JASON_X

dřevorubec

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68
    • 20.9.2018  22:11
    Alyce Kills (2011)

Nejde mi do hlavy, že tenhle brilantní, lehce psychologizující, těžce ujetej, černohumorně vtipnej, místy takřka artovej a přitom zjevně poloamatérskej thriller rejžoval stejnej týpek, jako imbecilní megasračku Zombie Strippers. Ale každej se holt měníme a vyvíjíme a ti šťastnější z nás k lepšímu. Zprvu jsem měl obavy, že rozjezdový žvatlání dvou přiožralých pipin bude smrtonosná nuda, podobně jako třeba žvatlání pipin v Tarantinově smrtonosně nudným propadáku Death Proof, ale kupodivu nebylo to tak hrozný, Alyce se mi navíc docela líbila, no a když zanedlouho začalo konečně propukat v plný síle její halucinační sadomasochistický šílenství, líbila se mi čím dál víc. Pětihvězdový scény: Návštěva u Carroll ve špitále, lesbicko-nekrofilní záchvat na pohřbu, vyjebání s Kurtem, porcování Vincenta, střílečka u dealerů... Sakra chtěl jsem dát "jen" čtyři, ale proč vlastně, když tohle netuctový a záživný béčko nemá žádnou zásadní chybu?!

• 18.9.2018  22:18

Pokud taky s nostalgií vzpomínáte na filmový časy, ve kterejch mladej Coppola řádil se zběsilostí v srdci v saku z hadí kůže a upíjel se k smrti v Las Vegas a myslel si že je upír a podobně, prostě na dobu, ve který ještě hrával v příjemně divnejch a zajímavejch filmech, dost možná budete z Mandy taky tak nadšení jako já. Teda ne že by ten obstarožní oteklej Talián podal nějak výjimečnej výkon, ale výjimečnej je ten film. Není to totiž jen obyčejnej klasickej spotřební thriller o partě jurodivejch magorů, která unese manželskej pár, je to neobyčejnej a alternativní a menšinovej a psychedelickej a okultní a místy až artovej thriller. A taky praštěnej, co praštěnej, totálně máklej a brakovej a navíc takovej jakoby nezdravej, tak trochu ve stylu fantasmagorickýho gurua Lynche, prostě takovej ten druh béčkovýho bizáru, jakej mám tuze rád. Jednou větou - ujetější krávovinu jsem už pěkně dlouho neviděl. Kdyby to celý nesklouzlo do absurdní grotesky a udrželo si to artově psychedelickej náboj první poloviny, dám bez váhání plnej počet pěticípejch. A jestli mě Nico sice příjemně překvapil ale v zásadě nijak zvlášť neoslnil (a třeba ty scény ve slipech si mohl odpustit), zbytek hereckýho ansámblu mě dostával, partu tak podivnejch týpků a typek v jednom filmu aby divák pohledal. Vedla u mně s přehledem Mandy, s xichtem i fluidem femme fatale všech šílenců a podivínů, dokud jsem z obrázků Google nezjistil, že je to jen další tuctová komerční hérečka ze stejnýho vrhu, jako devadesát devět procent všech ostatních tuctovejch komerčních héreček. Život je holt plnej zklamání, děkuju teda tímto aspoň jejím maskérům.

• 4.9.2018  00:16

Pokud jste aspoň trochu elitářský cynik pohrdající stádním a průměrným diváctvem, pokud je pro vás výraz "špílbergovština" tou nejopovrženíhodnější filmovou kategorií, pokud jsou vám protivné prdelaté ženské posedlé hysterickým ochraňováním všelijakých zviřátek, ale pokud zároveň přece jenom chcete vidět nějaké ty -saury a -daktyly, kterak se hemží a požírají komparsisty, máte při sledování filmu hodně ztíženou situaci. Ale řešení existuje! Tady je prosím návod: 1) "Vypněte zvuk a čtěte jen titulky" - to abyste nemuseli poslouchat jednak šablonovité dialogy psané snad nějakým scénáristickým robotem, druhak nekonečně slizkou filmovou hudbu. 2) "Kromě scén s dinosaury se na film pokud možno vůbec nekoukejte" - ušetříte si spoustu klení a braní jména Božího nadarmo při sledování děje plného těch nejstereotypnějších filmových klišé, afektovaného přehrávání herců, nebo otravných momentů s ryze hollywoodským archetypem zvaným 'roztomilá a chytrá holčička'. 3) "Nelze-li se řídit body 1) a 2), tak aspoň často proklikávejte." A na konci pak možná budete mít takový nesmělý a nevýrazný pocit, že ten film byl vlastně jakž takž koukatelný, trikově udělaný průměrně dobře a vcelku vizuálně pohledný a záživný. Nejlepší část: Zadek pí Howardové. Nejhorší část: Filmový partner pí Howardové.

