MickeyStuma

MickeyStuma

Martin Štusák

okres Ústí nad Orlicí

3 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99
  • 17.8.2017  19:34

  Snímek se zabývá tématem pojednávající americkou barovou zábavu jednoho komika pojmenované jako stand-up vystoupení a protože autorem scénáře je Chris Rock, který si to sám nejen natočil, ale zahrál si i hlavní roli, se dá usuzovat, že snad čerpal ze svých vlastních životních zkušeností. Jedná se o nenáročnou komedii, která však nijak zvlášť zábavná není. Newyorský zaškatulkovaný komik se snaží prorazit v dramatických dobrodružných filmech, ale nikdo to prostě nedokáže přijmout. A tak je tlačen zpět ke komice, což odmítá přijmout. Nic víc, nic míň. Scénář je bohužel dosti slabý a jeho natočení na něm nic neposílilo. Jestli to v sobě nese nějakou myšlenku, závidím tomu, komu se ji podařilo pochopit. Je to málo živé, málo zábavné, málo přitažlivé.  Nic naplat, po shlédnutí tento snímek bezostyšně upadne do zapomnění.

  • 17.8.2017  18:58

  Snímků o snaze utéct ze zajateckého tábora v době 2. světové války bylo natočeno více než dost. Některé patří mezi klenoty světové kinematografie (Velký útěk) a na některé se raději zapomnělo (Vítězství). Italská kinematografie se rozhodla natáčet také snímky s příběhy z dob této války a vlivem své minulosti nemohli jinak, než o Američanech. Hollywoodem se samozřejmě velmi inspirovali a tak došlo i na téma zajateckých táborů. Příběh o snaze zajatců zhatit použití tajné zbraně nacisty není vymyšlen špatně, jen tomu chybí určitá žánrová dravost a přesvědčení. Lehčí dramatičnost to má, ale ne takovou plynulost a hlavně nápaditost jako třeba právě zmíněný snímek ‘Velký útěk’. Je to však vlivem stopáže a snad i omezením rozpočtu udělat z filmu něco víc. Poněkud podivně u toho zní hudba, kterou připravil Elsio Mancuso. Nijak zvlášť se k takovému žánru nehodí. Takže vyloženě filmová pecka to není, ale jsou daleko horší. Jako průměrný film však nijak divácky uškodit nemůže.

  • 17.8.2017  17:24

  Ve své době velice smolný film, který dnes vypadá jako obyčejná komiksová sci-fi zábavná rodinná podívaná, ze kterého 80. léta doslova září. Onen komiks skutečně vycházel a byl vcelku populární a tak není divu, že vznikl i film. Jenomže jeho odklonění od předlohy fanoušci prostě nepřijali. Nemělo to ten správný satirický šmrnc a dobrodružnost. Vyloženě dětský film to není, ale dnes už to ani jim nijak neuškodí. Při sledování snímku tedy doporučuji pustit svou roušku fantazie a bavit se. Berme to jako předchůdce známých ‘Želvy ninja’.

  • 15.8.2017  20:18

  Dolph Lundgren ve snímku snažící se zanechat nějaký odkaz a snad i myšlenku, ale zpracovaném tak podivně, že divák tápe na jaký žánr se to vlastně dívá. Mísí se tu dobrodružné drama s explozivní akcí a do toho se ještě cpe i nějaká ta romance. Angola po občanské válce, všude nějaká mina, humanitární organizace je likvidující a do toho banda teroristů, která se zmocní ničící zbraně. Žánrový myšmaš vhodný pouze pro videotrh. Mnohé scény spíše budí úsměv nad amatérskou kamerou a vůbec vyobrazením scén. Kolikrát se Dolph na začátku při přepadení ohlédne za sebe po stojícím tanku během masivní bitvy aniž by se pohnul z místa? Při jeho vysoké postavě by ho opravdu ani nikdo netrefil? Ne, pokud si chce divák snímek užít, nesmí u toho takto přemýšlet, jinak je to ztracený.

