misterz

okres Galanta
Vyznavač filmovej sauny. Kichisaburo Honami

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103
    • 16.8.2017  09:18

Obľúbená téma S. Poitier - rasizmus. No ale nečudo, tento herec sa pre podobné role priam narodil - vysoký černoch, prenikavý a múdry pohľad... V tomto prípade však toho rasizmu bolo asi až príliš. Nechcem sa hádať, pretože som v tých časoch a na tom mieste v USA nežil, no prišlo mi to mierne pritiahnuté za vlasy, aby ľudia v tom mestečku tak okato a bez zábran chceli zabiť jedného černocha. Možno keby bol obyčajný, tak nič nepoviem, ale policajta a ešte k tomu aj detektíva? To by im ten rasizmus musel asi vykúsať mozog z hlavy a nechať tam len nejakú mršinu, aby to nepobrali. Dejová linka sama o sebe však bola zaujímavá a pátranie po pravde dostatočne pútavé a napínavé, takže viac nešomrem. Páčilo sa mi aj finálne odhalenie páchateľa. Nadpriemer. 75/100

• 16.8.2017  06:53

Tak neviem... vzhľadom na hodnotenie som čakal niečo zaujímavejšie a atmosfericky hutnejšie. Uznávam, snímok má veľkú duševnú hĺbku a hodnotu, tiež disponuje množstvom metafor a predobrazov vztiahnutých predovšetkým na jednotlivé postavy, ich charakter, pohnútky a ich ďalšie konanie. V tomto smere je to naozaj výborná záležitosť. Len čo z toho, keď mi nesadla forma - štýl a spôsob vyskladania celého príbehu ako i jeho dramatizácia. Tu ma to vôbec neoslovilo, to posedenie postáv a súd s veliteľom výpravy bolo vzhľadom na už spomenuté odkrývanie jednotlivých charakterov dôležité, no podľa môjho názoru to išlo urobiť aj zaujímavejšie. Ani samotný survival nebol bohviečo, nepodarilo sa tu navodiť zodpovedajúcu atmosféru aj keď to nebolo vyslovene zlé. Jediná vysoko nadpriemerná vec na snímku je Morriconeho hudba, ako inak, ten pán je génius a svojim majstrovstvom tak dokáže mnohé zachrániť. Jeho uchu lahodiaca nadpozemská hudba ťahá snímok do lepšieho priemeru. 65/100

• 15.8.2017  08:51
    Červený stan (TV film) (2014)

Pre mňa obrovské prekvapenie. Netradičné spracovanie a konečne aj nejaký originálnejší, nápaditý pohľad na biblické dejiny aj prostredníctvom niekoho iného ako len očami nejakého svätca alebo proroka. Jediné čo by som vytkol je hudba, na ktorú som si musel pomerne dlho zvykať, až koniec bol v tomto ohľade ako-tak v pohode. Neviem síce prečo, asi som pri tomto námete a žánri trochu konzervatívny, ale nepopieram, niekoho iného môže osloviť práve niečo takéto. Čo sa týka príbehu samotného, o Dinah sa toho veľa nevie, takže v tomto smere sa pred nami vynárajú netušené možnosti, ako životný príbeh Jozefovej sestry a Jakubovej dcéry podať. A myslím, že sa to tvorcom podarilo nadmieru dobre - obsažne veľmi zaujímavo, atmosfericky pútavo a vizuálne krásne. Silný nadpriemer, keby nebolo tej menej vydarenej hudby tak idem do plna. 85/100

• 15.8.2017  08:15
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Chýr o tomto seriálovom počine veru neklamal. Až na jednu časť v druhej sérii dokonalé (tá, kde sa snažia zlomiť Ashovu myseľ)... Málokedy sa podarí takto výborne rozvinúť pokračovanie nejakej kultovej postavy. Humor tu na diváka srší doslova z každej strany a Ashove hlášky sa tu sypú rýchlejšie ako z guľometu. Do toho dej, ktorý nenudí no a samozrejme aj splatter ako sa patrí. Proste Evil Dead v civilizácii, ktorý nedá vydýchnuť, ani si nepamätám kedy som sa pri niečom takto nasmial. Jasná päťhviezda.