• 2.9.2018  22:36
    Svůdné zombie (2008)

Ačkoliv si často zvráceně užívám všelijaký lobotomizovaný brak a špatné filmy obecně, tohle je i na můj pokleslý a perverzní vkus příliš. Sebevětší blbost strávím, pokud je zábavná. Tohle ale zábavné není, ani nechtěně. Tohle je jen a pouze nekonečně špatné a blbé. Neomaleně, bezostyšně blbé. A děsivě zahrané. Tím nemyslím jen všelijaké silikonové i nesilikonové kurvy, tím myslím úplně všechny herce všech filmových postav. Nefalšované filmové peklo a vysoce koncentrovaný odpad. Jen prvních tucet minut je dejme tomu za pomyslnou jednu hvězdu, ať nežeru.

• 30.8.2018  20:24
    Deadpool 2 (2018)

(Super Duper Cut 134min) Nevycházím z údivu. Druhý Deadpool je zasviněný přesně tím slizkým středoproudovým sajrajtem, ze kterého si zároveň dělá srandu a vůči kterému se rádoby vymezuje. A tak k megaporci krvavé akce, skvělých hlášek a gagů okořeněných vulgaritou, nekorektností, cynismem a černým humorem, sluníčkářská produkce přibalila i patos, výchovně moralizující žvásty a slzavá Deadpoolova očička za jednou zdechlou striptýzkou. Sice to má působit jakoby ne úplně vážně, ale je to míněno dost vážně na to, že mi to otrávilo skoro celou první polovinu i celý dlouhý závěr filmu. A ono v Hollywoodu tolik oblíbené kopání do Hitlerovy mrtvoly (v závěru) už mi přijde tolik let po válce poněkud vyčpělé a passé, měl bych spoustu jiných tipů na likvidaci spousty jiných typů. Ale abych nebyl jenom negativistický - třeba pasáž od přijímacích pohovorů k X-Force, přes jejich geniální sebevražednou akci, až po hromadnou rvačku s 'Fuckernautem', je za stoprocentních pět, parádní jízda.

• 27.8.2018  23:12
    Mrakodrap (2018)

V práci jsme museli párkrát přesekávat ocelový lano a řeknu vám, že to nejni žádná prdel, hlavně když to děláte na pasece jenom s kladivem a dřevorubeckým klínem místo majzlíku. A to lano bylo sotva poloviční než to, který pan Skála přeťal jednou ranou hasičský sekery díky svejm bicákům a tricákům, prostě frajer. Myslím, že tenhle gag celej film dostatečně ilustruje, prostě klasickej katastrofickej supermegaklišovitej biják o bestiálně nabušeným a stoprocentně klaďáckým superdédym, kterej zachraňuje svou famílii v hořícím mrakodrapu a zároveň bojuje s bandou bezskrupulózních grázlů a dole v ulicích stojí davy lidí a sledujou to na velkoplošný obrazovce a řvou "Yeah!" nebo "Wow!" a tleskají a jásají... Čistokrevný devadesátky vytuněný moderními triky. Kdo má tenhle žánr rád, smlsne si, protože i když to je furt na jedno brdo, neokouká se mu to, stejně jako mně se třeba nikdy neokoukají vyvražďovačky. Jen mě nějak nebavila Neve Campbell. I když jsem ji měl za mlada docela rád, její supermámí byla už i na mě moc. No a mimochodem ten barák se fakt povedl, až mě mrzelo, že nebylo víc času si ho pořádně prohlídnout, třeba ten třicetipatrovej park...

