misterz

okres Galanta
Vyznavač filmovej sauny. Kichisaburo Honami

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 81 108
    • 19.10.2017  09:10

Steinbeckov veľmi dobrý scenár dal predpoklad aj na vznik výborného filmu. Drsná predstava o tom, ako to kedysi pred vojnou v Amerike vyzeralo a ako v kolíske demokracie vtedy vyzerali sociálne istoty - len bieda, hladomor, bezprávie a tyrania mocných. Veru aj s takýmito hrozným vecami sa kedysi potýkal kapitalizmus, ktorý ešte nemal stanovené žiadne aspoň aké-také mantinely. Niektoré scény boli z tohto pohľadu riadne drsné. Na druhú stranu snímok dýcha miernou naivitou a obsahuje pár hluchých miest kde tá nepríjemná tieseň trocha poľavila. Tieto nedostatky však vo veľkej miere vyvažujú H. Fonda spolu s jeho filmovou matkou J. Darwell. Veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100

• 18.10.2017  10:19
    Jolene (2008)

Áno, veci v živote sa menia vskutku rýchlo, koniec koncov ani život sám o sebe nemá ktovie aké dlhé trvanie... Čo sa týka snímku Jolene, bol som milo prekvapený a hlavne omámený skvelým, podmanivým stvárnením tejto postavy v podaní krásnej J. Chastain. Totálne som sedel ako prikovaný a hltal každú jednu scénu s ňou. Príbeh samotný mal síce aj slabšie, "odpočinkové" miesta, no nebolo ich veľa a ako celok to na mňa ohromne zapôsobilo. Bolo zaujímavé sledovať ako sa v cuku letu mení život hlavnej hrdinky a ako nás minulosť nakoniec aj tak doženie, darmo pred ňou utekáme. Koniec bol v tomto smere parádny, dramaticky silný a emotívny, presne ako som si ho predstavoval, aj keď na druhú stranu príbeh mohli ešte trocha ďalej do budúcnosti Jolene potiahnuť. Veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100

• 18.10.2017  07:11

Chápem a rešpektujem, že tu išlo predovšetkým o poctu k filmárskemu remeslu, no ako celok ma to vôbec nebavilo. Nepopieram však vysokú informatívnu hodnotu snímku ohľadom výroby a produkcie takého filmu, to jediné považujem za výrazné plus. K tomu dobrému ešte možno prirátať aj J. Bisset, ktorá ma v niektorých scénach vyslovene nadchla svojou krásou. Kostra dejovej linky a všetko to, čo sa točilo okolo hercov pracujúcich na filme, ma však skoro unudilo. Keby nebolo tých pár excesov medzi hercami kde každý s každým a pod. tak by som určite zaspal. Veľmi slabý priemer. 50/100

• 17.10.2017  11:06

Pamätám si ako pred pár rokmi prebehla médiami správa o smrti nejakej rumunskej mníšky, ktorá bola zabitá pri exorcizme, no a netrvalo dlho a už z toho máme aj film. Režiséra Xaviera Gensa poznám a mám ho veľmi rád, najmä preto, že vie fantasticky narábať s atmosférou, avšak v tomto prípade si myslím, že ide skôr o výnimku alebo nejakú anomáliu, pretože snímok ani náhodou v tomto smere nesplnil moje očakávania. Technická a herecká stránka ešte ušli (aj keď mohla byť obsadená sympatickejšia herečka v hlavnej úlohe, to je však subjektívne), no pri pasážach s vymietaním som sa cítil trocha trápne čo do značnej miery na atmosfére uberalo. Nepomohla tomu ani dejová linka, ktorá nebola nejak extra zaujímavá a už vonkoncom mi neuľahčovala prácu nájsť si cestu k postavám. Tiež by som pridal na strašení, pár vydarených ľakačiek sa tu síce nájde, no od poriadneho strašenia to malo ďaleko, o dusnej mysterióznej atmosfére ani nehovorím, tá bola len taký nariedený čajíček. Skrátka chcelo to pritvrdiť, ale riadne. Takto len slabší priemer. 55/100

