misterz

okres Galanta
Vyznavač filmovej sauny. Kichisaburo Honami

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 91 121
    • 26.4.2018  08:39
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Výborný seriál o pátraní po vrahovi, ktorý traumatizoval celé mesto (veľmi dobre vykreslené) v podobe nezvyčajne brutálneho zabíjania mladých chlapcov (prostitútov). Je pravda, že nie každý diel ma zaujal rovnako, pričom od finálneho rozuzlenia som čakal trošku viac, no to samotné krimi pátranie a skladanie jednotlivých dielikov do výslednej skladačky bolo mimoriadne zaujímavé a bavilo ma po celý čas. A hlavne si dali autori záležať na výprave, ktorá sa odrazila na výbornej atmosfére, rovnako vydarenej a možno i ešte o čosi temnejšej ako bola napríklad v seriály Knick (2014), ktorý sa tiež odohráva v rovnakej dobe a v rovnakom meste (NY). Slušný nadpriemer. 80/100

• 26.4.2018  08:38

Ang Lee ma zvláštnu formu podania príbehu, ktorá mi niekedy sadne viac, inokedy zase menej. V tomto prípade to v tomto smere síce nebolo zlé, ale miestami sa mi nad niektorými situáciami nadvihlo obočie. Dosť veľa tu zohrali aj samotní herci, z ktorých ma ani jeden (vrátane toho hlavného - chlapca) výraznejšie nepresvedčil. Je to taká rozprávka pre dospelých, ktorá je zbytočne dlhá a s priemerne pútavou naráciou. Atmosféra príbehu mohla byť tiež lepšia. Na druhú stranu to bola aspoň vizuálna nádhera, a nemyslím tým len tie svetielka v mori. Neurazilo, ale ani moc nenadchlo, lepší priemer. 65/100

• 25.4.2018  08:20

Chápem že sa to ľudom páči, film má svoje kvality, ale pre mňa to bolo námetovo hrozne otravné. Na druhú stranu však nemôžem uprieť istú dávku prirodzenosti s akou sa príbeh medzi oboma mládencami odvíjal. Ale to ostatné okolo nich mi teda prišlo poriadne zvláštne. Neviem, asi nerozumiem tej zobrazenej talianskej kultúre v osemdesiatych rokoch. A čo sa týka tých všelijakých dejových odbočiek, často som nevedel kde je sever. To len niekto prišiel, potom odišiel, medzitým sa niečo popilo, k tomu pár otravných rečí o umení a politike a tak stále dokolečka dokola - hrozná nuda, ktorá sa chcela tváriť hrozne múdro. Pritom som si všimol niekoľko pochybení aj po tej "odbornej" stránke. Napríklad najväčšia bitka 1. sv. vojny určite nebola pri Piave. A podobných blábolov tu ešte bolo niekoľko. Veľmi slabý priemer. 50/100

• 25.4.2018  07:41
    Hostiles (2017)

Hostiles mi ponúkol všetko to, čo očakávam od moderného westernu a to úplne do bodky - peknú pointu s myšlienkovým presahom, vynikajúcu dramatizáciu okolo postáv a nekompromisnosť ich jednania, fantastické dobové reálie, drsnosť ľudí v tej dobe a v tom prostredí, peknú akciu (pričom jej nemusí byť veľa), pútavú atmosféru v ktorej sa miesia rôzne pocity... No skrátka ide o niečo fantastické - masterpiece. Dôstojný partner do zbierky k Brimstone (2016) a Godless (2017).

• 24.4.2018  08:42
    Antiporno (2016)

Šion Sono sa nezaprie - toto bolo totálne bizarné aj na Japonca. Našinec to asi moc nepoberie. Po pár minútach som mal chuť poslať film niekam do čerta a vymazať ho z pamäti ako keby sa nič nestalo (nekaziť si výborný dojem z tohto filmového mága a z jeho ďalších filmov). No ale nedalo mi to - veď tento režisér by predsa podľa predpokladu nenatočil niečo len tak, vždy má jeho film čo povedať, nech je akokoľvej absurdný. A nie je tomu inak ani v tomto prípade. Ide o akúsi fikciu v realite a realitu vo fikcii, pričom pomocou veľmi bizarnej formy tu Šion Sono rozoberá svoje obľúbené témy, ktoré sužujú moderné Japonsko (hlavne tých mladých) - sex, smrť a tradičné hodnoty (v rodine ako i v japonskej kultúre celkovo). Myšlienka v závere je veľmi pekná, tá cesta k nej je síce veľmi ťažká, no pre tých čo vydržia sa to určite vyplatí. Je zábavné sledovať ako niekto dokáže vážne témy a filozofovanie na tieto témy podať vo filme tak absurdným a bizarným spôsobom no pritom uchovať aj ich zmysel a význam. Slušný nadpriemer. 80/100