• 14.8.2017  08:58
    Wonder Woman (2017)

Panebože, a to čo bolo? Hrozná zlátanina všetkého možného, od spitvorených gréckych bájí až po nejakú alternatívnu 1. sv. vojnu, prípadne aj 2. sv. vojnu, to všetko okorenené takou kopou patetizmu, ktorú si normálny človek nedokáže ani len predstaviť. Už som čakal, že niekde spoza kríkov vybehne Xena a priletí na metle na pomoc, aby tak potom všetci spoločne nakopali Áresa do rozkroku. No čo vám poviem, jeden hrozne blbý a nezáživný blábol. Jediné hodné ocenenia je vynikajúca vizuálna stránka, efekty a herečka v hlavnej úlohe, od ktorej nešlo oči odtrhnúť. Však režisér asi dobre vedel prečo si ju vybral... no proste kočka, vďaka ktorej sa film z prízemných dôvodov ťahá aspoň do hlbokého podpriemeru. 40/100

• 14.8.2017  08:26
    Kidulthood (2006)

Aj napriek tomu, že mi to miestami prišlo ako umelý konštrukt, ktorý má len jediný cieľ a síce šokovať diváka drsne chladnými, bezcitnými scénami, ma to po pocitovej stránke predsa len trochu zasiahlo. Minimálne natoľko, aby som si pozrel aj pokračovanie - Adulthood (2008). To však nemení nič na tom, že niektoré scény mi prišli mierne prehnané. Na druhú stranu ale prinútilo ma to aspoň porozmýšľať, že kto bol vo filme sprostejší, či tie decká alebo ich rodičia... samozrejme, že ich rodičia. Slabší nadpriemer si to hádam aj zaslúži. 70/100

• 14.8.2017  08:24

Vzhľadom na to, že mám Chloë Grace Moretz ako herečku celkom rád a že film svojim poňatím stál hlavne na nej, tak nie som úplne spokojný, čakal som po hereckej stránke niečo viac. Nemôžem tvrdiť, že by úlohu Susannah Cahalan hrala zle, ale zas ani to nebolo niečo také, čo by bolo hodné pamätania, vyslovene len priemer. Príbeh ma však nenudil a hlavne ma milo prekvapil svojim záverom a finálnou myšlienkou s odkazom. Lepší priemer. 65/100

• 13.8.2017  09:44
    Atentát (1964)

Film som videl už niekoľko krát, no zakaždým mi akosi vyfučal z hlavy. Historická udalosť a význam atentátu na Reinharda Heydricha je síce dôležitý, no k samotnému dramatickému spracovaniu som si akosi nenašiel cestu. Postavy sa tu len tak mihali, konšpirovali, skrývali a vlastne až na samotný záver sa tu nič tak prevratné nedeje. Ten koniec bol ale výborne urobený - dramatické a emotívne do morku kostí. Ten vytiahol film na slabší nadpriemer. 70/100

• 13.8.2017  09:40
    Nemesis (2016)

Hororovo nudná, mdlá hatlanina, ktorá sa snažila tváriť veľmi múdro a na záver diváka "šokovať" svojim rozuzlením. Neviem, asi som to moc nepobral, ale väčšinu času som sa nudil, aj keď netvrdím, atmosféra opusteného púštneho vidlákova bola celkom fajn. Ani predstaviteľ hlavnej postavy nebol najhorší, vďaka týmto dvom veciam slabučký priemer. Lepší režisér však z toho mohol vydolovať podstatne viac. 50/100

• 12.8.2017  09:36
    100 Streets (2016)

Také obyčajné príbehy s dosť radikálnymi riešeniami - práca na efekt. No bavilo ma to. Možno najmä kvôli technicky výborne zvládnutej stránke snímku kde ma oslovila hlavne kamera a slušné herecké výkony. Na slabší nadpriemer to s odretými ušami stačí. 70/100