• 27.8.2018  18:54
    Vittra (2012)

Je mi celkem buřt, že se tvůrci inspirovali jinde, u tohohle žánru jsou pro mě podstatnými činitely zábavnost a záživnost, ne originalita. Nicméně směsice mých dojmů z filmu je natolik rozporuplná a chaotická, že tenhle komentář pojmu jen heslovitě, protože bych se do něho jinak příšerně zamotal. Tedy: Překvapivě vyspělé (rozuměj neamatérské) herecké výkony, triky i některé scény, ale zase místy nepochopitelně mizerný scénář s několika opravdu špatnými (špatně zahranými i natočenými) scénami. Epileptická kamera. Zajímavé pojetí zombií (mluví a dokážou používat nástroje). Epileptická kamera. Na poloamatérské béčko povedené triky (proražení hlavy vrtákem) i masky (vede ukousnutý ret), místy ale zase triky dost nešikovné i nešikovně natočené, Zeus se v tom vyznej. Epileptická kamera. Dobře vytuněný závěr. A za ten taky nakonec dávám slaboulinkou čtvrtou, i když ta vyližprdelní skákavá kamera mě strašně strašně štvala. Ale podobným kouskům holt fandím.

• 24.8.2018  02:24

Horror? To jako vážně? Ne, není to horror. Nechápu, že někdo může dát filmu takhle zavádějící nálepku. Každopádně na černohumornou komedii je Bad Samaritan komediální málo a na seriózní thriller zase komediální příliš, takže z mojí strany mírné rozpaky. Objektivně je to zajímavý a pohledný film, ale subjektivně takovouhle středoproudově odlehčenou formu fakt nemusím, neoslovuje mě. Ovšem Tennantův psychopatický milionář je hodně výrazná postavička, o tom žádná.

• 22.8.2018  20:29
    Aliance (2016)

Namísto zlé královny Winsletky dostanou lidoovce v Chicagu jinou zlou královnu Wattsku. A tak zbývá jediné - emigrovat za zeď. A za zdí čeká... A tady mi nikdo nevymluví, že se Amíci trochu neinspirovali kultovní polskou Sexmisí. Načež se rozjede vcelku zajímavé scífko pro mládež, zpočátku hodně užvaněné a zdlouhavé, postupně ale víc a víc akční, sice plné klišé a moralizování, ale zároveň se slušnou výpravou a nabušené vizuálně pohlednými triky... No nebudu se přetvařovat - bavilo mě to. I když to bylo krapet sluníčkovější a infantilnější než temná a dospělejší dvojka, i když nějaký potměšilý homouš z produkce nechal hned zkraje zhebnout magickou Maggie Q, i když na konci zvítězí pravda a láska nad lží a nenávistí, fujtajxl.

• 22.8.2018  17:38
    Rezistence (2015)

Oproti jedničce je druhý díl téhle mládežnické ságy temnější, drsnější a hlavně dospělejší - nemusel jsem už třeba trpět jako zvíře při sledování skotačících a hýkajících Neohrožených retardů. Jen ta Tris se tentokrát nepovedla, pryč je ta nesmělá sympatická buchta a místo ní je na scéně nestvůrně opižlaná nesympatická buchta. Ale to už je život, vše plyne. Aspoň že Winsletka je stále koukatelná a v záběru se občas mihne v nedůstojně malé roli i Maggie Q. Nejvíc mě ovšem překvapila Wattska. Když jí Tobias oslovil "matko", říkal jsem si "Cože?! Tahle holčina jako bude hrát jeho mámu, jo?" Potom si jí tak prohlížím a mumlám si "Ty jo, ta vypadá trochu jako Naomi... Nebo je to fakt Naomi?? No je to fakt Naomi!" Jinak se mi ještě líbily 'matrixovské' simulace a ostatní triky, no a podle očekávání jsem se opět nepodíval za zeď, ale zdá se že už přihořívá, takže... Hurá na trojku!

• 22.8.2018  06:06

Jsou filmy, které mají pomalý, nenápadný, zdánlivě všední rozjezd, ale postupně gradují až do bombastického finále. Tady je to ovšem naopak. Od prvních záběrů, vlastně skoro celý film nás drtí zneklidňující, megahustá, místy až hystericky vyšinutá atmosféra, ovšem její účinky pak poněkud vyšumí v tuctovém, okultně duchařském závěru. Takže z mojí strany nepatrné zklamání, po náznacích a reakcích ze svého okolí jsem si od zápletky sliboval víc metafyzického děsu. Ale i tak je Hereditary nadprůměrný psychologicko-horrorový zážitek, už jen tlamajzna té holky je zážitek, chuděrka malá... Ne že bych já byl zrovna nějaký krasavec, ale nosit takovýhle obličej je prokletí, vážně obdivuju ošklivé lidi, kteří se nechají maskéry ještě víc zošklivět, aby pak hráli ještě ošklivější lidi, než jakými ve skutečnosti jsou, tomu říkám zatracená odvaha. Ovšem bezkonkurenční prim hraje Toni Collette, která se mi vždycky líbila, ale po tomhle filmu už si tím nejsem tak jistý, její obličej zkřivený vztekem a šílenstvím je naprosto odpudivý... Dokonalá herecká kreace!