• 24.4.2018  07:28

Táto čudesná abstraktná love story s prvkami thrilleru ma teda vôbec nenadchla. Najväčší problém vidím v scenári, ktorý sa síce snažil niečo riešiť a v pár okamžikoch celý príbeh tých polobláznivých postavičiek v hoteli dostával aj zmysel, ale to bol len taký chvíľkový obrat k lepšiemu. Nepomohlo tomu ani to, že to bolo celé hrozne nudne podané, takže všetko to čo sa dialo okolo postáv som vnímal iba ako takú nezáživnú prkotinu. V tomto smere tu chýbalo niečo výraznejšie, čo by chytilo diváka za "gule". Skrátka Bono Vox sa asi zle vyspal keď písal túto vtákovinu. Na druhú stranu ale z toho Wim Wenders vyťažil čo sa dá - naozaj perfektne premakaná formálna stránka. Páčil sa mi najmä strih a samozrejme hudba. To stálo za to. Priemer. 60/100

• 23.4.2018  08:42
    Podstata strachu (TV seriál) (2008)

13 hororových poviedok, kde ma vyslovene nesklamala ani jedna, aj keď je pravda, že svojou kvalitou sa väčšinou líšia. Mňa najviac zajala hneď prvá poviedka (The Sacrifice), piata (Eater) a suverénne najlepšia bola tá posledná (The Circle), ktorá mi svojou atmosférou trochu pripomenula Darabontovu Hmlu (2007). Vlastne išlo o niečo podobné ako bol v deväťdesiatych rokoch seriál Krajné medze, len jednotlivé poviedky neoplývali takou hĺbkou myšlienky alebo ponaučením v závere, v tomto smere je tento projekt jednoduchší a povrchnejší. Vyslovene niečo na efekt, a ten sa podaril. Nadpriemer. 75/100

• 23.4.2018  07:26

Zrzavá veverka je o atmosfére, ktorú vie Julio Medem navodiť svojským spôsobom a ktorá ma vždy dostane, pričom ma vždy dokáže vtiahnuť aj do príbehu okolo postáv. Ten bol síce v tomto prípade jeden zo slabších než na aké som u tohto režiséra navyknutý, no i napriek tomu mám zo snímku dobrý dojem. Najmä vďaka tomu, že sa tu autor slušne vyhral s postavami a ich tajomnosť a nepredvídateľné chovanie ma bavili celý čas. Slabší nadpriemer. 70/100

• 22.4.2018  09:37

Vizuálna stránka bola naozaj krásna, aj keď farebne to bolo trochu prehnané. Jemné nedostatky vo výprave, hlavne pri stvárnení Mongolov, by sa tiež dali prepáčiť. Škoda, že samotný hrdinský príbeh nedýchal väčšou epikou, no na druhú stranu ani som sa nejak výrazne nenudil. Lepší priemer. 65/100

• 22.4.2018  09:35
    12 dní hrůzy (TV film) (2004)

Veľmi slabý žraločí film kde upúta jedine pekná kamera so slušnou výpravou a netradičné časové umiestnenie deja. Väčšinou sa točia žraločiny iba z modernej doby, toto je však svetlá výnimka, takže z tohto pohľadu ide aspoň o niečo originálne. Keby to malo trochu zaujímavejší dej, výraznejšie napätie a hlavne i nejaké dobré gore scény, tak mohlo ísť o filmovú lahôdku. Podpriemer. 40/100

