MickeyStuma

Martin Štusák

okres Ústí nad Orlicí

3 body

• 27.9.2015  02:22
    Listonošky (TV film) (1998)

Příběh o dětských hrátkách a co to všechno způsobí je zajímavý, ale moc krátký. Rozhodně by si zasloužil daleko větší zpracování. Tady to vypadá jak brutálně sestřihaný film. Po přečtení dopisů je všude povyk a najednou jako když utne. Do televizní povídky je to tedy velmi zkratkovité a bez logiky.

• 27.9.2015  02:11
    Lalůček (TV film) (1977)

Jestli je tento příběh opravdu napsaný podle skutečné události, což by v rámci cyklu 'Bakaláři' být mělo, byla ona rodina opravdu dosti potrhlá. Do povídky je to však napsané přívětivě a televizně humorně. Ano, pobaví to, takže účel této tvorby byl splněn.

• 27.9.2015  02:03
    Bloček (TV film) (1998)

Příběh tak blbý až je roztomilý. Chlap si na stará kolena najednou uvědomí že neumí domácí práce a tak se snaží dohnat co se dá. Manželka samozřejmě ze všeho vyjukaná. A to by nebylo aby do toho nezačala kecat zarputilá sousedka, která jakoby chtěla vyvolat manželskou krizi. Ten konec to však zabil. Příběh hodný leda tak pro starší generaci.

• 27.9.2015  01:56
    Boty (TV film) (1985)

Povídka o zlaté svatbě, kde si manžele opět zahráli Ladislav Pešek a Jiřina Štěpničková. Není od věci připomenout, že si ty samé role a dějově taktéž o zlaté svatbě, zahráli už v roce 1982 rovněž v bakalářské povídce pod názvem 'Nevěra'. Tady však má hlavní roli Ondřej Havelka a zápletka se točí kolem záměny bot. Bohužel je to však celé unylé, nezábavné a vlastně nic říkající.

• 27.9.2015  01:39
    Nevěra (TV film) (1982)

Což o to, takový příběh by se klidně mohl stát, ale takovéto zpracování na věrohodnosti nijak nepřidá. Dědeček plný elánu a chuti do života a naopak babička coby domácí unuděná puťka. Nejvíce potěší snad jen přítomné dnes již herecké legendy.

• 27.9.2015  00:16

Druhý snímek o pěstech ze železa vzdává hold filmům zabývajících se soubojů v aréně. A jak jinak, dějově se jedná o pomstu. Předchozí snímek měl ve vínku jistou uhrančivost a nadsázku, což se tady o něčem takovém říci nedá. Spíše to vypadá na pošetilé drama doprovázené kratšími souboji, což zrovna moc s ohledem na žánr nepotěší. A nepomůže tomu ani hromadná bitva někde na poli ke konci příběhu, která spíše vypadá jako podivný mumraj všelijakých individuí. I když souboj u skalky s vodopádem vypadá po obrazové stránce pěkně, celkově je to prostě hodně málo. Mělo se daleko více bojovat a méně kecat aby to za něco stálo. Soundtrack naznačuje popkornovou zábavu s komiksovým nadhledem. A to je snad jediné, co stojí za zváženou. Šlo to dolů a je to škoda.

• 26.9.2015  15:42

Těžko říci jak to působilo ve své době, ale dnes má šanci zaujmout snad už jen temnou atmosférou a vizualizací postapokalyptického světa jak z druhého 'Šíleného Maxe', který vznikl o dva roky dříve. Děj tu v podstatě žádný není. Parta motorkářů prostě vleze do nějakého domu, který, jak se později ukáže, je plný krys. Má to však zajímavou pointu. Co to jen připomíná? A tak se tu neustále chodí z místnosti do místnosti, ženský neustále ječí a chlapy si hrají na drsňáky. Hrůzou však nikdo trnout nebude. Jestliže útok krys je zrealizován tak, že se herci či herečce vysypou na hlavu, dnes už jen spíše vyvolává úsměv. Několik gore efektů se tu objevuje, ale na zadek asi z toho nikdo nespadne. Občas to svojí nelogičností zaskřípe v dialozích, což je docela škoda. Ono je na snímku přeci jen vidět určitá snaha a libovůle vytvořit něco poutavého. Celkově vzato je snímek už jen pro skalní hororové fanoušky. Ostatní spíše budou během sledování jen značně zívat.

