misterz

okres Galanta
Vyznavač filmovej sauny. Kichisaburo Honami

<< předchozí 1 2 3 4 34 66 99 131
    • 17.11.2018  12:39

Hrozná blbinka, avšak bolo to tak blbé až to pobavilo. Je tu pomerne dosť humoru a všakovakých vtipných podivností, potešila aj hudba a Sandlerova charizma. Priemer. 60/100

• 16.11.2018  10:44
    Život ryb (2010)

O premárnených možnostiach, o chybách, ktoré sa už nedajú napraviť... Obsahovo ale pomerne nevyvážené, dosť dlho trvalo, kým ma to začalo baviť, vlastne až niekde za polovicou som začal pociťovať ľahký dotyk drámy. V tomto smere sa tým najlepším stal monológ hlavnej hrdinky, ten bol vynikajúci. Chvíľu som sa obával, že to skončí cukríkovo, no ale nakoniec som predsa len dostal nádych reality, pretože tak to obyčajne v živote chodí. Škoda tej prvej polovice. Vychádza mi to len na ten priemer. 60/100

• 16.11.2018  06:54
    Čas čarodějnic (TV seriál) (2018)

Zaujímavý nápad, zaujímavý štart, sympatickí herci a celkom dobre premyslený ústredný motív zápletky. Avšak zhruba od polovice sa dej začal uberať smerom, ktorý ma už tak nebavil ako prvé časti (na mňa až moc kultúrne idylické). Záver našťastie čo to vylepšil, pridal sa nový zaujímavý prvok, na ktorý nedám dopustiť - hranie sa s časom. A to zrejme zachránilo môj úmysel pustiť sa aj do druhej série, keď bude k dispozícii. Zatiaľ hodnotím ako lepší priemer. 65/100

• 15.11.2018  11:02

Tak slasher moc nemusím, je to môj najmenej obľúbený hororový subžáner, ale v tomto prípade ma potešila aspoň tá humorná stránka - v niektorých situáciách si film pekne vystrelil sám zo seba ako i z iných filmov tohto razenia. A čo som vôbec nečakal, našlo by sa tu i troška drámy, myslím v kontexte vzťahu matka-dcéra. Celkom spokojnosť, priemer. 60/100

• 14.11.2018  07:21

Tak toto bolo jedna veľká nádhera. Ch. Chaplin presne vedel, kedy divákom dávkovať humor a kedy im predostrieť vážne veci. Jednotlivé scénky na seba nadväzujú s rozumom a každá jedna so sebou prináša niečo nové a zaujímavé, či už ide o vtip, romantiku alebo o niečo na zamyslenie. Divák tak dostane vyvážený kokteil výborne napísaného scenára, v ktorom si nájde od všetkého trocha, pričom v závere to potom dáva príjemné pohladenie na duši. Fantastické!

• 13.11.2018  07:42

Minimalistické poňatie snímku vyťažilo hádam maximum zo všetkého z čoho mohlo, ale viac ako na lepší priemer to nevidím. Film má svoje tempo a aj napriek tomu, že tu vystupuje prevažne iba jedna osoba nenudí - to klobúk dolu. Mne osobne tu najviac chýbala vizuálna spätná väzba s tou druhou stranou na telefónnej linke, niečo podobné ako bolo v Tiesňovej linke s Halle Berry. Predsa len stále počúvať a pozerať sa na to isté nie je žiadne terno. Ešte šťastie, že bol film tak krátky, o pár minút viac a išiel by do nudy. 65/100

• 13.11.2018  07:39

Uznávam, bolo to typicky ázijsky sentimentálne, no na snímok sa aj tak pozeralo veľmi dobre. Len škoda toho divného strihu, niektoré situácie akoby ani na seba nenadväzovali, mnoho potenciálne zaujímavých scén (napríklad zvítanie sa s bratom) tu bolo vynechaných a preto ako celok to potom pôsobilo dosť útržkovito s veľkými skokmi v príbehu - nebolo to kompaktné. Ale na slabší nadpriemer to stačí. 70/100

