awelone

awelone

Awelone J

okres Brno

• 18.8.2017  16:02
    Mr. Pickles (TV seriál) (2013)

stačila první minuta prvního dílu abych na to zírala s výrazem "co to ku*va je??" po prvním dílu nedokážu říct, zda je to strašně super nebo strašně blbý... :D

• 7.5.2017  09:39
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Česká parodie na survivor... raději bez komentáře.

• 5.4.2017  10:24

"Kdyby měla jatka prosklené zdi, většina z nás by byli vegetariáni." Hodně silný film, který donutí snad každého, ale se zamyslel nad naším přístupem ke zvířatům. Lidé by měli přestat ignorovat tuto realitu a převzít zodpovědnost za živočišné produkty, které kupují, protože ty "produkty" byly předtím živé bytosti.

• 8.2.2017  13:31

Obézní chlápek se rozhodl držet dva měsíce dietu na rostlinných šťávách. Jezdí po USA a lidem říká že nic nejí, což není moc pravda, protože v podstatě dostává živiny z těch šťáv. Dělá rozhovory s obézními lidmi, kteří nic neví o stravě a prakticky se živí ve fastfoodech. Podstata je určitě pozitivní, snaha přivést lidi ke zdravému životnímu stylu tu je, ale je podaná takovým způsobem, že po 10 minutách filmu už se nudíte a prakticky se nedozvíte nic nového, jen fakt, že Američani jsou tlustí, fastfoody jsou nezdravé a že máme jíst zeleninu. Na toto téma bylo natočeno spoustu skvělých filmů, které vás donutí zamyslet se nad tím, co jíte, ale tenhle k nim rozhodně nepatří.

• 28.1.2017  09:20
    Zpátky do školy (TV seriál) (2009)

Super pohodový seriál, když toho máte prostě moc a chcete nějakou oddechovku. Zábavný, originální, žádné velké drama, ale zároveň se u něj nenudíte a děj se stále rozvíjí. Hledala jsem něco, u čeho se pobavím, zapomenu na problémy a zároveň něco, u čeho moc nemusím sledovat příběh, no a tohle je přesně ono. // 1. série super, hodnotím 80%. // 2. série - některé díly jsou opravdu super, to se bavím od začátku do konce, některé díly jsou však slabší. 80% // 3. série - skvěle mě baví, jak je každý díl pojatý úplně jinak a přitom je to pořád stejný příběh. 90% // 4. série - občas se najde nějaký nudný díl, ale většina mě hrozně baví. 86% // 5. série - dějová linie trochu upadává, začíná to být už takové ohrané, ale na oddych pořád fajn. 78% // 6. série - na občasné sledování je to bezva, ale už to nemá takovou šťávu. 78% // celkové hodnocení 82%

• 14.1.2017  20:24
    Vampire Knight Guilty (TV seriál) (2008)

A já jsem tak chtěla aby zůstala se Zerem! :( Takže čtvrtá hvězdička nebude. Jinak super seriál, příjemně překvapil. Až na intro, to je jak z nějaké telenovely :D

• 2.1.2017  15:49
    Vlčí mládě (TV seriál) (2011)

Na tento seriál jsem se začala dívat spíše jen ze zvědavosti, ale kupodivu příjemně překvapil. Sice už jsem ze středoškolského prostředí trochu vyrostla, nicméně mě Teen wolf potěšil svým provedením. 1. série - 80% - příběh se ubírá v rychlém tempu, zároveň je v něm dostatek humoru a napětí. Hlavní postavy mě však moc neoslovily. 2.série - 70% - ze seriálu se trochu stává detektivka, jak se tam pořád řeší nějaké vraždy. 3.série - 85% - tahle série jede už od začátku ve zběsilém tempu, takže jen sleduji jeden díl za druhým. Postavy už se začínají chovat více dospěle, líbí se mi změna Allison, kterou jsem doteď moc nemusela. Z mě nejasného důvodu má tato série 24 epizod a je v podstatě rozdělena na dvě části. Druhá část této série se hodně zaměřila na Stillese, který patří mezi mé oblíbenější postavy, takže super. Na závěr nás čeká docela nečekaný zvrat, ale to nebudu prozrazovat. :D Další série už se mi nechtějí rozepisovat... no jako většina seriálů, po delší době to ztratí šťávu. Pořád je to zajímavé a napínavé, jen to tak postupně ztrácí po 1% zajímavosti. A nakonec - český překlad názvu je vážně pitomý.

