Cellular (2004)

Snímok drží pri živote najmä dynamické tempo a veľmi slušná herecká zostava. Zároveň ide o jeden z mála filmov, kde hrá J. Statham zápornú postavu. Postupom času to však začalo byť sterotypné - iba mobil a naháňačka, mobil a naháňačka... Priemer. 60/100

Yesterday (2019)

Neškodná prkotina, na ktorej sú dobré najmä pesničky (ale už nie ich prezentácia). To mi pripomenulo jeden dôležitý fakt, a síce že veľmi záleží aj na tom, kto spieva a ako spieva. Môže ísť aj o nesmrteľný hit, pokiaľ nie je výborná aj samotná prezentácia, tak ide všetko do hája. Dosť preto pochybujem, že by sa ten chlapík stal slávnym len preto, že spieva nesmrteľné hitovky Beatles. Nemal charizmu, nemal hlas, technika spievania iba priemerná a celkovo ma dosť rozčuľoval. Na druhú stranu mám ale slabosť pre Lily James, takže aspoň ten slabší priemer. 55/100

Hořkost (1986)

Film, ktorý je predovšetkým o hercoch. Vynikajúci herecký výkon M. Streep tu nádherne dopĺňa osobitý, charakteristický herecký prejav a šarm J. Nicholsona. Toho veruže žiadna žena na stálo neuloví. Príbeh síce taký slabší, ale na druhú stranu zase pekne poukázal na niektoré menej príjemné aspekty manželského života. Slušná bola aj atmosféra, také príjemné vrátenie sa do osemdesiatok. Slabší nadpriemer. 70/100

Vzestup a pád třetí říše (2010) (seriál)

Dychberúce, mrazivé, desivo reálne.... Na základe skutočných archívnych a súkromných filmových záberov, s odborným komentárom no zároveň veľmi pútavým... Nemám slov a ani dosť superlatívov, ktoré tomuto dokumentu rozhodne prináležia. Ten, kto sa zaujíma o vznik, priebeh a pád nacizmu, tak toto je to pravé orechové. Nič lepšie v tomto smere už nenájdete. Masterpiece.

Nevěsta pro Zandyho (1974)

Presne takto si predstavujem bravúrne zvládnuté vykreslenie charakterov jednotlivých postáv a ich postupný rozvoj a zmenu. A to v závislosti jeden od druhého. Na druhú stranu treba ale uznať, že hlavná kostra dejovej linky nebola ktovieako pútavá, ani makové ani orechové ako sa vraví. Možno by sa tu hodilo aj viac konfliktných situácií, aby divák počas relatívne dlhších nezáživnejších pasáží nestrácal pozornosť. Slabší nadpriemer. 70/100

Babe 2: Prasátko ve městě (1998)

Od jednotky to má poriadne ďaleko. Mojimi dospeláckymi očami oceňujem jedine to smutno-melancholické vyznenie, aj keď práve toto temnejšie podanie príbehu mnohým vadí. Uznávam, pre deti by sa hodilo skôr niečo veselšie. No moje baby vydržali pozerať, aj tá staršia, tak dávam o stupeň lepšie hodnotenie. Priemer. 60/100

Woody Woodpecker (2017)

Infantilné ešte aj na moje deti, no keď človek nemá kam kopnúť a je to po ruke, tak je dobrá aj takáto trapošina. Ani baby to moc nebavilo. Našťastie je tu pár scénok s ďatlom, ktoré trochu zvlnia mihalnicu. Na hranici odpadu. 30/100

Lovci stínů (2007)

Tak neviem, trocha komédie by sa tam našlo a príbeh rýchlo odsýpa a nenudí. No dosť ma iritovala obsahová stránka, predovšetkým veľmi tendenčne zaujatý postoj k udalostiam. A koniec tiež nebol bohviečo - trápne až strach. Vidím to na slabší priemer. 55/100

Gwen (2018)

Škoda. Mohla z toho byť atmosferická pecka. Boli tu všetky predpoklady - výborné prostredie, slušne zvládnuté dobové reálie, pekná výprava... No spolu dohromady to nefungovalo a o dobrej mysterióznej atmosfére tak nemôže byť ani reči. Dejová linka bola čudná a v podstate o ničom - dievčinka, čo sa snaží starať sa o rodinné hospodárstvo, čudná matka, vzťahy v rodine slabo vykreslené a záver sám o sebe bol ešte čudnejší. Na to, že sa tu v podstate neudeje ani jeden zaujímavejší moment, tak sa príbeh vliekol ako sopeľ kuraťa, čo malo riadne uspávacie predpoklady. No a o horore nemôže byť ani reči, jeden mierny desať sekundový náznak by tu síce bol, no to ešte dobrý horor nerobí. Skrátka žiaden zmysluplný mysteriózny základ, ktorý by dejovú linku potiahol a zatraktívnil. Podpriemer. 40/100

Exotica (1994)

Typický Atom Egoyan. Zo začiatku možno mnohých odradí pomerne banálnym príbehom a jeho menej záživným vykladaním, no postupom času to všetko dostane zmysel a tým pádom sa dostane divák na inú úroveň. Na tohto režiséra si treba zvyknúť, ale keď sa to podarí, tak jeho filmy sú jedna balada - málokto tak dokáže vykresliť spletité bludisko medziľudských vzťahov ako tento autor. Slušný nadpriemer. 80/100