Morsie

Morsie

Umělec na volné noze, bohém, poeta a flákač - prostě normální holka

4 body

• 19.8.2014  22:02
    Cesta ke zlu (2005)

Oh yeah, moje druhá zastávka při krácení si čekání na desátou řadu Supernatural. No, co bych k tomu řekla? Inu, je to blbost, nicméně mě to potěšilo víc, než My bloody Valentine. Totiž vidět film z roku 2005, kde je "Dean" pekelným princem, to je vážně něco - v souvislosti s koncem deváté řady SPN. Každopádně Jansena znám z trochu jiného úhlu, co se týká vypořádávání se s démony - chyběla mi sůl, svěcená voda a trochu toho exorcismu. Ale což, nemůžu mít všechno - mně ke štěstí stačil ten rozkošnej zplozenec pekla. Tedy tři hvězdičky za "Dean", co si neví rady s trochou nadpřirozena a hvězdička za těch několik vtipných momentů, které mi asociovaly SPN.

• 18.8.2014  00:49

Ok, blbina až na půdu, ale co má člověk dělat, když mu skončí devátá řada Supernatural? Inu, musí se zabavit jinak. A tak jsem hledala a hledala a narazila na psychopatickýho Deana - takže oproti posledním dílům SPN vlastně žádná změna. No, nicméně svůj účel to splnilo, trochu jsem si ukrátila čekání, Dean (Nemůžu psát Jansen, protože to byl regulérní Dean) vrahoun mě fakt bavil - ten jeho psychopatickej pohled musí dostat každou babu - no a zbytek jsem se prochechtala nad tím, jak je to hloupoučké. Inu u mě vlastně velká spokojenost - hvězdička za ukrácení chvíle a dvě hvězdičky za tu hlavní, vražedně rajcovní hvězdu!

• 3.4.2013  17:56
    Haló, haló! (TV seriál) (1982)

Miluju britský humor, miluju Haló! haló!. Už jako malá jsem se u některých hlášek řezala smíchy - jednoznačně nejlepší sitcom, jaký jsem doposud viděla. Každá postava je tak dokonalá a zábavná - není jediná, kterou bych neměla ráda. Ovšem prim u mě jednoznačně hraje poručík Gruber se svým tančíkem a potom anglický Polucista - ten prostě nemám chybu! :D Haló! haló! se mi asi nikdy neomrzí... a jsem za to ráda.

• 3.4.2013  17:31

Po prvních dvaceti minutách jsem věděla, že tenhle film je přesně pro mě, a že ho budu milovat a pouštět si pořád dokola! Skvěle propracované, výborný scénář... A i když jsem už asi tak v polovině tušila, jak to všechno dopadne, o to víc jsem si celý zbytek filmu užívala, a o to víc jsem byla potěšená, že jsem myšlenku správně pochopila. Ovšem Jacob´s ladder v sobě nese víc, než to, co je na první shlédnutí jasné. Pohled na experimentování s drogami, přes traumata vojáků, až po uchopení života z té filozofické, objektivní stránky. Jacob´s ladder je ve všech ohledech kvalitní, různými sděleními nabušený, film.

• 3.4.2013  17:15

"To je dost, žes nás taky vyvez!" a "To zas bude v álejích nablito!" - dvě legendární hlášky které se, mám ten pocit, staly součástí mluvy nejen naší rodiny, ale i mnoha jiných... Jedno herecké eso vedle druhého kočírované jedním velkým režisérským esem, které se věnuje adaptacím knih jednoho velkého českého literárního esa. Jedním slovem - nádhera!

• 3.4.2013  17:04
    Matrix (1999)

Tenhle film jsem viděla, když mi bylo nějakých devět let - od té doby ho miluju a od té doby pochybuju o realitě. Postupem času a jak stárnu, ho miluju víc, a taky víc pochybuju o tom, co vidíme, a co je nám předkládáno. Taknějak by se dalo říct, že jsme se kvůli Matrixu naučila myslet za roh. Za to bratrům Wachowskim děkuju. No a co si budeme dámy nalhávat, Neo je prostě kus :D

• 3.4.2013  16:54

Nejenže tenhle film zbožňuju už roky kvůli milým písničkám, a tak trochu na tu dobu nekorektnímu smýšlení, ale hlavně kvůli Filipovi. Filip je kluk/muž, jakého bych jednou chtěla potkat, nebo kterého jsem možná měla potkat, když mi bylo sedmnáct... Pro mě je to prostě prototyp správného člověka, který byl správným i v nesprávné době a mezi nesprávnými lidmi. Ten příběh oné lásky, i když velice civilní a tím mně blízký, je pro mě spíš jen v pozadí. Vnímám tady daleko složitější vnitřní, lidské pohnuty jako je třeba víra v pravdu a čest.