• 20.11.2016  09:31

Zajímavé pojetí klasiky se strašidelným domem. Roanoke má v sobě spoustu originálních nápadů, bohužel zpracování už není tak dobré, obzvlášť u druhé poloviny seriálu už jsem se značně nudila. Závěr měl dobrý potenciál, škoda, že ho tak pokazili a splácali tam všechno možné dohromady. Možná, že jsem na tuto sérii měla až přílišné očekávání, hlavně díky skvělé předchozí sérii a záhadným upoutávkám. Když to shrnu, mohlo to být lepší. Oblíbené postavy: the Butcher, Witch a Prasečí hlava :D

• 28.9.2016  21:52
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Krev, sex, násilí a drama. Tak bych asi shrnula tento seriál. Pokud si pod tématem upíři představíte něco ve stylu Twilight, tak první setkání s tímto seriálem vás určitě vyšokuje. Ale nebojte, není to jen o krvelačných scénkách, seriálem jsou propletené příběhy, které vás udrží v napětí a donutí sledovat jednu epizodu za druhou. 1.série - co dodat, stačilo pár dílů, abych si seriál zamilovala. 90% // 2. série - skvělá, není díl, ve kterém by se nestal nějaký velký zvrat. Co mě ale vážně irituje je, že každý díl končí něčím nečekaným a vás to nutí dívat se na další a další... 95% // 3. série - plynule navazuje na předchozí sérii, opět se děj ubírá ve zběsilém tempu a napětí se zvyšuje. Mimochodem tu bylo nějak hodně gay scének. "Sníme vás, hned po tom, co sníme vaše děti. A teď počasí." :D ... 87% // 4.série - zajímavé, plné zvratů, ale už to začíná být takové trochu přeplácané. 82% // 5.série - dostáváme se do vyšších řad, tentokrát už nejde jen o pár lidí, ale o celý svět. I přesto mě z celé série nejvíce zaujal příběh Tary. A roztomilé štěňátko Emma ^.^ Btw poslední minuta z celé série mě pěkně naštvala. Takhle to nechat otevřené! :D 85% // 6.série - hlavní dějová linie super, některé vedlejší trochu nuda, ale jinak se mi série líbila... až do předposledního dílu. Tím posledním si to u mě pos*ali... 80% // 7.série - pár zajímavých momentů a zbytek jen plané řeči na vyplnění času. Písničky hrůza. Když měl umřít Eric, tak jsem to prožívala, ale Bill... ten konec se mi prostě nelíbil, všechno to bylo tak naivní. Zkrátka nevím co je to popadlo, ale tuhle sérii naprosto pokazili. 50%

• 23.9.2016  22:10
    A Drop of True Blood (TV seriál) (2010)

Jediná zajímavá byla scénka s Erikem a Pam, ostatní nestálo za nic.

• 10.8.2016  14:32
    Mozart in the Jungle (TV seriál) (2014)

Pilot ušel, ale nic extra. Hudba super, ale ostatní nijak nezaujalo. A na komedii to moc nevypadá. Možná se k tomu později vrátím.

• 13.6.2016  12:37

Efekty fajn, souboj ve stádě koní super. Ale děj, no trochu až moc sci-fi smíchaného s trochou historie není dobrá kombinace. Boje ne příliš napínavé, děj chvíli nudný, někdy až naivní, snaha zachránit to přehnaným množstvím efektů...

