misterz

okres Galanta
Vyznavač filmovej sauny. Kichisaburo Honami

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 75 100
    • 26.6.2017  07:20

Páčila sa mi hlavne atmosféra snímku, to je asi najväčší klad. Bola taká príjemne smutne potemnelá, po celý čas dokázala dávať divákovi jasne najavo, že ide o rozlúčku s Wolverinom. Výborne spracované boli aj akčné scény, žiadne maznanie sa, išlo sa hneď na vec a riadne natvrdo. V tomto smere určite palec hore. Dejová linka však mohla byť trocha zaujímavejšia a epickejšia. No nevadí, konzumne som sa zabavil až až, nuda tu rozhodne nehrozí. 80/100

• 25.6.2017  20:52

Väčšia vtákovina ako som si pôvodne na základe hodnotení myslel. Z tak silného a aktuálneho námetu čo sa týka internetového šikanovania, by lepší režisér vyťažil podstatne viac. Pôsobilo to na mňa hrozným, amatérskym dojmom. A herečkám by tiež nezaškodila nejaká tá večerná škola pre hercov, to čo predviedli teda nebola žiadna sláva. To si nikto nevšimol to neprirodzené správanie väčšiny postavičiek? Na druhú stranu uznávam, pár gore scén sa celkom vydarilo, no boli tam aj také, pri ktorých bolo hneď jasné, že film má k dispozícii úbohý rozpočet - rozmazané, nepekné tiene, tmavé filtre... Podpriemer. 40/100

• 25.6.2017  08:15
    War Machine (2017)

Nebolo to tak zlé, ako som na základe hodnotenia čakal, aj keď samozrejme nejde ani o nič svetoborného. Na oddych a relax ale celkom fajn snímok, príjemná a inteligentná satira na vojnu a všetko s ňou súvisiace. Brad Pitt si tu strihol svoj obvyklý štandard, no a Ben Kingsley... no čo k tomu dodať, čistá komédia. Bavil som sa celý čas, ani trocha nenudil a to aj napriek tomu, že to na môj vkus bolo trocha pridlhé. Lepší priemer. 65/100

• 24.6.2017  08:34

Rozhodne nemôžem snímku uprieť snaživosť. Technická stránka nebola vôbec zlá a v rámci svojho rozpočtu dosiahla vysokú úroveň. Oslovila ma hlavne kamera. Ani herci neboli najhorší a žienky tu boli mimoriadne pekné. No vzhľadom na výborný a mne veľmi sympatický námet som čakal niečo zmysluplnejšie a pointovo prepracovanejšie, hlavne ten záver sa mi zdal dosť odbitý, skrátka niečo tomu po obsahovej stránke ešte chýbalo. Bavilo, no nenadchlo. Lepší priemer. 65/100

• 24.6.2017  08:33

Clint Eastwood podobné výpravné veľkofilmy vie točiť, v tomto prípade však výsledok trocha zaostal za očakávaniami. Dramaticky opäť výborné, tiež nejaké emotívne vypätejšie scény by sa tam našli, príbeh mi tiež prišiel zaujímavý, avšak koncepcia výstavby dejovej linky mi prišla zbytočne chaotická a komplikovaná. Jednotlivé dieliky skladačky celého príbehu o šiestich vojakoch, ktorí vztýčili tú vlajku boli spájané dohromady cikcakovito, čo mne moc nevyhovuje. Preto len lepší priemer. Inak potešilo by, keby sa tam zmienili o tom, že Michal Strank sa narodil v Československu (Spiš) a že síce mal americké občianstvo (prostredníctvom naturalizácie jeho otca), no nemal o tom žiaden doklad. Škoda, že to tam nevypichli. Celkom zaujímavé by preto bolo vedieť na základe čoho ho vlastne povolali do armády. 65/100

• 23.6.2017  12:42

Nepopieram určitú magickú atmosféru, ktorá vyplynula hlavne z prostredia sídla a jeho okolia. No mám taký dojem, že práve kvôli tomu išlo po tejto stránke vyťažiť podstatne viac. Samotný príbeh má síce pár silnejších miest, ale celkovo ma moc nenadchol - často mdlé, aj keď myšlienka snímku bola pekná. Detskí herci však zahrali výborne. Priemer. 60/100

