misterz

okres Galanta
Vyznavač filmovej sauny. Kichisaburo Honami

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128
    • 24.9.2018  09:23

Jediné čo trocha vylepšilo body bol dobrý záver. Čakal som niečo cukríkové v štýle ružovej knižnice, no našťastie rozuzlenie dostalo reálnejší nádych. Avšak dejová linka mi prišla až zúfalo nezávislá, s častou nudou, banálnymi situáciami a "prdiacimi" vtípkami, ktoré síce boli zo začiatku trocha zábavné, no rýchlo sa z toho stala rutina - mdlé a nezáživné. Priemer. 60/100

• 23.9.2018  09:46

Tak toto bolo teda riadne hororovo sterilné, vôbec žiadne vzrušenie, len príbeh bez šťavy, ktorý bol síce celkom zaujímavý, ale na druhú stranu by som predsa len niektoré aspekty príbehu hlbšie rozobral, aby to celé dostalo lepší mysteriózny základ. Koniec ma tiež nemilo prekvapil škaredými digitálnymi trikmi, skrátka žiadna poctivá hororová práca tu nebola. 30/100

• 22.9.2018  12:00
    Management (2008)

To najlepšie na celej tejto romantickej komédii je Steve Zahn, ktorý ma ešte nikdy tak nebavil, a to i napriek tomu, že mi jeho postava liezla po celý čas na nervy. Mať takého ctiteľa, hlavne zo začiatku, tak ho asi preventívne kopnem do rozkroku. Ale postupne z toho vyliezla celkom milá záležitosť. Slabší priemer. 55/100

• 21.9.2018  08:13
    Tabula rasa (TV seriál) (2017)

Ťažko k tomu povedať niečo nové, v podstate sa môj názor na tento seriál zhoduje s väčšinou iných užívateľov čsfd. Zaujímavo štrukturovaná dejová linka s fantasticky prepracovaným spôsobom skladania jednotlivých dielikov do celkovej mozaiky, slušne do hĺbky charakterovo rozobrané postavy... no skrátka po týchto stránkach ide o psychologický thriller ako remeň. Všetko však autori skazili tým až príliš lacným, ľahko uhádnuteľným a klišé rozuzlením v závere, to ma teda nepríjemne schladilo. Malo to na plný počet, posledná časť to však zrazila na "iba" slušný nadpriemer. 80/100

• 21.9.2018  08:11

Od samotného príbehu som čakal niečo podstatne zaujímavejšie a nie takúto banálnu prkotinku. To bolo len nudné doťahovanie sa o políčko s fazuľou medzi chamtivými mocipánmi a jednoduchým sympaťákom, sem tam do toho dvaja sympatickí starčekovia, petícia, schôdza... no proste nuda ako hrom. Jediné čo ma výraznejšie upútalo bolo rozobratie charakterov a herecké stvárnenie niektorých postavičiek, napríklad Ch. Walken bol výborný, ako inak, v úlohe záporáka. Vidím to len na slabší priemer, sklamanie. 55/100

• 20.9.2018  11:51

Tematický film, ktorý ani tak nerozoberá autizmus ako taký, ako sa skôr venuje rodinným problémom v spojitosti s gamblovaním, orientáciou a pod. No ale žiaľ nebavilo ma to tak ako som čakal. Postupné odkrývanie minulosti mŕtveho brata mi prišlo často nezáživné, emočne sterilné a navyše plné klišé a pátosu. Jediné zaujímavé scény boli pri tých kartách. Myslím, že na Hallmarku by bol tento film za veľkú hviezdu. Veľmi slabý priemer. 50/100

• 19.9.2018  10:04
    Castle Rock (TV seriál) (2018)

Fantastický mysteriózny seriál s hororovými prvkami, S. King v plnej paráde. Hlavná os dejovej linky, rozpletanie záhad a spájanie skladačiek jednotlivých kúskov do výsledného temného príbehu, pochmúrna a mrazivá atmosféra... to všetko robí z toho seriálu jeden veľký mysteriózny masterpiece. Oceňujem tiež, ako sa na začiatku nastolili záhady a ako sa nutkanie po objasneniach všetkých tých otáznikov okolo postáv stávalo z dielu na diel intenzívnejšie a intenzívnejšie. Na druhú stranu ma trocha mrzí trochu odbitejší záver, celé to finálne rozuzlenie (posledné minúty) mi prišlo ako z rýchlika, autori sa mohli ešte s divákom trochu pohrať. Na hranici 4-5 hviezd. 89/100