• 10.5.2016  13:14

Já tak nemám ráda starý český filmy... :D Knižní předloha se mi taky moc nezamlouvala, takže jsem ani nečekala moc od filmu., navíc když k tomu scénář napsal Hrubín. Romance jako žánr by narozdíl od balady neměla mít pochmurný děj, tohle mi ale přišlo pochmurné až až, zvlášť pro Terinu, na kterou se vykašle její láska jen proto, aby se postaral o svého mrtvého dědu, pak si Terina musí vzít staršího Viktora, kterého ani nemá ráda a nakonec stejně umře. Prostě romantické.

• 9.5.2016  23:29

Na jednu stranu trochu nudné, zdlouhavé scény, nevýrazný děj a hlavní postavy vypadají tak nějak zpomaleně. Na druhou stranu příběh plný emocí, melancholie, upřímné lásky a takového zvláštního pocitu, který se mi dostal až k těm nejzazším myšlenkám. Ze začátku jsem si říkala, že to nebude zas tak dobré jak jsem čekala, ono to vlastně nebylo zas tak dobré, děj neposkytl žádné větší napětí a v průběhu filmu se mi vyskytlo spoustu otázek na které se mi nedostávalo odpovědi. I přes to vše se mi ten film líbil, působil totiž takovým zvláštním dojmem, který vás donutí k zamyšlení. Má v sobě spoustu filozofických prvků a odkazů na historii, umění, či přírodu. Není to film, co by zaujal dějem, zaujme však spoustou jiných věcí, není to však nic pro průměrného diváka, který čeká béčkovou upíří vyvražďovačku.

• 8.5.2016  08:20
    Na cestě (2012)

Problémem tohoto díla je nevýrazný děj, chybí nějaká zápletka, něco, co diváka zaujme. To však není ani tak chyba filmu, protože ten se poměrně slušně držel předlohy. Ve výsledku to jako filmová adaptace knihy není špatné, ale ani to není nic světoborného. // poznámka: Ginsberga jsem si z toho, co jsme se učili ve škole, představovala trochu jinak :D // „The only people for me are the mad ones, the ones who never say a commonplace thing, but burn, burn, burn, like fabulous yellow roman candles exploding like spiders.“ – Jack Kerouac

• 21.1.2016  00:00

Rozhodně nejlepší série AHS co zatím byla. Bylo tam vše a na vrcholu toho stála Lady Gaga v celé své kráse se skvělým hereckým výkonem. Spousta postav a přitom každá s naprosto odlišnou osobností, jejíž determinace se postupně odhaluje. Děj je napínavý od začátku do konce i když v některých dílech mírně kolísá, bohužel i vyvrcholení bylo o něco slabší, i přesto dokázalo překvapit v poslední chvíli. Závěrečný díl již moc neoslnil, na mě zde bylo až moc fanatismu a pozitivity, která přece jen do AHS moc nepasuje.

• 2.1.2016  21:54
    Ohnivá zkáza (TV film) (2014)

Film natáčený v Česku, ale není český, to by nemuselo být tak hrozné... Omyl. Film hrozný snad ve všem. Nechápu jak něco takového můžou na coolu pustit v sobotu ve 20:00...

• 13.10.2015  22:31

Krásný dojemný příběh koně, který ukazuje jaký dopad na něj má "svět lidi" v kontrastu se svobodou koně ve volné přírodě. V podobném smyslu je i film Válečný kůň, ten je přeci jen mě o něco lepší.

• 7.10.2015  15:44
    Zombeavers (2014)

Už podle názvu Zombeavers, tedy zombie bobři, se dalo čekat, že to bude pěkná blbost, ale že až taková blbost... na to že to je komedie, skoro jsem se po celou dobu nezasmála a efekty taky nebyly zrovna dvakrát věrohodné. Pokud se chystáte na film podívat, neztrácejte čas a podívejte se na něco lepšího.