• 22.4.2018  08:31

Príjemná a pohodlná jednohubka o tom, že niekedy sa dokážu veci otočiť k lepšiemu aj vtedy, keď my sami sme už stratili všetku nádej. Z tohto pohľadu ide o veľmi pozitívu záležitosť, na ktorú sa navyše aj dobre pozeralo. Pritom samotná dejová linka nepatrí k tým najzaujímavejším a dramaticky prepracovanejším, hoci pár perál múdrosti by sa tu rozhodne našlo. Nadpriemer. 75/100

• 22.4.2018  08:22

Od príbehu som čakal viac. Netvrdím, hlavná kostra dejovej linky obsahovala všetko čo by na túto tému mala mať, no tie jednotlivé dieliky boli lepené dohromady takým nezaujímavým spôsobom. Niečo v tomto zmysle sa prejavilo i na atmosfére snímku - výprava pekná, technicky a herecky dobre zvládnuté, no vo výsledku ma to nechalo pocitovo chladným. Lepší priemer. 65/100

• 20.4.2018  10:32
    Svědek (1981)

Na malom priestore veľké divadlo. Je úchvatné vidieť čo niekto dokáže s tak obmedzenými možnosťami. Ide o film v podstate vystavaný iba na dialógu, no nenudil som sa ani chvíľu. Do toho ako spestrenie krásna Romy Schneider, avšak na ktorej sa už zrkadlilo jej veľké trápenie z reálneho života. No nevadí, aj tak jej to pristalo. Nehrala tu síce veľa, no každá scéna s ňou mala svoj šarm. S rozuzlením som tiež veľmi spokojný. Slušný nadpriemer. 80/100

• 20.4.2018  08:43

A čo tu bolo vlastne mysteriózne? Film o dedkovi, ktorý si myslel, že sa všetko dá merať peniazmi. Netvrdím, mohlo ísť o zaujímavú záležitosť, pretože námet a formálna stránka (hlavne vizuál) neboli zlé. No ale tie dialógy a vývoj dejovej linky - cez to sa skrátka nedalo preniesť aj keby som veľmi chcel. Len máločo je tak mdlé, nevýrazné a nezáživne podané. Bez chuti a bez zápachu ako sa vraví. Snímok má ambície unudiť diváka svojou krásou. Slabší priemer. 55/100

• 20.4.2018  07:09

Film vyslovene ukotvený vo svojej dobe vzniku. A čím viac času uplynie od jeho výroby, tým je výsledný dojem horší a horší... Dejová linka je taká nemastná-neslaná, málo záživná, s minimom napätia a naivnou akciou. O horore v tomto prípade nemôže byť ani reči. Bubáci (ak to tak smiem nazvať) mi pripomínali nejakého nedorobeného robocopa kríženého s Číslom 5 žije (1986). Na druhú stranu ma oslovila vtedajšia predstava človeka o budúcnosti - naivné až to bolo zábavné. Našťastie o oživenie dejovej linky sa pár hlodmi postaral B. Campbell, takže som aspoň neupadol do kómy. Podpriemer. 35/100

• 19.4.2018  07:37
    Mistr (2012)

To najvhodnejšie slovné spojenie, ktoré ma napadlo pri sledovaní tohto filmu bolo - premárnená príležitosť. A kde je premárnená príležitosť, tak tichým krokom ako duch sa zakráda aj sebaľútosť. Presne taká mi pripadala hlavná postava. Inak nechápem, prečo toľko ľudí tvrdí, že River Phoenix bol lepší herec ako jeho brat Joaquin. Myslím, že ten sa mu minimálne vyrovná a možno aj v niečom prekoná. Tento snímok stiera akékoľvek pochybnosti o jeho hereckom majstrovstve. Krásny príklad toho, kde herec dokáže prispieť k utváraniu atmosféry. Tá bola po celý čas priam až hypnotická a s nádychom ťažko uchopiteľného magického kúzla. V niečom takomto je PTA majster. Nádherná zaležitosť, ktorá ak to dovolíte, tak vás celých pohltí. Silný nadpriemer. 85/100

• 19.4.2018  07:31
    Tanec s vlky (1990)

Kedysi hrozne dávno to na mňa urobilo veľký dojem. Po rokoch mám síce trochu slabší pocit, no na plný počet hviezd to stále stačí. Jeden z tých krajších romantických príbehov, nádherná oslava prírody, vzájomnej tolerancie a rešpektu jeden k druhému.