• 17.10.2017  08:25

Milé prekvapenie, veľmi vydarená štýlová záležitosť. Už som si myslel, že v oblasti home invasion a podobných žánrovo zameraných snímkov ma už nemôže nič prekvapiť, alebo aspoň nadpriemerne pobaviť, no našťastie som sa mýlil... Psycho atmosféra to je hlavný prím, s ktorým tento film hrá, a hrá to veľmi dobre. Samozrejme za základ úspechu považujem výborne hrajúcich hercov, dostatočne dobre vykresleného psycho záporáka a slušnú hudbu. Páčilo sa mi aj farebné zladenie, tiež kamera a príjemný retro kabátik, ktorý dodal snímku po vizuálnej stránke šmrnc. Navyše to narozdiel od podobných snímkov obsahuje aj zaujímavý nápad. Keby to malo viac gore, tak idem ešte vyššie. No i tak som veľmi spokojný, slušný nadpriemer. 80/100

• 17.10.2017  07:07
    Laura (1944)

Jedna z noiroviek, ktorú zhltnete s ľahkosťou a veľkým potešením. Snímok ponúka príjemne zamotaný dej, prekvapivý a napínavý záver, typickú potemnelú atmosféru a v neposlednom rade aj výborné herecké výkony. Od najlepších filmov tohto žánru ani nečakám nič iné. Veľká spokojnosť, môžem len odporučiť. Silný nadpriemer. 85/100

• 16.10.2017  08:50
    Vor (1997)

Toto je teda riadne veľké prekvapenie. V. Maškov síce už účinkoval vo veľa zaujímavých projektoch, no až takúto pocitovú nakladačku som veru nečakal... Emotívne bohatý snímok, ktorý si zakladá na vykreslení jednotlivých smutných udalostí povojnového Ruska očami malého chlapca. Chlapca, ktorý túžil mať len jedno - mužský vzor a istotu, v tých časoch tak vzácnu a tak potrebnú. No nedostalo sa mu ani jedného ani druhého, skôr naopak... Niektoré situácie ma preto riadne chytili za srdce a to aj napriek tomu, že pri niektorých pasážach atmosféra mierne poľavila. No takýchto "oddychových" miest tu nebolo veľa. Slušný nadpriemer. 80/100

• 16.10.2017  07:38

Také strelené "mockumentary" so štipkou humoru. Priznám sa, dal som sa nachytať na A. Schwarzeneggera, ktorý tu však riadne hrá až v samotnom závere čistého času približne 15 minút, no trochu som sa bavil aj tak. Miestami to dokonca zachádzalo až do akejsi humornej paródie na akčné filmy, čo mi vždy aspoň trocha nadvihlo dekel. Väčšinu času však ide iba o priemernú zábavu, ktorá síce neurazí a nenudí, no ani neoslní, nenáročný relax. 60/100

• 15.10.2017  09:53
    Přízrak (2017)

Málo slov, no napriek tomu snímok toho povie veľmi veľa... O smútku zo straty milovanej osoby, večnom kolobehu a neúprosnosti času... Priznám sa, trocha som sa zľakol toho žánrového zaradenia poetický, no moje obavy boli zbytočné, a to aj napriek extrémnej uťahanosti snímku. Zvláštnym spôsobom to na mňa zapôsobilo, tak silne, že nad niektorými scénami som ešte dlho po skončení filmu premýšľal. Skrátka, taká filozofia bez slov, možno niečo o čo sa z časti pokúša aj Malick, no u neho mi to akosi nešmakuje. Slušný nadpriemer. 80/100

• 15.10.2017  09:51
    Sex 100+1 (2007)

Úvod ma celkom navnadil svojim divácky hravým prístupom čo sa týka odvíjania príbehu. No čoskoro to skĺzlo do stereotypnej rutiny, ktorá smerom ku koncu nudila čoraz viac. Samotné rozuzlenie a uzavretie tiež príliš nenadchlo, i keď sa sem ten pozitívny koniec s morálnym odkazom celkom hodil. Vidím to na slabší priemer, na upršané nedeľné dopoludnie ako stvorené. 55/100

