JASON_X

okres Praha
dřevorubec

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 24.6.2018  23:57

Zjevení ze samotnýho scifibéčkovýho nebe. Postmoderní postapokalyptickej Blade Runner ze zamrzlý Arizóny roku 2307, kde komando specnazů honí v 'mrtvý zóně' uprchlý humanoidy, proti kterým byla Hauerova parta replikantů z roku 2019 (ehm) přítulní domácí mazlíci. Krásná zimní pustina s polární září, hezká hudba, epika, akce, slušná výprava, zábavná lobotomizovanost, prostě ryze béčková záležitost, dokonalej výplach mozku a přesně můj šálek večerníčku. Několik krásně brakovejch postav - třeba karikatura slavný Vasquezový v podání peroxidový nazistky. Nebo monstrumentální mutant "dogface"... kterýmu vrazí do palice sekyru jeden negroidní gangstapoliš a přitom pronese něco jako "I love the taste of blood in the morning!" Nebo přítulná a pěkná Indiánka, nebo roztomilá robomanželka, nebo vůdce noidů ochutnávající lidské srdce... A ten masakrózně halucinační závěr s bojůvkou čistokrevnejch Apačů s pérama ve vlasech, aj-vaj! Zprvu jsem se sice chvílema trápil u anglickejch titlů, ale stálo to za to. Kdyby v hlavní roli neoxidoval šerednej Indián z Bollywoodu (kterej si to pro sebe mimochodem napsal), nebo kdyby se aspoň z krvežíznivejch humanoidů nakonec nevyklubali citliví humanisti, dal bych s potěšením klidně pátou.

• 24.6.2018  20:03
    Martyrs (2015)

Nemám šajnu jak bych tenhle film vnímal a hodnotil, kdybych neznal originál. Asi bych na to čuměl jak vyoraná myš a říkal si "boha to je ale slátanina..." nebo tak něco. Protože francouzská jednička, ať už je jakkoliv trapná a nebaví mě, se aspoň naoko snaží být realistická, obě hlavní holčiny skvěle hrají, rodinná zabijačka na začátku je prvoligová a následné mučení nemilosrdně kruťácké. Amíci v opičí verzi zkazili snad úplně všechno co mohli, protože zabijačkový začátek je nepřesvědčivý, holčiny jsou herecky vhodné tak leda do vedlejších rolí v podřadném seriálu pro mládež, logika v příběhu nekulhá protože tam vůbec žádná není a nebýt jednoho plátku kůže na konci, mohly by na to bez obav čučet děti tak od 12 let. Naprosto zbytečný a maximálně nepovedený remake už tak nepříliš povedenýho filmu.

• 23.6.2018  23:51
    Mučedníci (2008)

Po téměř bezvýhradném okouzlení posledním Laugierovým filmem jsem po x letech zkusil dát znovu jeho nejznámější záležitost, jestli na ni náhodou nezměním názor. Ale kdeže. První necelá hoďka je extraligovej a skvěle vypointovanej drasťák, kterýmu bych dal kvůli prasácky skákající vyzoomovaný ručce aspoň solidní čtyři. Ale to co přijde potom... Podobný okázale dekadentní a pseudofilosofující spektákly, zaměřený na průměrný žrouty popcornu, kteří by se rádi považovali za dekadentní filosofy, bytostně urážejí moje vyšší Já. A moje nižší já by s chutí rejžu a jeho partu stáhlo zaživa z kůže, aby jim dopřálo trochu toho transcendentního vhledu. Šeredná babizna-mecenáška, její partička buržoazních gerontů v meďácích a celá zápletka se sadistickým mysticismem, je trapná až na půdu.

• 23.6.2018  00:32

Bezkonkurenčně to nejpsychedeličtější, nejalternativnější, nejnesrozumitelnější, ale třeba i nejpoetičtější postapo, se kterým jsem dosud měl tu čest. Syrově brutální začátek mě překvapil, ale už tehdy mi bylo divný, že by se Arlen v pustině ovládané kulturistickými kanibaly tvářila a chovala spíš jako kdyby si vyšla na relaxační špacír za město. A záhy jsem už používání logiky vzdal a jen se díval a divil a díval a divil... Po Sama nocí tmou další prapodivnej výplod persko-americký podivínky a zatraceně zajímavej filmovej počin. I zajímavá hudba, která mi dobře sedla. Jen ti Ace Of Base mi ke kanibalský hrůzoakci nějak neštymovali. P. S.: Jima Carreyho jsem poznal až z titulků.

