misterz

okres Galanta
Vyznavač filmovej sauny. Kichisaburo Honami

<< předchozí 1 2 3 4 34 68 101 134
    • 20.1.2019  15:03

Hravé, zábavné a tak roztomilo pukancové... to všetko spolu dáva príjemne strávený čas pri filme, žiaden priestor na nudu. Príbeh bol dostatočne zaujímavý, aj keď uznávam, pár miest, pri ktorých mi nadvihlo obočie, by sa tu našlo. To však rád odpustím, pretože tieto nedostatky hravo a so šarmom sebe vlastným z veľkej časti prebila vynikajúca Anna Kendrick. Slabší nadpriemer. 70/100

• 19.1.2019  08:28
    Child Eater (2016)

No áno, tehotná žienka so sekerou všetko vyrieši... Hlúpe a nedomyslené, vrátane toho mysteriózneho základu, ktorý neponúkol ako zamak niečo, čo by upútalo. S tým samozrejme súvisí mizerná atmosféra. O hercoch radšej pomlčím. Jediná pozitívna vec bolo narábanie s muzikou. Slabý podpriemer. 30/100

• 18.1.2019  08:28

Keď je žena záhubou muža... Hereckej a technickej stránke nie je čo vytknúť - temné, ponuré a s predtuchou zlého konca. No ten príbeh mi prišiel taký nijaký, len veľa nudných pletiek a doťahovačiek medzi Jeffom a Whitom. Do toho pár úskokov nádhernej ženy. No neviem... kriminálne dosť banálne povedal by som. Priemer. 60/100

• 18.1.2019  08:15

Tak to už na tomto svete chodí. Najlepšie sa majú tí, čo dokážu rýchlo prevrátiť kabát. No našťastie nie každému to dovolí svedomie... Tiež o tom, ako systematické vymývanie mozgu môže zožať úspech a človeka zmeniť. Chudáci obyvatelia Tannbachu, najskôr fašizmus, potom Američania, potom Rusi, potom opäť Američania a nakoniec sa Nemec strieľal s Nemcom. Dynamické, zaujímavé, nasieracie a hlavne poučné. Slušný nadpriemer. 80/100

• 18.1.2019  07:07
    Leprechaun Returns (TV film) (2018)

Nebolo to také zlé ako naznačuje hodnotenie, dosť podhodnotené povedal by som... Jedinou väčšou nevýhodou sú priemerné až podpriemerné herecké výkony, ktoré celkový zážitok z filmu dosť znehodnocujú, no príbeh samotný ako aj hororová stránka neboli najhoršie. Dokonca som v tomto smere milo prekvapený, hlavne čo sa týka gore efektov, ktoré boli veľmi slušné. A keď začalo vyčínanie škriatka, tak bolo postarané aj o humornú stránku. Spokojnosť, lepší priemer. 65/100

• 17.1.2019  07:22
    Kapitán (2017)

Veru tak, šaty robia človeka. To platí hlavne pre chaotické časy, kedy všade vládne zmätok a neporiadok. Dynamické po celý čas, a to sa mi na tom páčilo. Tiež plné smutných vecí a za srdce chytajúcich momentov. Tie popravy boli naozaj strašné, pričom čiernobiela kamera dodala celej atmosfére nádych autencity a naturálne dobové vyznenie. Škoda toho konca, tam kde sa po dramatickej stránke malo pritvrdiť, tak tam sa ubralo. Nadpriemer. 75/100

• 16.1.2019  07:50
    Ježek (2009)

Celkový dojem je hrozne banálny, taký príbeh o ničom. Pritom tu boli zaujímavé postavičky, ale to čo im vychádzalo z úst ma skoro unudilo k smrti. Jediné oživenie vidím v postavičke tej malej a šikovnej dievčinky, ktorá občas povedala niečo, čo ma dokázalo prebrať z letargie. Aj vzťah medzi tým Japoncom a domovníčkou vyzeral spočiatku zaujímavo, no v podstate z toho nevyliezlo nič také, čo by sa o drámu alebo o romantiku čo i len náhodou obtrelo. Záver niečo z tohto pohľadu zlepšil, ale aj tak to nebolo žiadne terno. Prišlo mi to ako keby som ovoňal koláč, no mal zakázané ho zjesť. Veľmi slabý priemer. 50/100