• 14.10.2017  08:47

Silný príbeh, v ktorom sa dvaja mladí ľudia musia vyrovnať so svojou minulosťou. Je dobré, keď má človek pri sebe niekoho, kto mu rozumie.... Začiatok taký pomalý, ale potom sa to rozbehlo. Dejová linka sleduje mini príbehy niekoľkých ľudí, ktorí sa vzájomne ovplyvňujú, alebo potrebujú a tiež udalosti, ktoré ich obklopujú. Ďalší z filmov, ktorý nám pripomenie, čo je v živote naozaj dôležité a čo má skutočnú hodnotu. Koniec prekvapivý a emotívny. Veľká spokojnosť. 75/100

• 14.10.2017  08:43

Filmov o posadnutosti je ako maku, a tak nečudo, že príbehová schéma sa často javí už dosť vyjazdená a ošumelá, čo je aj tento prípad. Aj motív únosu toho nesprávneho je pomerne dosť častý, takže ani v tomto smere snímok neprišiel s ničím novým. V pár momentoch však príjemne prekvapil svojimi hororovými prvkami. Žiaľ boli tu aj také, ktoré mi už neprišli až také skvelé. Rozporuplný pocit, slabší priemer. 55/100

• 13.10.2017  10:24

Režisérovi sa nedá uprieť istý zmysel pre detail a pekná farebná kompozícia obrazu, no to je asi tak všetko to dobré. Bez ďalšej pridanej hodnoty strácajú tieto pozitívne atribúty aj tak význam, takže na výsledné hodnotenie snímku nemajú žiaden vplyv. Chápem, že Bernardo Bertolucci chcel priblížiť život talianskeho bohéma divákovi a jemu osobne to príde ako príťažlivé keďže ako predpokladám v podobnom prostredí žije alebo žil aj naozaj, no vo výsledku dosiahol len obrovskú nudu, ale tak veľkú že som skoro ošedivel. Je to vlastne len o tom, kto ako prvý odblaní Liv Tyler, ktorá sa tu len tak motá a vyvoláva slintavý reflex u chlapov všade naokolo, pritom akože za sprievodu pár ušmudlaných veršov hľadá svojho skutočného otca. Takže pokiaľ divák nechce umrieť od nudy, tak odporúčam si aspoň tipnúť kto bude ten šťastlivec a potom sa upnúť na túto myšlienku. To by malo zabrať. Niečo tak zbytočné a nezáživné som už dlho nevidel. Zdôrazňujem, že tie dve hviezdy čo dávam majú čisto prízemný charakter - jedna za polbobra a prsíčko Rachel Weisz a jedna za prsíčko Liv Tyler. 30/100

• 13.10.2017  09:11

Veľmi milé prekvapenie. Nečakal som nič, no dostal som akúsi bizarnú road movie v čudnom a na pohľad nie moc príjemnom svete, kde môžu byť len samovrahovia, plnú svojského čierneho humoru a zopár pekných myšlienok. Navyše herci mi boli sympatickí a dejová linka občas dokázala prekvapiť nejakým bláznivým nápadom. Mám z toho ambivalentné pocity. Svojim námetom ide o smutné záležitosti, no sú podané v milom a humornom obale. Veľká spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100

• 13.10.2017  07:14

Je síce pravda, že snímok ťahá hlavne ústredná dvojica (najmä M. Duplass bol výborný), no aj tak, má niečo do seba. Minimálne slušnú atmosféru, ktorú dokázal vytvoriť aj napriek slabučkému príbehu a nedotiahnutému koncu (skončilo to práve v tom najzaujímavejšom). Ale príjemný pocit zostal aj dlho po skončení filmu, a to je to hlavné. Lepší priemer. 65/100