• 22.6.2018  15:22

Tak tohle je teda ale opravdu hodně nudnej a nanicovatej King. Čumět furt na jednu hloupou a nezajímavou maminu a poslouchat její kydy s jejíma "démonama" byla dost příšerná nuda. A to jsem se přitom na začátku docela bavil, až do infarktu. Pak už mě to zaujalo jen kolen 80. minuty (ručička), ale konec je zase hrozná srajda, celý je to vzrušující a přitažlivý jak nějaká konverzačka podle románu pro ženy od ženský autorky, věřím že knižní předloha je mnohem zajímavější. Nejlepší z celýho filmu byl určitě ten toulavej čokl, zahrál to fakt parádně, opravdu. A díky Netflixu má film ještě aspoň celkově pěknou, téměř netelevizní formu.

• 22.6.2018  03:54
    1922 (2017)

Když chce v roce 1922 vaše žena prodat vaší farmu a vzít vám vašeho syna, máte jedinou možnost - podříznout tu mrchu tím největším kuchyňským nožem, který v kredenci najdete. Holt tenkrát byla taková doba. I když já si teda myslím, že by to bývalo šlo i jinak, civilizovaněji... Třeba jí nejdřív něčím jebnout přes šišku a pak jí uškrtit, nebo tak nějak, prostě nenásilně, humánně. A nezasvinit si krví celou ložnici. Ale furt lepší než dneska - tahat do toho právníky a nechat tu bestii, aby se vám nakonec smála do ksichtu po tom, co vyhraje soud. Blbý ovšem je, když vám z tý řezničiny následně hrábne a vy si to začnete příliš vyčítat. Staří Heléni měli Erínye, Římani Fúrie, my zase máme svědomí. Takže jestli chcete někoho vodkráglovat, musíte na to mít vod přirození pajšl. A i když je Thomas Jane naprosto ukázkově omezenej a primitivní vidlák, na tohle prostě neměl náturu, natož jeho nekňubovitej synátor. A co se filmu týče - skoro je mi až líto toho, že je tak dobře zahranej, vizuálně hezkej, precizně natočenej a má celovečerně velkofilmovou a žádnou televizní formu (Netflix válí). Protože na tuhle Kingovu povídku by stačila hoďka něco a ty prachy a tvůrčí invence se mohly využít ke zpracování nějakýho jinýho, ještě o něco zajímavějšího příběhu.

• 21.6.2018  23:56
    Temná věž (2017)

Kingovy knihy ani jejich adaptace mě zatím nikdy nijak výrazně nezklamaly, mám jeho styl hodně rád. Pro děti je příliš drsný a pro dospělé zase dětinský, prostě takovej horrorovej pohádkář, baví mě. Hlavní hrdina tohohle příběhu je sice kulhavej rachitickej klučina s žabím obličejem, ale byl mi sympatičtější než většina jeho vrstevníků v podobných rolích. Ani černej klaďák mi nevadil, i když už ze mě tohle otravné klišé plíživě vyrobilo zavilého rasistu. Tentokrát to není žádnej vylízanej rapper se zlatejma zubama a řetězama, ale pistolník Roland z Gileádu, z Eldova rodu, jehož kolty jsou vyrobeny z oceli Excaliburu, no potěš prso, na negra slušnej titul. Ještě lepší je ovšem hlavní superzáporák McConaughey, kterej to dobře umí s lidma ("přestaň dejchat") a má jemnej smysl pro humor (někomu odkráglovat maminku, a pak mu na zeď nakreslit smajlíka a napsat "ahojky", je fakt cool). No ale celej ten finálově soubojovej a happyendovej závěr už je dost přes čáru, to je spíš Špílberg než King. Proč sakra taky někdy nemůže ve filmu zvítězit temnota nad světlem a lež a nenávist nad pravdou a láskou?

