misterz

Vyznavač filmovej sauny. Kichisaburo Honami

<< předchozí 1 2 3 4 28 56 83 110
    • 22.11.2017  10:05
    Polednice (2016)

Aj napriek slabšiemu dojmu z filmu mám dobrý pocit a Polednicu rozhodne nepovažujem za stratu času. Aspoň sa ukázalo, že moderná česká kinematografia má metódy a prostriedky na to, aby vyprodukovala kvalitný mysteriózny horor. Niektoré momenty ma celkom príjemne zamrazili, takže z tohto pohľadu veľká spokojnosť. Len ten scenár... všetko tu stojí a padá na ňom. Keby si s ním dal niekto viac práce, určite by bol celkový dojem lepší. Z tohto pohľadu ide len o nezáživný a nudný žvanec, ktorý smrdí až príliš veľkou jednoduchosťou a strohosťou. A hlavne by som tomu dal lepší mysteriózny základ, aj keď snaha by tu bola. Námet si však jednoducho pýtal viac. Preboha, veď česká mytológia v tomto smere ponúka netušené možnosti a práve preto tu ide až o trestuhodne premárnený potenciál, čo sa samozrejme prejavilo najmä na slabšej atmosfére. Niektorí herci sa tiež mohli posnažiť, a nie si len mumlať popod nos. Slabší priemer. 55/100

• 22.11.2017  09:04
    Séraphine (2008)

O tejto maliarke som doteraz nevedel nič, no tu sa toho divák okolo nej dozvie naozaj dosť... Výborne zahraná komorná dráma s veľmi pomalým tempom o jednej talentovanej umelkyni, s ktorou sa život nemaznal. To najlepšie na snímku je bezpochyby samotná postava Seraphine (Yolanda Moreau), ktorá tu bola výborná po všetkých stránkach, a to pritom treba uznať, že táto ženská rola teda nebola vôbec jednoduchá. Samotný dej ma však nedokázal udržať po celý čas v stave stopercentnej zaujatosti, niektoré scény ma mierne nudili. Problém vidím hlavne v tom hrozne pomalom tempe. Na druhú stranu ale jednotlivé obrazové výtvory a hlavne zmysel pre farebnú kompozíciu boli pastvou pre oči. Slabší nadpriemer. 70/100

• 22.11.2017  09:02

Krásny, dojemný príbeh o sile priateľstva a nezištnej pomoci v časoch veľkej biedy. Pomáhať iným sa dá vždy, aj keď my sami nemáme čo do úst vložiť... Dejová linka ma bavila po celý čas a priznám sa, bol som zvedavý ako ten chlapec z celej tej nepríjemnej situácie nakoniec vykľučkuje. V tomto kontexte som spokojný len tak na polovicu, záver som čakal emotívnejší, ale na druhú stranu aj ten náznak pozitivizmu ma potešil. Jediné čo by som vytkol je prítomnosť niekoľkých zbytočných a prehnane pátosovitých scén - napr. scénu s tanierom a výstrižkami jedla by som úplne vyhodil, to bolo dosť naivné. Celkovo to však vidím na nadpriemer, hlavne vďaka slušnej dobovej atmosfére, peknej kamere a emóciám, ktoré vo mne snímok dokázal vyvolať. 75/100

• 21.11.2017  08:37

V poslednom čase mi akosi novšia tvorba W. Allena nešmakuje, no pritom ani nemôžem tvrdiť, že som výrazne sklamaný. Len jednoducho stále čakám niečo viac. V tomto prípade ma však postava do seba zahľadeného výstredného a neurotického génia Borisa dokázala baviť po celý čas, občas tie jeho hlášky a názory na život vážne stáli za to, i tie scénky so šachom pobavili. No časti dejovej linky mimo tejto zaujímavej persóny nestáli za veľa (hlavne scénky s rodičmi Melody boli jedna veľká trapošina, ktorá sa s blížiacim sa koncom stupňovala), takže som v tých chvíľach trpel výraznou nudou, z ktorej ma vždy vyslobodil až Boris. Našťastie bol na obraze často. Najmä vďaka nemu hodnotím lepším priemerom. 65/100

• 21.11.2017  08:36
    Firefly (TV seriál) (2002)

