Godzilla II Král monster (2019)

O chlp lepšie ako jednotka, tu bolo aspoň viac akcie a vizuálnych efektov. Obsahová stránka ale žiadna sláva - akýsi čudný a hlavne nefunkčný zlepenec Danikena a starovekej mytológie, ktorý je vhodným kandidátom na natočenie nejakého konšpiračného dielu v rámci Votrelcov dávnoveku na History channel. Nebavilo. Oči však mali na čo pozerať. Priemer. 60/100

Živí a mrtví (2016) (seriál)

Tak toto bolo pomerne veľké sklamanie, vzhľadom na hodnotenie, žáner a najmä námet. Čakal som niečo podstatne pútavejšie. Technická stránka nebola zlá - nádherné exteriéry, pekná výprava, chytľavá hudba, slušní herci... Problém vidím skôr v obsahovej stránke, ktorej tempo nebolo uspôsobené dôležitým a zaujímavým miestam v scenári, ktorých tu zase až toľko nebolo. Takže sa dejová linka často vliekla, nudila a atmosféra strácala na sile. A aj keď mám veľmi rád filmy kde sa prelínajú a ovplyvňujú dve časové roviny, tak v tomto prípade sa ten nápad autorom akosi nepodaril. V závere z toho vznikol taký mišmaš, že sa ani nedivím, že seriál ďalej nepokračoval. Podľa mňa sa v tom tak nelogicky zamotali, že východisko z toho bordelu nebolo na dohľad. Záver bol vôbec tým najväčším sklamaním. Slabší priemer. 55/100

Colette: Příběh vášně (2018)

Rozhodne tento životopisný príbeh nespĺňa sľub zjavný z nadpisu - Príbeh vášne. Mne to prišlo ploché, banálne a veľmi slabo dramaticky spracované. Tým samozrejme netvrdím, že by príbeh o Colette nemal čo divákovi povedať, to určite nie. Viedla skutočne zaujímavý život, len to bolo slabšie podané. Za zmienku však stojí herecká stránka, ktorá je naozaj luxusná. S Dominicom Westom som nedávno videl Bedárov, a tu sa tiež prekonával. Jemu takéto dobové záležitosti veľmi pasujú. Kamera aj výprava boli tiež pekné. Priemer. 60/100

The Devil's Hand (2014)

Námet sestier, ktoré sa narodili v rovnaký deň a ktoré začnú záhadne pred dovŕšením dospelosti umierať bol celkom fajn. Osobne by sa mi tam síce hodilo iné obdobie ako súčasnosť, povedzme napríklad 17. storočie, ale to je len môj názor. Aj tak z toho mohla z toho byť atmosferická bomba, no vďaka podpriemernej réžii to skončilo kdesi v hlbokom podpriemere - nudné, predvídateľné a bez hororovej šťavy. Taký horor pre začiatočníkov, ale obávam sa, že by nudil aj tých. 40/100

Jana Eyrová (1996)

Verzia z r. 2011 ma potešila viac - po hereckej stránke i svojou výpravou. No v týchto smeroch to ani tu nebolo najhoršie. Charlotte Gainsbourg má svoju charizmu, ktorú vie aj predávať. John Wood však za ňou trochu zaostával. Celkovo však celkom spokojnosť, slabší nadpriemer. 70/100

Slečna Marplová - Zapomenutá vražda (2006) (epizoda)

Slečna Marplová, čo sa charizmy týka, sa síce s H. Poirotom nemôže porovnávať, no v tomto prípade divák dostane veľmi zaujímavý príbeh s výbornou a zamotanou krimi zápletkou, kde páchateľ je nejasný v podstate až do samotného konca. Tiež sa mi páčilo to finálne spoločné posedenie všetkých zúčastnených a odhalenie páchateľa. Také niečo môžem aj pri H. Poirotovi. Nadpriemer. 75/100

Půlnoční slunce (2016) (seriál)

Miestami až zbytočne prepletený krimi príbeh s momentálne veľmi exponovanou nosnou témou. A keďže som jej už prejedený, tak som sa dosť často nudil. Navyše ani po pocitovej stránke ma to nejak zvlášť nezasiahlo. Priemer. 60/100

John Wick 3 (2019)

Čistokrvná akčná zábava. Za poslednú dobu tu neprišlo z tohto súdka nič také, čo by ma dokázalo až takto pobaviť. Žiadne prestoje, len akcia a nasraný John Wick, ktorý to tu rúbe na všetky strany. Pre mňa osobne najlepšia časť. Som zvedavý čo autori vymyslia nabudúce, záver bol z tohto pohľadu šikovne vymyslený, takže tu máme opäť ďalšie možnosti krvavej akčnej pomsty. Silný nadpriemer. 85/100

Husí kůže 2: Ukradený Halloween (2018)

Hororová komédia vyslovene iba pre mladšie ročníky, tak do 14 rokov. Tí starší si to odtrpia. Mrzí ma hlavne, že tu nebol využitý komediálny talent Johna Blacka. Tiež jednotlivé scénky so strašidlami či Slappym mi po všetkých stránkach prišli až príliš banálne a bez šťavy. Ani sa človek nevystraší a ani sa nejak extrémne nezabaví. Na druhú stranu aspoň že tých miest vyslovene nudných je tu málo. Ale prvá časť bola podstatne lepšia. Slabší priemer. 55/100

Zraněná srdce (2019)

Zápletka bola tak banálna, že už banálnejšia ani nemohla byť. Žena sa zamiluje do svojho "nepriateľa" a prehodnotí svoj postoj a názor.... bla... bla...bla... Keby to aspoň bolo rozvinuté do nejakého pútavejšieho deja, lenže ani to nehrozí. Jediné čo tento film drží nad vodou je luxusné herecké obsadenie a pekná kamera s výpravou. Podpriemer. 40/100

Ovládací panel
51. nej uživatel Slovensko