• 23.6.2017  08:34

Som prekvapený tak nízkym hodnotením. Ľudia, čo by ste ešte chceli? Aby tam herci nahí poletovali? Veď to bolo po dramatickej stránke luxusne spracované. Netvrdím, chybičky by sa našli a dejová linka tiež obsahuje zopár hluchých, menej záživných miest, no tento nedostatok z väčšej časti dorovnáva J. Nicholson, ktorý to tu teda rozbalil vo veľkom štýle. Podľa môjho názoru ide o jeho jednu z najvýraznejších a najlepšie zahraných postáv vôbec. To je skrátka o ňom a jeho hereckom majstrovstve. Staršiu verziu z r. 1946 som síce nevidel, no pochybujem že by to bolo nejak radikálne lepšie od tejto. Skrátka ďalší film s týmto hercom, kde ma svojou postavou dokonale pobavil. Slušný nadpriemer. 80/100

• 23.6.2017  06:54

Komédia, kde sa v podstate toho veľa neudeje, no dokáže nadchnúť. Hlavne svojou úžasnou retro atmosférou, slušným hereckým vyznením a vynikajúcim soundtrackom. V tomto je napríklad rozdiel medzi týmto snímkom a povedzme Projectom X, kde sa toho tiež veľa neudialo, len sa parilo, no vo výsledku to hrozne nudilo, pretože tu nebola žiadna pridaná hodnota. Toto však nie je tento prípad. Skrátka film treba brať tak, ako keby išlo len o predstavu, ako by mal vyzerať ideálny vysokoškolský víkend - baby, akcie, kamoši a super zábava. To všetko je tu ukázané v príjemnom retro kabátiku. A že príde pondelok? Koho to zaujíma, veď vyspať sa dá aj v posluchárni... Lepší priemer. 65/100

• 22.6.2017  08:27
    Claire Dolan (1998)

Patrím k ľuďom, ktorí v duchu hesla - z pekného no prázdneho taniera sa nenaješ - uprednostňujú skôr obsahovú stránku pred tou formálnou, ktorú berú len ako prostriedok na budovanie atmosféry (niekedy aj dejovej linky) a ako spôsob na predostretie filmového príbehu divákovi. No pritom príbeh samotný a jeho pointa sú základ. Tento film ako jeden z mála to trocha porušuje v tom smere, že som si tu užil viac tej formálnej stránky. Možno to bol režisérov zámer, neviem, no fungovalo to parádne. Všetko tu bolo tak elegantne ponuré a citovo chladné, až ma to celého pohltilo. Možno tu trocha zahrala svoju úlohu aj moja osobná skúsenosť, keďže približne v tom istom období ako sa točil film, som bol na tých istých miestach aj ja, takže som si skutočne tú atmosféru mohol ešte raz nostalgicky užiť plnými dúškami, a to prostredníctvom tohto filmu. Preto vlastne môžem z prvej alebo druhej ruky potvrdiť, že Kerrigan je veľký realista, pretože vtedajší život na Manhattane vystihol absolútne do bodky presne. Presne rovnako chladno, ponuro a pocitovo prázdno som to tam vtedy cítil aj ja. Čo sa týka hlavnej hrdinky - herecky výborne zahrané (dokonca mi tu ani moc nevadil Vincent D'Onofrio), no mohlo sa predsa len v určitých veciach ísť do väčšej hĺbky. Tiež niektoré okolnosti okolo toho "tajomného" dlhu mohli byť aspoň z časti objasnené. Viem, že to bol režisérov zámer, no ja som veľký zvedavec, chýbalo mi to tam. Nadpriemer. 75/100

• 22.6.2017  07:16
    Hallam Foe (2007)

So smrťou blízkeho človeka sa nedá nikdy stopercentne vyrovnať, môžeme sa len naučiť s tým žiť. A chudák chalan si našiel dosť čudný spôsob ako to docieliť - voyerizmus. Musím uznať, celkom som obdivoval jeho schopnosť loziť po rôznych strechách a dostať sa vždy tam kde potreboval, no nosná kostra dejovej linky ma nejak výraznejšie nenadchla - málo výrazné vyjadrenie problémov v náväznosti na jednanie postáv a v súvislosti s nimi malá dramatická hĺbka možných dôsledkov. Tiež na záver sa mohlo niečo lepšie a zaujímavejšie vymyslieť. No veľmi sa mi páčil soundtrack a to, ako to bolo po hereckej stránke zvládnuté. Lepší priemer. 65/100