Už kultový seriál, ktorý ma ale nadchol trochu menej ako som čakal. Prvé diely, týkajúce sa predovšetkým zoznamovania s postavami a niečo málo histórie okolo nich, ma zaujali najmenej. Ale ako sa dejová linka rozbehla, začalo ma to baviť čím ďalej tým viac, a vôbec najlepšie časti boli tie posledné. Treba si len na tie postavičky zvyknúť. Len škoda, že to skončilo práve v tom najzaujímavejšom, mohol byť z toho výborný niekoľko sériový scifi seriál. To by však autori po čase museli odbúrať ten sterotyp, ktorý by určite neskôr divákom začal vadiť: problém (zákazka) - jednoduché rozuzlenie - vyvrcholenie dielu. I tak to však vidím na nadpriemer, hlavne vďaka výrazným postavám a jasne nadstaveným charakterom, ktoré v jednotlivých udalostiach a krízových situáciách krásne fungovali a dokázali držať moju pozornosť. 75/100

• 20.11.2017  10:32

Expresívne vyjadrenie posledných okamžikov cárskeho Ruska. Veľmi obsažné, poučné a všetky poznatky ohľadom tejto témy a predovšetkým Rasputina dokumentárne zhromaždené a predostreté divákovi. Skrátka ide o kvantum užitočných informácií, v ktorých som si hovel ako prasa v žite. Na druhú stranu mi nie celkom sadol poetizmus, miestami až surrealizmus tohto diela, chápem, že Rasputin bol úchylný blázon, ale na mňa toho bolo v jeho podaní až moc, aj keď herec bol parádny, typovo aj po hereckej stránke. Tiež sa tu ponúka otázka, že kto bol väčší blázon? Či Rasputin alebo cárska rodina - niečo na zamyslenie. Ten kto nepoužíva zdravý sedliacky rozum, tak aj potom dopadne. Tiež je škoda, že práve v týchto ťažkých chvíľach bol na čele cárskeho Ruska jeden z najslabších a najneschopnejších panovníkov v dejinách tejto krajiny. Nech je ako chce, po páde ruskej monarchie, tak ako bolo v snímku niekoľko krát povedané, sa svet zmenil. Perlička: Nie je žiadnou záhadou, prečo na Rasputina neúčinkoval kyanid. Jednoducho si rád vypil vína a mal rád sladké. Do určitej miery to neutralizovalo účinky jedu. Skôr sa čudujem, že prežil tú streľbu (atentátnici museli mať riadne naložené v gatiach), aby konečne nakoniec našiel smrť utopením. Skrátka tuhý korienok - zlá burina sa kántri ťažko. Slušný nadpriemer. 80/100

• 20.11.2017  06:29

Terminátor už vážne nemá čo viac ponúknuť. Čím viac bude rôznych pokračovaní, tým bude celá pointa a inak brilantný námet o zabijáckych robotoch z budúcnosti čoraz hlbšie upadať do chaosu a obsahovej nezáživnej hatlaniny, čo je aj tento prípad. Všetko tu žije len z predchádzajúcich lepších častí, pričom mi to prišlo, ako keby niekto povystrihoval to najlepšie z Terminátor I. II. a III. a okolo toho sa pokúsil usmoliť akýsi patlavý dej s rôznymi časovými líniami (podľa už legendárneho výroku No Fate). Avšak výsledkom je len akýsi guláš, ktorý ma moc nezaujal. Ale vizuálna stránka bola výborná, pričom ani na nedostatok akcie sa tu divák nemôže sťažovať. A tiež tu hrala moja obľúbená herečka E. Clarke, takže moc nehundrem. Kto čaká jednoduchý akčný pukanec vyslovene len pre potechu oka a vypnutie mozgu, tak si určite príde na svoje. Priemer. 60/100

• 19.11.2017  09:33

Nikdy som nebol na SW, nič o nich poriadne neviem a nikdy som nechápal ten BUM okolo. A tento diel mi to len potvrdil - obsahovo nezáživné, jednouché a hrajúce len na pukancovo vizuálny efekt u diváka. Obrazová stránka je preto to najlepšie, čo môže snímok ponúknuť, pričom ešte za malé bezvýznamné plus sa dá považovať aj sympatická herecká zostava, ale to je asi tak všetko to dobré... A to radšej ani nespomínam, že dejová linka je plná všakovakých klišé, patetizmu a podobných konzumných nešvarov. Veľmi slabý priemer. 50/100