• 12.10.2017  08:45

Výraz vyprahnutosť rodinných vzťahov vystihuje pointu tohto filmu absolútne dokonale. K tomu ešte keď sa pridá nekritická obhajoba svojich potomkov tak pohroma je na svete. Výsledok takéhoto jednania, citového chladu a prázdna v rodine na seba nenechá dlho čakať, na to sa môžme spoľahnúť. Hrôza čo i len pomyslieť na to, že tieto hrozby vo vnútri spoločnosti a rodiny videl Haneke už pred 25-mi rokmi, to znamená, že momentálne sme na tom ešte horšie. Takýchto "citovo disfunkčných" rodín (samozrejme keď si odmyslíme krajnosti ako napr. vraždu pukálom na prasatá) je už ako maku i u nás a je ich čím ďalej tým viac. To najhoršie na tom je fakt, že sa to začína považovať za normálne. Dodnes mám v živej pamäti ako mi raz jeden amík povedal, že na Slovensku má najradšej to, že tu rodina drží pohromade a že sa všetci v nej majú radi. Že u nich to tam tak v rodine nefunguje. Platí to ešte vôbec, alebo ako dlho ešte? Vtedy ma to priviedlo na myšlienku, že niekedy má asi technologická zaostalosť aj svoje výhody, minimálne v tej sociológii, najmä čo sa rodiny týka, pretože čím viac sme závislí na technike, tým je priepasť v medziľudských vzťahoch väčšia a väčšia... Koniec snímku narozdiel od ostatných mi však až tak nesadol, čakal som niečo iné, takáto iskrička optimizmu má síce svoje výhody, no mne sa to sem nehodilo. Silný nadpriemer. 85/100

• 12.10.2017  08:40
    Leatherface (2017)

Od tejto dvojky režisérov som nič svetoborné nečakal a dobre som urobil. Podľa mnohých užívateľov to mal byť aspoň hotový krvavý masaker, no nekonal sa ani ten. Len sem-tam nejaký rezanec motorovou pílou alebo kladivo do hlavy a pod. Žiadne poriadne pílenie sa nekonalo. A dej? Chvíľu som si myslel, že z toho môže niečo byť, ale po pár minútach sa z toho stala jednotvárna nuda, ktorá mala v sebe na tento žáner až príliš málo napätia. Na druhú stranu oceňujem kameru, hudbu a herci sa našťastie tiež chovali prirodzene, aj keď sa od roboty nepretrhli. Veľmi slabý priemer. 50/100

• 12.10.2017  07:42

Konečne Anderson, ktorý ma bavil a to aj napriek tomu, že i v tomto prípade sa tu zrkadlí jeho typický a osobitý režisérsky prístup - jednotlivé postavičky s ich chovaním a jednaním sú totálny bizár, rovnaké zvláštne vyprávanie príbehu ako pri ďalších jeho snímkoch a v neposlednom rade snímok disponuje rovnakou čudnou melancholickou atmosférou.... Tak potom v čom to bolo, že ma jeho ďalšie filmy bavili len priemerne? Myslím, že odpoveď je jedine v obsahovej stránke, v tomto prípade narozdiel od ostatných, ma ten strelený dej ohľadom mechom udretej rodinky Tenenbaumovcov bavil a jednotlivé situácie v spojitosti s postavičkami som si celkom fajn užíval. Samozrejme, nejde o nič svetoborné, ale na nadpriemer to určite stačí. 75/100

• 11.10.2017  13:00
    Kráska dne (1967)

Buñuelove vzťahové štúdie sú vskutku úchvatné a jedinečné. U tohto režiséra sa mi páči, že nič nenecháva na náhodu a vždy sa snaží ísť až na kosť problému, k čomu mu samozrejme slúži najmä brilantné charakterové vykreslenie postáv. V tomto prípade sa mi však zdá, že sa tu mierne odklonil od bežnej schémy skúmania vzťahu, a že sa viac zameral na psychológiu jedinca, konkrétne na ženu, ktorá si navonok žije spokojným životom, no vo vnútri je prázdna ako taká opustená vlčica. Čo sa týka jednotlivých nelineárnych vsuviek vo filme - útržky snov a predstáv, nevadili mi, a miestami pekne dopĺňali hlavnú os príbehu. Záver som si predstavoval trochu inak, no ale zas nemôžeme mať všetko, však? Nadpriemer. 75/100

• 11.10.2017  11:13
    Blade Runner (1982)

Prvý krát som film videl pred takmer 30-mi rokmi a vtedy na mňa urobil ohromujúci dojem. V tých časoch išlo vážne o niečo megalomansky atmosferické a tiež i fantasticky zahraté (treba mať na to ale podmienky, absolútna tma v miestnosti určite pomôže). Pamätám si geniálnu hudbu od Vangelis a hlavne Rutger Hauera, ktorého som si od tohto filmu začal viac všímať - neskutočne charizmatický výkon aký sa vidí iba zriedka. Naposledy som film videl pred pár dňami. A výsledok? Pocitovo ma už síce tak neohromil ako kedysi, no pred hercami a hĺbkou myšlienky klobúk dole. Jednoznačne ide o jeden z najlepších scifi filmov aký bol kedy natočený.