• 21.6.2018  04:16
    Ghostland (2018)

Nářez. Tak slušně vypointovanou a takřka artově thrillerovou jízdu jsem od tvůrce hloupě prvoplánově šokujících Martyrs nečekal. Kromě nedbalé ruční kamery (naštěstí nijak extrémně poskakující) jedno pozitivum za druhým - syrově brutální příběh se dvěma... vlastně se třemi parádními dějovými zvraty, jakás takás psychologická hlubina, skvěle namaskované holčiny, dva hodně hodně povedení magoři, esteticky lahodný vizuál (krása ošklivosti), působivá výprava a exteriéry (starý dům plný starých panenek a jiných starých věcí)... Kdybych měl s něčím srovnávat, tak možná s nějakými filmy od Zombieho, ale tenhle je víc poetický a zároveň je jeho drastičnost realističtější, uvěřitelnější. Nevím co víc napsat, jsem okouzlen a unešen.

• 20.6.2018  03:57
    Circle (2015)

Mile misantropické scifi drama, které vám dost možná pokazí náladu. Naprostá většina postav jsou nesympatické, sobecké, zákeřné a prolhané kreatury ("samozřejmě" většinou ti bílí, jak je dnes u bílých tvůrců populární), ale než se nad všemi těmi pokřivenými charaktery začnete pohoršovat, dejte si pomyslně ruku na srdce a zeptejte se sami sebe: "Co bych na jejich místě dělal já?" A možná je pak přestanete tak vehementně odsuzovat. Já si říkám, že bych asi brzo zhnuseně vystoupil z kruhu sám, zaprvý abych s tak přízemním dobytkem nemusel trávit svoje poslední chvíle a zadruhý proto, abych nikomu cizímu nedopřál výsadu rozhodovat o mým kejháku. A kdybych se náhodou dostal do finálový trojky, určitě bych radši nechal zkapat tu hloupou zrzavou těhuli, než malou holku. Film je to levný, vizuálně nepůsobivý, myšlenkový pochody postav ani jejich dialogy nejsou příliš realistický, ale je to určitě jedno z nejzajímavějších a nejoriginálnějších scífek za poslední měsíce.

• 19.6.2018  23:39
    Slumber (2017)

Nepříliš pozorný nebo nepříliš náročný divák může být v prvním poločase celkem spokojený, pokud mu k uspokojení stačí solidní béčková duchařina. Až tak spokojený, že si dokonce může v jednu chvíli v duchu mumlat "No v čem je tohle výrazně horší, než třeba ty vyhajpovaný Conjuringy?". Ovšem po příchodu na scénu slepého, cáklého a zfetovaného dědka, jde veškerá do té doby slušná atmoška rázem do kopru a dosud spokojený divák si začne mumlat pro změnu něco jako "No to si snad ku.va ze mě děláte pr.el vy vypatlaní dem.nti!" apod. A dojem už nezachrání ani povedený závěr. Takže jediný smysl celé téhle taškařice je v tom, že se mužská část diváctva může kochat tvářičkou a postavičkou magické Maggie Q. Ovšem homouši a ženské neocení asi ani to. A víte ještě, jak se vyslovuje slovanská 'nočnica' v Hollywoodu? Noknica. Chce se mi zvracet.

• 18.6.2018  01:31

Každou chvíli se tu rozčiluju nad schválně se třesoucími ručními kamerami všelijakých kameramanských retardů, ale oproti kameře v téhle ptákovině jsou ostatní skákající kamery většinou klidné a meditativní skoro jako u Tarkovského. Vskutku extrémně hrůzný pseudokameramanský výkon mi spolehlivě přehlušil veškeré ostatní dojmy z tohohle jinak obstojného mozkového klystýru. Takže i když jeho děj už není tak třeskutě trapný a blbý jako v jedničce a je jen sympaticky blbý, i když má Sly parádně brutální držku, i když mě pobavil impozantní neanderthálec Bautista skládající za pár vteřin rubikovku a předstírající že umí používat noťas, i když mě nechtěně pobavil jeden vylízaný negerský rapper hrající computerového specialistu, i když jeden čínský ouřezek předvedl dost sympatický výkon, nebo i když je námět a scénář neodolatelně praštěný jako u mých oblíbených podřadných videobéček, nestačí mi to kvůli nekoukatelnému obrazu ani na průměr.

• 18.6.2018  01:10
    Granny (2011)

Vcelku vtipná maličkost, ale až příliš krátká, uspěchaná, jaksi nedotažená. Filmu by prospělo míň krve a víc horrorovosti.

