misterz

okres Galanta
Vyznavač filmovej sauny. Kichisaburo Honami

<< předchozí 1 2 3 4 39 78 116 154
    • 29.5.2020  10:48

Príbeh síce toho veľa neponúkne, aj keď by tu snaha bola, no aj napriek tomu je to taka príjemná pohodička pri telke. Neškodná zábava s občasnou akciou, pár hláškami a strieľaním ako z guľometu. A príležitostne prišlo aj na srandu, najmä keď si Colin Farrel zahral neohrozeného ramba na koni. Toľko guliek a ani jedna ho netrafí, no paráda. Alebo dostane zásah do srdca, ale obetavý doktor všetko vylieči, a na koniec ešte aj svadba. No veď vravím, príjemná a zábavná rozprávka z westernového prostredia na nudný večer počas týždňa. Priemer. 60/100

• 28.5.2020  19:01

Severská dráma opäť raz príjemne prekvapila. A tento námet jej veľmi svedčí. To sa koniec koncov ukázalo napríklad aj v podobnom filme Únos (2012), kde severské spracovanie s prehľadom prevalcovalo americkú verziu Kapitána Alabamy s Tomom Hanksom. Čo sa týka toho chudáka, tak hoci to bolo smutné a hlava mi to neberie, no treba uznať, že si za všetko mohol sám. Človek so zdravým rozumom predsa dobrovoľne nevkročí niekam, kde sa ľudia správajú horšie ako stádo divokých nafetovaných opíc. Aj to je ešte urážka tých opíc. Smutné, že ten John bol vlastne Brit. Silný nadpriemer. 85/100

• 28.5.2020  07:00

Nečakal som žiaden zázrak, ale aj tak som nemilo prekvapený. Tešil som sa na výživný herecký duet filmových hviezd Brando-Nicholson, no popravde dostal som len uťahaný skoro podpriemerný western v podstate o ničom. Jediné zaujímavé bolo, že si Brando strihol zápornú postavu a ako postupne likvidoval celú zlodejskú bandu, ktorá vlastne ale pôsobila tak, že by ste ju mali milovať. Takí negatívni hrdinovia v pozitívnom svetle. To ale boli len také ostrovčeky v mori nudy a vaty, bez dramatickej gradácie a s emotívnou stránkou sterilnou až strach. Proste žiaden postoj, pocit... nič, len prázdno a Brando vo vani. Veľmi slabý priemer. 50/100

• 26.5.2020  09:57
    Bumerang (1996)

Jediné čo tu za to stojí zmienku je silný námet a pekná myšlienka v pozadí o pomste a odpustení. Úplne súhlasím s názorom, že príbehu chýba dramatická hĺbka a prirodzená emotívna gradácia vyplývajúca z konania postáv. Podpriemer. 40/100

• 25.5.2020  11:46
    Na nože (2019)

Tak už aj ja som sa pridal do klubu divákov, čo si pozreli "Na nože". A musím uznať, že v rámci žánrového zaradenia - krimi, ide o pomerne vydarenú a hlavne inteligentnú záležitosť. Jednotlivé nitky do seba pekne zapadajú a na konci dostane divák výsledný obraz zločinu. Takýto prístup mám veľmi rád. Záver mi trocha pripomenul Poirota - všetci sa zídu na jednom mieste a páchateľ je odhalený. Slušný nadpriemer. 80/100

• 25.5.2020  09:36
    Capone (2020)

Svojim spôsobom bol Al Capone veľmi nešťastný muž. Prečo? Jednoducho mal smolu už na samotnom začiatku. Nakaziť sa syfilisom už v pätnástich fakt smola. Film po obsahovej stránke síce nie je nič moc, no treba uznať, že Hardy to zahral parádne. On si takéto postavy skrátka vyslovene užíva, to bola šťastná voľba. A miestami sa do pamäte vryje aj pamätihodná scéna ako napríklad tá, keď uslintaný Hardy s mrkvou v ústach, župane a vygajdaných plienkach strieľa do ľudí so samopalom. Viem, niečo strašné, hrozné, no ten pohľad vás núti šialene sa rehotať. Na priemer to stačí.60/100

• 24.5.2020  08:25
    John Adams (TV seriál) (2008)

Celkom slušný historický seriál, ktorý mapuje najdôležitejšie životné obdobie druhého amerického prezidenta. Páčila sa mi výprava aj vyobrazenie dobových reálií. Na druhú stranu ale tam na môj vkus bolo veľa politiky, no ale zrejme to inak nešlo. Celkovo však spokojnosť, nadpriemer. 75/100

• 20.5.2020  11:49
    Chata (2019)

