misterz

Vyznavač filmovej sauny. Kichisaburo Honami

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 88 117
    • 24.2.2018  10:15
    Mayhem (2017)

Námetom podobné Belkovmu experimentu (2016) no nemalo to také napínavé scény ani takú výbornú atmosféru. Ale na druhú stranu nemôžem ani tvrdiť, že by som sa nudil. Akčných scén je tu pomerne dosť, ani na šetrenie krvou si tu divák nemôže sťažovať (škoda, že väčšinou to išlo mimo obraz) a snímok zaujal aj nápadom. Vírus čo zbavuje ľudí emócií a zábran - slušné. Na priemer to stačí. 60/100

• 24.2.2018  10:13

Už za hranicou vkusu, prefeminizované a hrozne trápne. Jednotka sa mohla pýšiť aspoň pár vtipnými scénami, tu síce snaha bola, ale obyčajne to vypálilo do trápnosti a gýčovej sentimentality (hlavne pri konci). Dve hviezdy za sympatické herečky. Aj keď na druhú stranu sa čudujem napr. takej S. Sarandon, že sa dala nahovoriť na takúto koninu. 30/100

• 23.2.2018  08:23

Vynikajúci psychothrilller s brilantne napísanými hlavnými postavami. Ide o príbeh dvoch sestier, medzi ktoré sa nebezpečným spôsobom votrel jeden z najhorších ľudských neduhov - žiarlivosť. Vývoj oboch sestier bol naozaj veľmi dobre premyslený, pričom sa nezabudlo ani na jemné nuansy tohto problému. Tiež sa mi páčilo, ako sa tu poukázalo na vrtkavosť osudu, a že ho máme predovšetkým iba a výhradne len vo vlastných rukách. Navyše postava Jane mi v niektorých ohľadoch pripomenula Normu Desmond z legendárneho filmu Sunset Boulevard (1950), čo bola veľmi príjemná asociácia, hlavne v spojitosti s finálnou scénou. Silný nadpriemer. 85/100

• 23.2.2018  07:26
    Komorník (2013)

Tak teda vážne neviem, či ten Obama stál za tú slzičku dojatia, ktorú pre neho vyronil komorník na konci...no ale k veci. Je to proste jedna veľká černošská agitka, kde sa nátlakový sentiment valí snáď z každej strany a vyteká aj z uší, ale napodiv nie som z toho znechutený a rozhodne som sa pri filme nenudil. Možno to je tým, že ma zaujala hlavná kostra príbehu o komorníkovi, ktorý z bavlníkovej plantáže dorazil až do Bieleho domu a popritom stihol vychovať aj jedného kongresmana. Ako človek a hlava rodiny mi bol sympatický - zodpovedný, spoľahlivý a presný ako tie hodinky, ktoré stále nosil vo vrecku. Je to vlastne taká rodinná sága so slabším epickým vyznením, ktorá neurazí ale ani výrazne nenadchne. Na pohodový filmový čas však stačí. Priemer. 60/100

• 22.2.2018  09:00
    Tudorovci (TV seriál) (2007)

Čo sa týka epickosti, pútavosti deja a emotívnej stránky, tak to síce nebolo tak dobré ako Biela kráľovná a Biela princezná, no zase o veľa v týchto smeroch tento seriál za zmienenými záležitosťami nezaostáva. Bavil som sa celý čas, vlastne ani jeden diel nebol vyslovene slabší, každý jeden si tu drží tú svoju úroveň nadpriemernosti. V každom prípade je tu skoro celá životná púť Henricha VIII. pekne a prehľadne spracovaná, pričom sa nezabudlo na žiaden dôležitý moment jeho vlády a jeho osobného života. Samozrejme, je tu aj veľa odchýliek od skutočnosti, no tie podľa môjho názoru na kvalitu seriálu nevplývajú. Na sto percent sa naplnilo to v nadpise seriálu - sex, moc a intrigy. Emotívnu stránku zvyšujú aj samotné popravy (ktorých tu teda bolo požehnane), výborne boli urobené najmä popravy oboch kráľovien, tu si dali autori záležať. A koniec bol tiež takou pekne urobenou bodkou - dojímavé a veľkolepé. Veľká spokojnosť, dlhšie, no vyplatilo sa. Nadpriemer. 75/100