• 16.1.2019  06:33

Veľká tragédia a nešťastie, to áno, no to čo urobil Richard by som nebral ako niečo nepochopiteľné. Také veci sa v živote stávajú, aj rozmaznaným deckám, čo majú v živote všetko na čo len pomyslia. Teda myslím, že najmä im sa to stáva. Aj keď na druhú stranu treba uznať, že si nezačal (aspoň fyzicky). A potom.... hnev a adrenalín urobili svoje. Najväčší trest je ten, že s tým bude musieť žiť. Čo sa týka spracovania, snažilo sa to síce tváriť civilne, no na môj vkus to bolo až príliš tiché a lenivé. Na tak pomalé tempo tu bolo hrozne málo zaujímavých situácií. Slabší priemer. 55/100

• 15.1.2019  09:54
    Major (2013)

Slušné gradovanie príbehu, kde všetko smeruje k tragickému koncu. A čo je hlavné, žiadne prestoje, od začiatku až do konca sa niečo deje a nešťastný osud matky čo prišla o dieťa ako aj tých policajtov sa pomaly napĺňa... Tiež prehliadka odporných charakterov ľudí, ktorých by človek nechcel ani opluť, škoda slín. Má to len jednu obrovskú chybu. Nebolo to reálne, aleže vonkoncom nie. Neverím na nejaké záchvaty svedomia a pod. Keď sa už raz človek do niečoho takého namočí, ide v tom až do konca. A nešaškuje potom. Ako povedal ten jeden kolega policajt, všetko sa malo vyriešiť už na tej zastávke... presne tak. Niečo také som čakal aj ja. Že sa stane nešťastie a potom divák vhupne do skorumpovaného policajno-právneho systému a začne sa mu otvárať nožík vo vrecku. No ale nestalo sa. Miesto toho adrenalínová jazda, nereálne, no pozeralo sa na to veľmi dobre. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100

• 15.1.2019  06:46
    Fractured (2018)

Prvá polovica bola fakt hrozná. Nuda až za hrob. Zamilovaný párik si to šinie autom, pichne gumu, potom benzinka, potom domček.... iba veľa nudných doťahovačiek medzi párom. Ani ten twist zhruba za polovicou snímku tomu moc nepomohol. Snažilo sa to o pointu, ale už som bol tak otrávený, že následnú home invasion som ani poriadne nevnímal. Chýbala tomu atmosféra aj následné hororové vyžitie. Pre mňa zvrat, ktorý prišiel neskoro a veľmi vlažne. Podpriemer. 40/100

• 14.1.2019  08:11
    Pollock (2000)

Máloktorý špičkový umelec či génius mal ľahký život. To môžme povedať aj o Pollockovi, aj keď on si za niečo z toho zlého z jeho života mohol sám. Vzostupy a pády...hlavne ten alkohol... no, známa to metla ľudstva. Treba uznať, že Ed Harris to veľmi dobre zrežíroval a fantasticky zahral. Inak je známe, že tohoto maliara vždy veľmi obdivoval, určite ho viedlo aj niečo osobné, prečo si vybral ako námet pre svoj film práve tohto umelca. Silný nadpriemer. 85/100

• 13.1.2019  12:58
    Grbavica (2006)

Veľké pozitívum tohto snímku je fakt, že dokázal pomerne dobre vystihnúť spoločensko-sociálnu situáciu ľudí v povojnovej Bosne. Dejová linka ma síce moc nenadchla, minimálne by sa hodilo viac zaujímavejších dramatických situácií v spojitosti s hlavnou hrdinkou ako aj s jej dcérou, no celkovo som spokojný. Lepší priemer. 65/100

• 12.1.2019  09:12
    Čertoviny (2017)

Rozprávka na večer keď nie je do čoho pichnúť. A na Trošku celkom dobré, až som prekvapený. Keď nie je nasilu vtipný a trápny tak sa dá. Lepší priemer. 65/100

• 12.1.2019  09:10

Totálna blbinka s trápnymi a nezáživnými dialógmi. Snažilo sa to byť bohémske, no bolo to prihlúple a naivné. Paradoxne, bavila ma jedine tá najčudesnejšia postavička, ktorú stvárnila Rebel Wilson - tak trápne až to bolo zábavné. Podpriemer. 40/100

• 11.1.2019  06:58

Čakal som to horšie. Ale Anna Kendrick u mňa patrí k herečkám, ktoré aj slabší príbeh dokážu oživiť svojim šarmom a milou charizmou. Ide síce len o takú patetickú melodrámičku rozdelenú na jednotlivé postavy, ktorých jedinou výhodou je, že pôsobia strelene, no výsledný dojem nebol najhorší. Toho humoru by som však prijal viac, aby sa zvýraznila horko-sladká pachuť celého príbehu. Priemer. 60/100