• 25.9.2015  22:34

Akční komediálně velice zábavná šaškárna z produkce HK, která ani dnes neurazí a kupodivu i stále dobře pobaví. I když tu sem tam nějaká akce a dechberoucí kaskadérská scéna je, předností jsou především gagy s typickými HK opičárnami, které sice občas přestřelují, ale jinak jsou na správném místě. Vlastně se tu paroduje kde co a jen opravdový filmový fanoušek takové scény pozná. Škoda že se již dnes řadí tento snímek mezi pozapomenuté jak mezi vydavateli DVD a BD, tak i veškerými provozovateli TV. Tohle je prostě nestárnoucí.

• 24.9.2015  04:13

Tato svěží dámská akční komedie sice originalitou zrovna nekypí, ale svůj účel pobavit a přivést diváka na jiné myšlenky dokonale splnila. Dá se říci, že něco takového tu už opravdu delší dobu chybělo. Ženy mají pro situace zde uvedené zcela jiné předpoklady než muži a tak je to příležitost pro úžasné gagy kterých je tu skutečně více než dost. Ani mi nevadila velmi častá předvídavost děje a vývoj postav. Opravdu se najde někdo kdo netušil, že ... Ne, prozrazovat to nebudu. Reese Witherspoon a Sofía Vergara tu předvedli vskutku fenomenální komediální výkon a jak dosvědčují ukázky z natáčení během počátku závěrečných titulků, role si až neskutečně velmi dobře užívali. Do paměti sice snímek nevstoupí, ale za shlédnutí rozhodně stojí.

• 24.9.2015  01:41

Na takovéto kostýmní snímky byli Francouzi vždy machři. Silný a pevný scénář, solidní výprava, romantická atmosféra, úžasná kamera a nestárnoucí příběh, který dokáže okouzlit i dnes. Zde je hlavně z historického hlediska poučné jak se muži ženám dvořili a jak ty na to reagovali. Dnes pro společnost velká neznámá. Mimo jiné ani tenkrát o drby a závist nebylo nouze. Gérard Philipe svoji roli sehrál s absolutním respektem k postavě a své době. Ale to samozřejmě platí i pro ostatní herce, neboť by jinak nevzniklo takovéto okouzlující dílo. Snímek má prostě svůj osobní půvab romantična, jaký by dnes těžko někdo takto s jemným komediálním nadhledem dokázal zachytit.

• 23.9.2015  20:12
    Z jiného úhlu (TV film) (2009)

Velmi jednoduchá záležitost s poklidným tempem bez drásajících násilných scén a s typickou naivitou. Pro televizi vhodná záležitost hlavně pro divačky. Známá šablona o ztrátě paměti a pátrání po tom co se stalo je tentokrát prezentováno televizní reportérkou. Mírné napětí se občas vyvine, ale jinak je to bez patřičné dramatické atmosféry a něčeho, co by mohlo jinak zaujmout. Snímek spíše na uspání.

• 23.9.2015  04:08

Po delší době se ve filmovém světě objevila další variace na úspěšnou klasiku "Tucet špinavců". Tentokrát se před kamerou sešli dva pozitivní hráči akčních filmů. Dolph Lundgren a Luke Goss. Pravda, ještě jim tu sekunduje ostřílený Mickey Rourke, ale ten je tu tak krátce, že ho ani nepočítám. Hned ze začátku jsme válečně navnaděni bojovou scénou, po které se rozjede ona známá šablona. Kupodivu na viditelně nízký rozpočet to nedopadlo zase až tak zle, jak by se dalo předpokládat. Jistě, několik podivností a omšelých scén se tu samozřejmě najde, ale s ohledem na daleko horší snímky to má alespoň nějaký děj byť s jistou nadsázkou a svou jednoduchostí. Tvůrci se snažili co jim rozpočet dovolil a tak je výsledkem svým způsobem nenáročný pohodový válečný snímek bez zbytečných ambicí a překvapení.