  • 15.8.2017  19:26

  Na četnickou stanici přišla pohroma. Četnický oddíl se musí omladit a tak všichni bez vyjímky musí na zasloužený odpočinek. Jenomže nuda je silnější a tak se všichni potají převléknou do uniforem a… A bohužel, už to nějak není ono. Louis de Funès sice řádí jako obvykle, ale slabý scénář prostě nezachrání. Jedná se i o poslední příběh, kde vystupuje Fougasse v podání Jeana Lefebvra. Scenáristické nápady pro postavu cholerického strážmistra Cruchota sice obsaženy jsou, jako např. obrana svého domu, ale co se týče humoru, krapet to skřípe. S rozvahou a skromností však snímek pobavit dokáže, jen ne tolik, jak by mohlo být očekáváno.

  • 15.8.2017  18:49
  Bílí vlci (1969)
  ****

  Zatímco předchozí snímek ‘Zlato v Black Hills’ se více podobá západoněmeckým mayovkám, tento volně navazující se už více blíží americkým westernům. I v Hollywoodu vzniklo bezpočet snímků zabývající se útrapy indiánů a jejich nucení se přesídlit do rezervace. Dějově tedy nejde o nic mimořádného. Štvanice na indiány, ti se brání a tak vznikají různé roztržky. Příběh více apeluje na děj než na akční scény a tak nějaká ta menší přestřelka se objeví jen z nutnosti v rámci žánru. Zkrátka se jedná o westernové drama než o tzv. rodokapsové dobrodružství. Fanoušky mayovek tedy snímek nijak zvlášť nenadchne. Pro ostatní se nabízí další příběh o tom, jak se indiáni ve své době likvidovali.

  • 11.8.2017  18:34
  Simon Sez (1999)
  ****

  Akční komedie natočená dle filmových vzorů z hongkongské produkce a to se tvůrcům povedlo. Jedna akce střídá druhou, šaškárny a komediantství, jen chybí typické asijské ksichtíky. Kdybych měl herce zaměnit za asijské, místo Rodmana bych si představoval Samuela Huia a místo Dane Cooka Karla Maka. Ano, pro někoho známá dvojice ze série ‘ Bláznivá mise’. Jenomže tu jsou vedle Rodmana především evropské tváře a tak snímek vypadá nezvykle. Je to komiksové, má to švih, obsažen je humor, zkrátka popkornový akční videosnímek sem vším všudy. I jako komiks by to bylo super.

  • 10.8.2017  21:22
  Clinical (2017)
  **

  Zpočátku příběh připomíná český seriál s Karlem Rodenem ‘Terapie’, ale později dostává thrillerový nádech, čímž se značně odlišuje. Napětím si však nehty nikdo kousat nebude. Děj je značně pomalý a uspává stejně jako samotné sezení u psychiatra. A tak tu máme psychologický thriller, který určitým potenciálem odvyprávět něco z oboru psychiatrie disponuje, dokonce až s hororovou atmosférou, ale nemá to správné kouzlo pořádně zaujmout. Snímek z produkce Netflix, který nadchne asi málokoho.

  • 10.8.2017  20:27
  Go North (2017)
  ***

  Postapokalyptický snímek tentokrát zaměřený na mládež. Jedná se o nízkorozpočtový projekt, takže patřičné kulisy a vizuální efekty pro vytvoření tématické atmosféry nelze očekávat. Jednoduchý příběh bez napětí a vůbec nějaké živosti neoslní žánrové příznivce. Spíše se jedná o festivalový či ryze fanouškovský film s námětem, se kterým snad ještě nikdo nepřišel. A tak je film určen spíše pro náročnější diváky, kteří dokáží ocenit alespoň myšlenku.

  • 6.8.2017  19:41
  Špionáž (2013)
  ****

  Průmyslová špionáž. Takové téma není zrovna ve světě filmu hojně používané a tak tento takřka vyznívá jako zázrak. Finty, intriky, bohulibé nápady, jak zlikvidovat svého největšího podnikatelského konkurenta. Od skutečných špionážních příběhů se tento v zásadě ničím neliší. Vlastně nemá čím překvapit. Dějová linka je předvídatelná a to tak, že se z toho podivně vytrácí napětí. Ale to neznamená, že by to nestálo za to to vidět. Naopak. Jako alternativa od skutečných špionážních filmů se zdá být dobrý. Jen od toho nelze očekávat nic vyjímečného.