• 22.2.2018  06:45

Paradoxne úvod so šikanou spolužiačky a tým videom sa mi páčil viac ako samotné home invasion, ktorému chýbalo napätie, gore a hlavne racionálne jednanie postáv. Niektoré momenty boli v tomto smere vážne postavené na hlavu, vrátane záveru, ktorý mi prišiel ako nasilu vystrihnutá a nalepená klišé hororová schéma z dôvodu len aby sme to už preboha nejako zakončili. Oceňujem ale snahu o budovanie atmosféry a pár vydarenejších scén, ktorých tu žiaľ ale nie je veľa. Veľmi slabý priemer. 50/100

• 21.2.2018  08:23
    River (TV seriál) (2015)

Čo na plat, Stellan Skarsgård je najlepší škandinávsky herec. Svoje herecké majstrovstvo potvrdil aj touto minisériou, kde každý jeden záber na jeho postavu bol priam balzamom na oči. Čo ma tiež potešilo je, že Nicola Walker, aj keď sama o sebe mi nie je príliš sympatická, mu úspešne sekundovala. Po obsahovej a formálnej stránke má táto miniséria všetko, čo od mysteriózneho krimi thrilleru čakám - pútavé krimi pátranie a postupné odhaľovanie jednotlivých dielikov skladačky, vťahujúcu atmosféru živenú neodbytnými otázkami a širokú paletu emócií (smútok, pocit samoty, beznádej, depresie, nádej...). Jasné plné hodnotenie, môžem všetkým len odporučiť.

• 21.2.2018  08:19

Samotný námet a úvod snímku ma celkom navnadili, pretože niečo v štýle vesmírneho survivalu a záhad okolo časopriestoru a iných dimenzií mám veľmi rád. Navyše takýchto snímkov nie je veľa, teda aspoň nie podľa môjho gusta. Tiež úvod dokázal navodiť príjemnú atmosféru, takže v prvých minútach som už pomaly začínal slintať blahom. Žiaľ nevydržalo to. Ako sa ďalej dej vyvíjal, atmosféra spolu s pútavosťou príbehu sa pomaly ale iste vytrácali, pričom koniec už bola len jedna veľká šaráda a navyše pre tento žáner bol aj netypicky patetický. Málokedy sa stáva, že by nejaký snímok takto dokázal premrhať svoj potenciál, a už vonkoncom nie ak ide o záležitosť od Netflixu. Sklamanie, veľmi slabý priemer. 50/100

• 20.2.2018  08:59

Pozor na to, koho si pustíme do srdca. Láska môže byť povznášajúca no môže mať i opačný efekt. Aká irónia, že zo všetkých tých možností, ktoré mnohí z nás majú, si nakoniec vyberieme lásku pre nás tú najmenej vhodnú. Chudák Woodcock... PTA zabalil svoj snímok do uhrančivej atmosféry, ktorej veľmi pomáhalo aj pomalšie tempo príbehu, aj keď sa mi miestami zdalo, že to bolo až moc lenivé. To najhlavnejšie je tu však, odhliadnuc od skvelej výpravy a réžie, herecká stránka, ktorej k dokonalosti veľa nechýbalo, hlavne v podaní famózneho D. Day-Lewisa. Ani Vicky Krieps nebola zlá, no ja osobne by som si radšej na jej mieste vedel predstaviť Kelly Macdonald. To už by sa v mojom prípade zážitok z filmu dotýkal samotných nebies. Silný nadpriemer. 85/100

• 20.2.2018  06:46
    Baby Doll (1956)

U E. Kazana nie som zvyknutý na filmy, ktoré by ma po obsahovej stránke nezaujali (hlavne keď uvážime, že scenár napísal T. Williams), no žiaľ Baby Doll je práve takýto prípad. Chápem aké témy sa tu autor snažil rozobrať, no tie dialógy spolu s formou išli často mimo mňa, prišlo mi to dramaticky nevýrazné, šedivé, zbytočne natiahnuté a hlavná kostra príbehu slabo pútavá. Napr. tie scény C. Baker s E. Wallachom pri dome a v dome mi prišli snáď nekonečné. Na druhú stranu treba uznať, že istá irónia a spoločenská satira se celkom vydarili, mám na mysli hlavne tých lenivo pôsobiacich a drzých černochov. K hereckej stránke nemám námietky, z tohto pohľadu to bolo dokonalé. Priemer. 60/100

• 19.2.2018  09:13
    The Ritual (2017)