• 22.9.2015  23:43

Nic naplat, máme tu další naprosto zprasený vcelku dobrý námět. Postava veterána CIA s postupující demencí toužícího po pomstě byla výzva nejen pro scénáristu, ale hlavně pro herce, který by se tu mohl vytáhnout ve svých hereckých možnostech. Bohužel, Nicholas Cage je onen šťastlivec na kterého padla volba a že to byla volba nadmíru špatná je teď už více než zřejmé. Psychologickou stránku své postavy a její postupující nemoci se mu nepodařilo přesvědčivě zahrát, takže hlavní devíza příběhu zoufale zapadla někam do ztracena. Děj jako takový také není žádná výhra. Sázel jsem na patřičnou dramatičnost s psychologickými motivy a s nějakou tou akční scénou, ale tady co se předvádí je do nebe volající. Těžko říci co si scénárista a režisér v jedné osobě Paul Schrader představoval, ale tady setsakramentsky ujel. Škoda, mělo to na víc.

• 22.9.2015  01:02

Cynthia Rothrock, Jalal Merhi a Bolo Yeung jsou neopomenutelnou zárukou skvělé filmové podívané plného ukázek bojového umění v tomto jinak velmi jednoduchém avšak fenomenálním snímku. Ano, na tento způsob boje je snímek převážně zaměřen a jelikož se jedná o pouhopouhý nízkorozpočtový videofilm, nelze z něho očekávat bůhvíjakou kvalitu. Akce střídá akci a tak je nějaký plynulý děj pochopitelně až jako druhotná záležitost. Pro příznivce bojových umění a fanoušky oněch tří takřka povinnost.

• 22.9.2015  00:23

Jako duchařský a vůbec mysteriózní počin z asijské provincie by to nebylo vůbec špatné, jen kdyby se tam pořád nepletli ty předlouhé romantizující až telenovelácké epizodky. Použitá romantická hudba tomu také zrovna moc nepřidává. Divák je tak nucen přemýšlet na jaký filmový žánr se to vlastně dívá. Příběhu to nic pořádně nepřidává, vleče se to a až neuvěřitelně uspává. Hororové části jsou už zcela dle žánrových postupů asijské kinematografie, takže nemusí jen tak někomu padnout do oka. Atmosféra je budována dobře, jenomže když se to hned zprasí onou romantizující, vše zapadne vniveč. A je to škoda. Těžko říci co si tvůrci představovali, ale celkově je výsledek dosti tristní.

• 21.9.2015  04:08

Další příběh o tajemném Candymanovi se nese ve zcela stejném duchu. O koho jde a jak se objevuje nám připomene hned úvodní scéna s pochybovačem, který o tom dokonce napsal knihu a osobně ji dokonce i prezentuje. Poté se už rozvine další děsivý příběh, který nenechá všechny zúčastněné na pochybách. Opět je vše náležitě a nenásilně vygradované v nespěchajícím tempu doprovázené tou nejlepší hudbou jaká mohla být zvolena. A protože se jedná o samostatný příběh, vynecháním toho předchozího se nic nezkazí. Byla by to ale škoda. V tomto snímku je přínosem hlavně detailní vyobrazení Candymanova původu. A je to velice přístojné, neboť alespoň o něm už konečně něco pořádně víme. Kdo viděl předchozí snímek, tento ho už nemá čím překvapit. Kvalitou, vyobrazením, temnou atmosférou a vůbec celkovým stylem je naprosto stejný.