• 11.10.2017  10:52
    Wish Upon (2017)

Pre mňa lákavý, fantastický námet, od ktorého som si veľa sľuboval. Navyše Leonetti má na svojom konte pár veľmi dobrých snímkov, horory nevynímajúc. No žiaľ ostalo iba pri zbožnej predstave. Záhada na začiatku bola nainštalovaná ešte celkom fajn, atmosféra začínala pomaly hustnúť a ja ako divák som už s napätím čakal, čo sa bude diať. Čoskoro však dej skĺzol do lascívnej zábavy, v ktorej nevyniklo absolútne nič - slabá kreativita pri želaniach, dej podľa tisíckrát obohranej schémy, mordy (až na jeden) obyčajné, bez nápadu a bez poriadneho gore a záverečné rozuzlenie bolo také nemastné-neslané. Za najväčšie pozitívum považujem jedine kameru. Vidím to len na slabší priemer. 55/100

• 11.10.2017  07:33

Nemôžem si pomôcť, čakal som niečo lepšie, a hlavne melodramatickejšie. Námet ma síce oslovil, no scenár sa s načrtnutou myšlienkou pohral len veľmi voľne a vláčne. Dejová linka mi preto na niekoľkých miestach prišla zbytočne naťahovaná ako žuvačka alebo som mal pocit "hluchého" miesta. Nemalo to žiadnu emočnú iskru ani melodramatický náboj, ktorý by dokázal po celý čas udržať moju pozornosť v stave stopercentnej bdelosti. Nedajú sa však uprieť fantastické, charizmatické herecké výkony (najmä S. Sarandon bola výborná) a pekná hudba. Priemer. 60/100

• 10.10.2017  08:49
    Oklamaný (2017)

Opäť sa mi raz potvrdilo, že sa Sofia Coppola od jej Strateného v preklade (2003) nikam neposunula. Stále stavia na rovnaké karty a stále robí tie isté chyby. Samozrejme ide o chyby tak, ako ich vidím ja, nerád by som sa niekoho dotkol. Vizuálne znovu ohromujúce, podobne ako napr. pri jej Márii Antoinette (2006), no vzhľadom na svoju úbohú obsahovú stránku a chabé vykreslenie postáv s ich jednaním, to bolo opätovne zbytočne prispaté a komótne, čo malo za následok obrovskú nudu, kde jediným rozptýlením bola len oku lahodiaca výprava, kostýmy a predovšetkým pekná kamera s umným využívaním svetla a tieňa. No to sa mi po chvíľke zunovalo a tak som nutne upadol do akéhosi zvláštneho stavu letargie, s občasným rozptýlením v podobe chlípneho Farrella alebo pohľadov nažhavených a už dlho neukojených slečiniek. Niečo zaujímavejšie prišlo až v poslednej tretine, ale to už som bol taký otrávený, že jediné na čo som sa dokázal tešiť bol skorý koniec. Veľmi slabý priemer s pocitom nadhodnotenia. 50/100

• 10.10.2017  08:22

Zaujímavý životopisný snímok, ktorý vás prevedie všetkými najdôležitejšími etapami van Goghovho života v podaní charizmatického Kirka Douglasa. Navyše je dejová linka obohatená o rozmer výtvarného umenia, kde na jednotlivých obrazoch by mohol človek oči nechať. Trocha na škodu je dosť rozpačitý záver, ktorý evokoval, že van Goghov posledný obraz by mal byť "Obilné pole s vranami", čo ale nie je pravda, keďže to bola „Záhrada u Daubigny“. Inak Vincent van Gogh je podľa mňa najväčší maliarsky smoliar histórie. Za jeho života bol rád, keď predal jeden obraz za 400 frankov a stále žil preto v biede (ešte šťastie, že mal takého chápavého a oddaného brata), po smrti však hneď trhol v tržbách niekoľko rekordov a jeho obrazy sú medzi zberateľmi považované za najcennejšie vôbec. Aká to smutná irónia. Slušný nadpriemer. 80/100