• 12.11.2018  09:18
    Possum (2018)

Na to, ako sa príbeh pohrával s diváckou predstavivosťou, pričom človek dlho nevie odkiaľ vietor fúka, tak finálne rozuzlenie bolo vcelku banálne. Veľkým pozitívom je samotná koncepcia a výstavba príbehu, náplň však nebola žiadne terno. Na druhú stranu je tu ale pár znepokojivých momentov spojených prevažne s tou odporne vyzerajúcou a nepríjemnou bábkou, pričom na hlavnú postavu tiež nebol dva krát príjemný pohľad. Z tohto pohľadu celkom dobré. Škoda, že tu nebol ešte nejaký nápad, chodenie po lesoch s kufrom a poflakovanie sa kade tade sa mi zdalo dosť málo. Priemer. 60/100

• 12.11.2018  07:19

Výborne herecké obsadenie, fantasticky odohrané. Len žiaľ nesadla mi forma podania ako aj téma, navyše to bolo dlhé ako deň pred výplatou. Nemám rad filmy kde je všetko len o politike. Na druhú stranu to spájanie čriepok do celkovej mozaiky pozadia známej aféry Watergate bolo zaujímavé. Priemer. 60/100

• 11.11.2018  09:16

Pre mňa dosť sklamanie. Obsahovo banálne, ničím výnimočné, s nádychom idylického nerealizmu a so slabým finále. Akoby bol celý svet postáv zavretý do idylickej bubliny, bez spätnej väzby na reálny svet. Dialógy tiež o ničom - šedivé, obnosené frázy.... nič mi z toho nevyplynulo. Navyše emočne neutrálne a dramaticky ploché. Technická stránka bola ale slušná, taký príjemný nezávislý habit. Priemer. 60/100

• 10.11.2018  09:10
    Our House (2018)

Obsahovo aj formálne hrozne sterilné, hororovo nevýrazné... Záver sa síce snažil o lepší dojem, no bubáci (len nejaký čierny dym) a celkovo strašenie za veľa nestáli. Čakal som viac, minimálne vďaka tomu zaujímavému nápadu. Podpriemer. 40/100

• 9.11.2018  10:48
    Rig 45 (TV seriál) (2018)

Áno, presne ako už zmienila väčšina užívateľov predo mnou - je to takých 10 malých černoškov v severskom habite. Lenže v tomto prípade sa zabudlo na to najdôležitejšie - na nápad, ústredný motív, ktorý by bol hnacím motorom atmosféry. Pri černoškoch to boli sviečky, ktoré postupne zhasínali a zaujímavé pátranie po minulosti všetkých zúčastnených. A to hnalo atmosféru raketovo vpred. Tu však naproti tomu sa len postavy vzájomne upodozrievali, naháňali jeden druhého, pričom argumentácia a pátranie po príčine boli skoro na bode nula. Pár svetlých momentov to malo, ale atmosféra ako i celkový dojem boli pre mňa sklamaním. Pritom to prostredie ropnej plošiny vyzeralo perfektne a malo na to všetky predpoklady - premrhaný potenciál, najmä vďaka slabému a nepremyslenému scenáru. Veľmi slabý priemer. 50/100

• 9.11.2018  10:46

Nikomu neberiem jeho nadšenie pre film, svoje kvality po technickej stránke určite má, no mňa skoro unudil na smrť. Scenár snáď už menej záživnejší ani nemohol byť, dosť dlho trvalo kým som pochopil o čo tam vlastne ide (asi som si mal predtým radšej prečítať obsah). Strih tomu tiež moc nepomáhal - dosť chaotický, akoby ani nenadväzoval na dej. No ale je možné, že som si to len zle vyložil, úroveň otrávenia bola skrátka veľká, čoho dôsledkom bola nechuť nad filmom vôbec premýšľať. K tomu ešte to typické ázijské prehrávanie... Na Japoncoch mi to vadí menej. Dve hviezdy za formálnu stránku. 30/100