• 20.9.2015  23:46

Zábavná podívaná na klasické téma útoku podivných mimozemšťanů se kterými si tentokrát s vervou sobě vlastní poradí poflakující se teenageři v Londýnském ghetu. Děj má patřičný švih, akčnost, zábavnost a hravost. Bez přestávky se hláškuje, ksichtí, hraje na hrdiny a bojuje. Typický britský a černý humor samozřejmě nesmí chybět. Zkrátka klasická šablona v tom nejzábavnějším kabátu, jaký prozatím kdy vznikl.

• 20.9.2015  20:50
    Insidious 2 (2013)

Není všemu konec a tak příběh pokračuje dál. Snad očekávaně to už však není tak dráždivé jako ten předchozí první počin. Pochopitelně se podivné věci v domě dějí dál, ale my diváci už víme o co jde, takže se tvůrci rozhodli tentokrát tolik netlačit na pylu. Dějově je ale příběh dosti zamotaný a to hlavně v druhé polovině celkové stopáže. Kdo se v tom neztratí, budiž mu to kuprospěchu. Několik málo věcí tu je dovysvětleno díky čemuž už některé momenty dávají daleko větší smysl. Viditelná umírněnost děsivé atmosféry není naškodu. Aspoň to vypadá, že se tvůrci nechtěli překonat a vyvolat dojem vykrádání či kopírování. A tak byť je pokračování soužití mladé rodiny v děsivém domě plného duchů a přízraků o něco slabší, pořád se je na co dívat.

• 20.9.2015  20:26
    Godzilla (2014)

Tento megalomanský snímek o potvoře zvané Godzilla se s tím předchozím naprosto nedá srovnávat. Popkornová zábava se nekoná. Žádná romance, žádné citové momenty (i když tu náznaky přeci jen jsou), žádné hláškování, žádné zbytečné dějové odbočky. Příběh se striktně drží hlavní dějové linky a temné stránce věci dává náležitě zabrat. Plusem je hlavně absolutní absence hereckých hvězd. Alespoň to na ně neztrhává pozornost.  Byť je stopáž dvouhodinová, o plynulém ději nemůže být řeč. Vše se točí kolem doslova apokalyptického střetnutí všech těch monstrózností (ano, Godzilla není sama) a jejich závěrečného souboje. A právě tou děsivou atmosférou se předčila všechna očekávání. Japonské klasice byla tímto udělena ta největší čest.

• 20.9.2015  01:44
    Práskač (2013)

Být milující otec není pokaždé legrace jak nám ukazuje tento příběh. Pro mnohé je však inspirující. Syn má ohromný průser, hrozí mu že se z vězení dostane až v padesáti a jeho otec je schopný udělat cokoliv aby ho dostal ven . A že to nebude jednoduchá záležitost je více než jasné. O akční film se však kupodivu nejedná. Sice tu něco málo je, ale celkově se spíše jedná o hodně temný a hlavně atmosferický snímek, kde se po celou dobu dá napětí doslova krájet. Téma o drogových kartelech je sice už několikanásobně provařené, ale jak je vidět na tomto případu, stále použitelné. Snaží se držet faktů a neotravuje zbytečnými vedlejšími motivy. Dwayne Johnson opět prokázal svoji schopnost zahrát i dramatické role, i když je přeci jen ještě jasně vidět, že s takovou mimikou má pořád problémy. Každopádně se nejeví toto dílo za špatné či nějak ledabylé. Akční přívrženci sice nadšení nebudou, ale když jim nejde také o to ostatní, dobře jim tak.

• 19.9.2015  19:56

Zajímavé by bylo vidět jak by si s takovýmto scénářem poradil Alfred Hitchcock. Tady však jde o noir, tedy o zcela něco jiného. Černobílý obraz je naplno využit, takže v barevném provedení si to snad ani nelze představit. I práce s kamerou je na výbornou. A tak se stalo, že se vyprávění na vybudování atmosféry vystačilo zcela bez použití soundtracku, což je záruka filmového umění. Tohle by dnes málokdo dokázal. Na dnešní dobu je tempo dosti pomalé, ale síla scénáře vše plně vynahradí. Jinak by to ani nešlo. Klasika patřící do zlatého fondu světové kinematografie.