• 19.11.2017  09:31

Zatiaľ najslabší diel v spojitosti so slečnou Marplovou. Krimi pointa mi prišla až príliš zamotaná a chaotická a jej odhalenie si vyžadovalo veľa na hlavu postavených detailov. Z tohto pohľadu mi finálne odhalenie páchateľa ako i jeho prevedenie vraždy prišlo skôr úsmevné ako prekvapivé. No na druhú stranu tento diel dýcha výbornou atmosférou všeobecného podozrievania, čo určite nebolo na zahodenie. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100

• 18.11.2017  18:23

Podľa môjho názoru tento snímok patrí k tomu najlepšiemu s B. Murphy v hlavnej úlohe. Veľmi príjemné, uvoľnené a B. Murphy tu bola očarujúca ako ešte nikdy predtým... Humorné, no pritom s veľmi láskavým dramatickým prístupom vyjadrené kultúrne rozdiely medzi Západom a ďalekým Východom. Tiež sa mi páčili tie jemné prechody medzi drámou a komédiou a ich plynulé striedanie. Rozhodne odporúčam, škoda že je film tak obchádzaný. Nadpriemer. 75/100

• 18.11.2017  18:21

Taký typicky čínsky zmysel pre fantastiku a detské romantické dobrodružstvo, v ktorom cez roztomilú postavičku z vesmíru chlapec lúzer nájde svoje šťastie. Na moje počudovanie ma to ani veľmi nenudilo a dejová linka pekne odsýpala, pričom sa mi aj pár krát zjavil úsmev na tvári. Priemer. 60/100

• 17.11.2017  08:59

Ako komédia mi to moc neprišlo. No snímku musím priznať, že má v sebe niečo, vďaka čomu si dokáže pohrať s pocitmi diváka - išla z toho akási strohosť, cynizmus a chlad (napr. ten dialóg s B. Willisom v reštike) a v neposlednom rade to boli aj šokujúce zábery z bitúnku na konci filmu. Tie ma teda fakt nepríjemne zasiahli. Myslím, že veľa divákov po pozretí snímku na dlhú dobu na fast food ani len nepomyslí. Citlivejším povahám by to teda mohlo pomôcť k zdravšiemu životnému štýlu, pretože to nebol len film, taká je totiž realita pri spracovaní mäsa. 65/100

• 17.11.2017  08:57
    Slečna Marplová: Nemesis (TV film) (2007)

Typicky zauzlený dej alá A. Christie, no v tomto prípade obohatený o retrospektívne zábery z minulosti a o ich umné prelínanie s prítomnosťou. Dejová linka tak ešte viac nabrala čo to z mysterióznej atmosféry. Len škoda, že vraha bolo celkom netypicky možné odhaliť už veľmi skoro a tiež tie veci okolo vojnového veterána boli viac menej jasné už od samotného začiatku, čo bolo celkom na škodu. Neostávalo nič iné, iba vyčkávať, či je moja teória správna... no a bola. I tak slušný nadpriemer. 80/100

• 17.11.2017  08:55

Pekné a príjemné poňatie verzie na Popolušku, modernejšie spracovanie no pritom nie iritujúce. Zaujímavý pokus dostať rozprávku o Popoluške do reality - skutočné postavy francúzskej histórie pevne ukotvené v čase, k tomu Leonardo da Vinci a zmysluplný dej zbavený rozprávkového fantasy motívu, ktorý tu je nahradený už zmieneným umelcom. Na relax ani viac nie je treba. Deti sa celkom bavili a miestami aj ja spolu s nimi. Lepší priemer. 65/100

• 16.11.2017  07:06
    Ninočka (1939)

