan Reynolds) či jinak. Je to jízda na jedno použití, které podkopávají nohy jen to, že spousta hlášek je již známá z trailerů, tudíž už nepůsobí tak, jak by mohla. A také díky tomu, že vetšina je toho strašně předvídatelná a ač se snaží být originální, tak ne vždy to jde. Ale pár originálních a vtipných scén/záběrů tu je, ale bohužel i to několikrát již viděné jinde. Herecky to je dobré, jen Dwayna pořád úplně nemusím, zvlášť ve ,,vážnějších scénach”.Avšak jakožto letní blockbuster to funguje na jedničku a mne samotného to mile překvapilo. Pobaví, zřejmě i vydělá, ale za pár měsíců po něm ani pes neštěkne....60%.

  • 18.7.2019  09:07
  Lví král (2019)
  ****

  Nový Lví král, ačkoliv jsem se vcelku na něj těšil, ale i obával, co z toho vznikne, dopadl víceméně dle očekávání. Animace je přímo neskutečná. Člověk si nejednou říká na co to vlastně kouká. Zda na dokument či film. Avšak příběhově to téměř nic nového nepřineslo. Je to téměř doslovný remake, kdy nejedna scéna je na chlup stejná jak v originále. Ale musím se přiznat, že mi to ve výsledku ani nevadilo. Užil jsem si to. Jediné, co mi však vadilo byly herci/dabéři (v originálním znění s titulky), kteří až na čestné výjimky (Timon a Pumba) byly značně necharismatičtí. Obzvláště píseň Can you feel the love tonight neměla díky nezajímavým zpěvákům takový účinek jaký by mohla mít (Beyonce nepočítám, ta to zvládla skvěle). ale stejně ve výsledku musím přiznat, že to na mě zapůsobilo. I v těch obligátních scénách, jenž téměř každý zná a to jsem nečekal. ale jen doufám, že v nadcházejících letech takových remaků nebude značně přibývat, protože to by byl začátek konce....75%.

  • 5.7.2019  21:34

  ačkoliv jsem se na tento film hodně těšil, tak jsem nic převratného nečekal. ovšem opak se stal pravdou. Já se ani chvíli nenudil. Wattsovi se povedlo najít tu správnou rovnováhu ve filmu (sranda x vážnější scény). Velmi se povedlo, že Spiderman vypadá reálně. Ne vzhledem, ale chováním. vše mu věříte neboť takto puberťáci prostě jednají. Podařila se také romantická část, jenž je opět uvěřitelná a padnoucí. taktéž hlavní padouch není vůbec špatný, na to je Gyllenhaal až moc dobrý herec. jediné, co se ne úplně povedlo byla závěrečná bitva, jenž chvílemi byla nápaditá, ale většinou spíše nudná a tuctově nezajímavá (ovšem asi jako jediná věc ve filmu, ale za to vcelku vellká). Ale jinak za mne obrovské překvapení a myslím, že do kina zavítám ještě jednou, protože mně to naprosto sedlo.....80%.

  • 4.7.2019  12:49
  Uteč (2017)
  ****

  Oskar za scénař? Za mne vcelku oprávněně. Výborně vystupňovaný horor s výbornou atmosférou, která se ne až tak často vidí. Příběh chytrý (ačkoliv možná zbytečně tlačící na rasistickou pilu). Ačkoliv si ve výsledku myslím, že ten ,,rasismus” jsem padnul vcelku trefně. Jordan Peele mne už podruhé ukázal, že je to velmi zručný režisér, který je zcela jistě hodně velký fanoušek Kubricka (těch odkazů tu byla celá řada). Za mne teda velká spokojenost, ačkoliv je to je to film jen na jednou shlédnutí zřejmě, tak jsem rozhodně chybu neudělal, že jsem si to pustil, takže nelze než doporučit...75%.