• 8.11.2018  07:34

Sem-tam sa stane, že ma poľská produkcia nenadchne a toto je presne takýto prípad. Potenciál by tu bol, pretože nápad v zmysle rozdelenia príbehu na 6 častí a venovanie sa jednotlivým osudom zvlášť niečo v štýle Magnólia, mám veľmi rád, avšak scenár bol nevýrazný až strach. Nudné, málo humorné a s minimom zaujímavejších dramatických scénok. Jediná lepšia situácia bola s tým mŕtvym v lietadle. Inak ploché, bez chuti a bez zápachu ako sa vraví, alebo ako vravím ja - plkotanie o ničom. Podpriemer. 40/100

• 8.11.2018  07:31

Zabudnutý snímok a to je podľa môjho názoru škoda, pretože väčšiu pozornosť si určite zaslúži. Skvelé herecké výkony ústrednej trojice (rodičia plus syn) a príjemné komorné spracovanie sú atribúty, ktoré film ťahajú do nadpriemeru. Možno by som v závere ešte trocha pritlačil na emócie, ale rozmýšľať bolo aj tak nad čím. Pre mnohých sa vojna a utrpenie návratom domov veru neskončili. Iba hlupák to môže ignorovať. 75/100

• 7.11.2018  11:09
    Ruská archa (2002)

Bohužiaľ, čakal som viac, od režiséra ako je Sokurov určite. Predovšetkým mi nesadla forma spracovania (všetko na jeden záber). Spolu s pomalším tempom ma to hrozne uspávalo, a aj keď je tu veľa zaujímavých informácií z dejín Ruska, ktoré sú preložené peknými myšlienkami, nemalo to na mňa ten účinok. To časové spektrum mi tiež prišlo nevyvážené - väčšina sa venuje len katarínskemu a direktoriátnemu obdobiu. Záver bol síce najlepší, ale môj celkový dojem vzhľadom na predchádzajúce minúty to už ovplyvnilo iba málo. Slabší priemer. 55/100

• 7.11.2018  07:26

Veľmi úboho zrežírovaný snímok na tému netradičnej romantiky, nezáživné až hrôza. Mal som čo robiť aby som nezaspal - žiadne napätie, žiadna myšlienka čo by zaujala, žiadna solídna akcia... skrátka nič čo robí thriller thrillerom. Tiež nechápem prečo to má nálepku že komédia. Jediné čo ostáva sú aspoň priemerné herecké výkony. Slabé 2 hviezdy. 30/100

• 6.11.2018  08:40
    La catedral del mar (TV seriál) (2018)

Uf, no teda.... veľmi príjemné prekvapenie. Ako prvá vec čo ma na záver seriálu napadla je, že knižná Falconesova predloha určite stojí za námahu a oplatila by sa prečítať. Naozaj pekný príbeh, ako zo života stredovekého dobrodruha alebo obyčajného človeka. Tie dobové reálie 14. st. tu boli ukážkové, čo sa samozrejme odzrkadlilo na výbornej atmosfére. K tomu vynikajúca kamera a chytľavá hudba. Príbeh je plný zrady, lásky, pomsty, romantiky, intríg... no proste výživný vývar historickej drámy. Kto má aspoň trocha rád dobové, historické drámy tak si tu určite príde na svoje. Silný nadpriemer. 85/100

• 6.11.2018  08:38
    Mládí (1992)

Vážne nechápem prečo tento film tak ľudí baví, pre mňa jedna veľká záhada. Dialógy prázdne a povrchné, dejová linka taká nijaká a nudná, rozuzlenie očakávané... Jediné čo za niečo stálo bola slušná atmosféra - pre mňa pripomenutie mojej mladosti a ešte výborná muzika. Myslím, že napríklad taký Jim Jarmusch by z danej témy vytĺkol podstatne viac. Podpriemer. 40/100

• 5.11.2018  08:42
    Equalizer 2 (2018)