• 21.6.2017  09:40

Ďalšia výborná Allenovka, ktorá vytrela zrak všetkým tým, ktorí tvrdia, že W. Allen na staré kolená už netočí tak dobré filmy ako za mlada. Prostredníctvom tohto snímku mi opäť raz dokázal, ako jednoducho, svojsky a i s humorom sa dá pretaviť nejaká všeobecne zaujímavá téma na filmové plátno tak, že nielenže si divák film konzumne užije, no ešte ho to to aj trocha prinúti nad snímkom popremýšľať. Jednoduché, ale účinné, také Allenovské... Musím uznať, že tu W. Allen vystihol ženskú psychiku úplne dokonale, skoro ako keby mu našepkával I. Bergman. Len ja by som to možno rozšíril nielen na ženy, ale aj na chlapov, proste na každú ľudskú bytosť. Človek je totižto večne nespokojný tvor. Keď je mu zima, chce teplo, keď je teplo tak zase chce zimu... a tak stále dokola. A to isté platí aj pre lásku a vzťahy všeobecne. Keď má žena dobrého a láskavého muža chce divocha a neistotu, keď má divocha tak chce zase radšej istotu a nejakého dobráka... Proste ide o bludný kruh večnej nespokojnosti, v ktorom sme ako ľudia nútení kráčať až do skonania sveta... Amen. Na hranici 4-5 hviezd. 89/100

• 21.6.2017  09:37
    Šeptej (1996)

Ťažko písať komentár k niečomu, čo nemá hlavu ani pätu a je tak zbytočné ako chcieť naučiť slona stepovať. Obsahovo tak nevýrazné a tak nudné, že som skoro od nudy zošedivel. Kľudne som si mohol doniesť pred telku vedro zemiakov a začať ich šúpať, určite by to bolo zmysluplnejšie. Postavy sa tam len tak bezprízorne mihali, šuchtali a medzi sebou jalovo plkotali. Sem-tam sa tam mihol nejaký postarší škaredý homosexuálny úchylák s pokazenými zubami a to by asi čo sa týka pútavosti bolo všetko. Vďaka aspoň naznačenému milostnému trojuholníku dávam tomuto "veľdielu" slabučký podpriemer, ale aj to som musel zažmúriť obe oči. Proste nezáživná zbytočnosť. 30/100

• 20.6.2017  09:24

V rámci subžánru revenge filmov určite nejde o nič prevratné, no N. Cage má aspoň tú vlastnosť, že ma vie vždy upútať čo sa týka jeho hereckého prejavu (aj keď uznávam, nie každému výraz zmoknutého psíka vyhovuje)... Samotný film, podobne ako aj u iných filmoch rovnakého razenia, je plný dobrých a zlých ľudí, z ktorých v tomto prípade ma bavili hlavne tí zlí - niečo tak nesympatické a ľudsky humusné (vrátane tej nechutnej matky násilníkov) som už dávno nevidel. To sa vážne podarilo. No čo sa týka tých dobrých, tak vlastne okrem N. Cagea boli všetci nevýrazní a šediví, nebavil ma ani jeden. Vlastne pri filme som celú dobu čakal, kedy sa v scéne vyskytne niekto z tých humusákov alebo hlavná postava detektíva. To ostatné okolo nich a vyšetrovania tej udalosti dosť nudilo. Čo sa týka príbehu má svoje silné aj slabé stránky. Slabá je tá, že ničím neprekvapil (výsledok bol jasný už od začiatku), no potešil ma koniec, pričom nevadilo ani to, že bol predvídateľný. Tak by to malo vyzerať. Pokiaľ spravodlivosť a ochranu jednotlivcovi neposkytne štát, je potom výsostné právo jednotlivca, aby si zjednal nápravu sám. Lepší priemer. 65/100