• 12.8.2017  09:34

Vizuálnym spracovaním a akciou veľmi dobré, no obsahovou stránkou by som túto akčnú krimi priradil k tým tuctovejším. Snímok ma až na zaujímavo hrajúceho K. Costnera ničím neprekvapil, no pozeralo sa na to celkom príjemne a aj keď to bolo pomerne dlhé, čas ubehol ako voda. Najlepší bol stred snímku, kde chodí Costner po meste a keďže nie je schopný žiadnych citov, všetko čo potrebuje si pýta svojským, zvieracím spôsobom - neurvale a bez nejakého vzrušenia, miestami to bolo až komické. No záver ma nemilo prekvapil. Niečo tvrdšie a nekompromisnejšie by sem pasovalo podstatne viac ako takýto cukríček. Priemer. 60/100

• 11.8.2017  09:19
    Shot Caller (2017)

Netvrdím, nebolo tu všetko dokonalé, no celkovo ide o milé prekvapenie. Pekne budovaný príbeh o človeku, ktorému jedna sekunda zmenila život. K tomu ešte slušná, potemnelá atmosféra (hlavne z väzenia) a zaujímavé rozuzlenie na záver, viac na výbornú krimi drámu nie je treba. Samozrejme nemôžem zabudnúť na výborne hrajúceho Nikolaja, ktorému som toho drsňáka aj celkom uveril. Slušný nadpriemer. 80/100

• 11.8.2017  07:41

Na mňa možno až príliš také obyčajné... No netvrdím, často takáto civilná forma s kontaktnou zvukovou zložkou poteší a mám ju veľmi rád, len to chcelo ešte nejakú pridanú hodnotu, prípadne nejakú dramatickú hĺbku. Takto to na mňa väčšinu času pôsobilo sterilne a často nezaujímavo. Skrátka nič sa nemá preháňať, a v tomto prípade tej nezávislosti bolo až príliš. Ešte šťastie, že Zoe Kazan patrí k mojim najobľúbenejším herečkám, takže som si vystačil aspoň s jej prirodzenou charizmou a pôvabom. No s inou herečkou by som pravdepodobne išiel s hodnotením ešte nižšie. Priemer. 60/100

• 10.8.2017  17:24

Hravé a vtipné, niečo v štýle Guy Ritchieho, ale nemalo to tú hĺbku... Jednoduché, no o to viac zábavné, pričom niektoré hlášky mi dokonca privodili kŕče v bruchu, hlavne od Liv Tyler - sexy vražednej beštie, ktorá sa teda s ničím nepárala a išla si za svojim hlava nehlava. Hlavne ten DVD prehrávač aby bol doma :). Veľmi príjemné prekvapenie. Nadpriemer. 75/100

• 10.8.2017  17:22

Roztomilé a príjemné filmové posedenie s mojou obľúbenkyňou Zoe Kazan. Samotný príbeh ma síce moc nenadchol - nevyzreté, ploché a predvídateľné, no za to sa mi páčila atmosféra, ktorú tu táto sympatická herečka spolu s nádherným soundtrackom a kamerou dokázali navodiť. Lepší priemer. 65/100

• 10.8.2017  07:45
    Cool Blue (1990)

Veľmi jednoduchý príbeh miestami trochu nudný, ktorý sa ale nesie v príjemnej deväťdesiatkovej (resp. osemdesiatkovej) atmosfére. Na komédiu tu však bolo málo vtipu a na romantiku zase málo emócií. Až na pár hlášok W. Harrelsona (hlavne zo začiatku filmu) príliš nevýrazné a nemastné-neslané. Slabučký priemer. 50/100 50/100

• 9.8.2017  07:14
    Rare Exports (2010)

Hrozne strelená konina, ale musím priznať, že zábavná. To vedia snáď len severania a ešte možno Japonci, že z hocijakého uleteného námetu urobia niečo zmysluplné, vtipné a zábavné. Konečne mi je jasné, ako to vlastne s tým Santa Clausom a jeho pomocníkmi je :) 70/100