• 19.9.2015  16:50

Výborná komedie s neméně výborným Linou Venturou, kterému dobře přihrává Jacques Brel. Snímek se dokonce v roce 2008 dočkal remaku pod českým názvem ´Osina v zadku´. Pro francouzské komedie typická zápletka, ve kterém bych si plně dokázal představit dvojku Gerarda Depardiea a Pierre Richarda. V jejich provedení by to bylo určitě daleko zajímavější. Ventura je však stejný kabrňák jako Depardie, ne-li lepší, neboť jeho kamenná tvář je naprosto nezaměnitelná. Brel ale na Richarda absolutně nemá. Smíchy za břicho se sice nikdo popadat nebude, ale na pobavení to bohatě postačí. Gagů je tu více než dost a jeden se až podivuje nad trpělivostí onoho nájemného zabijáka při nekonečném otravování člověka zklamaného v lásce s úmyslem sebevraždy. Nestárnoucí francouzská klasika.

• 19.9.2015  03:43

Jedno se rozhodně nedá upřít a to je fakt, že téma neustále se opakujícího dne a tím i událostí vlivem paměti dotyčného se neustále vylepšujících tu skutečně dlouho nebylo. Úcta střihači že z toho nezblbnul. Sci-fi žánr není překvapující, zato styl provedení ano. Drsné válečné momenty spojeny s trefným černým humorem jsou tak dokonale vyvážené, že nebudí dojem trapnosti ani nudy. Zpočátku to trochu šokuje a velice dlouho vypadá, že dle kratičkého dějového momentu snad o nic jiného ani nepůjde, ale pak jako když utne a příběh směle pokračuje dál. Válečná vřava s mimozemskými bytostmi my stylem provedení dala vzpomenout na neméně skvělou ´Hvězdnou pěchotu´. Tady se však jedná hlavně o sólo dvou postav, kterým ostatní jen podle potřeby sekundují. Tom Cruise a Emily Blunt si výborně vypomáhají a vše náležitě bez sebemenších problémů skvěle utáhnou. Jestli jde o nejlepší snímek svého žánru by se dalo polemizovat, ale rozhodně se jedná o vcelku povedený počin.

• 18.9.2015  15:50

Ne, Benoît Poelvoorde na Pierre Richarda prostě nemá. Jeho potrhlost a ztřeštěnost je unylá a naprosto nezábavná. Soutěž krásy v tomto ražení je jedna trapnost vedle druhé. Žádný vtip, žádné gagy. Tohle natočit Zdeněk Troška, všichni se po něm svezou co to zase stvořil za hrůzu. Naprosto nepovedený francouzský pokus o estrádní zábavu.

• 17.9.2015  19:52
    Carlos (TV film) (2010)

Velmi dobře napsaný scénář a velmi dobře překvapivě televizně natočený. Životní osudy Ilicha Ramíreze Sáncheze, jenž byl po dvacet let nejhledanějším teroristou na světě, je natočeno téměř jako pocta k němu. Některé detaily jsou přimyšleny, ale to je v rámci dramatizace běžné. Tady se na to hned na počátku snímku upozorňuje, což nebývá zvykem. Děj je plynulí a velice příznačný. To, že se nikam nespěchá a každé události se dává velký prostor je ku prospěchu věci. Je to alespoň srozumitelné a vše dává logiku. I když je fakt, že několik hluchých míst se objeví, ale je to pořád TV film, takže se to očekávat dalo. I přes určité nedostatky se jedná o naprosto úžasný film.