Tento typ hororov je moja krvná skupina a som veľmi rád, že som sa nesklamal ani v tomto prípade. Skupinka chlapíkov, temný les, tajomná chata, blúdenie, zaujímavo urobený bubák, troška gore (škoda, že nebolo lepšie)... viac mi nebolo treba. Len škoda, že to mystérium okolo bubáka a samotného rituálu nebolo lepšie a zaujímavejšie spracované. Keby divák postupne spolu s jednotlivými dielikmi príbehovej skladačky prichádzal celej tej tajomnej veci na koreň a išlo sa do väčšej hĺbky, tak to by na atmosfére ešte pridalo. Ale aj bez toho ide o jasnú nadpriemernú záležitosť. 75/100

• 19.2.2018  07:14

Severská produkcia ma málokedy sklame, no v tomto prípade som teda tvrdo narazil. Nudné, šedivé, humorne sterilné, bez nápadu, bez zaujímavého rozuzlenia a bez atmosféry. Až na jednu-dve lepšie scénky v spojitosti s Nikolajom som si snímok len odtrpel. Podpriemer. 30/100

• 18.2.2018  08:50

O niečo horšie ako jednotka, ktorá oproti tomuto mala ešte výhodu relatívne neopozeraného nápadu. O najväčší balík srandy sa tu postaral hláškujúci Mel Gibson, ktorý úlohu nevrlého deda zahral so svojou typickou komediálnou charizmou. Narozdiel od toho druhého (John Lithgow), ktorý mi tu pripadal až moc slizký a charakterovo až príliš iracionálne strelený. Našťastie nuda tu nehrozila, takže s čistým svedomím môžem hodnotiť priemerom. Len dúfam, že už trojka nebude. 60/100

• 18.2.2018  08:47

S Kliatbou domu slnečných (2007) to nemá nič spoločného. Pár hororových scén síce dýchalo aspoň priemernou atmosférou, no celkovo ma to moc nenadchlo. Príbeh bol taký nijaký a s vratkými mysterióznymi základmi. Z hereckého osadenstva potešil jedine Norman Reedus. 55/100

• 17.2.2018  08:08
    Dark (TV seriál) (2017)

Milujem hrátky s časom a z tohto pohľadu ma tento seriál nadchol takmer dokonale. Keby nebolo toho pomerne zložitého orientovania sa v postavách a udalostiach, hlavne zo začiatku, tak idem do plna. Atmosféra bola jedinečná - temná a príjemne mysteriózna, často živená nezodpovedanými otázkami, presne ako mám rád. Slušný nadpriemer. 80/100

• 17.2.2018  08:04

Krásny príklad toho, že sa dá aj zaujímavý nápad a legendárna sága o pekelníkovi pokaziť a totálne divákovi otráviť. Chcel som sa ešte niekedy v budúcnosti ku starším veciam vrátiť, no po tomto hnuse ma prešla chuť. Prišlo mi to, ako keby sa niekto silou mocou snažil pozliepať do jednej guče čo najviac hororových scén, no pritom zabudol na zmysluplný dej, atmosféru a i ďalšie formálne prvky. Navyše väčšina krvavejších scén bola nechutne digitálne predimenzovaná. Vlastne ide len o útržky niečoho čo sa snažilo hrať na niečo, na čo nemá. Na hranici odpadu. 15/100

• 16.2.2018  08:29

Pozor na to, čo si želáme, nemusí to vždy dobre pre nás dopadnúť... Klasický film-noir, ktorého scenár mi trocha pripomenul niektoré Hitchcockove filmy, vrátane samotného rozuzlenia, ktoré bolo v rámci tohto žánru celkom zaujímavé. Ak tu vidím nejaké negatívum tak snáď len v tom, že hra mačky s myšou (polícia vs. chudák profesor) mohla byť trocha inteligentnejšie zvládnutá, zišiel by sa ešte nejaký nápad a celej tej motanici okolo vraždy by som dodal viac napätia. Nadpriemer. 75/100

• 16.2.2018  08:25

Tento remake sa ani náhodou nechytá ne jeho pôvodnú verziu z r. 1978. Krásny príklad toho, čo dokáže so snímkom urobiť dobrý režisér - obsahovo rovnaké, no atmosféra oboch filmov sa nedá ani len porovnať. Tu som necítil nič, naproti tomu vo verziii od Colina Egglestona mi mrazivosť, ktorá vychádzala zo snímku, zaliezala až do kostí. Veľmi slabý priemer. 50/100

• 15.2.2018  07:04

Čo sa mňa týka, zatiaľ to najlepšie s Maigretom a s R. Atkinsonom v hlavnej úlohe. Tento pozitívny pocit má vo veľkej miere na svedomí zaujímavá hlavná os príbehu, ktorá dokázala zaujať i mimo samotného vyšetrovania. K tomu ešte treba prirátať slušnú atmosféru a výborné herecké výkony, hlavne herec čo hral najzápornejšiu postavu bol vynikajúci. Spokojnosť, nadpriemer. 75/100