• 20.6.2017  08:11

No pozrime sa, vskutku celkom príjemné prekvapenie. Zaujímavý scifi námet ohľadom smrti, umierania, zmrazovania a ľudského klonovania, ktorý však toho veľa povie aj o samotnom živote a láske, pričom predostrie i návod, ako by sa malo žiť, aby sa človek cítil aspoň trocha šťastný. Je plný myšlienok hodných premýšľania a niekoľkých naozaj výborných úvah o smrti a umieraní. Po dramatickej stránke by som síce išiel hlbšie a niektoré veci ešte podrobnejšie rozobral, prípadne na oživenie deja ešte niečo pridal, ale inak vcelku veľká spokojnosť. Nadpriemer. 75/100

• 19.6.2017  09:32

Námetom a predmetom záujmu je to typický W. Allen - s ľahkosťou a humorom sebe vlastným tu rozoberá svoj pohľad na otázky ako sú napr. problémy v rodine, vzťahy, nevera, adopcia.... A hlavne sa tu venuje jednej pozitívnej myšlienke a síce, že pre nikoho nie je neskoro, aby začal nový život. Stačí podať pomocnú ruku. Na druhú stranu mi tu ale moc nesadli tie divadelné intermezzá a výstupy, myslím, že by sa to bez tých šašov v maskách kľudne obišlo, ušetrený čas by som radšej investoval do ďalšieho nápadu alebo niektoré myšlienky by som rozobral hlbšie. Lepší priemer. 65/100

• 19.6.2017  06:28
    John Wick 2 (2017)

Tak neviem. Väčšine užívateľov sa dvojka páčila viac ako jednotka, no ja radšej zostanem pri tej jednotke. Nie je tu síce nejaký extrémne veľký kvalitatívny rozdiel čo sa réžie, vizuálnej stránky alebo akčných scén týka, no nemalo to ten drive a charizmu jednotky. V jednotke sa mi John Wick zdal ultimatívnejší a drsnejší, viac ma ako postava bavil. Na druhú stranu to ale trocha dorovnáva brutalita niektorých akčných scén, ktorých je v jednotke pomenej. Slabší nadpriemer. 70/100

• 19.6.2017  06:27
    Do noci (1985)

Netvrdím, niečo sa tu podarilo, hlavne v spojitosti s Goldblumom a komickým využitím jeho postavy. Ale to je asi tak všetko, čo môže tento snímok ponúknuť. Aj toho humoru by som privítal viac. Celkovo ide len o tuctovú krimi komédiu, ktorá aj keď je celá ponorená do príjemnej osemdesiatkovej atmosféry, svojim nezáživným, nudným príbehom dokáže riadne potrápiť divácku pozornosť... Na priemer to nestačí. 45/100

• 18.6.2017  20:45
    Kouzlo (1978)

Po pár minútach som si myslel, že to bude katastrofa, no nakoniec to nebolo až tak zlé. Veľkým plusom je nesporne herecké majstrovstvo A. Hopkinsa, ktorý to tu rozbalil naozaj vo veľkom štýle. Ani námet nebol zlý, no pomalé a nezáživné zoznamovanie sa s postavou Corkyho bolo v prvej polovici snímku dosť útrpné. Tiež ma neoslovila výstavba príbehu, aj keď nosná kostra dejovej linky bola dobrá. Druhá polovica a hlavne koniec snímku už konečne ponúkli slušný psychothriller. Síce ani náhodou neišlo o horor tak ako sľubuje žánrová nálepka (až na jednu scénu so zrkadlom, ktorá bola mierne mrazivá), no Corkyho plné odhalenie po psychickej stránke prinieslo svoje ovocie. Škoda tej prvej polovice. Lepší priemer. 65/100

• 18.6.2017  08:13
    Cyberbully (TV film) (2015)

Minimalistické, jednoduché, ale funkčné... Snímok krásne vystihuje kybernetické nebezpečenstvá našej modernej doby, aj s ich možnými dôsledkami. A Masie Williams? Jedným slovom fantastická, nie darmo práve táto herečka patrí v seriály Hry o tróny k mojim najobľúbenejším. Slušný nadpriemer. 80/100