Veľmi úsmevná a zábavná staromilská romantická komédia o žienke boľševičke, ktorá náhodou zistila, že svet nemusí byť len o chlebe, vode a sviatočnej omelete (pokiaľ si ale človek prinesie vlastné vajcia). Humor na princípe politicko-kultúrnych rozdielov medzi dvoma krajinami tu funguje po celý čas, hlavne v prvej polovici, keď sa Ninočka ešte len zoznamovala s prostredím. Ku koncu sa mi potom páčil ten vtip s lietajúcim kobercom... Skrátka veľmi pozitívny film s božskou G. Garbo v hlavnej úlohe (jej hlas bola jedna veľká nádhera), ktorý vám vykúzli úsmev na tvári a zaručí príjemné rozjímanie a relax. Silný nadpriemer. 85/100

• 16.11.2017  07:03

A to bolo čo? Pointa asi uletela komínom, alebo som ju len skrátka nepochopil? Tvrdiť, že tento snímok má nejaký zmysluplný dej by bolo teda riadne prehnané - žiadny logicky základ, čo by mal hlavu aj pätu, žiadne mystérium, žiadne postupné budovanie atmosféry... len kopa halabala žvatlanín a amatérskych (ale našťastie aspoň sympatických) hercov, ktorých asi zobrali na blind niekde na ulici. A k tomu ešte tie ich smiešne dialógy. No som prekvapený technickou stránkou filmu, tá nebola vôbec zlá, hlavne čo sa týka kamery. Tiež sa tu našlo zopár "freaky" uletených nápadov ako napr. ten s tampónom, úchylákom alebo ten s holou vraždiacou ženskou, pričom sa tu krvou nešetrilo. Škoda, že to nemalo nejaký zmysluplný základ, len na jednotlivých útržkoch sa vyžiť nedá. Podpriemer. 40/100

• 15.11.2017  07:09
    Smrtihlav (2017)

Snímok, na ktorý sa dobre pozerá, no ktorý k téme nepriniesol nič nové a nijak zvlášť neoslnil. Keby to celé ostalo len v rovine pohľadu R. Heydricha, dej sa viac zameral na jeho životopisný príbeh a z atentátu by sa stala len pár minútová epizódka na záver, tak nič nepoviem, bolo by to niečo nové a v kontexte s tým aj zaujímavé. No celá druhá polovica sa venuje príprave atentátu a samotnému atentátu, ktorý som v poslednej dobe už videl toľko krát, že mi to lezie krkom. Naposledy napr. vo filme Anthropoid (2016), ktorý bol v tomto smere predsa len o triedu lepší. Čo sa týka hereckej stránky, herec čo hral Heydricha bol dobrý, no typovo sa mi tam nehodil. Blond vlasy všetko neriešia. Škoda, chcelo to len v nastúpenom trende z prvej polovice vydržať až do konca. Takto iba lepší priemer. 65/100

• 15.11.2017  07:06

Film-Noir síce s jednoduchšou obsahovou stránkou no zato som si tu užil príjemnú temnú atmosféru tak typickú pre tento žáner, ktorá sa ešte vystupňovala s každou scénkou, kde vystupovala B. Stanwyck - neskutočne výborná herečka s nádherne plným hlasom. Zaujímavý bol aj pohľad na mladučkého K. Douglasa, hlavne keď si pomyslím, že už má vyše 100 rokov, skrátka čistá nostalgia... ten čas tak neskutočne letí a nedá sa zastaviť. Záver sa mi však už zdal mierne klišé, chcelo to lepšie rozuzlenie. Na nadpriemer to ale bohato stačí, hlavne kvôli Barbare. 75/100

• 14.11.2017  07:06
    Gunpowder (TV seriál) (2017)

Drsný a pekne výpravne zvládnutý miniseriál o sprisahancoch strelného prachu, ktorí vstúpili do dejín úmyslom spáchať atentát na anglického kráľa Jakuba I. a členov parlamentu. V hrubých rysoch a v kontexte hlavných postáv celkom pekne mapuje tieto udalosti, s blížiacim sa záverom však mnohé reálie okolo postáv autori trocha "prikrášlili" len aby sa viac zapáčili divákovi, čiže nie všetko sa dá brať za bernú mincu. No nevyčítam to, pretože sa na to pozeralo výborne a bol to príjemne strávený filmový čas. Hlavne nedá mi ešte raz nespomenúť - výprava a kostýmová tvorba boli šmakózne. A z Liv Tyler sa podarilo urobiť dokonale strhanú a utrápenú ženu, maskéri mali plno práce, no výsledok stál za to (teda aspoň dúfam, že to bol výsledok maskérskej práce). Slušný nadpriemer. 80/100