• 15.2.2018  07:02
    Klute (1971)

Trochu som sklamaný, vzhľadom na ohlasy som čakal niečo lepšie. Herci aj réžia boli fajn, no ten príbeh o zmiznutom pánkovi a odkrývanie celého toho pozadia jeho zmiznutia je až moc jednoduché, bez prekvapení a s častými nezáživnými scénami. A ten koniec? Ten sa dal čakať vlastne už od samotného začiatku, navyše dosť veľa toho prezradí aj nešťastne napísaný obsah k filmu. Ocenil by som tiež lepšiu dynamiku, miestami sa tu všetko zbytočne vlieklo, čoho dôsledkom potom bola ešte väčšia nuda a šedivý výsledný dojem. Priemer. 60/100

• 14.2.2018  09:29

Jeden z pomerne málo početnej rodinky eco-horror filmov, ktorý však až na pár pekných myšlienok o prírode a na Rona Perlmana (ktorého herectvo ma vždy dokáže zaujať) nemá čo ponúknuť. Film stráca hlavne na atmosfére, ktorá nebola ani z polovice tak mrazivá ako som očakával. Mám rád podobný námet, kde je skupinka ľudí niekde zavretá a vonku ich ohrozuje neurčité zlo alebo nejaký bubák. No v tomto smere je možno až na samotný záver snímok skôr sklamaním. Ako to má vyzerať ukázal napr. Carpenter vo svojom snímku Vec (1982), alebo Darabont vo filme Hmla (2007). Skrátka réžia ma tu neoslovila. Slabší priemer. 55/100

• 14.2.2018  06:48
    Cop Car (2015)

Kradnúť sa veru nemá a už vonkoncom nie šerifovo auto. Hlavne keď ide o šerifa bez zábran a namočeného do obchodu s narkotikami.... Dejová linka budí dojem komorného príbehu a celkovej jednoduchosti, no i napriek tomu som sa tu nudil ba minimálne. Je to zvláštne, pretože aj keď sa tu nič nedeje, tak sa divák pobaví, či už na nemohúcnosti a bezradnosti šerifa keď prišiel o to auto a na jeho pokusoch o lokalizovanie mladých výrastkov, alebo na tej chlapčenskej naivite. V závere prišlo aj na akciu a minimum emócií, takže celkom spokojnosť. Inak tá babizňa čo videla tých chalanov v aute bola ale riadne nesympatická. Lepší priemer. 65/100

• 13.2.2018  08:36
    Soumrak templářů (TV seriál) (2017)

Ešte šťastie, že som od tohto seriálu nič neočakával a vnútorne som bol pripravený na najhoršie. Obavy sa žiaľ naplnili... Upatlaný dej na báze nejakej podivnej fantasy rozprávky o hlinenom pohári, z ktorého pil Ježiš, a ktorý vraj lieči. Jeho nájdenie je náplňou takmer všetkých častí. Do toho huhňavá hlavná postava - treťotriedny herec, ktorý sa sem vonkoncom nehodil, čudne vyobrazený minister De Nogarete a plno historických nezmyslov k tomu. Žiaľ už som sa stretol aj s názormi, ktoré hlavnú os príbehu v súvislosti s kráľom a jeho ženou považujú za skutočnú. Takže seriál len zbytočne ľudí pomýli a vsugeruje im niečo, čo nie je pravda. Tiež som čítal také recenzie, ktoré tvrdia niečo o hodnovernosti výpravy. Ale prosím vás, veď napríklad takto brnenie templárskych rytierov vôbec nevyzeralo. Napr. plátovú zbroj mali len pod kolenami, hlavne určite v takomto brnení nechodili v Akku. A Jana Navarská 15 rokov po páde Akka (teda časový rámec od 2. časti po koniec) už nežila. Zomrela rok predtým. A vlastne kde boli jej synovia (všetko budúci francúzski králi), tých tu akože nemala? Mala len dcéru? No vravím, hrozná konina... Vôbec nechápem, prečo tu vystupovali historické postavy, keď už, tak si mali autori vymyslieť nejaké nové kráľovstvo aj s postavami, aby tie hovadiny okolo kráľovnej Jany a kráľa Filipa IV. neudierali tak do očí. Podpriemer. Poznámka: ten, kto chce vedieť niečo viac o tomto období nech si pozrie Prekliati králi (2005) - seriál na druhej strane kvalitatívneho spektra. 30/100