Ochranca všetkých spravodlivých a utlačovaných, neohrozený pomstiteľ, pravá ruka Boha, syn gréckej bohyne spravodlivosti Diké, altruistický ľudomil Denzel Washington... Jednotka bola ešte dobrá, no ale tu to ľudomilstvo už zachádzalo do trapošiny, nič sa nemá preháňať. Dejová linka tiež o ničom - naťahované ako prázdne vrecká pred výplatou. Aj od záverečnej akcie som čakal viac, väčšina bola utopená v šedi a všeobecnom prítmí, takže si jej divák moc neužije. Ledva podpriemer. 30/100

• 5.11.2018  08:40
    Sestra (2018)

Milé hororové prekvapenie, bubák fajnovučký a atmosféra miestami pekne hustá. Režisér dokázal celkom dobre využiť prostredie starého opátstva - temné, ponuré, miestami až gotické... Príbeh jednoduchší a ničím zvláštny, ale horory s dôrazom na atmosféru ja môžem. Nadpriemer. 75/100

• 4.11.2018  09:57

Po dramatickej stránke som čakal viac. Bez výhrad som spokojný iba s technickou stránkou, hlavne s vizuálom, aj herci celkom ušli. No príbeh ako taký ma moc nezaujal - málo zaujímavých situácií, málo emócií... proste pomerne veľká šedivosť jednotlivých scénok. Aj keď sa tu niečo v tomto smere začalo, tak výsledok čo sa týka pocitovej stránky vyznel kamsi do stratena. Lepší priemer. 65/100

• 3.11.2018  18:20

Nedá sa povedať, že by ma táto americká melodráma s autobiografickými prvkami nejak chytila za srdce. Áno, smutná vec, veľmi smutná, strata blízkeho veľmi bolí, ale to ostatné okolo mi prišlo ako taká sivá myška. Konflikt s otcom po dramatickej stránke bol iba naznačený a s množstvom otázok okolo, vzťah tety a synovca mi tiež prišiel divný i keď zaujímavý a hlavná os príbehu obsahovala pomerne dosť hluchých, nezáživných miest. Len priemer. 60/100

• 2.11.2018  16:36
    The Haunting of Hill House (TV seriál) (2018)

Tak toto bola pecka, najlepší hororový seriál čo som videl, minimálne za posledné roky určite. Má všetko čo na filmoch respektíve hororoch milujem - zaujímavo štrukturovaný dej, nelineárne rozprávanie, prelínanie časových rovín, vypointovanú myšlienku, mrazivú atmosféru a hororové momenty sú minimálne o pár tried lepšie ako napríklad tie najlepšie Wanovky. Navyše sa jedná aj o veľmi solídnu drámu, všetky črepiny zo života jednotlivých členov rodiny majú veľký emocionálny náboj a postupne do seba krásne všetko zapadne, aj keď teda cesta k pochopeniu príbehu nie je vôbec jednoduchá. No ale tak to samozrejme malo byť, presne toto čakám od toho najlepšieho z najlepšieho. Navyše dialógy medzi postavami sú vynikajúco napísané, čo sa prejavilo hlavne k záveru, keď to všetko začalo dávať zmysel - dosť ma to to emocionálne zasiahlo teda. Hlavne keď sa k tomu priráta ten mrazivý rozmer hrozivej predtuchy tej najmladšej. Aj jej preslov v poslednej časti bol výborne napísaný, to klobúk dole. Ako Netflix už dlhšie patrí k produkčnej špičke, no ale týmto opäť raz prekonal sám seba a opäť posunul hranice dokonalosti o kúsok ďalej. Masterpiece!!!