• 19.8.2018  08:14

Neřeším, že je to okatá vykrádačka několika starších filmů, které možná taky byly vykrádačkami jiných starších filmů, které... atd. Ve svém žánru (teenagerská vyvražďovačka pro teenagery) je to lehce nadprůměrně zábavná věc a to se počítá. Kromě afektovaně přehrávající hlavní představitelky mě nikdo z herců výrazněji neiritoval, děj je záživný (ovšem bez zbytečně pomalých i hluchých scén se neobejde), líbily se mi strašidelně se šklebící xichtíky, uvidíme několik vtipých způsobů smrti (vede pero zaražené očičkem do hlavy), ke konci přijde i trocha okultismu, takže je to taková oddechová klasika. Ale pochybuju, že si na ni ještě někdy vzpomenu.

• 17.8.2018  23:53

Fakt, že týnejdžři z tohohle filmu jsou partou odpudivých nanervylezoucích hovad, považuju u týnejdžerské vyvražďovačky za plus - od prvních minut se už totiž nemůžete dočkat, až je někdo začne kosit, a to pokud možno co nejsadističtějším způsobem. A vypadá to nadějně - Felixův bratr je magor, psychopat a nekompromisní řízek a třeba scény s kyselinou jsou... inspirující. Ale proč se tedy postupně začíná chovat chaoticky a nesystematicky jako totální blb? Jak může dopustit, aby mu někdo utekl? Proč se nepochopitelně upne na "partyboye" Luka? Je snad latentní gej? Ukázkou vrcholné scénáristické demence je pak scéna s Gemmou a správcem u Fenixovy postele. No ale hlavně - proč přežila ta zdaleka nejodpornější kravka z obou zúčastněných kravek? Samozřejmě to je jenom řečnická otázka, nevidím totiž jiný důvod, než že tvůrci chtěli diváka znechutit a nasrat!

• 17.8.2018  18:17
    Upgrade (2018)

Odlehčené až komediální akční scífko, záživné, vizuálně pohledné, svižně odsýpající, hollywoodsky nenamachrované, mile brutální a zároveň vtipné. Dobrá zápletka, nečekané (pro mě) rozuzlení, skvělé herecké typy v čele se sympatickým australským klonem Toma Hardyho a krásnou černou policajtskou kočkou. Trochu mi sice nevoněly Greyovy morální dilemata, výčitky svědomí a hádky se STEMem, když měl/musel někoho odkráglovat, no ale chápu, že podobným úlitbám pokrytecké societě se film těžko vyhne, chce-li být všeobecně přijatelným. Ale to je jen moje subjektivní záliba ve filmové amorálnosti a nihilismu, objektivně nemá Upgrade žádný závažný nedostatek, sto minut skvělé filmové zábavy.

• 15.8.2018  19:17
    Nikdys nebyl (2017)

Po formální stránce zajímavá, ale po dějové poněkud zdlouhavá a bezpohlavní záležitost. Podle anotace by divák mohl málem soudit, že mu bude naservírována nějaká exploatačníní řežba, ale místo ní dostane jakýsi hybrid artového experimenťáku a psychologizujícího drámka. Násilné scény se cenzurují (=zobrazují jen nepřímo), zato můžeme většinu filmu detailně sledovat otylého a poněkud jebnutého Fénixe, kterak střídavě halucinuje a sype do sebe klepky, kterak bydlí se svou taktéž jebnutou matkou, nebo kterak pátrá po unesené lolitce (která je mimochodem nehezká a vypadá na osmnáct). Nejvíc jebnutá je ovšem zápletka o zkorumpovaných a pedofilních senátorech a guvernérech, doporučil bych paní rejžový, aby propříště radši točila nějaký vztahový slátaniny a vykašlala se na thrillery. Slabá třetí patří jen a pouze přesvědčivýmu Fénixovi, jinak slabota.