  • 6.8.2017  19:29
  Mumie (2017)
  **

  Marná snaha, tento remake stejnojmenného snímku z roku 1932, se prostě nepovedl po všech směrech. Chybí tomu plynulost, dějové nápady, humor, atraktivita příběhu a umírněnější spontánnost. V akci se tu velmi tlačí na pilu, což je v rámci děje ohromně na škodu. V nepřehledné smršti CGI efektů rapidně mizí herecké výkony všech představitelů a tak po skončení filmu si kdejaký divák jen s údivem řekne: “Co to sakra jako bylo?”

  • 6.8.2017  18:59
  Mnichov (2005)
  ****

  Jde o několikáté filmové zpracování známého případu a tak v podstatě nepřináší nic nového. Je jen zpracován zase o něco jinak. A mistrovský rukopis Stevena Spielberga je skutečně znát. Jde o mimořádné dílo pojednávající okolnosti oné události, které se emočně dostávají do srdcí diváků a vyvolává u nich vytvořit si svůj vlastní úsudek. Násilí opravdu vyvolává jen další a zbytečné násilí a taková je kupodivu i myšlenka celého filmu. Snímek sice vyznívá jako další obyčejný zábavný akční thriller, ale přes své syrové konfrontační momenty a krapet provokujícími aspekty určitých událostí vlastně poukazuje na reálné nesmyslné použití násilí, které přežívá do dnešních dnů.

  • 3.8.2017  19:36

  Snímek vyznívá jako souhrn osobních zkušeností samotného Bruce Campbella, jehož atmosféra se nese na stejné vlně jako jeho nejznámější filmové počiny. Vlastně tu paroduje sám sebe, i když takovým způsobem, že si divák není zcela jist, kde parodie ještě je a kde se už jedná o běžný komediální horor. Městečko začne ohrožovat čínský démon a herec s vervou sobě vlastní se pustí do boje. To už není filmový příběh. To už je zkutečnost. Ale celkově je to taková šaškárna jako třeba ‘Lesní duch’. Kulisy a speciální efekty jsou zcela stejné. Bruce Campbell hrdina nejen na filmovém plátně, ale i ve skutečném životě. Zábavný film, který se do noty netrefí jen tak každému.

  • 1.8.2017  16:09

  Takový podivný příběh o jedné učitelské zlatokopce nevážící si nikoho a ničeho. Nenávidí svou práci, své studenty, své spolupracovníky. A každá lumpárna ji projde. Hm... Proti ní vystupuje kolegyně, která v ději vyznívá jako záporná postava, ale bezúspěšně. K zasmání tady toho moc nijak zvlášť není a jen pánové si jednou užijí své u scény, kdy představitelka hlavní postavy Cameron Diaz ve své roli myje auto. Na svůj věk je stále rajcovní, ale to je asi tak všechno. Po herecké stránce to samozřejmě Cameron zvládla dobře. Příběh je ve své podstatě hloupý až běda. Hodinu co hodinu žákům místo probírání učiva pouští filmy a potají chlastá. A to není všechno a jak bylo zmíněno, vše jí projde. Logika věci? Žádná. Zkrátka nelze rozpoznat, co tím vlastně chtěl básník říci. Je sice fakt, že se tu role obrátili. Takto zdivočelí byli převážně žáci, nyní je to učitelka. Pokud to má v sobě nějaké moralizování, nějak se to minulo účinkem. Tohle se prostě nepovedlo.