To pomalé tempo ma skoro uspalo. Samozrejme, niekedy nie je na škodu a dokáže umocniť divácky zážitok, no v tomto prípade keď človek dopredu vie čo a ako, tak to má opačný účinok. Chcelo to niečo nápaditejšie ako dejovú linku podľa zaužívanej štandardnej šablóny. Navyše mi hrozne liezol na nervy ten otec. Ja by som zavrel na psychiatriu v prvom rade hlavne jeho, podľa mňa mu zahučalo v lebeni viac ako tej jeho novej ženskej, keď nechal deti s cudzou osobou (a navyše v minulosti liečenou na psychiatrii a s ťažkou životnou traumou), a v prostredí, kde sa je ťažké dostať aj za dobrého počasia. Podpriemer. 40/100

• 19.5.2020  13:22
    Strašák (1973)

Nemôžem si pomôcť, ale celý príbeh mi prišiel ako trápna hlúposť a ako taká šedivá a nudná báchorka o dvoch akože smoliaroch, ktorí si všetku smolu ale privodili svojou detskou naivitou. No môžete mať k takým postavám vzťah? Napríklad to, ako sa dal Pacino oklamať tým blonďákom... Iba slepý by nevidel, že to nedopadne dobre, ak sa s ním spaktuje. Záver tiež taký od veci, dosť trápne povedal by som, žiadne emócie, možno tak prevracanie očami nanajvýš. Na druhú stranu film má pozitívum v ohromných hercoch, ktorí snímok svojim majstrovstvom ťahajú aspoň do toho priemeru, aj keď scenár stojí za starú bačkoru. 60/100

• 19.5.2020  07:23
    Sacrifice (2016)

Snaživé, miestami až moc. Ani filmové spracovanie nebolo najhoršie, no ten príbeh ma moc neoslovil. Na môj vkus až moc jednoduché, predvídateľné a presne podľa nalinajkovanej schémy priemerných thrillerov. Fantasy a horor? To ani náhodou, kde sa to vzalo? Asi si zase niekto hrkol. Veľmi slabý priemer. 50/100

• 18.5.2020  11:09

Smutný námet, no akosi to na mňa nezafungovalo. Priznám sa, celý čas som mal chuť toho spratka prehnúť cez koleno. Ale uznávam, dramatizácia bola výborná, aj to postupné gradovanie. Tiež ma zaujalo, aké možnosti majú v Nemecku na liečenie takýchto prípadov - terapia v Afrike so zvieratkami a podobne. Vlastne celý ten sociálny systém ukázaný vo filme bol pre mňa ako niečo z inej planéty. Rozhodne zaujímavá záležitosť, slušný nadpriemer. 80/100

• 16.5.2020  08:22

Úvod ma príliš nezaujal a na kráse nepridalo ani pomalšie tempo. No herci boli celkom fajn. V druhej polovici sa však z toho stal akýsi čudný paškvil, Truman show zkrížená s Matrixom, a to ma už veru nebavilo. A záver rovnako dostál svojej povesti, vážne len na smiech. A je mi jedno, či to bol režisérov zámer alebo nie, takéto filmy ma skrátka nebavia. Podpriemer. 40/100

• 15.5.2020  10:38
    The Wretched (2019)

Hororová stránka nebola zlá, no myslím si, že sa z nej dalo vyťažiť viac. Škoda tej atmosféry, tá tu žiaľ nebola na takej úrovni, akú by si tento film zaslúžil. Námet o čarodejnici je v tomto smere dobrá voľba, o to viac to zamrzí. Tiež tomu chýbalo mysteriózno a nejaký ten hlad po nezodpovedaných otázkach, postupné odkrývanie kariet a pod.... Alebo keď nie, tak aspoň nejaké to artové vyznenie a lepšia práca s kamerou a so svetlom. Takto to v každom smere zostalo na polceste. Ale nepozeralo sa na to zle a nenudilo. Lepší priemer. 65/100

• 14.5.2020  07:46
    Svatý rok (1976)

Taká príjemná rozprávka o zločincoch, ktorých si rozhodne musíte obľúbiť. Dejová linka veľmi naivná, no nepozeralo sa na to zle. Na druhú stranu to ale neponúkne nič také, čo by sa malo zapamätať dlhšie ako na pol dňa. Možno až na zdvihnuté obočie na záver v ponímaní toho milosrdného pána policajného komisára. A dostalo sa aj na charitu... takže bum bác, a rozprávke je koniec. Lepší priemer. 65/100

• 13.5.2020  09:35
    Pan Dort (2018)