• 17.6.2017  22:54

Mám taký pocit, že tomuto snímku výrazne pomohol dobrý casting. Všetci herci zahrali výborne a zapasovali sem ako riť na šerbeľ. Len mňa, narozdiel od ostatných, viac očarila tá dievčinka, u ktorej som sa nevedel nabažiť jej verbálneho prejavu. Ale inak ide len o jednoduchú exkurziu a prehliadku problémov a duševných stavov psychicky chorého človeka, ktorého predčasne prepustia z liečebne a on navyše k tomu aj prestane brať tabletky. Nič hlbšie v tom už nie je a načrtnuté problémy sa už ďalej nijako valne neriešia. Lepší priemer. 65/100

• 17.6.2017  08:14
    Pátá vlna (2016)

Miestami to bolo tak trápne, až som odvracal zrak. Viem, že niečo podobné je u teen filmov normálne, no v tomto prípade toho bolo už moc. Na druhú stranu tu ale hrala Ch. G. Moretz, tak tie dve hviezdičky z čisto z prízemných dôvodov jej rád venujem. Len dúfam, že rýchlo podrastie, aby už konečne mohla dať podobným teen kravinám definitívne zbohom, pretože je ju v niečom takomto škoda. 30/100

• 16.6.2017  06:43

Myslím, že som to už kedysi dávno videl, no nepamätám si to. A tak to pravdepodobne bude aj teraz, do týždňa aj zabudnem, že som videl nejakého T. Hilla. Jeho filmy mi nikdy ktovieako nevoňali, aj keď je pravda, že v tomto snímku je ešte pomerne znesiteľný, pravdepodobne preto, že tu nemal toho svojho parťáka B. Spencera (jeden z tej trojice však jeho úlohu trocha zastúpil). Štipka humoru sa tu nájde, niektoré scénky pobavili (hlavne tá, keď prišli všetci spolu prvý krát do saloonu), ale nešlo o nič prevratné. To isté sa dá povedať i o samotnom príbehu - mal síce hlavu aj pätu, no ničím neprekvapil a miestami aj trošku nudil. Napriek tomu si však myslím, že ide o jeden z najlepších filmov kde hrá T. Hill. Lepší priemer. 65/100

• 16.6.2017  06:42

Príbeh chudáka Meertsiho síce patrí k tým jednoduchším, no o to viac ma zahrial pri srdci. Nezištná pomoc blížnemu hoc i neznámemu človeku ma vždy dokáže optimisticky naladiť. Do toho typicky dychberúca a uzimená severská príroda plná ťažko pracujúcich, no zato o to viac sympatických ľudí. K výbornému filmovému zážitku viac nie je treba. 80/100

• 15.6.2017  11:25

Emotívne zdrvujúce, srdce trhajúce... To najlepšie, čo bolo na túto smutnú tému natočené. Realistický, priam až dokumentárny pohľad na život dvojice sužovanej touto hroznou psychickou chorobou. A to pekne postupne, z výšin entuziazmu a vrcholu šťastia, až na samé dno... do pekla, z ktorého už niet návratu. Tiež pohľad na život všetkých ľudí bezprostredne okolo tohto strašného trápenia, ktorého drvivá ruka dopadne nemilosrdne na každého, kto s ním príde do styku. Hrozne smutné, baladické a vyšperkované geniálnou muzikou, ktorá celú tú tragiku pekne podčiarkla. Hrozne, ale hrozne smutné...

• 15.6.2017  09:27
    Tichý hlas (1998)

Vyzerá to tak, že som tento film vnímal inak ako väčšina užívateľov, ktorí na tento film nešetria chválou, čo sa samozrejme odzrkadlilo aj na pomerne vysokom hodnotení. Mňa však snímok až tak neoslnil. Nenašiel som na ňom ani jednu vec, ktorá by ma aspoň málinko nadpriemerne zaujala. Bolo to šedivé a nevýrazné presne ako tá utiahnutá postavička vo filme. Žiadna dráma, žiadne emócie, žiadna romantika, no a o komédii už vonkoncom nemôže byť ani reči. Teda možno až na tú matku hlavnej hrdinky, ktorej neobyčajne odporné chovanie miestami schádzalo až do zvláštnej komédie, pravda. Avšak väčšinou ma to iritovalo. Ani ďalšie postavy ma nenadchli, možno len s výnimkou štramáckeho, brčkavého Jima Broadbenta, no po pár minútach všeobecnej nezáživnosti mi zovšednela aj tá. Jediné čo tu trocha vyčnieva je hudobná zložka, ktorá bola vynikajúca. A práve tá v mojich očiach ťahá snímok aspoň do toho slabučkého priemeru. 50/100