• 14.9.2015  18:42

Návrat filmařů k tématu o nadvládě planety opicemi se stal příjemným překvapením. Pro vědeckofantastický žánr nebo též sci-fi se jedná o jeden z mnoha velice vděčných témat. Vývoj léku a její vedlejší účinky. No dobře, s originalitou si moc velkou práci nedali, ale dějově je to rozepsané zajímavě a hlavně dobře. Výprava a efekty jsou už standardem, takže se je na co dívat. Citové projevy a lidskost opic je i přesto s ohledem na předchozí díla velmi zajímavá skutečnost. Protože se jedná o čistý blockbuster, nešlo opomenout v rámci zábavnosti různé nelogičnosti, ale bez toho by to prostě nešlo. Děj má svůj přirozený vývoj, dobře načasovanou dynamiku a atmosféru plnou napětí a temna. Závěrečný boj na mostě však nijak nepřekvapí. Nevím proč, ale filmový tvůrci toto místo mají v poslední době nějak v oblibě. Každopádně je tento snímek sázkou na jistotu, která se vyplatila.

• 14.9.2015  16:21
    Absolution (2015)

Steven Seagal stále točí snímky jako na běžícím páse a je až s podivem, že stále nemá dost. Ale co, alespoň je na co koukat. Tento snímek se jako obvykle nesnaží o nějakou plynulost děje a s ničím se ani nijak zvlášť nepáře. Sotva film začne už je problém, který se musí řešit. A osloven není nikdo jiný než důchodce viditelně se sotva pohybující. Opět tu převážně žvaní a dává najevo o své moudrosti. Aby to nebylo zase až tak blbé, zúčastňuje se akcí a dvakrát krátce něco předvede ze svého bojového umění. Atmosféra je temná a akčně nabitá, ale když jsou mezery ve scénáři, celkově to nijak zvlášť nenadchne. Typický jednoduchý akční snímek pro zaryté fanoušky Stevena, který však na druhou stranu není zase až tak špatný jak vypadá. Jako videofilm zcela postačí.

• 13.9.2015  20:57

Námět není zrovna nejoriginálnější a popravdě, jedná se spíše o styl Stevena Segala, ale je znát, že to Sylvester Stallone psal Jasonovi Stathamovi přímo na tělo. Jeho výkon už nepřekvapí, ale coby od současného akčního idolu je stále očekávaný. Příběh typicky jednoduchý, zásadový a tak nějak skromný. Vše pokojně plyne až do grandiózního finále, který je od samého začátku očekáván. V akčnosti se netlačí na pylu a dává šanci příběhu, který tu vlastně téměř ani není. Takže co z toho zůstalo. Příjemná podívaná staré akční školy a nic víc.

• 12.9.2015  17:46

Nemohu si pomoci, ale na tomto snímku vidím jasné odezvy ´Růžového pantera´ ve kterém nezapomenutelně zabodoval Peter Sellers, který se zhostil i hlavní ztřeštěné role v tomto komediálním snímku místy hraničící až s parodií. Na dnešní dobu jsou však některé sekvence bohužel už značně pomalé, ale přemíra hlášek a skopičin to velmi dobře vynahradí. Lehce bláznivá komedie své doby, která asi dnes už bohužel nadchne jen opravdové fandy Petera Sellerse.

• 12.9.2015  16:49
    Popelka (2015)

Zpočátku jsem byl z nápadu hereckého zfilmování kreslené klasiky krapet skeptický, ale musím přiznat, že z výsledku jsem velice překvapen. Studio Walt Disney si dalo setsakramentsky záležet a vytvořilo dílo, které se chtě nechtě musí stát stejně vyhledávaným snímkem jako jeho předobraz. Po technické stránce je viditelně poznat postup používající hlavně ve 40. a 50. letech. Tento fakt tomu všemu dává na síle a na jedinečnosti díla. Fenomenální výprava, výborné efekty, romanticko-pohádková atmosféra a hlavně nádherný příběh, který romanticky založeného diváka donutí ukápnout slzičku štěstí. Tady je laťka zvednuta hodně vysoko a řekl bych, že ji už jen tak někdo nepřekoná. Zkrátka, naše česká ´Popelka´ má tímto velice silnou konkurenci.