  • 3.7.2019  11:55
  Aquaman (2018)
  ***

  Aquaman ve výsledku vůbec není tak špatný, jak jsem odhadoval. Ale na druhou stranu ani zdaleka tak dobrý, jak by mohl být, neboť potenciál má. Avšak Wanovi se musí nechat, že akce je vcelku dost nápaditá (obzvlášť ta úvodní). Jen je to jako Origin příliš rozhárané. Chybí tomu delší začátek. Herecky to není také bůhví jaké, ale za to hudba vcelku trefná a dobrá. Jako letní film by to byla vcelku bomba (v rámci možností). Je to krásně barevné, na nic si to nehraje, takže vlastně všechno lze brát z té správné nadsázky, takže ve výsledku nelze nedoporučit jako film na ,,vypnutí”. Nic víc to není a nechce být....55%.

  • 3.6.2019  22:00
  Rocketman (2019)
  ****

  Velmi okázalý snímek ( spíše muzikál nežli životopisný film) o velmi okázalém člověku, kde se může stát téměř vše. Vše může být pravdou, ale tak nemusí. To je kouzlo tohoto filmu. A samozřejmě neskutečnej Taston Eggerton, který sice už ve Zpívej! Ukázal, že zpívat umí, ale až tady ukázal jak moc. Byla to jízda (ačkoliv jsem doufal ve větší), která rozhodně nenudila. Však také, aby bylo pod Vaughnovým dohledem něco nudou, to už by se asi Svět zbláznil. U mne tedy, i přes lehké zklamání umocněné některými recenzemi, panuje spokojenost a za mne nejde tedy než doporučit...75%.

  • 24.4.2019  23:35

  Chvílemi to bralo dech, chvílemi to dojímalo a chvílemi to bavilo jako málo co, ovšem to taky chvílemi nudilo. Ano délka nebude vyhovovat všem, přesto podobně jako třeba v Návratu krále (čímž to samozřejmě nechci nijak porovnávat, to nejde) je nezbytná, byť značně sentimentální. Zápletka vcelku překombinovaná, ale přesto to jako celek je velmi dobré. Postavy si za ta léta vydobyli jakýsi vztah a díky tomu to ty správné emoce vzbuzuje. Pro pravé fanoušky si troufám říct, že to bylo blaho sledovat. Neustálé narážky na to co se událo v předešlých filmech, jisté dovysvětlivky a samozřejmě jakési ukončení působení některých postav. Prostě nádherně vystavěné Universum a jeho výborné ,,zakončení”. Ovšem nemohu tento Epos plnohodnotně ohodnotit, neboť to mé nároky úplně nesplnilo a pro mne lepším dílem zatím zůstane Infinity war. Ale třeba to bude na podruhé, díky mé lehké slabosti pro sentiment, bude lepší, ale zatím jen takto PS. po třetím shlédnutí v kině (z toho jednou v Imaxu), musím hodnocení zvednout. Každém shlédnutím se totiž ukazuje, jak je super, když se nic neuspěchá a zakončí tak, jak si zasluhuje (Hra o trůny by se mohlo v tomto učit). Závěrečná bitva se povedla (zejména v Imaxu, kde obraz neskutečně vynikne je slast) a vlastně celé to bylo super a hlavně zážitek a to i po několikanásobném shlédnutí....90%.

  • 16.4.2019  13:55
  Čelisti (1975)
  ****

  Jeden z prvních větších Spielbergerových filmů a hned takovýhle. To klobouk dolů. Dokonalá ukázka jeho geniality. Skvělé herecké obsazení s výborným příběhem a skvelým Williamsem, jenž složil výbornou hudbu. V kině to musel být hotový zážitek, ale i tak jsem se nenudil. Jen k dokonalosti tomu něco chybělo...80%.

  • 1.4.2019  18:36
  Pašerák (2018)
  ****

  Eastwood stále umí a to jak hrát, tak i režírovat. Skvělý film, trochu podobný Gran torinu. Taktéž o člověku, jenž ,,na stará kolena” zpytuje svědomí, s tím rozdílem, že zde již za hranicí zákona. Bohužel tomu chybí lepší závěr (ikdyž si dokážu představit i o horší). Jinak však není téměř co vytknout. Herecky skvělé, hudba též, takže nelze než doporučit všem, kdo na tohoto již skoro devadesátiletého pána nedají také dopustit...80%.