• 15.6.2017  07:27
    Veteráni (2009)

O tom, že niekedy si môžu vzájomne pomôcť aj dvaja úplne odlišní ľudia, vekovo aj povahovo. Život tak nečakane môže dostať nový rozmer a svieži pohľad na svet... Ďalšia výborná severská záležitosť, kde sa veľmi príjemným spôsobom mieša komédia s drámou. Chvíľu sa človek smeje, chvíľu je vážny a tak to ide až do konca. Pocitmi teda tento film rozhodne nešetrí, čoho žiarivým príkladom je aj nádherne hrejivý koniec. Silný nadpriemer. 85/100

• 14.6.2017  08:34

Útrpné, útrpné, útrpné... to som zase raz šliapol vedľa. Tento film je hlavne pre vytrvalcov, pretože si vyžaduje hodne trpezlivosti. Tá je našťastie odmenená samotným koncom, ktorý divákovi ponúkne aspoň peknú myšlienku a metaforu ohľadom života samotného, no cesta k tomu je hrozne bolestivá... Jedným slovom ubíjajúca a z uší vytekajúca nuda v každom ohľade, ktorá je ešte k tomu znásobená prílišnou strohosťou postáv a ich jednotlivých činností. Chápem autorku, že chcela vtedajší život konečnej fázy klasicizmu zachytiť čo najvernejšie, no určite sa to dalo docieliť aj inteligentnejším a zaujímavejším spôsobom. Nebol som spokojný ani s výpravou, podľa mňa bola dosť nedbalo odbitá. Mám na mysli hlavne kulisy a zariadenie domu, kde niektoré jeho časti pripomínali síce biedermeier, no niečo z toho by sa hodilo skôr do secesie (koniec 19. st.). O myšlienkach a životných názoroch toho básnika radšej pomlčím, aj keď s niečím sa dalo súhlasiť. No našli sa tam aj také veci, ktoré ma skôr rozosmiali ako potešili, skrátka ani obsah (až na záver) nebol nič moc. Tento pokus o iróniu mi preto moc nesadol. Podpriemer. 40/100

• 14.6.2017  06:59

Veľmi príjemne strávený filmový čas, relax a pohoda. Prostredníctvom tohto filmu je krásne vidno, ako sa zmýšľanie ľudí a vlastne celá naša spoločnosť za tie roky zmenila... Oldřich Nový bol proste pán. K tomu ešte niekoľko užitočných životných múdrostí vypovedaných láskavo a príjemne staromilsky platných dodnes, očarujúco krásna Nataša Gollová a všadeprítomný humor. Čo viac si môže divák priať? Silný nadpriemer. 85/100

• 13.6.2017  07:45
    Zaslaná pošta (TV film) (2010)

Svet Terryho Pratchetta veľmi dobre prevedený na filmové plátno... Úžasná atmosféra Zemeplochy, veľa zaujímavých postavičiek, humorné situácie, vážnejšie momenty, strelené momenty, radosť tu strieda smútok v rýchlom slede a tomu všetkému kraľujú vynikajúce herecké výkony všetkých hlavných postáv... Príbeh je síce dlhý a skladá sa z dvoch častí, no nenudil som sa ani chvíľu. Inak, niet nad starú dobrú poštu, dostať list obyčajným spôsobom je určite milšie ako nejakým semaforom... Slušný nadpriemer. 80/100

• 13.6.2017  06:40
    Colossal (2016)

Tak tešil som sa tešil, no výsledok trocha zaostal za mojimi očakávaniami. A to mám celkom rád Anne Hathaway a oslovil ma aj tento pomerne originálny, nápaditý námet. Chcelo to však iného režiséra a celý príbeh trošku inak poňať. Netvrdím, pár lepších momentov sa tu nájde, no je ich málo, väčšinu času dejová linka spadá do miernej nudy a všeobecnej ležérnosti a to aj čo sa týka dôležitých situácií. Na druhú stranu ale vizuálne efekty neboli zlé a kamera s muzikou tiež ušli. Priemer. 60/100

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 75 100