• 18.9.2018  11:42

Aj napriek tomu, že dejová linka nápadne pripomínala film Megalodon z r. 2002 (len tu nehľadali ropu), tak musím uznať, že ponúkla podstatne viac zaujímavých a napínavých situácií. V podstate od začiatku do konca sa tu niečo deje a divák nemá ani najmenšiu šancu skĺznuť do nudy. Samozrejme, je tu i veľa klišé situácií, ale tie sa v tých zimomravých pohľadoch na žraloka strácajú. A je tu tiež niekoľko efektných záberov, takže spokojnosť - konzumný pukanec na vypnutie mozgovej činnosti a len na zábavu a relax. Slabší nadpriemer. 70/100

• 18.9.2018  11:30

Nepopieram, miestami bola atmosféra celkom podmanivá (zaujímavá vizuálna stránka), ale i tak mi to väčšinou prišlo ako taká pozlátková, nabubrelá snaha o artový efekt. A k tomu tá dejová linka - nezáživná až hrôza, našťastie druhá polovica bola už o poznanie lepšia. Ale aj tak, na priemer to veru nevidím. 40/100

• 17.9.2018  18:46

Príjemný rodinný film, ktorý si užijú aj deti aj dospelí. Srší z neho pohoda na všetky svetové strany. Sranda niektoré situácie - niekedy keď sa človek veľmi snaží nič nevychádza a inokedy zase sa nemusí snažiť a dostane to na zlatom podnose. Problémy jedného piataka podané s láskavým humorom. Lepší priemer. 65/100

• 15.9.2018  16:41

Robin Williams mi ako herec nikdy nesedel a dokázal to i v tomto filme - plný trápneho humoru a klišoidných situácií, nič čo by nadchlo. No ale aspoň ani nenaštvalo. Podpriemer. 40/100

• 14.9.2018  07:27

Myslím, že ide o dosť podhodnotený film tu na csfd. Jim Sheridan ma ešte nikdy nesklamal a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Zaujímavým spôsobom odrozprávaný smutný príbeh o láske a komplikovaných vzťahoch medzi Írmi a Angličanmi. K tomu pekná hudba a pocitovo silný záver (aj keď mi to všetko prišlo ako jedna veľká za uši pritiahnutá náhoda). Inak tu na tomto snímku krásne vidno, ako to dopadá, keď spoločenské konvencie a morálku zoberie do pazúrov náboženstvo. Nadpriemer. 75/100

• 13.9.2018  11:03
    Bubba Ho-tep (2002)

Nápad je tak strelený až to človeka zaujme. No kto by si bol pomyslel, že možno Elvis ešte stále žije a užíva si pohodičku niekde v domove dôchodcov? Len ten vred na prirodzení ho troška trápi... Avšak všetko len do času, kedy sa na scéne zjaví bláznivá múmia a začne všetkým okolo cucať duše. Dvaja odvážni starčekovia - Presley a JFK - tak zoberú záchranu do vlastných rúk... No poviem vám, niektoré situácie boli tak trápne a absurdné až som sa na tom pobavil. Asi na takomto princípe tu funguje zábava, baviť sa na uletenosti oboch postavičiek, ktoré sypú jednu hlášku za druhou. Netreba to brať príliš vážne, treba pustiť mozog na vandrovku a človek sa pritom slušne pobaví. Lepší priemer. 65/100

• 13.9.2018  10:25
    Nevinný (1976)

Od lásky je naozaj len krôčik ku nenávisti, v tomto smere mi to trocha pripomenulo jedno majstrovské dielo od Polanského - Bitter Moon (1992). Keď sa prekročia určité hranice, návrat späť je už takmer nemožný, môže sa ten druhý snažiť a ľutovať koľko chce. Dielo zdobí klasická nádherná výprava ako som u Viscontiho zvyknutý, teda až na tie exteriéry, v tomto prípade trocha od všeobecnej ponurosti upustil. Po hereckej stránke dokonalé, najmä čo sa týka ženského osadenstva. Dejová linka síce miestami trocha zadrhávala, boli i slabšie, menej záživné miesta, ale celkovo mám z toho dobrý pocit. Nadpriemer. 75/100

• 12.9.2018  06:53

Jednoznačne najslabší diel zo všetkých. Dve mordovačky neboli zlé, no všetko ubíjal ten ničotný príbeh, ktorý ma totálne otrávil - žiadne napätie, žiadne zaujímavé momenty... len dve kravy, pričom tá jedna sa v spánku asi naučila bojové umenie či čo, tá posledná scéna bola teda riadne uletená. Podpriemer. 40/100