• 18.4.2018  07:04

Klasická "Neesonovka", ktorá síce moc nepoteší, ale ani neurazí. Čas tu zbehol ako voda, ani sa nenazdáte a je koniec. Škoda, že to mystérium okolo tajomnej ženy a celej tej hádanky, ktorú bolo treba rozlúsknuť, nebolo nastolené trochu zaujímavejším spôsobom. Po pár minútach to tak skĺzlo jedine do lacnej akcie a myšlienka na niečo hlbšie tak uletela komínom. Vidím tu premárnený potenciál. Priemer. 60/100

• 18.4.2018  06:55

Jeden z filmov, kde sa má možnosť divák zasmiať cez slzy. Vážne témy, no podané veľmi odľahčeným a zábavným spôsobom. Škoda toho záveru, prišlo mi to akoby to bolo celé nedoriešené a po dramatickej stránke dosť slabé. Tiež v určitých veciach v spojitosti s Vincentovým otcom by som mal pár výhrad (hlavne v závere, až moc romanticky naivné). Na slabší nadpriemer to ale stačí. 70/100

• 17.4.2018  08:37
    Nikdys nebyl (2017)

Čo chcel vlastne snímok povedať? To je mi veľkou záhadou a zrejme to už tak aj ostane... Jednoduchý námet, ktorý sa stal základným kameňom mnohých akčných filmov či thrillerov, podaný a režírovaný spôsobom s jasným úmyslom diváka k smrti otráviť. Už i tak dosť plochá a nevýrazná dejová linka je tu ešte zbytočne naťahovaná na Malickovský spôsob - niečo v štýle poďme sa hrať na umelca a dajme divákovi niečo artové. Nevadí, že pôjde o lacnú myšlienku, bez pointy a bez nejakej hĺbky a zmyslu dejovej linky. Hlavné budú tie nekonečne dlhé a zbytočné zábery na Phoenixa a jeho chrbát. No čo? ako? kde? a prečo? ostalo niekde za rohom. Jedinou záchranou pred odpadom je J. Phoenix, ktorý tu vážne nehral zle. To už radšej odporúčam Taken s Liamom Neesonom - je to aspoň akčnejšie a hlavne živšie, bez zbytočných akože artových, dlhých záberov a hrania si na Malicka. 30/100

• 17.4.2018  07:36
    Wildling (2018)

Ja tomu tú štvorku dám. Dejová linka síce mohla obsahovať viac zaujímavých scénok, viac gore, prípadne mohla v závere priniesť nejaké výraznejšie posolstvo, napríklad ešte väčším príklonom k eco hororovému subžánru, ale to hlavné o čo tu išlo tak toho sa tu divák dočká vrchovate. Naozaj vydarená atmosféra a najmä ultra krásne vizuálne snímanie, ktoré naplnilo všetky moje zmysly. To bola veľká nádhera, skrátka ide najmä o precízne odvedenú technickú stránku snímku. Hororovému fanúšikovi by niečo takéto nemalo uniknúť, ale myslím že na svoje si prídu aj ostatní. 70/100

• 16.4.2018  08:20
    Cestovatel (TV seriál) (2007)

Fantastický, výborný seriál, vôbec nechápem ako mohol tak dlho unikať mojej pozornosti, vzhľadom na môj obľúbený námet cestovania v čase s následným ovplyvnením prítomnosti. Je síce pravda, že jedna či dve časti boli menej zaujímavé ako tie ostatné, no to na tom nič nemení, že som si tento projekt vyslovene užíval. Veľká škoda, že sa k tomu nepridali ešte aspoň 1-2 série. Tohto sa je problém nabažiť, aspoň teda u mňa. K tomu treba samozrejme zarátať aj skvele hrajúceho K. McKidda. Kto má rád tohto herca tak si tu určite príde na svoje. Silný nadpriemer. 85/100