• 17.6.2018  16:54
    The Cured (2017)

Popravdě jsem měl trochu obavy, aby "vážnost" a "serióznost" ve filmu o kanibalské virové epidemii nebyla naškodu, prostě aby na tenhle fajn námět nějaký suchopárný intoš nevyrobil další moralizující humanistický sajrajt pro diváky s pravítkem v zadku. Tedy není to úplně nejhorší "apo" jaké jsem viděl, dokonce i slušné akčnosti se občas dočkáme, ale jeho look je spíš televizní než kinofilmový a psychologická rovina jednoduchá a šablonovitá jako v každém druhém béčku. A proto si myslím, že forma béčkového akčňáku by filmu slušela líp než rádoby psychologický vztahový drama, když to stejně není žádnej hlubokomyslnej art. Ani herecký obsazení mě nenadchlo - Page má děsně protivnej kukuč a mužský zbytek hlavního hereckýho pelotonu je šedivej a necharismatickej až běda. Ale dvě hvězdy mi zase přijdou tak nějak málo, takže dávám nepřesvědčivou třetí.

• 13.6.2018  07:48
    Delirium (2018)

Dlouhou chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, že styl tohohle filmu je takový jaký je schválně a že se tudíž nejedná o nějakou trapárnu pro týnejdžry se sexy vystajlovanejma modelama v hlavních rolích, protože Tom je po dvaceti letech v pakárně nepravděpodobně vysportovanej a vysolárkovanej a Lynn má svým xichtíkem i projevem hodně daleko k nonkonformní holce z donáškový služby. K žánru "psychologický / thriller / horror" by se ještě patřilo připsat něco jako "popkulturní a lehce artová černá komedie". A jakmile jsem se s neotřelým filmovým jazykem Deliria smířil, začal jsem si ho v tu ránu dobře užívat. A přiznávám, že až do finále jsem si nebyl úplně jistý v tom, co jsou hrdinovy halucinace a co je realita, i když rozuzlení je paradoxně vcelku předvídatelné a fádní. Minimálně vizuální stránka, režie a zvláštní "coenovská" atmosféra však film posouvá do solidního nadprůměru.

• 12.6.2018  21:51

Ne že bych se tu chtěl pozérsky stylizovat do role ochránce špatnejch filmů, ale nemůžu si pomoct - bavilo mě to. Dialogy jsou možná trochu těžkopádnější a scénář šel jistě napsat líp, ale v rámci žánru "nízkorozpočtový béčkový thriller" dobrá práce. Ideální stopáž, jemně mysteriózní až psychedelická zápletka, celkem záživnej děj, v němž zlověstný napětí slušně graduje až do zajímavýho a nečekaně krvavýho finále, nejasnej a otevřenej konec kterej mi dobře sednul, závěrečný záběry proložený závěrečnejma titulema považuju za dobrej nápad, a hlavní hérečka by byla hodně pěkná baba, kdyby to jenom tolik nepřeháněla s makeupem. Pointu ať si pak každej vysvětluje po svým, podle mě žádná zjevně není a jedná se jenom o prachobyčejnej mindfuck, jímž si tvůrci ušetřili práci s přemýšlením a zároveň jím škodolibě na.rali většinovýho diváka. A já dávám čtvrtou jednak ze stejný škodolibosti, druhak proto, že mám podobný levný a nepodbízivý filmy tuze rád a tenhle rozhodně do černejch nepatří. P.S.: Na YT něco z předchozí rejžovy tvorby a minimálně 3 Hours Till Dead vypadá lákavě.

• 12.6.2018  19:33
    Higher Power (2018)

Vždycky tvrdím, že špatný scífko je lepší než žádný, ale v tomhle případě mě nenapadá nic, čím bych tohle moje tvrzení ospravedlnil. Higher Power má totiž sice slibnej námět, velký ambice a rádoby i velký fyzikální, ontologický ba teologický přesah, ale ve výsledku jde o chaotické a nevábně zpracované TV béčko s podřadnými herci (kromě Feora), levnými triky, kostrbatým scénářem a neskutečně mizernou ruční kamerou. Jeho leitmotiv je slepenec vysokých a vznešených idejí (stvoření Nadčlověka až poloboha na způsob Dr. Manhattana z Watchmenů) a plebejského hollywoodského škváru pro obecný lid (náš polobůh je vyrobený šíleným vědcem z obtloustlého buranského dédyho, který se snaží zachránit svoje dvě princezny a neustále "flešbekuje" o své mrtvé ženě a vzdálených chvílích rodinného štěstí). Ale všechno dobře dopadne, protože princezny mají nesmrtelnou duši a jejich dédy zachrání celou planetu před supernováckým zářením z kosmu, teda aspoň jestli jsem to dobře pochopil. No nic, příště si radši pustím třeba něco o zombiích.