• 14.8.2018  19:17
    Darc (2018)

(Jak si tak teď čtu ostaní komenty, nejsem vůbec originální. No ale co jinýho se taky dá o tomhle filmu napsat, než že je to...) Přímočará, příjemně debilizovaná rubačka se zápletkou na úrovni VHSkových videobéček, ovšem s moderní fazónou. Její příběh vypráví o tom, kterak jeden hodně nasranej chlápek zruší úspěšnej americkej byznys jednomu klanu jakuzy, specializujícímu se na bílý maso (rozuměj na kurvy). Maníci od jakuzy jsou tu vyobrazeni jako zkarikovaní pitomci, a to především nejužší vedení zdegenerované rodiny (cholerická bantamová trubka Šigeru, jeho sexuálně sadistický otec a šišlající ušatý ojabun dědeček připomínající zlého mistra Youdu). Údělem všech zdejších jakuzů je pak nechat se přečůrávat a dostávat na držku od jednoho velkýho bílýho zkurvysyna, kterej je fakt hustej ranař a nedělá mu problém někoho vodkráglovat, ale krágluje jenom ty špatný a je obzvlášť přecitlivělej na ubližování ženskejm, hlavně kurvám, protože jeho matka byla ubližovaná kurva. Proto ho taky pragmaticky nazývám zkurvysynem, i když mi byl hodně sympatickej, ježto to není žádnej užvaněnej, exhibicionistickej a namachrovanej homouš, nýbrž introvertní a charakterní heterák. Není snad žádnej velkej spoiler když prozradím, že po skončení filmu bude ve Státech o jeden klan jakuzy míň a leckterá kurva z donucení se bude moci začít věnovat nějakýmu slušnějšímu povolání.

• 13.8.2018  23:47
    The Outsider (2018)

Teda mám silný pochybnosti, že by to americkej gajdžin mohl v jakuze dotáhnout až na pravou ruku ojabuna, navíc jenom deset let po válce, ale dívá se na to dobře. Pokud si člověk odmyslí za vlasy přitaženej příběh, za vlasy přitaženou lovestory i za vlasy přitaženej konec, jako dokumentární video z jakuzáckýho prostředí je to vcelku záživná záležitost. A Jared Leto má parádně vyšinutej kukuč, kdyby se někdy točilo nějaký béčkový scífko o porouchaným vraždícím androidovi, moc bych si ho přál do hlavní role.

• 13.8.2018  21:05

Střední proud fakt není nic pro mě a tenhle protikladnej film je středního proudu zářným příkladem. Na jednu stranu silnej, potenciálně pětihvězdovej leitmotiv příběhu, až na výjimky skvělí a perfektně zvolení herci a dobrý filmařský řemeslo. Na druhou stranu hromada mainstreamovýho sajrajtu (patos, dojímavost a přeslazenost notně převyšují i přehlušují občasnou syrovost a brutalitu), nestvůra McDormand co chvíli vykouzlí jemný a moudrý úsměv Mony Lisy, čímž svou postavu nasraný jižanský crackerky naprosto spolehlivě vraždí (tj. znedůvěryhodňuje), nesmí samozřejmě chybět ani nejlepší negerská kámoška a fuj-fuj bílej rasismus, no prostě v podstatě je to prachmizernej moralizující celovečerák pro většinovýho diváka, namaskovanej (a místy uznávám že dobře) jako drsný venkovský drámko a la Coeni nebo McCarthy.

• 12.8.2018  23:00
    Almost Human (2013)

Pokleslej nízkorozpočťák jedna báseň - celkem přirození a dobří herci, slušná porce brakových nechutností a gore, ale hlavně dokonale béčková zápletka o parazitickém šmejdu z vesmíru. Přesně něco takovýho jsem v neděli večer potřeboval, propláchnout si pěkně mozek, abych nemusel moc myslet na další tropickej pracovní tejden přede mnou. Tak dobře jsem si tohle zábavný horrorový scífko užil, že mu odpustím i hrůznou ručku, za kterou bych mu jinak napařil minimálně o hvězdu míň. Naopak s oldschoolovou kamerou plus zapracovat třeba ještě trochu na detailech scénáře a bylo by to nepochybně za bůra, tenhle žánr zbožňuju. A pozor, po závěrečných titulcích ještě následuje krátká scéna.