Zaujímavé, čo všetko sa dá vyťažiť z nicotného námetu. Príbeh o tom, ako sa v meste piekol najdlhší sendvičový koláč nemá čo extra ponúknuť, no je celkom slušne odrozprávaný a páčila sa mi aj jeho skladba. Navyše je tu super geniálna muzika, presne podľa môjho gusta. A niektoré postavičky boli charakterovo pomerne zaujímavé. Preto celkový dojem nie je vôbec zlý, lepší priemer. 65/100

• 12.5.2020  09:31

Výborný, silný námet, no ten nie je problém vymyslieť. Už skôr problémom je dokázať mu dať šat pútavosti, aby dejová linka diváka nenudila. Tu sa to žiaľ nie vždy podarilo. Situáciu sťažovalo aj veľmi pomalé tempo. Jediní, ktorým to nebude vadiť, sú milovníci J Nicholsona, tí si ho v tom tempe užijú do sýtosti, a áno uznávam... super výkon podal. Ale dobrý bol aj David Morse, od ktorého je toto asi po hereckej stránke to najlepšie čo som od neho videl. Ale hudba... tá bola veruže parádna. Lepší priemer. 65/100

• 12.5.2020  09:02

Seriálové spracovanie je omnoho lepšie. Tu sa dbalo skôr na dobrodružstvo a na intelekt a vyšetrovacie schopnosti pani Fisherovej sa trochu pozabudlo. A to dobrodružstvo bolo niekde na úrovni Kevina Sorba a jeho Herkulesa. Pozrieť sa to dá, no neohúri a hryzie potom pocit premárneného času. Veľmi slabý priemer. 50/100

• 11.5.2020  10:18
    The Fades (TV seriál) (2011)

Ešte prvé dve časti celkom ušli, ale potom sa z toho stal divný paškvil s tendenciou čím bližšie ku koncu, tým väčšie krčenie ramenami. Vôbec ma neoslovilo, čo z toho nakoniec vzniklo, hoci nápad bol fajn. Celkovo taká trápnosť pre pubertiakov. Veľmi slabý priemer. 50/100

• 8.5.2020  07:53

Krásny príklad toho, ako niekedy môže pokračovanie skaziť celý dojem. Väčšinou trápne, nudné a nevýrazné. A od momentu čo vstúpili do toho domu hororovo nicotné (až na pár svetlých momentov) a atmosfericky šedivé. Vôbec tu neboli také momenty ako v jednotke, v ktorých atmosféra rapídne hustla. Často mi to prišlo len ako také splašené pobehovanie stratených kôz kdesi na lúke v Španielsku. Podpriemer. 40/100

• 7.5.2020  09:42

Nemá hraníc to, čoho všetkého sú ľudia schopní, hlavne keď sa jedná o majetok. Človek človeku vlkom ako sa vraví... to na tento film platí na sto percent. Príbehovo jednoduché a minimalistické, no vôbec sa nečudujem, že snímok premietali až po tak dlhej dobe. A najlepšie boli na tom tie myšlienky, ktoré ale nájde divák niekde medzi riadkami... skryté, no o to viac veľavravnejšie. Slušný nadpriemer. 80/100

• 6.5.2020  10:38
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Hneď na úvod. Horor? Ale bože, to snáď nie, asi preto, že veď podľa Kinga, tak to musí byť hororové.... no nie je. Prvá séria, kde sa rieši iba prežitie, rozdeľovanie surovín, jedla.... tá bola vážne špičková. Keby tam na niektorých postoch boli lepší herci, tak možno aj na plný počet. Avšak postupne, ako sa to začalo rozuzľovať a dostalo to výraznejší sci-fi nádych, tak to už bavilo podstatne menej. Skrátka mám pocit, že sa tu z dobre našliapnutého príbehu a vynikajúcej mysterióznej atmosféry nedokázalo vyťažiť ani polovica potenciálu. A záver mi už prišiel vyslovene banálny. Priemer, škoda, malo to naviac. 60/100

• 5.5.2020  10:47

Zo začiatku, priznám sa, ma to moc nenadchlo. Na môj vkus pomerne nezáživný rozbeh, no zakrátko ma príbeh celého pohltil. A rozhodne nesúhlasím s názormi, že ten mladík bol taký či onaký, že sa nestaral čo spravil svojej rodine, že sa neozýval a podobne... To myslím, že asi dobre nepozerali, pretože v jeho situácii, podľa môjho názoru, to bolo to najlepšie čo mohol urobiť. Odísť a už sa neobzrieť naspäť. Vlastne celá dejová linka mala také pekne stúpajúce tempo, aj po emotívnej stránke, čo pekne vyvrcholilo v závere. A k tomu zopár pekných myšlienok. Nuž, pozor na bylinky.... dosť zbytočné... Nadpriemer. 75/100

