Jak sbalit milionáře (2019)

Pokiaľ nejaká usilovná gazdinká hľadá film, ktorý sa dá pozrieť pri žehlení a vysávaní, a pritom o nič neprísť, tak toto je správna voľba. Ale pozor, hrozí zrazenie sa s planétou gýču. Na hranici odpadu. 30/100

Sezn@mka (2016)

Taký film ku škriabaniu zemiakov a k čisteniu vodovodného odtoku. Dohromady sa tam nič nedeje, no tie dialógy občas pobavia, najmä keď zatvoríte oči. Tá obsahová prostota skrátka dokáže pobaviť. Podpriemer. 40/100

La Révolte des innocents (2018) (TV film)

Smutné, to rozhodne áno. emotívnu stránku tiež umocňuje fakt, že dejová linka bola na základe skutočnej udalosti. No to filmové spracovanie nebolo bohviečo. Jednoducho, zaujímavý príbeh, no vsunutý do hallmarkovského kabáta - sterilná a nudná réžia. Lepší priemer.

Chvilky (2018)

Pomerne depresívne. Tie jednotlivé situácie ohľadom hlavnej hrdinky-trpiteľky boli celkom zaujímavé. Miestami som ale mal pocit, ako keby neboli prirodzené, tak umelo hrané. Občas som sa tiež pozastavil nad jednaním Anežky, najmä v súvislosti s jej chorou matkou - dosť nelogické jednanie. To mi však aspoň potvrdilo tú umelinu. Avšak ako celok to svoj efekt malo, pričom sa na to nepozeralo ľahko - slušne vybudovaná atmosféra. V porovnaní s tým čo sa tu točí je to určite nadpriemer. 70/100

Dámský gambit (2020) (seriál)

Je len veľmi málo miniserálov, ktoré by mi tak ulahodili po filmovej a aj obsahovej stránke. Mám rád šach, a tu je ho naozaj požehnane. A naviac niektoré partie boli riadne napínavé. Čo sa týka hlavnej herečky, tak nemohli vybrať lepšie. Navyše každá jedna časť má čo ponúknuť, a to od nesmelých začiatkov kdesi v sirotinci v sklepe, až po majstrovstvá sveta. Nádherné a inšpirujúce.... A aj ten prvok užívania liekov sem do dejovej linky zapasoval. Tiež sa tu nájde zopár dramaticky silných a emotívnych momentov. Môžem len chváliť a chváliť....

Barbaři (2020) (seriál)

Netflix opäť raz pozitívne prekvapil zaujímavým historickým seriálom. Najviac bavila samozrejme dejová linka vnútorne rozpolteného Arminia, len škoda, že sa tu nešlo do jeho trpkého konca. Ale chápem, jednalo sa len o tú bitku. Nuž, nič nie je horšie ako spupnosť a absencia zdravého sedliackeho rozumu. A to neplatí iba vo vojenskej stratégii. Silný nadpriemer. 85/100

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (2018)

Áno, iba o kúsok lepšie ako najlepšia "troškovina". Zaujímavá ženská postava, ktorá sa tu ale nedokázala zužitkovať. Občas niektoré scénky pobavili, no to je asi tak všetko. Do 15 minút po pozretí film vyfučí z hlavy. Na hranici odpadu. 30/100

Dva nestačí (2017)

Na prvý pohľad možno obyčajný romantický film, no nie je tomu tak. Po prvé nekončí štandardne rovnako ako väčšina romantických filmov a po druhé má pridanú hodnotu. Myšlienku, ktorá vychádza zo života a možno aj z reálnych skúseností mnohých ľudí. Proste mať iba jedného partnera na celý život a "neochutnať" niekoho iného nefunguje. A skúšať tým zachrániť vzťah je už neskoro. Manželstvo je pre pripravených, tí dvaja neboli. Slabší nadpriemer. 70/100

Zemřít šťastný (2018)

Nádherne podaná dráma o umieraní, dokonca miestami aj vtipná a zábavná. To odľahčenie sem veľmi zapasovalo, aj keď mám podozrenie, že bez Briana Coxa by to nebolo možné. Bol skrátka jedinečný. Záver možno pre niekoho trošku prvoplánový, no hodil sa sem ako riť na šerbeľ. Také príjemné pohladenie na duši, to nie je zlé. Nadpriemer. 75/100

Vánoční kronika: druhá část (2020)

Podstatne horšie ako jednotka. krásna ukážka toho, ako pri pokračovaní niečoho dobrého dôjdu nápady. Ani ten humor už tak nebavil. Ale vizuálna stránka bola pekná, to sa musí nechať. Pre menšie deti tak stále výborný vianočný film. Priemer. 60/100