• 9.8.2018  22:19
    Extinction (2018)

Jako by nebylo dost na tom, že do hlavní role obsadí nepochybně nepříčetná produkce jakéhosi řepáckého mexického cigoše s nulovým charismatem, musí nás ještě rejža prudit s idiotskými rodinnými scénami. Navíc většina děje po nepřátelské invazi se "originálně" točí kolem dédyho zachraňujícího svou nepříjemnou ženu a rozmazlené spratkovité fakanky (které podle xichtů ani nejsou jeho) a za kamerou řádí hovado s třesavkou. Takže scífko vytažené začerstva přímo z hollywoodského análu. Z odpadu ho sice vytáhne nepříliš nečekaný zvrat ve druhé půli, ale ani ten nic nezmění na faktu, že se jedná o nechutně humanistickou, patetickou a moralistickou srajdu.

• 8.8.2018  20:48
    The Endless (2017)

Nabízí se vzdáleně příbuzné srovnávání s legendárními Losty. A stejně jako tomu kdysi bylo se mnou při sledování tohohle legendárního seriálu, i tady mě brzy začaly nudit a nebavit ony neustálé náznaky přítomnosti NĚČEHO a očekávání příchodu tajemného ČEHOSI, aniž by se cokoliv zásadního událo, nebo se cokoliv tajemného odhalilo. Ca v polovině už začal děj konečně někam směřovat a něčeho se dobírat, ale zápletka ani rozuzlení mě nijak zvlášť nezaujaly. Nepříliš záživný, ovšem originální a celkem zajímavý mysteriózní drámko.

• 7.8.2018  20:27
    Drsné jaro (2001)

Ne snad přímo zklamání, ale neuspokojení určitě. Měl jsem za to, že film bude víc punkový, víc syrový, víc drsný, víc realistický, víc existencialistický, víc nihilistický... No tedy nihilistický je možná dost, ale ta jeho nezáživná odosobněná forma mi pranic nesedla. A hlavně v první půli jsem měl chvílemi pocit, že sleduju pop-punkově pitoreskní verzi jakýchsi japonských Slavností sněženek z chlapecké střední. Nejzajímavější scéna je ona časosběrná s Aokim, stojícím na jednom místě od západu do východu Slunce, no a nejsilnější (hlavně díky songu od TMGE) pak následné sólové tleskání https://www.youtube.com/watch?v=wfRUj5g8dZo. A celkově docela dobrá muzika, to jó...

• 6.8.2018  17:59
    ClownTown (2016)

Scény a dialogy jako by snad vymýšlel nefalšovaný imbecil. Třeskutá, abnormální ba zrůdná blbost scénáře a ochotnické herecké výkony mě proto zanechávají v mírné nejistotě, nejedná-li se náhodou o záměr, o úmysl vyrobit pokud možno co nejhorší film, jako třeba u legendárních Birdemiců. Ale na nadsázku mám myslím docela čuch a děsím se toho, že ClownTown je myšlený vážně a seriózně, prostě jako jeden z řady takových těch levných béčkových poloamatérských horrorů zplozených několika nadšenci a partou jejich známých coby "herců". Ale ne, tohle není žádné další levné nenáročné béčko, ke kterému můžeme být shovívaví a které se nám svou hloupostí může i zvráceně líbit, tohle je opravdu nefalšovaná filmová žumpa a ukázka absence jakékoliv soudnosti jeho tvůrců. Považuju za bezostyšnou drzost a nestoudnost jít s takovouhle retardovanou debilitou na veřejnost.

• 1.8.2018  23:25
    Calibre (2018)

Dva týpci z Lowlandu (malý namachrovaný frajírek a větší slušňák) si vyrazí na lov mezi ovcomrdy do Highlandu, zbaběle zavraždit pro zábavu nějakou tu bezbrannou srnku. A tady musí srdce každého misantropického ochránce zvěře radostně zaplesat, protože tihle hnusní zvířecí vrahouni se dostanou do natolik (ne)pěkné šlamastyky, že z ní postupně přestane být jakéhokoliv úniku a oba hošani si musí následky svého jednání vyžrat až do dna. Neblahost jejich situace je ještě navíc umocněna faktem, že divocí ovcomrdi z Highlandu pudově nesnášejí odrodilé civilizované mešťáky z Lowlandu... Už dlouho mi žádný thriller tolik nezvýšil tep; můžou za to především skvělí a přirození herci, nepříjemná (tedy příjemná) realističnost zpracování, celkem slušná uvěřitelnost příběhu a... možná i těch pár litrů zero coly.

