Richard Jewell (2019)

Médiá vedia celkom úspešne ruinovať život, o tom niet pochýb. A v prípade Richard Jewella to platí dvojnásobne - hrdinom iba tri dni, potom strmý pád dole... Clint Eastwood zase raz predviedol čo vie za režisérskou stoličkou, životopisné snímky mu idú veľmi dobre. Potešilo ma aj účinkovanie Sama Rockwella, Katy Bates či Olivie Wilde, ktorá si tu zároveň strihla jednu zo svojich najodpornejších filmových postáv - hyenu v ľudskej koži. A hrala sakra dobre. Niečo na zamyslenie, či sa nám to páči alebo nie, význam médií bude iba stúpať. Ľudia sú naozaj v mnohom ako ovce, poslušné stádo ktoré ide tam, kde aj väčšina. A mozog na vandrovke väčšinou. Slušný nadpriemer. 80/100

Drahokam (2019)

Dosť rozporuplný pocit. Na jednej strane milé prekvapenie vidieť Sandlera v niečom inom ako v komédii (asi už má svoj vek a večne hrať tatka rodiny nemôže). Tiež to má zaujímavý dej a peknú myšlienku a finále, ktoré určite poteší. No na strane druhej to bolo tak príšerne ukecané, chaotické a príliš rýchle, že sa často obrazy a myšlienky v hlave mihotali ako svetlá videné z Orient expresu. Lepší priemer. 65/100

Synecdoche, New York (2008)

Rozhodne to nie je film pre každého. No ten kto má rád PSH, tak si ho tu do sýta vychutná. Miestami síce dosť abstraktné a sem-tam sa mi z tých minipríbehových škatuliek, ktoré sa sústavne rozbaľovali a vybaľovali zakrútila hlava, no nebolo to nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Taká pekná alegória na život a na smrť. PSH takéto postavy zvládal dokonale, v tomto nemal konkurenciu. Bez neho by som možno hodnotil nižšie, no s ním to je úplne iná káva. Zrazu tu je film plný emócií. Silný nadpriemer. 85/100

Virginia (2010)

Tak hrozne iracionálne, stupídne a trápne, že sa to dá len ťažko prekúsnuť. Aj napriek tomu, že tu hrali moji obľúbení herci, celé mi to prišlo ako z inej planéty, alebo ako vtip. Aspoň že keď sa nad tým človek s odstupom času zamyslí, tak sa na niektorých situáciách dokáže zasmiať. Napríklad tá opica v banke.... A vôbec, ten záver mi prišiel, ako by ho vymyslelo naivné dieťa. Takí hlúpi snáď mormóni nie sú, alebo hádam aj hej? Nie je náhodou autor scenára mormón? Podpriemer. 40/100

Náhlé bohatství chudáků z Kombachu (1971) (TV film)

Zaujímavý príbeh... nuž je nespochybniteľným faktom, že tie najlepšie príbehy píše história sama. Začiatok taký srandovný, keď sa im nedarilo. No a potom sa to preklopilo do peknej a smutnej balady. To najlepšie však boli dobové reálie. Celkovo veľká spokojnosť, slušný nadpriemer. 80/100

Další rok (2010)

Vôbec nechápem, prečo to má aj žánrovú nálepku komédia. Dotyčný musel byť opitý. Ide o nádhernú drámu, ktorá keď sa na príbeh a na jednotlivé postavy pozrieme trochu s nadhľadom, ponúkne aj veľmi dobré filozofické pozadie daných tém. Hlavne o vzťahoch a o živote. Čo je dôležité a čo nie. Zároveň to má sugestívnu, clivú atmosféru, ktorá si diváka ľahko získa a vtiahne do deja. A tiež tu je typický britský šmrnc a užasní herci, pričom nie všetko tu stojí len na Jim Broadbentovi. Na hranici 4-5 hviezd. Do päťkového pocitu niečo chýbalo, no keby ste ma mali aj zabiť, nevedel by som povedať, že čo to je. 89/100

Focus (2015)

Na tomto snímku je jednoznačne to najlepšie pohľad na prekrásnu Margot Robbie, čo je dosť prízemný dôvod, uznávam. No čo už, taký som, iný nebudem... Čo sa týka dejovej linky, mala aspoň hlavu a pätu a príbeh nenudil. Aj keď na druhú stranu sa to miestami zdalo dosť pritiahnuté za vlasy, napríklad tá strela blízko srdca a podobne. Nič extra od toho nečakajte, iba pohodovú lacnú zábavu na upršané nedeľné dopoludnie. Mozog na vandrovke. Priemer. 60/100

Dobrodružství Poseidonu (1972)

Kedysi dávno videné, a musím uznať, že ani po rokoch tento film nestratil nič zo svojho čara. V krátkosti - skvelý Hackman, dynamické, zaujímavé, napínavé.... a čo je hlavné, atmosferické. Po Hackmanovi ma zaujal aj Ernest Borgnine, myslím, že by sa aj celkom oplatilo ponoriť sa do jeho filmografie - fantastický typ výrazného herca. A čo je výrazne, to je aj obyčajne nezabudnuteľné. Sklenené peklo sa mi síce páčilo viac, no tento snímok je minimálne dôstojným partnerom. Silný nadpriemer. 85/100

Zvonění ledu (2010)

Zaujímavá personifikácia, to sa musí nechať. Tiež musím oceniť vynikajúci scenár, ktorý nielenže pamätal na občasný humor (aj keď sa tu človek práve za brucho nechytá), ale aj na inteligentný dej a peknú myšlienku v závere. Celkovo spokojnosť, nadpriemer. 75/100

Hodní hoši (2019)

80/100 Niečo na spôsob Denník poseroutky, no menej detinské a lepšie mapujúce bežné problémy chlapčenstva a niektoré situácie s tým súvisiace. A dosť často som sa aj z chuti zasmial. Príjemné, pohodové pozeranie a určite milé prekvapenie. Slušný nadpriemer. 80/100