  • 20.3.2019  23:17
  Creed II (2018)
  ***

  Velká Škoda. Ambice tohoto snímku, jež byly nezpochybnitelné, zdaleka nebyly naplněni. Film zklame už v tom základním a to v tom, co dělá tuhle sérii tím čím je, aneb že je to osobní, má oprávněné motivace a hlavně má co říci. Vše je zde napůl. Spousta nelogických motivací, téma již několikrát ohrané, tudíž nepřekvapí v ničem a nic zajímavého neřekne. I postava Rockyho zklamala. Jediné na čem to dokáže držet emoce, je zápas, jenž film vcelku zachránil. Hudba aspoň vcelku zajímavá, herečky též na úrovni. Jen Škoda, že to jedničce nesahá ani po kolena....55%.

  • 14.3.2019  23:03

  Nebylo to vůbec špatné. První polovina dokonce moc dobrá, jen Škoda, že se to spolu se závěrem zbavilo všeho dobrého. Zejména závěrečná bitka byla přímo strašná. Efekty nic moc, hudba tomu také moc nepřidala (pokud se nehrály nějaké ,,vypalovačky”). Přitom úvod opravdu skvělý. Ústřední duo skvěle se doplňující a hlavně S.L. Jackson film táhnul. Film rozhodně bavil, některé vtipy byly velmi dobré, přesto se našli ale unylé pasáže a hold vzdaný Stanu Leemu mi přišel přinejmenším ,,jen aby se neřeklo”. Film ve výsledku rozhodně nezklamal, ale zbyla z něj zbytečná pachuť, že to mohlo být o parník lepší...55%.

  • 27.1.2019  21:40

  Film jenž by měl vidět každý. Film, který jsem měl zafixován jen na jedno shlédnutí, ovšem díky obnovené premiéře mi dokonale přesvědčil o opaku. Ve Spielbergrově tvorbě velmi atypický film. Žádné přikreslení, jen velmi naturalistický pohled na Holocaust, který je sice psychicky velmi náročný, přesto ani díky své délce vůbec nenudí. Obsahuje mnoho nádherně natočených scén (obzvlášť začátek či scéna s děvčátkem v červeném). I po shlédnutí v člověku film zůstává a lehce neodejde. Atmosféře velmi napomáhá, že je to černobílé a hlavně opět výborný Williams. Herecky přímo neskutečné, obzvlášť Fiennes byl přímo démonický, ale i Neeson byl skvělý. Musím se přiznat, že na konci nejedna slza ukápla (což je ojedinělý úkaz). Zřejmě nejlepší Spielbergrův film, tudíž jeden z nejlepších filmů všech dob a film, který by měl být promítán ve školách, aby se nezapomnělo čeho všeho jsou lidi schopni... 100%.

  • 19.1.2019  23:05
  Skleněný (2019)
  ****

  Shyamalan má odvahu, to se mu musí nechat. Po tak dlouhé době a hlavně po tak kvalitním Vyvoleném natočit jeho pokračování, přitom naprosto jiným stylem, je nevídané a riskantní. Kritiku chápu, ale já jsem ve výsledku spokojen. Úvod se velmi povedl, možná i nejlepší část filmu. Škoda jen že po přesunu do blázince, film ztratí tempo a scénář na chvíli smysl. Zde měli vévodit dialogy, ale ty jsou prázdné, což je velká škoda. Naštěstí pak se to od půlky opět rozjelo a dokonce to od toho neodbočilo. Ačkoliv by se dalo očekávat epického závěru, dostali jsme ,,jen" menší souboj, který měl, teda alespoň v mých očích, větší smysl. Celkově ta civilnost filmu hodně prospěla. Herecky bravurní. Jen hudba trochu nevýrazná, scenáristicky to má taky mouchy, ale rozhodně doporučuji, já bych si to klidně i zopakoval...70%.