• 1.8.2018  20:25

Ryzí coenovština říznutá Clooneyho šaškárenstvím a už notně únavnou a stereotypní protirasistickou agitkou. Výsledkem je vcelku povedená, hodně černá a trochu otravná komedie. Zápletkou je typicky coenovský zapletenec na téma 'zločin a trest', respektive 'zločin a neblahý následek', bližší podrobnosti hrozí spoilerováním. Tak tedy jen tolik, že Juliána je pěknější než za mlada, Démon si upevnil své pevné místo v mé pomyslné Top Ten "Největší herecký hnusák" (svou hnusností tu předčil třeba i hnusáka Macyho v Coenovic Fargu), v roztomilé roli mě skvěle pobavil slizký Izák a zaujalo i několik výrazných, mně neznámých týpků. Na druhou stranu mě ovšem zase přiotrávila moralizující protirasistická dějová linie. Ale vždyť my to už přece dávno víme, za těch nejmíň padesát let vaší intenzívní propagandistické masáže, že bílý rasismus je fuj-fuj a e-e, vy únavní negrofilní retardi... Netuším jak na ostatní diváctvo, ale na mě mají tyhle moralizující protirasistické dějové linie naprosto opačný účinek.

• 30.7.2018  00:34
    Demonic (2015)

Pokoušet se zkoumat ba vyvolávat duchy v domě, ve kterém před lety došlo k jakési okultní zabijačce, je hodně pošetilý nápad... Příjemně temnou a dobře napsanou duchařinu s nečekaným rozuzlením sráží bohům žel do šedého průměru jednak mizerná ruční kamera, druhak nepřesvědčivé herecké obsazení šestice mladých účastníků seance. A taky mě štvou filmy, které končí tam, kde by měly teprve pořádně začít. Nejdůležitější poznatek z filmu - Maria Bello je pořád pěkná kočka, i když zdá se pár kilo přibrala.

• 27.7.2018  23:52
    How It Ends (2018)

V naprostý většině multirasovejch lovestories, stejně jako i v realitě, si bílá buchta narazí nějakýho černýho vošousta. Ty naše ženský mají holt hrozně rády nejrůznější zviřátka. Ale proč by taky jednou nemohl pro změnu bílej kluk dostat chuť na pěknou černou prcinu, že jo? Navíc když je ze slušný rodiny a její fotr je takovej sympaťák, jako Forest Whitaker. Ale zatímco si náš mladík odskočí ze Seattlu do Chicaga na večeři se svým budoucím tchánem, co se nestane - záhadné kataklyzma blíže nespecifikovaného původu. Prostě zemětřas a láva a popel a tak. A tak starej Whitaker sebere mladýho a vyrazí s ním najít a zachránit svojí dcérku. No a po cestě už začínají takový ty typický postapo situace, který máme všichni tak rádi - boj o auťáky, palivo a podobně. Žrádla je sice pár dnů po apu ještě všude kolem dost, takže gangy kanibalů zatím v kraji neřádí, ale i tak jsme svědky mnoha dramatických a napínavých situací, občas sice trochu blbých (motorkáři na mostě) a za vlásky přitažených, ale vcelku nadprůměrně záživných. V těchhle těžkejch chvílích přijde vhod, že dédy Whitaker je bejvalej vojcl. No a co myslíte - najde hošan nakonec svojí obtěžkanou milou nebo ne? Nechejte se překvapit, ale prozradím, že je to napínavý až do posledního záběru... kterej kdyby skončil o pár vteřin dřív, udělal by líp a ty moje čtyři hvězdy by byly jistější.