• 13.2.2018  07:31

Najnovšie spracovanie už legendárneho krimi príbehu od A. Christie, no zároveň musím konštatovať, že i najmenej podarené. Tým však netvrdím, že snímok nemá svoje kvality, práve naopak. Lenže či už hereckým obsadením hlavnej postavy H. Poirota, alebo tajomnou atmosférou, v porovnaní so staršími verziami vždy v niečom táto verzia stráca a je preto mierne pozadu. K. Branagh je výborný herec i režisér, avšak na Sucheta alebo Finneyho a ich H. Poirota jednoducho nemá. Nadpriemer. 75/100

• 12.2.2018  08:46

Roztomilá a príjemná komédia na tému mužskej krízy stredného veku a o všetkom, čo toto náročné "vývojové" obdobie človeka so sebou prináša. Taká stretávka po 25 rokoch môže byť naozaj stresujúca záležitosť. Trochu mi tu ale chýbal ženský pohľad na vec. Niečo tu síce v tomto smere bolo, ale hrozne málo... Celkovo - čakal som viac humoru, no i tak som sa pri pár scénkach slušne pobavil, na lepší priemer to bohato stačí. 65/100

• 12.2.2018  06:20

Jednoduchá skladačková jednohubka, ktorá v závere príjemne prekvapí svojim rozuzlením. Oceňujem aj humor, ktorého tu teda bolo dosť, priameho i medzi riadkami. Skrátka na pohodu ako stvorené, len škoda, že to bolo tak krátke. Nadpriemer. 75/100

• 11.2.2018  08:27

R. Atkinson v zaujímavej úlohe vyšetrovateľa Maigreta. Samotné pátranie po vrahovi a odhaľovanie krimi pozadia tohto prípadu síce nebolo nejak extra nápadité a zaujímavé, pričom ma miestami i troška nudilo, no po formálnej stránke tento snímok nemá žiadnu chybu - vynikajúca výprava, hudba, herci... to všetko dokázalo navodiť jedinečnú atmosféru, na televízne pomery nevídanú. Celkovo spokojnosť. Slabší nadpriemer. 70/100

• 11.2.2018  08:26
    Mom and Dad (2017)

Zaujímavý nápad, ale jeho realizácia ma ktovieako neoslovila. Chýbala tomu atmosféra a výraznejšie hororové prvky. Vlastne to čo ma tu bavilo najviac mala na svedomí predovšetkým humorná stránka. Navyše potenciál, ktorý myšlienka ponúkala, mi prišiel až trestuhodne nevyužitý. Slabučký piemer. 50/100

• 10.2.2018  15:34

A o čom to vlastne bolo? O surfovaní? O zábave? O letnom flákaní či o balení babeniek? Vážne neviem, čo chcel týmto totálne prázdnym a zbytočným snímkom autor povedať. Chápem, že tu išlo o akúsi oslavu priateľstva a v závere aj o kúsok nostalgie, ale spôsob akým to bolo vyjavené divákovi ma skoro poslal do kómy. Proste nuda ako hrom, banálne a úplne zbytočné. A v závere nepomohla ani tá dlhá, ako žuvačka natiahnutá scéna surfovania na veľkej vlne. Jediná časť filmu, ktorá ma trochu prebrala z letargie a pocitu zúfalstva bola tá s tými vojenskými odvodmi - aspoň trocha srandy, ale tiež žiadna sláva to nebola. Z odpadových záležitostí vysoko vyčnieva jedine hudba, tá bola super, hlavne zo začiatku. Celkovo - hlboký podpriemer, a aj to musím škrípať zubami. 30/100

• 9.2.2018  08:35

Peter Lorre bol ale maska, bez neho by táto komédia plná hrôz nebola to pravé orechové. Úplne s prehľadom sa tu čo sa zábavnosti týka vyrovnal svojmu slávnejšiemu kolegovi V. Pricemu. Dejovo je to síce hrozne, ale hrozne jednoduché, no zato scenár obsahuje toľko vtipných dialógov, že to až vytvára súvislý dojem bez prestávky. Skrátka vďaka vtipným scénam, zábavným dialógom, hláškam a i vďaka samotným postavám tu nie je žiaden priestor na nudu, len dojem príjemne stráveného filmového času. Ďalší snímok, ktorý sa J. Tourneurovi nadmieru vydaril. Môžem len odporučiť, dokonca aj tým, ktorí sa hororov boja, pretože tu nie je nič strašidelné, len plný hrniec zábavy. 80/100

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 88 117