Boží zápasník (2006)

Samotný príbeh toho moc neukázal, koniec koncov ako pri väčšine bláznivých komédií s Jackom Blackom, no ako obyčajne ma pobavil jeho trápno-smiešny humor. Trápne, to áno, no zato láskavé, pričom sa na to aj veľmi dobre pozeralo. Lepší priemer. 65/100

Zprávy TV Onion (2008)

Paródia na spoločenské dianie ako sa patrí. Niektoré šplechy zamerané na to, ako média ovplyvňujú ľudí ma zaujali viac, iné zase trochu nudili. Celkový dojem však nie je vôbec zlý. Slabší nadpriemer. 70/100

People, Places, Things (2015)

Pohodová komédia na smutnú tému so sympatickými hercami v hlavných úlohách. Nedá sa tu síce čakať žiadne terno, či už čo sa týka vtipu alebo drámy, no neskutočne dobre sa na to pozreralo. Tie malé dvojičky ale mohli byť trocha presvedčivejšie. Lepší priemer. 65/100

Nebezpečně výbušná trhavina (2006)

Predstavenie dvoch vynikajúcich dánskych hercov a taká kuca paca medzi nimi. Raz ťahal za kratší koniec jeden, potom zase druhý. Niektoré humorné momenty sa vážne vydarili, najmä keď sa Tonny domáhal spravodlivosti. Samozrejme, pre okolie nič príjemné, no výraz tváre a celková pointa nedala inak, len sa tomu zasmiať. 70/100

Heartbeats (2017)

Tak toto bol pre mňa masaker a skoro dve hodiny tvrdého martýria. Trápne ako šľak, predvídateľné, precukríkované... Tie klasické indické tance s kopcom vizuálnej nádhery sa mi páčia viac. Tu aj oči plakali. TV HNOJ sa zase raz vytiahla. Na hranici odpadu. 10/100

Bláznovství (2008)

Na jednej strane chalan s ťažkým životom drogového dílera a na strane druhej starý podivín, ktorý svoju debilitu a nanicovatý charakter maskuje za múdrosť a životné skúsenosti. Zvláštna a nesúrodá dvojka a tak na mňa vlastne pôsobil aj celý film. Jediné na čo sa dobre pozeralo bola tá dievčinka. Veľmi slabý priemer. 50/100

Clara (2018)

Netradičná romantika, to uznávam, len ten záver mi prišiel dosť presladený. A vlastne som ani nepochopil, že čo tým chcel autor povedať. Akože mu poslala správu zo záhrobia či čo? No neviem, okrem lepšieho dramatického náboja, reálneho vyobrazenia rodiaceho sa vzťahu som čakal niečo v závere zmysluplnejšie, a nie takýto cukrík bez chuti a bez zápachu. Na druhú stranu, niektoré myšlienky neboli zlé. Slabší priemer. 55/100

11-11-11 (2011)

Diabol, démoni, zlovestné znamenia, záhadné číslo.... to všetko ma naplnilo veľkým očakávaním, no prišla studená sprcha - nezáživné a chaoticky pozliepané až strach. Ten chaos pramenil hlavne zo snahy niečo z tejto kakačky v závere vydolovať. No vyšiel z toho len akýsi blábol o novom náboženstve. O hororovej stránke sa tiež nedá povedať nič pozitívne - pár kapucní a vyvrcholenie utopené v čiernote. Na hranici odpadu. 20/100

Koloseum - římská aréna smrti (2003) (TV film)

Verus vs. Priscus - najlepšie zdokumentovaný gladiátorský zápas histórie, ktorý prebehol v lete r. 80 v prvý deň zahajovacích hier nového Kolosea. Takéto minimalistické polohrané dokumenty sú presne pre mňa. Navyše tento mal zaujímavý príbeh a jeho celková realizácia, vrátane hercov, bola veľmi dobrá. Pútavé a informačne bohaté. Je dobré si pripomenúť, že nie všetko, čo sa týkalo gladiátorských zápasov, muselo nutne končiť zle. Šikovným a odvážnym šťastie praje.

Annabelle 3 (2019)

Tak návrat frašky o bábike z jednotky - tuctové a po hororovej stránke absolútne nezvládnuté. Aby sa človeku pri sledovaní hororu zavierali oči a musel bojovať so spánkom tak toto teda veru nie.... veľmi zlé znamenie. Jediné čo ako tak potešilo boli herci. Rozuzlenie tiež nič moc, také niečo by sa skôr hodilo do romantickej komédie o stredoškolákoch. Fungovalo by to jedine vtedy, keby autori celý film poňali ako komédiu, alebo ako paródiu na hororové filmy. Žiaľ, ale mysleli to vážne. Skrátka strata času, nepozerať. Ledva podpriemer. 30/100