• 11.9.2018  08:43
    Synkhole (2017)

Priznám sa, nečakal som také príjemné prekvapenie. Originalita nápadu a zaujímavá hlavná myšlienka sa tomuto snímku uprieť veru nedajú. Možno keby to ešte bolo celé rozvinutejšie a zápletka trocha prepracovanejšia. Ani technická stránka nebola najhoršia, samozrejme, keby sa do toho nalialo ešte trocha peňazí, výsledok mohol byť lepší. Ale aj takto som spokojný, lepší priemer. 65/100

• 11.9.2018  07:47
    Nadějné vyhlídky (TV seriál) (2011)

Keby tu nehrala Gillian Anderson, tak by išlo o dokonalú hypnotickú záležitosť. Neviem, akosi mi narúšala ten podvedome vytvorený obraz ranného Viktoriánskeho obdobia. Ale všetko mimo nej bolo po technickej stránke jeden lahôdkový masterpiece - dokonalá, dychberúca dobová atmosféra s nádychom gotického hororu, zatuchlé uličky, všeobecný chlad a pochmúrnosť.... A fantastické kostýmy, klobúk dole. Síce nejde o práve najlepší Dickensov príbeh, no aj tak môžem len odporučiť. Hlavne tým, čo si potrpia na podobné dobové atmosferické záležitosti a gotiku vo filme. Slušný nadpriemer. 80/100

• 10.9.2018  07:30

Vôbec som nepočítal, že ma tento snímok nejako zvlášť zasiahne, no v konečnom dôsledku ide o milé prekvapenie. Nočná mora si ma dokázala získať predovšetkým svojou atmosférou, ktorá ma pohltila už hneď od začiatku. Dejová linka mohla prísť ešte s nejakým nápadom, to je pravda, no oceňujem aspoň ten pokus o "mindfuck". Nadpriemer. 75/100

• 9.9.2018  15:26

Nerátal som s tým, že sa pobavím, no pobavil som sa... Hlavná postavička si ma svojim nákazlivým optimizmom a cieľavedomosťou dokázala získať a sem tam som sa aj zasmial. Jediné slovo, ktoré asi najvýstižnejšie vystihuje celý film je... pohoda. Príjemne strávený čas s pekným myšlienkovým odkazom na záver. Lepší priemer. 65/100

• 8.9.2018  16:35
    Sex Drive (2008)

Veľmi nudné a s málo funkčným humorom. Pár vtipných situácií by sa tu našlo, no väčšinou to stačilo iba na zdvihnutie obočia. Koniec bol už vyslovene nezaujímavý. Podpriemer. 40/100

• 7.9.2018  08:13
    Psi (1992)

Zatiaľ to suverénne najslabšie od Władysława Pasikowského. Dejová linka až zúfalo nudná - len samé kecy o politike, o prechode z režimu do režimu.... a načrtnuté krimi ohľadom gangu s drogami tiež nebolo bohviečo. Na druhú stranu potešil aspoň hlavný záporák. Miestami som sa musel smiať ako sa to snažilo byť silou mocou "drsné a šokujúce". Po hereckej stránke ma film tiež moc nenadchol. Keby nebolo tých pár prestreliek a konečne trochu akčnejší koniec, tak by som pri tom zaspal ako bábätko. Podpriemer. 40/100

• 6.9.2018  09:56
    Boj s obry (2017)

Silná myšlienka a mne sympatický námet - útek z reality do ríše fantázie, tak ako tomu bolo napríklad vo Faunovom labyrinte. To ma vždy dokáže chytiť za srdce. No v tomto prípade bol emočný účinok o dosť menší ako som čakal, možno by som niektoré dramatické okamihy viac pritvrdil a niektoré postavy hlbšie charakterovo rozobral. Na druhú stranu vizuálna stránka bola pekná. Lepší priemer. 65/100

• 6.9.2018  08:46
    Poldark (TV seriál) (2015)

Vedel som, že ma seriál strhne, ale že až toľko, tak s tým som veru nerátal. Úchvatné seriálové spracovanie knižných predlôh od Winstona Grahama, myslím, že tak nejak by si to predstavoval aj on sám. Dejová linka plná intríg a šachových partií medzi protivníkmi, kde hrá hlavnú rolu nenávisť, pomsta, závisť, ale i láska, oddanosť, priateľstvo.... Ani jedna časť zo všetkých sérií nie je slabá, každá so sebou priniesla niečo zaujímavé a napínavé. K tomu úchvatné exteriéry, Demelzine (Eleanor Tomlinson) zasnené pohľady z útesu na more, vynikajúci hudobný doprovod, nádherná výprava spolu s kostýmami... no čo poviem, tu nie je nad čím váhať, treba len pozrieť. Ten čas strávený pri tomto seriály za to rozhodne stojí. Masterpiece, už sa teším na piatu sériu, žiaľ pravdepodobne poslednú.

