Mělas to vědět (2020) (seriál)

Vážne zaujímavý miniseriál, hoci na tie najvyššie méty určite nemá. No dokázal celý čas držať v napätí a úspešne miasť ohľadom hlavného vinníka. Moje podozrenie neustále oscilovalo od jedného podozrivého k druhému, hoci niekde v podvedomí vo mne driemala neradostná pravda. Slušný nadpriemer. 80/100

Follow Me (2020)

Konečne som sa dostal ku správnemu snímku - Follow me. Tento námet mám veľmi rád - skupinka ľudí a pred nimi úlohy, ktoré treba plniť, aby sa zachránili. Neskôr však z toho vznikol akýsi krimi mišmaš. Ja som skôr za jednoduchosť a osvedčenú schému na báze nejakého psycho týpka. Záver ale celkom prekvapil. Ale keď si to tak človek spätne prehrá, aj tak príde na to, že to bola len taká nelogická konina. No v tom prvom momente fajn. Privítal by som však drsnejšie gore. Priemer. 60/100

Džentlemanská dohoda (1947)

Nadčasový film, ktorý úspešne reflektuje aj dnešné spoločenské problémy, ktoré sa v podstate za tie roky vôbec nezmenili, ba skôr naopak. Nenávisť je nenávisť, a bude to horšie. A úplne najhoršie je, keď sa pritom zabúda na zdravý sedliacky rozum, človek tak stráca možnosť sám posúdiť, kto je priateľom, kto sa tak len tvári a kto je nepriateľ. Na druhú stranu snímok disponuje pomerne veľkou naivitou, čo dosť uberá na kvalite a obsahovej hodnote. Podnet na zamyslenie tu ale je. Lepší priemer. 65/100

Hříšní lidé města Oss (2011)

Jediné čo ma na tomto snímku oslovilo bol rozprávačský štýl, ktorý mi trochu evokoval ritchiovské filmy. A samozrejme herci, ktorí sa fakt že snažili. Len čo z toho, keď dejová linka nebavila. Priemer. 60/100

Král Petr I. (2018)

Dejová linka, hoci sa snažila držať historickej línie, ma moc neoslovila. No prekvapili ma bojové scény, ktoré boli vzhľadom na nižší rozpočet fakt že luxusné. Priemer. 60/100

Po strništi bos (2017)

Neviem čo na tomto niekomu vadí. Mňa to celkom oslovilo. Dejová linka mi pripomenula niektoré britské filmy s vojnovou tématikou bombardovania ostrova. A úkrytom detí do relatívneho bezpečia dedín. Miesila sa tu melancholicky pekná atmosféra s reáliami dobového dedinského života. A do toho chlapecké huncútstva, ktoré vykúzlia úsmev na tvári. Záver potom ponúkol peknú myšlienku. Spokojnosť. Slušný nadpriemer. 80/100

Šachový princ (2019)

Filmov so šachom je ozaj málo a keďže ho mám veľmi rád, tak som po Šachovom princovi skočil ako bezdomovec po pečenom údenom kolene a fľaške čuča. A dostal som vlastne to, čo som aj čakal - nič extra, ani nič pamätného. Dejová linka si celý čas ide podľa osvedčenej šablóny. Sympatické bolo aspoň to, že záver sa snažil prísť s návalom emócií. Aj keď to bolo ako keby išiel človek zabíjať muchy stokilovým kladivom. A toho šachu tiež mohlo byť viac. Slabší priemer. 55/100

Bezva ženská na krku (2016)

Bolo to milé a miestami aj zábavné. Na pohodičku a relax pri kávičke ako stvorené. Samozrejme, nemôžete čakať žiadne komediálne a romantické terno, no aspoň na ten dobrý pocit to stačí. Lepší priemer. 65/100

Děvjataja (2019)

Áno, pripomínalo to trocha Sherlocka Holmesa, aj keď ten príbeh a krimi vyšetrovanie nebolo tak zaujímavé. No snímok sa pýši prenádhernou dobovou atmosférou a výbornou kamerou zameranou na detaily. Aj výprava bola pekná. Spokojnosť. Nadpriemer. 75/100

Jak sbalit milionáře (2019)

Pokiaľ nejaká usilovná gazdinká hľadá film, ktorý sa dá pozrieť pri žehlení a vysávaní, a pritom o nič neprísť, tak toto je správna voľba. Ale pozor, hrozí zrazenie sa s planétou gýču. Na hranici odpadu. 30/100