• 16.4.2018  07:14

Obsahová stránka filmu síce toho moc nerieši, vlastne tu nie je skoro žiaden príbeh ani zápletka (ak si odmyslíme tú krádež motora), no formálna stránka bola dokonalá - mohol som oči nechať na tej nádhere. Precízna a naturálne nasnímaná sondáž do obyčajného života obyčajných ľudí kdesi ďaleko na severe Ruska. Autencititu snímku vo veľkej miere zvyšuje aj účinkovanie nehercov. Na slabší nadpriemer to bohato stačí. 70/100

• 15.4.2018  07:46

Nebolo to až tak zlé, ako by sa snáď dalo čakať. Mám rád zaujímavé fantasy alebo scifi námety a to je rozhodne aj tento prípad - tajomná truhla, ktorá ponúkne výlet na druhý svet... no smrti sa ujsť nedá... Škoda, že tie efekty a vôbec celá vizuálna stránka nebola lepšie spracovaná, tiež by sa sem hodil ešte aspoň jeden nápad na oživenie dejovej linky. Ale inak moc nešomrem. Priemer. 60/100

• 15.4.2018  07:43

Neviem čo všetci frflú, moje baby doma sa mohli popučiť od smiechu, a ja s nimi. Snáď ide o jediný film, kde ma Ben Affleck dokázal zabávať po humornej stránke. Ale ani ostatní herci neboli zlí, najmä ten bradatý tatko rodiny bol perfektný. Slabší nadpriemer. 70/100

• 14.4.2018  11:35

Nemôžem si pomôcť, ale čakal som viac. Ústredná zápletka okolo páru má síce hlavu a pätu a páčila sa mi aj konštrukcia dejovej linky, no jej náplň ma trochu uspávala - hrozné mdlé a nevýrazné. Priemer. 60/100

• 14.4.2018  11:34

Celkový dojem je presne rovnaký ako bol v 1. časti, ktorá sa zaoberá JEJ pohľadom na partnerskú krízu. Jediné čo ma v oboch prípadoch výraznejšie zaujalo bola étericky krásna J. Chastain. Potešilo aj účinkovanie môjho obľúbeného herca C. Hindsa. Priemer. 60/100

• 13.4.2018  10:21
    Žert (1968)

Prišlo mi trochu zvláštne, že si ho tá ženská nepamätala, zase až tak dlhá doba neubehla. Ten jej ex s tým nemal problém a Ludvíka v pohode spoznal. Len to mi tu trocha vadilo. Inak ide o výbornú výpoveď jednej smutnej doby, kedy o osude človeka mohla rozhodnúť trebárs aj len jedna pohľadnica. Šialený čas, šialený človek. Najhoršie na tom je, že potom väčšina z nich spolu s ich potomkami štrngali na námestí akoby sa nechumelilo. No áno, prevrátiť kabát je tak ľahké, omnoho ťažšie je zachovať si čisté svedomie. Ale ani pomsta nič nerieši, ako koniec koncov ukázal aj tento snímok. Nadpriemer. 75/100

• 13.4.2018  10:19
    Vinyan (2008)

Hrozná, ale hrozná otrava. Jediné záchranné lanko bol Rufus Sewell, ktorého mám ako herca celkom rád. To sa tam tí dvaja len tak prechádzajú po džungli, prípadne sa váľajú, sexujú, sem-tam zaprší, sem-tam je horko, fňukajú, hádajú sa s podvodníkmi, jazdia loďkou.... no a pritom je celý čas jasné, že si syna nenájdu. Potom prídu decká s nafarbenými tvárami a snažia sa diváka akože šokovať, no poviem vám, videl som aj lepšie. Hlboký podpriemer. 30/100

• 12.4.2018  09:05
    Bazén (1969)

Alain Delon nikdy nepatril k mojim obľúbeným hercom, no po tomto snímku je možno čas na jeho prehodnotenie. Obsahová stránka je pomerne jednoduchá, vlastne celý príbeh sa odohrá v dome a pri bazéne, no to ako tu J. Deray dokázal narábať s atmosférou bolo úchvatné - pekne kontinuálna gradácia napätia a dusnoty medzi jednotlivými postavami, také niečo mám veľmi rád. K tomu treba prirátať jemný vánok ľahkého erotična, ktoré vyžarovalo z oboch žien a k spokojnosti už viac nebolo treba. Nadpriemer. 75/100

<< předchozí 1 2 3 4 31 61 91 121