• 5.9.2018  08:37

Sladkoboľavý príbeh o smutných ľuďoch žijúcich v smutnej dobe, kde jedinou útechou sa stala dobrá kniha - najlepší prostriedok na útek od krutej reality (vojna, hlad, odlúčenie....). Námet veľmi sympatický, obsah ma síce nedokázal na sto percent upútať na celý čas, sem tam prišlo i hluché miesto, no tá forma bola nádherná, veľmi dobre sa na to pozeralo. Zaujímavé bolo tiež, ako všetko na konci do seba zapadlo, nelineárne rozprávanie bol dobrý ťah. Nadpriemer. 75/100

• 5.9.2018  06:56
    Indignation (2016)

Jeden z príkladov, kde mi forma sadla ďaleko viac ako samotný obsah. Ten mal síce myšlienku, no tá nebola rozvinutá do niečoho zmysluplnejšieho a zaujímavejšieho - také obyčajné veci ako napr. problém so slobodou vierovyznania, "uväznenie" v starých skostnatených tradíciách.... Možno až na jednu výnimku - ten rozhovor s riaditeľom školy bol parádny. Našťastie to bolo podané formou, ktorá ma zaujala - zvláštna, hypnotická atmosféra. Slabší nadpriemer. 70/100

• 4.9.2018  09:00

Pekná pripomienka na detstvo, avšak v dospelosti a po dlhých rokoch už tento film v mojich očiach trocha stráca, čakal som väčšiu zábavu. Ale to vešanie na konci bolo rovnako emotívne, na dlhý sobotňajší večer celkom fajn. Lepší priemer. 65/100

• 4.9.2018  06:54

Veľmi krásna myšlienka, ktorá je však zabalená do tlstého obalu z pátosu a nátlakovej sentimentality. No čuduj sa svete mi to v tomto prípade ani tak nevadilo. Možno preto, že ma šachy bavia (šachových scénok tu ale mohlo byť viac) a celkovo sa na snímok veľmi dobre pozeralo - výborne zahrané, zrežírované a v konečnom dôsledku príjemne pozitívne a motivačné. Na slabší nadpriemer to stačí, kto dokáže prekúsnuť ten sentiment, ten si príde na svoje. 70/100

• 2.9.2018  12:25

Veľmi vydarená časť, zaujímavá krimi zápletka a humorom sršiaci H. Poirot. Odhalenie zápletky bolo tiež zaujímavé, fantázii sa medze nekladú evidentne... Slušný nadpriemer. 80/100

• 1.9.2018  14:47
    The Book of Negroes (TV seriál) (2015)

Korene samozrejme čo sa týka drámy boli o dosť lepšie, ale zaujal ma aj príbeh Aminaty. Možno práve preto, že nebol až do takej miery naplnený toľkou surovosťou ako zmienený príklad, a tiež aj preto, že som v závere pocítil prílev veľkej vlny optimizmu a hrejivých pocitov. A to aj napriek tomu, že cesta za zbavením sa pút otroctva v časoch Aminaty ešte ani zďaleka neskončila. Slabší nadpriemer. 70/100

• 1.9.2018  14:43

Konečne po dlhšej dobe psychohoror ako sa patrí, to platí hlavne na prvú polovicu filmu. Hneď od začiatku tu máme budovanie atmosféry, ktoré ma prikovalo na stoličku - podivné, čudesné, opájajúce všetky zmysly. Páčilo sa mi, ako tu bolo všetko len v náznakoch, akoby stále nad postavami visela akási tajomná kliatba, niečo zlé, čomu sa nedá v žiadnom prípade vyhnúť, nech by postavičky robili čo by chceli. Tento pocit zaúčinkoval na jednotku. Veľká škoda, že záver ponúkol také klišoidné, neoriginálne rozuzlenie. Keby to ostalo len v tej tajomnej rovine, kde by vlastne divák až do konca netušil čo sa presne deje, pričom by väčšina vysvetlení fungovala iba na jeho fantázii, skrátka urobil by sa z toho riadny "mindfuck", tak to by bola iná pecka. Ale i tak, obrovská spokojnosť. Silný nadpriemer. 85/100

<< předchozí 1 2 3 4 33 65 96 128