• 3.4.2013  16:39
    Pelíšky (1999)

Pro mě je tohle hrozně dojemný a smutný film! Ale alespoň mohu z části pochopit, v čem moji rodiče žili, a co všechno museli vydržet. Pana Hřebejka si za Pelíšky hrozně cením, zvlášť pak proto, že jsem četla předlohu, která mně tak zábavná a tragická jako film nepřišla. Z filmu celá ta atmosféra dýchá, prostupuje člověka, a kdo je vnímavější stejně jako já, musí být smutný... Nemůžu si pomoct, ale když na konci pan Kodet hraje na klavír hymnu, vždycky brečím.

• 3.4.2013  13:05

Nikdy bych nevěřila, že mě tak uchvátí japonský a ještě k tomu animovaný film. Stalo se. Je to krásná "pohádka", která na první pohled pobaví a pohladí, ale už na ten druhý přiměje člověka přemýšlet. A na mě, jako na holku, navíc kladně působí ještě jeden nepřehlédnutelný faktor - samotný Howl! Bože, jak může být nakreslený kluk tak sexy? :D

• 2.4.2013  13:52

Díky panu Formanovi víme, s čím měl tu čest rochnit se Kurt Cobain :D A myslím, že vžít se do role fetky jí moc velký problém nedělalo :D Každopádně velice poutavý snímek, ve kterém se dá vidět víc než jen to, co vidíme na obrazovce. Zvláště pak ono vykreslení zcela demokratické společnosti.

• 29.3.2013  20:45
    1984 (1984)

Nemohu porovnávat svojí nejoblíbenější knihu se strhujícím filmem a skvělým výkonem Johna Hurta. Pro mě nepřekonatelný příběh a nepřekonatelný osud jednoho z mnoha záznamů v matričním seznamu. A je mi jedno, jestli si o tom čtu, nebo se na to dívám. Oboje je tak deprimující - bylo by tak snadné, rázem se tam ocitnout! Jako že se vždy bojím filmových zpracování mých oblíbených knih, tady jsem nebyla zklamána, naopak tady jsem byla velice potěšená a fascinovaná. "Pod košatým kaštanem prodali jsme se navzájem."

• 29.3.2013  20:37

Podle mě úplně nejlepší spolupráce pana Hrabala a pana Menzela. Satira, dramatičnost, komedie; všechno se krásně snoubí v jeden dechberoucí celek, který musí zapůsobit na každého - ať už si onu dobu prožil, nebo o ní jenom slyšel vyprávět. Je to snímek, který by mě shlédnout každý - dokud může, dokud film ještě není v trezoru.

• 20.3.2013  21:21
    Tom v kozí kůži (TV film) (1999)

Což o to, obyčejná průměrná pohádka - viděla jsem jich plno daleko horších. Ale co mě naprosto odbouralo, je hlavní hrdina Tom! Nikdy jsem totiž netušila, že Radek z kapely Jaksi Taksi kdysi hrál v pohádce :D Už jen proto musím pohádku hodnotit tak, jak ji hodnotím. Bylo vtipné koukat se na punkera v pohádce.

• 18.3.2013  21:43
    Stalker (1979)

Naprosto dechberoucí! Naprosto vyčerpávající! Nepochopitélné a zároveň zcela jasné! Ještě pořád mám husí kůži, ještě pořád je mi trochu úzko. Jeden z nejbizarnějších filmů, které jsem měla tu čest vidět. Skládám poklonu všem tvůrcům. Jen jedna věc mi ale nejde na rozum, jak tohle mohlo vzniknout v Sovětském svazu a nebýt zatraceno dřív, než to spatřilo plátna kin?

• 25.2.2013  20:05

Vyhoďmě ho z kola ven (v originále One Flew Over the Cuckoo's Nest) je jedna z nejlepších a zároveň nejděsnějších knih, co jsem četla. Totéž platí o Přeletu nad kukaččím hnízdem. Člověku až mrazí, když mu dojde, že se tohle dělo, že to není jen z hlavy Kena Keseyho a režíjního umu Miloše Fromana. Je to film, který se bojím znovu pustit, ale když to udělám, vždycky se pak do něho úplně ponořím a nechám se jím vycucat až na úplné dno.

• 25.2.2013  19:47

Psychopat, blázen, oscarový Heath Ledger. Je asi klišé pořád dokola tvrdit, že Joker je to, co dělá Temného rytíře tak brilantním filmem. Jenže ono to tak prostě je. Joker, byť vrah prvního formátu, mě uchvacuje celou svojí podstatou, Joker není jen psychopat, je to veškeré zlo a inteligence snoubící se v jedné bytosti. Pokaždé když ten film vidím, žasnu nad jeho šílenou logikou, šílenou proto, že někde v koutku duše vím, že je "správná". Leckdy se do něho dovedu vcítít... víc než do Batmana - kde se stala chyba? Každopádně jeden z nejlepších "komiksáků" daleko přesahující tu komiksovou nálepku.