• 11.1.2019  06:55

Jednoznačne to najlepšie je nádherný soundtrack, to ostatné ma moc za srdce nechytilo. Na druhú stranu ale treba uznať, že Lady Gaga nie je iba výborná speváčka, ale ukazuje sa, že má aj hereckú charizmu. Z toho dôvodu aj ten príbeh nevyznel až tak zle, pretože jej bol plný, Lady Gaga bola proste všade a to bolo pre tento film asi aj to najlepšie. Slabý nadpriemer. 70/100

• 10.1.2019  09:07
    Na špičce jazyka (TV film) (2002)

Vzostupy a pády, raz si dole a raz zase dole... Ale to život obohacuje, tým viac, čím častejšie padne človek na nos...Nemám rád LGBT filmy, no musím uznať, že tento jeden konkrétny ma skoro totálne pocitovo odrovnal. Niečo prenádherné, monštruózne, pocitovo veľmi bohaté a s úžasnou hudbou a ešte lepšou dobovou výpravou. Tento snímok patrí určite k jedným z tých najlepších s lesbickou tématikou, pre mňa rozhodne. Tiež sa mi veľmi páčila britská angličtina, aj keď rečový prejav Nancy sa mi zdal trochu čudný, ale časom som si zvykol aj na ten. Možno to chcelo trošku viac explicitných scén, ale to je len môj skromný názor. Fantastické. Medzi 4-5 hviezdami. 89/100

• 9.1.2019  07:14
    Chilling Adventures of Sabrina (TV seriál) (2018)

Fantastický sitcom prerobený na jeho temnejšiu variantu, a bez toho sitcomu samozrejme. Aj keď občasný humor by sa tu našiel. Škoda, že to nemalo lepšiu herečku v hlavnej úlohe. Kiernan Shipka to proste herecky nezvládla podľa mojich predstáv. Rovnako ako celok mi to prišlo dynamicky nevyrovnané, sú tu síce pekné scény, ktoré dýchajú napätím a hororovým mystériom, no žiaľ tu sú aj dlhé nezáživné pasáže, pri ktorých divákovi klipkajú oči. Koniec však našťastie v tomto smere mnohé zlepšil. Tak uvidíme ako druhá séria, možno bude lepšia ako táto prvá, šancu tomu dám. Priemer. 60/100

• 8.1.2019  12:31

Keď sa povie československý režisér, tak ako prvý sa mi vybaví meno Karel Kachyňa. A veru sa ani nečudujem. Ďalší výborný snímok, ktorý ma opäť dostal svojim typicky kachyňovským namiešaním láskavého humoru a smutných vecí, to bola paráda. Inak celkom by ma zaujímali ďalšie osudy oboch bratov, ako to vlastne s nimi dopadlo. Silný nadpriemer. 85/100

• 7.1.2019  08:23

Asylum je pekná ukážka toho, ako sa dá na tomto svete prežiť aj keď z niekoho lezú iba hovadiny. Navyše riadne strelené hovadiny. No a tie trikové efekty, pánečku. Zemanove filmy sú proti tomuto spred vyše pol storočia ako niečo z úplne iného a vyššieho galaktického levelu. Na hranici odpadu samozrejme, tá jedna hviezda dajme tomu za tú trápnosť a strašné herecké výkony, na ktorých sa dá pobaviť, ale to je len taká z núdze cnosť. 10/100

• 7.1.2019  08:21
    Mara (2018)

O spánkových démonoch a nočných morách už toho bolo natočeného požehnane, je ťažké prísť s niečím, čo by aspoň trocha zaujalo. No treba uznať, že v tomto prípade prišli autori aspoň s niečím zmysluplným, čo dávalo hlavu aj pätu. A nemyslím tým iba tú škvrnu v oku. Na druhú stranu ocenil by som lepšiu prácu s bubákom, aj keď pár scénok sa vydarilo. Lepší priemer. 65/100

• 6.1.2019  10:13

Vôbec nie až tak zlé ako som čakal. Aj dievčatám sa páčilo. Nie je tu síce nič, čo by prekvapilo, ale je tu pomerne dosť úsmevných situácií v príbehu, ktorý nenudil a rýchlo odsýpal. Tiež na popolušku sa dobre pozeralo, a to nielen na tom snowboarde. Lepší priemer. 65/100

• 6.1.2019  10:06
    Mary Reilly (1996)