• 14.11.2017  07:04

Tak tu som teda nepríjemne narazil, hotová studená sprcha, ktorú som od tohto režiséra veru nečakal. Absolútne nezáživné, nudné a banálne. V príbehu úradníčka Paula skrátka nie je nič, čo by nejak výraznejšie nadchlo. No tak mal trocha smoly, a? Naviac niektoré situácie na mňa pôsobili umelo a akosi priškrtene, čo ma po čase začalo trochu iritovať. Jediné na čo sa tu dá ako-tak upnúť je výborná osemdesiatková atmosféra a mladučká R. Arquette (škoda, že tu nemala väčší priestor). Podpriemer. 40/100

• 13.11.2017  07:54

Vôbec sa nečudujem, že u amerického publika spôsobil tento film taký poprask. Na prvý pohľad ide síce o takú klasickú vojnovú melodrámu s častým klišé, no medzi riadkami je toho podstatne viac. A to čo je medzi riadkami útočí na city diváka plnou silou, hlavne scéna z bunkru a deťmi bola z tohto pohľadu veľmi silná, na také niečo vnímavejšia a citlivejšia povaha len tak nezabudne. No popritom sa nezabudlo ani na občasný humor a hlášky, ktoré ani po rokoch nestratili nič zo svojho kúzla. Veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100

• 13.11.2017  06:51
    Sólokapr (2006)

Scoop je taká príjemná pohodička na relax so sympatickým hereckým obsadením a roztomilo neurotickým W. Allenom ako bonus. Čakal som však od neho viac. Napriek tomu, že tu pár krát zaperlil nejakú hlášku, tak celkovo mi tie dialógy prišli až moc odľahčené a menej humorné ako inokedy, pričom postrádali typickú Allenovskú iskru irónie a satiry. V jeho podaní tu v tejto rovine rezonovala iba jedna téma, téma antisemitizmu, ale to len tak veľmi na okraj, decentne a veľmi málo. Avšak to samotné pátranie po pravde a tarotovom vrahovi nebolo vôbec zlé a čo je hlavné tak nenudilo. Skrátka, keď tento film človek berie len ako jednoduchý komediálny krimi relax s občasným bonmotom, tak sa to dá. Viac ako lepší priemer však tomu dať nemôžem. 65/100

• 12.11.2017  10:58

Zvláštny snímok, plný kvalitatívnych kontrastov. Na jednej strane tu máme zaujímavý nápad a netuctovo podaný príbeh o kultúrnych rozdieloch a všelijakých problémoch s tým plynúcimi, navyše tu hrá moja obľúbená Zoe Kazan a aj keď sa od práce nepretrhla, bola radosť na ňu pozerať, no ale na strane druhej tu máme aj veľkú mieru patetizmu a emotívnej nátlakovosti, ktorá sa prejaví hlavne v presladenom závere, ktorý mi sem vôbec ale vôbec nezapasoval, škoda. Na slabší nadpriemer to však stačí. 70/100

• 12.11.2017  10:56

Niečo pre romantické dievčenské dušičky, ja som síce snímok pozeral viac menej z donútenia, ale musím uznať, že na tej B. Murphy niečo bolo, škoda tak mladej a nádejnej herečky. Pár svetlých momentov mala aj D. Fanning, hlavne zo začiatku, keď sa obe ešte len spoznávali. Potom už film upadá do ťažkej rutinnej nudy, z ktorej vyslobodí až koniec. Podpriemer. 40/100

• 11.11.2017  09:59

S filmami pre teenegerov sa v poslednom čase roztrhlo vrece a výnimkou nie je ani žáner scifi. Úvod sa mi zdal ešte celkom zaujímavý, taký typicky Bessonovský, no potom to celé upadlo do stereotypu únikov, prenasledovania a zachraňovania, pričom hlavná mužská postava (Dane DeHaan) mi liezla neskutočne na nervy. Skrátka taký rádoby nudný diel z Hviezdnych vojen. Ešte šťastie, že sa tu divák má možnosť pokochať vizuálnou stránkou, ktorá bola naozaj úchvatná, to treba uznať. A k tomu tie všetky zaujímavé tvory, vtákopysky a pod... nuž, malo to aj svoje svetlé chvíľky. Slabší priemer. 55/100

