The Outsider (2018)

V podstate film pomerne priamočiary a jednoduchý. Jediné čo budí po obsahovej stránke záujem, je vykreslenie niektorých zvyklostí a kultúrnych záležitostí mafiánskej bandy JAKUZA. Ani tie dobové reálie neboli zlé, čo spolu so zvláštne odtažito a chladne pôsobiacim Jaredom na scéne budilo celkom slušnú atmosféru. Len to mohlo byť trošku dynamickejšie. Priemer. 60/100

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Typický Wes Anderson. Dejová linka takmer o ničom a prakticky tu nie je ani jeden moment, ktorý by po dramatickej stránke vyčnieval nad šedivosť priemeru. Avšak čo sa týka atmosféry... no musím povedať, že jedným slovom skrátka čarovná a čudesne farbičková, presne tak ako to vie len tento režisér. A najpodivnejšie na tom je, že pôvodne som chcel filmu streliť slabé tri hviezdy, no časom akoby sa mi to uležalo v hlave, pričom som na niektoré momenty musel často myslieť. Skrátka film sa ma držal aj niekoľko dní po, a to určite niečo znamená. Zvyšujem preto na slabšie 4*. Možno by som mal takto prehodnotiť všetky filmy tohto režiséra. 70/100

Papírová města (2015)

Predlohu som nečítal a po filme už ani nemám chuť. Príbeh taký o ničom - mladíček sa šialene zaľúbi do dievčinky, ktorá evidentne nevie čo so sebou, a ktorá nechce žiť podľa zaužívaných konvencií. Jediné čo na dejovej linke trochu zaujalo bol záver. Aj keď doposiaľ mi akosi uniklo, čo dievka chcela v tom pajzli akože robiť. Z jedného pajzla do druhého, to si teda pomohla. Jej zmýšľanie je úplne iracionálne a hlúpe, čo poznačilo aj celý film. Slabší priemer. 55/100

Zámek a klíč (2020) (seriál)

Príjemné fantasy osvieženie s rozumným scenárom, ktorý ani v jednej časti nenudil. Na druhú stranu je pravda, tak ako už niektorí podotkli, že niektoré scény si priam žiadali hororovo pritvrdiť. Rozhodne ale zaujímavý námet - čarovné kľúče, ktoré menia realitu a dokážu rôzne čáry máry. Páčilo sa mi aj to postupné odkrývanie kariet celého príbehu a vysvetľovanie jednotlivých dielikov mozaiky. Záver sa dal síce čakať, no ale asi bolo treba niečo vymyslieť do druhej série. Slušný nadpriemer. 80/100

Murdered for Being Different (2017) (TV film)

Strašné čo sa to na svete deje, a čo dokáže urobiť človek človeku. Tie decká by som hodil do nejakej jamy, najlepšie plnej hladných levov. Z nich nikdy nič dobré nevyrastie, len prinesú trápenie niekomu ďalšiemu. Oceňujem tie vysoké tresty, no podľa môjho názoru, je to iba odklad problému. Aj keď na dlhšie obdobie. Slušný nadpriemer. 80/100

Jak napálit banku (2016)

Neškodná zábava, ale nečakajte nič extra. Viac sa k tomuto asi ani nedá napísať. Na žehlenie alebo upratávanie ako stvorené. Slabší priemer. 55/100

Já nejsem já (1985)

Príbeh síce veľa pútavosti nepobral, ale ten rozprávkový motív bol taký sympatický. Len škoda, že sa tu nedokázal využiť naplno, tento námet ponúka viac možností na situačnú zábavu, na báze konfliktov a nedorozumení. Niečo z toho sa tu síce podarilo, no bolo to zabalené do veľkej kopy vaty. Priemer. 60/100

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Príjemný výlet do časov osemdesiatok. Aj zábava bola, miestami síce trochu trápne, no vždy sa to podarilo obrátiť na funkčný humor - "Mozgy, mozgy.... chcem mozgy....." Dejová linka je plná všakovakých divných a srandovných postavičiek, ako napríklad dvoch imbecilov, alebo tu bolo niečo, čo vyzeralo ako prsnatá bezpohlavná bábika (ženská čo chodila stále nahá). Ako predkrm k niečomu väčšiemu postačuje. Priemer. 60/100

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Vynikajúci nápad, ako si spraviť srandu z imperialistického výmyslu :) Aj keď vo vtedajšom Československu bol komiksový žáner veľkou neznámou, tak Vorlíček sa s tým popasoval veľmi šikovne. Občas zábavné a občas tak trápne až to bolo rovnako zábavné. Príjemná pohodička pri telke, riziko, ktoré sa režisérovi vyplatilo. Nadpriemer. 75/100

Parchanti (2010)

Štandardná akčná komédia, pri ktorej sa dá zabaviť, ale zas nie je to nič extra. Nič také, čo by vám zdvihlo dekel na pol metra sa tu nekoná. No na zabitie času sobotňajšieho popoludnia, keď vonku prší a nedá sa nikam ísť, to postačuje. Priemer. 60/100