• 8.6.2018  21:09

Jestliže v o tři roky starším Youngově Tooth & Nail byla avizovaná hlavní role Michaela Madsena jen špatnej vtip, tady to stoprocentně platí. Možná jedna z posledních rolí, ve který ještě tenhle starej drsňák nevypadá jako oteklá, obtloustlá a znuděná karikatura sama sebe a na jehož parádním výkonu celej děj stojí. Film mě nadchnul - byl pro mě naprosto nečekaným překvapením a tím pádem jsem z něj měl o to větší požitek. Sice nulová epika (celá hoďka půl se odehrává v jedný místnosti a podle scénáře by šla skvěle vyrobit třeba divadelní hra), ale takovou záživnost a napětí aby divák pohledal i v áčkovejch thrillerech, natož pak v nenápadným polozapomenutým béčku. A i přes neúčast nějakých hereckých celebrit (Trejo je celebrita neherecká) jsme svědky zajímavých hereckých výkonů. >90%.

• 7.6.2018  21:59
    Zuby nehty (2007)

Kulervoucí záležitost, VHSkový osmdesátky se v tomhle vysokoprocentně béčkovým, halucinačně lobotomizovaným fláku opět vracejí na plný koule. Madsen s labrydou, Jones s kosou i zbytek tlupy retardovaných buranských glamrockových kanibalů jsou jako zjevení z jiné dimenze a jsou naprosto k sežrání... teda vlastně k sežrání jsou ti ostatní... no chápete, že jo. Rachel Miner je skvělá jako vždycky, ale ještě víc mě bavila neznámá kráska Nicole DuPort, jejíž závěrečná exhibice mě definitivně utvrdila ve čtvrté hvězdě. Nejlepší vtip filmu: Michael Madsen v hlavní roli.

• 7.6.2018  16:57
    Tomb Raider (2018)

Je to prej věrně podle hry, říkal kámoš. Ale to je mi jakožto nehráči a divákovi celkem šumák, chtěl jsem především vidět zábavnej a výpravnej akčňák. A z mýho skromnýho pohledu se tenhle pokus o vážnou a jakoby realističtější a serióznější Laru moc nepovedl, jednička s Andželínou je o dvě třídy lepší. Slečna Vikander je sice moc sympatická buchta a břišáky i záďáky má jako Achilleus, ale já nestojím o Laru, která většinou dostává ode všech na budku, utíká i před nezletilými rákosníky s kudličkou a je nezdravě zabouchnutá do svýho dédyho, bez kterýho by navíc ani nedokázala odrovnat hlavního záporáka.

• 5.6.2018  20:10
    Feral (2018)

Silně trojhvězdová zombiárna to mohla být, komorní, relaxační, sympaticky nízkorozpočtová, sice nic převratnýho, ale po práci & při jídle & před usnutím jako prostředek k propláchnutí mozku naprosto dostačující materiál. Osamocená chajda v lesích, venku zombie, uvnitř několik retardů a jeden za druhým se postupně odebírají do věčných lovišť... ze kterých se ovšem záhy vracejí, klasika. Zombíci mají fajn držtičky, zlověstný pohyby i libozvučný skřeky, scénář je sice trochu pitomý ale zase ne úplně pitomý, jenže... Jenže v hlavní roli hraje tak meganesympatická megahnusná lesba, že se mi z ní celou dobu zvedal pajšl, až mám teď kvůli tomu jejímu odpornýmu zpruzenýmu xichtu problém dát i druhou hvězdu.

• 29.5.2018  21:34
    Future World (2018)

Ale no tak, viděl jsem tady už hromady komerčního středoproudovýho filmovýho sajrajtu v červenejch číslech a takovouhle roztomile zhulenou ujetost posílá místní členstvo do černejch? Vox populi, vox bovum. Jestli nemáte rádi/pochopení pro nadsázku, tak si to snad radši ani nepouštějte. Tak dobrý jako novej Mad Max to sice zdaleka není, ale... Kdo máte v oblibě starý praštěný postapa z časů VHSek, neměli byste být zklamaní. Je v tom fantasmagorie, romantika, lyrika i epika, lesbismus, nechtěně (anebo chtěně?) komická přitroublost a naivita, něco násilí, hodně pěkná heterochromická roboblondska i hodně pěkný polopouštní exteriéry... Doporučují nejmíň čtyři z pěti milců oldschoolových béčkových bijáků.