  • 18.1.2019  23:29
  Máš ji! (2018)
  ****

  Velké překvapení. Velmi povedená komedie, která je ke všemu ještě inspirována skutečnými událostmi (neplést si přesně podle skutečnosti!). Máš ji! srší nápady a povedenými vtipy, pozornost dokáže udržet po celý film, což se nestává tak často. Film ukazuje přátelství z velmi zajímavého úhlu, který mi je blízký. Člověk se musí bavit po celý život a klidně pomoci dětské hry. Dobře poukazuje na dobré ale i na stinné stránky této ,,filozofie". A zejména konec je dosti výstižný. Skvělé obsazení spolu s nápaditostí a jistou kvalitou tvůrců vytvořilo skvělý film, kterého bych si nikdy zřejmě nevšiml, nebýt šťastné náhody. Prostě a jednoduše je to film, jenž mi udělal radost....70%.

  • 14.1.2019  22:25
  Oni a Silvio (2018)
  ****

  Velmi zajímavý snímek, který trochu vykrádá Vlka z Wall Street a přitom zůstává plně typicky Sorentinovská. Spousta krásných a vtipných přitom zároveň smutných záběrů. Film je jakoby rozdělen do dvou částí, přičemž mají spolu pramálo společného. Délka neodpovídající, ale přitom ve výsledku stále efektní film, co řekne to co má a moc nenudí (krom natahovaného konce). Herecky brilantní, hudba též skvělá, Ikdyž na Mládí nemá. Za vidění film rozhodně stojí, ale podruhé už si to narozdíl právě od Mládí nepustím....70%.

  • 11.1.2019  22:44

  Po skvělé jedničce přišla snad ještě lepší dvojka. Animace krásné a hlavně příběhově zajímavé a to do té míry, že se od začátku do konce člověk nenudí. Zábavné jak pro malé, tak pro ty větší, plné výborných vtípků a hlavně skvělých Easter eggů. Hodně podobně laděné jako také skvělý Ready player one. Příběh má co říct, není naivní a místy i dojme. Za mě nelze jinak než plný počet a rozhodně doporučit všem.....85%.

  • 16.11.2018  00:02

  Zajímavý film, který nakonec nedopadl vůbec špatně, i přes mé nízké očekávání. Ve výsledku je to sice jen Finchera v mnoha směrech kopírující již třetí verze Milénia s knihou pramálo společného, ale přesto to funguje. A to zejména díky Claire Foy, která to zahrála perfektně, a zajímavě a přehledně natočené akci (když pomineme absolutní závěr)a také díky hudbě, která tolik nestrhává pozornost, ale prostě padne. Ano, lze namítnout, že Blomkvist je zde příliš mladým a že Vicky Kreps dostala po hříchu tak málo prostoru a že (opět) z knihy nezůstalo téměř nic, ale prostě jsem se nenudil a film užil, Ikdyž lepší to mohlo být rozhodně....60%.

  • 12.11.2018  23:43

  Velmi energický, podmanivý, za to ovšem mnohá fakta překrucující snímek, který za vidění rozhodně stojí (Obzvláště v kině). Dopadlo to možná lehce podočekávání, což bylo s mými velkými očekávání nevyhnutelné. Ale bavil jsem se, ne že ne. Hudební stránka fantastická. Příběhově dobře podané (když pomineme ,,nesrovnalosti” faktů), Rami Malek neskutečný, při konci běhal mráz po zádech, přesto tomu chyběl k dokonalosti lepší střed filmu, kde se to trochu vleklo. Obzvlášť v kontrastu se začátkem a koncem. Škoda také jakési sterilnosti a úpravě publiku, kdy se některé věci ukáží, jen aby se neřeklo. Ovšem i tak jsem se nenudil.Zážitek to v kině byl jednoznačně. Pocta Queenům a hlavně Freddiemu jakou si bezesporu zaslouží. Dokonalé to sice nebylo, ale nedůstojné rozhodně také ne, ba naopak…. 80%.

