Pokušení (2009)

Vôbec mi to neprišlo ako Egoyanovo dielo. Chýbal tu jeho zvyčajný nadhľad a atmosféra, ktorú obyčajne dokáže navodiť. Skôr by som povedal, že ide o taký bežný thriller na jedno použitie v rámci piatkového upršaného večera na Markíze alebo na JOJ. Väčšinu času sa tu nič nedeje, film zaujme iba výborným hereckým obsadením a s pár odvážnejšími scénami (ale žiadne terno). A mysteriózne? To musí byť asi nejaký preklep. Podpriemer. 40/100

Neprůstřelný plán (2003)

Ten fígeľ, ako napáliť ešte väčšieho zlodeja ako som ja sám, bol celkom fajn. A potešilo aj účinkovanie Davida Sucheta, ktorý ukázal, že mu ani záporná rola nie je cudzia, aj keď zase na druhú stranu v postave Hercula Poirota ho mám predsa len najradšej. No ale tá nosná kostra krimi príbehu... nič moc, poväčšine iba nudné plánovanie. Slabší priemer. 55/100

Záhada Silver Lake (2018)

Keby to len nebolo také uťahané, chcelo to trocha zhustenejší dej. Ale malo to zaujímavú atmosféru - akýsi mix pocty k film-noir žánru s Hitchcockovským poňatím kriminálneho príbehu. A k tomu trocha toho Lyncha ako zmieňujú niektoré komentáre. To odkrývanie jednotlivých vrstiev príbehu bolo celkom zaujímavé, to treba uznať. Fakt škoda, že v dôsledku toľkej vaty som si tie dôležité scény nedokázal tak vychutnať ako by bolo treba. Umelecký dojem však tiež nebol najhorší. Ťažké rozhodovanie, niečo medzi 3-4 hviezdami. 65/100

Trauma (2017)

Za dlhý čas jeden z najlepších exploitation snímkov. Keď to zoberiem z pohľadu gore, tak som síce už videl aj väčšie brutality, ale ako celok vyznieva film neuveriteľne nechutne a nepríjemne. Nepozerá sa na to ľahko, násilné scény boli veľmi dobre urobené, to treba uznať. Tiež na nič sa tu nečaká, štartuje sa hneď od začiatku s malou, ale o to viac príjemnou, prestávkou s lesbickým sexom (aj tu si toho Rojas dovolil celkom dosť). Myslím, že režiséra čaká skvelá budúcnosť, talent určite má. Slušný nadpriemer. 80/100

Všem klukům, které jsem milovala (2018)

Na základe hodnotenia a oslavných komentárov som teda čakal niečo podstatne lepšie, no ale nemôžu byť zase u Netflixu každý deň Vianoce. Námet a nápad s lístočkami bol síce šikovný, no jeho rozvinutie do príbehu išlo akosi mimo mňa - príliš okaté, infantilne-romantické, predvídateľné a často nezáživné. Na druhú stranu páčili sa mi aspoň postavičky, teda okrem toho ich tatka, ten mi pripadal ako taký strelený tajtrlík. Veľmi slabý priemer. 50/100

Katie se loučí (2016)

Zatiaľ životný výkon Olivie Cooke - snímok sa oplatí pozrieť už len kvôli nej. Neskutočne milá, príjemná a krásna... každá scéna s ňou bola úplne iný level ako scény bez nej (našťastie tých bolo veľmi málo). Šikovne natočená indie dráma o tom, že najviac bolí bodnutie do chrbta od tých, od ktorých to najmenej čakáte. No je dôležité nevzdávať sa a bojovať ďalej, veď ktohovie čo nám život prinesie. Inak čo sa týka toho jej modlenia v posteli, som na vážkach, či by bol jej otec na ňu hrdý, no na druhú stranu aj napriek tomu privyrábaniu si, na mňa dokázala postava Katie pôsobiť neuveriteľne krehko, jemno a so srdcom na dlani (aj keď mi miestami jej naivita liezla na nervy). A to sa cení. Slušný nadpriemer. 80/100

Pride (2014)

Netradičné spojenie dvoch klubov, no ktoré prinieslo svoje ovocie. Minimálne vo význame všeobecnej tolerancie a ľudskosti. Veď nie je dôležité kto odkiaľ pochádza, či je biely alebo čierny alebo má rád makové alebo orechové, dôležitejšie je to, čo nosí v sebe a čo dáva ostatným. Námet síce nie je jeden z mojich najobľúbenejších, no i tak ma film dokázal pohladiť na duši. Príjemné, pozitívne, miestami úsmevné a hlavne veľmi ľudské. Slušný nadpriemer. 80/100

Cesta válečníka (2018)

V prvom rade musím povedať, že titulky k tomuto filmu nestoja ani za fajku močky. Keď som si hneď na začiatku prečítal, že sa dej odohráva v deviatom storočí, tak sa mi pretočili panenky a pomyslel som si, že no ty ale musíš mať v tom neskutočný bordel pán titulkár. Čo sa týka samotného prekladu, tiež žiadna sláva, je tu veľa príkladov, kde vety boli preložené zle a čo horšie, prekladom nadobudli úplne iný význam ako sa v originále myslelo. Pritom angličtina bola jasná a krásne sa jej rozumelo. Čo sa týka obsahu, tu sa je škoda k niečomu vyjadrovať. Možno tak k neskutočne sprznenej historickej postave dedka Karola Veľkého, ktorý tu bol stvárnený ako neskutočný, odpudivý ľudský odpad. Duel barbarstva a kresťanstva mi prišiel až moc čiernobiely a vyhranený, čo veľmi skoro začalo nudiť. Jediné čo ma ako-tak potešilo bola slušná výprava, pekná kamera a miestami aj muzika. Veľmi slabý priemer. 50/100

Come Live with Me (1941)

Roztomilo naivný a úsmevný príbeh s koncom, ktorý zahreje pri srdci. Mám veľmi rád takýto typ staromilských romantických komédií. J. Stewartovi niečo takéto ide veľmi dobre, narozdiel od takého C. Granta. Nadpriemer. 75/100

El bar (2017)

To najlepšie na filme bolo, že to malo zaujímavý nápad a myšlienku. A tiež samozrejme neskutočne krásnu herečku v hlavnej úlohe. A keď sa namazala tým olejom.... skoro mi hrklo :). Samozrejme, pointa bola priehľadná ako sklo, veľmi skoro divák odhalí čo je vo veci, no na druhú stranu to aspoň bavilo. Stále sa tu niečo deje, stále tu niečo tí nešťastníci riešia. Aj blázon bol fajn (v každom takomto vyhladzovacom snímku na princípe Kocky musí aspoň jeden byť), aj keď ku koncu už začal preháňať. Celkovo mám z filmu ale výborný dojem. Nadpriemer. 75/100