  • 1.8.2017  15:10

  Velmi impozantní klasika svého žánru. Na 50. léta snímek obsahuje naprosto brilantní speciální efekty, které si jako vzor ponechal Steven Spielberg pro svůj remake, který natočil v roce 2005. Technické triky jsou zkrátka velmi zdařilé, i když je místy znát, že jde o malé modely. Ale na svou dobu to zase až tak velký nedostatek rozhodně není. Z tohoto důvodu lze i odpustit podivné vyobrazení mimozemšťanů. Děj zachovává napětí a dobré tempo. Již od prvních minut příběh zaujme a dokáže udržet pozornost. Nějaké menší násilí vlivem tématu tady samozřejmě je, ale bez krvavých scén či přímo gore, takže jako sci-fi je zcela vhodný pro celou rodinu. Dalším plusem je, že je film barevný a je toho využito na maximum. Jedná se o jeden z nejlepších filmových sci-fi klasik. Příběh tímto je pro lidstvo pro poučení. Nikomu se nelíbí, když někdo někoho napadne a snaží se ho nemilosrdně vyhladit. Proč si to lidé po staletí navzájem dělají?

  • 1.8.2017  13:25
  Karate Kid (1984)
  ***

  V oblasti karate filmů, jakých v 80. letech vzniklo přehršel, tento sice nevyniká ani vlivem svou dějovou šablonou, ale svým zaměřením je neobvykle určen pro teenagerské diváctvo, což podobných filmů zase tolik nevzniklo. Máme tu šikanovaného teenagera, kterého naučí bojový styl starý domovník z jeho bydliště, do kterého se zakouká děvče jeho největšího rivala. Soutěž v karate však vše rozhodne. Nic víc, nic míň. Na dvě hodiny stopáže docela málo. Ale jak to už u takových filmů bývá, i zde je dějová linka ohraničena především výcvikem, který je tu předveden vskutku šalamounsky. Kdo by to byl řekl, že běžnými domácími pracemi se lze naučit obrana v karate. Vskutku dobře vymyšleno. Sice je to značně dětinské, ale jako ryze teenagerovský film odveden vcelku dobře.

  • 30.7.2017  17:08

  Romantický snímek se značně jednoduchým příběhem neobvykle natočený v split-screen. Dva se potkali a jak to bylo dál. Jedná se o konverzační příběh, který z počátku může nudit, ale pří pozorném sledování dokáže chytit. Místama jsou dané dějové situace velmi naivní, ale to je pro takový žánr typické. Známá šablona tu však tentokrát použita není. Snímek rozhodně není určen pro mužské oko. Unudil by se k smrti. Tohle je tentokrát ryze dámská filmová záležitost.

  • 30.7.2017  16:38
  Night Fare (2015)
  ****

  Koncept námětu boje proti pouličním lumpárnám a zločinnosti je zajímavý, ne však originální. Takovýchto filmových mstitelů tu už bylo nespočet. Jenomže Julien Seri to přeci jen pojal krapet jinak. Striktně se držel šablony, takže to zpočátku skutečně vypadá jako další bezvýznamný Slasher, ale po několika minutách se ukáže, že je vše nakonec přeci jen krapet jinak. Nějaká ta brutalita tu je, ale jen z nutnosti v rámci žánru. Jinak hektolitry krve a zvyšující se počet mrtvol nechť tu nikdo nečeká. Film v sobě nese mnoho citací na starší snímky tohoto druhu a to s respektem k nim. Nijak se nepřekrývají a nevypadají trapně. Pastvou pro oči je kamera. Že by vsunutí i určitého artu? Každopádně to velmi zdařile zakrývá velmi nízký rozpočet, takže opět důkaz, že i z mála jde udělat i velice hodně. Příběh nijak složitý, takže je dobrý k tomu správnému uchopení. Pokud to má být pocta ke klasikám tohoto žánru, vskutku povedená.

  • 30.7.2017  02:33

  Akční snímek v ryze asijském stylu. Nakonec fakt, že to natočil thajský režisér mluví samo za sebe. Zkratkovitý děj, žádné zbytečné řeči a dějové odbočky, pořádné akční scény. Lucy Liu opět předvedla, že kick-box a kung-fu pro ni není žádné tabu. Antonio Banderas coby matador akčních snímků už nijak nepřekvapil. Honičky, přestřelky, exploze a nějaká ta bojůvka na pěsti. Akční snímek převážně stavějící na efektivní akci. Samotný příběh má dokonce i myšlenku, ale všimne si ji vůbec někdo?