• 11.11.2017  09:56

Jedno výborné detektívne karibské dobrodružstvo, ktoré okrem zamotanej krimi pointy dýcha aj príjemnou exotickou atmosférou. V tomto prípade nebola na zahodenie ani kamera, skrátka slušný duševný aj vizuálny pokrm. Vraha som neuhádol, aj keď podľa vysvetlenia na záver tu boli indície po celý čas. Slušný nadpriemer. 80/100

• 10.11.2017  11:08
    Slídil (1972)

Nemôžem tvrdiť, že by išlo o zlý film, no na môj vkus to bolo až príliš divadelné - celkový dojem sa tu predovšetkým zakladá na dialógoch, a pre tie je v divadle podstatne vhodnejšia atmosféra ako doma v obývačke. Dejová linka ma preto v prvej polovici vonkoncom nebavila a väčšinou som sa utápal v ťažkej nude, ktorá trocha pominula až s príchodom pointy a s jadrom súboja inteligencie dvoch hlavných postáv. Btw, ten Andrew bol teda riadne nesympatická postava a L. Olivier ho zahral bravúrne, to uznávam. Aj vďaka tomu aspoň ten priemer. 60/100

• 10.11.2017  10:52
    The Child in Time (TV film) (2017)

Veľmi zvláštny snímok, a ešte zvláštnejší je dojem, ktorý vo mne vyvolal. Celú prvú polovicu filmu som si hovoril, že nič moc a že sklamanie, no v druhej polovici a potom hlavne ešte dlho po skončení snímku som bol akýmsi čudným kúzlom prinútený na film stále myslieť, až napokon som musel uznať, že vlastne ide o výbornú záležitosť. O bolestivej strate, s ktorou sa nedá vyrovnať, ale tiež i o stratách, ktoré si síce až tak neuvedomujeme, no naše podvedomie po nich stále túži... Z hercov ma najviac oslovila skvelá a nádherná K. Macdonald i s jej rozkošným škótskym prízvukom (tu sa ho ale snažila krotiť, aj keď nie vždy sa zadarilo). Ale výborne samozrejme zahral aj B. Cumberbatch. Nadpriemer. 75/100

• 10.11.2017  09:30

Z filmu mám rozpačitý dojem, od tak ako je zmienené v obsahu "unikátneho" a "významného" westernu v dejinách kinematografie, som čakal podstatne viac. Dejová linka ma vôbec nebavila, prišla mi jednoduchá a povrchná - väčšina situácií okolo postáv bolo nezáživných a takých nemastných-neslaných. Teda keď si v tomto smere odmyslím úvod snímku, ktorý nebol vôbec zlý, paradoxne však od tej vraždy išlo všetko z kopca. No a koniec filmu mi zase prišiel hodne naivný a postavou P. Newmana dosť prehrávaný (mám na mysli smrť). Tá teatrálnosť bola na smiech. Zato na druhú stranu ma bavili herci, všetci do jedného boli výrazní a svojim postavám dokázali dať charizmu, predovšetkým Billy Kid v podaní Newmana bol výborný (až na ten zmienený koniec). Vidím to na čistý priemer. 60/100

• 9.11.2017  06:43
    Maudie (2016)

Nádherne spracovaný životopisný snímok o jednom veľmi sympatickom človeku - žienke s veľkým srdcom a nesmierne krásnym vnútrom... Je to síce ako voziť drevo do lesa, ale musím sa aj ja pridať. Výkon S. Hawkins je dychberúci a jednoznačne hrá prím naprieč celým filmom. Tú dámu by mal čakať oscar. Aj čo sa týka samotného príbehu tak som spokojný. Napriek pomalšiemu tempu zaujímavé, dramaticky silné a smerom ku koncu i s konštantne narastajúcou emotívnou stránkou. Silný nadpriemer. 85/100

<< předchozí 1 2 3 4 28 56 83 110