• 4.5.2020  11:07
    Devs (TV seriál) (2020)

Málokedy človek narazí na niečo takto hĺbavé, vôbec neviem čo k tomu napísať do komentára. To si treba len pozrieť a urobiť vlastný názor. Netvrdím, že so všetkým vo filme súhlasím, no aj tak je to také milé pohladenie duše gnostika. Silný nadpriemer. 85/100

• 4.5.2020  10:18
    Nemrkej (2014)

Ten úvod bol výborný - nikde nikto, všade ticho, atmosféra hustne.... Ale keď sa začalo vo filme niečo diať, tak kvalita snímku išla rapídne dole. Chýbala tomu "hororová" šťava. A tiež by sa patrilo nejaké to vysvetlenie, že čo sa vlastne deje. Aj kvôli tomu som pri filme vydržal až do konca, no záver ma v tomto smere riadne nahneval. Proste nič, kde sa vzalo, tu sa vzalo, bola jedna anomália kde všetci mizli. Asi. Podpriemer za ten úvod a nastolenie mysterióznej atmosféry, ktorá sa však rýchlo rozplynula ako prd vo vetre. 40/100

• 2.5.2020  09:32
    Sviňa (2020)

Konečne aj u nás sa môže natočiť dobrý film, a nemyslím si, že by si zaslúžil tak nízke hodnotenie. Na červené čísla rozhodne má. Pomerne jasne poukazuje na princíp fungovania našej politiky, za čo veľké plus. Myslím, že pred pár rokmi by niečo takéto ani nevyšlo. Netvrdím, že všetky fakty sú kóšer, minimálne jedna dejová linka bola nafúknutá, ale to len preto aby sa dej mohol lepšie zlepiť a zlepšila dramatizácia už aj tak ľudsky odporných udalostí. A Vajda... no ten bol perfektný, s tým brušiskom a v nafukovacej kačici... to nemalo chybu. A Kočnera zahral vynikajúco, i napriek tým vulgarizmom, aj keď na druhú stranu je jasné, že tam patrili. Za mňa veľká spokojnosť, nadpriemer. 75/100

• 1.5.2020  07:12
    Labyrint (1986)

Čas mojej mladosti a pekné spomienky na to obdobie. No na tomto snímku je veľmi dobre vidno, ako sa na niektorých filmoch dokáže podpísať zub času. V tých časoch by som to hodnotil ako takmer dokonalé dielko, dnes už iba slabším priemerom. Štandardný fantasy príbeh, v ktorom to najzaujímavejšie bolo sledovanie mladých hercov, no a samozrejme... David Bowie, ten mal charizmy vždy dosť na rozdávanie. Slabší priemer. 55/100

• 30.4.2020  06:16
    Pašerák (2018)

Clint Eastwood je priam nehynúci herec, ktorý ma obrovskú charizmu aj v pokročilom veku. A na tom stavia aj celý film. Obsahovo iba priemerný príbeh, no aspoň s pekným odkazom v závere. Formálna stránka je však dokonalá, postava Earla Stonea si ma získala veľmi ľahko. Nadpriemer. 75/100

• 29.4.2020  09:50

Jediné pozitívum tu je hudba od Elmera Bernsteina a výprava, ktorá pekne načrtla atmosféru 50. rokov. To ostatné nuda až strach. Hlavné postavy mi prišli nerozvinuté a dramaticky ploché, čo podčiarklo aj to more prázdnych a šedivých dialógov. Celkovo to na mňa vonkoncom nezapôsobilo, ani po emocionálnej, ani po obsahovej stránke. Veľmi slabý priemer, za hudbu a výpravu. 50/100

• 28.4.2020  07:18

Štandardný vojnový film z toho obdobia, ničím zvláštny a ničím výnimočný. To jediné, čo zostane v pamäti je hlavne charizmatický výkon George Segala a bojová akcia, ktorá tu je v skutku nadpriemerná, no s minimom emócií či dramatickým presahom. Slabší nadpriemer. 70/100

• 27.4.2020  06:23
    Mesiáš (TV seriál) (2020)

Áno, pointu a nejakú tú snahu o odkaz to malo, ale nič viac. Toľko vágnych akože múdrostí a ďalších kecov ako v tomto projekte, len tak ľahko inde nenájdete. Spoločensko aktuálne, no obsahovo totálne vyprázdnené. Našťastie aspoňže formálna stránka ušla. A ten záver chápem, veď trebalo si nechať pootvorené dvierka pre prípadnú druhú sériu. A to znamená, že sa divák nedozvie nič o tom, ako to vlastne bolo s tým záhadným mesiášom. Veľmi slabý priemer. 50/100

<< předchozí 1 2 3 4 39 78 116 154