  • 1.11.2018  21:24

  Sice slabší než dvojka (kterou považuji za jednoznačně nejlepší ze série), ale srovnatelná s jedničkou. Je však pravda, že v kině jsem se ovšem už dlouho tak nenasmál, což je skvělé. Jen škoda že to nemá lepší příběh a záporáka (jednoznačně nejhorší) a ani Emma Thompson překvapivě nic moc. Ale nudit se nešlo, Atkinson skvělý (Ikdyž překvapivě i on již není nejmladším), ale nejvíc jsem rád za Kurylenko. Škoda jen českého dabingu, jenž je prostě tragický, ale co naplat, užil jsem si to s to je hlavní....55%.

  • 16.10.2018  10:45

  Absolutně se nedivím propadu v kinech. Po skvělé epizodě VIII. To bylo za prvé moc brzo a prostě o postavě o které asi více vědět nechci. Přesto to ve výsledku není tak špatné, jak to mohlo být. A to zásluhou úvodu a konce. Ty byly velmi dobré, ovšem zbytek filmu již v kontrastu s tím natolik dobrý nebyl. Ehrenreich mi sedl, vlastně všichni herci, ale příběhově je to příliš slabé, což ve výsledku zamrzí. Hudebně dobré, přechcávací finále super, ale střed nezajímavý a moc ,,pohadkově, laděný. Ale přesto film nenudí, ač to mohlo být o něco kratší, ale přesto doporučuji. Ovšem jen jako jednohubku....60%.

  • 16.10.2018  10:39

  Velmi zajímavý námět, který je ovšem utopen v nezajímavém podání. Vypadalo to vskutku zajímavě, ale s postupem času se film pořád dokola opakoval, nepřinesl nic extra, spíš naopak. Stálé žvátlání o vaření by nemuselo být špatné, kdyby bylo proloženo něčím jiným. Postupem času film nudil. Divím se, že to ti manželé přežili ve zdraví, já bych to asi nedal. Naštěstí herecky skvělé, ať Meryl Streep či Amy Adams, jen škoda, že příběh nebyl více inovativní. Ale přesto film zabavil, jen si myslím, že to mohlo být o něco lepší....55%.

  • 11.10.2018  23:44

  Velký zážitek! Damien Chazelle dostál svému jménu, které vytvořil Whiplashem a La la landem a natočil další skvělý film. Ačkoliv jsem nevěděl moc co očekávat, výsledek mne dostal. Délka úměrná (možná bude někdo oponovat, ale za tímto si stojím). Výborný scénář, jenž dobře poskládal jednotlivé části dohromady. Nečekal jsem sice že to bude až tak depresivní (o Armstronga jsem se nikdy nějak nezajímal), ale o to lépe to zapůsobilo. Části fungují, funguje i ,,Oldschoolový" vzhled a hlavně především perfektní hudba, jenž skvěle pasuje. Podařilo se i vymanit z klišé, jenž zde téměř absentuje. Gosling hraje klasicky skvěle, ale Foy možná ještě lépe. Celkově musím říct, že jsem nadšen. V kině to byl ohromující zážitek, který by překonal možná tak Imax a tudíž nelze jinak nežli doporučit. Chazelle ukázal čeho je schopen a jsem zvědav, co přijde dále...85%.

  • 7.10.2018  00:21
  Venom (2018)
  ***

  Venom je snímkem, který neví čím chce být. Zda komedií nebo vážným filmem (ani jedna z rovin nefunguje, vtipy vtipné nejsou, a to že se většina scén odehrává za tmy neznamená že to je temné). Většina scén se zdá být nahodilím, nezajímavé a tuctové, ovšem najdou se i výjimky (velmi zajímavý výjimky), ale těch je poskrovnu. Příběhově nevyčnívající, herecky také nic moc, závěrečná bitka nezáživná, ale přesto ve výsledku jsem se nenudil a mnohdy i bavil. Jakžtakž pohromadě to drží Tom Hardy (ačkoliv je mnohdy mnohem lepší, pořád třída) a některé opravdu povedené scény a vcelku zajímavá hudba (ovšem její lepší konzistencnost by určitě nevadila). Celkově je to spíše průměrným snímkem, který zabaví, ale ani maličkou nadstavbu nepřidá....50%.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8