Podfukářky (2019)

Rebel Wilson je vážne taký rebel. Hlavne vďaka nej sa táto komédia dokázala premeniť na funkčnú zábavu plnú gagov a rôznych šplechov. Záver dokonca prekvapil aj príjemným twistom - vôbec som to nečakal, že sa veci tak vyvinú. Nejde síce o nič svetoborné, no príbeh nenudí a hlavne zabaví. Páčilo sa aj dievčatám. Lepší priemer. 65/100

Světlo mého života (2019)

Chápem čo chcel týmto Casey Affleck povedať a chválim mu aj jeho nezávislý spôsob natočenia - takéto civilné vyznenia tejto téme pristanú najviac. Áno, rodičovská láska nepozná hraníc, s tým súhlasím. Avšak na to, že sa tu v podstate nič neudialo - divák len sleduje sústavné ponevieranie sa po lesoch, poliach a záhradách, ktoré je popretkávané banálnymi rečami v podstate o ničom - tu je veľmi pomalé tempo. A to len všeobecnú nudu ešte viac umocnilo. Keby to malo aspoň nejakú lepšiu pointu, alebo aspoň pár náznakov akčnosti, nápadov na obohatenie deja a rýchlejšieho tempa, aby si človek viečkami nezlomil lícnu kosť. Ten jeden útek cez okno a potom finálna bitka sa mi zdalo veľmi málo. Ani nejaký výraznejší konflikt s dcérou tu nebol, čo by som samozrejme očakával. Na druhú stranu technická stránka bola vynikajúca. Slabší priemer. 55/100

Malé nehody (2014)

Malé mestečká kdesi v zapadákove sú naozaj taký svet sám pre seba. Čo oceňujem v prvom rade, tak vynikajúco rozobraté charaktery jednotlivých postavičiek a ich vzájomných vzťahov. Potešila ma aj atmosféra - dusivá, ťaživá a tak zvláštne melancholicko-clivá. Niečo pre introvertov. Tí ostatní čo ja viem, asi z nej moc nadšení nebudú. Záver ma však nemilo prekvapil, takže hviezda dole. Skončilo to tak nemastne-neslane a práve v tom najlepšom. Čiže v snímku sa dozvieme o príčinách udalostí a jednotlivých charakteroch, ale ohľadom dôsledkov konania postáv už divák nedostane žiadnu odpoveď. Škoda. Ale aj tak slušný nadpriemer. 80/100

Aladin (2019)

Na moje veľké prekvapenie to nebolo až tak zlé, aj keď miestami to vyspevovanie mi liezlo na nervy, no aspoň neiritovalo. Po vizuálnej stránke taká pastelková nádhera, ktorá by sa nestratila ani v Bollywoode, až sa čudujem, že ide o čisto americký snímok. Sympatickí herci, milá opička a vyžarovanie pozitívnej nálady. Škoda toho záporáka, mohol byť lepšie urobený, po vizuálnej aj obsahovej stránke. Lepší priemer. 65/100

Maturita duchů (2012)

Dlho som to odkladal, ale nebol dôvod. Celkom príjemná komédia, na ktorú sa dobre pozerá. Samozrejme, nie je to žiadne zábavné terno, ale postavičky tu boli sympatické a celý príbeh dával hlavu i pätu, pričom nenudil. Slabší nadpriemer. 70/100

Neklidná mysl (2015)

Ploché až strach, žiadna hĺbka hlavnej myšlienky a dramatické spracovanie veľmi slabé. Väčšinou sa to po obsahovej stránke scvrklo na recitovanie básničiek a na veľa prazvláštnych kecov, ktoré mi hlava nepobrala. No skrátka nuda preveliká. K tomu ešte treba pripočítať Luke Kirbyho, ktorého herecký výkon ma miestami teda dosť iritoval. Tak sa snažil, až všetko skazil. Podpriemer 40/100

Dumbo (2019)

Nechápem tú vlnu nevôle. Burtonovi sa opäť raz podarilo navodiť jedinečnú atmosféru, ktorá sa síce v plnej miere nepretavila do jeho typicky temného sveta, no na druhú stranu zase získala na postavách a v narábaní s ich charaktermi. Tých dobrých si hneď zamilujete, zlých až k smrti nenávidíte. Navyše jednotlivé situácie s Dumbom dýchali akousi zvláštnou a čistou esenciou rôznorodých príjemných pocitov. Tiež jednotlivé emočné vlny sa tu pekne striedajú - raz sa smejete, hneď zato je vám zase clivo a tak dokola. Výsledkom je opäť jedinečný prírastok do rodiny Burtonovských filmov. Aj dievčatám sa páčilo. Silný nadpriemer. 85/100

Zelená zóna (2010)

Po všetkých stránkach šedivé a priemerné. To zase niekto objavil Ameriku a natočí film o známych veciach. A potom sa kde kto čuduje, že to nudí. Navyše dejová linka je často len chaos, trasie sa tu obraz a akčné scény sú väčšinou neprehľadné alebo nie je nič vidno. Čo sa týka obsahu, iba nudné pátranie po zápisníku a po pravde, ktorá je zjavná už od začiatku. Plus sem tam trochu politiky a CIA s Pentagonom. Nič pre mňa. Fakt neviem prečo je tento snímok považovaný za také terno. Na záver jeden môj subjektívny pocit - Matt Damon mi pripadal ako teeneger navlieknutý do uniformy. Podľa môjho názoru vojnové filmy nie sú pre neho. Veľmi slabý priemer. 50/100

Newness (2017)

Romanca, ktorá zohľadňuje moderný trend randenia a nadväzovania známostí - zoznamovacie apky, ktoré slúžia na vybúrenie hormónov a prevetranie trenírok. Z tohto pohľadu určite zaujímavá záležitosť... smutné, no tak to žiaľ funguje. Dnes už duchovno a spriaznenosť dvoch ľudí tak neletí ako tomu bolo kedysi. Čo sa týka samotného príbehu, zaujal ma najmä ten chalan. Všetko čo robil a čo si myslel sa mi zdalo omnoho prirodzenejšie a sympatickejšie ako u tej dievčinky. Tá mi pripadala len ako taká nevycválaná čúza (ale veľmi pekná čúza). A záver? Čo ja viem, musela to byť fakt láska, ja by som konal inak. Slabší nadpriemer. 70/100

Kód neznámý (2000)

Dávam tri hviezdy, ale priznám sa, svoju úlohu tu hrajú aj prízemné dôvody. Pre mňa jednoznačne najslabší film od Hanekeho. Jednotlivé príbehy mohli byť zaujímavé, ale buď sa nerozvinuli, alebo sa rozvinuli do niečoho, čo išlo mimo mňa, prípadne do nejakého klišé . A niektoré mi už nedali zmysel vôbec. O nejakom spojení do jednotného významu tiež nemôže byť ani reči, takže sa ani nedá povedať, že by išlo o skladačku. Jediná scéna, ktorá ma trochu viac upútala je z toho metra, čo mi vnuklo myšlienku Hanekeho ako vizionára. No áno, takých nepríjemných stretnutí je v dnešnej dobe viac, a budú narastať. V každom prípade nepríjemná situácia pre ženu. Celkovo však jedna veľká banalita šmrncnutá nudou a hrozným strihom. Veľmi slabý priemer. 50/100