Sváteční rande (2020)

Štandardná romantická komédia, aj keď s pomerne originálnym nápadom. Romantické prvky však prebrali snáď skoro všetky slaďučké klišé aké si len viete predstaviť. Vrátane vyvrcholenia, zápletky a rozuzlenia. Nič prevratné, no pozerať sa na to dá, a miestami bola aj sranda (napríklad scénka s laxatívom). Najlepšie pozerať s pubertálnymi dcérami. Priemer. 60/100

La La Land (2016)

Tak neviem, ja sa asi cez tú nechuť k muzikálom nedostanem nikdy. Ale aj napriek tomu uznávam, že tento mal niečo do seba. Ale najviac až na konci, keď to po emocionálnej stránke všetko zapadlo do seba, myslím tie predstavy, že čo by bolo keby... To bolo pekne urobené. Priemer. 60/100

Automata (2014)

Ani nie som prekvapený. Antonio Banderas je síce herecká superstar, no veľa jeho filmov nestojí ani za myší prd. V tomto prípade sa dá oceniť iba ak tá zaujímavá dystopická post apo atmosféra, ktorá sa v druhej polovici zmenila na celkom zaujímavý obraz v štýle Mad Max. No ale príbeh a vôbec, to celé moralizovanie.... no čo k tomu dodať? Hrozná zlátanina, ba priam až skoro výsmech všetkému a všetkým. Keby sa to aspoň nebralo tak vážne. Ani vlastne človek poriadne nevie o čom to bolo - stále sa riešil len druhý protokol a potom sa naháňalo v púšti. Medzi tým sa narodilo baby a pár robotov dostalo guľku do hlavy alebo do kolena. Inak duchovne prázdne ako egyptská sýpka v čase toho najhoršieho sedemročného hladomoru. Na hranici odpadu. 30/100

Ďábel (2020)

S gotikou to síce nemá nič spoločné, to asi napísal niekto, kto je bol ako sa vraví "pod vplyvom" niečoho, no aj tak rozhodne tento film stojí za pozretie. Ide tu najmä o to čarokrásne, ba priam až rozprávkové rozprávanie, ktoré pekne kontrastuje s ponurosťou a tragikou celého príbehu. Tiež tu divák nájde vykreslené tie najslizkejšie ľudské charaktery, aké si len človek dokáže predstaviť. Hlavne ten farár v podaní Patizóna bol parádny, hnus až kdesi v žalúdku sa pritom zahniezdil. Patizón opäť raz dokázal, že už je dávno kdesi inde, ako tomu bolo pri Tvajlajt ságe. Slušný nadpriemer. 80/100

Dnes v noci v lese nikdo nespí (2020)

Musím uznať, že aj keď to bol taký klišé námet, niečo v štýle Pach krvi, no nebolo to vôbec zlé. Väčšina filmu po obsahovej stránke síce slabšia, ale milo prekvapili aspoň hororové prvky, teda niekedy. A koniec bol ako z hixplo hororovej knihy. Poučenie? Pozor na závislosť na hrách :). Lepší priemer. 65/100

Za každou cenu přežít (2020)

Prvá polovica snímku nestála za nič - ťažká nuda. Pár úzkostlivcov rieši stratégie, ako prežiť koniec sveta. Dejová linka sa trocha pohla až s príchodom na chatu. Vyvražďovanie medzi sebou už bolo lepšie, ale stál iba priemer, aj čo sa týka atmosféry a napätia. Koniec sa dal čakať, bolo jasné kto nakoniec prežije. Slabší priemer. 55/100

Dirigentka (2018)

Milé motivačné prekvapenie. Opäť raz jeden príklad toho, že keď si niekto ide za svojim hlava nehlava, tak úspech sa s veľkou pravdepodobnosťou aj dostaví. Nuž, pani dirigentka mala smolu, že sa narodila ako žena. A tá hudba vo filme.... ten, kto má rád klasiku si príde na svoje. Nadpriemer. 75/100

Sebelum Iblis Menjemput (2018)

Diabolské horory mám veľmi rád. Tento konkrétne ma zo začiatku aj celkom nadchol, a páčili sa mi aj hororové prvky, teda len niektoré. Napríklad scéna v nemocnici bola výborná. Škoda, že ťamani vlastne ani nepoznajú iných bubákov ako vlasatice. Maska však celkom ušla. Dejová linka ale nebola bohviečo - mysteriózny základ bol zbytočne zmätočný a záver predvídateľný, hoci snaha tu bola. Lepší priemer. 55/100

Tenkrát v listopadu (2017)

Som dosť v rozpakoch. Na jednej strane tu je celkom slušná sociálna dráma a na strane druhej totálne nefunkčný príbeh, ktorý plynie na pozadí širších udalostí. Spolu to nefungovalo. Kým boli na obraze iba matka so synom, tak to bolo fajn, akonáhle však sa do toho zamontovalo viac ľudí, tak nastúpila nuda. Nedomyslené... Slabší priemer. 55/100

Láska a příšery (2020)

Sám som prekvapený ako ma to bavilo. Dejová linka síce pripomína niektoré hallmarckovské filmy na upršanú sobotu, ale celkový dojem aj napriek tomu nebol vôbec zlý. Taký feel-good film, ktorý dokáže vzbudiť v divákovi príjemný hrejivý pocit a relaxačnú neškodnú zábavu. Ani výprava nebola najhoršia a tie príšerky tiež obstáli. Pritom nič strašidelné, skôr také pre deti. No vedel by som si tento film predstaviť aj v R prípadne NC-17 filmovom prevedení. Keby to vzal do rúk schopný režisér, tak by z toho mohla byť riadna drtička na mäso. Na nadpriemer to ale stačí. 70/100