• 9.10.2017  09:23
    Rememory (2017)

Páčia sa mi filmy s podobným námetom, no žiaľ dejová linka bola až moc fádna a pomerne skoro aj ľahko predvídateľná na to, aby ma tento snímok viac zaujal. Ani mysterióznu atmosféru sa tu nepodarilo navodiť, aspoň nie v takej miere akú by si tento námet zaslúžil. Za jediné veľké pozitívum považujem snáď len P. Dinklageho, ktorý už dlho patrí k mojim obľúbeným hercom. V tomto smere nemám žiadne výhrady. No a záver? Snažilo sa to prísť so šokujúcejším rozuzlením, no vďaka predvídateľnosti to nemalo ten efekt. Slabší priemer. 55/100

• 9.10.2017  07:42

Tak trochu netradičná road movie. Výborne hrajúcu E. Burstyn tu však svojim zjavom a povahovým charakterom zatienil jej filmový syn - Tommy (Alfred Lutter III). Ten mi tu neskutočne liezol na nervy. Mať takého "drobca" doma, tak lámem nad ním varechu každý deň. A s tým je spojená aj väčšina zaujímavých situácií vo filme - konfrontácia medzi matkou a synom tu bola jedinečná, všetko ostatné bolo len také krovie, ktoré miestami trochu nudilo. Aj napriek tomu si však myslím, že si nadpriemerné hodnotenie snímok zaslúži. 75/100

• 8.10.2017  09:14

Nemôžem si pomôcť, mne sa to páčilo. Minimálne čo sa týka formálnej stránky - pekná kamera a farebnosť, zaujímavá výstavba príbehu v dvoch časových líniách a herci slušne zahrali (najmä K. Winslet). Samozrejme, samotný príbeh sa síce nezaobišiel bez určitej dávky patetizmu a gýčovej sentimentality, no v tomto prípade to rád prepáčim, pretože sa na to fakt dobre pozeralo. Nadpriemer. 75/100

• 8.10.2017  09:04

Na také vizuálne pobavenie. Kamera, herci, audiovizuálna zložka... to všetko bolo slušné a na pohľad príjemné, no dejová linka je až príliš jednoduchá, nudná a slabo vťahujúca do príbehu. Chcelo to nejaký pútavejší mytologický základ magických princípov toho vykresleného sveta, v ktorom sa Dr. Strange ocitol. Škoda, vzhľadom na tak nabitú hereckú zostavu mojich obľúbených hercov som čakal niečo zaujímavejšie. Lepší priemer, hlavne za technickú a hereckú stránku. 65/100

• 7.10.2017  21:32
    Baby Driver (2017)

Celkom zaujímavý snímok, základná os príbehu sa síce moc neodlišovala od štandardnej romanticko-akčnej schémy, kde hlavný hrdina sa zaľúbi a chce sa napraviť, no táto klišé dejová linka bola pomerne originálne predostretá divákovi. Tiež sa mi páčila audiovizuálna zložka, to bola nádhera. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100

• 7.10.2017  21:31

Čo by ste robili, keby vám zostávalo iba pár minút života? Zaujímavá otázka, ktorá tu je rozvedená do zmysluplného deja a fajn pointy... R. Williams ako herec nikdy nepatril k mojim miláčikom a všetky jeho filmy som väčšinou pretrpel, no musím uznať, že v tomto snímku ma bavil asi najviac. Tu mu rola padla ako uliata. Na druhú stranu ma ale aj tak viac bavila M. Kunis, ktorú šikovne dopĺňal môj obľúbený herec P. Dinklage - škoda, že ho tu nebolo viac. Lepší priemer. 65/100

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 81 108