  • 30.7.2017  02:30
  Zóna smrti (2005)
  ****

  Sammo Hung v roli mafiánského bosse se nedá neporovnat se Stevenem Seagalem, který se na takovéto role vrhl také a je nanejvýš jasné, že s ohromnou jistotou Sammo vítězí. Skvěle napsaný příběh nevynechávající citové projevy, vynikající souboje, které jsou nasnímané tak, že je vidět všechno (u Stevena si o tom můžeme nechat jen zdát) a hlavně samotný Sammo, který i přes svůj věk a postavu (proto srovnání se Stevenem) je stále mrštný a má tedy co předvádět. Protože tu jde především o děj, nejedná se o akční hongkongský film klasického vyznění. Přesto si fanoušci bojových umění užijí své. Dramatické finále končící přeci jen krapet neobvykle snad překvapí, snad šokuje, ale to už je jen kouzlo silného příběhu.

  • 30.7.2017  02:25
  Mammon - Série 1 (série) (2014)
  ****

  Příběh o korupci, náboženství, mediální sledovanosti a vyšetřování zločinu s retrospektivou do minulosti, která je v souvislosti všeho dění. Seriál vyprávěný pomalu s mírným napětím a spíše konverzačně, avšak s atmosférou hustou tak, že by se dala krájet. Akce tu na pár vyjímek takřka není a při sledování se u toho musí přemýšlet, jinak se vtom lze ztratit a tím nevědět o co tu v danou chvíli vlastně jde. Seriál tedy krapet složitější, ale napsaný velmi zdařile v zájmu svého žánru. Není pro každého, ale náročnější divák toto určitě ocení.

  • 30.7.2017  02:09

  Závěrečná část je přesně taková, jaká má být. Události jsou našponované na maximum a divák je udržován v napětí. Konec je samozřejmě předvídatelný, ale proč si tím kazit filmový zážitek.

  • 29.7.2017  22:14
  Mammon - Vražda (S01E05) (epizoda) (2014)
  ****

  Podivnosti a záhady nabírají na síle. Události z minulosti jsou se současným děním víc spjaté než se zdálo. Opět dojde k úmrtí, ale otazníky stále zůstávají. Předposlední díl především ukazující, že novinařina u určitých kauz není žádná prča.

  • 29.7.2017  22:10
  Mammon - Dohoda (S01E04) (epizoda) (2014)
  ****

  Po dějové stránce je to tu tedy pěkně zapletené. Napětí krapet polevilo, ale i tak se jedná o zdařile napsaný scénář plný intrik, zoufalství, kostlivců minulosti ve skříni a bohužel i mrtvých.

  • 29.7.2017  19:04
  Mammon - Sestup (S01E03) (epizoda) (2014)
  ****

  Opět o něco přituhlo. Místy se to blíží až k hororu a dojde i na akci. Napětí by se už dalo krájet. Spousta nezodpovězených otázek a vlivem pátrání po odpovědích vznikají další. Dějová linka svojí atmosférou stoupá do výšin. Jen předčasně nespadnout.

  • 29.7.2017  17:36

  Kauza se zamotává a s tím se zvyšující různé hrozby. Do dějství se zakomponovaly náboženské motivy. Aby ne, po úspěšném uvedení snímku ´Šifra mistra Leonarda´ je to stále ve filmovém průmyslu populární. Tady je to však přeci jen v jiném konceptu. Intriky, tajemství, některá odhalení. Temná atmosféra s mírným napětím zachována.

  • 29.7.2017  15:55
  Mammon - Oběť (S01E01) (epizoda) (2014)
  ****

  První část příběhu nám pomalinku představuje hlavní postavy a zásadní problém, o který tu jde. Novináři, finanční policie a další lidé z kauzou spojení. Atmosférou to prozatím připomíná nejznámější americký případ ´Watergate´. Dějově se vše rozjíždí se všemi podstatnými věcmi. Pomalé, temné, zásadní, konverzační, bez akce.