• 28.5.2018  22:01

Do třetice další nebetyčná krávovina z blízkobudoucí Ameriky, z hlavy, péra i rukou toho samého pitomce, který má na svědomí už jedničku a dvojku. Hromada šílených a násilnických bělochů touží po nové, šílené a násilnické Americe. "Naštěstí" je tu ovšem ještě větší hromada uvědomělých spravedlivých negrů plus jedna nanervylezoucí pacifistická senátorka se svým trubcem bodyguardem, aby pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí. Po štítivém zkouknutí téhle debilnosti cítím teď taky neovladatelnou touhu po Očistě - chtěl bych mít všechny tvůrce filmu hezky v lajně vedle sebe na kolenou a rozrážet jim jednomu po druhém kedlubny posvěceným kladivem.

• 24.5.2018  20:32

Hlavním důvodem ke zkouknutí téhle nechtěné tragikomedie bude jistě pro řadu diváků (mě nevyjímaje) hezounká trpaslice Emilka. Ve Hře je její postava sice příšerná <->, ale blond přeliv jí aspoň činí fyzicky pohlednou. V Hlasu pak vypadá poněkud obyčejněji a navíc vynikne v plné síle její monstrózní herecký netalent. Přehrává, deklamuje a teatrálně se xichtíkuje jako vesnická ochotnice (mnohem víc jí sedí sfingovitá Daenerys, která střídá maximálně dva tři výrazy). Na její obhajobu lze ovšem tvrdit, že za to velkou měrou může nezáživný jalový scénář a její pitomá role v něm. Pitomá role v pitomém, telenovelicky debilizovaném filmu. Jediné, čím mě tenhle nejapný pokus o mysteriózní drámko upoutal, jsou klidná pomalá kamera a opravdu nádherné italské exteriéry.

• 23.5.2018  23:57

Námět skvostnej a originální, děj banální. Pomalý a komorní filmy mám sice hodně rád, ale vocaď pocaď. Musejí bejt pomalý a komorní nějakým přitažlivým způsobem, a ne diváka nudit k smrti patáliemi a lapáliemi nějaký zoufale nezajímavý rodinky, tunou patetickejch žvástů a uslzenejch pohledů a napětí dosahovat hlavně prostřednictvím rozeřvaný zvukový složky. Strašidelný a napínavý to může bejt leda tak pro děcka nebo pro ženský. A nejni to ani moc zábavný, nejvíc mě asi pobavila rakvička místo kolíbky pro novorozený bejby. Snad bude dvojka nápaditější. A propos - zlikvidovat ty hlavozubý šmejdy by byla pro pár vycvičenejch chlápků sranda: Na votevřeným přehledným místě nastražím přes časovač ňákej aparát, co dělá pořádnej virvál (třebas gramec s vobrovskejma reprákama a ňákým kurevsky hustým hevymetálem), schovám se s partou někde vopodál v křoví, připravíme si arzenál, no a když se bestie vobjeví, tak to do ní (do nich) nakropíme ze všech kvérů, který máme zrovinka po ruce... Sakra ale tím bysme vlastně byli další na řadě... No tak tam k těm reprákům dáme bombu na dálkový vovládání, jasný jak facka.

• 20.5.2018  22:57

Tenhle žánr umí pan Špílberg dokonale - krajně líbivý a laskavě-hřejivý (fujtajxl) film, v jehož mozaice si většina z nás najde ten svůj oblíbený střípek - pařani, geekové, nerdi, autisti, osmdesátkoví nostalgici, filmoví i hudební fanoušci, milovníci stoprocentních happyendů, atraktivního vizuálna a jistě i mnozí další. Mě osobně potěšil dlouhý odkaz na Shining a krátký na Chuckyho, ale jelikož PC hry jsem nikdy nehrál, nehraju a ani hrát nebudu, byl mi celý ten fiktivní, virtuálně-realitní svět naprosto cizí, postavy ukradené a děj občas málo srozumitelný. A na nějaké infantilní černobílé souboje dobra se zlem, ve kterých vždycky jednoznačně zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí, jsem už příliš starej a taky cynickej. Nicméně přiznávám, že jsem před filmem rozhodně nečekal, že při jeho závěrečném hodnocení budu několik nekonečných vteřin uvažovat dokonce i nad čtvrtou hvězdou.