• 9.8.2017  07:11

Nemôžem tvrdiť, že by pohľad na mladučkého a mierne zaostalého Mela Gibsona nebol zaujímavý, ale príbeh sám o sebe ma moc neoslovil. A hlavne v niektorých momentoch sa mi zdal ťažko uveriteľný, akoby vystrihnutý z nejakej rozprávky, v štýle niečo: "Ako hlúpy Jano k šťastiu prišiel". Hlavne ten záver sa mi zdal pritiahnutý za vlasy. Ale pozeralo sa na to príjemne a čas pri tom ubehol ako voda. Priemer. 60/100

• 9.8.2017  07:09

Nečakal som, že mi Malá princezná ponúkne taký príjemný filmový zážitok, myslel som, že to osloví predovšetkým moje dcéry, a že ja to už dajako odtrpím. No prerátal som sa. Nádherné, emotívne prevedenie sna a fantázie do reality a naplnenie jednej obyčajnej túžby - byť so svojou milovanou osobou. Navyše aj s krásnou, hrejivou myšlienkou, že s milotou a s ochotou pomáhať iným ďalej zájdeš, raz sa ti tá dobrota môže vrátiť stonásobne. Silný nadpriemer. 85/100

• 7.8.2017  13:26
    Pohřben zaživa (TV film) (1990)

Od F. Darabonta som čakal rozhodne viac. Majster mysterióznej a hororovej atmosféry sa tentoraz teda nepredviedol. Úvod nudnejší, kým sa dejová linka trocha rozbehla tak som skoro zaspal. Upútal ma jedine šikovný spôsob vraždy a pár momentov medzi oboma manželmi. Tú nenávisť hrala manželka veľmi dobre. Koniec už bol predvídateľný, no našťastie s ním prišlo aj niečo málo napätia a zlepšila sa aj atmosféra. Celkovo to vidím len na slabučký priemer. 50100

• 7.8.2017  09:26

Škoda, že bol hlavný podozrivý tak nešikovne prezradený už v obsahu tejto epizódy, ale aj tak, spôsob ako prišiel Poirot na páchateľa bol mimoriadne zaujímavý. 70/100

• 6.8.2017  10:36
    Kocour Bob (2016)

Film, ktorý poteší všetkých milovníkov domácich zvierat, ale zvlášť tých čo majú doma kocúra (teda mňa :D)... Veru, stará známa vec, že aj mačky dokážu byť verným spoločníkom, nie je to len výsada psov. Samotný príbeh pouličného drogového závisláka Jamesa Bowena bol hrejivo povzbudivý a svojim záverom aj inšpiratívny. Ten, kto sa nevzdá, môže dôjsť k vykúpeniu, chce to len vôľu a hlavne nejaký ten cieľ. Nadpriemer. 75/100

• 6.8.2017  10:34

Konzumná, pukancová, romantická komédia, ktorú sa hodí pozerať niekedy poobede keď nie je do čoho iného pichnúť. Alebo môže slúžiť ako kulisa pri varení, žehlení, praní.... Neviem čo k tomu viac dodať, bolo to hlúpe, trápne, no i napriek tomu ma to nudilo len minimálne. Slabší priemer. 55/100

• 5.8.2017  19:47

Krásna ukážka toho, ako málo stačí na dobrý film... Priam až chirurgicky presný opis udalostí spolu s návodom ako utiecť z väzenia. Všetko z pohľadu hlavnej postavy, vďaka čomu všetky okolnosti okolo príprav na útek vyzneli veľmi autenticky, pričom to tiež samozrejme blahodárne vplývalo aj na atmosferickú stránku snímku. Myslím, že tento režisér rozhodne stojí za bližšie preskúmanie. Nadpriemer. 75/100

• 5.8.2017  12:04
    Velký dar (2017)

Niekedy takéto precukríkované a na jednu bránu hrajúce filmy človek vyslovene potrebuje - nič extra hlbokomyseľné, nenáročné a príjemne u srdca hrejúce. V tomto kontexte sa sem ten cukríkový záver celkom hodil. Možno aj záleží od nálady, v ktorej divák film pozerá, ja som to šťastie na správne načasovanie mal. Preto lepší priemer a pozitívny dojem k tomu. Malá bola zlatá a jej hlášky niekedy stáli za to. 65/100