• 2.11.2018  11:17

No čo na to povedať? Dvaja špičkoví herci utopení v totálne nezáživnom scenári, ktorý sa chce tváriť ako sociálny krimi thriller. No čo to vlastne bolo veruže neviem. Vzťah otec a syn spolu s udalosťami okolo nich mi prišli nezáživné až strach. Do toho tí policajti, ktorí sa tvárili len ako také smiešne karikatúry... Dve hviezdy, obe herecké hviezdy po jednej, ale aj tak mi je ľúto, že mi mrhali časom v takomto "nič" filme. 30/100

• 1.11.2018  15:20
    Amal (2007)

Vedel som do čoho asi idem, no predsa len som čakal niečo záživnejšie - dejová linka bola na môj vkus až príliš plochá a s absenciou dramaticky zaujímavých situácií. Dej si len tak plynul a nič z toho ako sa vraví. Pointa bola pekná, no divákovi bola podaná až príliš šedivým spôsobom. Na druhú stranu však chápem, že v dnešnej dobe sú už ľudia za nájdenie kúska dobra ochotní platiť hotový majetok. Priemer. 60/100

• 31.10.2018  10:45

Jediný a hlavný dôvod prečo hodnotím tento film ako slabší nadpriemer a dávam štyri hviezdy je ten, že dokáže navodiť zmes rôznorodých pocitov - prevažne nepríjemných samozrejme. No ale to ku alkoholu a silnej závislosti od neho určite patrí. Na film sa preto pozerá len veľmi ťažko, aj keď na druhú stranu celkom paradoxne dokáže miestami vyvolať úsmev na tvári. Často som nevedel, či sa smiať alebo skôr plakať. Niektoré situácie tých alkoholikov boli až tragikomické. Škoda, že dejová linka mi prišla pomerne chaotická a nedomyslená, chcelo to niečo priamočiarejšie a koordinovanejšie. Celá štruktúra obsahovej stránky sa mi zdala akási rozháraná a neusporiadaná. Rozhodne by som však tento snímok zaradil k netradičným, čo stoja za pozretie. 70/100

• 31.10.2018  08:29
    12 Strong (2018)

Vlastne ani neviem prečo som si to pustil. Hlavne v poslednej dobe patriotizmom nasiaknuté filmy o vojne moc nemusím, no v tomto prípade to nebolo nič hrozné. Samozrejme smiešny americký trotlizmus tu je, a je ho pomerne dosť, no akcia čo to napravila. Tá bola dobrá, aj keď som sa nestíhal čudovať ako je vlastne možné, že sa tým americkým hrdinom podarilo všetkým tým guľkám vyhnúť. No ale asi sa im to podarilo neviem... vraj podľa skutočnej udalosti. Nechcem nikomu krivdiť, ale kľudne to mohlo byť aj tak, že do tých bojov s talibanom naši americkí hrdinovia hnali pred sebou tých chudákov afgáncov a oni len kontrolovali situáciu a navádzali rádiom bomby. Ale to je len teória :) Veľmi slabý priemer. 50/100

• 30.10.2018  08:13

Priznám sa, čakal som viac zábavy a humoru, no na druhú stranu som sa ani nijak výrazne nenudil. Samozrejme, napríklad s Armádou temnôt sa to ani najmenej nemôže porovnávať, ale pár šplechov by sa tu našlo. To je proste Bruce Campbell, ktorý si tu s prehľadom dokáže robiť srandu aj sám zo seba. Kto má rád tohto herca, tak moc frfľať nebude. Priemer. 60/100

• 29.10.2018  10:04
    Alfa (2018)

Popravde nechápem to nízke hodnotenie. Ide o naozaj veľmi príjemný, po technickej stránke výborne zvládnutý survival, ktorý svojim dramatickým vyznením a pocitovým pôsobením na diváka možno kľudne priradiť do kategórie rodinný film. Čítal som si komentáre a čudujem sa, že až na jedného užívateľa asi nikto nepochopil význam a hlavnú pointu filmu - príbeh o domestifikovaní psa. Tiež ma pri filme napadla myšlienka, že koľko takýchto podobných príbehov už nadobro ostane zabudnutých... toľko ľudských životov, ktoré sa v priebehu tých tisícročí prepadli do čiernej jamy zabudnutia.... Čo sa týka konkrétne tohto príbehu, naozaj to tak mohlo byť, pravdu už nikto nikdy nezistí, svoju logiku to ale má. Slušný nadpriemer. 80/100

<< předchozí 1 2 3 4 34 66 99 131