Mary Reillyová dokázala vyťažiť maximum z vynikajúcej dobovej atmosféry a charizmatického výkonu hlavných postáv. Z môjho pohľadu ide o jeden zo snímkov, kde to John Malkovich roztočil v plnej paráde. Potešila aj na oko pekná výprava a celková ponurosť, ktorá dodala filmu slušný mysteriózny náboj. No obsahová stránka ma moc neoslovila - žiadna zápletka, ktorá by aspoň trocha dokázala upútať pozornosť. Tiež som čakal viac "hororovejších" situácií. Lepší priemer. 65/100

• 5.1.2019  08:44

Snímok síce zapadol presne do okruhu slušných športovo-motivačných snímkov, no v emotívnej rovine však ani nepriniesol so sebou nič nové, nič také čo by vyčnievalo nad ostatné. Príbeh samotný je ale zaujímavý a plný prekvapení. Možnosť sebarealizácie zdá sa nepozná hraníc, stačí obyčajná práčka a super bicykel je na svete... Dobre sa na to pozeralo. Slabší nadpriemer. 70/100

• 5.1.2019  08:40

Tak neviem no... pre mňa určite jeden z tých slabších Hitchcockov, čo sa príbehu aj atmosféry týka. Atmosféru, ktorú snímok dokázal resp. nedokázal navodiť, vôbec považujem za najväčší kameň úrazu - mdlé, bez napätia, pocitovo sterilné a dokonca ľahko predvídateľné. Veľkou záchranou tu je najmä Marlene Dietrich, ktorá tu hrala ako z veľkej knihy. A ten jej hlas... tak to bolo niečo teda. Priemer. 60/100

• 4.1.2019  21:35

Nápad celkom fajn, tak príjemne konzumný - vyhladzovačka v spojitosti s prehistorickými zvieratami ako i medzi sebou. No tie filmové efekty mohli byť minimálne o triedu lepšie a o hereckých výkonoch radšej pomlčať. Podpriemer. 40/100

• 4.1.2019  09:58
    Máš ji! (2018)

Nakoniec som sa zabavil viac ako som si na začiatku myslel. Je tu veľa humoru a scénok, pri ktorých vám nezmizne úsmev z tváre. Samozrejme dejová linka nie je žiadne terno a tiež sa tu nájdu hluché miesta, pri ktorých divák zazíva nudou, no nebolo to nič strašné. Navyše sa mi páčila pointa snímku. Slabší nadpriemer. 70/100

• 3.1.2019  09:05

Konečne po dlhom čase niečo od dánskeho nafúknutého kohúta, čo sa dá pozerať, aj keď je pravda že ma ten sekundový výňatok z Melanchólie (2011) vystrašil. Na druhú stranu klamal by som keby som tvrdil, že som ani v tomto prípade nemal pocit nabubrelého artu, ktorý nikam nevedie (čo sa ukázalo hlavne v závere), no postava Jacka bola sakra zaujímavá a excelentne zahraná, vrátane jeho myšlienok v náväznosti na jeho vražedné umelecké konanie, ktoré často vyznelo až bizarne humorne. Z tohto pohľadu mi to pripomenulo Trierov fantastický seriál Riged (1997), ktorý bol v mnohých ohľadoch podobný. Užil som si to, konečne, no uvidíme ako ďalej... Nadpriemer. 75/100

• 29.12.2018  15:31
    Paradox (2016)

Námet by bol celkom zaujímavý, len čo z toho keď tu amaterizmus prská na všetky strany - dejovo ploché, nezáživné a navyše korunované príšernými hereckými výkonmi. Škoda. 30/100

• 28.12.2018  11:08

Skvelo obsadený film ešte nemusí nutne znamenať aj kvalitu. Snáď najotravnejší vianočný film, s otravným hudobným podmazom a toľkým klišé, že som nevedel či skôr plakať, dvíhať obočie alebo od trápnosti zatvárať oči. Neviem čo si autori od tých príbehov sľubovali, tak to vyzerá keď niekto zoberie všetky možné klišé z vianočných a romantických filmov a pozliepa ich do jednej karikatúrne smiešnej koláže. Je tu snáď všetko cukríkové, nudné a patetické pozlátko, aké si len viete predstaviť - skrachovanec, pes, žienka čo nevie čo so životom, závisť, sebectvo, problémy s deťmi, problémy medzi manželmi, múdry deduško, falošný hosť pri štedrovečernej večeri, nehoda, ktorá všetkých zblíži, trápny tanček na záver... no proste sa mi zalepila huba že až až. Prázdne, zbytočné a hlavne pateticky trápne NIČ. Na hranici odpadu. 20/100

<< předchozí 1 2 3 4 34 68 101 134