• 17.5.2018  23:17
    Pomsta (2017)

"Neuvěřitelně sexy lolitka" je jen průměrně hezká duchoprázdná slepička a její proměna ve mstící se femme fatale je feministická a popkulturně artová nadsázka. Celý tenhle film je nadsázka, takže pokud se těšíte na nějaký realistický exploaťák, počítejte se zklamáním, Revenge je spíš černá komedie. Zajímavá režie v "bessonovsky" šíleném francouzském stylu, slušná muzika, několik roztomilých nechutností (vede tahání střepu z chodidla), spousty litrů filmové krve, jako večerníček uspokojivé.

• 16.5.2018  21:14
    Maus (2017)

...majku balijsku muslimansku. Další nablblá zápletka o ublížených nevinných bosenských poturčencích a zlých násilnických Srbech, tahle ultrapitomá šablona už tu fakt dlouho nebyla. Ale když si člověk rozumný odmyslí tenhle tendenční kabátek, čeká ho vcelku slušně napsané i zrejžované lesní zabijačkové drámko s jemně psychedelickými vsuvkami a zajímavou (i když ruční) kamerou. A tak trochu se skřípěním zubů dávám objektivně třetí hvězdu.

• 16.5.2018  19:06
    Family Blood (2018)

"Pustíš mě dovnitř?" "Můžete vejít jen když vás pozvu?" "Ne, jen jsem chtěl být zdvořilý..." Celých devětadevadesát zubních lékařů ze sta důsledně nedoporučuje stát se upírem. Podle nejnovějších výzkumů a statistik totiž jednotvárná krevní dieta působí na zubní sklovinu zhoubněji než kyselina fosforečná a vnitřek upíří huby pak připomíná krchov. Ale podle mýho názoru má zase upírství svoje nesporný klady, kterejma vám nějaký ty shnilý kleňháky bohatě vynahradí. Teda já osobně bych moc chtěl bejt upírem. Líbily by se mi upírský superschopnosti a zárověň by mě těšilo vysávat krev všelijakejm šmejdům, kterejch je všude kolem plno. Třeba v uprchlickejch táborech. Konec srandy, po delší době je tu zase hodně slušná upířina, tentokrát nízkorozpočtová a psychologizující. Měl jsem sice trochu obavy, aby se to celé nezvrhlo v nějakou korektně moralistickou srajdu, ale příjemně zabijačkový závěr mě úplně zahřál u srdíčka. Chci okamžitě druhý díl, ve kterém upíří rodinka nejdřív v zájmu sebezáchovy kompletně zlikviduje zásahovou policejní jednotku, aby se pak pustila třeba do liberálů, zaměstnanců nejrůznějších sluníčkářských neziskovek, nebo ochránců lidských práv.

• 15.5.2018  17:58

Těžko mi říct, jestli je absurdita a těžkopádnost tohohle příběhu záměrná, podobně jako u absurdních až surreálných dramat nové vlny 50. a 60.let, nebo je jen nechtěným důsledkem scénaristického i režisérského neumětelství. Zkusím věřit té první možnosti. Ale ani to mi nestačí k více než třem hubeným podvýživeným hvězdám. Na čtvrtou by kameraman s ručkou nesměl být ledabylé prase a lempl, a ve filmu by se nesměly dít věci odporující rozumu. Tím samozřejmě nemyslím měnící se tetování a jiné podobné žánrové postupy, ale třeba chvíli, kdy v patře domu rube maník do dveří a řve a bojuje se o život, zatímco o pár schodů níž v přízemí jiný maník zjevně nic neslyší a dělá si v kuchyni sendvič. Nebo moment v závěru, ve kterém může ženská jebnout chlápka hasičskou sekyrou přes šišku, ale místo toho uteče do vedlejší místnosti a... dobře jí tak. Ale furt je to lepší, než romantický komedie nebo podobnej blivajz.

• 25.4.2018  22:27

Už dlouho jsem ve filmu neviděl tak nesympatické herce. Uječená neurotická hysterka, její muž slizák s podivným přízvukem, osazenstvo chaty sestávající ze samých vylízaných retardů, jejichž plky jsem musel proklikávat, jinak by mi explodoval mozek. Kvůli nečekané poslední čtvrthodině ale nedávám odpad.

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66