  • 28.7.2017  14:25

  Texaská pustina uzavřená vysokým plotem se žijícími lidmi společností označených za vyděděnce. Poušť a s tím spojený nedostatek vody a jídla. Jak tam ti lidé mohou žít? To nám je ukázáno hned v prvních minutách příběhu. Boj o přežití v plné palbě. Takže z počátku snímek vypadá jako další apokalyptický hororový snímek, ale chyba lávky. Žádné rozsáhlé mordování, krev a hrůza se tu nekoná. Tady jde o artový surrealistický pohled nesoucí v sobě myšlenku, která je tu hlavní hrdinkou na konci dokonce vyřčena. Výprava se nese v jednoduchosti a přirozenosti a tím má v sobě i přes svou levnost ohromnou sílu. Příběh sleduje osud mladé Arlen a ani nevadí, že se divák nedozví, proč byla do těchto míst vlastně vsazena. I když na začátku dopadne jak dopadne, nedává nijak najevo, že by byla nějaký ubrečený cimprdlik. Má ke všemu ohromný potenciál a vůli, což ji dává sílu nejen přežít, ale dokonce i určité citové výjevy. Ano, i romantická linka se tu objeví. Přeci jen opatrně, ale objeví. Snímek je výborný i co se týče masek. Jim Carrey či Keanu Reeves tu jsou opravdu k nepoznání. Film byť vypadá tématicky komerčně, je svým vyzněním spíše pro filmové fajnšmekry. Ostatní čekající akční rošambo a jiné výjevy budou nemilosrdně zklamáni.

  • 25.7.2017  12:06
  Good Kill (2014)
  ****

  Jedná se o válečný film, ale ne takový, na jaký jsme zvyklí. Příběh se odehrává z prostředí operátorů bezpilotních letounů tzv. dronů v boji někde na dálném východě proti Tálibánu. A tak se tu mnohé odkrývá z vojenských postupů ve využívání těchto strojů. Snímek je však značně sebekritický. Operátoři dronů se v útocích zaměřují na členy Tálibánu, ale bohužel se situace někdy vyvine tak, že se to bohužel někdy neobejde bez obětí nevinných civilistů včetně dětí. Tyto případy známe i ze zpravodajství. A tak si příběh klade otázku jak morální tyto útoky jsou a hlavně v jakém zájmu. Samozřejmě nezůstane jen u tohoto. Tvůrci si všímají i soukromého života hlavní postavy Toma Egana, který však ničím nepřekvapí. U této vedlejší dějové linky je použita známá klasická šablona. Dalším rozdílem od běžného válečného filmu je v zobrazení událostí zásahů. Vidíme pouze to, co operátoři. Tedy obrazovku na stanovišti. Příběh je převážně konverzační, avšak vůbec ne nudný. I když záleží na tom, jak se k tomu daný divák postaví. Napětí tu ční v pronesených slovech než ve vykonaných činech. Moralizování je zcela na místě a vede k zamyšlení.

  • 25.7.2017  08:46

  Nezávislý sportovní snímek mající myšlenku a styl. Příběh středoškoláka, který je rychlý v běhu a jeho snem je překonat dosavadní běžecký rekord není nikterak ojedinělý, ale tady je do děje vsunut jeho životní problém a úskalí, které mu v tom nemile brání. Tady jde o to vše překonat i třeba za pomoci přátel a dělat vše ke splnění svého snu. Jak to dopadne už je jiná věc, neboť stále platí, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Potřeba překonat sebe sama a jít tou správnou životní cestou je nejdůležitější cesta ke svému úspěchu a dosažení cíle. Mírně emoční snímek v pomalejším avšak zásadním tempu přináší podívanou plnou ideálů, snů a hlavně vůli překonat překážky, jaké nám život staví do cesty. O úplný artový film nejde, ale má k němu hodně blízko.

<< předchozí 1 2 3 4 26 50 75 99
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace