misterz

Vyznavač filmovej sauny. Kichisaburo Honami

<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126
    • 20.7.2018  08:35
    Prostě sexy (2002)

Niektoré filmy by skrátka chlap asi nemal vidieť - totálne trápne v každom ohľade, ponižujúce pre obe pohlavia, nudné, nezáživné, nevtipné, neromantické, povrchné, infantilné a hlavne zbytočné. Odpad som nedal iba z prízemných dôvodov - že sa na Ch. Applegate celkom dobre pozeralo. 10/100

• 20.7.2018  08:26
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Prvá séria bola vynikajúca, seriál si ma dokázal získať už od prvého momentu - ťaživé, smutné, apokalypticky zaujímavé a miestami napínavé. Nožík sa mi vo vrecku otváral skoro stále. Hrôza pomyslieť kam až môže zájsť náboženský fanatizmus. Treba vziať ale v úvahu, že ono to vlastne nebolo vôbec až tak prehnané, v budúcnosti by taký model ľudskej spoločnosti mohol veru kľudne vzniknúť. Druhá séria po obsahovej stránke už nebola tak dobrá (príliš rozťahaný dej), tiež sa prikláňam k názoru, že tie flashbacky do minulosti jednotlivých postáv boli zaujímavejšie ako hlavná os príbehu, avšak tento nedostatok aspoň čiastočne vyvažuje precízne odvedená technická stránka a forma seriálu, ktorá v druhej sérii má jednoznačne väčšiu kvalitu. Nadpriemer. 75/100

• 19.7.2018  06:59
    Ghostland (2018)

Priznám sa, chvíľu mi to prišlo ako zbytočne zmätočné, ale na konci to do seba krásne zapadlo. I tak si však myslím, že to v tomto smere bolo trochu ťarbavé. Tiež by som privítal viac napínavých a krvavejších scénok. Na druhú stranu ale záporáci boli fantastickí. Lepší priemer. 65/100

• 18.7.2018  07:12
    Kincsem (2017)

Je jasné, prečo do hlavnej úlohy dali autori takého sympaťáka. Keby vybrali herca čo sa približuje predlohe, tak by sa asi nedostavil taký úspech, minimálne u ženského obecenstva... samozrejme, herec bol skvelý a sršala z neho veľká charizma. Ale ani ostatní herci nezaostali, každý jeden dokázal svojej postave vdýchnuť to svoje čaro a vystihnúť jej osobitý charakter. Celkovo som veľmi prekvapený technickou úrovňou snímku, ako už niekto povedal, je to taký malý Hollywood, na peniazoch sa veru rozhodne nešetrilo, čo sa prejavilo najmä na krásnej výprave, ktorej dojem ešte znásobila výborná kamera. Samotná dejová linka bola tiež zaujímavá, aj keď v niektorých miestach trochu strácala tempo. Na druhú stranu dostihové preteky boli síce výborne urobené a športovo napínavé, no bolo ich málo, to je asi taký jediný subjektívny nedostatok. Čo sa týka koňa - tak to už niekedy býva, že prekvapí práve ten, ktorý na začiatku nevzbudzuje veľké nádeje. V tomto prípade to bola kobylka Kincsem. Pekný príbeh, ktorý potešil aj z tej romantickej stránky, silný nadpriemer. 85/100

• 17.7.2018  07:25
    Listopad (2017)

Formálna stránka je bezpochyby dokonalá a určite i umelecky hodnotná - krásna kamera, hudba, výprava... ešte aj herci (typovo) sem zapasovali. To všetko dokázalo navodiť slušnú, rozprávkovo temnú atmosféru, dokonca miestami aj uhrančivú (napr. ten tanec na snehu). No ale ten dej... hrozná otrava, zbytočný chaos a príšerná nuda. Netvrdím, nejaká symbolika v náväznosti na staré pohanské rituály a náboženstvo tu určite je, no nemal som silu ju hľadať. Tak ma to otrávilo, že to vo mne zabilo aj väčšinu z toho dobrého čo sa formálnej stránky týka. Podpriemer. 40/100

• 16.7.2018  08:00
    Alpy (2011)

Narozdiel od iných Lanthimosových filmov ťažšie uchopiteľný snímok, neviem... tú jeho hlavnú pointu som moc nepobral, alebo mi len prišla až príliš absurdná na to, aby sa ma to nejak výraznejšie dotklo. To vynahrádzanie mŕtvych...no, riadne strelené a koniec sa dal tiež čakať. Ale svoje svetlé momenty to má a páčila sa mi nosná myšlienka filmu. Priemer. 60/100

• 15.7.2018  10:06
    Tajemství zahrady (TV film) (2011)

Nemôžem si pomôcť, akonáhle sa do príbehu zamontuje čas tak som namäkko. A to platí aj pre romantiku. Navyše sa v tomto prípade podarilo motív skákania v čase celkom zaujímavo zakomponovať do hlavného príbehu, takže v závere to celé malo aj príjemné romantické vyznenie. Slabší nadpriemer. 70/100

• 14.7.2018  08:40

To najlepšie v tomto diely bol humor a bonmoty H. Poirota. Krimi zápletka išla tento raz trochu mimo mňa, navyše rozuzlenie sa dalo tušiť už pomerne skoro. Jedna z najslabších častí, v druhej sérii určite. Priemer. 60/100

• 13.7.2018  06:46

Dejová linka o Šípkovej Ruženke a celej tej kliatbe ma síce moc nenadchla, ale aspoň bolo cítiť, že sa autori scenára snažili s príbehom ako i s postavami vyhrať. No to najlepšie na filme je ale postupné budovanie zvláštnej, hororovo-rozprávkovej atmosféry, a to je niečo na čo si potrpím. Navyše niektoré momenty, hlavne tie s tými figurínami, aj príjemne zamrazili. Možno trocha na škodu je, že sa hororovo viac nepritvrdilo, stačilo ešte pridať pár ľakačiek alebo mrazivejších scén. Na nadpriemer to preto nevidím, ale veľa tomu nechýbalo. Ťažké rozhodovanie. 69/100

• 12.7.2018  07:01

Ako celok ma to síce nenadchlo tak ako napr. Ľadovo ostrí alebo Benga v záloze s Willom Ferrellom v hlavnej úlohe, no hlášok a rôznych bláznivých scén hraničiacich až s absurdným humorom tu bolo i tak dosť. Príjemná a nenáročná zábava, ktorá ma ani chvíľu nenudila. Lepší priemer. 65/100

• 11.7.2018  07:07

Tak to bola ale mrcha ženská, takú mať za chrbtom tak veru nemusím čakať na starobu... Vynikajúca krimi dráma vo veľmi príjemnom, klasickom starom vydaní - zaujímavý príbeh s dôrazom na jednotlivé postavy, skvelé herectvo, výborná réžia... Robert Hosseinovi padla rola ako uliata, možno ešte viac ako v Angelike. Nadpriemer. 75/100

• 10.7.2018  09:13

Chápem, že snímok hororových fanúšikov a fajnšmekrov moc nenadchol, čakali niečo v štýle Nezvratný osud no žiaľ nedočkali sa. Po hororovej stránke je to naozaj veľmi slabé, vlastne pochybujem aj či sa to dá považovať za horor. Mordovačky na spôsob streľby alebo zlomenia krku, kde tá najbrutálnejšia scéna je ceruzka v oku hororovo moc nenadchnú. No na druhú stranu ma oslovil samotný príbeh, nápad, mysteriózny základ a postupná gradácia napätia. Nemal som sa čas nudiť, takže lepší priemer je ozaj zaslúžený. 65/100

• 10.7.2018  07:17
    (M)učedník (2016)

Pekný príklad ako môže náboženský fanatizmus skomplikovať život všetkým okolo, avšak mnohé momenty mi neprišli celkom reálne - pomerne neprirodzené vyznenie. Ale herci zahrali veľmi slušne a presvedčivo, hlavne chalan v hlavnej úlohe. Priemer. 60/100

• 9.7.2018  07:38
    K zázraku (2012)

Zbytočný a kolosálne nudný l'artpourl'artizmus. Ja skrátka Malickovi nerozumiem a ani nikdy rozumieť nebudem. Art pre art, umenie pre umenie, všetko ostatné nulové a pocitovo prázdne, takmer dve hodiny ťažkého utrpenia. Odpad nedávam iba z prízemných dôvodov - lebo Malick. 10/100

• 9.7.2018  06:29

Spojenie Dakoty Fanning s autizmom ide vážne dohromady, bola skvelá. Samotný príbeh ma síce moc neoslovil, no na druhú stranu ani nenudil. Tiež bolo sympatické, že obsahoval zopár emotívne silnejších scén, takže ma nenechal pocitovo chladným. Inak tá klingončina znela fakt zaujímavo, je super že sa tak vie niekto porozprávať. Slabší nadpriemer. 70/100

• 8.7.2018  08:21

Konečne som asi tomu dôchodcovskému humoru prišiel na chuť. Niektoré momenty celkom pobavili a ako celok ma to ani chvíľu nenudilo. Lepší priemer. 65/100

• 8.7.2018  08:20
    Gólová výměna (TV film) (1999)

Aj na rodinný film pomerne tupé a trápne. Ale ten kto má rád Olsenky tak nech sa páči, bude nadšený... Podpriemer. 40/100

• 7.7.2018  08:11
    Indigenous (2014)

Väčšinu času hrozná otrava a veľká hororová sterilita, avšak aspoň koniec sa v tomto smere trocha vydaril. Slušné hororové momenty boli napríklad v tej jaskyni, kde atmosféra celkom potešila. Mám rád podobné atmosférické záležitosti, na The Descent (2005) to síce nemalo a bolo to len krátko, ale aspoň tu bolo niečo čo nadchlo. A tiež ma celkom zaujali masky. Na priemer je však toho ešte stále málo. 45/100

• 7.7.2018  08:10

Netvrdím, krimi zápletka bola celkom zaujímavá, no v tomto prípade je divák ukrátený o prekvapivé odhalenie páchateľa. Toto je jedna z mála častí, kde je to jasné už dlho dopredu. Lepší priemer. 65/100

• 6.7.2018  08:07

Will Ferrell to jednoducho vie. Je to majster sveta v absurdnom, drsnom humore, ktorý prezentoval aj napríklad v Ľadovo ostrí (2007). V tomto prípade to síce nebola až tak absurdne strelená paródia, no ani v tomto smere si tu divák nepríde skrátka. Toľko šplechov a uletených scén sa vidí iba málokde. Treba tomu dať len šancu a nebrať celý projekt moc vážne. Je to úlet a šialenosť, to treba mať na zreteli a užívať si túto bláznivinu podobne ako si ju užívali samotní herci. Zároveň si zaraďujem jednu scénu medzi svoje naj epic: keď boli The Rock s Jacksonom na tej streche a skočili... to sa len tak nevidí. Bavil som sa kráľovsky. Silný nadpriemer. 85/100

• 6.7.2018  07:04

Na tomto filme oceňujem hlavne pomerne originálny prístup a prínos k náboženskej tématike a náboženským filmom vôbec. Páčila sa mi aj lyrika snímku a herecké výkony, najmä Rooney Mara bola skvelá. Ale príbeh samotný... čo ja viem, pomerne nezáživné, vrátane mnohých dialógov medzi postavami. Lepší priemer. 65/100

• 6.7.2018  06:56

Vynikajúca metalová muzika, to je to hlavné, pre čo sa oplatí tento snímok pustiť. Ani herci neboli najhorší. No ale ten dej... hrozná zlátanina o akomsi nesympatickom tlsťochovi, čo stále chodil v červenej teplákovej súprave asi rýchlosťou 2 metre za hodinu, s ktorým si nevedel nikto rady a ani ho nevedel nikto nájsť. Zjavil sa s tým svojim šuchtavým krokom vždy keď potreboval a každého zložil. No neviem... nebavilo. Až na ten koniec - aspoň priemerné home invasion. 50/100

• 5.7.2018  08:02

Nudné a nekonečné debaty o tom, aby režisér vystrihol jednu scénu z filmu a aby sa Bruce Willis oholil. Nič nehovoriace a zbytočné. Film ťaží iba z výborného hereckého obsadenia, nič viac dobré tu nie je. Podpriemer. 40/100