• 26.7.2018  23:08
    Tau (2018)

Představuju si, že režisér mohl vést se svým štábem před natáčením podobný rozhovor: "No, myslím že vizuálně bude ten film fakt hodně hezkej, ten bejvák bude udělanej dost pěkně. Ale to taky bude jeho jediný pozitivum, mám v plánu pořádně nasrat každýho blbýho křena, kterej se na něj bude zvědavě těšit. Místo pořádnýho scífka totiž kaštani dostanou hezky infantilní, středoproudovou, červenoknihovní břečku, cha! Teď jenom přemejšlím, jak ho dokurvit ještě víc, tohle se mi zdá málo..." "Hele rejžo, no a co obsadit do hlavní role nějakou pořádnou tlamu? No napadla mě zrovinka ta Majka Mo... Mo... Moreau nebo jak..." "Ty vole to vubec nejni blbej nápad, dyk ta má z některejch úhlů tak ukrutnou držku, že vypadá jako dovopravdická dowňačka... i když má teda docela dobrou prdel... super návrh čéče!" "No a toho domácího compa necháme namluvit nějakou starou vyšeptalou afektovanou buznou, co?" "Oukej, souhlas. A to by v tom byl čert, aby tomu pak někdo normální dal na ČSFD víc než tři hvězdy... Ale teď pauza, musim na hajzl." A ano, opravdu, povedlo se, jedná se vskutku o ukázkově senilní moralizující pseudoscífko pro svíčkový baby plný patosu a mainstreamových klišé, pojednávající o tom, jak jedna vylízaná barová pološtětka přelstí geniálního a šíleného vědce, polidští centrální mozek lidstva a přepere bojovýho robota. Bravo rejžo, fakt nechutně sentimentální srajda, i když estetická.

• 24.7.2018  00:03

Tak trochu nevydařený campingový pobyt v buši. Nečekejte ovšem něco tak drsnýho a syrovýho jako třeba slavný britský Eden Lake, tihle Australáci zvolili jinou filmovou řeč - ospalé pomalé tempo se zajímavým střihem a opravdu dlouhou předehrou před hodně decentním exploatačním finále. To bych já osobně považoval spíš za plus než mínus, pomalý filmy mi většinou sedí. Ale neseděli mi pan doktor a jeho nastávající. Zatímco hippie rodinka z první dějový linie mě zajímala, vzbudila moje sympatie a následně i soucit, páreček zaláskovaných měšťáků mi byl od začátku protivnej, svými xichty i kecama, hlavně ten chlápek. Jo, chápu že měl bejt vykreslenej jako srábek, kterej ani neumí vyměnit rezervu, ale čeho je moc... (SPOILER) Zaprvý jsem soptil, když nechal ležet na zemi kulovnici u chcípajícího aboridžinskýho mulata (šmarja i když neuměl střílet, tak použít by jí snad nějak zvládl). A zadruhý tehdy, když srazil na zem nadrženýho blonďáka a vzápětí začal utíkat pryč. Kristepane tyhle scény mě fakt derou - i když se třeba neumím prát, tak mu aspoň v tom momentě třeba narvu prsty do vočí, nebo prokousnu krk, nebo tak něco, prostě se ho budu snažit vyřadit... Blbec. A nejvíc mě naštvalo, že taková hnida to nakonec přežila. Nejlepší scéna - budoucí pí doktorová jde k autu a za ní se na několik nekonečných vteřin mlčenlivě objeví potácející se polomrtvé batole, fakt síla.

• 7.7.2018  14:23

Tak včera jsem viděl červenoknihovní postapo (https://www.csfd.cz/film/513241-hostile/komentare/) a dneska pro změnu zase absurdní postapo. Ale příště si radši pustím zase nějaký obyčejný klasický postapo, protože tyhle dvě menšinově subžánrový postapa se dost nepovedly. Co třeba bylo probůh tohle? Černá komedie? Zhulenej úlet? Pokus o jakousi experimentální fantasmagorii? Projekt partičky kámošů k zabití přehršle volnýho času? Já teda sice momentálně taky potřeboval jen zabít nějakej volnej čas, ale chtěl jsem se přeci jenom i trochu pobavit a ne jenom kroutit hlavou a nesouhlasně mlaskat. V brakovejch béčkách většinou neřeším nějaký to nesmyslný jednání postav, ale tady už ho bylo fakt příliš. Chlap co na požádání položí nabitej kvér. Ženská která si pustí do sluchátek muziku, když má v baráku návštěvu vrahounů. Plesniví dědkové jako vůdci drsňáckých gangů. Sto rádoby drsnejch gangsterů nechá z místnosti vycouvat zraněnou ženskou s polomrtvým mužíčkem jen proto, že mává pistolkou, přitom se stačilo na ni vrhnout. Atd atd atd...

<< předchozí 1 2 3 4 18 35 51 68