• 4.8.2017  09:50

Na lásku nie je nikdy neskoro, pričom často vyjde až na druhý pokus... Jeden z najlepších gréckych filmov. Dokázal v sebe jedinečným a divácky pútavým spôsobom spojiť aktuálnu ekonomicko-politickú situáciu nielen v Grécku (ekonomická kríza, migranti...) s dramaticko-romantickou linkou, ktorá sa tu vinie všetkými jeho tromi poviedkovými časťami. Tie sa na záver veľmi šikovne spoja a ukáže sa tak celá mozaika príbehu, i s dôsledkami. Nekonformná, svojim spôsobom zaujímavo koncipovaná dráma. Slušný nadpriemer. 80/100

• 4.8.2017  09:00
    Stav milosti (1990)

Veľmi milé prekvapenie, nečakal som veľa, no prerátal som sa. Samozrejme, chybičky by sa tu našli - možno v niektorých ohľadoch to bolo až príliš jednoduché (čo mohlo niekedy budiť dojem hluchých miest), no tento nedostatok vo veľkej miere kompenzujú úžasné herecké výkony (hlavne mladý Gary Oldman bol nezabudnuteľný) a tiež geniálna, pod kožu lezúca Morriconeho hudba. Tá veru nešla len tak ľahko vytesniť z hlavy. Čo sa týka dejovej linky, samotný príbeh je odlišný od schém tých najznámejších gangsteriek a ide si tu svojou vlastnou cestičkou, čo je svojim spôsobom tiež zaujímavé. Navyše koniec so sebou priniesol i niečo málo emócií a zaujímavé akčné finále. Nadpriemer. 75/100

• 4.8.2017  07:16
    Aneun yeoja (2004)

Na kórejskú romantiku celkom vydarená záležitosť, minimálne v tej humornej rovine. Skoro celý film som si užíval zaujímavú zmes komédie s romantikou, miestami okorenenú drámou a pár peknými myšlienkami, no žiaľ prišla posledná štvrtina a tam sa to všetko katastrofálne pokazilo. Zrazu tu vyhupol typický nešvár kórejských romantických komédií/drám - prehnaný, ba až smiešne-trápny sentiment. Tesne pred koncom mi v tomto prípade už dokonca tá trápnosť skoro začala vytekať cez uši, toľko jej bolo. Tak okaté hranie na city diváka sa naozaj vidí len málokde. Napr. to objímanie stĺpov elektrického vedenia, to už bolo na mňa skrátka moc (do toho vyhráva príšerne sladká, akože romantická muzika), človek by si až želal, aby ho tá elektrika zasiahla a bol by pokoj. Nebyť toho hrozného záveru tak je to možno aj za plný, takto len priemer. 60/100

• 3.8.2017  10:29

Ach tá Mária Antoinetta, človek vážne nevie, či bola naozaj až tak hlúpa, alebo len chladne, bezcitne a arogantne povýšenecká... Výborný námet, zaujímavé obdobie, no snímok toho po dramatickej stránke veľa neponúkne - mdlé a nezáživné spracovanie, žiaden psychologický ponor do postáv, žiadna atmosféra (pritom podmienky tu na ňu boli), minimum pocitov... len častá nuda. Jediné čo ako-tak oslovilo bol výborný herecký prejav L. Seydoux a slušná výprava. Podpriemer. 40/100

• 3.8.2017  08:28

Jeden z mála ázijských krimi thrillerov, ktorý ma dokázal osloviť. Má to zmysluplný dej, v ktorom sa stále niečo deje a ktorý ma po všetkých stránkach bavil (hlavne som bol zvedavý ako z toho ten vlastník továrne na kokaín Timmy Choi vykľučkuje), pričom záver ma prekvapil nielen svojim šikovným rozuzlením, pointou, ale aj výbornou streleckou akciou, kde nešla skoro ani jedna guľka nazmar. Nadpriemer. 75/100

<< předchozí 1 2 3 4 27 52 78 103