• 4.7.2018  06:39

Vôbec nechápem, ako niekto môže dobrovoľne narukovať do armády niekoľko tisíc kilometrov od domova a myslieť si, že bráni svoju vlasť. To nepochopím. A ešte sa tým aj chváliť a byť na to hrdý - tomu poviem vypatlanosť. Niekto predsa nemusí stáť o hodnoty, ktoré ponúkam a môže mať iné... A potom sa taký chudák čuduje, ak náhodou dostane na prdel a že to jeho psychika nezvládne a on zmagorí. Odhliadnuc už od aj tak pre mňa nesympatického námetu, svoje kvality ale tento snímok má. Minimálne je v mnohých smeroch poučný a dramatické scény sú pekne nasnímané. Slabší priemer. 55/100

• 4.7.2018  06:37
    71 (2014)

Pomerne intenzívny zážitok, stále sa tu niečo dialo, riešilo, utekalo a bojovalo o život. K tomu špióni, dvojitý agenti... Škoda, že to bolo miestami zbytočne zmätočné. No i tak, veľká spokojnosť. Nadpriemer. 75/100

• 3.7.2018  08:37
    Horalka (1960)

Vrchárka v sebe skrýva určité čaro, aj keď príbeh sám o sebe nie je bohvieako chytľavý. Ale istými aspektmi dokáže upútať. Napríklad tým kontrastom, kde aj keď na pozadí všetkých udalostí okolo postavičiek šumí vojna, ľudí akoby sa ani tak netýkala, až na ten problém s nedostatkom jedla. Len tak si tu sedia, debatujú a často sa i dobre zabávajú, akoby všetky tie hrôzy ani neexistovali. A potom príde tvrdý koniec, v ktorom všetky tie pozitívne pocity razom, skoro až šokovou terapiou, sú vystriedané tými negatívnejšími. Z tohto pohľadu si film a vlastne aj celá filmová predloha zaslúžia obdiv a uznanie. No a v neposlednom rade tu hrá prekrásna S. Loren, ktorej aj keď sa jej ústa nezastavili, tak jej to veľmi pristalo. Nadpriemer. 75/100

• 3.7.2018  08:35

Mám rád tento hororový námet - skupinka ľudí, uzavretý priestor, niet úniku, nikto nevie čo sa deje a k tomu nejakí bubáci. To je takmer vždy základ pre slušnú atmosféru. Škoda, že to v týchto smeroch nebolo prepracovanejšie. Tiež veľmi uškodila predvídateľnosť deja, akonáhle vstúpili do toho bunkru a našli tam tých mŕtvych bolo všetko jasné. Navyše niečo podobné som nedávno videl v inom hororovom snímku. Slabší priemer. 55/100

• 2.7.2018  12:00
    10 Years (2011)

Celkom pohodová nostalgická záležitosť... čas už nevráti nikto späť. Šťastie, že väčšine z tej partie ich plány vyšli a v konečnom dôsledku si celkom príjemne vyrazili. Príbeh samotný ma síce nenadchol, aj keď podobné stretávanie po rokoch mám veľmi rád, no snímok dýchal akousi zvláštnou atmosférou, ktorá mala svoje čaro. Lepší priemer. 65/100

• 1.7.2018  08:52

Tak myslel som si, že ma to bude viac baviť. Športové životopisné drámy mám celkom rád. No dostal som len akýsi slabý vývar od všetkého čo som očakával - slabá réžia, nevýrazní herci, nezáživné dramatické spracovanie, žiaden humor... Proste bolo to sivé ako myška. Zostal akurát len ten feminizmus, ale aj ten len vo veľmi trápnej a klišé rovine. Podpriemer. 40/100

• 1.7.2018  08:50

Nápad s kopírovaním vesmíru celkom zaujímavý, no ale dejová linka samotná.... hrozná ale hrozná nuda. Až do takej miery, že tá všeobecná nezáživnosť prechádzala do otravnosti. Herci tiež za veľa nestáli - toporné až strach. Hviezda jedine za vizuálnu stránku. 20/100

<< předchozí 1 2 3 4 32 64 95 126